Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53851) #98221312 válasza HunChaos (#53847) üzenetére


#98221312
törölt tag

Gyakran elődorduló jelenség..
Esetleg ha van lehetőséged próbáld ki másik hangfallal, mert pl nálam Triangle,-vel sistereg a Maranzt, de akitől vetten ott semmi nem volt hallható.

(#53852) FerNandor


FerNandor
őstag

Lehet, hogy kitapasztaltam és jó lesz ez az ARC-s mizéria.
Kikapcsoltam az automatikus ki- és bekapcsolást a TV-vel együtt.
Most: bekapcsolom az AVR-t, TV forráson van (vagy átrakom a forrást TV-re), oké. Ezt követően kapcsolom csak be a TV-t, megszólal a TV hangszórója és pár másodperc után átveszi az AVR és a hangalak a feladatot. Most már kb 4-5 bekapcsolás után így jó. Ezt megelezőzően meg 1 nap és 1-2 indítás után elvesztette a kapcsolatot. Gondolom most az a lényeg itt, hogy az AVR a TV-re állva várja már a jelet a TV-től. Ha viszont előző használattal mondjuk médialejátszóról ment valami és azon a forráson indul a legközelebbi alkalommal az AVR, akkor meghülyül a TV-ből ARC-n érkező hang miatt, hiába rakom utána át TV-re.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#53853) Menotti válasza csizo (#53850) üzenetére


Menotti
aktív tag

Mivel jó eséllyel zenét nem hallgatsz rajta,csak filmet,szerintem arra tökéletes lesz,hogy meglegyen a magassági hang térérzet...

(#53854) #09634560


#09634560
törölt tag

Jó tanácsok kezdőknek hangfalügyben: Video.

(#53855) Quqesz válasza #09634560 (#53854) üzenetére


Quqesz
nagyúr

:C jó kis video volt.
Bbéci te vagy az? :)

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#53856) tomyka74 válasza #09634560 (#53854) üzenetére


tomyka74
senior tag

Bizony nagyon jó videó volt! És ahogy a legelején mondta,hogy talán fontosabb is a hangfal kiválasztásnál a szobaakusztika!!!!!!!!
Fészbúkos hifi/mozi csoportokban látom,hogy a szobaakusztikát borzasztóan alábecsülik az emberek nem is foglakzonak vele, értetlenül állok az egész előtt!
Legalább olyan fontos hanem fontosabb mint a megfelelő alkotóelemek kiválasztása egy rendszerben mint ahogy a videóban elhangzik!
Csak egy szösszenet volt részemről! :D

(#53857) BBéci válasza Quqesz (#53855) üzenetére


BBéci
titán

Nem. :N

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#53858) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Tudtok olyan hátsó hangfalakhoz speciális hangfal állványt ami szűk helyekre, sarokba be lehet állítani? Csak 5 cm van a fal, és a sarokülő között. :R
Esetleg topikot ami ezzel foglalkozik.

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#53859) BBéci válasza makoss (#53858) üzenetére


BBéci
titán

Szerelj a falra polcot, sok topiktársnak vannak úgy elhelyezve a háttérsugárzói!
Azt is vedd figyelembe, hogy hangdobozt sarokba tenni tilos!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#53860) makoss válasza BBéci (#53859) üzenetére


makoss
addikt

Fúrás faragás tilos a házban, ha sarokba nem rakhatom, hova tegyem? :F

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#53861) Beni2360 válasza makoss (#53858) üzenetére


Beni2360
félisten

Lakberendező vagy kőműves. ;]

Küld el nekem itt van hely elhelyezni. :U atmosnak felrakom.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#53862) schawo válasza makoss (#53860) üzenetére


schawo
titán

Ha csak 5cm van, és nem lehet fúrni, mi fogja azt az állványt ott tartani?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#53863) Beni2360 válasza schawo (#53862) üzenetére


Beni2360
félisten

Volt olyan vékony vasrúd állványom állítható magassággal aminek alul öntöttvas talpa volt és a tetején meg a doboz hátuljára volt rögzítés. Gondolom a kanapénak az alja keskenyebb.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#53864) schawo válasza Beni2360 (#53863) üzenetére


schawo
titán

5cm-en ez sem fér el. A fal útban van, még ha a kanapé alá be lehet tolni is a lábát.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#53865) Beni2360 válasza schawo (#53864) üzenetére


