Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82001) BBéci válasza zeee (#81993) üzenetére


BBéci
titán

Valóban tökmindegy, tehát ameddig van olyan HDMI rajta, amelyik működik, nincs miért aggódni, mérgelődni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#82002) zeee válasza lenox (#81997) üzenetére


zeee
senior tag

Köszönöm a biztatást! Mostmár így én sem temetem! Remélem pár év eltelik addig, mire behal mind. Mindenesetre holnap elviszem és átnézetem kicsit. Bele kell nézni, az sem kizárt hogy a hdmi lábaknál engedett valami forrasztás, bár nem valószínű. De ki tudja! Ha nincs rajta a laptop hűtő a tetején, eléggé langyos tud lenni a felső burkolat! És a burkolatról beszélünk, ki tudja mennyire melegszik ott 4-6 cm lejebb a "sok mindenség"! Talán itt az ideje, ha már átnézetem, hogy kapjon valami normális ventilátort is!

#82001 BBéci:
Köszi! Az Monitor Arc hdmi az még ami jó lenne ha sokáig bírná, mert utána lőttek a kalibrálásnak.

[ Szerkesztve ]

(#82003) zeee


zeee
senior tag

Ha esetleg valaki keres audyssey kalibráló mikrofont....

(#82004) Smiley válasza zeee (#81996) üzenetére


Smiley
őstag

Ezert olcsobb a hasznalt. Mindig benne van a lutri faktor. Nekem 1,5 eve van meg a 15 eves 3800-as Yamaha ami a hangjahoz kepest apropenz volt. Volt benne riziko de eddig bejott. kopp-kopp.

Amugy ezeket a modern cuccokat az oli meg, hogy gyakran ki be kapcsolgatjatok oket. Nekem kb folyamatosan megy, max ejszaka kapcsolom ki ha nem felejtem el. Az is sokat segit, hogy miutan kihajtottatok a belet, nem kapcsolod ki egybol, hanem hagyod hogy szepen vissza tudjon hulni es mondjuk egy 10 perc mulva kapcsolod csak ki. Sokkal enyhebb lesz a hoingadozas, ami az olommentes forrassztas egyetlen ellensege. Amugy meg nem feltetlenul kell HDMI panel-t cserelni benne, valoszinuleg csak egy BGA forrassztas engedett el, egy rendes muszeresz profi cuccal siman megjavitja neked. Ha meg IC hibas akkor meg rendelni kell bele kinabol aztan azt felrakni a helyere. Csak senki nem szereti ezeket javitani, mert a vilag helye nem eleg, annyira szet kell hozza donteni.
Lassan kene csinalnom egy muhelyt es ilyen vackokat javitani. :)

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#82005) lenox válasza Smiley (#82004) üzenetére


lenox
veterán

Lassan kene csinalnom egy muhelyt es ilyen vackokat javitani. :)

Mondjuk meglenne par (3-4) ora alatt. Rendelgetsz alkatreszt Kinabol, raktarozol dolgokat, muhelyt tartasz fent neki, asszonyt szetszabja az ideg. Mennyit kernel erte?

(#82006) Smiley válasza lenox (#82005) üzenetére


Smiley
őstag

Ezt csakis hobbikent csinalnam. A jo felszereles ami draga. Aztan havi 1-2 darabot megcsinalni. 18 evesen egy rakas erositot javitottam, igaz annal a cegnel fasza cuccokkal konnyu volt dolgozni. Par honapja az egyik haveromekhoz kuldtem be a 20 eves iPod-om megjavittatni, mert ott naluk a cegnel nagyon jo cuccok vannak. Megmutattam a muszeres sracnak mit csinaljon meg rajta es hirtelen ujra mukodik az iPod. Ma az a jo, hogy maganszemelykent is hozzafersz jo felszereleshez, utana mar csak egy nagy lego az egesz. Nem feltetlenul a penz a lenyeg, ha jol szorakozol kozben akkor mar duplan megeri. En szeretek megjavitani dolgokat, es nem kidobni a szemetbe... de ez a sajat hulyesegem.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#82007) zeee válasza Smiley (#82006) üzenetére


zeee
senior tag

Látod neked én már most "Tudok egy munkát, tudok egy munkát
Tudok egy munkát, ami jól fizet
Ha nincs más hátra, nyiss tüzet...." sálállá

(#82008) lenox válasza Smiley (#82006) üzenetére


lenox
veterán

Hat, kar hogy csak hobbikent. Ha masnak is csinalnal, szolj, lenne par tapegysegem.

