Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47651) GML válasza Krissz80 (#47641) üzenetére


GML
őstag

Na jó, az ASIO-t/WASAPI-t benéztem. A lejátszó kommunikál a dolgokkal. De akkor neked lehet valami beállítva, vagy nekem van betéve, mert nekem engedte a nagyobb tartalmakat lejátszani. Valahogy most nem találom a Resample-t

(#47652) Tim82 válasza GML (#47651) üzenetére


Tim82
nagyúr

SoX Resampler? Én azzal használtam a Krissz80-tól vett X-Fi HD-t. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#47653) vodkaboy22


vodkaboy22
addikt

Egy kis DIY érdekesség:
Most kivételesen nem csöves munka

Eredmény hangban?
Az árához képest rohadt piszkosul jó!
Már már mókásan élvezetes, főleg ha belegondolok, hogy gyári hasonlóban mit lehet kapni... Egy asus xonar u7 messze elbújhat mellette...

Most próbálom OPA2134-el. Nagyon korrekt. Alul felül sokáig minden megvan nem ad hozzá sehol a zenéhez de nem is érzem hogy elvenne és térben is nagyon korrekt. Ami színezést változást hallok az mind a fejes és erősítő felől jön annyira neutrális.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#47654) vodkaboy22


vodkaboy22
addikt

Még egy érdekesség: Egyedi audio transzformátor készítés!

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#47655) .DLL válasza vodkaboy22 (#47654) üzenetére


.DLL
veterán

:R I/V konverternek PCM1794-hez lehetséges/ajánlod? (7,8mA kimenet/láb)
Lehet hogy ezt a bejegyzés alatt kellene megkérdeznem?

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#47656) vodkaboy22 válasza .DLL (#47655) üzenetére


vodkaboy22
addikt

1 hete bújom a netet és találtam is 3 féle dizájn I/V konverter trafónak. Ha gondolod tudok csinálni ;) Te vagy a második aki I/V konverteres trafót keres a héten. :))

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#47657) bkercso válasza .DLL (#47655) üzenetére


bkercso
nagyúr

A PCM1794 nulla ohmos lezárást szeret. Persze meg kell hallgatni, milyen trafóval, de nekem az OPA128 jó táppal nagyon bejött. :)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#47658) .DLL válasza bkercso (#47657) üzenetére


.DLL
veterán

Igen-igen, de elvileg trafóval is lehet közelíteni ezt, pl. kevés menet, vastagabb huzalból.

OPA128 biztos jó de 40k HUF /2Ch, eeehhh. Az opa-futam 2. helyezettje jobban megéri ha az ár is számít. :D

(P.H.)

(#47659) vodkaboy22 válasza .DLL (#47658) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Van konkrét 1:14-es dizájnom PCM1794-hez amit könnyen meg tudok csinálni. Gyakorlatilag gyári megoldás, mivel 40Ohm impedanciát fog látni a dac chip. (Rdc-je a primernek ha jól tekerek 1-1.5Ohm körüli). :))

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#47660) bkercso válasza vodkaboy22 (#47659) üzenetére


bkercso
nagyúr

6,3mA jön ki a chipből, így 40 ohmon 0,25V ingadozás lesz a kimenetén. 3,3V táp mellett ez soknak tűnik, de eprsze meg kell hallgatni!

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#47661) vodkaboy22 válasza bkercso (#47660) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Ezért van az 1:14-es áttétel. 0.25V x 14-el máris elviselhető = 3.5Vpeek.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#47662) bkercso válasza vodkaboy22 (#47661) üzenetére


bkercso
nagyúr

Én a DAC-chip torzítására gondoltam azáltal, hogy változik a kimenetén a feszültség.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#47663) .DLL válasza bkercso (#47662) üzenetére


.DLL
veterán

Amúgy miért van így megoldva, hogy a feszültsége állandó (szeretne maradni) és a kimeneti áram változik a zene ütemében? Minden ΔΣ dac áram kimenetű-e (amelyiknél van is belső I/V konverter, azt leszámítva.) ?
Egyáltalán ez a Texas féle "Advanced Segment DAC" is ΔΣ, csak ők nevezik így?

