Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54601) ada19


ada19
senior tag

Új nappali/házimozi gyerekbiztos kialakításában kérek tőletek ötleteket, tapasztalatokat.

A frontok jelenleg polcsugárzók, így ideális esetben állványra kerülnének (Norstone Stylum vonal), de attól félünk hogy könnyen borítható, akár az egész akár csak a sugárzó az állványról.

A másik irány, hogy 48cm magas szekrényt a TV alól továbbvinni 3 méter szélességben (jelenlegi esélyes az IKEA Besta vonal), majd arra kerülne egy 25cm magas Norstone Stylum S, hogy megfelelő magasságba kerüljenek a frontok. Úgy gondolom ez stabilitásban jelentősen jobb megoldás, viszont nem tudom hangban mekkora visszalépés a csak állványtól.

Bármilyen tapasztalatot, alternatívát szívesen meghallgatok!

Köszönöm

Mégsenem

(#54602) Tamoo válasza ada19 (#54601) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

(#54603) szabeska válasza mpo (#54600) üzenetére


szabeska
addikt

Hú, valamit nagyon összezagyváltam akkor a fejemben. Ezek szerint az avr-ből nem is képes átmenni a hang a tv-be, csak a tv-ből az avr-be, még eArc-on sem, sehogyan sem? Nekem így néz ki a felállás:

LG C9 TV:

HDMI 1: Számítógép
HDMI 2 (eArc): Denon AVR
HDMI 3: PlayStation 4

Denon AVR:

HDMI OUT (eArc): LG C9 TV
CD HDMI: Számítógép
Media Player HDMI: Amlogic S905X3 Box

Tehát ha TV-n HDMI 2-t, AVR-en pedig a Box bemenetét választom ki, akkor eArc ide vagy oda, mindenképp a box hangját adja az erősítő közvetlenül? nem kéne ez az eArc hülyeség nekem, de a ps miatt muszáj, azt nem vezetném át az erősítőn, és csak optikai kimenete van a hdmi mellett... És nem szeretném, hogy bárminek a hangja átmenjen a tv-n a ps-en kívül.

F1

(#54604) BBéci válasza ada19 (#54601) üzenetére


BBéci
titán

Egyértelműen az állvány biztosítja a legjobb hangminőséget. A tömör fa polc elfogadható,de az IKEA silány, papundekli vackai ebből a szempontból a lehető legrosszabbak.
A karám kiváló, én azt választanám.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#54605) BBéci válasza szabeska (#54603) üzenetére


BBéci
titán

Valóban összezagyváltad a fogalmakat.
Nem magyarázom, inkább keress rá az ARC-re!
Jó dolog az ARC, nem mondanék le róla. Sajnos nem minden esetben működik hibátlanul, LG tévékkel szokott lenni probléma, no meg Yamaha erősítőkkel.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#54606) mpo válasza szabeska (#54603) üzenetére


mpo
veterán

Tehát ha TV-n HDMI 2-t, AVR-en pedig a Box bemenetét választom ki, akkor eArc ide vagy oda, mindenképp a box hangját adja az erősítő közvetlenül?
Igen.
Az ARC = Audio Return Channel
Az AVR-nek van Game bemenete is (ebben nem tudok tanácsot adni).

Ha érted, akkor már elavult.

(#54607) ada19 válasza BBéci (#54604) üzenetére


ada19
senior tag

Az IKEA minőségével egyetértek - az sem javít a helyzeten ha 25cm állvány kerül a bútorra és arra a frontok?

