Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54401) Beni2360 válasza Dorian (#54397) üzenetére


Beni2360
félisten

Az, hogy valaki új helyre költözik nem adott, hogy új bútort is vesznek. De mint látom az új rajzon már másik felállása van a rövidebb résznek mint nálam.
54398 Z_A_P - ez a felállás a kanpéról való nézést nem nagyon segíti elő. szvsz

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#54402) Beni2360 válasza Z_A_P (#54400) üzenetére


Beni2360
félisten

A helyiség határol be mindent. A kényszer az nagy úr.
Nálam a sr-k a fronttal vannak egy vonalban lefele befordulva felém.
A frontoknál meg azt olvastam, hogy az ülési pozícióval szembe fordítva ne lássuk az oldalait.
A kanapé sajnos a falra van tolva nagy hátsó karima a fejem az kb 60-80 cm-re a hátsó faltól
" (egyelőre ingatlan sem :) ) , üres a szoba," hát ami nincs az üres is. ;]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#54403) Z_A_P válasza mpo (#54399) üzenetére


Z_A_P
addikt

:R

OK

(#54404) Dorian válasza Beni2360 (#54401) üzenetére


Dorian
félisten

De banyek... konkrétan írta, hogy majd vesznek kanapét... :W

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#54405) Z_A_P válasza Dorian (#54388) üzenetére


Z_A_P
addikt

A vázolt megoldás hangilag igen rossz.

Megkerdezhetem miert?

OK

(#54406) Dorian válasza Z_A_P (#54398) üzenetére


Dorian
félisten

Majdnem így.
A kanapét a konyha felé vinném kicsit, a sarokban lehetne könyvespolc vagy akármi, ezzel elérhető, hogy a hangcuccot a szoba vertikális középvonalába tedd, és a fotelek is elférnének jobb oldalt. (Nézéskor meg az egyik mehet a tévével szembe). Így a surroundok is szimmetrikusan lesznek a falon elhelyezve

Azért rossz az eredeti elképzelés, mert úgy a bal és jobb hangtér totálisan más -sőt ellenkező- akusztikai viszonyok közé kerül. Nem alakul ki rendes színpadkép, a sarokba rakott front és sr döngeni fog, a nagyon közeli oldalfal fésűszűrőként működik, a kanapéról nézve a falközeli helyzet miatti rettentő közeli visszaverődések miatt nem alakul ki rendes surround hangtér, a közeli fal miatt ott lesz egy durva mélykiemelés ami a torzítás növekedésével együtt jár... hirtelen ennyi.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#54407) Z_A_P válasza Dorian (#54406) üzenetére


Z_A_P
addikt

:R Koszi.
Tudtam hogy erdemes itt kerdezni, mert maris kaptam tobb jo tippet.
Persze eloben is latni kell majd, erezni, mi hogy fer el.
Ha minden osszejon, szerintem meg jelentkezek ezugyben :)

[ Szerkesztve ]

OK

(#54408) Dorian válasza Z_A_P (#54407) üzenetére


Dorian
félisten

Még annyi, hogy a frontok elhelyezésénél amennyire életszerű, húzd el őket a faltól, és a mögöttük lévő falra kell vmi szélessávú csillapító panel, hogy a negyedhullámos kioltást csillapítsuk.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#54409) Z_A_P válasza Dorian (#54408) üzenetére


Z_A_P
addikt

A teljes falra mogottuk, vagy csak a frontok moge? (Dali Concept 6/1/Center/Sub amugy)

OK

(#54410) Dorian válasza Z_A_P (#54409) üzenetére


Dorian
félisten

Csak a frontok és a center mögötti területre, mondjuk 2x1,5 + 1x1 m2.
Persze az jó, ha több csillapítás van a szobában, de ott kifejezetten fontos. Ha jól gondolom, akkor 40 cm-nél jobban úgysem húzod el, tehát az elejük olyan 80 cm-re lesz, ezzel olyan 100-120 Hz körül lesz kioltásod, amit mondjuk 10 cm vastag (vagy 5 cm+5 cm légrés) 70 kg/m3-es kőzetgyapot már jó hatásfokkal csillapít. A szubot meg úgy helyezd el, hogy az eleje max 72 centire legyen a faltól, így a kioltási sáv már kívül esik az általa lesugárzott mélytartományon.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#54411) ada19


ada19
senior tag

Sziasztok,

Most vettem át a futártól egy használt AVR-t (Denon X4200W). Kicsomagolásnál észrevettem, hogy az egyébként minden tekintentben makulátlan erősítőt védő vékony szivacsban van pár narancssárga kristályosodott darabka. Utánanéztem, és ha jól értem ez valamilyen "orange silica" anyag amivel a trafókat védik (képet csatolok).