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#47664) bkercso válasza .DLL (#47663) üzenetére


bkercso
nagyúr

Tudtommal a fesz-kimenetesek is belső IV-sek igen.
Az elsőre és utolsóra nem tudom a választ. :B Az ismeretterjesztő irodalom szerint a nagyobb linearitás miatt használnak áramkimenetet, ami viszont sérül, ha nem 0 ohmot hajt a DAC kimenete. Ezen kívül a zajuk is kisebb az áramkimeneteseknek.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#47665) csƵ


csƵ
őstag

Rendelném a Geek Out-ot, a 450-es hány Ohm-os fejhallgatóig elég? Ez és a 720 között vacillálok.

(#47666) Bodz válasza csƵ (#47665) üzenetére


Bodz
Topikgazda

250-ig, 251-nél meg porrá ég. ;]
Legyen a 720, a múltkor valaki úgyis 450-et vett.

[ Szerkesztve ]

(#47667) csƵ válasza Bodz (#47666) üzenetére


csƵ
őstag

250-től nagyobb tuti nem lesz nekem soha.

(#47668) BigBlackDog válasza csƵ (#47667) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Naaaa! Ilyet ne mondjuk azért! Fogalmazzunk úgy, hogy nem tervezed. De ki lát a jövőbe, kit tudja, hogy minek fog megtetszeni a hangja. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#47669) guppy válasza BigBlackDog (#47668) üzenetére


guppy
őstag

személyes tapasztalat ;] ?

(#47670) Bodz válasza csƵ (#47667) üzenetére


Bodz
Topikgazda

A kérdés értelmetlenségére próbáltam utalni. :)
Mindegy, ha jobban érzed magad tőle, akkor legyen az erősebb. K550-hez egyébként elég bőven a 450 is.

(#47671) csƵ válasza BigBlackDog (#47668) üzenetére


csƵ
őstag

Rábeszéltél. ;]

(#47672) kpykpy


kpykpy
tag

sziasztok!

Szeretném a véleményeteket kikérni a következő témában. (ha nem jó helyen tenném fel a kérdéseim, léci irányítsatok át a megfelelő topicba)

Nemrég vettem egy komolyabb AT zárt fülest és ehhez keresnék "eszközöket". A digitális jel pc-ről érkezne(usb v optikai) és egy olyan eszközre lenne szükségem ami egyben dac, erősítő(sztereo) és fejhallgató erősítő is egyben.

Néztem már külön usb-s dac-ot (Fiio), ami tökéletes lenne a fejhallgatóhoz, de hangfalat nem tudok rákötni. Akkor néztem drágább Harman sztereo erősítőt, de azon meg nincs usb amivel a pc-re tudnám kötni..

Létezik esetleg olyan eszköz az itthoni kínálatban ami nem milliós kategória és egyszerre kiváltható vele egy sztereo erősítő (mélynyomó kimenettel) amire rátudom kötni a tv/bluray lejátszót és a pc-m is külső hangkártyának érzékeli?

Vagy jobban járok ha veszek egy olcsó usb-s dac-ot és hozzá egy minőségi erősítőt hangfalakkal?

Bocsi, ha nagy hülyeséget kérdeztem és előre is köszönöm a segítséget! Szép napot!

Oh long Johnson...

(#47673) BigBlackDog válasza kpykpy (#47672) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Pontosan milyen fejesed van? Mekkora lenne a rászánt összeg?Esélyes, hogy én néznék külön egy sztereó erősítőt és egy fejeserősítő-dac kombót.

[ Szerkesztve ]

(#47674) kpykpy válasza BigBlackDog (#47673) üzenetére


kpykpy
tag

ath m50x a fejes.

Félmilliós rendszerre nem szeretnék még beruházni, olyan 20-30e-t szánnék dac-amp-ra és az erősítőre hangfalakkal egy 100ast. Persze ha vmi meggyőző érvet hallok vmiről, hajlamos vagyok bővíteni a keretet :)

Mit ajánlanál dac-nak és mit erősítőnek ill. hangfalnak?

Egyben "kombó" lehetőség akkor nem igen létezik normális minőségben?

Oh long Johnson...

(#47675) #16820480 válasza kpykpy (#47674) üzenetére


#16820480
törölt tag

Szerintem ilyen kerettel inkább nézzél egy aktív hangfalpárt, ahhoz nem kell külön erősítő, és akkor tudsz mondjuk egy normálisan használható DAC/ampot venni, aminek a vonalkimenetéről szól a hangfal, a fejeskimenetéről meg a fejes.