Mégsenem

(#54608) Rp526 válasza BBéci (#54594) üzenetére


Rp526
aktív tag

Én ezeket olvastam a Denon kézikönyvben + nemzetközi fórumokon.
A direct mode kikerül minden egyes hangjavító áramkört. A Pure direct pedig annyival több, h minden egyéb dolgot is lekapcsol, amire nincs szükség pl. kijelzőt is. Ezt igazolja a Denon honlapján is a táblázat:

A 4500-ös Denon manuáljából:
[link]

(#54609) Rp526 válasza Rp526 (#54608) üzenetére


Rp526
aktív tag

Nem karikáztam be a felette lévő kettőt.. de nah.. :D

(#54610) BBéci válasza Rp526 (#54608) üzenetére


BBéci
titán

Ki kell próbálni, hogy Direct-ben eltűnik az Audyssey felirat, vagy nem.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#54611) szabeska válasza BBéci (#54610) üzenetére


szabeska
addikt

Ez is feltűnt, belenéztem 2-3 filmbe, de az Audyssey felirat sosem világított (Auto módban sem). Pedig a MultiEQ XT be van kapcsolva. Még azt sem tapasztaltam ki, ezt érdemes-e egyáltalán benyomva hagyni, vagy elég ha a távolságok/hangerő szintek be vannak lőve. A DTS "nemvilágítását" továbbra sem értem, hétvégén lesz több időm babrálni vele, a munka előtti/utáni 20 percek nem elegendőek :(

[ Szerkesztve ]

F1

(#54612) BBéci válasza szabeska (#54611) üzenetére


BBéci
titán

Nagyon sokat tud javítani a hangzáson az Audyssey, ezért botorság nem használni.
Egyértelműen nem DTS-t kap az erősítő, ha nem világít a logó.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#54613) Zigi válasza szabeska (#54603) üzenetére


Zigi
senior tag

Nem értem miért nem mehet minden át az erősítőn pl. ps4, és miért van bekötve a sz.gép a tvbe és az avr-be is? Az optimális bekötés az esetedben az lenne, hogy minden az avrbe és onnan egy hdmi a tv earc bemenetébe. Az avrt beállítod úgy, hogy kikapcsolva is átengedje magán a hangot és a képet ( hdmi passthru). Továbbá ha működik az earc, akkor azt is külön be kell állítani, hogy kiengedje a hangot az avr a tvre (bekapcsolt avr esetén). Nem denonom van, de onkyo-nál ezt lehetőséget tv audionak hívják. Az arc nálam csak a tv elnevezésű bemenet választásakor működik, ahogy nálad is.

[ Szerkesztve ]

(#54614) Rp526 válasza BBéci (#54610) üzenetére


Rp526
aktív tag

Most néztem meg, eltűnik igen. Tehát Direct-nél nincs Audyssey korrekció és ahogy írtad.. szintem is megéri használni, főleg nem ideális környezetben.

[ Szerkesztve ]

(#54615) szabeska válasza Zigi (#54613) üzenetére


szabeska
addikt

Egyrészt a vga-m vrr és allm képes, és a tv-m is, azon játszom. Másrészt jön a ps5, amit szintén emiatt nem fogok átvezetni az erősítőn, mivel nem kezeli ezeket a funkciókat. Arról nem beszélve, hogy ha mindent egy bemeneten kapna a tv, nem tudnék különböző képbeállításokat használni rajta.

BBéci: pedig a DTS hangsáv volt kiválasztva a boxon, annak ellenére hogy tartalmazott DD hangsávot is. Próbálgatom még, valami hiba lesz akkor, bár nem tudom mi.

Rp526: akkor most az Auto, vagy a Direct a nyerő? :DDD BBéci szerint kell az Audyssey, de Directben járatja, ami kilövi az Audysseyt, akkor most mi van? :U

[ Szerkesztve ]

F1

(#54616) Rp526 válasza szabeska (#54615) üzenetére


Rp526
aktív tag

Több filmet is próbáltál? Mindenhol ez van?
Van egy nem túl menő Denon app am, én azon szoktam követni mikor milyen hangsáv van, mikor melyik hangszóró aktív. BTW én ott szoktam delay-t is állítgatni.. ennyire jó..

Auto-ra állítsd ha szeretnéd az Audyssey-t. Egyértelmű volt a kép is.. és a kijelzőn is látni fogod. A Direct/ Pure Direct mód zenére való.. vagy azoknak akik nem szeretik az utólagos hangjavításokat.

