Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53901) mr. bryan


mr. bryan
tag

Sziasztok!

Egyszer mar voltam itt, 2.0 miatt, at lettem iranyitva a sztereo topikba.
A sztereo rendszerem hangilag megfelel, viszont filmezeshez hianyzik egy sub.

Egy 2.1, esetleg 3.1 rendszernek mennyi ertelme lenne? Allo frontokra gondoltam, most polcsugarzoim vannak. Surround nekem penzkidobas, hallokeszuleket hasznalok, igy nincs elso-hatso tererzetem amugy se.

(#53902) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Eljátszottam a gondolattal, hogy kellene sub is már az R820f mellé. 46nm lesz az új nappali, sajnos nem tökéletes elrendezéssel, de ebből kell kiindulnom(5,5x8,4m a nappali, a hosszabbik oldal felezve nappali és konyha/étkező részre osztódik).
Szóval milyen szubláda lenne a helyhez igazítható?
Klipsch r120sw?

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#53903) FerNandor válasza SeatZola (#53895) üzenetére


FerNandor
őstag

Hm. Én is ezt tapasztalom, de nekem komplett áramtalanítás kb 5 percre segített. Megzavarodik a kapcsolat a TV és az AVR között és elvesztik a "handshake" - et, így a TV-ből érkező jel valahová elmegy, csak az AVR-en némák maradnak a hangfalak. Először én is reseteltem a tv-t és avr-t is, amellett, hogy elég sok munkával jár, még csak nem is segített.

Esetleg hagyd 10 percre áramtalanítva úgy, hogy konnektorból is kihúzod és a hdmi kábelt is. Nekem sajnos más ötletem nincs. Tele van amúgy a net ezzel, nem csak onkyo es samsung között. Pár hozzászólással feljebb írtam, hogy mit próbálok, úgy sem lett tartósan jó. Még azt próbálom majd ki, hogy a tv-t bekapcsolom először, ha már fut az adás, csak utána az avr-t a TV forrásválasztó gombbal, ha úgy sem lesz jó, akkor én optikaival kötöm össze a két eszközt, mert szerencsére csak a TV műsorok hangja néma ARC-vel. Médialejátszó és minden más működik.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#53904) Beni2360 válasza mr. bryan (#53901) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát pedig magamból kiindulva minimum a 3.1 kell és jó minőségű centerrel. Mozihoz meg a mélyláda mindenképpen kell, szvsz.
Egy jó hallókészüléken lehet állítani akár a színházi effektet is tehát én is hallom a sr szépen. 4 féle terem beállítási opció van amit a mobilról tudok kezelni.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#53905) mpo válasza Május (#53899) üzenetére


mpo
veterán

Ez a baj a szinkronos filmekkel:
AUDIO:
Hungarian DolbyDigital 5.1 @ 640 kbps
English DTS-HD MA/DTS:X 7.1 @ 4151 kpbs

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#53906) gab1ka válasza Május (#53899) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Nagyon jó akciókat lehet találni ahol komplett 5.0 hangfalszetteket csomagolnak az általad is nézett kategóriában lévő erősítőkkel.Lehet hogy ez most nem pont egy ilyen időszak.400-450e Huf szerintem bőven elegendő lesz, de ennek a beosztásához okosan kell felhasználni illetve olyan kompromisszumokra kényszerülhetsz mint a használtak megfontolása, illetve pl erdemes utánajárni annak hogy ténylegesen ki lenne e használva az az atmos vagy sem, hiszen itt már jelentős összegek spórolódnak meg.A szinkronos filmekhez egy két kakukktojást leszámítva teljesen hiábavaló az 5.1 kiépítésnél tovább nyújtózkodni, ahogy ha te a füleddel nem hallod a konkrét előrelépést egy Dali Spektor és egy Oberon között akkor oda is kár plusz pénzt szánni.Ezt nem igazán fogja neked megmondani senki hogy neked mi lesz jó, de jó úton jársz, érdeklődj, kérdezgess és ha van rá lehetőséged hallgass meg minél többet még azt az Onkyo-t is, egyrészt hogy tudd hogy neked nyújt e többet a drágább rendszer és ha igen, akkor nyújt e többet annyival amennyivel drágább.

