Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54301) gab1ka válasza Tamoo (#54297) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Mi lett a vége di-bipole-nak? Bipol módban elégedett lettél végül? Illetve te is jobbnak meg diffúzabbnak érezted egy direkt sugárzó hagyományos hangdobozhoz képest?

(#54302) Tamoo válasza gab1ka (#54301) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Most visszakerestem mit írtam 4éve:
"Első körben amúgy az 5.1-et próbáltam oldalsó dipól móddal, hogy majd hátulról talán kapok visszaverődő hangokat. Kaptam is elvétve olyan helyekről amin magam is meglepődtem, de mellette meg veszítettem egy csomót. Sok amúgy határozott effektet csak nagyon haloványan lehetett hallani és volt ami szinte el is tűnt. Szóval most egyelőre skippeltem a dipól módot. Ha unatkozom majd még kísérletezem."

Azóta sem próbálkoztam vele. :D Nekem GSFX van oldalt, annak nincs bipól módja, dipól vagy direktsugárzóként működik. Hátul bipólom van (RSFX), de az meg csak kb. azért hogy legyen valami mögöttem is, meg ez volt gazdaságos megoldás. Túl közel vannak egymáshoz egy ajtó miatt. Ha lenne rá lehetőség boldogan elcserélném egy darab GSFX-re. :D

(#54303) #09634560 válasza LakiTomi (#54282) üzenetére


#09634560
törölt tag

Mert a 7200-hoz nagyon kicsi az Opticon tudása, de az 1600-hoz tul nagyn inkább a 4 ezres denonok kiváltsága lenne, 7200-hoz Helicon esetleg Epicon való.

(#54304) sapex


sapex
tag

Életét leheltem az Arcam AVRbe ,es szeretném kikérni a véleményetek hogy lenti képen látható elrendezés mennyire szerencsés ....

(Természetesen ez csak egy ideiglenes elhelyezes de már nem bírtam kivárni amig elkészül a tv szekreny )

(#54305) KöGö


KöGö
csendes tag

Sziasztok,

Onkyo 696 erősítőnél tapasztalok olyan problémát, hogy automatán bekapcsol, miután kikapcsoltuk, random időközönként, mást nem kapcsol be. Apple 4k, illetve HDMI ARC-on TV van rá csatlakoztatva.

Találkoztatok már ilyen problémával?

Illetve Apple 4K-val játszom le a filmeket VLCvel, de minden esetben csak PCM audiót ír ki az erősítő, esetleg tudtok olyan programot apple play áruházból hozzá, ami átadja 1:1 az eredeti hangot az erősítőnek feldolgozásra?

Köszi előre is a segítséget :)

(#54306) embe válasza sapex (#54304) üzenetére


embe
nagyúr

Szerintem iszonyú sz@r. Sajna az ülőgarnitura elrendezése kicsit hasonlít az én elrendezésemhez, de rajta vagyok a projekten, hogy a nappalit totál felújítsuk, és akkor új kanapé lesz.
Na de a subon az erősítő! :Y Szerintem egyiknek sem tesz jót. Inkább akkor tedd a padlóra!

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#54307) LakiTomi válasza #09634560 (#54303) üzenetére


LakiTomi
tag

Értem. Így világos. Mivel nincs tapasztalatom magasabb kategóriájú hangfalak tudása terén, ezért muszáj lesz még hallgatóznom. Jobb először kérdezni, mielőtt hülyeséget vesz az ember. :R

(#54299) Quetz Pont ezt gondoltam én is a dolog kapcsán... :U

Valószínű további kérdéseimet a (pénzileg) haladóbban teszem fel kezdő tapasztalataim alapján. Csak nehogy onnan meg visszaküldjenek ide, mert tudásilag alulképzett vagyok a házimozizás terén. Ironizáltam. :))

[ Szerkesztve ]

Az anyagi javak egyszer mind eltűnnek, megsemmisülnek. A végén csak az érzések és a szeretet marad.

(#54308) sapex válasza embe (#54306) üzenetére


sapex
tag

Ahogyan irtam ez csak egy ideiglenes allapot ,mert lesz tv asztal ,de még nincs ,most készül.Viszont a 2 elso hangfal helyzete engem is aggaszt.