[ Szerkesztve ]

(#54617) szabeska válasza Rp526 (#54616) üzenetére


szabeska
addikt

Csak kettőt. Mindkettőnél azt írta ki az erősítő, hogy "DDTHD+DDD+", vagy ilyesmi, egyszerre két formátumot láttam a kijelzőre írva tehát, és a DD logó világított. Ha átállítottam a hangsávot DD+-ra, akkor a két kiírt formátum csak megcserélődött az erősítő kijelzőjén.
Ilyenkor melóban van időm utánajárni a dolgoknak, de nincs itt az erősítő. Otthon pedig még nem volt időm vizsgálódni és utánajárni is egy időben :DDD Kell az a fránya hétvége.

F1

(#54618) ada19 válasza szabeska (#54615) üzenetére


ada19
senior tag

A media box Kodi alapú? Úgy rémlik a beállításokban meg kell neki mondani hogy DTS kompatibilis az erősítőd.

Mégsenem

(#54619) szabeska válasza ada19 (#54618) üzenetére


szabeska
addikt

CoreELEC, minden formátum pass-ra van állítva neki. Most nem nyomozok tovább, hétvégén megoldom, s jövök, ha valami nem okés :R

[ Szerkesztve ]

F1

(#54620) BBéci válasza szabeska (#54615) üzenetére


BBéci
titán

Miért kellenek különböző képbeállítások? Az enyém kalibrált és az összes bemenetre, tv tunerre átmásoltam.
Elhiszem, hogy DTS-t választottál ki, de az erősítő mégsem azt kapja, ez tuti.
Pár hete egy hangdobozszettet járatok, tesztelek, ahhoz nem indítottam új Audyssey kalibrációt, hanem kikapcsoltam. Így a Direct mód azt nem kapcsolgatja ki-be.
Korábban AAC sztereó szinkronhangú filmekhez nyomtam a Direct-et, mert rémesen szóltak Pro Logic Movie-ban.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#54621) Rp526 válasza BBéci (#54620) üzenetére


Rp526
aktív tag

Nem is írta senki, hogy ki-be kapcsolgatja. Directben sosincs Audyssey.

(#54622) szabeska válasza BBéci (#54620) üzenetére


szabeska
addikt

Egyet használnék, de a ps4 nem allm és vrr képes, tehát ahhoz játék képmódot kell választanom a normális válaszidő miatt. Továbbá jön a ps5, és a jelenlegi vga-m is itt van allm és vrr képesen, és az avr nem támogatja ezeket a módokat, ezért nem vezetem át rajtuk ezeket az eszközöket (pedig akkor már minden mehetne egy képmódban). Igazából már csak egy "gond" van, a hangsávos dolog (és hogy nem világít az audyssey a kijelzőn), de ennek majd utána járok a hétvégén. Az, hogy a tv-n is bemenetet kell váltanom néha, nem zavar :).

[ Szerkesztve ]

F1

(#54623) galaxys80 válasza szabeska (#54622) üzenetére


galaxys80
veterán

Játékot nem is érdemes ugyanazzal a beállítással nézni, mint a filmeket.
Nekem ezért nincs is az Xbox az avr-re kötve.

(#54624) Rp526 válasza galaxys80 (#54623) üzenetére


Rp526
aktív tag

Detto, nekem is külön van játékra is és filmezésre is profil a TV-n.

(#54625) mpo válasza szabeska (#54622) üzenetére


mpo
veterán

Először a lejátszó (Kodi)+AVR beállításon legyél túl, ehhez nem árt a kézikönyv sem.
Sajnos törlöm a filmeket, mert erre az 1 GB nem sok, ezért nem tudok kapásból DTS filmet mondani, de a Ford v. Ferrari és a Hobbs & Shaw talán az volt. A Skyscraper hangja is jó.
[link]

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#54626) szabeska válasza mpo (#54625) üzenetére


szabeska
addikt

Megnézem majd, köszi a linket :R

F1

(#54627) Buckey


Buckey
senior tag

Na, lerángattam a Magnat Supreme 2002 és 202 alacsony frekvenciáját az EQ-val nagyon mínuszba, így már azt mondom, hallgatható az egész mind zenék, mind filmek alatt.
Úgyhogy, a Magnat Supreme 252 center nem ehhez való, valahogy kicsi, nem passzol.
Most már tényleg kíváncsi vagyok, hogy mit fog tudni a nagyobb, viszont nem ebbe a családba tartozó Tempus 22.