(#53907) Viiktor1989 válasza #09634560 (#53897) üzenetére


Viiktor1989
tag

Köszönöm a választ 😊

(#53908) Osynho válasza Május (#53899) üzenetére


Osynho
addikt

"Érdekes pl hogy nem is gondoltam volna ha csak szinkronos filmeket nézek akkor nem is tudok mindent kihasználni. Pl Dolby atmos stb..."

Ebben nincs semmi érdekes, a szinkronos hangsáv az esetek többségében sokkal gyengébb, mint az eredeti. Így nem csak az Atmos-ról maradsz le, hanem az általános minőség is rosszabb lesz. Arról nem is beszélve, hogy a színészi játék se az eredeti, ha a hang nem eredeti.

Érdemes nem belépő közeli AVR-t venni, főleg, ha Oberon szintű hangfalakat tervezel. Nagyon máshogy szól egy jobb erősítővel egy ilyen szett. Inkább vennék használtan egy jobbat, mint egy alapabb újat. Persze mindez főleg akkor szempont, ha leszoksz a szinkronról. ;]

[ Szerkesztve ]

(#53909) Morris válasza Május (#53899) üzenetére


Morris
veterán

Az atmos kapásból nem 5.1
De amúgy szvsz sokat amúgy sem tesz hozzá az élményhez.
Egy jó 5.1-el lehet mosolyt csalni az arcokra.

(#53910) KoNZoLik@ válasza Morris (#53909) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Az biztos,hogy inkább egy komoly 5.1, mint egy belépő Atmos...

[ Szerkesztve ]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#53911) sinci01 válasza Május (#53899) üzenetére


sinci01
aktív tag

Hallgass meg egy Dali Spektor 6-ot, abban sem fogsz csalódni, és már elég is a rávalód.

[ Szerkesztve ]

(#53912) Quetz válasza Május (#53899) üzenetére


Quetz
őstag

Új áron arra számíthatsz, hogy normális minőségű 5.0 szettet 300-450k között kapsz. Ehhez jön egy AVR 150k körül és még hátra van a mélynyomó. Spektor 5.0 és Denon x1600 kapható most 460-ért.

Ha közel a TV mellett van a hangfalak helye és kb szemből néznéd a filmeket, akkor vehetsz 2 pár állványos hangfalat, a centert majd kiadja a fantom center hatás. Viszont ha utólag majd kéne center, akkor mindig nehezebb külön beszerezni.

(#53913) gab1ka válasza Quetz (#53912) üzenetére


gab1ka
aktív tag

A fantom center használatakor a hangerő és a nagyon is hallható dinamika csökkenés az mitől van? Én próbálgattam ki-bekapcsoni a centert, így hallgatózni hogy mennyivel jobb rosszabb egy egy felállás és rettentően zavart a fenti jelenség.Nem értek hozzá ezért minden magyarázatot érdeklődve hallgatok, csak találgatva magamban annyit próbáltam kikövetkeztetni, hogy míg a center csatornát is üzembe helyezve az erősítőben (Denon X1500h) ezért a csatornáért egy dedikált végfok felel, míg a két frontra irányítva ugyanennek a tartalmát a jobb és bal szekció a meglévő erejét feláldozva dolgozik ergo elvész némi kraft.Jó úton járok vagy ez így totál téves?

(#53914) Quetz válasza gab1ka (#53913) üzenetére


Quetz
őstag

Meg kellene mérni, mert addig csak tippelni lehet. Az biztos, hogy a centeren, illetve a két fronton más akusztikai hatások érvényesülnek. A nappaliban az egyik frontomon több dB kiemelés volt a másikhoz képest.