(#47676) kpykpy válasza #16820480 (#47675) üzenetére


kpykpy
tag

értem. köszi a tippet.

elfelejtettem írni, h használt erősítő-dac is szóba jöhet (nyílván így olcsóbb) és a keret rugalmas, de 200e fölé nem terveztem, h megyek, de kitudja.

kinéztem multkor pl a Harman HK3700 sztereo erősítőt, boltban 80-90e újan. Ahhoz néznék használtan egy hangfalpárt olyan 40e-ig bezárólag. Egy ilyen párosításhoz képest is jobb lenne egy sima aktív hanfalpár??

Oh long Johnson...

(#47677) #16820480 válasza kpykpy (#47676) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem másztam még bele annyira a hangfalazásba, egyelőre nem is szeretnék, de szerintem valószínűleg ebben az árkategóriában jobban jár az ember egy jól megválasztott aktív hangfalpárral. Sokkal könnyebb párosítani forrással.
Nekem most valószínűleg egy Alesis Elevate 5 lesz majd otthonra, amit egy Yulong DA8 fog hajtani.

Ha jól sejtem, akkor az egészből eddig a fejes van csak meg?

(#47678) kpykpy válasza #16820480 (#47677) üzenetére


kpykpy
tag

Igen, jól érzed :)

Most néztem egy 150e-s Klipsch aktív hangfal párt. Tetszik, de ennyiből már szerintem jobbat össze vadászok használt sztereo erősítők és hangfalak között. AVX eladó topikban most is hirdetnek egy sztereó denon erősítőt 2 nagy folk hangfallal és 45e-t kérnek érte...

Egy ilyen használt szett, vagy egy új klipsch szólhat jobban? A pc-ről történő zenehallgatás és fejhallgatózáson kívül a másik fő szempont, hogy a tévé adások hangját és a bluray lejátszóból kijövő hangot is (hdmi) szeretném a hangfalakon keresztül hallani. Tv-n optikai kimenet van és sok hdmi. bluray lejátszón csak hdmi.

...a másik részét illetően is elfogadnék tanácsokat. Amit hardveraprón is hirdetnek házilag profin összerakott fejhallgató-dac-ok mennyire jók? állítják, hogy a minősége a 100e-s erősítők szintjén van... szálcsiszolt borítás, aranyozott csatlakozók stb... vagy ezen a téren melyik ami nagyon ajánlott típus?

Oh long Johnson...

(#47679) schawo válasza kpykpy (#47678) üzenetére


schawo
titán

Klipsch gyárt aktívat? Nem biztos, hogy azt erőltetném. De van az aktívaknak egy saját topikja: [link]

Amit hardveraprón is hirdetnek házilag profin összerakott fejhallgató-dac-ok mennyire jók?
Linkeld légy szíves. Mert így nem tudom, hogy melyikre gondolsz.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#47680) kpykpy válasza kpykpy (#47678) üzenetére


kpykpy
tag

későbbiekben szeretnék majd házi mini stúdiót is, amihez usb-s hangkártyára is szükségem van, amire rátudom kötni a digit.zongorámat, elektromos gitáromat, stúdió mikrofonomat. Egy ilyen 50e-s árkategóriájú külső hangkártyának mennyire lehet jól kihasználni a fejhallgató kimenetét? van olyan ami egyben fejhallgatóerősítő és usb-s hangkártya amin min. 2 hangszer bemenet is van?

vagy jól érzem, hogy ez is olyan téma, hogy külön vegyek egy hangkártyát, amiből a jelet továbbítom a dac/headamp-ba és abból a fejesbe...?

Oh long Johnson...

(#47681) kpykpy válasza schawo (#47679) üzenetére


kpykpy
tag

gyárt, több típust is. tesztekben nem írnak rosszakat róluk.. köszi a topic tippet :)

http://hardverapro.hu/apro/usboptical_24bit192khz_dac_cs4398cs8416ne5532

[ Szerkesztve ]

Oh long Johnson...

(#47682) schawo válasza kpykpy (#47681) üzenetére


schawo
titán

Nem nagy durranás. Az árát azért megérheti.