(#82009) Smiley válasza lenox (#82008) üzenetére


Smiley
őstag

Nincs semmi cuccom hozza jelenleg, de a multkor is mar felmerult bennem, hogy kene par dolog itthonra... meg kene nezni mennyit is kene belefeccolni. ;]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#82010) Hancur


Hancur
kezdő

Hogy zavarja a szomszédot kevésbé a hang, ha a közös falnál áll a front és sub vagy ha a másik oldalon? Vagy olymindegy. :R

(#82011) yericho800 válasza Hancur (#82010) üzenetére


yericho800
aktív tag

Én az enyémmel a felsőt is meg az alsót is tudom szivatni! (igazság szerint azért is vettem) aztán bele szerettem a 5.1 hangzásba azt ez egy "kezdő" 1000w régi lg

R7 3800x 4,5ghz -32gb tridentz neo 3600mhz - asrock phantom 6800xt

(#82012) BBéci válasza Hancur (#82010) üzenetére


BBéci
titán

Abból a szempontból mindegy, viszont a szubládát oda tedd, ahol a legjobb a hangja!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#82013) Hancur válasza BBéci (#82012) üzenetére


Hancur
kezdő

Köszi.

(#82014) VoidXs válasza Hancur (#82010) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Minél messzebb teszed magadtól a subot, annál jobban zavarja őket. Hang szempontjából is jobb közel, jelentősen javul az RT60, viszont ha többen nézitek a filmet, drasztikusan más lesz ülőhely és ülőhely közt.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#82015) zeee


zeee
senior tag

Valaki tudja hogy lehet beállítani Denonnál hogy az usb port standby állapotban ne adjon le feszültséget?

(#82016) zeee válasza zeee (#82015) üzenetére


zeee
senior tag

Valaki írta redditen hogy 1500h-nál ha kikapcsolja a folyamatos netet, akkor lekapcsol az usb port is, ez így jó is lehet nekem, bár praktikusabb lenne ha csak az usb portot tudnám kikapcsolni.

(#82017) svgyula válasza zeee (#82015) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Mivel olyan a felépítése mint az autórádiónak :DDD Ha elvszed a villanyt kiüríti a memóriát! Újra kellene minden bekapcsoláskor olvastatni a meghajtót. Ez amúgy is egy 20 évvel ezelőtti MP3 lejátszó szintje alatt van! Arra nem képes, hogy csere után újra olvassa azt amit kapott! Csak dobálja a hibaüzenetet, vagy nem csinál semmit! :DDD Talán fűti a szobát? :D Nálam is állandóan langyos de ha megöli kidobom.....

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#82018) zeee válasza svgyula (#82017) üzenetére


zeee
senior tag

Nem releváns számomra az usb meghajtó. A laptop hűtőt szeretném hogy kikapcsoljon amikor az erősítő kikapcsol, illetve automatikusan be is, mivel nem szerencsés a tetején egy kikapcsolt laptophűtő, ha véletlen elfelejtem bekapcsolni. Mindegy, ha nem lehet valami gomb kombinációval kikapcsolni, marad a network always on --->off-ra.

[ Szerkesztve ]

(#82019) SPEA válasza zeee (#82018) üzenetére


SPEA
aktív tag

Szia,
Bár nálam 4500, de igen, a network controll-t stand by off-ra kell állítani és akkor valóban lekapcsol az előlapi USB, ellenkező esetben nem.

(#82020) bbmt


bbmt
senior tag

Kérdés.
Most egy SVS PB 1000 Sub van a rendszerben. Van értelme úgy tenni hozzá még egy Sub-ot, hogy nem tudom csak egymás mellé tenni őket? Tehát nem a TV két széle vagy a szoba másik sarkába, hanem egymás mellé, max 30-40cm szabad hely lenne köztük.

A kanál a gyengék villája

(#82021) zeee válasza SPEA (#82019) üzenetére


zeee
senior tag

Kipróbáltam én is! Működik! Szuper

(#82022) Hancur válasza VoidXs (#82014) üzenetére


Hancur
kezdő

Magyarán, ha a hallgatói pozíció mellett van és nem a frontvonalon a sub akkor jobb lesz a hangkép?

