Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53951) Quetz válasza Morris (#53947) üzenetére


Quetz
őstag

Valószínűleg ketté kell választani a dedikált moziszobát és a nappaliban összerakott mozit. Én több dedikált szobát láttam már 3-3,5m széles vászonnal, ahol a kép és a hang is ütött. Ezeknél a méreteknél én látom értelmét a 4k-nak. A HDR is jó lenne, csak kevesek számára megfizethető.

Közben láttam a 65"/3m métert. Az én összehasonlítási alapom otthon a 280 körüli vetített kép, kicsit több mint 3m-ről nézve.

[ Szerkesztve ]

(#53952) #98221312 válasza ada19 (#53949) üzenetére


#98221312
törölt tag

Olyan 4K HDR forráseszközt kell választani (bd lejátszó, media player) aminek van 2db HDMI kimenete (audio/video).

(#53953) gab1ka válasza Morris (#53950) üzenetére


gab1ka
aktív tag

A 4k résszel én is egyet értek, de szerintem ennek a korlátja igazán mindig is a 24fps lesz valamilyen szinten.Azért egy 60fps-es 4k tartalom már szembetűnően élesebb akár 55"on is legyen az videó vagy játék.
A HDR-t ugyanakkor én jó dolognak és tényleges előrelépésnek tartom és élem is meg, az az, amiről már azt mondanám hogy egy arra ténylegesen alkalmas megjelenítőn nem lehet elmenni a képre gyakorolt hatása mellett.Értem ez alatt a legalább 1000, de inkább többre képes tévéket.Persze más a helyzet amikor valaki az alapján ítéli meg a HDR-t hogy az hogy muzsikál egy középkategóriásnak sem nevezhető alig 300 nitre képes ips panelen.Hát persze hogy nem lesz sem szép sem ütős, ahogyan itt is sokan tudják a tapasztalt userek hogy a 150 ezres bögreszettekből miért nem lesz igazi házimozi.

Ezt nem úgy értettem hogy te is biztosan ilyen vagy nem is neked szántam csak már nem tördelem, csak unblock sokszor ezt látni egyes hozzászólásokban tévés cikkek alatt amikor az együgyű magyar érvel a 8k ellen mer a Barátok közt még mindig csak 1080i falun, ergo ha ő toporog a korlátai közé szorítva akkor a világ is várja meg.

(#53954) BBéci válasza galaxys80 (#53941) üzenetére


BBéci
titán

Attól tartok, még mindig nem érted a fázis dolgot.
Ha tőled 3 méterre van a szubláda és a centersugárzó is, akkor nulla állásban legyen a fázis. Ha valamelyik a kettő közül ennél 1,5 méterrel közelebb vagy távolabb van tőled, akkor állíts a kapcsolón!
Ha a szubláda keresztváltója maximumon van, akkor nem dolgozik, azt szólaltatja meg, amit az erősítőtől kap.
A 120 Hz nem jó, mert simán hallható a szubláda helye, a hangja nem képes összeolvadni a többi hangdobozéval. Az automatikus bekapcsoláshoz ennek - elméletileg - semmi köze. A jelszintekkel kell variálni, hogy mindig a kellő pillanatban kapcsoljon be.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#53955) BBéci válasza gab1ka (#53953) üzenetére


BBéci
titán

"Azért egy 60fps-es 4k tartalom már szembetűnően élesebb akár 55"on is "
Igen, 2 méternél közelebbről nézve.
"Értem ez alatt a legalább 1000, de inkább többre képes tévéket."
80 cd/m2-re van kalibrálva a tévém és a vetítőm is, annál több nekem és a legtöbb házimozi megszállottnak nem kell, sőt, 120 felett már kellemetlen, bántó. Természetesen töksötét szobában, ahogy házimozizni szokás.
Olyan a HDR, mint az LCD tévék kiemeltnek vagy dinamikusnak nevezett képmódja. Vakít és semmi köze a valósághoz.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#53956) Beni2360 válasza BBéci (#53955) üzenetére


Beni2360
félisten

A HDR felnyomja az OLED fényerejét 100-ra na az már vakító de azt írják az az igazi HDR. Na én visszavettem 80-ra és így is a fehér sok.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#53957) gab1ka válasza BBéci (#53955) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Az hogy neked mi a preferenciád az más számára nem referencia, szerintem meg a 80cd/m2 a sovány de ezt már szakemberek fixálták egy értéken korábban.A HDR szerintem egyáltalán nem olyan mint amilyennek leírod és ha téged vakít akkor maximum nem használod.Hozzáteszem személy szerint én is csak nagyon ritkán nézek így tartalmat, de tetszik és szerintem a megfelelő kijelzőn nagyon jó élményt nyújthat és egyáltalán nem vakító, de legalábbis közel sem annyira rossz mint amilyennek körbe lett írva. Más számára a referencia hangerő bántó és idegesítően zavaró, ahogyan a komfortzónájából kibillentve 2 órán át kell az üvöltő párbeszédek mellett a nyakát húzkodnia a robbanásoktól, míg van aki szerint ez a hiteles tartalomfogyasztás.A HDR-t is valamilyen ok okozat szerint határozták meg olyanná amilyen gondolom.A reflektorral szembejövő zsiguli bizony vakít a valóságban :) (no offense, tudom hogy érted)

