Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54101) Quetz válasza #98221312 (#54098) üzenetére


Quetz
őstag

Komoly házimozi rendszert nyugodtan ki lehet szolgálni 30K-s lejátszóval. A bitstream nem igényel különösebb technológia csodákat.

(#54102) Tamoo válasza Quetz (#54101) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nekem is tökéletes volt a 10-15 ezres kínai box coreelec-el. Kizárólag az EQ APO miatt álltam át PC-re.

(#54100) Morris: Jól írtad, megerősítést/önigazolást várnak sokan.

[ Szerkesztve ]

(#54103) BBéci válasza #98221312 (#54098) üzenetére


BBéci
titán

Akinek nincs igénye jó hangzásra, miért vesz OBERON szettet, mondjuk Wilson helyett? Egy halom pénzt költött el feleslegesen.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#54104) galaxys80 válasza BBéci (#54073) üzenetére


galaxys80
veterán

Nálam nincsen lehetőség külön-külön választani a hangfalakra a crossovert. Csak egységesen. [link]
Legalábbis én nem találtam máshol.

(#54105) gab1ka


gab1ka
aktív tag

Amikor kérdezett a kérdező lett volna lehetőség ajánlani neki mást.Én nem látom a felsorolásokat az optimális összeállításokról, pedig szerintem még mások is hasznát vennék nem csak a kérdező. Akkor az onkyo bögreszett lett lefikázva.Most meg az a baj hogy miért nem Wilson szettet vett.Ha azt írta volna hogy épp olyat vett a boltba akkor tegye már a szívére a kezét mindenki..Nem azért ugrottatok volna neki hogy az micsoda fos?Vagy akkor nem jött volna elő az aránylobogtatás hogy a 175ezres erősítőhöz minek vett olyat? Idézném az összefoglalót de nyilván nem szükséges, meg szerintem orbitális marhaság is, különösen annak fényében ami ebben a fórumban megy.

Szerintem sincsenek egyensúlyban a szóban forgó elemek, és talán több körültekintést igényelt volna egy ilyen projekt,személy szerint ezt többször is próbáltam nyomatékosítani, de amit a lelkes újonc kap a 650.000 forintos első rendszere bemutatása után az már tényleg bicskanyitogató egy belépő topicban.

(#54106) mpo válasza galaxys80 (#54104) üzenetére


mpo
veterán

Nálam a Denonnál lehet, mégis mind 80 Hz-re van állítva.

Ha érted, akkor már elavult.

(#54107) ldn218 válasza gab1ka (#54105) üzenetére


ldn218
tag

:K

[ Szerkesztve ]

(#54108) #98221312 válasza Quetz (#54101) üzenetére


#98221312
törölt tag

Tapsztalataim szerint van különbség a lejátszók bitstream hangja között, de ez már olyan szinten lerágott csont vita, hogy ezt itt engedjük is el! ;)

54099) Tamoo

Igen, sajnos tapasztalat híján nem is tudják, hogy mit kéne igazán hallani.

(#54109) ctrlaltdel13 válasza gab1ka (#54105) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Kicsit érzelmesnek tetszik lenni, és még jó páran.
Saját magad be látod hogy értelmetlen amit csinált.
Itt többen írták hogy komolyabb vas kell hozzá.
Ő mégis kitartott a saját önigazolása végett annál amit eltervezett.

Akkor nem kell csodálkozni, hogy utána nem tartják magukba a véleményüket a f.társak.

Szerintem aki ebbe a fórumba jön, azért teszi hogy kezdőként első rendszerként egy vállalhatót össze rakjon, segítséggel.
Árakon felesleges vitázni, ez egy ilyen hobbi, bizonyos ár alatt nem lehet normálisat össze hozni.
És ez akár 500 felett van.
Aki ezt nem érti meg, az menjen a tescoba vagy auchan-be és ami ki van állítva vegye meg.
Ez persze az én véleményem, de kiállok mellette.