(#47680) kpykpy
Rossz felé haladsz. Ebből az irnyból keress. Ezek a DAC-ok nem alkalmasak erre a feladatra. Ha meg zenélgetni szeretnél, akkor amúgy is egy aktív stúdiós párral jársz a legjobban. És hozzá egy stúdiós, szimmetrikus kimenetes konverter. Mondjuk egy Focusrite. Vagy az a koreai, amit Bodz szokott ajánlani.

szerk: Audioprobe Spartan A.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#47683) dgyuri0123 válasza kpykpy (#47676) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

HK-t biztosan nem vennék még használtan sem. 80-90 körül elég sok, "jóféle" használt erősítőt kaphatsz. Pl. Rega, MF, Arcam, CA, NAD...Hangfalból, kis szerencsével szintén 80e-ig találni "megfelelőt".
Használt, "jó" hangú külső DAC is elérhető 40-50 körül.

Kb. 200-ból össze tudnál hozni egy élvezhető, "minőségi" hangú rendszert. Szvsz.

"csak a zene van"

(#47684) kpykpy válasza dgyuri0123 (#47683) üzenetére


kpykpy
tag

erről mi a véleményed?

http://www.avx.hu/forum/index.php?/topic/86038-denonpolkaudio/

amúgy köszönöm a sok segítséget, lassan kitusztul az irány, hogy mit miért és milyet. egy idő után remélem eljutok arra a szintre h minőségi hangot varázsoljak a szobámba, de sajnos most még csak "minőségit" tudok :)

vagyis fogok :)

a fent linkelt épített dac-headamp és a most linkelt sztereo rendszer milyen kombó lenne szerinted?

Oh long Johnson...

(#47685) krichd1 válasza kpykpy (#47672) üzenetére


krichd1
addikt

Szia!

Nagyobbik része a kérdéseidnek inkább a hifi topikba való. Egyébként léteznek ilyen egybe szteró erősítő, DAC, fejhallgató erősítő kombók olcsóbban is nem túl drágán is, ilyen például a Denon PMA-50, de ennyiért kapható már hálózati lejátszós készülék is, mint például a CA Minx Xi. Nyilván ilyen kompakt megoldásoktól nem szabad túl sokat várni.
Nyilván, ha szétnézel a használt piacon, akkor sokkal több lehetőséged van válogatni.
Ha stúdiózni is akarsz, akkor az ahhoz való eszközök között keresgélj. Először tisztázd magadban, hogy mit is szeretnél pontosan.

(#47677) sheratan: Ezt az Alesis Elevate 5-öt jól meggondoltad? :)
Aktívakat sem sokkal könnyebb, ott meg a hangerő szabályozás szokott problémát okozni, ha nem megfelelő előerősítős DAC-ot vesz az ember.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#47686) krichd1 válasza kpykpy (#47684) üzenetére


krichd1
addikt

Ez egy elég rossz párosítás, külön-külön sem jók.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#47687) schawo válasza kpykpy (#47680) üzenetére


schawo
titán

Szóval tényleg döntsd el, mit szeretnél. Ha zenélni szeretnél, akkor ha most veszel egy DAC-ot és egy komponens hifi kombót, akkor azok mellé még egyszer vehetsz egy stúdiós konvertert és egy aktív stúdió monitort, tehát mindenből dupla cuccod lesz, dupla pénzért. Ha viszont egyből stúdiós jellegű cuccokat veszel most, azon ugyanúgy hallgathatsz zenét zenélés nélkül. Szóval mezei asztali DAC-ot csak akkor vegyél, ha belátható időn belül nem akarsz zenélni, tehát úgyis mindegy.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#47688) dgyuri0123 válasza kpykpy (#47684) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ha az egész 65e, igen elgondolkodtató, még akkor is, ha egyébként nem ilyet vennék. De ez az ár több, mint baráti.

Viszont ez e téma inkább inkább ide tartozik. Szerintem a továbbiakban ott kérdezz és kapni fogsz segítséget. :)

"csak a zene van"

(#47689) #16820480 válasza krichd1 (#47685) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hát, egyelőre nem ismerem, csak egy irány, amerre nézelődnék. Még január táján kérdeztem a hangfalas topikban, de nulla felvetést kaptam a megfogalmazott kritériumok szerint, aztán Bodz mondta, hogy ezt érdemes lehet megnézni.
Ennyire nem pálya? Igazából nam akarok hangfalakra sokat költeni, mert nem tudok most megfelelő szobát és környezetet sem kialakítani hozzá, csak arra kell elsősorban, hogy a filmek és PS4 játékok ne a tévé saját hangszórójáról szóljanak, hanem kicsit jobbról.

