Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54351) Dorian válasza Quetz (#54350) üzenetére


Dorian
félisten

Ezzel azért kell óvatosan kalkulálni, mert a közepeket, magasakat egyszerű így csillapítani, a mélyekkel meg majdnem semmit nem csinálnak ezek a panelek. Viszont az sem jó, ha túl nagy az eltérés a mély és többi sáv utózengésében.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#54352) Dorian válasza sapex (#54348) üzenetére


Dorian
félisten

Ennél biztosan sokkal több kell egy ilyen csupasz helyiségbe.
De az, h "panel" nem mond semmit, nem mindegy milyen sűrű anyagú, milyen sávot mennyire csillapít. A linkelt vékony, 90kg/m3-es megoldásról korábban már elmondtam a véleményem.
A radiátorok full rossz helyen vannak. Ha oda állítasz egy nagyobb tükröt, és leülsz a hallgatási helyhez, akkor látod, hol van az első visszaverési hely. Ide emiatt kell mindkét oldalra 1-1 min. 60 cm széles, hangfalak tetején, 10-20 centivel túlnyúló magasságú panel, A földtől kezdődhet 30-cm-re

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#54353) Tamoo válasza Dorian (#54352) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Másik topikba dobtam fel mérést mit csinál a vékony 90kg/m3-es nálam. De ez ugye nem céltudatosan lett felrakva csak találomra évekkel ezelőtt, hogy valami legyen a falon.
[link]

(#54349) szabeska Majdcsak kipróbálod hogy hogy a jobb.

[ Szerkesztve ]

(#54354) szabeska válasza Tamoo (#54353) üzenetére


szabeska
addikt

Jogos :K

F1

(#54355) Dorian válasza Tamoo (#54353) üzenetére


Dorian
félisten

Igen látom, ezt mondom. 200-1kHz-ig csillapít. Persze ha vkinek pont ezzel a tartománnyal van problémája, mert mondjuk a mélyet megoldja máshogy, magasat meg szőnyeggel, kárpittal, ilyesmivel, oda pont jó lehet. De mérés nélkül én széles(ebb) sávú cuccot javaslok.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#54356) Quetz válasza Dorian (#54355) üzenetére


Quetz
őstag

A GIK 242-es panelje az amit a legtöbben megépítenek otthon, és így csillapít:
GIK Acoustics 242 | KMR Audio

A magasabb frekvencia tartományra azért nem voltak hatással Tamoo paneljei, mert az nem jutott el a panelekre.

(#54357) Calogero válasza Tamoo (#54329) üzenetére


Calogero
addikt

Igen. De nem mertem belevágni a vásárlásba, gondoltam előbb informálódók, és úgy látom jól tettem.

Rockwool Airrock XD panelem nekem is maradt ki. 10cm-es ment a gipszkarton elválasztó falba.

sapex: Én is tanácstalan vagyok ez ügyben.

Nálam csak kanapénál van csupasz fal. Az egyik oldalt végig polc van , a másik oldalt van az ablak és az ajtó, a kanapéval szemben pedig a tv. Még a parkettára kerül majd egy közép szőnyeg.

[kép]

[ Szerkesztve ]

(#54358) Dorian válasza Quetz (#54356) üzenetére


Dorian
félisten

Mi az, h nem jutott el a panelekre? :DDD
Nem jutott el a falra a szoba magasfrekis utòzengèse? :DDD
Ez a GIK panel 90 kg/m3-es kőzetgyapotot tartalmaz?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#54359) I'am Dony válasza Május (#54315) üzenetére


I'am Dony
őstag

[link] Ugyanezen van nekem is, szintén Oberon 1. Ha az oldalsó falra lesz téve, akkor a takaróselymet nem fogod tudni feltenni, de ha a hátsó falra rakod akkor igen.

(#54360) Buckey


Buckey
senior tag

Üdv Urak!

Van egy [Magnat] 5.1 szettem, jelenleg Yamaha HTR-2067-tel hajtom. A teljesítménye elég, a kérdésem viszont az, hogy érdemes-e lecserélnem egy komolyabb modellre a hangminőség javulása érdekében, vagy jó ez így? Mert eddig nem hallottam komolyabb erősítőkkel, és egy kicsit izgat, hogy lehetne-e jobb.
Esetleg van-e (hozzá) ajánlott 5.1 erősítő max. 150-200 ezer forintig?
Mert próbálgatni, visszaküldözgetni nem nagyon szeretnék.

