Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53201) #98221312 válasza hcs57 (#53200) üzenetére


#98221312
törölt tag

Azt hiszem most már elengedheted a dolgot! :K

(#53202) mpo válasza Quqesz (#53198) üzenetére


mpo
veterán

Már csak az ismeretterjesztő csatornákon találkozom magyar szinkronnal, ott meg olyanokat mondanak, hogy de viszont, helység a nappali (helyiség helyett), az Univerzumról szóló tudományos műsorban meg keverik a milliót a milliárddal.
A szinkronszínésznek sincs esze, ha már a fordítónak nem volt?

Ha érted, akkor már elavult.

(#53203) Quqesz válasza mpo (#53202) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Hát erről nem a hangsáv tehet :DDD lehet a fordító is a google fordítót használja... :DD ott meg ne lepődj meg az ilyeneken. :N

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#53204) BBéci válasza Quqesz (#53198) üzenetére


BBéci
titán

Nem minden esetben a szinkron stúdiók tehetnek róla. Beszéltem egy szakmabekivel, állítása szerint az a hangsáv, amit kapnak, amivel dolgoznak, az eredetihez képes erősen butított.

(#53202) mpo
A Billions (Milliárdok nyomában) című sorozatot nagyrészt, feleségem kedvéért szinkronnal nézzük. Abban elkövették ugyanazt a hibát, 30 milliárd helyett 30 milliót mondott az egyik szereplő. Gyanús volt, visszaugrattam 10 mp-et és meghallgattam angolul: billions hangzott el.

(#53201) Jigsaw04
Mikulásig ezen fog rugózni. ;]

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#53205) BBéci válasza Tamoo (#53118) üzenetére


BBéci
titán

A német Stereo magazin 2017/8-as lapszámának tesztje nagyjából megerősítette a gyári adatot, 45 hertzet mértek mínusz 3 dB-es alsó határfrekvenciának. Impedanciája 4,8 és 18 Ohm közötti.
Az AVO ezt írta róla:
"néha elvesztette a kontrollt a mélytartomány felett, amely így megpróbálta függetleníteni magát, önálló életet élni és nagyobb dobozokra jellemző erőt mutatni. Nem is a dobok, hanem főleg a bőgő és a basszusgitár esetén éreztünk túlzónak a húrok rezonanciáját. Erre az esetre illik a "kevesebb kicsit több lenne" mondás, szívesebben hallgattunk volna egy kevésbé forszírozott, nyugodtabb szubtartományt."
Számomra ez annyit jelent, hogy sztereó zenére is érdemes valami kiváló szubládát társítani hozzá és a szokásosnál alacsonyabban, 70, talán 60 Hz-en vágni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#53206) Quqesz válasza BBéci (#53204) üzenetére


Quqesz
nagyúr

És ezen nem lehet valahogyan változtatni? Gondolom a szinkron stúdiók lobbiznak jobb hangsávért, csak a gyártókat ez nem érdekli? Vagy ez is országonként eltérő, Pl a németek jobb hangsávot kapnak a szinkronhoz? Vagy ilyen nincs?

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#53207) BBéci válasza Quqesz (#53206) üzenetére


BBéci
titán

Nem lobbiznak, nekik nagyjából mindegy, nem lesz több pénzük akkor sem, ha jobb hangminőségű anyagot adnak ki a kezükből. Más országokat illetően nincs információm.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#53208) Quqesz válasza BBéci (#53207) üzenetére


Quqesz
nagyúr

:R

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#53209) BBéci válasza Quqesz (#53208) üzenetére


BBéci
titán

A jónép csak kis hányada igényli a jó hangminőséget.
Még az itteni hozzászólásokból is kiderül. Sokkal vacakabb a szinkron, mégis rengetegen azzal nézik a filmeket a többnyire kiváló (nem mindig, néha csak átlagos, de a szinkronnál biztosan akkor is sokkal jobb) eredeti helyett.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#53210) Quqesz válasza BBéci (#53209) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Nálunk is a hangminőség rovására megy a dolog. Nekem gyenge az angolom(nem használom, elkopott mint a cipő talpa), az asszony profi, de egy egész heti angol tárgyalás után nincs kedve még filmet is úgy nézni. A gyerekek is mindég velünk filmeznek(na nekik nulla a tudásuk filmhez(8, és 11 évesek, szóval a felirat sem játszik)), szóval marad a szinkron. :B evvan :))

