Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48401) Tim82


Tim82
nagyúr

Használ valaki Win 10-zel Musiland Monitor 01 US MKII-t vagy Musiland 04 MX-et?

Kölcsönben van nálam az előbbi és Win 10-zel meg a .DLL blogjában ajánlott driverrel merevre fagy az egész Windows, mihelyt Foobar-ban ki akarnám választani bármilyen kimenetnek. (Elsőre Wasapi event-et próbáltam, de a többivel is ugyanezt csinálja.)

Hozzáteszem, nálam ilyen szintű hibát nem csinált még a Win 10, apró bosszúságokat leszámítva teljesen stabilan működik.

Thinkpad X220 / Win 10 Pro x64 / dokkoló a felállás, a dokkoló USB portjaira van dugva nálam bármilyen külső DAC vagy hangkártya. Más hangcuccok driverei is fent vannak, azok rendben működnek, akár egymás mellett is (Steinberg UR12-höz Yamaha USB driver, meg a Hivox Lupus S-hez a CM6631A USB-koax transzport drivere).

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#48402) dgyuri0123 válasza Tim82 (#48401) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Sok driver egymás "mellett" nem okozhat ilyen akadást?

"csak a zene van"

(#48403) Tim82 válasza dgyuri0123 (#48402) üzenetére


Tim82
nagyúr

Csak a Musiland-éval van ilyen, gondolom, ha a többivel is lenne, azt már tapasztaltam volna. Én inkább a Musi driverére szavazok, hogy az a vacak (elképzelhető, hogy valamilyen kompatibilitási gond: hivatalosan Win 7/8.1 kompatibilis, 10-et nem írnak), miután azt eltávolítottam, a másik kettő driver és hangcucc rendben működik, akár egyszerre rákötve a dokkolóra és váltogatva a Windows-ban, illetve Foobar-ban a hangeszközök között. Hirtelen a Windows sem akar merevre fagyni. :)

A nap folyamán még megnézem a Linuxos notimon, hogy azzal hajlandó-e működni, de ott nem hiszem, hogy probléma lesz, az kb. mindent lekezel.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#48404) Dorian válasza Tim82 (#48403) üzenetére


Dorian
félisten

Egyfajta driver van az összes Musira, nem? Nekem nem volt vele problémám 10 alatt sem.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#48405) Tim82 válasza Dorian (#48404) üzenetére


Tim82
nagyúr

Az általam is linkelt blogbejegyzés alapján nem.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#48406) krichd1 válasza Kékes525 (#48399) üzenetére


krichd1
addikt

Tedd át másik elosztóba a lámpát, ez a legolcsóbb és legegyszerűbb megoldás. Jobb minőségű tápkábel nem fogja ezt megszüntetni, mivel a lámpa a hibás, lekapcsoláskor nagy "tüskét" visz a hálózatra.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#48407) Sonja válasza Tim82 (#48401) üzenetére


Sonja
veterán

A #48377-es hozzászólásban lévő driverrel is próbáltad? :F :)

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#48408) Arinisar


Arinisar
csendes tag

Szia!

Nekem 04 MX-em van (Win10) és az nagyjából zökkenőmentesen működik a 2.4.2.2-es driverrel, de másnak meg nem működik az sem. Én javasolnám, hogy próbáld ki az összes drivert hozzá, követve az itt "Driver installation" alatt leírtakat: https://hifiduino.wordpress.com/musiland-usb/

A fenti oldalon belinkelik, de itt vannak a driverek, elvileg a 01 US mark 2-hoz van win10 kompatibilis, próbáld ki azzal esetleg: http://www.musiland.cn/index.php/Download/index/cid/2.

Linux alatt nem annyira működnek a Musiland DAC-ok elvileg (talán a 04 MX kivételével, de ezt is csak olvastam). Ha jól értem, erről Bodz tud nyilatkozni.

[ Szerkesztve ]

(#48409) Tim82 válasza Sonja (#48407) üzenetére


Tim82
nagyúr

& Arinisar:

Nem próbáltam, de csak pár nap erejéig van nálam, nem szívesen szórakoznék olyan driverekkel, amelyeknél nem értem angol nyelvű infó hiányában, hogy pontosan mit is csinálnak.