Beni2360
félisten

Igen a fal felőli részét le kellene flexelni, úgy is a doboz befel húzza ahol a talp maradna. Ha már ilyen szigorú a lehetőségek.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#53866) makoss válasza schawo (#53862) üzenetére


makoss
addikt

Azért írtam, hogy speciális.
Nem tudom máshova tenni a bal oldali hangfalat csak a sarokba :U

(#53863) Beni2360: az meg az alja miatt nem jó :(

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#53867) Szila|H|


Szila|H|
tag

Nem jött össze a zensor beszerzése :(
Van fent egy Polk audio rt10, 22m2 és panelbe menne egyelőre csak önmagába.
Kerestem a fórumon de nem írt senki semmit róla.
Vélemény? :F

Life is better with a frenchie

(#53868) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Az octogon audio kábeleiről van infótok? Gyanúsan jó áron vannak, de ha jók nem zavar :N
[hdmi]
[optikai]
Még egy kérdés: eddig a bluray digitális koaxal volt összekötve az AVR-el, érdemes ezt a felállást folytatni, vagy nyugodtan lehet optikai(anno nekem azt mondták hozzáértők, hogy a koax jobb dinamikában)

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#53869) schawo válasza Quqesz (#53868) üzenetére


schawo
titán

Dinamikában nem, de jitterben igen. A jitter pedig inkább torzításként jelentkezik, mint dinamikaveszteségként.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#53870) embe válasza Quqesz (#53868) üzenetére


embe
nagyúr

Találgass! A hasonlóság csak a véletlen műve. Kínaiak lekoppintották az Octogon termékét. :DDD
Aliról:
Optikai kábel
HDMI

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#53871) Quqesz válasza embe (#53870) üzenetére


Quqesz
nagyúr

:R
Köszi az infót. Nézek mást.

Schawo
Köszi neked is!

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#53872) BBéci válasza makoss (#53860) üzenetére


BBéci
titán

Oldalsó falra, elméletileg fejmagasság fölé 60-90 centire, de mivel nagyon közel lesz a hallgatói ponthoz, ezért 40-60 cm is jó lehet.
Az gáz, ha nem fúrhatsz pár lyukat a falba, mi akadálya van, ki tiltotta meg?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#53873) Május


Május
tag

Sziasztok,

Pár hete kezdtem csak el igazán bepillantást nyerni ebbe a világba és témába.
A motivációm pedig az hogy szeretnék egy komolyabb házimozi rendszert kiépíteni a már meglévő eszközeimhez.

Ami van:

- 25 m2 es nappali
- LG Oled c9 55 colos TV link
- Synology DS218+ NAS link

Amit kinéztem magamnak:

Mivel nem nagyon szeretnék olyan front hangfalakat amik hatalmasak és csak ormótlanná tennék a nappalit valamint elveszne a TV mellettük ezért kisebbeket keresgéltem.

- Onkyo SKS-HT588 Dolby Atmos 5.1.2 link
Erre azt mondták a boltban hogy az Onkyo nem gyárt jó hangfalakat és helyette az alábbit ajánlották.

- MAGNAT Monitor Supreme 202
- magnat monitor supreme 252 center
- magnat monitor supreme sub 202a
- a két hátsó hangszórót meg nem tudom de az is Magnat csak kissebb mint a 202
- AVR - Denon AVR-X1600H

Szerintetek jó lenne ez az összeállítás vagy van amit érdemes lenne kicserélni?
A Magnat hangfalszettnél pld kellene külön Atmos felfelé sugárzó hangszórókat is venni nem?

(#53874) mpo válasza Május (#53873) üzenetére


mpo
veterán

A DALI Spektor 6 + DALI Alteco is egy lehetőség.

Ha érted, akkor már elavult.

(#53875) Május válasza mpo (#53874) üzenetére


Május
tag

Azzal az a baj hogy hatalmas.
Nincs belőle kisebb amit a tv mellé a nappali bútorra tudnék tenni mint pl. az onkyo jobb és bal vagy a magnat 202?

(#53876) mpo válasza Május (#53875) üzenetére


mpo
veterán

szeretnék egy komolyabb házimozi rendszert kiépíteni
Gyorsan átfutottam, ez ragadta meg a figyelmemet, meg a típusok.

Ha érted, akkor már elavult.

(#53877) Dorian válasza Május (#53875) üzenetére


Dorian
félisten

Komolyat szeretnèl, vagy kicsit?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#53878) Május válasza mpo (#53876) üzenetére


Május
tag

A komolyabb az számomra komolyabb :)
Nem csilliárdokat szeretnék költeni rá hanem egy elfogadható, élvezhető mozizási élményt szeretnék kialakítani.
Ezért is érdekel a véleményetek.