(#53958) Morris válasza Quetz (#53951) üzenetére


Morris
veterán

Na pont ezért is írtam korábban azt, hogy nem érdemes a hdr/4k képes erősítő addig amíg 65" képátmérőn megy a tartalom.
Nekem amúgy kicsi a 65".
Kb 80" vagy fölötte mondanám azt, hogy a kép ok, jöhet a 4k. ( a hdr az számomra olyan, mint BBécinek, max kontraszt max fényerővel - de akkor ez megint szubjektív).
Szóval visszatérve a dali cuccokhoz, amiből az egész kiindult, jó a régebbi, komolyabb vas, mint az új harmat gyenge.
Aztán ahogy nőnek az igények, úgy nő majd a cuccra kiadott pénz is.

És még egy érv a belépő kategória kihagyása miatt: ha valaki már 300-400-500k-t szán hangcuccra, akkor nem érdemes elbszni az időt arra, hogy próbálgatja mit tud a belépő.
Én ugyanígy beleestem ebbe a hibába egy x1000-el.
Amikor hazahoztam az x4000-et még a full laikus és botfülü feleségem is azt mondta, hogy sokkal szebb hangja van az x4000-nek.
Szóval van különbség. Azt is leírom, hogy nem érdemes ennél alacsonyabb kategóriát választani. Még az x3000-es sorozatot sem.
Sajnos vagy nem, a belépő kategória, amit érdemes már választani az a x4000-el kezdődik a denon-nál.
Zsoikától tanultam sok mindent. Nagyon sokat segített nekem sokmindenben.

[ Szerkesztve ]

(#53959) szbaluka válasza BBéci (#53918) üzenetére


szbaluka
csendes tag

Köszönöm. A DLNA helyett mire gondolsz?

(#53960) BBéci válasza gab1ka (#53957) üzenetére


BBéci
titán

"Az hogy neked mi a preferenciád az más számára nem referencia"
Na, ez roppant bölcs megállapítás. :((
Mikor, hol állítottam azt, hogy más számára referencia?
Sok milliónyi embernek tetszik a csutkára felhúzott fényerő, szaturáció, kontraszt, úgy nézik a tévéjüket. Az sem referencia, hanem ízlésficam.

A referencia hangerő sok-sok éve létező fogalom, természetesen senki számára nem kötelező. Mindenki oda állítja a hangerő szabályzót, ahová akarja, egy gombnyomás, vagy egy mozdulat.
Ezzel szemben a durván, feleslegesen és értelmetlenül vakító fényerőn sokkal nehezebb csökkenteni, a menüben kell lépkedni. A HDR-t a tévé eladások élénkítése érdekében találták ki, a jelek szerint nem kevés sikerrel.
Hamarosan múló rossz emlék lesz, mint az ívelt kijelző és a 3D. Viszont a referencia hangnyomás biztosan nem fog csökkenni. Annak a valóság hűséges reprodukciója miatt van létjogosultsága.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#53961) BBéci válasza szbaluka (#53959) üzenetére


BBéci
titán

Például SMB-re.

(#53958) Morris
Nagyjából egyetértünk, de mit tegyen az, akinek csak 200-250000 forintja van házimozi hangrendszerre? Nem elegendő 4000-es Denonra és hozzá illő hangdobozszettre.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#53962) Quqesz


Quqesz
nagyúr

[erre vki]?

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#53963) BBéci válasza Quqesz (#53962) üzenetére


BBéci
titán

Akkora légtérbe az olyan kevés, mint erdőtűzhöz a vízipisztoly. Ráadásul alig éri el az alsó középkategóriát. Ha erősítőből az AVR-4000 a minimum, akkor hangminőségben durván alálőnél azzal a szubládával.
Olyasmit nézegess, amilyen Tamoonak van! 15 colos hangszóró, 1000 wattal hajtva.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#53964) Morris válasza BBéci (#53961) üzenetére


Morris
veterán

Darabonként kell megvenni.
Nekem sem volt pénzem egyben megvenni az egészet. Két front és az erősítő már tök jó induló.