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#53211) Ragadozó


Ragadozó
Ármester

Sziasztok!
Most már mindenki tértjen vissza topik témájához.
Köszönöm.
Valamint megkérnék mindenkit, hogy kicsit kevesebb legyen a csevegés, inkább segítsünk a kérdezőknek. Ne privátban keresenek meg mindig, mert itt nem kapnak rendes választ.
(tudom nekem is kevés az időm, de nyomon követtem a topikjaimat)

[ Szerkesztve ]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#53212) BBéci válasza Quqesz (#53210) üzenetére


BBéci
titán

A legolcsóbb és legegyszerűbb hangzásjavítás, ha szinkronról eredetire váltasz. Pár gombnyomás, nem kerül egy forintba sem és máris annyival jobban szól, mintha százezrekért fejlesztetted volna a rendszert.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#53213) Dorian válasza BBéci (#53205) üzenetére


Dorian
félisten

Na pont ezért ìrtam, h lehet egy hangszòròt lejjebb kènyszerìteni, csak ennek megugrò torzìtás az ára. Ahogy a leìrásodbòl ki is derül.
Ezek a lefelè meddigmegyle marketing Hz èrtèkek semmit nem jelentenek a torzìtás èrtèkek nèlkül.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#53214) embe


embe
nagyúr

Ha már ennyire ki volt vesézve a belépőszint...
Nem ismerem az eladót, de még mindig eladó ez a Wharfedale szett.
Egy 60-70 körüli erősítővel el lehet vele indulni.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#53215) ati888


ati888
senior tag

Sziasztok!

Triangle Elara LN07 mellé filmhez kinéztem egy Triangle Tales 340 mélynyomót (ennél sokkal jobb áron van most fr-ból). Vállalható ez az olcsóbb darab?

Válaszolhattok nyers stílusban is :C

Ati

(#53216) #09634560 válasza ati888 (#53215) üzenetére


#09634560
törölt tag

paraméterei alapján igen. mekkora szobába?

[ Szerkesztve ]

(#53217) BBéci válasza ati888 (#53215) üzenetére


BBéci
titán

Ne azt válaszd, a Thetis passzol a hangdobozaidhoz!
Bővebben itt: [link].

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#53218) zsoika


zsoika
addikt

Szerintem érdemes ránézni erre a Quadral sub ra
[link]

(#53219) Quqesz válasza BBéci (#53217) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Na pont ilyeneket láttam a tv-ben a Gáspár Laci nappalijában. Bár a sorrund polc sugárzók régi Mission hangfalakon(ha jól láttam M34-esen)pihentek, nem állványon.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#53220) Ijk


Ijk
nagyúr

Egy VSX832 áll összeköttetésben egy Popcornhour VTEN-nel.
Kérdés, lehetséges hogy bizonyos alap hangformátumokat nem dekódol az AVR? Pl. AAC hangot videóból csak úgy tudtam hallhatóvá tenni hogy lekeverésre állítottam a popiban.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#53221) KöGö


KöGö
csendes tag

Sziasztok,

Dali SPEKTOR 6 5.0 és SVS PB2000 sub mellé milyen erősítőt ajánlotok?

Köszönöm előre is a válaszokat :))

(#53222) zsoika válasza KöGö (#53221) üzenetére


zsoika
addikt

Szia. Marantz vagy Denon szerintem .

(#53223) Quetz válasza KöGö (#53221) üzenetére


Quetz
őstag

Olyat ami működik :DD

De komolyra fordítva a szót, mi az a tulajdonság ami nélkül nem tudsz élni, mekkora az összeghatár, stb... ha nem adsz meg peremfeltételeket, akkor csak olyan általános válaszokat kapsz, amivel semmire sem mész.

(#53224) Joao


Joao
tag

Sziasztok!

