Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54851) BBéci válasza fauv (#54842) üzenetére


BBéci
titán

Ismered a mondást: szarból nem lehet várat építeni.
Sajnos a T IPTV-je szar, azon semmi nem képes javítani.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#54852) Tommancs válasza I'am Dony (#54830) üzenetére


Tommancs
csendes tag

Köszi, jónak tűnik, jókat írnak róla. Ha belefér hátra is vegyem ezt? Vagy oda eleve mást “illik”?

Illetve csupasz vs. banán. Mik az előnyei egyiknek másiknak? Nem gyakran fogom ki-be dugdosni, így a banán talán nem létszükséglet. Egyébként a hangfalak és az erősítő is fel van készítve a banánra és a csupaszra is?

(#54853) Tommancs válasza Rp526 (#54766) üzenetére


Tommancs
csendes tag

Köszi a javaslatot. Egy kérdésem van: meg lehet ennél a tartónál csinálni, hogy TELJESEN elforgatom horizontálisan és kicsit ledöntöm?
Sajnos nincs oldalfal csak az egyik oldalon, így a kanapé mögött lévő falra kell tennem legalább az egyiket. Látom, hogy elvben 90 fokban forgatható, de nem tudom, hogy “befér”-e oldalra forgatva rendesen, úgy, hogy ne nyomódjon neki a falnak / teljesen oldalra nézzen.

[ Szerkesztve ]

(#54854) BBéci válasza Tommancs (#54853) üzenetére


BBéci
titán

Azok a konzolok arra alkalmasak, hogy egy boltban háttérzenét megszólaltató hangdobozokat tartsanak. Tisztességes hangminőséghez nem adnak kellő stabilitást. Nem egy fórumtársunk ugrott bele, aztán szenvedett előbb a pocsék hanggal, utána az eladásukkal.

Akkor gondolkozz banándugózásban, ha hajlandó vagy minőségi példányokat venni, amik darabonként legalább 1000 forintba kerülnek. Ha nem, akkor inkább maradj a csupasz vezetékvégnél!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#54855) Morris válasza BBéci (#54854) üzenetére


Morris
veterán

Akkor van normális falra szerelhető konzol ami ajánlott? Mert ezt néztem ki én is.
Nekem is kéne a háttér hangszóróknak. Megfúrni viszont nem szeretném a hangfalakat.

(#54856) gab1ka válasza Tommancs (#54853) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Nekem is volt ilyen konzolom, de még a falra se fúrtam fel csak egyenesen továbbadtam.Teljesen 90 fokban nem tudod elforgatni, dönteni viszont valamennyit lehet.Az igazi problémája ennek a tartónak az, hogy a jobbra balra forgást nem lehet stabilizálni rajta, ezért ha véletlenül hozzáérsz akkor hintázik ide oda.Amit megtehetsz, hogy magát a hangdobozt szimplán 90 fokban szorítod bele a kanapé mögötti falra, elég szélesen állítható a faltól való távolság is és a belehelyezhető hangfalnak szükséges szélesség is.

(#54857) kene84


kene84
senior tag

Sziasztok,

azon okból írok, hogy lecseréltem a régi samu plazmámat egy LG OLED E9-re és szükségét látom az erősítő cseréjének is. Eddig egy H/K 360 tette a dolgát probléma nélkül, de 4k és hdr miatt gondolom ez is megért a cserére.
A médialejátszó egy Zidoo X9S, a hangfalak pedig Monitor Audio Monitor 300 front pár illetve Monitor Audio Monitor C150 Center.
Ehhez a felálláshoz keresnék erősítőt. Van még egy Xbox One is ami az erősítőhöz csatlakoztatott eszközöket illeti.
Összeget nem tudnék mondani, mert egyáltalán nem értek hozzá, így a tapasztalatokra tudok támaszkodni majd az árképzésben.

Előre is köszi a segítséget! :R

(#54858) #98221312 válasza Morris (#54855) üzenetére


#98221312
törölt tag

Úgy oldottam meg, hogy házilag készítettem egy akasztót az állványos hangsugárzókra.
Kb 15 perc a művelet, és utána már csak egy tiplis csavar a falba, és kész is!