(#53965) BBéci válasza Morris (#53964) üzenetére


BBéci
titán

Jogos, ezt már én is többször javasoltam. Sajnos sokakat lehetetlen a logikus választás felé terelni

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#53966) MrTwister


MrTwister
őstag

Sziasztok! 10 m2-es szobába, 5.0-ás (bögre)szetthez szeretnék aktív mélynyomót, később lesznek majd komolyabb hangfalak is. Milyen aktív mélynyomót ajánlanátok? Yamaha RX-V485 az erősítő. Ez a hangfalszett: [link] , erősítő tönkre ment, a mélyláda meg mivel passzív már nem tudom rákötni a Yamahára.

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#53967) LakiTomi


LakiTomi
tag

Én sajnos megjártam a lépcsőfokokat házimozizás terén. Ha most vennék először moziszettet, bizony a belépő kategóriát messziről kerülném. Jelenleg egy közép-felső kategóriás rendszer építése van folyamatban. Képileg sajna csak 1080p-re futotta, azt nézem 3,5 méterről egy 100"-os vásznon. Kompromisszumokkal nekem képileg belefér.
AVR terén én Samsung bögreszettel kezdtem kb. 4 éve. 100e Ft volt az egész szett. Fél évig kínlódtam, majd elpasszoltam. Beláttam, hogy nekem nem nyújtja hosszútávon azt az élményt, amire vágyom. Ekkor léptem be a belépő kategóriába egy Yamaha HTR 2047 és NS F51 szettel. Itt már álló frontok voltak 16 cm-es mélyközepekkel, 10 cm-es hangszókkal szerelt center és hàtterek, sub nélkül. Ez panelban 15 m2-en egész korrektul szólt, bár hiányzott az alja, ezért később egy 10"-os szub támogatta a rendszert. Egy idő után elkezdett zavarni a center dobozhangja és hiányzott a zeneiség. Egyszerűen nem akartam zenét hallgatni rajta. Egy év után ezt a szettet is eladtam, mert nem ez volt az, amiért érdemes lett volna leülnöm a kanapéra és csak kikapcsolódni egy film/zene mellett. Mindig zavart valami, egyszerűen nem tudtam átadni magam az élménynek. Időközben költözés 30 m2-es lett a nappali. Lett Onkyo 686, Magnat Supreme 2002 szettel, 30 centis mélynyomóval. Ez lehet valahol a belépő kategória alja. Kb. 400-450e Ft-ból jött ki újonnan. Ez volt 2 éve. Filmekre szerintem kalibrálás és minimális EQ-zással egész egységes hangot lehetett kicsiholni. Nem vagyok hatalmas audiofill igényű. Ezzel a rendszerrel már szolidan elfilmezgettem. Az árához képest szerintem nyújtja az elvárást. Gondoltam. Míg egyik ismerősömnél nem hallottam egy Denon X4200-at Canton Chrono-val. Használtan rakta össze, valamivel drágábbért, mint én vettem újonnan az Onkyo/Magnat párost. Hát mit mondjak, ég és föld volt a különbség dinamikában, tisztaságban, erőben és élethűségben a 2 rendszer között. Zenére mondanom sem kell, már számomra is a kellemesen hallgatható kategória volt az ismerősöm rendszere. Az Onkyo 686 minőségi sztereóra megértettem sosem lesz alkalmas még egy jóval jobb hangfal szettel sem. Nem is nagyon hallgattam, ha szólt is, oda sem figyeltem a hangjára. Idén úgy döntöttem és lehetőségem is adódott, hogy feljebb lépjek.☺️
Itt a fórumon BBéci ajánlására elmentem meghallgatni egy Denon X7200-t. Ott Dali ikonokkal hallgattuk. Ezúton is köszi a tippet. Egy hete van nálam az AVR, sikerült 400e Ft-ért egy nagyon flott állapotút kifogni egy nagyon segítőkész emberkétől. 2-napig ismerkedtem vele, állogattam, bemértem, próbálgattam az Audyssei-t. Szégyen tudom ezekkel a Magnatokkal hallgatni, mert nem méltó egyelőre ehhez az AVR-hez, de egy hete zene szól itthon, életre keltek a maguk módján a hangfalak. Halkan, közepes hangerőn, hangosan. Mindehogy. Oblivion újranézése és egy csomó régi kedvenc zeném újrahallgatása után azt mondom ez eddigi legjobb befektetésem e téren. Öröm bekapcsolni, leülni és csak élvezni. Nem tudok belekötni egyszerűen. Tervben van az év vége felé a hangfalak cseréje. Használtan szintén 400-500e Ft között gondolkodom, megyek majd hallgatózni. Van pár kiszemelt Focal Aria, KEF Q, Canton Vento, Elac vonalon. 🙂
Én ezzel az egész történettel azt szerettem volna leírni, hogy a házimozi, a zenehallgatás mindenkinek az egyéni ízlése és igénye. Sajnos én rengeteget buktam anyagilag a rendszereimen. Abból az elégetett pénzből már egy nagyon komoly "használt" rendszert lehetett volna elsőre összeraknom, vagy akár fázisonként újat. AVR+frontok, majd center+hátterek és sub. Aki komolyan gondolja ezt és tényleg 400-500e Ft tőkéje van jelenleg, az fontolja meg, ne essen abba a hibába, amibe én. Menjen el meghallgatni rendszereket, és gondoljon bele elégedett-e azzal a hanggal, élménnyel, amit éppen kap? Szívesen fog elé leülni, örömét fogja lelni benne? Egyelőre biztos, mert a jelenlegitől valószínű jobb lesz, de néha tényleg érdemes összevetni rendszereket, hogy megtudjuk magunkról mire lenne igényünk a jövőben. Lehet valaki megáll a bögreszettnél, neki nincs igénye többre, de bizonyára akadnak a magamfajták, akik becsapják magukat, hogy nekik ez bőven elég lesz, közben az élményfaktor elmarad. Erre csak akkor jöttem én is rá, mikor hallottam egy jól kalibrált jobb rendszert, majd hazatérvén egy hétig nem kapcsoltam be az AVR-t. 😬 Remélem azért a mondanó átment, hátha valakinek segít egy kicsit és elgondolkodik