(#53915) BBéci válasza gab1ka (#53913) üzenetére


BBéci
titán

A házimozi erősítők műszaki adataiban mindig lényegesen nagyobb számok szerepelnek sztereó üzemre megadva, mint többcsatornásra. Tehát pont az ellenkezője lehet igaz, mint amire következtettél.
Sok esetben váltogattam 5/7.1 és sztereó hangsávok között, utóbbit sosem találtam kevésbé dinamikusnak, pedig a szubláda sem dolgozott.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#53916) SeatZola válasza SeatZola (#53887) üzenetére


SeatZola
őstag

No egy teljes rendszer újra kalibrálás után minden rendben lett.

Rappi

(#53917) szbaluka


szbaluka
csendes tag

Sziasztok! Lenne egy láma kérdésem: Adott egy NAS, egy LG okos TV, és egy 5.1 optikai bemenetes hangrendszer. Ha a TV a NAS-on lévő filmet DLNA-n keresztül játsza le, a TV optikai kimenetén keresztül átviszem a hangot az hangrendszerbe, akkor az 5.1-es hang lesz?

(#53918) BBéci válasza szbaluka (#53917) üzenetére


BBéci
titán

Igen, de a DLNA helyett valami jobbat válassz!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#53919) schawo válasza gab1ka (#53913) üzenetére


schawo
titán

Szerintem szimplán csak szar a belső hangprocesszor.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#53920) Május válasza gab1ka (#53906) üzenetére


Május
tag

Gab1ka,

Nagyon szépen köszönöm a tanácsokat és teljesen igazad van.
Az Atmost el is engedtem. Majd ha úgy lesz a későbbiekben akkor lehet bővíteni.
Úgy vélem a Dali az jó választás lenne de ahogy leírtad meg fogom hallgatni őket és természetesen csak utána döntök.

Van valami tanács amit ilyenkor figyelembe kell venni mikor meghallgatod az általad kiválasztott hangfalakat?
Mire figyeljek oda stb.

(#53921) Május válasza Osynho (#53908) üzenetére


Május
tag

Mit ajánlasz?

Denon X1600 h helyett?
esetleg egy AVR-X2700H DAB vagy AVR-X2600H

(#53922) Május válasza Morris (#53909) üzenetére


Május
tag

Már letettem az Atmosról.
Majd talán valamikor mikor már a szinkronizált filmeket is lehet ilyen minőségben nézni akkor esetleg beruházom 1 re :)

(#53923) Május válasza sinci01 (#53911) üzenetére


Május
tag

Köszi,
Mindenképp azt tervezem hogy összehasonlítom az oberont a spektorral.
Hallok-e egyáltalán valami különbséget

(#53924) mpo válasza Május (#53920) üzenetére


mpo
veterán

Van valami tanács amit ilyenkor figyelembe kell venni mikor meghallgatod az általad kiválasztott hangfalakat?
Hallgasd meg szinkronnal, majd utána eredeti hanggal.
Nem költenék el 600000 Ft-ot szinkronos filmekre.
Denon AVR-X1600H + Dali SPEKTOR 6 + 1 + Vokal szett
459.990 Ft /szett
[link]
Ehhez add hozzá a mélyláda, a kábelek árát és máris 600000 Ft lesz (vagy több).
Két Dali Alteco C-1 Dolby Atmos hangsugárzó még 120000 Ft.

Ha érted, akkor már elavult.

(#53925) ldn218 válasza Május (#53922) üzenetére


ldn218
tag

Nem fog bekövetkezni :(

(#53926) Morris válasza Május (#53921) üzenetére


Morris
veterán

4000-es széria környékén keresgélj!

