Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54651) gg72 válasza BBéci (#54649) üzenetére


gg72
veterán

Ez a kit dolog akkor engem is érdekelne.

(#54652) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, onkyo tx-nr686 erősítővel hang kihagyások vannak lejátszás közben.

S912es mediaplayer coreeleccel --> 686 --> 65C9, hdmi-vel összekötve, 5.1 aktív subbal.
Mediaplayeren 720p és 1080p lejátszva rendesen hd hanggal is, 4k anyag esetén viszont, ha beletekerek vagy szünetelek a filmbe, onnantól pár percenként egy 1-2 másodperces hangkihagyás van, a kép végig rendben, és és hd hanggal is ugyanaz a helyzet.
Ha nem tekerek/szünetelek, általában nincs gond.
Gondoltam a mediaplayer hibája, de ma elkezdtem használni a tv beépített netflix appját és 1080p és de+ anyaggal is elkezdte csinálni arc-al és automata hang beállítással.

Mi lehet a probléma?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#54653) Tamoo válasza gg72 (#54651) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

A 150 karcsú, egy jó szub építve is beleszadad 250be. Alatta meg sok értelmét nem látom építgetni.
Kit-ek szerintem drágák, ha van asztalos kapcsolat, akkor nem kell kit csak kiválasztani egy jó hangszórót, ahhoz doboz + erősítő.
Pl. Eminence Lab 12, Dayton Ultimax

[ Szerkesztve ]

(#54654) BBéci válasza Quqesz (#54650) üzenetére


BBéci
titán

(#54651) gg72
A haladó topikban jó néhány link és ajánlat található, de ahogy Tamoo írta, 150000 mindenképpen kevés egy valóban jó, felső-középkategóriás szubládára. Sajnos az nem jön össze, hogy olcsó és jó is legyen. :(

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#54655) gg72 válasza Tamoo (#54653) üzenetére


gg72
veterán

Tudom, hogy karcsú, de most nincs rá több pénz, a régi subom pedig eladtam, így kellene valami... De amúgy sem házat akarok vele bontani, a család sem szereti, ha nagyon mozognak a falak. :-) A felsoroltakból mégis melyik lenne a legjobb? Nyílván azt is kellene nézni, hogy ha 1-2 éven belül nagyobbra váltok, jobban el tudjam adni:
- Canton SUB 300
- POLK HTS 10
- ELAC SUB3010
- Dynavoice Challenger SUB-12
illetve használtan egy SVS SB-12NSD is kijönne ennyiből.

@BBéci: Tudom, sajnos...

[ Szerkesztve ]

(#54656) Tamoo válasza gg72 (#54655) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

[link] XTZ ... ha még kicsit mégis ráteszel, ebből még épp van akciós.

[ Szerkesztve ]

(#54657) ctrlaltdel13 válasza Tamoo (#54656) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Az zenére nagyon nem okés.
Szvsz.😉

(#54658) Quqesz válasza BBéci (#54654) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Köszönöm lehet szétnézek, még azért várat magára költözés miatt(Elac 3030?)

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#54660) BBéci válasza Quqesz (#54658) üzenetére


BBéci
titán

Alsó-középkategóriás, rendszerbe kiváló.

(#54655) gg72
Nem attól drágább, mert házat lehet vele bontani. A hangminőségük miatt kerülnek többe a jó szubládák. A rendszeredet lerontaná egy szerény képességű darab. Tudod, a lánc leggyengébb szeme.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#54661) gg72 válasza BBéci (#54660) üzenetére


gg72
veterán

Mit szóltok a brit B.K. Electronics ládáihoz? Árban még efogadhatóak lennének (170 körül):
[link]
[link]
[link]
Valaki a haladóban ajánlotta őket: [link] de az avforums-on is jókat olvasni róluk: [link]

[ Szerkesztve ]

(#54662) Tamoo válasza ctrlaltdel13 (#54657) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Passz, nem tudom milyen lenne. Zene kényes téma. Nekem eddig a Dayton az egyetlen ami tényleg beleolvad és nem lóg ki zenehallgatás közben. De ennek mondjuk a "mikrofos beállításhoz" is köze van.

(#54661) gg72: Én még nem hallottam sajnos, de sokkal szimpatikusabb mint amiket eddig linkeltél.