A bicska meg nálam attól nyílik, amikor azt írjátok majd számoljon be a tapasztalatairól.
Na ebből lesz az hogy 1 hónap múlva ő ajánl más kezdőnek, aki egy kicsit lehet ésszerűbben de jobbat szeretne.

(#54110) FerNandor válasza ctrlaltdel13 (#54109) üzenetére


FerNandor
őstag

Akkor ki kell írni az összefoglalóba, hogy 5-700.000 HUF-os KEZDŐ keret alatt senki ne merjen ide jönni, nem? :U

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#54111) mpo válasza gab1ka (#54105) üzenetére


mpo
veterán

Listaáron 844000 Ft, engedménnyel 700000 Ft, ÁFA nélkül 550000 Ft.
Ehhez egy tévé, médialejátszó, kábelek és még így is közel van az 1 millió Ft.
Ennyibe kerül "majom"nak lenni és "fos"t venni belépőszinten.
Bármennyire is szeretnéd, nem tudod megváltoztatni a topik színvonalát, mert az önkritika hiánycikk ebben az országban (foci, énekesek, celebek, stb.).
Az empátia meg ismeretlen.
Mindig csak az a jó, amit XY annak tart, azon kívül minden más szerinte baromság.

Ha érted, akkor már elavult.

(#54112) #09634560 válasza FerNandor (#54110) üzenetére


#09634560
törölt tag

Nem!
ha van oberonra pénze akkor komolyabb vas kell alá (használt, uj, ez nem téma, teljesen mindegy) de ha valaki azt mondja hogy belépő kell (amivel ha csak szinkronost nézek nekem is tökéletes lenne, pláne jelenleg!) akkor létjogosult az legolcsobb , akár az 1600-as de az S650 avagy 550bt vagy onkyo 494 esetleg 393 , Yamaha HTR-jei és mellé a legolcsóbb taga-jamo-mission vagy Wilson szett az a félmilllió harmadából simán kihozható ujonnan.

Gabika: lelkes ujonc ezzel már teljesen jó lett volna, még 30 ezret spórolt is vilna, és élettartamban se vesztett volna. Szerintem akiról szó van annak mintha egyet linkeltem is volna

[ Szerkesztve ]

(#54113) ctrlaltdel13 válasza FerNandor (#54110) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Látom nem ment át a mondandóm. :F

(#54114) mpo válasza ctrlaltdel13 (#54109) üzenetére


mpo
veterán

bizonyos ár alatt nem lehet normálisat össze hozni.
Az a nem mindegy, hogy kezdő szinten mit nevezünk normálisnak.
A régi motorosok, akik végigjárták a belépőtől a haladó minőségig a szinteket, mondhatják, hogy az olcsó nem az a minőség.
De belépő vagy kezdő szinten nem itt kell meghúzni a határt.
Ha a "bögreszett" helyett ajánlotok valami olcsó szettet, az még elfogadható, de a belépőszint az nem a haladó.
Azt sem értik meg egyesek, hogy van aki nem akar használtat venni.
Ezt miért olyan felfoghatatlan?

Ha érted, akkor már elavult.

(#54115) Tamoo válasza FerNandor (#54110) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Aki fentebb jár a "ranglétrán", általában az tud jobb tanácsot adni. Kezdő a kezdőnek nem sokat tud segíteni, vak vezet világtalant. Viszont aki komolyabb rendszert hallgat, az általában elveti a belépőt mert magasabbak az igényei, ráadásul a belépő kategóriás erősítők ár/érték arányban nagyon gyászosan szólnak. Sajnos ez ilyen, ez nem sznobság. A kezdő viszont nem ismeri az igényeit sem, nem tudja hol fog megállni. Nyilván van olyan is hogy valaki megállapodik egy kezdő szettel, de ez ritkább. Ha meg magasabbak az igényei és hallgat a tapasztaltabbra, kihagy pár lépcsőfokot, még pénzt is spórol a végére.