[ Szerkesztve ]

Az anyagi javak egyszer mind eltűnnek, megsemmisülnek. A végén csak az érzések és a szeretet marad.

(#53968) sapex


sapex
tag

Szasztok.
Segítséget szeretnék kérni, ugyanis pár hónappal ezelőtt vettem egy Arcam 390 AVRt, és eljött az ideje hogy meghalljam mire is képes, viszont nem tudom mit mivel kössek össze optika ,hdmi,stb. hogy a legjobb minőséget érjem el .
Adott egy AVR - ARCAM390 ,amit szeretnék a TVvel is összekötni jelen esetben egy Panasonic 65vt60 plazma,illetve egy medialejatszoval is Dune hd-303d.
Milyen kábellel oldjam meg az összekötésüket?

[ Szerkesztve ]

(#53969) Május


Május
tag

Srácok,
Annyi hasznos tanácsot kaptam tőletek hogy elkezdett valamilyen szinten összeállni bennem mi és hogy van házimozi téren.
Viszont még sok mindenben homályos képet látok.

Van aki azt mondja a Denon x1600 jó választás van aki meg csak a 4000 res fölötti AV-k a jók.
Úgy érzem hogy ha nem költök csilliókat av-ra hangfalra akkor semmit sem ér az egész...

Mi a baj az X1600h val vagy az S950-el? esetleg az X2700 al?
Ennyire rossz lenne ilyen árban és szinten AV-t vásárolni?
Inkább várjak és spóroljak még hogy egy 4000 set vegyek?
Ahol eddig voltam boltban kb alig akarják nekem összerakni hogy meghallgassam azt a konfigot amit szeretnék.
Így nehéz tapasztalatot és összehasonlítást gyűjtenem. :(
Megmondom nem könnyű olyan döntést hozni amire azt merném mondani hogy ez az ami kell.

(#53970) #09634560 válasza Május (#53969) üzenetére


#09634560
törölt tag

Igen és használtan is jók. Hidd el megéri várni.

(#53971) #09634560 válasza sapex (#53968) üzenetére


#09634560
törölt tag

Dune menjen az erősitőbe onnan mehet a tévébe.

(#53972) Morris válasza Május (#53969) üzenetére


Morris
veterán

Itt az aprón láttam tegnap egy x4000-et. Lesd meg!
Ha Békéscsabán jársz, beugorhatsz hallgatózni.

[ Szerkesztve ]

(#53973) gab1ka válasza BBéci (#53960) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Azért fogalmaztam így, mert leírtam egy egyszerű ténymegállapítást egy bizonyos funkció technikai követelményeiről.Ezt te kiragadtad és konkrétan a kijelentésre reflektáltad azt hogy neked még a 120 nit is sok.Most ne haragudj de ennek semmi köze épp a kiragadott mondathoz, mondhatnám úgy is hogy "hogy jön ez ide" "kit érdekel?" stb..Ahogyan már egyenesen ízlésficamozod azokat akik máshogy látnak valamit mint te.Csak ismételni tudom, a te ízlésed egyelőre még nem mérce.
A HDR nem feleslegesen és nem is értelmetlenül olyan amilyen hanem szükségszerűen, a kiterjesztett színtér, azaz pont a valóság hűségesebb reprodukciója miatt, ergo ez a megállapításod szerintem még téves is.Elengedném ezt, nem is én szólítottalak meg, igyekeztem udvariasan higgadtan társalogni egy témáról ami amúgy szerintem érdekes is, de egyszerűen ehhez nincs türelmem.