U.i. a szub jelen pillanatban be sincs kötve.

[ Szerkesztve ]

(#54309) szabeska válasza Tamoo (#54297) üzenetére


szabeska
addikt

Tobb helyen is utanaolvastam a Bronze 6 5.0 szettnek, szerintem o lesz a befuto. Meg egy utolso kerdes: Jelenleg egy Yamaha NS-SW100 subom van, tudom nem nagy eresztes. Idovel (penz) talan cserelnem, ha megeri. Megeri? Sony DN1080 erositore lenne kotve mindez. Ha csere, akkor mik ajanlottak ehhez a szetthez? :R

F1

(#54310) BBéci válasza sapex (#54304) üzenetére


BBéci
titán

Bocs, de rémes, mert a csupasz falak és a radiátorok úgy verik vissza a hangot, hogy a Tihanyi Visszhang ahhoz képes a fasorban sincs. ;)

(#54307) LakiTomi
Maradj itt!
Benne van a topik leírásában, hogy kezdő házimozisoknak nyújt segítséget. Ehhez semmi köze a pénznek! Sajnos néhány embernek csípi a szemét, hogy másoknak több van, mint nekik.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#54311) Tamoo válasza szabeska (#54309) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Egy jobb szub mindig jól jön, tökmindegy milyen rendszerről van szó.

(#54312) gab1ka válasza Tamoo (#54302) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Értem, köszi, azt hittem a Bronze 2-höz hasonló állványos dobozokat szándékosan cserélted ezekre a bipolokra valami indok miatt stb.Jelenleg én magam is bipolok beszerzésén ügyködöm és próbálok felszedni némi infót hogy számíthatok e javulásra velük a hangzás terén, majd megpróbálok visszaolvasgatni a témában.

(#54313) Tamoo válasza gab1ka (#54312) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Én a jól elhelyezett direktsugárzók pontosabb térleképzését jobban preferálom mint a bipól/dipól dobozok visszaverődésekkel kialakított "össze-vissza" szórt terét. Ha nem tévedek ezeket igazából még a Pro Logic idejében találták ki ahol ugye sztereóból kikevert anyagoknál jobb eredményt adott. Nem értem miért erőltetik még mindig, én a sima hallgató felé néző on-wall dobozokat többre nézem. De ez csak az én véleményem (nem elfogult bipól/dipól tulajként).

[ Szerkesztve ]

(#54314) sapex válasza BBéci (#54310) üzenetére


sapex
tag

Értem. Esetleg valami javaslatod hogyan a lehet javitani a tihanyi visszhang ?
Mit lehet ebből a helyiségből kihozni?

(Ugye nekem valami aranyközéput kellene mivel mint család használjuk ezt a termet).

Más kérdés:
Össze van kötve a médialejátszó az AVRel,onnan a tv vel ,viszont a médialejátszó képe csak akkor jön át amikor az AVR be van kapcsolva. Ez abbol a szempontbol érthető hogy az AVRnek is menüje illetve a médialejátszónak is. Így nem is értem hogy a két kép hogyan tud átmenni egy HDMI bemeneten

Bekötés:
[kép]

Illetve lenne egy másik kérdésem hogy a médialejátszó kimeti beállításai igy megfeleloek:
[kép]

(#54315) Május


Május
tag

Srácok,

Dali oberon 1 hez milyen állványt javasoltok vagy fali konzolt?
Két hátsó hangszoróról lenne szó.

(#54316) Beni2360 válasza sapex (#54314) üzenetére


Beni2360
félisten

Más kérdésre:
Keresd a beállításoknál a Videó/HDMI opciót ott van, hogy DHMI Standby Through és ott kell On-ra állítani és minden képet és hangot átenged kikapcsolt állapotban. Kimeneti HDMI-t tudsz kikapcsolt AVR mellett is váltani. Van olyan AVR ahol ki lehet választani melyik HDMI kimenetre kapcsoljon kikapcsolás után. Nálam az IPTV-re volt állítva és simán AVR nélkül reggel úgy TV-zünk.
Nálam nem nyúl bele a képbe bekapcsolt állapotban sem mert a média lejátszó végzi el. Ez is állítható az AVR-ben.
Nem ismerem a menüsorodat de általában ez az eljárás.
Tegnap kaptam meg az új YAMAHA RX-W695 AVR azon is ez a megoldás de itt nem találok fix kimeneti állítási lehetőséget. Amiről kikapcsolom azon keresztül adja ki bekapcsolás nélkül.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#54317) mpo válasza sapex (#54314) üzenetére


