Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86841) Molydeus válasza bajnokpityu (#86835) üzenetére


Molydeus
senior tag

köszönöm a visszajelzéseket!

#86834 fattyu
Olvastam, hogy a 1060 könnyebben hajtható planár, de akkor tényleg több van a BTR3-ban, mint amit a számok sugallnak.

Utazásra még nincs meg a fejes, a szétesett N60NC-m helyett keresek egy kiegyenlített, zárt suprát, aminek azért vannak magasai is. Viszont itthon házon belül mászkálva gondoltam rá, hogy egy HD58x-et is rákötnék. Ez sem nehezen hajtható fejes, de a BTR3 teljesítménye annyira minimálisnak tűnt a spec alapján, a BTR5 meg Sabre alapú. A majdani suprához akár jó is lehet, de a Senn.-hez nem hiszem.

M.

(#86842) Molydeus válasza Ribi (#86840) üzenetére


Molydeus
senior tag

Egyre többen, mint a FiiO a BTA30-cal, láttam van már Atom DAC+ is...
Nem jó ez így. :(

M.

(#86843) Sinesol válasza Ribi (#86840) üzenetére


Sinesol
veterán

Nem tudom mennyire erdemes törődni vele, de érdekes fordulat, hogy a chipeket is néző hifisták SBAF-on meg HeadFi-n is szidják az újabb AKM chipeket, miközben az Sabre-re épülő cuccokat dicsérik. Szóval jelenleg a Sabre a menő a hifistak közt, megnyugodhat az, aki a chipet is nezi valamiert.

[ Szerkesztve ]

(#86844) Tulku válasza Molydeus (#86841) üzenetére


Tulku
veterán

BTR5-ot ne ítéld el a szabja chip miatt...nálam jobban senki nem utálja a szabját, de a btr5-öm simább hangú mint az ES100 (azt oda is adtam vkinek), tehát egy roppant sima hangú készülék, ráadásul 3,5-en (tehát nem a balanced kimeneten :F ) van egy komolyabb opa is ami elég izmos hangot tud...de balanced kimeneten is elzenélget fejesekkel is (na persze nem 200-300 ohmos darabokkal)

(#86845) Molydeus


Molydeus
senior tag

Köszi! Csak a Sabre szólt ellene, minden másban a BTR5 volt a favorit, de akkor nem vetem el. :)
Valamit tud a FiiO formatervezésben is. Ok, egy lekerekített gyufásdoboz, de akkor is...
Megkérdezhetem, mivel használod?

M.

(#86846) gabross válasza Molydeus (#86845) üzenetére


gabross
tag

Lőttem egy ilyet willhabenen, ebben is SABRE van (vmelyik mobil változat ráadásul), de nekem kellemesebb, simább nahgja van, mint pl. az M200-nak, ami AK. Oké, hogy ezt powerbankről etetem az M200 meg a gyári tápról megy.

(#86847) Molydeus


Molydeus
senior tag

#86846 gabross

Hm. El tudom képzelni a TV mellé egy BTA30-cal a tetején egy pár aktív monitort rákötve. Csak a távirányító hiányozna.

M.

[ Szerkesztve ]

(#86848) bkercso válasza Tulku (#86844) üzenetére


bkercso
nagyúr

Én jól kiszolgált és rossz, bántó DAC-chipet még nem hallottam. :) Egy chip viszont - ahogyan egy OPA is pl. - tudja változtatni a hangját a körítéstől függően.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#86849) Tulku válasza Molydeus (#86845) üzenetére


Tulku
veterán

Saját tervezésű fülesek...és átépített custom JH audio Layla...

(#86850) thesnc


thesnc
csendes tag

Sziasztok,

Nemrég vettem egy ATH-M40X fejhallgatot - eddig nagyon tetszik. Elsősorban PC-vel fogom hasznalni, munka mellett zenehallgatasra, neha jatekra/filmnezesre. Több helyen olvastam hogy egy DAC/külső hangkártyába bedugva jelentősen jobb hangminőséget produkál. Jelenleg a számítógépben (dell workstation) az alaplapi hangkartyara van csatlakoztatva. Az lenne a kerdésem hogy ha 15-20 ezret szánnék jelenleg erre a célra akkor érdemes keresgélni, van olyan termék ebben az árkategóriában ami előrelépest jelent, vagy engedjem el a dolgot, es használjam inkabb közvetlenül PC/telefonra kötve.