Így fel lehet tenni 60-90cm-re fejmagasák fölé is! :K

[ Szerkesztve ]

(#54859) I'am Dony válasza Tommancs (#54852) üzenetére


I'am Dony
őstag

Nyilván az a legideálisabb ha mindenhol azonos a kábelezés, de háttereknek azért lehet túlzás lenne. Valamint nem gondolom, hogy kihallani onnan a különbséget filmezés közben.
Csupasz vs banán...
Bármi kerül a jel útjátba, jó esetben nem sokat ront, módosít rajta, ezért a csupasz a legjobb. Azonban az erősítőnél elég macera pl. takarítás közben ki-be húzogatni a csupasz végeket, ami banánnal megy pikk-pakk. A másik az oxidáció, de ez évek...
Az eszközök fogadják mindkettőt.
A konzolt csak oldalfalra szerelve tudod lefelé nézőre dönteni, ha a hátsó falon lesz, keresztben a dobozzal akkor nem.

[ Szerkesztve ]

(#54860) Beni2360 válasza I'am Dony (#54859) üzenetére


Beni2360
félisten

Azonban az erősítőnél elég macera pl. takarítás közben ki-be húzogatni a csupasz végeket, - Ilyet még nem hallottam. 2 év alatt 1x sem lett lebontva a vezeték takarítás végett. Azt meg lehet oldani anélkül is. szvsz. Írták is hogy ha nem lesz sűrűn AVR csere akkor fixen kell csavarozni.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#54861) Tommancs válasza Tommancs (#54853) üzenetére


Tommancs
csendes tag

Értem, olvastam erről, hogy sokan ellenzik a falra szerelést. Háttérsugárzó esetén is ilyen forró a dolog? Itt ugye erről van szó.

Az alternatíva mi lenne? Állvány? Ha igen, melyek azok az állványok, amiket HÁTRA javasolnál? Tehát fülmagasság + 60-80cm? Nem találtam jót akkor sem, mikor ebbe az irányba mentem. (Plusz jó lenne olyan, minek nem túl nagy a talpa.)

(#54862) Dorian válasza Tommancs (#54861) üzenetére


Dorian
félisten

Háttérsugárzót nem érdemes állványra tenni. Egyrészt nincs is olyan magas, másrészt igen instabil lenne. Legjobb egy keményfa konzolos polc a falra jó stabilan felfúrva, és arra a surround. Ráadásul azoknál a vágott frekitartomány miatt nem olyan problémás a falközeli elhelyezés.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#54863) arcitec válasza Tommancs (#54861) üzenetére


arcitec
addikt

Tökéletes: [link] [link] ;)

[ Szerkesztve ]

(#54864) rodi81


rodi81
tag

Sziasztok!Wharfedale Diamond 8 szettem van és a center beállításával van kis bajom. Nagyon jól adja vissza a filmek zenei és effektes részek tartalmát viszont a beszédhang nem egészen jó.Mintha doboz hangú lenne. De csak beszédnél érzem úgy kicsit. Próbáltam már minden féle vágással,most pl. 150-en van. Valami ötlet?

(#54865) mettek válasza rodi81 (#54864) üzenetére


mettek
addikt

Nincs véletlenül betéve egy polcba? A centernek nyitott helyen, a szekrény tetején kell lennie hogy ne legyen doboz hangja.

ha jó helyen van és így is ilyen akkor az ennyit tud.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#54866) #98221312 válasza rodi81 (#54864) üzenetére


#98221312
törölt tag

Szia!

Általában a zárt, polcba beszorított elhelyezés okozza a jelenséget.
Viszont nagyon sok center alapból iszonyat dobozhangú, függetlenül az elhelyezéstől.

Volt nálam egy 150000ft-os B&W center, és még az is dobozhangú volt.
A vágás ezen nem segít, nincs összefüggésben.