[ Szerkesztve ]

(#54663) gg72 válasza Tamoo (#54662) üzenetére


gg72
veterán

Nekem is. :-) Akkor lehet bepróbálok egy BK Double Gem-et: [link]

(#54664) szabeska


szabeska
addikt

Sikerült mindent beállítanom a Denon 4500-on, működik szépen az audyssey is, az earc-ot pedig hanyagolom, mert ha be volt kapcsolva, mindig a tv felé ment a hang. Jó lesz optikaival a ps4. Valamiért egyébként mindig két hangsávot ír ki a kijelzőn, ez miért van? Auto-ra van állítva minden esetben (sárga gomb).


F1

(#54665) szabeska válasza szabeska (#54664) üzenetére


szabeska
addikt

Info kep

[ Szerkesztve ]

F1

(#54666) ctrlaltdel13 válasza gg72 (#54661) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Nekem az xxls 400-as van.
Csak jót tudok mondani róla.
Ha közel vagy gyere hallgasd meg😉

(#54667) BBéci válasza szabeska (#54664) üzenetére


BBéci
titán

Azért mutat két formátumot,mert nem.stimmelnek a beállítások.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#54668) sixpak válasza szabeska (#54664) üzenetére


sixpak
nagyúr

Piros gomb a movie azt hiszem, ott előjön egy lista, a legfelső a sallangok nélküli THD vagy DTS-HD.
Vagy amilyen jelet kap...

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#54669) xxxxxxxxx válasza sixpak (#54668) üzenetére


xxxxxxxxx
tag

Sziasztok! Mi az a erősítő szint ahol már a beszéd hangok is figyelem felkeltő szépen artikulált kifejező?

(#54670) Beni2360 válasza xxxxxxxxx (#54669) üzenetére


Beni2360
félisten

Színész>center>AVR. szvsz.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#54671) szabeska válasza sixpak (#54668) üzenetére


szabeska
addikt

Hiaba allitom masra, ugyanugy ugyanazt a 2-t mutatja. Pure fombon Auto-ra allitottam, szerintem ilyenkor az az ervenyes, nem az amit a tobbi gombon elotte benyomtam.

Bbéci: melyik beallitasokat nezzem meg?

[ Szerkesztve ]

F1

(#54672) szabeska válasza szabeska (#54671) üzenetére


szabeska
addikt

Megneztem a manualt, 4500-nal nincs audyssey direct modban. Ha autora rakom, akkor bekapcsolgat neutral x-eket meg egyeb hangzas modokat. Mit kell beallitsak hogy erintetlen, csak audyssey-vel ellatott hangot kapjak? :W Tok bosszanto, minden szarral tele van tomve az avr, de sima egyszeru hanglejatszasert kuzdeni kell vele...

F1

(#54673) #09634560 válasza xxxxxxxxx (#54669) üzenetére


#09634560
törölt tag

Onkyo RZ, denon X4... Yamaha A, Pioneer Lx5.. De lejjeb is oké: denon X2xx, Onkyo6x6.. de igazából olcsóbból is ki lehet honi, megfelelő akusztika és mélynyomó választásával és az utóbbi helyes elhelyezésével

(#54674) szabeska válasza szabeska (#54672) üzenetére


szabeska
addikt

Kozben rajottem, ha egyszer kivalasztom, es ugy hagyom, megjegyzi a "sima" dts, dd+, stb beallitast a kimenethez/forrashoz... Csak nem tudom alapbol miert nem azon van :U

F1

(#54675) gboszi


gboszi
senior tag

A DALI Ikon Mk1 és Mk2 közt milyen érdemi különbség van? Szabad 1-est venni? Sokkal többet ad hozzá az mk2? Köszi a tapasztalatokat

"If you're good at something, never do it for free!"

(#54676) mpo válasza szabeska (#54674) üzenetére


mpo
veterán

Ha a Selecting a sound mode fejezetet elolvasod, akkor nem kell találgatni, rájönni. :)

Ha érted, akkor már elavult.

(#54677) asipos0228 válasza gg72 (#54648) üzenetére


asipos0228
tag

én az Adam Audio Sub8-at ajánlanám még betenni a listába. 180 körül van, 28 Hz-ig lemegy, dinamikus, pontos, ezért zenére is tökéletes (elvégre stúdiókban használják).