Előre is köszönöm a válaszokat! :R

(#54361) Tamoo válasza Quetz (#54356) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Így néz ki az a szoba, azért odakerült ahová. :)

(#54362) BBéci válasza FerNandor (#54341) üzenetére


BBéci
titán

"a réz végére olvasztottam egy kis ónt vagy cint"
Na, azzal a lehető legnagyobb kárt okoztad, ami csak lehetséges. :(((

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#54363) schawo válasza BBéci (#54362) üzenetére


schawo
titán

Nem én akartam mondani

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#54364) Ragadozó válasza capaszaju (#54343) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Szia!
Ide a kérdésedet: [link]
Köszönöm.

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#54365) Quetz válasza Dorian (#54358) üzenetére


Quetz
őstag

Ahogy mondod, nem jut el oda, nem kevés reflexiós pont van egy szobában:

How to Build a "Reflection-Free Zone" to Treat Early Reflections

Az pedig már hangfal és frekvencia függő, hogy mi jut el oda és mekkora intenzitással, ahogy az off axis response grafikonból is látni:

Evidence-based Speaker Designs | Audio Science Review (ASR) Forum

(#54366) Quetz válasza Tamoo (#54361) üzenetére


Quetz
őstag

Minden kezelés jobb mint a semmi! :) Amíg nappaliban voltam, én is őrlődtem a mit szeretnék és mire van lehetőségem között.

[ Szerkesztve ]

(#54367) LakiTomi válasza Buckey (#54360) üzenetére


LakiTomi
tag

Van olyan szettem. Nem érdemes komolyabb AVR-re költeni nagyon. Hangminőségbeli javulást minimálisat hozhat egy Onkyo 696/Denon 2600, de nem számottevőt. Az a Yamaha belépő szinten korrekt AVR.

Az anyagi javak egyszer mind eltűnnek, megsemmisülnek. A végén csak az érzések és a szeretet marad.

(#54368) Buckey válasza LakiTomi (#54367) üzenetére


Buckey
senior tag

Köszönöm! :R
Akkor marad a 2067. Nincs bajom vele, tetszik, ahogy szól, csak hátha lett volna előrelépés. Ezek szerint nem számottevő.

(#54369) FerNandor


FerNandor
őstag

Köszönöm. Akkor minden bizonnyal ezért volt olyan ködös és zsúfolt a színpadkép, továbbá, akárhogy vártam, nem jelent meg a nappalimban sem Dua Lipa, sem pedig Hans Zimmer, de még csak behatárolni sem tudtam, melyik irányból várjam őket :(

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#54370) sapex válasza Quetz (#54350) üzenetére


sapex
tag

Azt látom kicsit feljebb pozicionaltam a hangrendszert mint amit a szoba elbír.Lehet hogy ez a projekt bebukott zenei részről, nem látom a megoldást illetve a kiutat...

Dorian - a radiatorokkal nem tudok mit kezdeni , szóba jöhetnek esetleg az akusztikai panelek basszuscsapdak,stb... A tükrös dolgot nem igazán értem ,hogy latom meg a az első visszaveresi helyet?Mit kell látnom?

Calogero - Én lehet hogy kérek árajánlatot egy olyan cégtől akik effajta akusztikai bemeresekkel foglalkoznak, illetve e problémák megoldásával, aztán meglátom árban mennyit lenne a szoba "helyreállítása", utánna döntök hogy hogyan tovább...

Beni2360 / mpo - Sikerült megtalálni a kerestt beállítást,most már kikapcsolt AVRnel is működik a médialejátszó.