(#82023) krx21 válasza bbmt (#82020) üzenetére


krx21
nagyúr

Szerintem van. Még egymás tetejére is teheted.
A Rel mélyládák, gyárilag úgy vannak kialakítva, hogy egymásra való helyezés esetén gyári a rögzítés…. Még 3db-ot is kínálnak egymáson. :K [link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#82024) BBéci válasza bbmt (#82020) üzenetére


BBéci
titán

Miért akarsz még egyet?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#82025) VoidXs válasza Hancur (#82022) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Csak és kizárólag a hangkép, és csak és kizárólag egyetlen hallgató esetében. Az esetleges chest slamért a közeli subbal is meg kell dolgozni. Okkal van legtöbbször elől, de a szomszédok miatt néha kell ez a kompromisszum. Nekem például csak vidéken van sub (ott több is), budapesti albérletben csak shaker.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#82026) bbmt válasza BBéci (#82024) üzenetére


bbmt
senior tag

Nem vagyok elégedett a mély dinamikával kisebb hangerőn. Pl Atmos teszt jelenetben van amikor a levelet elfújja a szél és a végén belecsobban a vízbe, ott van a tipikus záró mély hang, na ott nem érzek semmi erőt, de sok film jelenetnél is valahogy nem érzem alacsony hangerőn a dinamikát.

A kanál a gyengék villája

(#82027) VoidXs válasza bbmt (#82026) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Kis hangerőn eleve nem hallunk mélyeket, 20 Hz-en már 70 dB az emberi hallásküszöb. Erre van a dynamic EQ, de az inkább árt, mint használ.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#82028) Hancur


Hancur
kezdő

Facén melyik a legjobb hifi adok-veszek csoport?

[ Szerkesztve ]

(#82029) VoidXs válasza Hancur (#82028) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Inkább használj Hardveraprót vagy AVX-et. Ezek nincsenek tele olyanokkal, hogy "mennyit engedsz a feléből?", vagy botokkal.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#82030) BBéci válasza bbmt (#82026) üzenetére


BBéci
titán

Emelni kell a jelszintet/hangerőt. Alacsony szinttől ne várj csodát, azon 6 szubláda sem fog segíteni!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#82031) Joe123 válasza VoidXs (#82029) üzenetére


Joe123
aktív tag

Illetve a "küldeném a GLS futárt" típusúakkal.

(#82032) balazs8907


balazs8907
tag

Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem. Remélem jó helyen kérem…. A helyzet az, hogy házi mozihoz eddig 100-150k közötti android alapú média playereket használtam forrásnak.
Mostanában felkeltették az érdeklődésem ezek Mini pc-k. Ilyen 150-200k- ig nézelődtem. Nyílván a sokoldalúság és a windows fogott meg. Viszont nekem szükségem lenne az új szabványok teljes értékű támogatásra. Hdr, DV, atmos, dts és hasonlók. Mivel ennyire nem értek hozzá, nem tudom hogy kell-e valamilyen hardveres támogatottság ezekhez, vagy a kodek mindent megold..???

(#82033) bbmt válasza BBéci (#82030) üzenetére


bbmt
senior tag

+ VoidXs
Megemelem a hangerőt és figyelem majd.

Amúgy miért raknak be sokan több Sub-ot? Ha elég megemelni a jelszintet/hangerőt.
Persze a nagy területű szobáknál értem, de szoktam látni videókat amiben kicsi szobákban is minimum 2db van.

A kanál a gyengék villája

(#82034) VoidXs válasza bbmt (#82033) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Uniformitást javít, illetve nem feltétlenül elég kis szobára se egy sub.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#82035) proci985 válasza bbmt (#82033) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

sokkal egyeletesebb lesz a mely

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#82036) I'am Dony válasza bbmt (#82033) üzenetére


I'am Dony
őstag

Az EQ-val a nagyobb beszakadások a frekimenetben nem javithatóak, másik szubbal viszont igen, ha az megfelelően elhelyezhető. Az egyenletesebb átvitel mellett további előnye a multi szub rendszernek a +3/6 dB nyereség elhelyezéstől függően, amire ha nincs szükség visszább tekerve több tartalék marad.