(#54867) szabeska


szabeska
addikt

[link] erre esetleg valaki, akinek szintén X4500-as Denonja van? :U

F1

(#54868) rodi81 válasza #98221312 (#54866) üzenetére


rodi81
tag

A két oldalától kb.30 cm-re vannak szekrények.(a center 45 cm széles).A tv a falon van 15-20 cmre és az alatt van elhelyezve a faltol 10 cm-re.Lehet,hogy ennél is nyitottab hely kéne neki?

(#54869) #98221312 válasza rodi81 (#54868) üzenetére


#98221312
törölt tag

Szerintem akkor alapból ilyen hangja.
Próbálj együtt élni vele!
Viszont ha úgy érzed, hogy emiatt feljebb lépnél, akkor mindenképp hallgasd meg elötte, mert akár a felsőkategóriás centernél is jelen lehet.

Annó Elaci is küzdött ezzel!

(#54870) KoNZoLik@ válasza BBéci (#54851) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Szar az IPTV? Nekem több éve az van, és teljesen meg vagyok elégedve a HD adásokkal! Nem tudom, hogy mi a szar benne🙄

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#54871) Gombinyó válasza KoNZoLik@ (#54870) üzenetére


Gombinyó
őstag

Túl van tömörítve a kép, ha jól emlékszem max 5Mbit van elkülönítve az iptv-re. Nekünk is most ez a thome-os családi hd csomag van, mert rákényszerültünk a költözés miatt. Előtte koaxos digi volt évekig, sajnos ordít a különbség.

(#54872) KoNZoLik@ válasza Gombinyó (#54871) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Én meg pont,hogy anno Digi-ről vàltottam, mert az volt nagyon gáz😁 Lehet azóta jobb nem tudom...

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#54873) Beni2360 válasza KoNZoLik@ (#54872) üzenetére


Beni2360
félisten

Nekem mindkettő be van vezetve és már sokat javúlt a Tkom a elmúlt kb 15 évben de a Digi optikai még mindig agyon veri. Az digi SD adás szinte olyan mint a T HD adása vagy jobb.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#54874) KoNZoLik@ válasza Beni2360 (#54873) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Akkor fejlődtek😁 Én elégedett vagyok teljesen a T-vel is, plusz amennyit én tévézek még ez is sok nekem😂

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#54875) Tommancs válasza Dorian (#54862) üzenetére


Tommancs
csendes tag

Keményfa konzolos polcra vagy hasonlóra tudnál küldeni valami példát? Vagy egyáltalán, hogy milyen polcok jöhetnek szóba?
Amúgy eszembe jutott, hogy a center a TV állvány alatt lesz egy egyszerű IKEA-s cuccon. Az gondolom nem tömörfa. Ez baj?

(#54876) mettek válasza Tommancs (#54875) üzenetére


mettek
addikt

Ne foglalkozz vele. Jó az bútorlapból is ha kellően stabil. Annyit tegyél meg hogy ha lehet csatold el a hangfalat a polctól alátéttel és a polcot a padlótól is. De első sorban a hangfalat.

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#54877) Dorian válasza Tommancs (#54875) üzenetére


Dorian
félisten

Az Ikeás cuccok többsège kb. üreges kartonpapìr, nem valò ilyesmire, a mèly, de a közèptartományt is elrontja. Èn is használtam ilyent, èlmèny volt lecserélni.

Milyen pèldát szeretnèl? Többfèle verziò elkèpzelhető, lènyeg, h bìrja a terhelèst ès stabilan rögzíthető legyen. 4-5 cm vtg fa legyen amire a hangdoboz kerül. Nem hiszem, h kèszen ilyen kapható, asztalos majd legyártja.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#54878) Szigma70


Szigma70
addikt

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy adott egy [Lg 43um7450pla]
tv, amiben van 5.1, DTS decoder, és ennek a beépített média lejátszójával nézzük az usb HDD-n lévő full HD filmeket.
Ehhez van egy öregecske Denon AVR, amin nincs még HDMI csati, így az optikain lenne összekötve a 2 eszköz.
Szóval, működőképes elképzelés lehet ez szerintetek? Kijön a TV-ből az 5.1-es hang így optikain? Azt tudom, hallottam, hogy a rákötött más lejátszók hangját így nem engedi át a TV, de a saját lejátszóján kiadná a házimozis hangot?