(#47690) kpykpy


kpykpy
tag

szeretném megköszönni mindenkinek az eddigi segítséget, nem hiszitek el, de sokat jelent, hogy vannak még ilyen segítő szándékú fórumozók akik nem csapnak át személyeskedésbe, trollkodásba és építő jellegű tanácsokkal látják el az olyan sötétben tapogatozót, mint én.

Nagyjából összeállt a kép, hogy merre tovább, hogy mégegyszer köszönöm az eddigi segítséget :)

Oh long Johnson...

(#47691) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Sziasztok!

Az előbb megjött a Sanskrit 6th DAC-om is (a múlt héten már megérkezett a Sense V1 erősítő), majd írok róla ha összeraktam, lesz majd kérdésem szerintem.

Ilyen táppal érkezett a Sanskrit, szerintetek érdemes lenne lecserélnem? Ha igen pontosan milyenre?

(#47692) fuze


fuze
őstag

Üdv!

A Microlab solo 6c tudásának megfelelő USB hangkártyát tudtok javasolni?

adms.hu | UI Designer

(#47693) -FreaK- válasza -FreaK- (#47691) üzenetére


-FreaK-
veterán

Vissza olvastam, tényleg ajánlott lecserélni a tápját. Tudnátok linkelni egy pontos típust, max. 5e Ft-ig?
Néztem a TME-n, de nem igazán találok, pontosabban mivel nem igazán értek hozzá, így nem is tudom, hogy milyen kéne. Ez csak 0.8A-t tud leadni, de 1.3 kéne, ha jól sejtem a dolgot.

(#47694) krichd1 válasza schawo (#47687) üzenetére


krichd1
addikt

Stúdiós interfész és passzív hangdoboz és erősítő is járható út, nem feltétlen kell csak aktív monitorban gondolkodnia.

(#47689) sheratan: TV hangszóró helyett áráért rendben van. Azt gondoltam, hogy komolyabb igényeid vannak.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#47695) #16820480 válasza krichd1 (#47694) üzenetére


#16820480
törölt tag

Tudatosan próbálom magam távol tartani a hangfalazástól. Nem igazán hiányzik még egy pénznyelő hobbi, elég volt a fejesbe kisebb vagyont ölni :) Hangfal használata amúgy is elég korlátozott, mert a környezetet zavarja, és a környezet is viszont zavar. Agglegényként még elmegy, de családdal nehézkes már, és akkor feleslegesen állna benne a pénz.
Igazából szerintem még ennyi sem kellene, de néhány funkció miatt mégis jobb lesz azért talán ezt venni, például az első reflexnyílás fontos, mert szűk helyen lesz.

(#47696) schawo válasza krichd1 (#47694) üzenetére


schawo
titán

Ebből lesz az NS10 frekimenet: [link]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#47697) krichd1 válasza schawo (#47696) üzenetére


krichd1
addikt

Hogy jön ide az NS10? :D

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#47698) schawo válasza krichd1 (#47697) üzenetére


schawo
titán

Kihagyhatatlan poén volt :D Az is egy passzív doboz.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#47699) B-enji


B-enji
tag

Sziasztok!
Androidos telóval is rá tudok csatlakozni usb-n keresztül az EMU 0202-ra? Mármint működik úgy is a zenelejátszás? (Fejhallgatóhoz és sztereo rendszerhez szeretném használni telefonos lejátszással, sajnos az asztali gépem ventilátor zaja miatt a pc-mre nem szeretnék külső dac-ot csatlakoztatni.)

(#47700) GML válasza B-enji (#47699) üzenetére


GML
őstag

Adj neki külső tápot és mehet a gépre. Sajna a 0202 USB-n kapja a delejt ezért nem biztos, h ki tudja szolgálni a telefon.

Az OTG-n történő lejátszás nagyon eszközfüggő, mind telefon, mind DAC oldalon.Nekem egy ASUS külső DAC-kal ment a Note 3, de pattogott a hang és valahogy kevés is volt. Annak saját tápja is volt.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.