mpo
veterán

Jól van összekötve.
Mivel az AVR adja a hangot, nem látom értelmét a kikapcsolásnak.
Ha az AVR menü gombját megnyomod, akkor átveszi az irányítást és a saját képét teszi ki, utána a médialejátszóét. Semmi trükk nincs abban, hogy egy HDMI-n teszi.

Ha érted, akkor már elavult.

(#54318) junior19 válasza sapex (#54314) üzenetére


junior19
senior tag

Ez a hangra vonatkozó beállítások, nem a képre.
De itt is a csatornák számát tedd át 7.1-re, a Dinamika kontrollt pedig kapcsold ki, ha a teljes dinamika tartományt szeretnéd hallani.

codec project

(#54319) sapex válasza Beni2360 (#54316) üzenetére


sapex
tag

Köszönöm, délután megnézem a beállításokat.

mpo- Vannak olyan esetek amikor nem lenne szükséges az AVRre ( például amikor gyerekek valami mesét néznek stb.).

junior19- igazad van ,ezt a képet már a hanggal kapcsolatban tettem fel,mivel az első indítás után az erősítőn egy PCM felirat jelent meg amikor a médialejátszóról nézni akartam a filmet . Akkor ebben a menüpontban átkpacsoltam a hang kimenetet HDMIre, illetve ez mellet még 1-2 beállítást , ezert szerettem volna megtudni hogy minden jól állítottam e be.

Más:
A fenti képen látható szobában a radiátorokon kívül más is zavaró tényezők?

[ Szerkesztve ]

(#54320) Quetz válasza sapex (#54319) üzenetére


Quetz
őstag

Más:
A fenti képen látható szobában a radiátorokon kívül más is zavaró tényezők?
A csupasz falak, amik garantálják a rossz hangzást. A radiátorok ránézésre az elsődleges visszaverődési pontokon vannak, át kellene őket rakni máshová.
Vastag szőnyeg kell a padlóra, több négyzetméter akusztikai panel a falakra, plafonra és akkor a basszus még mindig problémás lehet.

(#54321) mpo válasza sapex (#54319) üzenetére


mpo
veterán

A menü videó részben a HDMI setup-nál tudod HDMI Pass Through-ra állítani (Denonból másoltam).
Transmits the selected HDMI input
through this unit’s HDMI output when this
unit is in standby power mode.

Ha érted, akkor már elavult.

(#54322) Calogero válasza sapex (#54314) üzenetére


Calogero
addikt

Nálam is vannak csupasz falak, a kanapé mögötti falfelület.
Nekem ezt ajánlották: [link]

(#54323) Dorian válasza Calogero (#54322) üzenetére


Dorian
félisten

90 kg/m3-es csillapítóval tölteni egy ilyen vékony, szélessávú elnyelőt kb. hülyeség. Mélyeket úgysem nyel ilyen vastagságban vékonyságban kellő hatékonysággal, ellenben magasban már visszaverőként működik.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#54324) BBéci válasza Calogero (#54322) üzenetére


BBéci
titán

Nem biztos, hogy olyasmi kell a kanapéd mögé. Talán valami ehhez hasonló: [link]. Ne csak elnyelje, inkább szétszórja a hanghullámokat: [link].
Mérni kell, vagy kísérletezni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#54325) Dorian válasza BBéci (#54324) üzenetére


Dorian
félisten

Ha nincs a kanapé mögött legalább 1,5-2m hely, akkor a diffúzor nem tud működni, marad a szélessávú elnyelés.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#54326) KoNZoLik@ válasza BBéci (#54310) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

"Sajnos néhány embernek csípi a szemét, hogy másoknak több van, mint nekik."