(#54678) Beni2360


Beni2360
félisten

Tudom, hogy nem ajánlott ez a típusú banán dugó de a kérdésem az lenne, hogy ahova menne ott ugye van egy menetes szár ezek a dugók nem érnek odáig hogy beleütközzenek? Mert van ugye olyan hüvelyes megoldási dugó is. Na meg ez a 90 fokos megoldás az AVR-nél nem éppen ajánlott az esetleges összeérintkezés végett?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#54679) K.Tamas89 válasza asipos0228 (#54677) üzenetére


K.Tamas89
aktív tag

Sziasztok,

Onkyo TX-NR636 erősítőhöz vajon találok valahol bemérő mikrofont?
Melyik fajta való ehhez?

Köszi előre is.

(#54680) mézespálinka


mézespálinka
senior tag

Sziasztok!

Tudnátok mélynyomót ajánlani? Aktívra lenne szükségem, inkább használtan keresgélnék.
Ami nagyon fontos lenne, hogy dimenzióiban kisebbet keresnék, esetleg "keskeny" kivitel még jobb lehet. Összegben "belépő" szintre gondolnék most (~50-60k) :R

(#54681) kokosmith válasza K.Tamas89 (#54679) üzenetére


kokosmith
tag

Szia. Merre vagy? Adok kölcsön szívesen (Budapest, XIV. kerület). Nekem is TX-NR636 van.

[ Szerkesztve ]

(#54682) BBéci válasza mézespálinka (#54680) üzenetére


BBéci
titán

Ne méret alapján válassz, mert a szubládát oda kell helyezni, ahol a legjobb hangminőséget biztosítja. Az a hely tutira nem szűk, bútorokkal körülhatárolt. Mindenféle hangsugárzó igényli maga körül a szabad térséget.

(#54675) gboszi
Sokkal jobb hangú az Mk2.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#54683) Rp526 válasza K.Tamas89 (#54679) üzenetére


Rp526
aktív tag

Én anno írtam az A.I.D.A. AUDIÓ -nak (ők a hivatalos mo-i forgalmazó), egy hétig semmi válasz.. felhívtam őket kétszer.. azóta sem jeleztek. Nyitottam egy jegyet az Onkyo-nál.. semmi.. :(
Ebay-en és Amazonon lehet néha találni.

(#54684) gg72 válasza Tamoo (#54662) üzenetére


gg72
veterán

Végül is egy zárt Saxx deepSOUND DS 12 lett belőle, egy német fórumon nagyon ezt ajánlgatták az SVS SB 1000 mellett és sikerült is egy kiállítási darabot (teljes garanciával) találnom belőle Bécsben, futárszolgálattal 263 EUR volt, ennyiért nem tudtam kihagyni:
[link]

(#54685) cigam válasza BBéci (#54682) üzenetére


cigam
félisten

Tehát ha nincs hely, pénz, akkor mondjon le a mély hangokról?
Nem hiszem el, hogy nincs 50k-ért olyan eszköz, ami legalább műszakilag elfogadhatóan (nem búg, zúg, rezonál,...) működik stabilan, megbízhatóan.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#54686) Tamoo válasza gg72 (#54684) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nem tudlak megerősíteni benne, hogy jó bizniszt csináltál, szerintem nincs összhangban a szetteddel. De legalább nem volt drága. :)
Nekem a 15"-os Dayton akkora minőségi ugrást hozott, hogy perpillanat úgy látom bűn beérni kevesebbel. Legalábbis nekem nagyon fájna innen visszább lépni. Ez nem sznobság, de ha ilyet lehet venni megfizethető áron, én egyszerűen jó szívvel nem tudok alatta ajánlani, mert tudom mennyivel jobb a mozi egy ilyennel vagy hasonlóval.

[ Szerkesztve ]

(#54687) gg72 válasza Tamoo (#54686) üzenetére


gg72
veterán

Vagyük úgy, hogy ez volt a Canton 85.2 után a következő lépcsőfok felfelé a Dayton irányába, gondolom neked sem az volt az első sub-od. ;-) Árban pedig olyan jó vétel volt, hogy ha úgy alakul, nagyot bukni nem fogok rajta, meg hát amúgy is a belépő topikban vagyunk. :)

(#54688) Quqesz válasza Tamoo (#54686) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Gondolom itthon nem kapható....

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#54689) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok anyukámnak van egy Yamaha GTR 2071 erősítője amin található 4 HDMI bemenet és 1 kimenet.
Az érdekesség vagyis pontosabban anomália, hogy amikor a megnyomja az erősítő távkapcsán a "TV" scene gombot amire beprogramoztam, hogy melyik HDMI-re voantkozzon valamiért átvált "Audio1-re" és ahhoz, hogy legyen újra tv adás meg kell nyomni a scene gombot.