[ Szerkesztve ]

(#54116) #09634560 válasza mpo (#54114) üzenetére


#09634560
törölt tag

Nem akarok belefolyni, se senkit ekézni, de ha denon x2700-at vett volna Dali spector szettel akkor minőségben-ár-értékarányban is kedvezőbb lett volna és más megitélést kapott volna. árban is kedvezőbb lett volna. És mint olvastam nem teljesen az ö választása hanem a kókler bolti eladóé, még ha denon-szakbolt akkor is.

(#54117) mpo válasza #09634560 (#54116) üzenetére


mpo
veterán

Az első szempont az volt, (ha jól emlékszem) hogy ne legyenek nagy frontok.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#54118) BBéci válasza gab1ka (#54105) üzenetére


BBéci
titán

Úgy látom, nem megy a szövegértelmezés, ezért segítek. ;)
Szó sem volt arról, hogy 175000 forintos erősítőhöz vegyen valaki Wilsont. Azt írtam: akinek nincs igénye a jó hangzásra, ami válasz volt egy másik hozzászólásra.
Az pedig egyértelműen a hozzá nem értésedet bizonyítja, hogy orbitális baromságnak nevezed az összefoglalóban leírtakat.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#54119) BBéci válasza galaxys80 (#54104) üzenetére


BBéci
titán

Pont azt írtam,hogy egységesen 80 Hz legyen beállítva.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#54120) gab1ka válasza ctrlaltdel13 (#54109) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Nem azt láttam be hogy értelmetlen volna amit csinált, többször is leírtam hogy mennyire egyetértek a többiekkel csak kicsit finomabb formában úgy, hogy ne érezze már magát rosszul a srác, pláne ne üljön el a bogár a fülében hogy ő most valami nagyot hibázott.

Azok a bizonyos f.társak meg szerintem igenis tartsák a véleményüket magukban ha ez olyan könnyen ment amikor lett volna lehetőség hasznosan kinyilvánítani.Könnyű kivárni a végét a sztorinak ahol egymás vállát veregetve lehet rugdosni a kezdőt.Még olyan is beállt a sorba méltatlankodni aki azzal kezdi hogy hát eddig nem szólt hozzá..

Nem gondolnám hogy olyan rémesen pocsékul szólna ez az összeállítás mint ahogy végül be lett állítva, ennek ellenére jómagam ma ráírtam srácra és újfent úgy is javasoltam neki hogy amennyiben lesz rá lehetősége akkor majd esetleg próbáljon meg egy kicsit még többet szánni az AVR-re.

Egy 200e forintos bögreszettet szeretett volna.Komolyan olyan égbekiáltó bűnt követett el egy X1600h AVR-el meg az Oberonokkal?

Én magam is rengeteg segítséget kaptam és találtam is ebben a fórumban, sajnos viszonozni ugyanakkor nem tudom, de továbbra is keresném a helyem valami olyan közösségben ahol nem szégyen az millió forint alatti rendszer és az ilyen árkategóriát birtokló userek beszélgetnek a sajátjukról úgy hogy nem kell kerülgetniük a jólmegmondó emberek véleményét.

(#54121) #09634560 válasza mpo (#54117) üzenetére


#09634560
törölt tag

???
Spektornak nincsenek polcsugárzói?

(#54122) Tamoo válasza gab1ka (#54120) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Én speciel egy kb. 100e Ft-ot érő 4308-as Denonnal mozizok évek óta ami egy PC-s hangkártyára van kötve jelenleg. Ennek sincs presztízs értéke. :D Ő gyakorlatilag drágább cuccot vett. Jó persze, azt is megértem aki nem vesz használtat.

[ Szerkesztve ]

(#54123) #09634560 válasza gab1ka (#54120) üzenetére


#09634560
törölt tag

"Komolyan olyan égbekiáltó bűnt követett el egy X1600h AVR-el meg az Oberonokkal?"
Igen, még a 2700-ra is azt irtuk volna, már a 3700 már elmegy-oké. Ezt hallani kellene pontosabban a különbséget Ami még sztem tapasztalaltlan fülnek is szembe-illetve "fülbeötlő". :D Hogy értzékeltessem.leirtam a példát előzőleg: egy spektor-2700 is jobban szól még avatatlan fülnek is, az 1600 itt tul gyenge láncszem.
Javaslok inkább minőségi cserét kifutó 3600-ra, még ha a maradékot valamelyik bankkal rendezi, havonta is.