(#54371) BBéci válasza sapex (#54370) üzenetére


BBéci
titán

"A tükrös dolgot nem igazán értem ,hogy latom meg a az első visszaveresi helyet?"
Ez pofonegyszerű. Képzelj a radiátorok helyére egy-egy tükröt, azokban a hallgatói pozíciódból pont a hangdobozokat látnád. Emiatt az egyenesen feléd haladó hanghullámokat a radiátorokról visszavert követi. Konkrétan tönkreteszi a hangzást.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#54372) schawo válasza sapex (#54370) üzenetére


schawo
titán

A lényeg, hogy te elégedett legyél. Ha szarabb rendszert raktál volna össze, ebben a szobában és ebben az elrendeződésben akkor is jönnének a direkt visszaverődések, csak szarabb minőségben. Nyilván a szoba karaktere, és lehetőségei adottak, de olyan nincs, hogy a "szoba elbír". A szoba bármit elbír, és jobb rendszerrel jobb eredményt kapsz, mint szar rendszerrel.

Egyébként ha szeretnél, viszonylag kis pénzből még ezzel a helyzettel is ki lehet hozni jó fajta szélesebb sávú csillapítót, ami a radiátor funkcióját sem befolyásolja: Helmholtz rezonátorra van szükséged. Van vele munka, de jól működne a te körülményeid között is. Réselt 5mm fa rétegelt lemez 20mm hosszú, 5mm széles résekkel, 20mm réstávolsággal, 5mm sortávolsággal.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#54373) schawo válasza schawo (#54372) üzenetére


schawo
titán

Lejárt az időm:
Réselt 5mm fa rétegelt lemez 20mm hosszú, 5mm széles résekkel, 20mm réstávolsággal, 5mm sortávolsággal. Ennek a tetejére 5mm filcréteg, és a panelt 10cm-re kellene elhelyezni a radiátor előtt.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#54374) sapex válasza schawo (#54372) üzenetére


sapex
tag

Köszi a biztató szavakat . A Helmholtz rezonator egy jó ötlet,ez megvásárolható vagy saját magadnak kell elkészíteni ,illetve a radiator előtt kell teljes terjedelmében kell elhelyezni vagy a hanfal oldalsávjában?

Bbeci - mint laikus nekem igy is tetszik amit hallok ,csak a fent irottakbol kiderült hogy van (lehetne) ennél jobb... ,ilyen rendszerrel. Szerinted anyagilag mennyire viselne meg, hogy ha egy szintel magasabbra szeretném tenni a lécet minőség területén?

(#54375) Dorian válasza schawo (#54373) üzenetére


Dorian
félisten

Miért lenne ide jó egy Helmholtz rezonátor? Annak lényege, hogy egy adott, szűk frekvenciasávban csillapít jelentősen, máshol meg nem.
Ide szélessávú elnyelő kellene, de a radiátor áthelyezése mindenképpen erősen javasolt, mert még úgy is elég szűk a szoba. Nem is értem miért probléma, nem olyan nagy összeg az.

Sapex:
Sima egyszínű elnyelőkel sztem 100-ból megvan a szoba észszerű (jó ár/érték arányú) kezelése. Printelt panelekkel persze mondjuk duplázódik.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#54376) Tamoo válasza schawo (#54373) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Helmholtz rezonátor-t ritkán szoktak ajánlani még a hozzáértők is mert jellemzően szűk sávban működik és komolyabb tervezést igényel. Mérés nélkül ilyet végképp nem szabad venni/építeni.

(#54377) Quetz válasza sapex (#54370) üzenetére


Quetz
őstag

Itt egy video, amiben a GIK acoustics bemutatja a tükrös módszert: https://youtu.be/Nui7mxgeOg4

Ha a radiátorok fülmagasság alatt vannak, akkor az egy fokkal jobb, mert rakhatsz föléjük panelt. Arra viszont figyelned kell, hogy legalább 10cm legyen szabadon fölöttük, különben visszafojtod a fűtést - mondotta nekünk is a fűtésszerelő.

(#54378) sapex válasza Dorian (#54375) üzenetére


sapex
tag

Annyit még raáldoznek ,tekintettel arra hogy mennyibe került a rendszer. Mirre godoltal?

Más:
Szerintem ezzel se javítom a zenei képet ,ugyanis készül a szobába egy tv asztal amely hasonló lesz a képen latottakon ,csak 450mm-el lesz szélesebb (hosszabb) ,az miatt hogy mellé kerülne egy kis 450x450mm nyílás amibe kerülne a szub . Ez ebben a nyilasban a talajon állna .
Merénylet lenne ez a mély hangok ellen?

Quetz - a radiator magassága 600 mm, 200mm van a talajtól ez 800mm ,a fulmagassag szerintem 1100mm környékén lehet. Milyen panelek lennének oda ideallissak?