Érdekes egy fórum ez, egy kérdező épp egy -sokak számára- vagyont igyekezne elkölteni és alig pár órán belül el is jutott oda a dolog, hogy a belépő szint egyenesen kerülendő és értelmetlen.Igazán be lehetne végre zárni ezt a topicot, vagy legalább korrigálni az összefoglaló tartalmát mert ott jóval szerényebb összegekben lettek meghatározva a kategóriák annál, mint ami itt már egyenesen lenézettnek minősül.

(#53974) Black Dragon


Black Dragon
addikt

Sziasztok!

Adott lenne egy már meglévő hifi szett, pontosabban 2db quadral QLX 185 front, 2db QLX 165 surround és 1db QLX Base MkII center, továbbá egy Quadral At. 937 130 sub.
Mindezt hajtja egy Yamaha RX-450 erősítő, ami jól is teszi a dolgát, nagyon szépen szól az egész rendszer (nekem), de az erősítő így cirka 15 év után megérett a cserére számomra. Nincs vele baj, de szeretnék valami olyat, ami a mai alapoknak megfelel, bluetooth, beépített tuner, hdmi kimenetek stb.

A teljesség igénye nélkül nézegettem szerte szana, hogy miket lehet manapság kapni. Nem tudom, hogy az RX-450-em milyen árkategóriának felelt meg annó, de jelenleg nem szánok rá túl sokat, ha már hozza ennek a teljesítményét akkor nekem oké. Elsőre egy Yamaha RX-V 485BL verziót néztem, ez a 120 ezres kategória nálam megfelelne, de csak akkor, ha hozza a korábbi szintjét.

Tudom, hogy ez a téma nem illik teljesen ide - sajnos az erősítő topik már haldoklik - remélem tudtok benne nekem segíteni vagy valami féle útmutatást adni, nem vagyok ebben a témakörben nagy guru. :)

Előre is köszi!

(#53975) LakiTomi válasza gab1ka (#53973) üzenetére


LakiTomi
tag

Hali! Nem minősül lenézettnek a belépő kategória, de a fórumtárs által rászánt összegből már egy sokkal jobb rendszert is össze lehet rakni, ami mindenképp nagyobb élményfaktort nyújt. Lásd példának az előző hozzászólásom, ahol pont erről írtam. Szerintem mindegyikünk az adott összeg és az egyéni tapasztalatai alapján írta, amit. Kivételesen most a kérdező elég korrekt válaszokat kapott, hogy eldöntse neki mire volna igénye a jövőben. Ismerem az illetőt, aki megvette a belépő Yamaha szettem. Mai napig elvan vele, neki az bőven elég. Nekem nem volt. ;)

Az anyagi javak egyszer mind eltűnnek, megsemmisülnek. A végén csak az érzések és a szeretet marad.

(#53976) Tamoo válasza LakiTomi (#53975) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Én meg egy Asus Xonar hangkártyát dugok PA végfokra és úgy mozizom. :))

(#53977) mpo válasza BBéci (#53960) üzenetére


mpo
veterán

A HDR-t a tévé eladások élénkítése érdekében találták ki, a jelek szerint nem kevés sikerrel.
Hamarosan múló rossz emlék lesz, mint az ívelt kijelző és a 3D.
Lehet, hogy nem HDR lesz a neve, de nem a megszűnés irányába mennek a fejlesztések, hanem a jobb megjelenítés a cél, csak túl sokat kérnek érte, ha nem Edge LED hanem FALD és minél több zóna van.

Ha érted, akkor már elavult.

(#53978) LakiTomi válasza Tamoo (#53976) üzenetére


LakiTomi
tag

Az már jó kis belépő rendszer lehet... :C

Az anyagi javak egyszer mind eltűnnek, megsemmisülnek. A végén csak az érzések és a szeretet marad.

(#53979) Tamoo válasza LakiTomi (#53978) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Belépőnek tényleg jó. ;]
A felső kategória aljáig oda merném tenni bármi mellé, nem vallana szégyent.