(#54628) szabeska válasza BBéci (#54620) üzenetére


szabeska
addikt

Tehát Audyssey:

MultEQ® XT32 - ON, és minden más off? Gondolok itt dynamic eq stb-re.

Továbbá az Option gomb megnyomásakor filmlejátszás közben előjön egy menü, ott a Tone nekem be volt kapcsolva, gondolom az is OFF.

Azt még mindig nem tudom, hogy Direct vagy Auto beállítás legyen filmhez/akár játékhoz, mindenki mást mond :D Persze a Te szavadban bízom, de a manual alapján tényleg nincs audyssey Direct módban :U

"When the sound mode is in the “Direct” or “Pure Direct” mode, “MultEQ® XT32”, “Dynamic EQ”, “Dynamic Volume” and “Audyssey LFC™” settings cannot be configured."

Bár ez jelentheti azt is, hogy aktívak, csak "konfigurálni" nem lehet őket közben. Ennek mondjuk értelme nem sok lenne.

[ Szerkesztve ]

F1

(#54629) ctrlaltdel13 válasza szabeska (#54628) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Nekem volt Denonom.
Direct mód-nál inaktív a korrekció.
Filmen autó mód, zenén direct.
A direct módnak van külön menüje, ott tudod a 2 csatornás beállításokat megcsinálni.
Frontok távolsága, szub szóljon -e vagy ne. Stb.

Ha 5.1-ed van arra állítsd az erősítőt és úgy mérj.
Asszem nekem 5.1 + zone 2 + zone 3 volt a megnevezése.

(#54630) szabeska válasza ctrlaltdel13 (#54629) üzenetére


szabeska
addikt

:R

F1

(#54631) mpo válasza szabeska (#54628) üzenetére


mpo
veterán

MultEQ® XT32 - ON, és minden más off?
Igen.
Továbbá az Option gomb megnyomásakor filmlejátszás közben előjön egy menü,
Ha túl halk a beszédhang (center), ott tudsz rajta segíteni.
Filmhez auto beállítást használok, amit kiválasztok a lejátszón, azt hallgatom.

Ne foglalkozz egyszerre ennyi mindennel, állítsd be jól filmre az eszközöket és ha minden jó, akkor jöhet a következő lépés.

Ha érted, akkor már elavult.

(#54632) Május


Május
tag

Sziasztok,

Tudom, páran mondtátok hogy egy kezdő mint én ne írjon véleményt nehogy félrevezesse a többi kezdő belépő szintű fórumozót de gondoltam hátha valakit érdekelne végül is mit tapasztaltam tapasztalok az általam megvásárolt rendszerrel.

Először is kezdeném ott hogy miről írok véleményt:

AVR Denon X2600H - igen ezt vettem meg a tanácsotokra az X1600H helyett :)
Hangfalak:
- Dali Oberon 3 2 db frontnak
- Dali Oberon 2 2 db surroundnak
- Dali Oberon Vocal
- Dali sub E-12 F

Pluszba vettem még 1 pár dynaudio 3 hangfalállványt a hátsó hangszórókhoz.

Az összeszerelés:
Megmondom azt hittem könnyebb és gyorsabb lesz :D
Egy jó pár órába telt megcsinálni mindent. Kibontani, beállítani, bekábelezni stb. de megérte :)
Nagyon szépen be vannak csomagolva a Dali hangszórók. Nem csak vastag hungarocellel de még egy puha anyagszerű zsákba is be vannak bugyolálva, egyenként.