[ Szerkesztve ]

(#54379) mpo válasza sapex (#54378) üzenetére


mpo
veterán

A szub "akárhol is" lehet, kár neki dobozt csinálni, nem tenne jót neki.
A centernek sincs jó helye ezen a bútoron, mert kitakarná a képet.
Az AVR-nek meg több szellőzés kell, mint itt jutna.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#54380) Dorian válasza sapex (#54378) üzenetére


Dorian
félisten

A TV asztalról már mpo elmondott mindent.
A radiátor áthelyezést továbbra is javaslom, az a 20-30 centis csík kb. semmit sem jelentene. Nem is értem miért olyan nagy ügy, egy gépész elkér érte mondjuk 30k munkadíjat, az anyag meg megvan 10-15-ből.
Javaslatom az, hogy méresd be a szobát pl. Fapacival , 15-20-ból megvan, ő ad konkrét és pontos javaslatot. Ha pedig Kiripolszki Krisztiánnal csináltatod a paneleket, a bemérés árát beleszámítja neked. Így lesz a leg-költséghatékonyabb.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#54381) sapex válasza mpo (#54379) üzenetére


sapex
tag

Az asztal pont emiatt egyedi gyártás lenne ,abban a felső rész meg lenne növelve 250mmre igy marad 80mm hely az erősítő felett.
Ide gondoltam berakni a centert is ,az kb a talajtól 400mm magasságban lenne,de kerülhet az asztal tetejére is ha minden kötél szakad(esztetikailag jobban nézne ki az aszalban).
A szubnak is azért akartam "dobozt" (helyet) csinalni, mert kinézetre furcsa lenne hogy az asztal nem szimmetrikusan helyezkedik el a tv alatt ,hanem a tv egyik oldalán lenne, a masik oldalt meg a szub állna magába. Ezért megnöveltem az asztal szélességét hogy be férjen a szub is .

Dorian - az miatt nagy ügy hogy a fűtéscsoveim a talajban futnak, emiatt ha a radiátort at akarom helyezni fel kell szednem a parkettat fel kellene törni a betont ...
Viszont ami még ennél is fontosabb nincs hely hová rakni őket,emiatt van mind a ket oldalt kisebb radiator nem pedig valahol egy nagy.
Szobabemerest megcsinaltatom köszi az ajánlást.

[ Szerkesztve ]

(#54382) Dorian válasza sapex (#54381) üzenetére


Dorian
félisten

MI akadályozza meg, hogy a rézcső felállásokat falon kívül visszakanyarítsd és meghosszabbítsd egy kicsit? De nem akarom erőltetni.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#54383) schawo válasza Tamoo (#54376) üzenetére


schawo
titán

Igen, önmagában nem optimális, egy vékony, felületi, magas frekvencián elnyelővel 5-10mm kombinálva jó eredményeket lehet elérni olyan helyen, ahol radiátor van.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#54384) Dorian


Dorian
félisten

Ha a radiátort nem lehet áthelyezni, én egyszerűen elé raknék állítva 1-1 5 cm vtg 70 kg/m3-es (szélesávú) panelt, mondjuk 3 centire eltartva, a radiátor felett meg alatt a falhoz rögzítve.
2 centinél nagyobb táv már elegendő a légáramláshoz, de a hőleadás java amúgy is felfelé történik. Így a légréssel együtt ráadásul 8 centinek számolható.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#54385) szabeska


szabeska
addikt

Beuzemeltem a Sony 1080-at, a Bronze szett kesobb jon, igy csak a regi hangfalakkal. A ket kerdesem osszefugg. Pc-foobar flac, mivel a dp-hdmi kabelem beszart, igy pcrol earc-on kuldtem at a hangot a tvbol a sonyra. Pure direct modban is szol a sub, pedig nincs beallitva semmi dupla basszus vagy ilyesmi. Ez az earc miatt lehet, vagy a windows miatt? A masik kerdes, es ez a lenyeges, pcrol foobarral hogyan tudom vesztesegmentesen hallgatni a zeneimet a sonyn? DP-hdmi kabel a gepbol az erositobe es ennyi? Vagy wasapi kell hozza hogy a windows ne nyuljon bele? 2080S vga-m van. DAC zenelejatszas utan nekem ez kinai :F

