Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53251) troll81


troll81
addikt

Sziasztok egy 10 éves ONKYO TX-NR 1007 mennyire vállalhato?gondolok az öregedés re például....és mennyire jó? :R

(#53252) Tamoo válasza hcs57 (#53246) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Senki nem ócsárolta. Ha abból az árkategóriából keresnék dobozt, számításba venném.

(#53253) zsoika válasza troll81 (#53251) üzenetére


zsoika
addikt

szia.
Elvileg a 10év nem sok egy AVR nek ,de a 2012 előtti Onkyok HDMI ( panel )gondokkal küszködnek..... számítani lehet a meghibásodása.

[ Szerkesztve ]

(#53254) Tamoo válasza troll81 (#53251) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Attól függ hogy sikerült az adott darab illetve hogy a korábbi tulajok hogy/mennyit használták, hol tartották (pl. polcba bedugva 0 szellőzéssel). Szóval azért kár tagadni, van benne némi rizikó.

[ Szerkesztve ]

(#53255) embe válasza BBéci (#53250) üzenetére


embe
nagyúr

Én úgy általában írtam amit írtam, mert korábban ez többször meg volt említve. És ez a Dali hangfal már oda-vissza ki lett tárgyalva. Már az említése is olyan "vörös posztó" hatással bír... ;]

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#53256) Dorian válasza hcs57 (#53246) üzenetére


Dorian
félisten

Senki nem òcsárolta, hanem realizálta.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#53257) hcs57 válasza BBéci (#53250) üzenetére


hcs57
őstag

Ettől függetlenül a SPECTOR tényleg nagyon jó. Helyesen Spektor.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#53259) BBéci válasza hcs57 (#53257) üzenetére


BBéci
titán

Jogos, az 53243-ban helyesen írtam, másodjára elrontottam. :B

Viszont a DALI valamiért az összes hangdobozának nevét csupa nagybetűvel írja, ezért én is ahhoz ragaszkodom.
Ahogy a quadral a Sonus után a faber kis kezdőbetűvel írandó.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#53260) hcs57 válasza BBéci (#53259) üzenetére


hcs57
őstag

Innen néztem, ők is tévedtek.. [link]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#53262) Morris válasza hcs57 (#53261) üzenetére


Morris
veterán

Csak a Zensor ;]

(#53263) zsoika válasza Morris (#53262) üzenetére


zsoika
addikt

Igen... akinek fontos a dizájn :P

(#53264) BBéci válasza hcs57 (#53260) üzenetére


BBéci
titán

Azon az oldalon nem ez az egyetlen és nem is a legnagyobb hiba, ami a fogalmazást és a nyelvtant illeti. De mindenki tévedhet.
Innen érdemes tájékozódni: [link]
Nem a magyar változatról, hanem az international-ról.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#53265) z4zelda


z4zelda
tag

Ha az erősitő 6-8 ohm imp. hangsugárzót tüntet fel akkor a 4 ohm-os hangsugárzó semmikép sem használható?

(#53266) BBéci válasza z4zelda (#53265) üzenetére


BBéci
titán

De bizony használható, nem kell foglalkoznod az impedanciával. Ez benne van a topik összefoglalójában.
Annyi történhet, hogy magas hangerőn valamennyivel jobban melegszik az erősítő, de még bőven a tűréshatáron belül marad. A praxisomban még soha nem fordult elő ebből probléma, pedig előnyben részesítem a 4 ohmos hangdobozokat.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#53267) z4zelda válasza BBéci (#53266) üzenetére


z4zelda
tag

Köszönöm a gyors választ! :R

(#53268) arcitec válasza z4zelda (#53265) üzenetére


arcitec
addikt

Nem kell foglalkozni, csak épp célszerű ez már többször ki lett tárgyalva. Azt az erősítőt célszerű 6 vagy 8 ohmra kapcsolni. Minden erősítőt lehet a régieket kapcsolóval, a mai gyártásúakat menüben. Szóval az az ideális ha a kettő szinkronban van. A többi rizsa hintés .. ;)

[ Szerkesztve ]

(#53269) BBéci válasza arcitec (#53268) üzenetére


BBéci
titán

NEM célszerű magas értékre kapcsolni, mert csökkenti a dinamikát, konkrétan rontja a hangzást!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#53270) need


need
addikt

Sziasztok..