[ Szerkesztve ]

(#53980) mpo válasza Morris (#53958) üzenetére


mpo
veterán

Akinek 5 millió Ft-ja van és nem akar a következő 5 évben javításra költeni, az új autót vesz 5 év garanciával és nem az új korában 15 milliós BMW-t keresi 5 millióért.
Azzal is tisztában van, hogy a két autó nem egy kategória új korában.
Azt erőlteted a belépő topikban, hogy majom aki ilyet retek dolgot vesz.
Ha X4000 kell a belépőszinthez, akkor a hangfalakat is ehhez illő választani, meg a szubot is.
Azt nem veszed figyelembe, hogy van aki nem akar vagy nem tud többet költeni házimozira (plusz a javításra) és nem a csúcsminőség a célja.
Most a Denon X4500 450000 Ft, ehhez kell az 5.0, 900000 Ft, a szub min. 150000 Ft, plusz kábelek. Tévé még nincs is.
Amit a 4K-ról és a HDR-ről írsz, úgy hogy nincs ilyen tévéd, arra nem mondok semmit.
Csak szólok, a HDR nem vakít!
A 4K film és a FHD között akkora a különbség, mint az SD és a FHD között. Ezt naponta tapasztalom, ha régebbi vagy új filmet nézek.
Az általad kívánt méret a 4K-hoz, a legolcsóbb most a Samsung UE82RU8002, ami 570000 Ft, ami jobb az 1,5 millió.

Ha érted, akkor már elavult.

(#53981) FerNandor válasza mpo (#53980) üzenetére


FerNandor
őstag

Arról nem is beszélve, hogy sokszor jön a szuper tanács, hogy darabokban is meg lehet venni a drágább rendszert. De az a végén úgyis túlmegy a kitűzött összegen, hiába csak darabokban veszi meg az ember, lassacskán... ;] Sokan meg annyit szeretnének vagy tudnak elkölteni, amennyivel terveztek eredetileg is, és nem többször annyit, darabokban/alkalmanként. Teljesen logikus.

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#53982) Tamoo válasza mpo (#53980) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Most nekem is szempont volt a mozi fejlesztésénél, hogy lehetőség szerint legyen moduláris, kb. 100e környékén bármi pótolható ha beadja a kulcsot és úgy érzem a minőségből sem adtam le.
Bár meg tudnék venni egy drágább AVR-t/procit, de azért ha egy 3-4-500e-s használt cucc nálam lesz gazdasági totálkáros, az azért fáj, annyira nem vagyok eleresztve, hogy egy könnycsepp elmorzsolása után másnap nyugodt szívvel veszek egy másikat.

(#53983) gab1ka válasza LakiTomi (#53975) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Szerintem te is belátod hogy van egy kis kontraszt a hozzád hasonló -és hozzáteszem nagyon érdekes és számomra is hasznos- élménybeszámoló közt, és a fos gyenge szarozós majmozás közt.Nem gondolnám hogy ne lenne mindenki tisztában azzal hogy a kategóriákkal feljebb lévő eszközök jobbak, de a kérdezőt nem ez érdekelte, nem is ezt kérdezte, valószínűleg épp ezért érdeklődött a kezdőknek szánt topicban. Talán majd lesz alkalma neki is meghallgatni a különböző szetteket és számára is kielégítő lesz az élmény, ahogy a te ismerősödnek is az a bizonyos Yamaha, de ne döntsék el ezt már előre helyette mások.Legalábbis én így gondolom.Én sem fizetnék ki önszántamból 250e ft-ot a szóban forgó 1700-as AVR-re, őszintén szólva a felét sem, de elfogadom hogy vannak akiknek nem derogál a használt cuccokkal való bíbelődés.Lehet hogy ő igenis élne a HDR vagy egyéb új funkciókkal (pl eARC), amik kizárják a 7 éves AVR-t a képből.Szerencsére van választék.

(#53984) Marko_ válasza LakiTomi (#53975) üzenetére


Marko_
tag

A kulcs mondatod: "Mai napig elvan vele, neki az bőven elég." Szerintem ezzel a felhasználók nagyobb része így lenne kb., ezért sem releváns azt ajánlani mindenkinek, hogy egyből magasabb kategórával kezdjen Egyáltalán nem biztos, hogy nem lesz megfelelő az adott embernek akár egy belépő szintű rendszer. Végtére is, ez is csak egy hobbi, amire van aki milliókat is hajlandó áldozni, más 500K-t is sokall rá.
Az igényeit pedig mindenki saját maga határozza meg, ha valakit a kevesebb is kielégít, akkor anyagilag is lényegesen jobban jár. :)

(#53985) sapex válasza #09634560 (#53971) üzenetére


sapex
tag

Az egész pontossan mit jelent :
hdmi kabel a dunebol menjen az arcamba, arcabol egy masik hdmi a tvbe?
Milyen be ill.kimenet ez az arcamon.
A tv hangját optikaval kössem össze az avrrel ?

(Van egy 2005 Yamaha avrem de azon meg nem letezett a hdmi , ezért nekem ezek új dolgok....)