Linux alatt egyébként megy, így nem nagy érvágás, ki tudom próbálni.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#48410) .DLL válasza Tim82 (#48403) üzenetére


.DLL
veterán

Van ilyen sajna... én ugye win7-ttel próbáltam, ezzel majd ki is egészítem a bogbejegyzést, ha hazaértem. Lehet, hogy a 4.0.0.0 utáni kiadások egyikétől tették bele a win10 támogatást, de azok nálam (64bit win7) nem működtek viszont.
Ha gondolod marad hat még.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#48411) Arinisar válasza .DLL (#48410) üzenetére


Arinisar
csendes tag

Hát a kínai nyelvű leírás (google fordítása) alapján a legutóbbi három (4.2.0.0, 4.2.1.0 és 4.3.0.0) hivatalosan win10 kompatibilis. Nekem egyik sem működött, (egyiktől se fagyott le a gép amellett, hogy felismerte őket, mint a 04 MX drivereit) de nem 01/02 US mark2-m van, meg úgy tűnik, eléggé változó, hogy kinek mi működik.
Mondjuk azt megértem, hogy nincs kedve BSOD-eket kapni.

(#48412) Tim82 válasza .DLL (#48410) üzenetére


Tim82
nagyúr

Köszönöm, szerencsére Linuxos gép gond nélkül kezeli. Privátban letárgyaljuk majd a többit. :R

Arinisar: teljes fagyás, utána lemezkonzisztencia-ellenőrzéssel való indítás... nem kockáztatom meg másik driverrel. :K

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#48413) Kékes525 válasza krichd1 (#48406) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez a "tüske", ami lekapcsolja a DAC-ot árthat neki?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#48414) krichd1 válasza Kékes525 (#48413) üzenetére


krichd1
addikt

Nem használ neki, az biztos. Elvileg szerintem árthat neki, igen.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#48415) pulutodurumo válasza krichd1 (#48414) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Nem lehet hogy ez szándékos védelem? Persze nem jó hogy ilyen ingadozó áramot kap, de pont azért kapcsol le hogy ne legyen nagyobb baj.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#48416) krichd1 válasza pulutodurumo (#48415) üzenetére


krichd1
addikt

Lehet akár védelem is, ennyire nem ismerem az NFB-11 felépítését. Viszont idővel a védelem is "elfáradhat", szóval az ördög nem alszik. Én nem hagynám így a DAC-ot, az biztos.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#48417) bkercso válasza Kékes525 (#48399) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ennk az is lehet az oka - bár ez inkább felkapcsoláskor szokott jelentkezni -, hogy elektromágneses impulzust generál a lámpa, ami egy digit áramkört resetelhet. Milyen fajta lámpa (halogén, fénycső, nagynyomású kisülő stb.)?

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#48418) Receptor


Receptor
csendes tag

Sziasztok!

Musiland Monitor 03 US Dac-hoz szeretnék külső tápegységet használni.

Ezt a tápegységet ismeri valaki?(Elméletileg ez az 5V-os stabilizált Abasco)

http:/www.tme.eu/hu/details/zs5_0.8p/halozati-tapegysegek

Illetve van ebben az árkategóriában jobb választás?

Előre is köszönöm a válaszokat :R

(#48419) Polllen válasza bkercso (#48417) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nálam, amióta túlfeszültség védelemmel ellátott elosztót használok, ha fel-lekapcsoljuk a nappaliban a lámpát a TV képe és a hifi hangja is elmegy fél másodpercre. Normál elosztóval nincs ilyen.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#48420) bkercso válasza Polllen (#48419) üzenetére


bkercso
nagyúr

Csillapítatlan rezgőkört alkothat az elosztó szűrője, nem bírja a hirtelen áramterhelésváltásokat. Gratulálni tudok csak a tervezáéséhez! :W

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#48421) Kékes525 válasza bkercso (#48417) üzenetére


Kékes525
félisten

Halogén izzója van. Az segít valamit, ha az izzó lekapcsolása előtt leállítom a zenét (a DAC-ot nem kapcsolom ki)?

(#48419) Polllen: Én is túlfeszültség védelemmel ellátott elosztót használok.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#48422) Polllen válasza bkercso (#48420) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ez sajnos nekem semmit sem mond. :B Viszont akkor érdemes lenne egy jobbat vennem mielőtt a készülékeimnek baja lesz?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#48423) schawo válasza Polllen (#48422) üzenetére


schawo
titán

Haha, a túlfeszvédelem okozta a túlfeszültséget. Mesteri.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#48424) HUNNIA1920 válasza Receptor (#48418) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Szia!

Pontosan hogy is akarod azt a tápot a 03-hoz használni, mert nem igazán tudom, hogy hová dugnád bele. :D

Amire neked szükséged lenne, az egy ilyen Sbooster USB tápegység.
Most hirtelen ezt tudom csak mutatni, néha szokott lenni használtan. Kérdés, hogy megér-e annyit egy táp, mint maga a DAC. :U

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#48425) .DLL válasza HUNNIA1920 (#48424) üzenetére


.DLL
veterán

Ő is hasonlóképp akarja beilleszteni a külső tápot a rendszerbe, csak szerintem maga szeretné megcsinálni két kábelből.

(P.H.)

