Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21951) vodkaboy22 válasza krichd1 (#21950) üzenetére


vodkaboy22
addikt

dt990pro-t én is hallottam nekem tetszett. dt770pro 250 ohm-os van nekem is. Az pedig nagyon szeretem, viszont nem minderől "kiegyensúlyozott" a hangja van olyan cuc amivel túl basszusheavy lesz. dt990 simát azért, hoztam fel mert mégis legalább 95%ban egyezik a dt990pro-val. :R

[ Szerkesztve ]

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#21952) krichd1 válasza vodkaboy22 (#21951) üzenetére


krichd1
addikt

Ha tetszik, akkor hallgasd, én nem tartalak vissza. :) Majd egyszer mérd meg az objektivitás miatt. ;]
Ebben a 95%-ban nem lennék biztos, eleve a párnája és kábele is más a régi sima DT990-nek, mint az újabb Pro-nak.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#21953) szakibá...


szakibá...
senior tag

Kifolyik a szemem ettől a sok halvány betűtől. Találjatok vissza a másik topikba, ott lehet feketézni.

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#21954) contaxg válasza szakibá... (#21953) üzenetére


contaxg
veterán

Nem akarják, hogy beégjen a kijelző! :DDD

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#21955) Bodz válasza PuMbA (#21902) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Ott annyira nem. :)

A DT 990 Pro témához: Hagyjátok már egymást ezzel, teljesen felesleges. krichd alapból nem kompatibilis a hangjával, egy teljesen más karakterű fejhallgatót szeret (amit meg ti húznátok le nagyon valószínűleg). :)

[ Szerkesztve ]

(#21956) Ramachandra válasza krichd1 (#21948) üzenetére


Ramachandra
tag

"viszonylag kiegyenlített, normális hangú fejeshez viszonyítva. 8-10khz környékén van egy nagyon zavaró éles magas kiemelése" "Nálam a hallgathatatlanság referenciája."

Igen, 100%-ban tokeletesen maximalisan egyet ertek ezzel az eszrevetellel ha a fejhalgatot valami mezei, vagy akar markas Low Esr es nem audiodrade kondenzatorokbol osszerakott rendszeren hasznalod. Mivel monitorozasi celra fejlesztettek es nem arra kalibraltak, hogy a leheto legtobb elvezetet okozza a fuleknek, vagy szinezze a hangot. Emiatt 1:1-ben kijon a hangkelto agressziv-femes dinamikamentes hangzasa, es egyebb hianyossagai. Mielott az audiograde kondenzatorokat megismertem, azt gondoltam a fülfajas normalis resze a fejhalgato hasznalatnak, es itt nem egyedul a DT-990 pro-ra gondolok. (A ceg 1924-ota gyart es fejleszt fejhalgatokat amit nem sokan mondhatnak el magukrol a szakmaban.) Volt lehetosegem kiprobalni egy HD 700-at amit kb. egy reszemrol butatelefonnak minositheto hangforrasra kotottek a boltban, tehat ha valki kerdi mi a velemenyem azt is mondhatnam akar: "Hmm, nem er a 680€-os Senheiser 120€-tol tobbet."

Szoval mind a kettonknek igaza van. Ezert is nem lehet figyelmen kivul hagyni a hangforras kepessegeit es pont akkora figyelmet szentelni a kvitelezesnek, alkatreszeknek mint a nyers parametereknek.

Reszemrol lezart a tema. :)

[ Szerkesztve ]

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे

(#21957) bkercso válasza Ramachandra (#21956) üzenetére


bkercso
nagyúr

Semmilyen kondi nincs a jelútban krichd1 erősítőjében. ;)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#21958) Ramachandra válasza bkercso (#21957) üzenetére


Ramachandra
tag

Nem irtam, hogy egyedul a jel utjara vonatkozik. ;)

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे

(#21959) krichd1 válasza Ramachandra (#21956) üzenetére


krichd1
addikt

Azt miből gondolod, hogy gagyi elektronikáról hallgattam ? Egyébként színezi a hangot a DT990 Pro, mérd meg. :P

Téma lezárva a részemről is, mert megharagudnak a többiek. :B

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#21960) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Hogyan kell biztonságosan eltávolítani egy DAC-ot a gépből? Többször "rosszalkodott" már, ha csak úgy kihúztam, főleg ha ment valami hang is éppen,pl.: fekete képernyő semmire se reagál, befagyás, 99%-os proci terhelés->végtelen ciklusba jut hasonló nyalánkságok.

(#21961) vodkaboy22 válasza Vasinger! (#21960) üzenetére


vodkaboy22
addikt

BME-s vagy? Használj linux-ot :DD

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#21962) Vasinger! válasza vodkaboy22 (#21961) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Fogok majd, fogok, csak kicsi a HDD-m most a notiban, ha végeztem a vizsgákkal veszek egy nagyobbat meg egy SSD-t és megy rá Win 8 és Ubuntu is, talán Win server is virtuális gépről, csak addig valahogy ki kell bírnom még erről a csodás Win7-ről...