[ Szerkesztve ]

(#54124) Morris válasza FerNandor (#54110) üzenetére


Morris
veterán

Egyáltalán nem.

(#54125) Beni2360 válasza #98221312 (#54075) üzenetére


Beni2360
félisten

Egy ilyen Yamaha rx-v683, ha nem számít a 2 kimenet?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#54126) ctrlaltdel13 válasza mpo (#54114) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

A probléma ott gyökeredzik hogy mindenkinek mást jelent a belépő és haladó.
Az hogy 5 hangdobozból szól egy film hangja, még nem házi mozi. Szvsz.
Persze sokuknak igen, na itt a hatalmas különbség.

(#54127) Quetz


Quetz
őstag

Csak csendben jegyezném meg, egy normálisan összerakott hangfal 10-20 év múlva is hangfal marad. Miközben addigra esélyes, hogy a tulaj túl van az X-edik elektronikán. Vagy azért, mert tönkrement és újat kellett vennie, vagy azért mert kijött valami új "must have" feature.
Szóval ha valaki hosszú távra tervez, és nem a cserélgetés a legfontosabb ebben a hobbiban, akkor jobban jár, ha rögtön a legjobb hangfal szettel kezd, amire van pénze.

(#54128) sapex válasza mpo (#54096) üzenetére


sapex
tag

Még ez is jobb minőségű mint az inakustik?

[ Szerkesztve ]

(#54129) ctrlaltdel13 válasza Quetz (#54127) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Ez tiszta sor.
De tegye a szivére a kezét kinek sikerült ez elsőre?
Csak én vagyok belfék :F
Ha abból a legjobbat,ami ugye már viszi az árat felfelé, mégse tetszik.
Máris ott a bukta.
Mert azzal is lehet ám mellé lőni.

(#54130) BBéci válasza Quetz (#54127) üzenetére


BBéci
titán

Ésszerű hosszú távra tervezni, ami az erősítőre is vonatkozik. Ebből kifolyólag értelmetlen sok évre olyan erősítőt venni egy kiváló hangdobozszethez, ami jóval alacsonyabb minőségű, ezáltal visszafogja, fékezi a rendszert.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#54131) kokosmith válasza BBéci (#54073) üzenetére


kokosmith
tag

Nagyon szépen köszönöm a segítséget, eszközöltem a javasolt beállításokat.

Tudnátok esetleg az alábbi kérdések megválaszolásában?

"Illetve gondolkozom az erősítő és első körben a frontok cseréjén is a következő hónapokban. Amivel elsőre szimpatizálnék, egy Onkyo TX-NR696 AVR, frontokból pedig HECO Music Style 900 frontok. Nyomon követem 2-3 hete a fórum történéseit, és sorra azt látom, hogy Denon márkájú AVR-eket ajánlotok. Van bármi probléma esetleg az Onkyo AVR-ekkel, vagy egyszerűen nektek a Denon hangzása jobban bejött? Illetve tudtok-e véleményt mondani a HECO music style szériáról? Van, ami jobb választás lenne? Kinézetre pl a Dali Zensor eléggé tetszik, de meghallgatni egyelőre nem sikerült. Abszolút használtban gondolkozom, hogy magasabb szintből választhassak. Atmos későbbiekben szeretném kihasználni legalább 2 mennyezeti hangszoróval. Köszi előre is."

(#54132) Morris válasza kokosmith (#54131) üzenetére


Morris
veterán

Szerintem mindegyik erősítő jó.
Az Onkyo mozira van inkább kihegyezve.
A Denon semleges hangzású.
Nálam Zensor 7 szett van Denon x4000-el. Ha Békéscsabán jársz és kíváncsi vagy mit mutat így, szólj nyugodtan.