(#82037) polcsa


polcsa
aktív tag

Sziasztok,
még mindig a tv-projektor-erősítő összekötésével szenvedek, legalább atmos szinten.
Eredetileg egy androidos lejátszót az erősítő egyik bemenetébe akartam dugni, a kimenetét hdmi switch-csel osztani a tv és a proji között, de ez megbukott az eARC-on, mert így a tv-t egyáltalán nem tudtam erősítőre küldeni. Nem találtam olyan hdmi switchet, amivel működne minden, volt olyan, amit a projektor nem komált.
A B-terv az volt, hogy az androidos kütyüt egy hdmi splitterrel osztom a proji és az erősítő között, ami egyszerre adja a hdmi jelet mindkét kimenetbe, projin van kép, erősítőben van hang, DE Csak PCM/Dsur.
Próbáltam noname, vention, feintech-ből két fajta, hama és premiumcord switchet és splittert.
Feladtam.
Van esetleg valakinek javaslata?
Már a kompromisszumos megoldások is érdekelnek.
Esetleg van olyan médialejátszó, aminek van külön hdmi audio kimenete?

(#82038) aldebaran


aldebaran
őstag

Nekem úgy tűnik, hogy ha a centerből jön a hang, minden rendben van, de amikor átmegy valamelyik másik hangfalba, akkor a basszus elvész. Mit kellene beállítani, hogy ilyen ne legyen?
A hangfalak small-ra vannak állítva, 80Hz a vágási frekvencia az összes hangfalon.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#82039) proci985 válasza aldebaran (#82038) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

subra sub vagy sub + front van beallitva (pl Denon es Marantznal)?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#82040) aldebaran válasza proci985 (#82039) üzenetére


aldebaran
őstag

Denon X1700H
ezt a subra sub, sub-front-ot nem értem...

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#82041) BBéci válasza aldebaran (#82040) üzenetére


BBéci
titán

Main+LFE (LFE+Main?) néven található a Denonok menüjében, de nem ajánlott arra állítani, mert az esetek 99%-ában inkább árt, mint használ.
Arra nincs tippem, hogy nálad mi okozza a leírt jelenséget. Hallanom kellene.
Eredeti hangsáv, vagy magyar szinkron? Ha eredeti, akkor milyen fajta? Próbáld veszteségmentessel (DTS-HD Master Audio, Dolby TrueHD).

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#82042) aldebaran válasza BBéci (#82041) üzenetére


aldebaran
őstag

Köszi! :R Simán Lfe-n van.
Azt hiszem, rájöttem: a dialoge enhancer be lett kapcsolva. Kikapcsoltam és jónak tűnik.

Ja, még egy kérdés: ha 80hz-en vannak a hangfalak, akkor az lpf for lfe 120hz vagy 150hz legyen?
A low frequency-t át szoktátok állítani -10dB-re?

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#82043) BBéci válasza aldebaran (#82042) üzenetére


BBéci
titán

120-ra szoktuk, de nincs gond a 150-nel sem.
Nem jó a -10 dB, kiheréli a hangot.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#82044) aldebaran válasza BBéci (#82043) üzenetére


aldebaran
őstag

Thx, beállítottam 120ra, a lf marad 0. :R

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#82045) proci985 válasza aldebaran (#82042) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

vagas valtozo, setuptol fugg.

lowot hagyd ott, ahol van.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#82046) LLKobe


LLKobe
veterán

Üdv!

Ismerőstől tudnék egész jó áron szerezni egy ilyen szettet. Jelenleg egy olcsó soundbarral tolom, ahhoz képest nagy előrelépés lenne.
Ahogy látom az erősítő tud True HD-t, meg DTS-HD-t.

Szerintetek egy kezdőnek mennyire jó belépő a sorround világba? :R

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#82047) VoidXs válasza LLKobe (#82046) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Az erősítő tökéletes kezdő darab, sokáig ki fog szolgálni. A hangszórók lesznek az elsők, amiket érdemes majd cserélni. Kérdés, hogy mennyit kér érte.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#82048) LLKobe válasza VoidXs (#82047) üzenetére


LLKobe
veterán

55k cakkumpakk.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#82049) DoItYourself válasza LLKobe (#82048) üzenetére


DoItYourself
addikt

Csak passzív mélynyomót lehet rákötni, ahogy nézem.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#82050) VoidXs válasza DoItYourself (#82049) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Na az viszont probléma, VSX szériában nem ezt vártam. 55-öt mondjuk így is megér, soundbarról hatalmas előrelépés. Kis dobozhákolással lehet majd a jövőben sub pre outot kérni rá szerintem bármelyik szervizben, a hátlapon van neki hely.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.