(#53927) gab1ka válasza Május (#53920) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Nem igazán tudok ebben segíteni és tévútra sem szeretnélek vezetni, kizárólag a személyes véleményemet tudom leírni, amit erős fenntartásokkal kezelj.Szerintem a házimozizás átlagos nappaliban átlagos, nem referenciaszintű hangerőn, ezekben a bizonyos átlagos helyiségeben jelen lévő akusztikai problémákkal karöltve megspékelve a már taglalt magyar szinkronból is fakadó minőségbeli korlátokkal, jelentősen igénytelenebb hobbi mint ahogyan sokan a sztereo hifizés alappilléreit próbálják ráerőltetni, mint a kábelezés meg ilyen meg olyan táp vagy a hangfalak részletezőképessége.Legalábbis a közvetlen kategórán belül hangsúlyozottan a fentieket figyelembe véve. Tippre kétlem hogy egy most 300 ezres Dali Spektor szett és egy 430ezres Oberon között akkora különbséget vélnél majd felfedezni hogy pl a surroundokból a csattanások meg suhanások hangminősége olyan szinten eltér e mint amennyit az árkülönbség feltételez, mindezt kihallva a közben, hogy mellette másik 3 hangszóró is egyszerre dolgozik, és a subwoofer is remegteti a kanapét. Különösen a karrier elején ahol minden kis plusz a tv hangszórójához képest alapból hatalmas előrelépésként hat.Ami azt illeti ezt szinkrontól függetlenül is így gondolom. Az ilyen 100e forintokból már akár 1 helyett 2 sub is szóba jöhet, ami azonnal szembetűnő ugrás lehet, vagy az eredeti helyett egy még minőségibb beszerzése,ami a hangos huppogás mellett még mélyebbre tud menni.Persze ahányan vagyunk annyiféleképpen látjuk ezt és állítjuk fel a prioritást.Hogy számodra mi lesz az igazán fontos azt szerintem akkor fogod látni amikor meghallod majd ezt is meg azt is.Lehet hogy a te arcodra az fog mosolyt csalni ahogy az akciójeleneteknél a méterekre lévő sub a függönyt lengeti, de az is lehet hogy a korlátozott, nem megfelelő elhelyezés miatt hiányolni fogod a körülölelő térérzetet amin nem igazán fog segíteni semelyik drágább rendszer sem, hiába hallható rajtuk jobban egy süketszobában ahogy valami érfelvágós melankolikus zenefelvételen a nevenincs előadó melyik ujjával érinti meg először a nagybőgő húrját.Megjegyezném hogy természetesen egyáltalán nem gondolom hogy a minőségibb hangdobozokból nem jön minőségibb hang, én is igyekszem előrébb lépni alkalomadtán amíg bizonyos elemekkel nem vagyok maradéktalanul elégedett, amit szerettem volna ezzel közölni hogy ne hagyd hogy a boltos mondja meg hogy neked mi a jó felárért, ugyanakkor megtörténhet a fentiek totális ellentéte és elnapolod a vételt mert téged annyira meggyőz egy drágább kifinomultabb rendszer amiért kész leszel elnapolni a dolgot és rögtön egy szinten feljebb kezdesz majd.Talán annyit igyekeznék elsőre szem előtt tartani hogy a helyiség ahova szánod az nem e tér majd el jelentősen méretben/légtérben attól, ahol kipróbálod.

Túl sok volt a kávé ma..sry..:)

(#53928) gab1ka válasza Quetz (#53914) üzenetére


gab1ka
aktív tag

@Quetz, @BBéci

Köszönöm, azt hittem valami alapvető egyszerű magyarázata van a dolognak.Ma csak kíváncsiságól rew-el mértem jobb és bal hangerőt közben kapcsolgattam ki-be az erősítőn a centert és valóban semmi változást nem mutatott a két front, ugyanakkor ha ezt az éppen futó film közben állítgatom, akkor egyszerűen halkul vagy hangosodik minden és még a csimbumm piffpuffok is ellaposodnak kicsit. Nincs is igazán jelentősége csak a fantom center kifejezést olvasva eszembe jutott a dolog és gondoltam rákérdezek.Fantom center esetén nem tudom az erősítőn a center jelszintet nézegetni mert úgy ugye eltűnik a Levels részből ez a csatorna, gondolom az lenne az értékelhető összehasonlítás.

(#53929) sinci01 válasza Morris (#53926) üzenetére


sinci01
aktív tag

Már megint kezdtek elszaladni a lóval, ez itt a "belépő" topik. Miért kell megint feltolni a szintet pl: "4000-es széria környékén keresgélj"? Ha ott indulna a belépő, akkor nem gyártanának 2600-2700 és stb. sorozatot.