(#53986) Beni2360 válasza sapex (#53985) üzenetére


Beni2360
félisten

Pontosan ahogyan írtad. Az AVR hátulján látod a HDMI bemeneteket és a HDMI kimenetet. 2 db HDMI kábel és ennyi. Tv-ből mehet optikai kábel az AVR optikai bemenetre. Ilyenkor a Tv hang kimenetet át kell állítani optikai kimenetre és az AVRN AUX 1 gomb megnyomásával kapcsolsz a Tv hangjára. De ha az AVR tudja az ARC opciót akkor a HDMI kábelen vissza lehet irányítani a hangot az AVR-be.
Ui: Látom tud az a gép szinte mindent.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#53987) BBéci válasza gab1ka (#53973) üzenetére


BBéci
titán

Megsúgom, a HDR nem egyenlő a kiterjesztett színtérrel, ami nem rossz, de szemre elhanyagolható plusz a Rec.720-hoz képest. Pláne annak fényében, hogy elenyészően kevesen kalibráltatják a megjelenítőjüket.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#53988) sapex válasza Beni2360 (#53986) üzenetére


sapex
tag

Köszi a segítséget.
Hétvége felé remélem már sikerült összekötnimar csak a tv asztalra várok ,de félek mi történik a Power gomb megnyomása utan,mivel lattam a menüjét / beállítását az AVRnek es hát ha őszinte akarok lenni a fele nekem nem mond semmit.
Mar csak az Svs 12nsd hatuljan lévő potik is fejtörést tudnak okzni,ugyanis ott is vannak olyan dolgok amivel eddig nem talalkoztam,pl gain,phase,low pass :F
Ezek mire szolgálnak,hova kell állítani?

(#53989) BBéci válasza mpo (#53980) üzenetére


BBéci
titán

Az autós hasonlatod erősen sántít.
Egyértelmű, hogy autóból újat érdemes venni a garancia miatt. Az 5 milliós új ugyanúgy elvisz A-ból B-be, mint a másik, amit említettél. Ugyanolyan gyorsan és szinte ugyanolyan kényelmesen. Viszont az új belépő erősítő és a használt középkategóriás hangminőségbeli különbségét minden pillanatban érzkelni lehet. Ha elromlik, nagyon kis százalékban lesz gazdasági totálkár mértékű, inkább a pár tízezres javítások jellemzőek.

Nem 4K és FHD filmek közötti különbségről volt szó, hanem készülékekről. Nyilvánvaló, hogy UHD tévén az UHD anyag mutat legjobban.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#53990) mpo válasza BBéci (#53989) üzenetére


mpo
veterán

Nem sántít annyira.
Ugyanolyan gyorsan és szinte ugyanolyan kényelmesen.
Ha a végsebességet nézzük, akkor gyorsabban képes rá a használt BMW (szabályok most nem érdekesek).
Itt olvastam, hogy egyes régebbi AVR-ekben nincs HDMI, nem alkalmas a 4K-ra, a HDCP 2.2-ről nem hallott.
Ez is befolyásolhatja a választást.

Nekem "csak" "ál Atmos" van, DALI Alteco a Spektor 6 tetején.
A Skyscraper című filmben (nem csúszott a hang) fölkaptam a fejem és a plafonra néztem, mert előbb jött föntről a hang és később jelent meg a filmben, hogy rájuk dől a torony.
Ennyit arról, hogy az Atmos csak parasztvakítás.

Ha érted, akkor már elavult.

(#53991) Beni2360 válasza sapex (#53988) üzenetére


Beni2360
félisten

A beállításokban nem tudok segíteni de majd akik használják vagy ehhez is értenek válaszolnak. Én is hasonló cipőben jártam és itt kérdezve segítettek. BBéci ezekhez nagyon ért talán hozzá szól majd és útba igazít.
A beállításokkal én is napokat elvacakoltam mivel nem tudok angolul és nem tudtam mi mire való. Aztán kaptam egy magyar nyelvű pdf-t hasonló típusról és úgy már érthetőbbé váltak a beállítások.
Türelem munka de megéri.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#53992) Morris válasza mpo (#53980) üzenetére


Morris
veterán

Akkor vegyétek az alja cuccot! Engem annyira nem érdekel. Én is megvettem. Aztán csere is lett belőle. Nincs ezzel gond, csak arra próbáltam rávilágítani, hogy ha van rá mód, érdemes kihagyni az első lépést és rögtön olyat kell venni ami valóban "jó"! Ha kell a csilivili hdr/4k arc sokminden, akkor ugyanabból a pénzből gynegébb lesz a hangminőség. Van aki ezt beáldozza, van aki nem. Szíve joga!
Az a baj, hogy maradva a példánál, az x4000 egyáltaláűn nem csúcsminőség!
Használtan megvan 120k környékén. És én nem az X4500-ról beszéltem.
A 4k/HDR témában fenntartom a véleményemet. Az, hogy nekem nem az van, nem jelenti azt, hogy még soha sem láttam olyat.
Igen, a HDR nem vakít. Mondjuk inkább úgy, hogy túlszaturált. Aminek megsúgom, köze nincs a kalibrált szinekhez.
A jelenlegi tévé piac nem a természetes színvilág irányába megy, hanem pont, hogy a túlszaturáltság irányába. Nagyon élénk színek, amik a való életben egyáltalán nem olyanok. Az, hogy ez kinek tetszik és kinek nem, szubjektív.
A 4K/fHD kérdéshez pedig csak annyit, hogy mindent a nézési távolság, a képernyő méret /átmérő, illetve az emberi szem felbontó és érzékő képessége dönt el!