Ha érdemes akkor ebben az árban ehhez a fejhallgatóhoz mit javasoltok megnézni / illetve ha nem akkor mi lenne a minimális keret ahol már érdemes elgondolkodni a vásárláson.

Előre is köszi a válaszokat.

(#86851) Dorien válasza Capt.Obvius (#86837) üzenetére


Dorien
veterán


:D

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#86852) Gzula[HUN] válasza thesnc (#86850) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Mondjuk egy ilyet?

#86833Dorien: Ráéreztél az új albumra?

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#86853) HUNNIA1920


HUNNIA1920
őstag

Szerintem volt már róla szó, de nem emlékszem a válaszra, hogy az mennyire "egészséges" a DAC-nak, ha egy RCA elosztóval egyszerre két eszköz is rá van kötve (asztali és fejhallgató erősítő)?

Nyilván nem egyszerre lenne használva a két erősítő. Gondolom a hangot se befolyásolja különösebben.

Ilyen elosztóra gondolok: [link]

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#86854) Ear001 válasza HUNNIA1920 (#86853) üzenetére


Ear001
addikt

Nem és de.

(#86855) Tulku válasza HUNNIA1920 (#86853) üzenetére


Tulku
veterán

Nem, nem, Soha! ;]

(#86856) btraven válasza HUNNIA1920 (#86853) üzenetére


btraven
őstag

Nyilván megváltozik a DAC kimeneti ellenállása és az erősítő(k) bementi ellenállása felállás.
Ez olyan sufni megoldás csatlakozó.

(#86857) HUNNIA1920 válasza btraven (#86856) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Azért kérdeztem csak, mert nálam eléggé be van építve minden a szekrénybe és hogy ne kelljen mindig kihúzni a kábelt és átdugdosni, ha éppen az asztali erősítőt vagy egy fejes erősítőt akarok használni, de akkor ezek szerint nem ajánlott.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#86858) Dorien válasza HUNNIA1920 (#86853) üzenetére


Dorien
veterán

Hallgasd meg külön és együtt. A füled dönt, nem a mérések, meg az okosok véleménye.
(Amúgy én is csak szükségmegoldásként javaslom... :) )

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#86859) Molydeus válasza Dorien (#86858) üzenetére


Molydeus
senior tag

Egy passzív RCA vagy XLR selector nem lehet erre jó vagy legalább elfogadható megoldás az Y helyett?

Egy selectorral elvileg ugye egyidőben csak egy lenne bekapcsolva. De csak bekerülne egy pár új elem a körbe és hát a fene tudja milyen minőségűek. Little Bear-eket néztem. Ezek között van olyan is, amin nincs hangerőszabályzó sem, csak egy kiment választó gomb.

Hasonlón gondolkodtam tegnap, csak én jack verzióban az erősítő és a fejesek közé, hogy ne kelljen állandóan cserélgetni a 6.3-asokat. Nem tudom mennyire tartósak ezek a bemenetek, de gondolom nem arra tervezik őket, hogy napjában sokszor cserélgessék.
Persze a fejesekhez végül is nekem elég lenne egy egyszerű jack hosszabbító (ebből 1m-esnél rövidebbet nem találtam), vagy egy vezetékes 6.3->3.5 átalakító is. Ez már elég lenne, hogy ne kelljen az erősítőt "rángatnom".

M.

(#86860) Polllen válasza Molydeus (#86859) üzenetére


Polllen
nagyúr

Azok elméletileg elég jó cuccok.

B terv lehet, h a kedvenc IC kábeléből készített egy párat, aminek az egyik végén rca anya van és ott köti be, amit éppen használni kell.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.