(#53930) Quetz válasza gab1ka (#53927) üzenetére


Quetz
őstag

Teljesen igazad van. :R
Mindig felvont szemöldökkel olvasom, hogy sokan beruháznak az X.1 rendszerbe, aztán második lépésben elkezdik keresni a sztereó minőségű hangot. Elég csak megnézni pár mérés az ASR-en és látszik hogy mennyire le vannak maradva a házimozi vasak.

(#53931) Morris válasza sinci01 (#53929) üzenetére


Morris
veterán

Mert az alatt a legtöbb egy fos, gyenge szar.
Azért gyártanak olyan hulladékokat, mert igény van rá.
Ha nem venné meg a majom a belépőt, és lenne igénye normális termékre, akkor nem tudná eladni a gyártó az alja kategóriát.
Lehet, hogy nem tetszik az érvelésem, de sajnos ez a helyzet.
A sok funkció a hang minőség rovására megy.

Inkább veszek használtan egy x4000-et, mint újonnan egy x520b-t.

[ Szerkesztve ]

(#53932) BBéci válasza Morris (#53931) üzenetére


BBéci
titán

520 helyett írhattál volna 2700-at, annál is sokkal jobb a régi 4000-es.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#53933) BBéci válasza sinci01 (#53929) üzenetére


BBéci
titán

Ne kategóriában gondolkozz, hanem nézd azt, hogy adott összegből hogyan, mivel lehet a legjobb hangminőséget elérni. Akinek rendelkezésére áll az AVR-X2700 ára, az eleve nem belépő szinten akar játszani.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#53934) Május válasza gab1ka (#53927) üzenetére


Május
tag

Ez egy nagyon szép összefoglaló volt! :-)
És igazad van. Sajnos tudom hogy az eladók sajnos csak a saját és a bolt érdekeit nézik, tisztelet a kivétel.
Ezért is kérdezősködök annyit hogy ne tudjanak "átverni"

Ami fejlemény hogy van lehetőségem áfa nélkül megvenni a dolgokat.
Így 2 db oberon1, 1db oberon vokál, 1db dali sub E-9 f és 1 db Denon avr s950h
Ez mind netto 466.000 ért

(#53935) gab1ka válasza Morris (#53931) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Vannak "majmok" akiknek közel fél millió forint elköltése nagy dolognak számít és ezért a nem kis összegért azt gondolnák hogy a boltba besétálva ennyi pénzt otthagyva nekik talán még jobb rendszerük is lesz mint a szomszéd soundbar-ja 50ért.Nem hiszem hogy az ilyen embereken számon lehet kérni hogy miért nincsenek tisztában azzal hogy egy évek óta kifutott, a használtpiacon is csak sok havonta néha néha felbukkanó nem egyszer kétes állapotú ütött kopott AVR az miért jobb.Lehet hogy számodra nyilvánvaló, a kérdező épp azért kérdez mert nincs tisztában vele.

Én magam is azt a felállást támogatom, de szerintem ahogy eddig is, úgy ezután is mindig lesz olyan betévedt kérdező aki ugyanazt fogja ez után is kérdezni ugyanolyan okból, igazán lehetne kicsit objektívabban, nem állandóan rácsodálkozva ugyanarra a problémára nem magunkból kiindulva válaszolni.

(#53936) #09634560 válasza sinci01 (#53929) üzenetére


#09634560
törölt tag

Nekem elhiheted, teljesen reális és helyes tanács: Denon közelmúltbeli termékei a X4-es kategóriától kezdenek élni, ha írhatom így. Használtat kifejezetten megéri és sokkal jobb vételek mit az uj X1700 ugyanannyiért vagy még drágábbért.