[ Szerkesztve ]

(#54133) gab1ka válasza BBéci (#54118) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Ahhoz képest hogy a szövegértelmezést lobogtatod sikerült kiragadnod egy szerintem eleve szándékosan meg nem értett mondatot. Természetesen nem az összefoglaló teljes tartalmára céloztam, ha ezt a szókiforgatós játékot kell játszani ám legyen bár már rég kinőttem belőle, de megértem ha máshogy nem megy.

Idézném:

"Ajánlásunk értelmében 1:2 körül legyen az erősítő és az 5.0 szett áraránya, amit új/listaáron kell nézni."

A 175e forint mellé pakolt 420e-t.Nem tökéletes az 1:2 egyezés , de a lényeg érthető és az "alapszabály" ennyit enged is.Aki ezt leírta az ezek szerint tévedett, vagy téved mindenki más aki szerint a (ismétlem bolti új listaárat nézve) a ~400e forinton kifutó (4300h), jelenleg 450e forinton kapható utód kategóriája szükséges a szóban forgó 420e forintos szetthez. Most akkor melyik alapszabályt kell nézni? Ezt ki határozta meg? Csak akkor lehet figyelembe venni ha az a minket igazol, minden egyéb esetben hirtelen más szabályok érvényesek?

@Sanci38: Úgy értettem a kérdést hogy az amit hallani fog ezzel a végleges összeállítással az lesz e annyira rossz élmény számára mint milyennek körbe van írva.Én sem értem miért történt az ugrás az Oberonokra, a Spektor-al indult a történet, az a boltos valamit nagyon jól csinált, az user pedig figyelmen kívül hagyott minden használt lehetőséget, hiába a még felajánlott próba AVR is.A tanácsot adók viszont figyelmen kívül hagyták ez utóbbit, boltit pedig nem ajánlottak neki sem 400ér sem 600ér csak azt, hogy a 4000es Denonok alatt nincs is házimozi, ergo lehet még gyűjtögetni mert az ő pénze a boltban édeskevés lesz.

(#54134) mpo válasza #09634560 (#54121) üzenetére


mpo
veterán

Van, de nekem Spektor 6 és 1 meg Vokal van, meg se fordult a fejemben, hogy frontnak ne a Spektor 6 legyen. Kicsi a fantáziám. :)

Ha érted, akkor már elavult.

(#54135) LakiTomi válasza kokosmith (#54131) üzenetére


LakiTomi
tag

Nekem Onkyo 686-om volt. Mozira szerettem. Dögös, mozis karaktere van. Zenére kevésbé szerettem, hiányzott a dinamika és a részletezőképessége, ami mozinál nem jött elő. Heco Music Style jó páros volna vele, szerintem egy szinten van az AVR-el. Hallottam szólni. Azok a Heco-k már egész jók, zeneiek is. Denon-t talán azért szokták ajánlani, mert picit lágyabb, melegebb hangjuk van. Hosszútávon hallgathatóbb, de aki picit szereti a loudness-es, ércesebb, dögösebb hangzást, annak Onkyo a nyerőbb. Mindenképp érdemes meghallgatni mindkettő márka modelljeit, hogy a te ízlésedhez melyik áll közelebb. Én például belépő Yamahával kezdtem, majd jött egy középszintű Onkyo és most egy szinttel feletti Denon-t hallgatok. Nekem ez utóbbi hangzásvilága magasan győz, de ugye itt kb. 4 kategóriabeli ugrás van a belépő szinthez képest. Menj el picit hallgatózni egy szalonba, legyen elképzelésed az igényeidről. :K

Az anyagi javak egyszer mind eltűnnek, megsemmisülnek. A végén csak az érzések és a szeretet marad.

(#54136) mpo válasza sapex (#54128) üzenetére


mpo
veterán

Ha ilyen az inakustik, akkor a Hama a jobb.
[link]
Lásd itt:
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#54137) kokosmith válasza Morris (#54132) üzenetére


kokosmith
tag

Köszönöm szépen, ez elég csábító ajánlat, ha arra tévedek, feltétlen kereslek. :) :R

(#54138) galaxys80 válasza BBéci (#54119) üzenetére


galaxys80
veterán

Meg azt is írtad , hogy az LFE meg 120 hz.
Na most mivel nálam 1 állítási lehetőség van, így ez kivitelezhetetlen.