Ugyan házimozitól azért messze van, de talán ide passzol a legjobban a kérdésem. Adott egy Sony XF659005 tv, egy Creative SoundBlaster X-FI HD és egy pár hangfal. Megoldható, hogy a tévéből optikai kábelen menjen a hang a kis hangkártyába, majd onnan RCA-val a hangfalakba? Technikailag léteznek az adott ki- és bemenetek, de nekem egyelőre nem sikerül hangot csiholnom..
Köszi a segítséget!

(#53225) gab1ka válasza Joao (#53224) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Pedig tényleg működnie kéne a a csatlakozók szerint.A tv menüjében is átváltottad a hangot az optikai kimenetre? Egy barátomnak is Sony tv-je van amit optikai kimeneten használ egy aktív egybeszettel és kéthavonta nála is előjönnek a hanggal kapcsolatos anomáliák.Lehet hogy android sajátosság.

(#53226) KöGö válasza zsoika (#53222) üzenetére


KöGö
csendes tag

Olyan 150 körülre gondoltam, Marantz így kieshet, Denonból esetleg?

(#53227) KöGö válasza Quetz (#53223) üzenetére


KöGö
csendes tag

Olyan 150 körülre gondoltam, esetleg használt is lehet. Onkyot ajánlottak, házimozira lenne használva, néha zene.

(#53228) mpo válasza KöGö (#53226) üzenetére


mpo
veterán

Denon AVR-X1500H vagy X1600, az előbbi van nekem.
[link]
A Denon oldalán össze tudod hasonlítani a kettőt.

Ha érted, akkor már elavult.

(#53229) gab1ka válasza KöGö (#53227) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Tudom hogy nem könnyű türelmesnek lenni ilyenkor, de ha használtban is gondolkodsz, akkor pl egy Denon X3500h [link] nagyon jó ajánlat lehetett volna.Talán lesz még hasonló.

(#53230) zsoika válasza KöGö (#53227) üzenetére


zsoika
addikt

Akkor használtan Denon X3x00 vagy X4x00 szériát néznék.... olyat ami szolgáltatásban és árban megfelel. Akár kintről pl. [link]

gab1ka: :K

[ Szerkesztve ]

(#53231) KöGö válasza zsoika (#53230) üzenetére


KöGö
csendes tag

köszi mindenkinek a válaszokat, és ha kicsit feljebb megyek árban, ilyen 200? Onkyokat is ajánlottak hozzá, házimozisabb hangzást ad elvileg egy 494, vagy felette lévő modell?

persze akár használt is lehet

(#53232) zsoika válasza KöGö (#53231) üzenetére


zsoika
addikt

6-os Onkyo minimum(kb denon x2x00 szint) de én alátennék 7, 8-as RZ -t vagy NR 737, 838 .... attól függően hogy mit találsz jó ár/értékben.

[ Szerkesztve ]

(#53233) zjuhasz


zjuhasz
aktív tag

érdekességképp.
Pio VSX-933 erőlködőre HDMI-n kötött MEDE8ER media player.
A TV szintén HDMI ARC-vel megy az erősítőre. Amikor lejátszás közben állítom a TV távirányítóval a hangerőt, elmegy a player képe. Ahogy elengedem a gombot, visszajön. Cseréltem kábelt, (2.0) átdugtam másik csatlakozóba, semmi. Majd kikapcsoltam a 4K felskálázást. Azóta jó...

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

(#53234) #09634560 válasza KöGö (#53231) üzenetére


#09634560
törölt tag

ne azt, ez sztem teljesen jó.

(#53235) #09634560 válasza Ijk (#53220) üzenetére


#09634560
törölt tag

valami a beállitások között lehet.. pl onkyo menüjében nincs az adott menetre állitva vmi, pl dts? auto-n kellene állnia..vtech-en szintén aac= DD 5.1 kizárt hogy ne tudná..