Kissé tanácstalan vagyok és kérnénk egy kis segítséget..!
Van nekem egy Marantz sr6006 erősítőm amit szinte alig használok.
Korábban egy Popi A-400 használtam.
Időközben tévét váltottam és kikerült a képből az A-400 is.
Ma gondoltam egyet és HDMI kábel segítségével össze kötöttem a tévével.
Szerettem volna hozzá férni az erősítő menüjéhez..
Azt tudtam hogy korábban amíg volt A-400 azon keresztül láttam a marantz menüjét most pedig nem. Tudnátok esetleg segíteni hogy hogyan jelenhetne meg az erősítő menüje a tévén?
Még ami a gond a távirányító amelynek bizonyos gombjai nem működnek bekapcsoló vagy a hangerő. Ezzel mit lehet kezdeni...? keresek egy jó embert aki kitisztítaná vagy inkább próbáljak meg másik távirányítót keresni?
Tudom hogy van app is de ahhoz meg kellene az erősítő menüje..nem...?

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#53271) KöGö


KöGö
csendes tag

Köszönöm a válaszokat :)

OBERON esetleg megéri a különbözetet? Illetve Klipsch Reference R-820F 5.0 vélemény? még azt is néztem.

sub: SVS pb 2000 a rendszerhez, onkyo 686 lesz az erősítő

Köszi :))

[ Szerkesztve ]

(#53272) KöGö


KöGö
csendes tag

Illetve Onkyo 686 vs Marantz NR1510?

(#53273) arcitec válasza KöGö (#53271) üzenetére


arcitec
addikt

Én inkább venném a zártat és inkább "Z"-s erőlködőt, ...

[ Szerkesztve ]

(#53274) Quqesz válasza arcitec (#53268) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Nem mindet, az enyémen nincs állítási lehetőség. :B

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#53275) Tamoo válasza KöGö (#53271) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Szubból én inkább erre az XTZ-re [link] mozdulnék. (Vagyis nem, mert én diy-t vennék.)

(#53276) #09634560 válasza KöGö (#53271) üzenetére


#09634560
törölt tag

megéri.

(#53277) Maxell014


Maxell014
senior tag

Sziasztok !
Pár hete már írtam, hogy szeretnék venni egy használt hangfalpárt, de még nem jutottam oda, hogy meg is vegyem. Viszont most a változatosság kedvéért tönkre ment az erősítőm.... Elég régi és nem is nagy szám. Azon gondolkodtam, hogy akkor lehet nézni kellene valami olyan helyet ahol lesz akció és 0% THM-el tudnék venni együtt erősítőt és egy 2.1 szettet. 150 és 200 ezer forint körül szánnék rá kb. Az erősítőt tv-re és számítógépre szeretném kötni illetve szeretném ha lehetne rá bluetooth-al csatlakozni. Tudnátok segíteni hogy mit kellene venni és esetleg hol volna érdemes ?
ui. most látom hogy ma van 0% THM a media marktban

[ Szerkesztve ]

(#53278) #09634560 válasza Maxell014 (#53277) üzenetére


#09634560
törölt tag

ebben az árban nincs ajánlható (házimoziról beszélünk) Sztereóban simán megoldható... de hiába irnák ha neked nem tetszene az öszeállitás: 100-ért simán van erősitő és hangdoboz is.

(#53279) Maxell014 válasza #09634560 (#53278) üzenetére


Maxell014
senior tag

Nem értem, hogy miért nem tetszene az összeállítás

(#53280) Maxell014 válasza #09634560 (#53278) üzenetére


Maxell014
senior tag

Igaz most házimozi erösítőm volt, de csak sztereoban használtam. Nem akarom teli rakni a szobát hangfalakkal. Egy jó kis sztereó szett tökéletes lenne csak lehessen az erösítőre mélysugárzót kötni illetve a tv-t HDMI vagy digit audio kábellel rákötni és a pc vagy RCA to Jack vagy digit audio. És a bluetooth-t csatlakozást azért szeretném hogy párom is könnyen tudjon zenét hallgatni ha szeretné csak csatlakozik rá nem kell kábellel bíbelődni

(#53281) #09634560 válasza Maxell014 (#53279) üzenetére


#09634560
törölt tag

Mondjuk szolgáltatásban, vagy hangminőségben..
ha lett volna az MM oldalán tuti vétel azt linkeltem volna.. bár a pioneer A10 erősitő dali spektor 1 hangfalpárral, és egy xiaomi mibox médiajátszó bluetooth-wifi-tidal elérésre nekem is megmozgatta a fantáziámat.