(#53937) gab1ka válasza Május (#53934) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Ha ez az áfamentes lehetőséged nem valami alkalmi ideiglenes dolog, akkor én a helyedben egészen biztosan hallgatóznék egy kicsit.Megfontolnék egy amúgy most is akciós Monitor Audio Bronze 2-őt, 2 pár esetén jelentősen sok pénzt megspórolva, valamint a Q-Acoustics 3010i 3020i és 3030i dobozai is érdekesek lehetnek, illetve a Bronze 2-őt éppen leváltó friss MA Bronze 6g 50.Meg persze megannyi mást is amit majd mások ajánlhatnak akik jóval jártasabbak a témában.Azt a Dali subot viszont 180e forinttért elvetném csípőből.Ezért a kijelentésért lincselés jár itt, nem hallottam személyesen,nem tudom hogy milyen, csak az árát látom és a specifikációit.Ebben az esetben vagy egy -papíron legalábbis- vonzóbb tudású, éppen akciós 120 ezres Klipsch R120SW-t vennék, vagy követve a korábbi elgondolást a 180-at már megtámogatnám egy húszassal és annyiért a közkedvelt SVS két 1000-es ládájából választanék (zárt/reflex). A subnak nem kötelező márkán belül egyeznie, illetve a kiszemelt ugyanúgy el is ütne külsőleg a tervezett Oberonoktól ha esetleg valami ilyesmi miatt esett rá a választás.Kábelekre is szükséged lesz ezt se hagyd ki a matekból.

(#53938) ada19 válasza #09634560 (#53936) üzenetére


ada19
senior tag

Nekem nem egyértelmű, így meg kell kérdeznem: érhet-e bárkit "hátrány" ha régebbi AVR-t vesz, pl X4000? Gondolok itt 4K, HDR, és hasonló manapság egyre jobban terjedő igényekre. Ugyanúgy képesek átengedni minden probléma nélkül, mintha egy új X2600-at vennék?

Mégsenem

(#53939) galaxys80


galaxys80
veterán

Rátaláltam a fórumon erre [link] a cikkre.

Van néhány dolog amit tisztába szeretnék tenni:

Fontos, hogy két surround a fülmagassághoz képest, plusz 60-90 centire kerüljön.
Na most nálam a környezeti lehetőségek miatt 2 lehetőség van. Vagy -20 cm vagy + 150 cm a lehetőség. Melyik a kevésbé rossz?

Ha a láda közel (90 cm-en belül) van a centerhez képest, a fáziskapcsolóhoz ne nyúljunk. Ha 90 cm-nél távolabbra tettük, de 270 cm-én nincs messzebb, akkor fordítsuk el.
Ez nekem eddig új infó. Nálam kb 150 cm ez a távolság.Akkor érdemesebb átkapcsolni a fázis kapcsolót?

Crossovert (vágási frekvencia) maximumra, vagy kikapcsolni (az erősítőn állítjuk be)
Itt is van némi homály bennem. Az erősítő manual-ja nálam azt javasolta, hogy a méréskor maximumra állítsam a crossovert. Ezek után 120 Hz-re lőtte be méréskor. Azóta így is hagytam. Most, akkor jó ez így?

(#53940) BBéci válasza galaxys80 (#53939) üzenetére


BBéci
titán

A fülmagasság alatt 20 centi az annyira gáz, hogy inkább lemondanék a háttérsugárzókról. Legalább valami olyan állványra tedd őket, amik fülmagasságba emelik a magassugárzókat!
A fázis dolgot alighanem félreértetted. A hallgatótól mért távolságokról van szó, nem a két hangsugárzó egymáshoz viszonyítottjáról.
A keresztváltót illetően nem látok homályt, elméletileg jó úgy, ahogy van. A gyakorlatban alacsonyabb frekvenciát szoktunk választani, leginkább 80 Hz-et, de amennyiben nagyon picik a hangdobozaid és ezért nem képesek addig lineárisan szólni, akkor elfogadható a 120 Hz.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#53941) galaxys80 válasza BBéci (#53940) üzenetére


galaxys80
veterán

Az első kérdésnél mérhetetlenül hülye vagyok. Én a frontokra gondoltam nem a háttérsugárzókra. Kissé megkeveredtem. :D

A fázis a továbbra is kérdéses nálam. Hallgatói pozíciótól kb. 3 méterre van a sub. Most, akkor melyik állásba kellene tennem.