(#48426) Receptor


Receptor
csendes tag

Igen én is hasonló módon szeretném megcsinálni mint DLL. Szeretnék csinálni egy Y kábelt és úgy kapná a tápot az egyikről a másik pedig menne a forrásba.

(#48427) Bukk900


Bukk900
őstag

Miket lehet már kapni, SMSL IVY mini dac/amp mobiltelefonhoz. [link]

(#48428) stefi81


stefi81
tag

Üdv

Írtam már a "Hi-Fi-ről általánosságban" de azt mondták itt kérdezzek.
Nekem nem füleshez kell a dac, hanem egy sztereó hangfalhoz.

- Milyen komponensekkel rendelkezel már, mit keresel még? Denon pma320+Dali Lektor2 van most otthon + egy Acer E1-572G laptop a lejátszó. Keresek valami jobb forrást és egy usb dac-ra gondoltam, ami hallhatóan jobb mint a laptop gyári kártyája.
- Mekkora a rendelkezésre álló pénzösszeg, mit kell belőle kihozni? 10-20eft nem tudom. Az erősítő 20eft kb szóval annyira nem akarok elszállni az árakkal, mert akkor inkább egy újabb erősítő jobb lenne.
- Vannak-e speciális igényeid? (telefonnal szeretnéd használni, laptop mellé kéne hordozható, rózsaszín, stb.) Laptop, ha nincs hozzá tok az sem baj.
- Milyen eredményt vársz, milyen hangzást szeretnél elérni? Nagyobb teret szeretnék.. passz nem tudom, valami mást mert nem tetszik valami. Használtan vettem az erősítőt és a hangfalat is, nem vagyok gazdag, de szeretnék valami jó minőséget hallgatni.

Egy ilyen jobb lenne mint a gyári kártya?
dac

Ez csak digitális jelet ad?

(#48429) .DLL válasza stefi81 (#48428) üzenetére


.DLL
veterán

Láttam hardveraprón egy Schiit Fulla-t, 15-16k ha jól emlékszem, azzal megpróbálkoznék, ha nem vitték el. De van Fiio E07K is 15-ért illetve SoundBlaster X-Fi HD is, de abból alkudnék egy kicsit.
Itt is érvénye, hogy használtan érdemes nézelődni.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#48430) stefi81 válasza .DLL (#48429) üzenetére


stefi81
tag

Köszi!
A Schiit Fulla már jegelve van.

Ebben is hasonló cucc van, ez nem lehet jó?

(#48431) .DLL válasza stefi81 (#48430) üzenetére


.DLL
veterán

Elég jónak tűnik, ha minden okés vele, de a kínai "tervezések" sokszor "érdekesek" szoktak lenni, mindenesetre papíron jobban hangzik mint a PCM5102+valami TDA ic párosa.

(P.H.)

(#48432) Bodz


Bodz
Topikgazda

Van nálam egy X-USB (pár belső kép, ha valaki lemaradt volna róla - thx gubabela) picit. Eddig meglepően jó, de majd részletesebben pár nap múlva. Mondjuk azért a Lynx kártyám nagyon hiányzik... :O
És borzalmasan cuki, ahogy a nagyok tetején csücsül. :D Elnézést a kép minőségéért. :B

[ Szerkesztve ]

(#48433) .DLL válasza Bodz (#48432) üzenetére


.DLL
veterán

Ezek szerint jobb mint a Pio USB portja. Ami meg engem lepet meg, hogy mekkora dög az a TEAC erősítő, nagyobb mint az UD-301. :Y

Lynx-re rá tudott nézni valaki érdemben?

(P.H.)

(#48434) Ereshkigal válasza Bodz (#48432) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Kb. 2 másodpercig észre se vettem, mit kell nézni. :)

(#48435) HUNNIA1920 válasza .DLL (#48425) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Igaz. :R

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#48436) Vasinger! válasza Bodz (#48432) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Ennél szebb már csak az lenne, ha egy Schiit Fulla-t tennél a tetejére :D

(#48437) Tomacko válasza Bodz (#48432) üzenetére


Tomacko
senior tag

Jó, hogy mutatod. Lehet vásárlási kényszerbe kerülök nemsokára, ugyanis az új alaplapon amit venni kényszerülök nincs koax kijárat :)

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#48438) blve


blve
csendes tag

Üdv, azt szeretném kérdezni, hogy érdemes-e kezdésképpen beszerezni egy drágább usb kábelt, pl. egy audioquest carbont (0,75), vagy vegyek valami olcsóbbat, mert drága kábelt úgyis csak drága cuccokhoz érdemes venni? Egy cinnemon szinte aprópénzért? ;) DA-300 dachoz lenne.