Nagyon köszönöm előre is a segítséget

Mikor már azt hiszed majdnem, akkor épphogy

(#54879) mettek válasza Dorian (#54877) üzenetére


mettek
addikt

Az ikeás valóban ilyen és valóban rossz. De egy normál tömör bútorlapból készült állvány már semmivel nem rosszabb mint a tömör fa.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#54880) Gombinyó válasza Szigma70 (#54878) üzenetére


Gombinyó
őstag

Igen, elméletben működni fog, de mivel minden eszköz adott veszteni valód nincs azzal, hogy ki is próbálod :))

(#54881) Szigma70 válasza Gombinyó (#54880) üzenetére


Szigma70
addikt

Köszönöm a válaszod, de ha ilyen egyszerű lenne a kérdés, fel sem tettem volna.
Az erősítő adott, csak épp nincs itt kéznél, és feleslegesen nem tenném bele azt a 4 órát és 300km-ert a próbába, ha kapnék itt választ.
Köszönöm

Mikor már azt hiszed majdnem, akkor épphogy

(#54882) BBéci válasza mettek (#54879) üzenetére


BBéci
titán

De bizony rosszabb. Sokkal!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#54883) Gombinyó válasza Szigma70 (#54881) üzenetére


Gombinyó
őstag

A kérdés egyszerű és a válasz is, menni fog a dts, ha tudja a tv. Nálam pl a sony a külső forrásból érkező (hdmi) dts jelet is tudja továbbítani optikán az erősítőre. A belső lejátszón sztem nem kérdés, hogy működnie kell.

(#54884) embe


embe
nagyúr

Most néztem/hallgattam meg a Pet Shop Boys Inner Sanctum koncert filmjét. Tetszett, jól szólt. Aki szereti a 80-90-es évek zenéit, köztük ezt az együttest annak ajánlom.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#54885) mettek válasza BBéci (#54882) üzenetére


mettek
addikt

Hobbi asztaloskodom. Egy butorlap semmivel nem vesz fel több rezonanciát mint egy tölgy vagy bükk fa lap. A megépítettség a lényeg. Ha jol van építve, ragasztva akkor teljesen jó hifi állványnak. A lényeg a stabilitás és elcsatolás. A polcok ne kis polctartó tipliken álljanak hanem fixen legyenek rögzítve. Nyilván a legjobb a fém szerkezetes állvány.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#54886) Dorian válasza mettek (#54885) üzenetére


Dorian
félisten

Dehogy ugyanolyan. Minèl sűrűbb egy anyag, annál alacsonyabb a rezonancia frekvenciája, ill. a fa erezte bőven rezgèscsillapìtò hatásù is.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#54887) mettek válasza Dorian (#54886) üzenetére


mettek
addikt

OMG :W
Mert a bútorlap ami forgácsból ragasztással préselt tömörített anyag az nem elég sűrű.
oké

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#54888) Dorian válasza mettek (#54887) üzenetére


Dorian
félisten

Emelj már meg egy bùtorlapot, meg egy ugyanakkora mondjuk akácfát.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#54889) mpo


mpo
veterán

A tölgy és a bútorlap 650 kg/m3.
Ebben nem különböznek.

Ha érted, akkor már elavult.

(#54890) BBéci válasza mettek (#54887) üzenetére


BBéci
titán

Akkor szerinted miért készülnek MDF-ből a hangdobozok? Esetleg rétegelt lemezből.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#54891) mettek válasza BBéci (#54890) üzenetére


mettek
addikt

Azt ugye tudod hogy egyről beszélünk? Az MDF az bútorlap. Azaz MDF-ből készül a bútorlap laminálva. A rétegelt lemez valóban jobb, erősebb de jóval drágább is ezért első sorban MDF-t használnak ahol lehet.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#54892) schawo válasza mettek (#54891) üzenetére


schawo
titán

A bútorlap faforgácslap. Az MDF farost lap.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#54893) Beni2360 válasza schawo (#54892) üzenetére


Beni2360
félisten

Bútorlap vs. MDF lap
Jó kis téma szinte mindenkinek igaza van. :DD

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#54894) #03969024 válasza Beni2360 (#54893) üzenetére


#03969024
törölt tag

Aztán ott van még a HDF...