Ezt ugye most csak viccnek szántad :F
Komolyan azt hiszed,hogy érdekel ki mennyiért vesz hifis cuccot magának? 40 éve hifizek és kb 30 milla értékben van itthon cuccom vegyesen, egész a 70-es évektől napjainkig minden kategóriában,gyűjtöm ezeket+adok-veszek,tehát nem lepődök meg ha valaki 1 millért vesz hangsugarzót sőt, de akkor sem ebbe a topikba való, hangsúlyozom még 1x, szerintem, aztán én befejeztem :R

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#54327) BBéci válasza KoNZoLik@ (#54326) üzenetére


BBéci
titán

Kinek nem inge, ne vegye magára!

Áruld el, miért vagy ebben a topikban és nem a haladóban, mikor "30 milla értékben" van otthon cuccod?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#54328) KoNZoLik@ válasza BBéci (#54327) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Mert mindenhol nézelődök, nem csak itt...plusz azért,mert nem írogatok mindenhova, az nem jelenti azt,hogy nem vagyok ott🙄 Ide is csak nagy ritkán, tudom azt is feleslegesen, már én is megbántam, hogy egyáltalán írtam :K

[ Szerkesztve ]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#54329) Tamoo válasza Calogero (#54322) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ki ajánlotta? :D Kutyakozmetikus Robi?
Az igaz, hogy általában bármi jobb mint a csupasz fal.
Nem azért, én is raktam fel panelt korábban ész nélkül, de legalább mást nem biztattam rá. Főleg nem pénzért. :D

[ Szerkesztve ]

(#54330) BBéci válasza KoNZoLik@ (#54328) üzenetére


BBéci
titán

Olyasmit valóban nem kellett volna írnod, amivel csak a tüzet szítod.
Teljesen helyénvaló, hogy a házimozizást mostanában kezdő, hozzá nem értő ember itt érdeklődjön. Még akkor is, ha egyből néhány milliót szán a rendszere összeállítására.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#54331) KoNZoLik@ válasza BBéci (#54330) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

:R

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#54332) szabeska


szabeska
addikt

Légyszi, ajánljatok kábelt is a Bronze 6 szetthez, ne aranyárban, csak olyat, ami már rendesen kiszolgálja :R BP üzlet, vagy futáros is okés :) Plusz egy sub kábelt, ami már jónak mondható :)

F1

(#54333) KoNZoLik@ válasza szabeska (#54332) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Szerintem ez [link] teljesen megfelelő számodra👍

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#54334) Tamoo válasza szabeska (#54332) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

pinter@gemkft.hu
hangszórókábel: Van Damme 268-504-000
szubhoz mehet akár ugyaninnen:
Van Damme 268-006-000 kábel Rean RCA dugókkal.

vagy Elimexből Klotz MC5000, ott is szerelnek igény szerint.

[ Szerkesztve ]

(#54335) szabeska válasza Tamoo (#54334) üzenetére


szabeska
addikt

:R :R

Nem feltétlenül kell rájuk csatlakozó sem, ha jól tudom :U

[ Szerkesztve ]

F1

(#54336) Tamoo válasza szabeska (#54335) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nem muszáj, bár én legalább erősítő oldalon raknék.

(#54337) szabeska válasza Tamoo (#54336) üzenetére


szabeska
addikt

Csak a csupasz kábelek 66 rugó, sub nélkül, nem semmi. Bár csak egyszer kell megvenni őket. Azért ha van költséghatékonyabb megoldás, figyelek :K
Más: nem tudom van-e passzoló topik, pc-n tárolt zenéim lejátszására avr-en keresztül, lehetőleg pc-ről vezérelve mi a legjobb megoldás? Nvidia kártyám van, hdmi menne az avr-be, ha ez számít valamit. A lehető legjobb minőségben persze. Eddig stúdió monitor+dac+asio volt a felállás, így ehhez nem konyítok. :R

F1

(#54338) Dorian válasza szabeska (#54337) üzenetére


Dorian
félisten

surroundokhoz vehetsz 2mm2-est, úgy már mindjárt olcsóbb lesz

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#54339) Tamoo válasza szabeska (#54337) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ja azt nem mondtad, hogy 30m-t akarsz venni, én meg bele sem gondoltam. :D
Hátterekhez nézzél valami olcsóbbat.
Ez a Klotz is jó lehet oda: [link]

[ Szerkesztve ]

(#54340) szabeska válasza Tamoo (#54339) üzenetére


szabeska
addikt

Elimex-ben csak 2 hét múlva tudnak forrasztgatni, nincs bent az ember. Nem mintha a türelmemen múlna, de mennyire fontosak a csatlakozók? Korábban mintha azt olvasgattam volna, hogy nem számít sokat, sőt, még egy kapcsolódási pont, ahol "bármi történhet".