(#53236) Ijk válasza #09634560 (#53235) üzenetére


Ijk
nagyúr

Pure directre és directre állítva az erősítőt meg sem nyikkan az aac.
Csak ha a lejatszon lekeverem.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#53237) BBéci válasza zjuhasz (#53233) üzenetére


BBéci
titán

Sokszor leírtuk, hogy nagyon rossz ötlet az erősítővel felskáláztatni. Nem értem, miként jut bárkinek eszébe.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#53238) ldn218 válasza zjuhasz (#53233) üzenetére


ldn218
tag

Én csak érdekességképp kapcsoltam be a Yamahán és a felirat szövegezését képtelen rendesen megjeleníteni. Nem álltak össze a betűk időben. Úgy hogy gyorsan vissza is állítottam nem kínoztam vele a vasat.

(#53239) KöGö


KöGö
csendes tag

Dali Senzor 6 5.0 vs Dali Spektor 6 5.0 lehet nagy különbség? Korban lenne gondolom kb 7 év..

Gondolkodom, hogy Spektor 6 lenne használtan, és akkor maradna több az erősítőre.

Köszi előre is a válaszokat :))

(#53240) BBéci válasza KöGö (#53239) üzenetére


BBéci
titán

Egyrészt ZENSOR, másrészt, akik összehasonlították őket, azok azt mondják, hogy jobb a SPEKTOR.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#53241) hcs57 válasza KöGö (#53239) üzenetére


hcs57
őstag

Spektort használok bő két éve, a Zensort összehasonlítottam annak idején (5 és 7 is volt belőle), Spektor lett, ennek a hangja tetszett legjobban.
Ellentétben másokkal, én hallottam szólni mindkettőt (Spektor vs Zensor), s így tapasztalatból ajánlom.

[ Szerkesztve ]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#53242) KöGö


KöGö
csendes tag

Köszi,

És a Dali Concept 6 / 1 / Center esetleg ? Vagy inkább a Spektor 5.0?

(#53243) BBéci válasza KöGö (#53242) üzenetére


BBéci
titán

Egyértelműen SPEKTOR.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#53244) #09634560 válasza hcs57 (#53241) üzenetére


#09634560
törölt tag

Én is azok közé tartozom. Ha észrevetted volna: ritkán ajánlottam a zensort. :) természetesen attól függetlenül nem rossz hangfal, sőt! de Spector jobb.

(#53245) ctrlaltdel13 válasza #09634560 (#53244) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

"nem rossz hangfal, sőt! " A legjobb :DD

(#53246) hcs57 válasza #09634560 (#53244) üzenetére


hcs57
őstag

Itt néhányan ócsárolták, akik még nem is hallgatták, csupán ezért tettem szóvá. Nem rólad van szó...
A Spektor bár kinézetre egy "költséghatékony", de hangzásra nagyon eltalált.. nem véletlen lett 2017-18 évben EISA díjas.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#53247) embe válasza hcs57 (#53246) üzenetére


embe
nagyúr

Szerintem engedd el ezt a témát, ne lovagolj rajta!
Most az fog jönni, hogy az EISA díj egy ideje semmit nem jelent, megvan csak vásárolva. ;]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#53248) #98221312 válasza hcs57 (#53246) üzenetére


#98221312
törölt tag

Valóban egész jól eltalát darab, egyik barátomnál hallottam, és meggyöző volt.
Viszont én inkább [ezt] választanám!

Szerintem is engedd el, nincs szükség megint elöről kezdeni!

[ Szerkesztve ]

(#53249) hcs57 válasza #98221312 (#53248) üzenetére


hcs57
őstag

Jó választás lenne, de hogy lesz ebből 5.1? A többi Elacot nem veszi ilyen kedvező árban...
Igaz ezt az Elac fs 77-t nem hallgattam, így már csak azért sem ajánlanám, mert nem ismerem. Nyilván te jól ismered.
Más, nekem a fehér nem jön be, lehet másnak sem, azért áll ott egy ideje Debrecenben.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#53250) BBéci válasza embe (#53247) üzenetére


BBéci
titán

Nem "az fog jönni", de tény, aki picit benne van a témában, az tudja.
Ettől függetlenül a SPECTOR tényleg nagyon jó. A díj, amit kapott ár/érték arányra vonatkozik, abban kiemelkedő.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.