(#53879) Beni2360 válasza Május (#53878) üzenetére


Beni2360
félisten

élvezhető mozizási élményt szeretnék kialakítani.
Pont erről beszéltek a fórumtársak.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#53880) Május


Május
tag

Én nem értem.

Azt gondoltam hogy kapok 1-2 igazán hasznos véleményt hogy milyen irányba érdemes menni, mit érdemes megnézni meghallgatni esetleg megvenni.
Kihasználja-e az ember azokat a funkciókat amiket tartalmaz 1-1- termék vagy csak parasztvakítás. Ehelyett csak oltásokat kapok :(

Elhiszem hogy itt mindenki profi meg tud mindent bár ha jól látom a belépő szintes fórumra írtam...

(#53881) Quetz


Quetz
őstag

Kezdjük újra. Mekkora összeget tudsz rászánni?

(#53882) gab1ka válasza Május (#53880) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Szerintem számodra nagyon jó választás lehetne a Dali Spekor 1-ből 1-1 pár körbe egy centerrel és egy sub-al.

(#53883) Dorian válasza gab1ka (#53882) üzenetére


Dorian
félisten

Ez jò ötlet!

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#53884) Május válasza Quetz (#53881) üzenetére


Május
tag

Kb 400.000- 450.000 Ft erősítővel 1ütt

[ Szerkesztve ]

(#53885) Május válasza gab1ka (#53882) üzenetére


Május
tag

Az AVR az jó X1600h csak mert pl a boltban azt mondták hogy érdemes megvárni az x1700 at vagy a 2700 at megvenni. De nem hiszem hogy ezelet a sok plusz dolgokat ki is használnám ha csak filmet szeretnén nézni.
Amit kérdés a 4k 60Hz vagy 4k 120Hz?

(#53886) Május


Május
tag

Kaptam olyan infót is hogy állitólag az LG tvk hdmi csatlakozója nem tudja átadni azt amit kellene olyan minőségben és kb fölösleges lenne ilyen AVRt venni.
Ezt nem teljesen értem de TVt tuti nem cserélem le. :))

(#53887) SeatZola


SeatZola
őstag

Srácok!

Segítséget kérnék! Eddig tökéletesen működött együtt az Onkyo TX-RZ820 és a Samsung QE65Q80 ARC-vel Mindkettőn be volt kapcsolva az AnyNet+ HDMI-CEC. Most ha bekapcsolom az AVR-t, a tv-n kikapcsol a hang, de az erősítőn meg nem szól semmi. Már próbáltam a tv-t visszaállítani gyári állapotra, cseréltem HDMI kábelt, de semmi. Mi lehet a baj?

Rappi

(#53888) Menotti válasza Május (#53885) üzenetére


Menotti
aktív tag

65 C9-et hallgatok X1600h-val eArcal összekötve.Mostani Lg C9 frissitéssel már egész jól müködik.
[link]
Személy szerint az Atmos hangfalakat (mivel gyakorlatilag semmit nem hallottam a "fel a plafonra,onnan pont a fülembe" megoldással) a plafon alá szereltem fel.

(#53889) gab1ka válasza Május (#53886) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Az eARC jelenleg még eléggé gyerekcipőben jár abban az esetben ha valamilyen beépített forrásról (értsd saját videólejátszó, PLEX,KODI stb) játszanád le a tartalmakat, szerintem ilyesmi lehetett az az info.Ha viszont külső mediaplayered van, akkor meg eleve édesmindegy az eARC, hiszen úgy egyenesen az erősítő kapja a hangot.Ezt neked kell tudnod hogy mi lesz a végső setup.Személy szerint én már az X1600-at is rémesen túlárazottnak tartom, nem tudom mi lesz a plusz az 1700-ban, ennyi pénzért bár használtan, de dobozos garanciás kategóriákkal feljebb lévő AVR-eket lehet találni.Ettől eltekintve igen, minden tekintetben ki fog szolgálni és a tervezett árú szettekhez egészen biztosan nagyon jól fog passzolni.