A hangszórók beállítása nem annyira nehéz mint elképzeltem de nem is egyszerű egy kezdő számára. Itt nem az audyssey-re gondolok hanem az utána való finomhangolásokra.
Bár a sok kérdezősködés, utánaolvasás és azt általatok leírt tapasztalatok alapján jóval könnyebb mint egyedül megoldani.
Itt jegyezném meg: nem is tudtam hogy a hangszóró pároknak itt is meg van jelölve melyik a jobb és bal. Tudom most lehet fikázni de azt hittem hogy ha ilyen szinten veszünk hangfalakat amiket külön is meg lehet venni akár 1-et is azt hittem mindegy melyik a jobb és bal.

A beállítások után teszteltem zenével és filmekkel is.
Tudom hogy nem mérvadó amit leírok meg nem tudok szakszavakat használni meg nem is vagyok whitefülű de amit hallottam az meggyőző számomra.
Nagyon szépen szolnak a zenék rajta. Az ének nagyon tiszta, a basszus szép mély és nem búgós. Tetszik az is hogy egyes zenéknél pl. mind az 5.1 hangfalat használja és ha beülök a fotelba akkor olyan mintha koncerten lennék :)

A filmeknél is iszonyatosan jó az 5.1
Már attól befostam egy filmnél hogy valaki behuppant az ágyba XD
Amit tapasztaltam hogy a mély van amikor elég hangos és itt a panel lakásban nem biztos hogy örülnek neki de tényleg olyan mintha a moziban lennék,

A Denon X2600H bejön. Amiket tapasztaltam hogy mikor bekapcsolom azért lassabban reagál dolgokra mint a tv vagy mostani eszközeim.
Kell idő neki hogy bekapcsoljon, átváltson stb. Ezeket tizedmásodpercekben lehetne mérni de én azért észreveszem.
A Bluetooth- ot is kipróbáltam. Na azzal szenvedtem egy kicsit mert az elején alig akarta felismerni a telefonomat aztán miután felismerte ment rendesen.
Majd a laptoppal akartam csatlakozni de akkor már a telómat nem ismerte fel.
Majd újra a telót akartam összepárosítani de már meg sem találta az erősítőt...
Bár lehet én csináltam rosszul valamit. Majd még próbálkozom vele. Most a telómról megy és jó minden. 1 észrevételem van még, hogy amikor a telefonról játszom le zenét akkor a szám lejárta után nem megy a köv. számra bárhogy próbálom ezt beállítani...

A telefonos app amivel tudod vezérelni egy közepes értékelést adnék neki.
Lassucska valamint volt amikor lefagyott bár könnyebb ott beállítani a dolgokat mint az eszközön. Amit még észrevettem hogy a telefonos app-ban nem lehet mindent beállítani. át kell váltani a TV.re és ott intézni a beállításokat pl. a hangszórókét.

Most hirtelen ennyi jutott eszembe.
Még egyszer köszi a sok helpet :)

(#54633) mpo válasza Május (#54632) üzenetére


mpo
veterán

whitefülű
Ez vicc?
vájt fülű = aki érzékeny, fogékony a nyelvi, irodalmi, esetleg zenei finomságok iránt; kifinomult stílusérzékű, műértő.

Az AVR eléri LAN-on a PC-t, ezért meg kell osztani a zenei mappát és nem Bluetooth-on kell ráküldeni, de ez igaz a médialejátszóra is.
Ha jól van beállítva, nem kell app meg állítgatás.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#54634) Dorian válasza Május (#54632) üzenetére


Dorian
félisten

Jobb - bal hangfal azt jelenti, h össze vannak párosìtva gyártás utáni mèrèsekkel.