Kérdés: kell-e izgulnom vagy ez teljesen normális?

Mégsenem

(#54412) sapex válasza Dorian (#54382) üzenetére


sapex
tag

Semmi akadálya nincs csak nem tudom máshová tenni. A képen nem látszik de a radiator előtt közvetlenül egy ajtó található.

Akkor elméletileg az már nem ront a helyzeten ,hogy a szub a tv asztalba fog helyet kapni a centerrel együtt. Mert akkor szabad utat adnak a legyártasara?

(#54413) Flash82


Flash82
tag

Sziasztok
Lehet hogy h kérdés de a youtuberól lejátszott True hd tartalom nálam sima dolbyként jön át.
Támogatja az erősítő a True hd t.De eddig más lementett anyag is csak sima dolby-t ad.

(#54414) János67


János67
friss újonc

Üdv mindenkinek.
Mivel abszolute kezdö vagyok igy elnézést kérek ha legalább már tizezerszer kértek segitséget ugyan ebben a problémában.

Vettem egy lg 5.1 házimozit.
És olyan problémám van , hogy van rajta hdmi- scart meg audio csatlakozási lehetöség.
A tv samsung 4k uhd.
Hdmi kábellel csatlakoztattam a tvre és számomra gyönyörüen szol.

Viszont én a tv müsorokat upc direkt set topboxon keresztül nézem.
Probáltam összekötni a boxot a házimozival, és bármejik csatlakozási lehetöséget probáltam nem müködik.

Mijen lehetöséget tudtok nekem ajánlani?
Hogy a tvmüsorokat a házimozin keresztül tudjam halgatni.

Elöre is köszönöm a segitségeteket! ;)

(#54415) Morris válasza Flash82 (#54413) üzenetére


Morris
veterán

Ne a youtube-ról játszd le.
Media player-ben rendesen be van állítva az erősítő?

[ Szerkesztve ]

(#54416) Flash82 válasza Morris (#54415) üzenetére


Flash82
tag

Már jó ideje nem használtam a playert költözés miatt.Amúgy ott minden rendben volt.
Most kezd újra összeállni a rendszer a player még nincs bekötve addig gondoltam fülelek kicsit youtube anyaggal de csak most tűnt fel ez hogy nem jön át a True hd.
Viszont akkor ezeket az anyagokat milyen módon játsszák át hogy legyen hd ?

[ Szerkesztve ]

(#54417) BBéci válasza sapex (#54412) üzenetére


BBéci
titán

"Akkor elméletileg az már nem ront a helyzeten ,hogy a szub a tv asztalba fog helyet kapni a centerrel együtt."
Miért akarod tovább rontani az amúgy is gázos helyzetet? :((
A szubládát oda kell helyezni, ahol a legjobb hangzást adja. Semmi esetre sem bútorral körülvett helyre. Ez vonatkozik a centersugárzóra is. Ha azt akarod, hogy bitangul vacakul szóljon, akkor tedd szekrény polcára.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#54418) szabeska


szabeska
addikt

Srácok, nálam egyáltalán nem működik a Pure Direct a Sony 1080-on. Gépre kötöttem hdmi kábellel, Foobar Wasapi-val és anélkül is, nem csinál semmit, csak a kijelző kapcsol ki, ha benyomom a Pure Direct gombot, és a sub is szól... Ráadásul, ha a tv-be (earc) be van dugva a másik hdmi kábel ami a gépből megy ki, akkor mintha a tv-n keresztül küldené ki a hangot az avr :W Amikor kihúzom, megáll a zene, újra kell indítanom a számot. Valaki legyen olyan kedves, és mondja el, hogyan hallgassak pc-ről, sztereóban, flac zenét az avr-en keresztül pure directben :R :R :R

F1

(#54419) Morris válasza Flash82 (#54416) üzenetére


Morris
veterán

Le kell tölteni olyan hanganyagot vagy olyan filmeket amik ilyen hangsávval vannak.
A youtube-ról nem fogja felismerni, hiába írja, hogy az.
A felbontás egy dolog. De a hang más tészta.