[ Szerkesztve ]

F1

(#54386) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Sziasztok, ha minden osszejon, lassan uj helyre koltozunk, ahol a nappali/etkezo egy kb 5x6 m helyiseg. Kepen a lenti oldala az etkezo, fent akarok kanapet, es 5.1-et.
Az elrendezesre, hatha tudnatok tippet adni. :(
En az 50" TV-t olyan max 2 meterrol nezem, emiatt az 5m szoba kozepere kell ulljek kb. De akarok egy kanapet, csak nappalirol van szo, ami "kozossegi".
Csatolok kepet.

Arra gondoltam, berakok sarokba egy sarokkanapet, es 2 fotelt rakok a TV fele. Fotelbol lehet mozizni, ha meg nem megy, akkor beforditom azokat is a szoba fele. (persze ha tobben neznenk mint 2, akkor marad a tavoli kanape...bar az nem hazimozi, de legalabb megoldhato)
Csak ugye a jobb hatsot nem hagyhatom ott a szoba kozepen. Van allvanyom, szoval azon tudom "cipelni", ha mozizunk kiviszem, ha vege, vissza a Front melle a falhoz hogy ne zavarjon :U
Sajnos jobb otletem nincs. Nektek esetleg?
Masik topicban irta kollega, neki 3.5 meterre vannak a hatsok, szinte teljesen mogotte (tehat mintha en is fixen feltennem a sarokkanape mogotti falra), de tudomasom szerint az ugy nagyon nem jo.
Meg 90 fokkal elforgatva gondoltam, a fenti szeles falon lenne a TV, es akkor 1 nagy kanape eleg, minden hangfal mehetne fixen, de ugye akkor a "kozossegi ter" serulne, mert mikor nincs mozi, hattal ulunk a terasznak, etkezonek, stb.
Nektek lenne esetleg par otletetek, tippetek, ami jobbnak tunik mint az enyem?
:R

OK

(#54387) Beni2360 válasza mpo (#54379) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát én kivettem a center a felső polcról és a tetejére raktam.
Az AVR-nek meg vettem az IKEA-ban egy fekete kis asztalt 2.5 K, csavaroztam a talpaira gumi bakot és ment a subláda alája.
nem a legszebb de minden fekete alig látszik valami. Max az új titán Yamaha RX-V865 AVR.
Ui: Látom előkel venni a portörlő rongyot. :DD
----------------------
Már ha itt írok nagyon egy pöpec ez a gép és szerintem nem túlzás a Mission mx4 5.0 rendszerhez. Csodás hangok jönnek ki belőle. A subláda is jobban életre kelt.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#54388) Dorian válasza Z_A_P (#54386) üzenetére


Dorian
félisten

A vázolt megoldás hangilag igen rossz.
Forgasd el 90 fokkal, és olyan legyen a sarokkanapé, hogy az L hosszabb szára az 5m-es falra legyen merőleges, vele szemben a puffok. Így a társaság nem háttal, hanem oldalt ülne a terasznak, mégis lenne egy jelzés-szerű lehatárolása a nappali / étkezőnek. Így a hallgatási hely körül nem lesz visszaverődés, a frontok mögötti 5 m-es fal is kezelhető akusztikailag, a surroundokat pedig felszerelheted az átjáróhoz és vele szemben a falra. (Esetleg 7.1 esetén pedig a srback-eket az átjáró túloldalára és vele szemben a falra.)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#54389) Beni2360 válasza Z_A_P (#54386) üzenetére


Beni2360
félisten

Dorian megoldása is jó lehetőség.
Én csak egy picit a kanapé elhúzásával a faltól próbálkoztam.
és mehet a sr na meg a könyvespolc vagy valami. Az ablak is elérhető lesz.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#54390) Z_A_P válasza Dorian (#54388) üzenetére


Z_A_P
addikt

Koszi!
Probalom ertelmezni ahogy irod, de nem teljesen ertem. :B

Forgasd el 90 fokkal
Marmint mindent? Vagy csak a kanapet?

az L hosszabb szára az 5m-es falra legyen merőleges,
De az az en kepemen is ugy van :F (rovidebb parhuzamos, hosszabb meroleges ra)

[ Szerkesztve ]

OK

(#54391) Z_A_P válasza Beni2360 (#54389) üzenetére


Z_A_P
addikt

Koszi neked is.
Ez miert jobb, ha kijjebb huznam a kanapet?