Hangfalaknak kell legalább 100 òra bejáratòdni mechanikailag, utána jobb hangjuk lesz, főleg mèlyebb frekvenciákon.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#54635) szabeska válasza Május (#54632) üzenetére


szabeska
addikt

Én zenére sztereót választanék, ha jól van minden elrendezve (egyenlő szárú háromszög a két front és a fejed között), akkor lesz meg a színpad/koncert élmény. Élőben sem dobol mögötted senki :)

F1

(#54636) #09634560 válasza Május (#54632) üzenetére


#09634560
törölt tag

Mi köszönjük hogy megosztottad az élményeid, gratulálok hozzá! Igaz én is magasabb osztályt javasoltam nm tagadom de a 2600 már jobb a1600-nál, ezek már közelebb vannak egymáshoz, és meg is látszik rajtuk.. És kivánok neked sokáig boldog órákat a endszerrel!

(#54638) I'am Dony válasza Május (#54632) üzenetére


I'am Dony
őstag

Gratula az új mozidhoz! :)
És köszi az írást.

(#54639) szabeska


szabeska
addikt

Van egy kis gond: A boxot az avr Media Player hdmi bemenetére kötöttem, és megy a hdmi ki a tv-re. Az earc be van kapcsolva, mert használnám a ps-hez. A hang átmegy a tv-n és úgy szólal meg... Ezt onnan tudom, hogy ha a tv-n a tv hangszóróját választom ki, elmegy a film hangjaés ott kezd el szólni.... Tehát hogy is van ez, hogy ha a boxot átvezetem az avr-en, akkor nem csinál semmit earcon? És hogy csak a tv audio-t választva aktív az earc? Mert nálam nem egészen ez történik. Most ugyanott vagyok, mintha a tv-re kötném a boxot.

F1

(#54640) szabeska válasza szabeska (#54639) üzenetére


szabeska
addikt

Jahm, ha az arc be van kapcsolva az avr-en, akkor kiszürkül az audio output rész,nem tudom kiválasztanmi az avr-t.

F1

(#54641) Morris válasza szabeska (#54640) üzenetére


Morris
veterán

Nálad jó nagy katyvasz lehet ...
Minden összekötve mindennel. Csoda, hogy gond van? :U

(#54642) szabeska válasza Morris (#54641) üzenetére


szabeska
addikt

Hát ezért van a sok ki- és bemenet, nem? :DDD Korábban írtam, hogy milyen eszközök vannak és hova kötve, nem kéne hogy ez gondot okozzon a dolgoknak :U

[ Szerkesztve ]

F1

(#54643) Beni2360 válasza Buckey (#54549) üzenetére


Beni2360
félisten

Én ezt kaptam a 2400-hez egy kis ügyességgel tudtam használni.
MEGA-n van nálam

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#54644) Buckey válasza Beni2360 (#54643) üzenetére


Buckey
senior tag

Hálás köszönet! :R :R :R
Most már csak az erősítő hiányzik, a használatija meg van. :R :))
Hétfőn jön a Tempus 22, meglátjuk, hogy passzol a rendszerbe.
Utána jöhet az erősítő.

(#54645) Beni2360 válasza Buckey (#54644) üzenetére


Beni2360
félisten

Nm.
Itt azért a tapasztalatom révén azt tudom mondani, hogy nem minden a hangfalakon múlik. Nekem van egy Mission mx4 5.0 rendszerem és most üzemeltem be az X2400H után egy YAMAHA RX-V685 7.2 AVR-t és meglepődtem mennyire jobb a hsz rendszer és még a beszédhang is sokat változott. Jó cserét csináltam szvsz.
Nálam ONKYO, DENON, YAMAHA volt a sorrend. Mindegyik mást nyújtott ugyan avval a rendszerrel.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#54646) Buckey válasza Beni2360 (#54645) üzenetére