A 4k 60/120hz szintén egy olyan dolog amire te tudod hogy van e, vagy belátható időn belül lesz e szükséged.Ha tippelnem kéne nem, házimozizáshoz nem hiszen hogy mostanában szükséged lenne 120hz-re, amire pedig az ilyen hfr tartalmak elterjednek ténylegesen, addigra majd egyéb szempontból lesz elavult egy ilyen AVR szerintem.Én a helyedben első rendszernek viszonyítási alap nélkül igyekeznék kerülni mindenféle plusz pénzköltést olyan funkciókra amiknek a konkrét hiányát jelen pillanatban nem érzékelem.

Ha hely híján vagy, akkor megoldás lehet a kisebb polcsugárzók használata, persze nem csak a Dali hanem a többi gyártóé is, elsőre azért ajánlottam azt mert viszonylag olcsó, talán a legolcsóbbak közt van és határozottan pozitív véleménnyel vannak róla.Atmos-szal viszont ez a keret szerintem szűkös lesz.

(#53890) I'am Dony válasza Május (#53873) üzenetére


I'am Dony
őstag

Érdemes lenne számításba venned a Dali Zensor, Spektor, Oberon szériák állványos dozait is, akár használtban. Az 1 es és 3 as sz. jelöltek. Az 1700 AVR re felesleges várni szerintem és 100x jobban járnál egy korábbi 2es, 3as sorozatú Denonnal. Pl. (X3400H) stb...

(#53891) FerNandor válasza SeatZola (#53887) üzenetére


FerNandor
őstag

Áramtalaníts mindent pár percre, utána jónak kell lennie. Nálam is ez van egy kis ideje.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#53892) Viiktor1989


Viiktor1989
tag

Sziasztok. Azt honnan tudhatom,hogy a HDMI kábelem megfelelő e arra,hogy atvigye a TrueHD hangot? A kábelen nincs semmi jelölés vagy írás.

(#53893) KoNZoLik@ válasza Viiktor1989 (#53892) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Kipróbálod esetleg🙄

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#53894) zsoika válasza Május (#53884) üzenetére


zsoika
addikt

Legolcsóbb ajánlható újban szerintem a Heco Victa Prime 102, 202, 302 szett lenne és hozzá egy sub, de egy Spector szettel (akár használt) tényleg jobban jársz. Erősítőt használtat vennék , vagy külföldről.

[ Szerkesztve ]

(#53895) SeatZola válasza FerNandor (#53891) üzenetére


SeatZola
őstag

Sajnos ez nem segített!

Rappi

(#53896) Viiktor1989 válasza KoNZoLik@ (#53893) üzenetére


Viiktor1989
tag

És viszi! 😅 Komolyan,ha nem viszi ,akkor.meg sem szólal vagy lecsökkenti a minőséget?

(#53897) #09634560 válasza Viiktor1989 (#53896) üzenetére


#09634560
törölt tag

bekockázik vagy lefagy, ha egyáltalán elindul

(#53898) #09634560 válasza Május (#53886) üzenetére


#09634560
törölt tag

Miért cserélnéd le? És ki mondta neked ezt a sületlenséget? Ugyanúgy köthető AVR-re és az újakon eARC is müködik. Akartam erősitőt ajánlani de így ha ilyeneket elhiszel, meggondolandó. Ez alkuval megfelelhet, így eléggé tulárazott, hacsak nem ténylegesen bontatlan és garis. E-arc-hez Denon vagy Onkyo idei modellek (696 v. S950, X2700) felenek meg.

Alatta levő posztodhoz:
Huhh, a boltos nagyon magáért beszélt: teljesen megfelelnek az s, vagy az X1600 modell is, neten kering olyan info hogy hangban és teljesítményben jóval gyengébb a 2700-as modell a 2600-tól, mérési eredmények is szerepelnek az infóban, tehát inkább akkor jársz jobban ha megvárod ugyan a 700-as modelleket de inkább kifutó 600-ast veszel.

[ Szerkesztve ]

(#53899) Május


Május
tag

Srácok én már teljesen el vagyok keseredve.
Ma voltam egy Denon márkakereskedésbe.
Elmondtam mit nézek és hogyan. Erre nem egy 670.000 es ajánlatot kaptam...

Denon x1600 és Dali oberon sugárzókkal.
Komolyan azt érezem hogy egy 400-450 ezer Ft-ből csak szart venne az ember...
Ennyire megéri Dalit venni?

Érdekes pl hogy nem is gondoltam volna ha csak szinkronos filmeket nézek akkor nem is tudok mindent kihasználni. Pl Dolby atmos stb...

(#53900) #09634560 válasza Május (#53899) üzenetére


#09634560
törölt tag

Igen, egy oberon nekem is megfelelne

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.