Lehet, hogy hülyeséget kérdezek lehet azért zavar be az "Audió1" mert arról akarja a hangot fogadni miközben a HDMI-Arc-vel van használva?

(#54690) Tamoo válasza gg72 (#54687) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Persze nyilván. Nekem is ez az 5. vagy 6. és előtte a T12-t közel 6 évig használtam.

(#54688) Quqesz: Hangszórót innen vettem, ingyen szállítják, a dobozt meg egy asztalos fórumtárs csinálta.

(#54691) Gombinyó válasza Tamoo (#54690) üzenetére


Gombinyó
őstag

Az erősítő részét is meg tudtad hozzá rendelni külön és te kötötted be?
Tök érdekes a téma, lassan én is lecserélném a subot. :)

(#54692) Tamoo válasza Gombinyó (#54691) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Crown XLS 1502 -vel hajtom. Nekem szimpatikusabb így mintha erősítő panelt raktam volna bele, ha esetleg gond van pótolni is könnyebb.
(USA-ban is általában Crown-al vagy Behringerrel hajtják az épített szubokat.)

[ Szerkesztve ]

(#54693) mézespálinka válasza BBéci (#54682) üzenetére


mézespálinka
senior tag

Az oké, csak nem mindegy (jelenleg sajnos), hogy a szabad térből mennyi helyet vesz el :(

(#54694) Dorian válasza mézespálinka (#54693) üzenetére


Dorian
félisten

Hááát, ha ennyire kevés a hely, kicsi a szoba akkor az a mélyek minőségét eleve erősen determinálja.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#54695) Gombinyó válasza Tamoo (#54692) üzenetére


Gombinyó
őstag

:R
Ezt a házimozi erősítő sub preoutjára kötöd Y RCA kábellel?

(#54696) Tamoo válasza Gombinyó (#54695) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Hídban használom az erősítőt, elég egy RCA-RCA kábel. Erősítő szub közt meg sima hangszórókábel.

[ Szerkesztve ]

(#54697) Quetz válasza Tamoo (#54696) üzenetére


Quetz
őstag

A crown/behringer végfokolás előnye még, hogy van rajtuk jelszint indikátor, látszik ha rosszul állitottuk be és clipping-be hajtjuk a végfokot.

(#54698) Buckey válasza Buckey (#54646) üzenetére


Buckey
senior tag

Na, ma jött meg a Tempus22, és tényleg, ez illik a rendszerbe. Már elsőre, alapbeállításon (EQ nélkül) is egyben vannak a hangok, kicsit finomítottam és így már (nekem) tökéletes. És a Yamaha erősítővel sincs eddig semmi gond, szépen szól (nem tudom, hogy a Denon 2600-as mit tudhat, lehet, bevállalom, ha lesz fölösleges pénzem :)) ), ez most így (még) megfelel. :DD

Úgyhogy, a [Magnat Monitor Supreme 2002] , [Magnat Monitor Supreme 202] és [Magnat Monitor Supreme 202A Sub] mellé a [Magnat Tempus 22 Center] illik, a [Magnat Monitor Supreme 252 Center] kicsi.

Mindenkinek köszönöm a segítséget, útmutatást, mert már azon voltam, hogy eladom az egészet, de így, most már megtartom, kivéve a [Magnat Monitor Supreme 252 Centert].

[ Szerkesztve ]

(#54699) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok Mi a különbség a HDMI-ARc és vezérlés között?
Működhet, hogy magát az ARC funkciót kiiktatom (mivel a Tv-ről semmi forrás nem jön az erősítőbe) de a CEC-t azaz a vezérlést aktívként hagyom?

Yamaha-nak sajnos van egy olyan "betegsége", hogy STB box bekapcsolása után átvált AV4-re. Valószínű kap az erősítő egy utasítást

(#54700) LakiTomi válasza Buckey (#54698) üzenetére


LakiTomi
tag

Szuper. Supreme center nagyon nem oda való, Tempusé igen. Később cserélhetsz AVR-t, ez hozhat még javulást. Belépő szinten teljesen vállalható rendszer ár/érték arányban a jelenlegid, élvezzed. :)

Az anyagi javak egyszer mind eltűnnek, megsemmisülnek. A végén csak az érzések és a szeretet marad.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.