FhD tévén is tudok neked mutatni olyan 4k tartalmat, ami gyönörű és részletgazdag.
Amúgy meg sajnos nagyon sok fHD tartalom is tömörítve van. Hiába marad a felbontás 1080p, ha a részletek pont a tömörítés miatt vesznek el.

[ Szerkesztve ]

(#53993) gab1ka válasza BBéci (#53987) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Valóban hibásan fogalmaztam, elnézést, elsősorban angolul tájékozódom és nem mindig tudom a magyar megfelelőket, a kiterjedt color volume adta szaturáltságra céloztam a gamut helyett.

(#53994) MrTwister válasza MrTwister (#53966) üzenetére


MrTwister
őstag

Senki nem tud tanácsot adni? :U

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#53995) Tamoo válasza MrTwister (#53966) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

XTZ SUB 8.17 [link]
Ha már előre gondolkozva jobb minőségű mélynyomót akarsz.

[ Szerkesztve ]

(#53996) MrTwister válasza Tamoo (#53995) üzenetére


MrTwister
őstag

:R Nagyon minőséginek tűnik! Mennyi idő alatt ér ide kábé az országba, Te már rendeltél tőlük, ha jól látom csak előrendelés van rá?

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#53997) mpo válasza Morris (#53992) üzenetére


mpo
veterán

A 4K/fHD kérdéshez pedig csak annyit, hogy mindent a nézési távolság, a képernyő méret /átmérő, illetve az emberi szem felbontó és érzékő képessége dönt el!
A nézési távolságot nálam többször senki nem hozta elő, se itt, se a Samsung topikban.
A kalibráláshoz kaptam segítséget, ezzel nekem tetszőre beállítottam, mert nem mindenki szereti a film képmódot és a tökéletesre kalibrált tévét.
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#53998) Tamoo válasza MrTwister (#53996) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Lakk feketéből van készleten. Rendeltem, csak mást. Egy héten belül itt volt.

(#53999) BBéci válasza mpo (#53990) üzenetére


BBéci
titán

De bizony "érdekesek" a szabályok! Ha szerited nem, azt inkább titkold, ne reklámozd!
Számtalanszor leírtuk, nem kell az erősítőn keresztül vezetni a képjelet, arra találták ki a dupla HDMI kimenetes lejátszókat, de elosztóval is áthidalható a probléma.
Pontosan azért parasztvakítás az Atmos, amit leírtál: filmenként párszor, néhány másodpercig szólnak a plafoncsatornák/hangszórók. Készült erről összeállítás, a YouTube-on megnézhető, meghallgatható.
Hagyjuk a frontsugárzók tetejére helyezett hangdobozokat, vicc kategória! THX szerint elrendezett 5.1 ugyanúgy a fejed fölül szólaltatja meg azt, amit elmeséltél.
Műszer, sőt, műszerek nélkül lehetetlen színhelyesre állítani egy képmegjelenítőt. Teszteltem legalább 70 tévét, 15 vetítőt, rendelkezem mindenféle szoftverrel, mégsem állok neki buherálni.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#54000) mpo válasza BBéci (#53999) üzenetére


mpo
veterán

Rosszul fogalmaztam, betartom a szabályokat, ha mégsem, akkor +10 km/h órával lépem túl.
Soha nem bírságoltak meg.
Ha betartjuk a szabályokat, akkor is gyorsabban lehet megtenni egy 1000 km-es utat, mert a BMW jobban gyorsul és könnyebb vele előzni.
Ennek ellenére soha nem vettem használt BMW-t. Nekem jó a Mazda2.

Sokan kalibráltatták a tévéjüket pénzért és utána vissza kellett állítani, mert nem tetszett nekik.
A fekete szint és a fehér szint, a szürke skála beállítása a videókkal és a tesztképekkel nekem nem buherálás. A háttérvilágítás és kontraszt állítást más is megteszi, de szemre, minden segédlet nélkül.
A monitoromon begyakoroltam (az is jobb lett, pedig kalibrált LG gyárilag) és utána a két tévét is beállítottam.
Ha annyira rossz lett volna, visszaállítom a gyári értékre.

Ha érted, akkor már elavult.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.