OK

(#54392) mpo válasza Z_A_P (#54390) üzenetére


mpo
veterán

Nyilván mindent, amit a surroundokról írt, abból kiderül.

Ha érted, akkor már elavult.

(#54393) Dorian válasza Z_A_P (#54390) üzenetére


Dorian
félisten

Mindent forgass el, ennek nagyon sok hangi előnye van. A kanapé hosszabb szára az 5,85-ös fallal lesz párhuzamos, a rövidebb szára pedig a tér közepe felé nyúlik be. Vele szemben meg a két fotel, amit tévézésnél oda teszel a TV -vel szembe, társalgásnál meg a 2,3m-es falhoz. Így közös tévézésnél is legalább hárman (vagy négyen) tudják szemből nézni.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#54394) Beni2360 válasza Z_A_P (#54391) üzenetére


Beni2360
félisten

Járható volna a kanapé mögötti rész az ablakot is könnyebb volna elérni, úgy is elég nagy a szoba 5.05m. És a polcnál vagy a hátsó falon már nem lenne közel a sr-dok elhelyezése. na meg a kanapéról is közelebb lenne a TV.
Ui: A kanapé mögött az csíkos rajz micsoda? Én ablaknak gondolom.

Doriant most már végképen nem értem: A kanapé hosszabb szára az 5,85-ös fallal lesz párhuzamos, -hát most is párhuzamosan van a hosszanti része és így sehogyan nem jelentkezik a 90 fokos fordulat. :F

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#54395) mpo válasza Beni2360 (#54394) üzenetére


mpo
veterán

Képzelj el egy világoskék L betűt.
Ami piros az az 5,05m-es falra kerül.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#54396) Beni2360 válasza mpo (#54395) üzenetére


Beni2360
félisten

Csak, hogy az a rövidebb rész szerintem meg fix. és máris behatárolja a forgatást. Így egy nagy F van a középső vonal nélkül. De majd a tulaj jelzi mi ezzel a csízió.
Tehát balra forgatni a Tv és a hangfalak mennek az 5 m falra. Kép
Ha a kanapé is balra fordul akkor az étkezőnek háttal lesz. És az 5 m-s fallal lesz párhuzamosan.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#54397) Dorian válasza Beni2360 (#54396) üzenetére


Dorian
félisten

Egy leendő kanapéról van szó, olyan L-alakút vesz amilyent akar.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#54398) Z_A_P válasza Dorian (#54393) üzenetére


Z_A_P
addikt

Akkor igy gondoltad? Ez sem rossz! :K
Bar igy a bal hatsot igy is huzogatni kell ha csak nem rakom a bal oldalt a falra, csak akkor oda lesz 3.5 meter, jobbra meg 1.5. Bar ezt tudja elvileg valamennyire kompenzalni az erosito.

OK

(#54399) mpo válasza Z_A_P (#54398) üzenetére


mpo
veterán

A pirosak és a két fotel is tud még balra húzódni. :)
Az L-nek lehet rövidebb szára vagy el is maradhat és nagy I (i) lesz belőle.

Ezt írta:
a surroundokat pedig felszerelheted az átjáróhoz és vele szemben a falra

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#54400) Z_A_P válasza Beni2360 (#54396) üzenetére


Z_A_P
addikt

Koszi neked is.
Semmi sincs meg meg (egyelore ingatlan sem :) ) , ures a szoba, butorok majd csak kesobb jonnek. Szoval olyat amilyet akarok.

Én ablaknak gondolom.
Igen az!

picit a kanapé elhúzásával a faltól próbálkoztam. és mehet a sr na meg a könyvespolc vagy valami
De mindenhol azt olvasom hogy 90-110 fok legyen a hatsok (5.1) elhelyezkedese a centerhez kepest. Magyarul, melletted balra-jobbra (90), vagy egy kicsit mogotted (110). Ha a konyves polcokra raknam, es a fotelbol mozizok, akkor kb a hatam mogott lennenek, olyan 170 fokra.
:F

OK

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.