(#54895) BBéci válasza mettek (#54891) üzenetére


BBéci
titán

"MDF-ből készül a bútorlap laminálva"
Ez óriási tévedés! Az MDF-et lehet laminálni, de alaphelyzetben szó sincs ilyesmiről. Itt van mögöttem egy jókora, 1400x600x18 mm-es natúr MDF lap, ezek szerint te még nem láttál olyat.
A készülékállványom MDF-ből készült, rajta furnérral, ami laminálással került rá. Készítenek belőle konyhabútor ajtókat, amiket az esetek többségében festenek. A fürdőszobámban a mosdó alatti szekrény szintén MDF.

Béni linkjén ugyanez olvasható.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#54896) mpo válasza BBéci (#54895) üzenetére


mpo
veterán

rajta furnérral, ami laminálással került rá
Furnérral?
[link]
A furnért régen enyvvel ragasztották a bútorokra, amikor régen intarziáztam Palmatexet használtam. Sose hallottam furnér esetén a laminálást, mint szakkifejezést.
Ők csak tömör fával dolgoznak:
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#54897) ctrlaltdel13 válasza BBéci (#54895) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Mdf:
Middle Density Fiberboard - közepesen sűrű farostlemez.
Az MDF lap gyártása megegyezik a faforgácslapéval, de ennél a terméknél az alapanyag részecskenagysága sokkal apróbb, ezért a lap anyaga sokkal sűrűbb, nehezebb és homogénebb

Bútorlap, lamintált b.lap.:

Alsó és felső része apróbb szemcséjű, melynek középső részébe nagyobb méretű faforgácsot préselnek. Az így kapott lap felülete sima és megfelelő keménységű lesz. A laminátum gyakorlatilag műgyantával átitatott többrétegű papír, amire valamilyen fának a rajzolatát vagy egy fantáziaszínt nyomtatnak.

Fa furnér:

Valódi faborítású bútorlap vagy MDF. Pácolni és lakkozni lehet, ezen felül a furnéranyag rajzolata, erezete befolyásolja a végeredményt. Elvileg minden fafajta színének megfelelő pác kikevertethető, és lakkból matt vagy fényes több erősségű is választható.
Ennél a megoldásnál a szekrénytestekhez forgácslapra, ajtólapok esetében MDF lapra egy vékony (0.6 -0.8 mm) faréteget ragasztanak

(#54898) mpo válasza ctrlaltdel13 (#54897) üzenetére


mpo
veterán

Elvileg minden fafajta színének megfelelő pác kikevertethető
Ezzel az egész furnérozás értelmét veszti, olyan furnért kell választani, (dió, tölgy, paliszander, mahagóni, stb.) amit nem kell pácolni, attól lesz természetes és igazi.
A Rolls-Royce sem pácol.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#54899) mettek válasza mpo (#54898) üzenetére


mettek
addikt

Ez igaz de lényeges ár beli különbségek vannak a fafajták között. Amíg egy fenyő mondjuk 80ezer Ft per köbméter addig egy dió 250 ezer per köbméter. Na ilyenkor alternatíva a pác.

Én épp most csinálok élő szélű dohányzóasztalt égerből ami kb 120ezer per köbméter, ezt is lazúrozni fogom dió színre.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#54900) BBéci válasza ctrlaltdel13 (#54897) üzenetére


BBéci
titán

Miért másoltad be? Olvastam a linket, plusz sok éve tisztában vagyok mindezekkel.

(#54896) mpo
Mettek használta a laminálás kifejezést, azért írtam én is.
Valójában nem tudom, az állványom esetében hogyan került a furnér az MDF-re, feltételezhetően ragasztással, nem voltam ott a műhelyben, az a lényeg, hogy rajta van és tetszik.
Sajnos csak bükk az alapanyag, amit cseresznye színre pácoltak. Ugyanez a helyzet a könyvespolcommal. Irtó drága a cseresznye furnér és nehezen beszerezhető, ezért elfogadtam az említett kivitelezést.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.