(#54420) #09634560 válasza János67 (#54414) üzenetére


#09634560
törölt tag

ird le légyszi legalább a tipust..
ha van optikai bemenete avagy ARC akkor megoldható a hang.

(#54421) Morris válasza szabeska (#54418) üzenetére


Morris
veterán

Kösd össze a vga-t az erősítővel HDMI kábellel. Az avr-be pl a Blur-ray bemenetre menjen a HDMI. Ebben az esetben válaszd kia a Blur-ray-t az avr-en.
Legyen alapértelmezett a windowsban avr, mint kimenet.
Indíts el egy flac zenét pl winamp-al és tedd az erősítőt pure directre.
ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#54422) szabeska válasza Morris (#54421) üzenetére


szabeska
addikt

Pontosan ezt csináltam, mivel nem működött, ezért írtam ide... :O displayport - hdmi kábel amúgy, mert csak egy hdmi van a kártyámon, az a tv-be megy. A windows, foobar, minden szépen látja az avr-t egyébként.

[ Szerkesztve ]

F1

(#54423) János67 válasza #09634560 (#54420) üzenetére


János67
friss újonc

üdv
A tipusa keresgélése közben akadtam egy optikal input ajzatra.
Gondolom optikai kábel beszerzése után csatlakoztatom a házimozit a tv-vel és lessz hang?

[ Szerkesztve ]

(#54424) Morris válasza szabeska (#54422) üzenetére


Morris
veterán

A pure direct módot az erősítőn válaszd ki.
Én multichanel stereo-ban szoktam zenézni itthon. 5.1-ben.

[ Szerkesztve ]

(#54425) gboszi


gboszi
senior tag

Sziasztok. Denon 3312 helyett keresek valamit. Rég nem követem figyelemmel hogy mik az újabb dolgok, igy eléggé elvesztem a számozásban. Mi a Denon-on belül a kb megfelelője mostanság?

Illetve amit érint: HDMI, HD hangok, 5.1 is elég, zene hallgatás is lenne picit. Illetve spotify, BT ami jó lenne. Dali Lektor van mellé. Érdekelne Denon, Onkyo vagy Marantz. Ötlet, hogy merre induljak el? Használtban gondolkodom. Köszi a segítséget. :R

"If you're good at something, never do it for free!"

(#54426) BBéci válasza gboszi (#54425) üzenetére


BBéci
titán

Miért akarsz másik erősítőt, mi a kifogásod a mostanival szemben?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#54427) gboszi válasza BBéci (#54426) üzenetére


gboszi
senior tag

hogy ellopták... :U

"If you're good at something, never do it for free!"

(#54428) BBéci válasza gboszi (#54427) üzenetére


BBéci
titán

Betörtek a lakásodba?
Keress 4200/4300 típusszámút, ha már így alakult, lépj egy picivel feljebb.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#54429) gboszi válasza BBéci (#54428) üzenetére


gboszi
senior tag

Kb. :( Felujitás van, s kipakoltunk mindent. Ennek lábakélt... :(
Az első kérdésemet ugy egyszerüsíteném, hogy nem akarok feleslegesen olyanért fizetni, ami nem kell majd. Pl atmos meg 26.1 és társai. Meg mindenféle agyon kikevert csilivili efekt hang :) Nézem őket, köszi

"If you're good at something, never do it for free!"

(#54430) BBéci válasza gboszi (#54429) üzenetére


BBéci
titán

Lektorhoz nem kell feltétlenül 4000-es széria, de ha használtan veszed, akkor érdemes abból válogatni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#54431) embe válasza szabeska (#54418) üzenetére


embe
nagyúr

Nem lehet hogy a gépeden a hangkimenet sokpontegyre van állítva? Hogy sztereó anyagból is ilyet keverjen ki? Próbáld ki penről sztereó zenével. Ha arról pure direct módban szépen, sztereóban szól ,akkor szerintem az ámítógéped hangkimenete nincs jól beállítva. Ilyenkor is működik az erősítő, és be is fog kapcsolni hozzá a sub.

Csodálkozol hogy anomáliák vannak nálad, de azért működésközben húzgálod ki a HDMI kábelt. Ez nem egészséges. :U

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#54432) szabeska válasza embe (#54431) üzenetére


szabeska
addikt

Megnézem majd ezt is, köszönöm. Nem szoktam áram alatt ilyesmit csinálni, most "mérgemben" tettem meg 1x a próba kedvéért.