(#53282) schawo


schawo
titán

Új házba költöztünk, ezért elővenném BenQ W1100-amat. Szegény már másfél éve pihin van, amióta átvette szerepét a nagy LCD. De az új házban van egy dedikált hm szoba, 7m x 4m méretben, ahova szeretnék venni vásznat. (Tudom, le kéne cserélni a vetítőt, nem komoly, meg ne költs rá, stb, de a csere még várat magára egy-két évet, nem ebben kérek segítséget.) A fal mérete 4m x 2,7m, legalább 3m szélességet keresek. A keret egyelőre nem végtelen, max 100k, ha ennyiből lehet olyat venni, amit érdemes tovább használni a jövőben. Ha 100k-ért felejtős, akkor pedig (valamivel) olcsóbbat, amit a W1100-zal használhatok.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#53283) schawo válasza schawo (#53282) üzenetére


schawo
titán

Némi keresgélés után rájöttem, hogy nem jól tettem fel a kérdést. Mivel eleve 70k-tól indulóan van vászon, így szól helyesen:

Van-e 100k alatt valami megoldás (akár rolós kézi, akár valami fixen kifeszített), ami érdemben jobb, mint egy kiglettelt, és (mondjuk) Héra Golddal megfújt (airless gépem van) 300x150-es rétegelt lemez (falban nem bízok, nem igazán jó minőségű).

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#53284) Quetz válasza schawo (#53283) üzenetére


Quetz
őstag

Glacier White PS non-AT screen fabric 84 inch magas, $22.95 / linear ft az ára. + Szállítási költség USA-ból. További részletek itt: http://www.seymourav.com/screensDIY.php

[ Szerkesztve ]

(#53285) schawo válasza Quetz (#53284) üzenetére


schawo
titán

Hogyan tudok USÁ-n kívüli szállítást állítani? Nálam csak USA látszik. Milyen formátumban szállítják? Tekerve, vagy hajtva, nem volt világos.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#53286) need


need
addikt

Ismét sziasztok..

Lett volna egy [kérdésem]
sajnos választ nem kaptam és most felmerült bennem hogy rossz helyre írtam..?
Ha nem ide akkor hová..?

Az is megdöbbentett hogy senki nem ismeri a Marantz erősítőket..

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#53287) BBéci válasza need (#53286) üzenetére


BBéci
titán

Honnan veszed, hogy nem ismerjük a Marantz erősítőket?
Honan tudjuk távolról megállapítani a hiba okát?
Az erősítő előlapi gombjaival is indítható a menü.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#53288) embe válasza need (#53286) üzenetére


embe
nagyúr

Ha jól kötötted össze a tévét az erősítővel akkor - szerintem - kell látnod az erősítő menüjét. Nekem most Yamaha van, és a kedvedért kihúztam azt a HDMI kábelt ami a médiaplayertől ment az AVR-be.
Erőlködön kiválasztottam a mp. bemenetet. Persze jelezte, hogy nincs rajta forrás, de a setup menüt simán hozta.
Erősítő HDMI Out1-et kösd össze a tévé HDMI bemenetével, majd állítsd arra a bemenetre amit korábban a Popi-hoz használtál!
Így adnia kell egy erősítő alapképet a tévén, és látnod kellene a setup menüt.
Ha meg nem, mert esetleg valamit elállítottál, amire már nem emlékszel, akkor reseteld az erősítőt!