F1

(#54341) FerNandor válasza szabeska (#54340) üzenetére


FerNandor
őstag

banándugó nélkül is össze lehet rakni. nekem úgy van több, mint fél éve. a réz végére olvasztottam egy kis ónt vagy cint?, hogy ne jöjjön szét. de én mondjuk nem szedem szét egyáltalán, nincs is tervben.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#54342) Tamoo válasza szabeska (#54340) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Banándugó elhagyható, nem muszáj. Rendelhetsz majd hozzá Aliról szorítósat ha akarsz, olcsóbb kategóriában itthon is ugyanazt árulják csak többszörös áron.

(#54343) capaszaju


capaszaju
tag

Udv. Lehet, nem a legmegfelelobb helyre jottem, de segitseget szeretni kerni bearazasra. Az alabbiakrol lenne szo. Hibatlanul uzemel mind. Koszonet :R

(#54344) szabeska válasza Tamoo (#54342) üzenetére


szabeska
addikt

Rendben, így "csak" 30k, plusz a van damme sub kábel másik helyről, nagyon köszönöm a segítséget! Egy pillantást vessetek rá még, nehogy félre rendeljek :)

F1

(#54345) Tamoo válasza szabeska (#54344) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Én a frontokhoz, centerhez megvenném a van damme-ot és csak surroundokhoz a Klotz-ot.
Tudom az az ajánlás hogy egyforma legyen, de szerintem ez még így a kisebbik rossz. A Van Damme jobb hangú kábel.

[ Szerkesztve ]

(#54346) Dorian válasza szabeska (#54340) üzenetére


Dorian
félisten

Drága dugó nem éri meg, az olcsó meg szar. Jobb, ha csupaszon befogod, pár nap múlva rá kell húzni.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#54347) szabeska válasza Tamoo (#54345) üzenetére


szabeska
addikt

Egye fene, VD lesz mindenhol, csak kibír 20 évet :DDD :R

F1

(#54348) sapex válasza Calogero (#54322) üzenetére


sapex
tag

Ezek az akusztikai panelek valalhatoan néznek ki. Ha ez az ára a jobb minőségnek erre még beruháznék.

De vajon mennyi kell ezekből:jobb bal oldalra 1-1 db esetleg mennyezet 1-2db. Ez elegendő lehet?
A radiatorokra nincs valami spéci dolog ami szintúgy elnyeli a rezgéseket ,vagy elég ha távolabb viszem egy 300mm-el?

mpo - láttam valami hasonlót a menübe ,ma megnézem. :K

Quetz - mindent meg tudok oldani ,de a radiátorokkal nem tudok mit kezdeni.

A kanapé könyöklője mennyire torzit bele a hangkepbe?

[ Szerkesztve ]

(#54349) szabeska


szabeska
addikt

Ezeket a Bronze FX dobozokat hogyan helyezzem el? Korlátozottak a lehetőségek még egy évig sajnos, 90 fokban oldalralra nem tudom rakni őket, mert az egyik oldalon ajtó, a másik oldalon az étkező van. Polc tetején viszont tudom forgatni őket bárhogyan, 110 fok körül. Itt ez a szép rajz, ugyanilyen a helység/elrendezés, ezek a lehetőségek: előre tekintsenek, vagy a hallgatói pozícióba (piros vs zöld)? Nyilván bipol állásban, gondolom.

[ Szerkesztve ]

F1

(#54350) Quetz válasza sapex (#54348) üzenetére


Quetz
őstag

Itt egy kalkulátor: https://amcoustics.com/tools/amroc
Beadod a szoba méreteit, megadod, a kívánt lecsengési időt, és megmondja, hogy hány nm panel kell. Namost a problémát az fogja okozni, hogy nem tudod, hogy a te paneljeid mit tudnak ahhoz képest, amivel a program számol. Az én szobámba 13nm van, plusz szőnyeg, kanapé, és még kellene...

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.