Szerk: sztereora raktam a windosban a hangot, igy is szol a sub, a pure direct kapcsolo csak a kikelzot kapcsolja ki. En ezt tenyleg nem ertem. Mas nem hallgat igy zenet a forumon, csak filmet nez rola? :F

[ Szerkesztve ]

F1

(#54433) embe válasza szabeska (#54432) üzenetére


embe
nagyúr

Én filmet is pure direct módban nézek....
Videókártya driverben nem lehet állítani?

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#54434) Morris válasza szabeska (#54432) üzenetére


Morris
veterán

A windows-nak semmi köze ahhoz, hogy az erősítőn hogy van beállítva a kimenet. Mehet nyugodtan 5.1-re a gépen.
Az AVR-en kell beállítani a hang módot.
Nálam az erősítőn pure módban csak a kér front megy. Nem jelzi a sub-ot.

[ Szerkesztve ]

(#54435) szabeska válasza embe (#54433) üzenetére


szabeska
addikt

Ott nem, de rájöttem mi az ábra:

A Frontokat Large-re kell állítanom... Ezzel csak az a gond, hogy mindent Small-ra kellene, az ajánlás szerint mozihoz, de így mindig állítgatnom kell. Ez normális? A másik dolog: az erősítő PCM-et ír ki zenelejátszásnál, ez így rendben van? Azt is észrevettem, hogy a Pure Direct gomb Direct avr állásnál nem csinál semmit, de pl 2ch stereo állásban igen (megáll egy pillanatra a zene)... Ezek szerint Direct avr állás = Pure Direct? :F Hagyjam a frontokat Large-on mozihoz is, vagy hogy csináljam? Nem gondoltam, hogy a Pure Direct nem állítja automatikusan Large-ra a Frontokat.... Ez így nem igazán jó. Pendrive-ról is próbáltam, ugyanez a helyzet, ha Small a Front pár, akkor a sub is szól Pure Directben... Csak én bénázok, vagy ez tényleg ennyire szerencsétlenül van megoldva?

Morris: igen, ezt gondoltam, 5.1-en van a windows (játék is fut majd róla, azok miatt is).

[ Szerkesztve ]

F1

(#54436) Morris válasza szabeska (#54435) üzenetére


Morris
veterán

Alapaból is mindet small-ra kell tenni. Nem tudom miért volt edig large-ba ha van külön sub-od.
Nekem is PCM-et ír. Ne törődj vele.
A pure direct kikapcsol minden egyéb hang javítót és társait. Ezért is kapcsol ki a kijelző.
A sima direct-nél csak a két front megy, de működik a hangjavító. Azt hiszem így van és nem fordítva.

[ Szerkesztve ]

(#54437) szabeska válasza Morris (#54436) üzenetére


szabeska
addikt

Large beallitas is csak a proba miatt volt. Minden Small-on van. A gondom az, hogy a sub mindenkeppen szol, kiveve 2ch stereo allasban. De amint megnyomom a Pure D. gombot, ujra szol a sub, csak a kijelzo alszik ki. Mas azon szenved, hogy miert nincs sub PD-ben, en meg nem tudok tole megszabadulni... :W

F1

(#54438) Morris válasza szabeska (#54437) üzenetére


Morris
veterán

Milyen erősítő ez?
Kapcsold ki a subot. :U
De szerintem ott beállítási probléma van.

[ Szerkesztve ]

(#54439) szabeska válasza Morris (#54438) üzenetére


szabeska
addikt

Sony dn1080. Ma erkezik hozza a Bronze 6 szett, a regi 5.1-el probalgattam. Pc oldalon nem lehet hiba szerintem, az erosito szepen megjelenik es beallithato (windowsban hangoknal reflexbol nagy tartomanyt allitottam mindennek, de ez mindegy), foobar, flac file, wasapival es anelkul is ez van, max az erosito beallitasaiban lehet gubanc, mivel usb-nel is ugyanez van. Most nem tudom fejbol, de 2 napja amikor megjott a Sony, beallitottam mindent, volt egy sub beallitas ( mint denonnal az lfe+main), de azt tuti jol allitottam be, csak lfe-n hagytam. Ma reggel hirtelen nem talaltam meg ezt a beallitast. Esetleg ezt majd megnezem este, ettol fuggetlenul a Pure Direct ignoralhatna a subot, pont ez (is) a lenyege. Egyebkent kinezem a helyzetbol, hogy csak akkor van Pure Direct sub nelkul, ha Large a 2 front :W Mert ekkor mukodik jol. Usb-rol is szar mashogy. Vagy egy reset-et megprobalok, hatha...