A keresztváltónál igazából csak az nem világos, hogy most akkor a sub beállított max érték vagy az erősítőn beállított 120 Hz a mérvadó?
Mondjuk a lényeg, hogy jó úgy, ahogy most van. :) 80 Hz-nél nekem nagyon nehezen kapcsolt be a Sub. Ezért maradt a mérő által beállított 120 Hz.

(#53942) schawo válasza galaxys80 (#53941) üzenetére


schawo
titán

Bekapcsolt az, amikor kellett, csak ha 120Hz-et küldesz rá, akkor már búg is.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#53943) galaxys80 válasza schawo (#53942) üzenetére


galaxys80
veterán

Csak tudom mikor kapcsolt be.
Semmi nem búg most sem 120 Hz-en.

(#53944) Morris válasza gab1ka (#53935) üzenetére


Morris
veterán

A majom nem majom, ha vásárlás előtt utánanéz a dolgoknak. Pl itt a fórumon.
Aki nem néz utána, az az marad. :)

A másik dolog meg az hogy aki a saját bőrén szeretne tapasztalatot szerezni, az nem jön ide. Csak önti bele a pénzt.
Az olcsóbb mindig drágább. Ez van. Nekem is rengeteget segítettek itt. És nem bántam meg, hogy hallgattam rájuk.

(#53945) Morris válasza ada19 (#53938) üzenetére


Morris
veterán

A hdr meg a 4k egy fel hypolt valami. Semmi köze a házi mozihoz.
Mi nyújt többet? A hang, amitől adott esetben kiráz a hideg (pozitív értelemben) vagy a hdr/4k amiből 3 méteren túl már semmit nem veszel észre?
Egy moziban szerintem soha nem lesz 4k meg hdr. A jó térhangzás nagyobb élményt nyújt!

(#53946) Quetz válasza Morris (#53945) üzenetére


Quetz
őstag

Itthon nálunk lehet, hogy még sokáig nem lesz. De azért külföldön van rá keret:

(#53947) Morris válasza Quetz (#53946) üzenetére


Morris
veterán

Az oké, de otthonra?
Ha már választani kell, akkor szerintem a hang üssön, mert a látvány nem fog. Pláne 65"-ig. Eddig a méretig gyakorlatilag jól hangzó név és semmi több.

(#53948) SeatZola válasza Morris (#53947) üzenetére


SeatZola
őstag

De a mozinak meg a képminősége ratyi. Ha hozzászoktál hogy a filmeket OLED/QLED-en nézed, akkor a képminőség nekem pl. nagyon hiányzik a moziban. Persze az oké, hogy baromi nagy a nézett kép mérete a moziban, de nekem a képminőség is fontos. Én itthon 2,5m-ről nézek egy 65-ös qled-et, ami mellett itt egy Canton Chrono SL 5.1 szett és őszintén szólva nekem a hang is jobban tetszik, mint a moziban. A moziban pl. engem zavar az is, hogy a hangerővel eltolják a hangminőséget. Ismétlem, hogy SZÁMOMRA!

Rappi

(#53949) ada19 válasza Morris (#53947) üzenetére


ada19
senior tag

Nekem 65" van és szerintem észrevehető a különbség, de van aki 720p és 1080p között is alig tud különbséget tenni. Nem is erről szól a kérdés, hanem hogy a régi erősítő ezeket kizárja-e. De ha jól értem már megkaptam a választ, mert igen.

Mégsenem

(#53950) Morris válasza SeatZola (#53948) üzenetére


Morris
veterán

A moziban nekem sem tetszik a hang. Az otthoni sokkal jobb.
Én 3 méterről nézem a 65-ös tévét, pont jó.
Ha kétszer ekkora lenne a tévé, jöhetne a 4k. Amúgy fHD nekem teljesen jó.

ada19: Pl az x4000 az kizárja a 4k-t és a hdr-t is.
De magasabb kategória már azt is tudja. X4500h

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.