Esetleg még: Marantzom nem volt, csak Denon erősítőim, de nem emlékszem, ha Pure Audio-ra van kapcsolva akkor bead setup menüt? Mert pl. a Yamaha olyankor nem adja be, kiírja hogy nem elérhető.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#53289) need válasza embe (#53288) üzenetére


need
addikt

Kicsit olyan 22 csapdája a dolog.. mert idő közbe tévét cseréltem igaz ott a A-400 is ott volt..
Na most én a két szoba közt szaladgálok és megtaláltam a restelést hogy kell..
Újra össze kötöttem a tévét az erősítővel meg jelent a tévén a Marantz embléma..
de használni még nem tudom mivel gond van a távirányítóval..tehát elvileg elértem a menüt elvileg ha a távirányító rendben lesz akkor okosabb leszek..

köszönöm neked és BBéci nek a helpet :D

[ Szerkesztve ]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#53290) embe válasza need (#53289) üzenetére


embe
nagyúr

Nézd meg a Marantz apk segítségével nem tudod-e használni!
Bár nem szerepel a kompatibilitási listában... De van még más Marantz apk., keresgélj!

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#53291) Quetz válasza schawo (#53285) üzenetére


Quetz
őstag

Léteznek parcel proxy szolgáltatások, amik szállítanak USA-bol, ilyen pl. a https://www.shipito.com/

De célszerű írni nekik egy emailt, és rákérdezni ezekre a dolgokra.

(#53292) schawo válasza Quetz (#53291) üzenetére


schawo
titán

Azt tudom, viaboxot szoktam használni, csak nagy méretű csomagnál nagyon elszállnak a költségek. Ezért lenne jó tudni, hogy tekerve (2,5 M hosszú hengeren) érkezik, vagy hajtogatva. Ráadásul van EU szállítási díj kiírva a webáruházban (méteres vásznakra 175 dollár), csak épp nem választható ki megrendeléskor.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#53293) bodza32


bodza32
kezdő

Sziasztok! Érdeklődök, hogy pl. egy digitális koaxkábelnél, vagy egy subkábelnél számít e az a hangzásban, hogy jobban rászorul az rca aljzatra a kábel rca-ja, vagy lazán van rajta. Van olyan, ami szorítható, mint egy fúrótokmány, van ami meg nem szabályozható, erre gondolok.

(#53294) BBéci válasza bodza32 (#53293) üzenetére


BBéci
titán

A csatlakozás lehet hiányos és rendben lévő. Utóbbihoz nem szükséges extra szorítóerő. Amelyik csavarosan rászorítható, az leginkább a könnyebb csatlakoztatás és a kicsúszás megnehezítése érdekében van.
Ha annyira laza, hogy lötyög, kotyog, az tutira nem jó

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#53295) bodza32 válasza BBéci (#53294) üzenetére


bodza32
kezdő

köszi, értem. nem kotyog, passzos, csak nem szorítható a sub kábele, a dig.koax. szoríthatós

(#53296) ctrlaltdel13 válasza bodza32 (#53295) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Egy jó kombinát fogó, meg értő kéz, és orvosolható a probléma.
Nekem a szub kábelem egyik vége frankó passzentos volt, a másik oldala lötyögős.
A külső pereme gyárilag bevágott több helyen, én nyomtam rajta picit, azóta áll mint Katiba a ...

(#53297) bodza32 válasza ctrlaltdel13 (#53296) üzenetére


bodza32
kezdő

köszi. 6 bevágásos a vége. ezt a kombinátfogós trükköt bevetem, szoritok rajta, hagy legyen passzosabb.
Közben eszembe jutott még egy kérdés. A subkábel bejáratása. Eddig egy jóminőségű mikrofonkábelből volt a subkábel gyártva, amire lett cserélve az egy elég jó minőségű, kifejezetten subkábel, és a hangzásban nem nagyon hallok különbséget. A bejáratástól ez változni fog? Mennyit kell járatni/pl hány órát/, teszt cd-vel, vagy filmmel is elég?

[ Szerkesztve ]

(#53298) ctrlaltdel13 válasza bodza32 (#53297) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Attól függ melyik táborhoz tartozol😊.
Használd egészséggel és ne ezen rágódj.

(#53299) bodza32 válasza ctrlaltdel13 (#53298) üzenetére


bodza32
kezdő

köszi, használom, és akkor nem rágódok ezen . Amúgy a táborhoz tartozásban mire gondolsz?

(#53300) ctrlaltdel13 válasza bodza32 (#53299) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Ha nem haragszol, nem kezdek bele.
Olvass vissza a fórumba, igaz mostanában nem lovagolt egyik oldalon se senki.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.