Visszakerestem "pure direct large" kifejezesre itt, Embe-nek is volt ilyen gondja.

[ Szerkesztve ]

F1

(#54440) szabeska válasza szabeska (#54439) üzenetére


szabeska
addikt

[link] :W :W :W Mi a gond nálam? :DDD Meghekkeltem a rendszert valamivel :D

F1

(#54441) Morris válasza szabeska (#54440) üzenetére


Morris
veterán

Csinálj egy resetet. Hátha megoldódik

(#54442) sapex válasza BBéci (#54417) üzenetére


sapex
tag

Nem úgy értettem. Mivel a szoba akusztikaja nem a legmegfelelőbb ,ezért gondoltam azt hogy a szub / center elhelyezése nem annyira mérvado , és ekkor legalább esztetikailag jobban nézne ki az egész,de ha nagy kihatással van a hangzásra természetesen felaldozom az esztezikat.

(#54443) mpo válasza sapex (#54442) üzenetére


mpo
veterán

Még haladó szinten is csak egy-két ember van, aki a nappaliban elrejti a hangfalakat a vászon mögé és láthatatlanná tesz a házimozit.
Belépő szinten látszanak a nagy frontok meg a többi, ezért inkább a hangzás az elsődleges, nem az esztétika. Már az is nagy szó, ha a feleség elviseli (a pénzköltést és a design változását).

Ha érted, akkor már elavult.

(#54444) embe válasza szabeska (#54435) üzenetére


embe
nagyúr

Akkor ugyanaz a "logikája" mint a Pioneer-nak. Volt nekem SC-LX501-es, és annál is ez volt a szitu. Úgy látszik a Sony és az Onkyo mérnökök egy osztályba jártak.
Hiába kapcsoltam pure directre, ha a frontok small-ra voltak állítva, akkor 2.1-ben akart megszólalni. Ha large-ra volt állítva, akkor szólt csak 2.0-ban.
Korábban írogattam erről ebben a fórumban én is.
Akkor tegyél az ajánlásra! Hallgasd meg neked hogy tetszik a hangja, és állítsd úgy be a frontok méretét!

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#54445) szabeska válasza embe (#54444) üzenetére


szabeska
addikt

Gyanús, hogy ez a helyzet, mivel usb-ről is ezt produkálja. Azért nyomok egy reset-et, mert úgyis be kell kötni az új szettet és az új kábeleket is. Mindezt egyébként cáfolja, hogy konkrétan a Sony 1080-ra "panaszkodnak" külföldi fórumokon, sőt a sony fórumán is, hogy miért nincsen sub pure direct-ben :F Nálam pedig pont az ellenkezője van. Emiatt olyan furcsa ez az egész nekem, elméletileg nem így kellene működnie.

"Welcome to the Sony Community!

We can use Direct and Pure Direct when listening to music playback. it is normal that when we select these two sound fields, we loses the sub. Per checking, there's no option to enable it using Direct and Pure Direct."

[ Szerkesztve ]

F1

(#54446) cigam


cigam
félisten

Panelba tudnátok ajánlani mélynyomót? A Denon 1801 sub kimenetéről táplálnám meg. Vonal szintű a kimenete, szóval erősítős kell. Esetleg egy sounbar+mélynyomó kombó is jó lenne az alsóbb ársávban?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#54447) mpo válasza cigam (#54446) üzenetére


mpo
veterán

A BF előtt egy héttel sikerült megvenni 90 e Ft-ért a Klipsch R-120SW-t.
Az 1-11 fokozatból a hármas állásban van.

Ha érted, akkor már elavult.

(#54448) péjé


péjé
őstag

sziasztok,
adott egy denon x2400, sajna az előző gazdija rendetlen volt és bemérő miki nélkül kaptam meg. Korábbi denon erősítők bemérő mikrofonja jó lehet hozzá? köszi

(#54449) BBéci válasza péjé (#54448) üzenetére


BBéci
titán

Tudtommal igen, de nem mindegy, hogy mennyivel korábbi.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#54450) FerNandor válasza embe (#54444) üzenetére


FerNandor
őstag

Nálam Onkyon Pure Audioban nincs sub.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.