Buckey
senior tag

Ezt én is tudom, hogy mint sok helyen, a házimozizásnál is minden mindennel összefügg. De sajnos nem egyszerű úgy összeválogatni a rendszert, hogy minden elsőre passzoljon.
Mert az egyik üzletben csak a tudás van meg, de néhány készülékből hiány van, míg a másikban van néhány készülék, de a tudás hiányzik. Így nehéz jó rendszert összeválogatni. Ráadásul még utazni is kell az üzletig pár 100 km-t, ha az ember egy-két dolgot meg akar hallgatni, ugyanis a vidéki üzletek (ha van egy-kettő) nem vásárolnak be, mert csak állna a pénzük benne.
Tudom, hogy a Yamaha HTR-2067 nem egy csúcskategóriás erősítő, de azt hallom, hogy a Magnat Supreme 2002-höz és Magnat Supreme 202-höz a Magnat Supreme 252 center kicsi, nincs meg az a mély hangja, dinamikája, mint ami kellene. Most a 2002 alacsony frekvenciáját lehúztam a béka segge alá, így a mélynyomót már beállíthattam a kívánt szintre, hogy a 252-nek is legyen mélye, de ne legyen sok (mert ugye a 2002 meg lemegy elég mélyre még small-ra állítva is). Az üzletben meg az egész rendszert (sőt másikat sem, mert másból nem volt) nem lehetett egyben meghallgatni, mert nem volt lejátszó, meg nem úgy volt bekötve az erősítő. És csak ez a center volt, ami Supreme, így passzol a többihez (az eladó szerint, ami eddig úgy néz ki, hogy nem), és hiába állítgattam, nem jöttem rá a titokra (kellett innen egy kis segítség).
Amúgy a rendszert filmre beállítva (5.1) szépen szól, de akkor zenén pocsék, ha viszont zenére (5.0 CH) állítom be, akkor filmen, ami a center hibája (szerintem kicsi ehhez a szetthez). Most, hogy lejjebb vettem a mélyeket a frontokon, így már sokat javult a helyzet (de még így is érezni, hogy valami hiányzik), de akkor így felesleges a Magnat Supreme 2002.
És nem tudom, hogy egy jobb erősítő mennyivel tudná javítani a center hiányosságait (ha egyáltalán tudná), ezért is próbálkozom egy nagyobb centerrel (Magnat Tempus 22).
Nézegettem én is a Yamaha RX-V685-öt, de egy kicsit magas oda, ahova raknám.

[ Szerkesztve ]

(#54647) BBéci válasza Rp526 (#54621) üzenetére


BBéci
titán

"Nem is írta senki, hogy ki-be kapcsolgatja. Directben sosincs Audyssey."
Nem értetted.
Ha a Direct gombot nyomogatom, az ki-be kapcsolgatja az Audyssey-t.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#54648) gg72


gg72
veterán

Sziasztok!
Mélynyomó vásárlás előtt állok, egy Canton AS 85.2 SC típust váltok le. A szoba kb. 20m2, de a tetőtérben van (ferde mennyezet), vagyis a légtér kisebb, mint egy hasonló, de nem tetőtéri szobában. A rendszer többi tagja: Pioneer SC-LX87 receiver, Quadral Platinum M35 frontok és Quadral Platinum M10 Base center, Canton Plus GX.3 és Plus X.3 hátterek. Amiket kinéztem (max. 150ezer Ft):
- Canton SUB 300: (ez csak a Canton online kínálatában szerepel, állítólag hasonló teljesítményű, mint a 12.3 típus)
- POLK HTS 10
- ELAC SUB3010
- Dynavoice Challenger SUB-12
- Scansonic S12 (na, erről semmit sem tudok, csak annyit, hogy egy dán gyártó terméke) [link]

Főleg filmre használnám, zenét csak a sztereóban a front hangfalakkal hallgatok, kivétel a koncert felvételek, ahol szólna a sub is.

[ Szerkesztve ]

(#54649) BBéci válasza gg72 (#54648) üzenetére


BBéci
titán

Az erősítőd és a hangdobozaid bőven felső-középkategóriásak, talán a csúcskategória sem túlzás rájuk. Ezekhez illő szubládát kellene választanod, nem holmi alsó középkategóriásat!
Ha kevés pénzért akarsz jót, akkor vegyél kitet és gyártass hozzá itthon MDF ládát!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#54650) Quqesz válasza BBéci (#54649) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Ez a kit dolog hol érhető el? Tudsz linket? Asztalos ismerős van pár....

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.