(#54139) kokosmith válasza LakiTomi (#54135) üzenetére


kokosmith
tag

Köszönöm szépen a részletes leírást. Onkyo-ról én is ezt az "ércesebb" dolgot olvastam, illetve a HECO-t is úgy jellemzik, hogy "keményebb németes hangzás", a hangzása nekem sem annyira természetes. Nyilván meg kell hallgatni mindkettőt, de érdekelne a véleményed, hogy pl. Denon AVR-re váltással mit veszítenék a mozizásnál az Onkyo-hoz képest? Tényleg 80%-ban mozizásra használom, tehát az a fókusz, zene inkább háttérként szól, de ott szeretem, ha nem puffog, meg nem nyomja el a mély a zenét (stílusban főleg tuc-tuc zene). Én valahogy a lágyabb hangzást szeretem, szóval simán lehet, hogy mind az Onkyo-val, mint a HECO-val pont mellé fogtam?!

Köszi szépen előre is.

(#54140) #09634560 válasza mpo (#54134) üzenetére


#09634560
törölt tag

létezik spektor 2

(#54141) mpo válasza galaxys80 (#54138) üzenetére


mpo
veterán

Gyárilag nálad 120 Hz az LFE, be és kikapcsolhatod (Extra bass a neve).
A többi small és 80 Hz default beállítással.

Ha érted, akkor már elavult.

(#54142) mpo válasza #09634560 (#54140) üzenetére


mpo
veterán

Megvan a spektor-brochure-uk.pdf, de a Spektor 2 és a Spektor 6 belül sem azonos.

Ha érted, akkor már elavult.

(#54143) LakiTomi válasza kokosmith (#54139) üzenetére


LakiTomi
tag

Ismételni tudom csak magamat. Meg kell hallgatni, hogy elképzelésed legyen milyen hangzás jön be. Nincs olyan, hogy mozira Onkyo, zenére Denon. Olvashatsz te x tesztet, meg y véleményt. Irány mutatóak lehetnek a ráaggatott jelzők, de lehet épp az Onkyo neked nem lesz érces, vagy a Denon nem lesz lágy. Amíg nincs viszonyítási alapod, addig csak szócsatázunk valódi megtapasztalás nélkül. Az AVR együtt a hangfalszettel adja meg a végleges hangzást.

[ Szerkesztve ]

Az anyagi javak egyszer mind eltűnnek, megsemmisülnek. A végén csak az érzések és a szeretet marad.

(#54144) galaxys80 válasza mpo (#54141) üzenetére


galaxys80
veterán

Az a fura, hogy akárhányszor bemértem 120 hz alá sosem állította be. Illetve, mint mondtam nálam 80 hz-re állítva nagyon nehezen kapcsol be a sub alacsony hangerővel.
Az extra bass-ra én mindehol azt olvastam, hogy kikapcsolva jobb.

[ Szerkesztve ]

(#54145) Zigi


Zigi
senior tag

1600 vs oberon szett. Én csak egyet nem értek. Ilyenkor miért nem lehet azt mondani, hogy: Gratulálunk a rendszeredhez, használd egészséggel ! A hangfalszetted min. 3 kategóriával jobb, mint az avr amit vettél, később ha lesz lehetőséged/igényed hallgasd meg egy magasabb kategóriájú avr-el.
Miért kell nekiugrani? Kimaxolta az 1600-ast, tuti hogy amit tud azt az oberon visszaadja. Több kell? Cserél egy avr-t és kész. Nehezebb egy jó hangfalszettet találni, mint egy avr-t szerintem. Nem kell személyes sértésnek venni, ha nem fogadta meg az ajánlást. Szerintem egy nagyon jó belépő rendszert vett, ami egészen a felső közép kategóriáig fejleszthető. Nekem nem fáj ;)