(#48439) .DLL válasza blve (#48438) üzenetére


.DLL
veterán

Nem (csak)(feltétlenül) a kábel ára és típusa számít, hanem az, hogy mennyire passzol a rendszeredbe. ;) Ezt sok próbálgatás után tudod megállapítani, szóval első körben vagy használt kábelt végy, vagy kérj kölcsön meghallgatásra..

(P.H.)

(#48440) Krissz80 válasza blve (#48438) üzenetére


Krissz80
senior tag

Emlékeim szerint a Denon-hoz a Klotz vállt be a legjobban.
Az kezdésnek elég olcsó is.

(#48441) dgyuri0123 válasza blve (#48438) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Szia!

DA300 / Win10-hez egyértelműen jól passzol a Klotz USB kábel. Korábbi Win-ekhez már nem annyira ajánlanám (én nem). Döngősebb, fedettebb a hangja, mint pl. a Cinnamon-nak. Win10-nél viszont a Cinnamon elvesz a dinamikából és kissé magasba húz. Ezt természetesen a saját rendszeremben tapasztaltam.

"csak a zene van"

(#48442) kokapitány


kokapitány
csendes újonc

Sziasztok!

Javaslatotokra, rendeltem - tegnap megjött - ez(t).

Segítséget kérnék, driver témában! Honnan tudok letölteni, Win7 64 bit-hez?

(#48443) Bodz válasza .DLL (#48433) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Még ezt így nem tudom most, inkább csak más. De majd kiderül.
Nagy a HA-501? A Piohoz képest még egész kompakt is. Csak a füleket nem értem, valószínűtlen hogy rackbe kerülne.

(#48436) Vasinger!: Ó, lesz még más is a halom tetején hamarosan. :D

[ Szerkesztve ]

(#48444) #16820480 válasza Bodz (#48443) üzenetére


#16820480
törölt tag

Csak nem egy TH500rp? :P

(#48445) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Üdv. Ez jó cucc? 15 ezer lenne használtan. Ha erre kötném rá a hangcuccomat jobban/szebben szólna, mint most a X-Fi hangkártyámmal? Minden az adatlapomon :R

Esetleg megéri helyette egy Xonar Dx vagy egy Soar? Igaz ezek egy 10-essel többek lennének. Vagy teljesen felesleges a hangcuccomhoz jobb hangkari, mint a mostani X-Fi? Fatal1ty :F

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#48446) .DLL válasza Bodz (#48443) üzenetére


.DLL
veterán

Hát ezaz, ugyan akkora, mint a Pio (csak alacsonyabb).

Igen a fül az wtf, de jól néz ki :D inkább a laborműszerekről vették az ötletet szerintem. A Phonitor is kérhető fülekkel. :))

(#48445) Scholes9: igen , jó cucc, de a te X-Fi-d is hasonló kategória, szerintem nem hozna különösebb előrelépést.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#48447) Scholes9 válasza .DLL (#48446) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Köszönöm :R

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#48448) blve válasza .DLL (#48439) üzenetére


blve
csendes tag

Már megin' ez az audiofil ködösítés :DD
Persze csak viccelek. Olvasottak alapján gondolom, a nyomtató kábelnél azért jobb lesz egy akár olcsóbb, audio célú usb kábel is, tapasztalat meg cserebere lehetőség híján akkor nézek egy ilyet.

Krissz80:
Emlékeim szerint a Denon-hoz a Klotz vállt be a legjobban.

dgyuri0123:
DA300 / Win10-hez egyértelműen jól passzol a Klotz USB kábel. Korábbi Win-ekhez már nem annyira ajánlanám (én nem). Döngősebb, fedettebb a hangja, mint pl. a Cinnamon-nak. Win10-nél viszont a Cinnamon elvesz a dinamikából és kissé magasba húz. Ezt természetesen a saját rendszeremben tapasztaltam.

Köszönöm, ránézek a Klotz kábelekre.
De nem windows-t fogok használni, hanem linuxot. (Ki akarom próbálni pl. az AudioPhile Linuxot.)

(#48449) Krissz80 válasza blve (#48448) üzenetére


Krissz80
senior tag

"De nem windows-t fogok használni, hanem linuxot. (Ki akarom próbálni pl. az AudioPhile Linuxot.)"

Akkor elsőre Klotz-al jársz a legjobban.

Aztán ha hozzájutsz kipróbálhatsz drágábbakat is.
De sok esetben csak sokkal drágábbak esetén olvastam észrevehető javulásról.
Pl. az AQ olcsóbb darabjait biztosan veri egy Carbon meg már 40+k.

(#48450) .DLL válasza blve (#48448) üzenetére


.DLL
veterán

Mint mondtam nem ilyen egyszerű a helyzet, legalábbis nálam nem, de ez csak jó, mert nem először mondhatom azt, hogy nem kéne a másik, és ez sokkal jobban passzol az elvárásaimhoz. :)

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.