(#54146) Taki46 válasza gab1ka (#54120) üzenetére


Taki46
tag

Kedves gab1ka!
Valamit nagyon félreértettél. Pontosan ezért nem szoktam hozzá szólni az itteni dolgokhoz... Részemről ez nem méltatlankodás volt,(pláne nem lenézés) :D Hanem értetlenkedés. Minek tanácsot kérni, ha 1x nem érdekel a kapott tanács. Jó szórakozást kívánok az illetőnek a szetthez. Elvégre ő fogja használni nem mi :D De egy kis türelemmel lehetett volna jobban is járni :)

[ Szerkesztve ]

(#54147) Morris válasza Zigi (#54145) üzenetére


Morris
veterán

Pontosan azért, amit Taki46 is írt.
Rászántuk az időnket arra, segítsünk. Mi a fenének kérdez ha ragaszkodik a saját elképzeléséhez? Miért rabolja az időnket? Ezért teljesen felesleges ide jönni.

Ugyanazért a pénzért sokkal jobban járt volna, ha nem a saját feje után megy.

[ Szerkesztve ]

(#54148) gab1ka válasza Taki46 (#54146) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Egyáltalán nem neked és nem is célzottan xy-nak szántam a mondandóm,a helyzetértékelés miatt éreztem szükségét bizonyos dolgokat kiragadni, remélem nem bántottalak meg, nem az volt a szándékom.Mindennel teljesen egyetértek amit írsz, sőt a jobban helyett akár sokkal jobban is járhatott volna :)

(#54149) schawo válasza Morris (#54147) üzenetére


schawo
titán

Szerintem meg jól döntött. Elégedettebb lesz a választott lánccal, mint ami az ajánlásokból kisült volna. Süketen (lehallgatói rutin nélkül) a lánc végének különbségeit hallja, a lánc belseje (ne adj isten eleje) teljesen áthallhatatlan számára. A pénzéből vett egy jó hangsugárzót és egy gyenge kiszolgáló részt. Ezzel a füle mai képzettségével jobb eredményt érez, mint ugyanannyi pénzből egy közepes sugárzó, közepes erősítő kiegyensúlyozott rendszerrel.

Idővel hozzászokik a lehallgatáshoz, és egyre mélyebbre hall a láncban. Ha már észreveszi az erősítő hibáit, akkor csak azt kell cserélnie, és így hosszabb távon is jobban jár, mintha a két közepesből mindkettőt kéne cserélni, hogy tartsa az elképzelt irányt. Szóval ez a megoldás rövid és hosszú távon is jobb, mint az ajánlottak.

Az én friss házimozis láncom meg aztán olyan felborultan kiegysensúlyozatlan, hogy itt egyeseken szívmasszázst kéne végrehajtani, ha megtudnák, mégis elégedett vagyok vele.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#54150) Morris válasza schawo (#54149) üzenetére


Morris
veterán

Nem tudom mennyire vagy benne a házimozi témában, de ha Te erre azt mondod, hogy jól döntött, akkor szerintem annyira nem.
És mivel -szerintem- nem vagy annyira benne, írsz egy olyan hszt, amiben támogatod abban, hogy az ajánlások ellenére jól döntött. Ezt nem csak ő fogja olvasni, hanem azok is akik majd ide tévednek szintén kezdő cipőben.

Nem. Nem döntött jól.
Kérdezett, mert laikus. Ergo nem ért hozzá. Aztán megfogadta az eladók javaslatait és a saját elképzelése szerint döntött.
Vett egy tök jó hangfal szettet egy gyenge erősítővel.
Nem fogja cserélni az erősítőt, mert nincs viszonyítási alapja. Beéri azzal. Elhiteti saját magával, hogy azok a hangfalak annyit tudnak. Ezáltal lezárta a kérdést.
Ráfogja, hogy jó az úgy mert ő úgy döntött. Sőt, még azt is el tudom képzelni, hogy azt mondja majd, minek a felsőbb kategória, mert ez is bőven kiszolgálja azt, amire neki szüksége van. Pedig nem került volna többe és ki tudta volna maxolni a hangfalak tudását.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.