(#21963) vodkaboy22 válasza Vasinger! (#21962) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Már vártam, hogy leugatnak , de ez korrekt reakció volt (Not bad! ) :K
Tipp:
Ha máshol nem tudod akkor eszközkezelő-ben tiltsd le azt kihúzhatod.

[ Szerkesztve ]

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#21964) bkercso válasza Vasinger! (#21960) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nekem inkánbb alaplaphibának tűnik.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#21965) Vasinger! válasza bkercso (#21964) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Én inkább valami driver galibára gondolok, ugyanis laptopról van szó és abban van ugye beépített hangszóró és integrált hangkártya fejhallgató kimenettel és az szokott így megkavarodni, hogy most hol szólaljon meg, ha kihúzom a DAC-ot, feladatkezelőben az IDT.exe vagyis a driver pörgeti a procit mint az állat és szaggat szanaszét a gép. Tehát, valami kompatibilitási vagy csak usererror van. Na de majd úgy is újra kell raknom a rendszert, szűz driverekkel, ami most van fent finoman szólva is le van harcolva, de semmi időm újrarakni.

(#21966) matyi94 válasza Vasinger! (#21960) üzenetére


matyi94
senior tag

Nekem eddig az e10 soha nem rendetlenkedett, meg akkor sem, ha siman minden tovabbi nelkul kihuztam.

Legyen szép napod!

(#21967) highand


highand
tag

Hello!

Ismét egy érdekes teszt. Az analóg felvételeket a 90-es évek elejétől fogva remasterelik és digitalizálják, mégpedig újra és újra, ahogyan a stúdió technika fejlődik.

A Jazz at the Pawnshop c. lemezről legkevesebb 5 féle remaster készült, ebből háromból tettem fel nektek mintát. A minták rippek, csak annyi beavatkozás történt, hogy digitális szorzással egyformára hoztam a hangerőt a három remasteren.
[link]
[link]
[link]

A találós kérdés az, vajon melyik mikor készülhetett, azaz melyik a 90-es években, melyik 2000 után és melyik 2010 után.

Kíváncsi vagyok mit mondtok, hallotok.

[ Szerkesztve ]

(#21968) Toobee


Toobee
veterán

ESI Maya44 esetleg lenne valakinek kölcsönbe Budapesten? Illetve van olcsóbb forrás, mint az itthoni ~30.000 Ft? A koax kimenete lenne használva. Ebben az árban esetleg jobb alternatíva?

https://barbieripnk.hu/

(#21969) guppy válasza Toobee (#21968) üzenetére


guppy
őstag

[link] - régebben el lehetett hozni tőluk a cuccokat próbára, egy telefont megérhet

(#21970) Toobee válasza guppy (#21969) üzenetére


Toobee
veterán

Köszönöm :R

https://barbieripnk.hu/

(#21971) Colos1


Colos1
őstag

Na, majdnem egy hete megvan az Essence One, és elmúlt a kognitív disszonancia / megszoktam / bejáródott (a kívánt rész aláhúzandó :D ).

A hangja nagyon tetszik, egyetlen dolog van, ami nem teljesen az ízlésemnek megfelelő, a mélyei. Nagyon szépek, de én a kissé feszesebb és kevesebb mélyet szeretem. Bár, már ezt is kezdem megszokni, lehet hogy marad, de előkotortam a tavaly rendelt minta opampjaimat, az alábbiak vannak:

TLE2142CP 3db
OPA2604 2db
OPA2111KP 1db
OPA2134 1db
OPA2132PA 3db
OPA2107AP 3db

Mivel egyikből sincs 4 darab (a TI max 3 darab mintát ad ingyen :B ), az I/V cseréje esélytelen, de a másik kettőben tudok módosítani. Esetleg talán tudok még mintát rendelni, nem vittem túlzásba, szerintem adnak megint.

Van tapasztalata valakinek, hogy a fenti opákkal mit lehetne kihozni?

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#21972) chrisnagy13 válasza Colos1 (#21971) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

Semmit. :(

(#21973) Bodz: nincs meg hozzá a koax kivezetése. :(

[ Szerkesztve ]

(#21973) Bodz válasza Toobee (#21968) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Juli@ 15-ért? A Maya44 is beszerezhető sokkal olcsóbban Kínából, ha nem sürgős.

(#21974) Toobee válasza Bodz (#21973) üzenetére


Toobee
veterán

Egyaltalan nem surgos, de en csak kulso dobozos verziot lattam a com-os ebayen.

https://barbieripnk.hu/

(#21975) contaxg válasza Bodz (#21973) üzenetére


contaxg
veterán

Az ;) ennyiért...

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#21976) Bodz


Bodz
Topikgazda

[link]
100%-ban egyezik az itthon kaphatóval, hangja ugyanolyan, driver is simán feltelepül. ;) Ilyet használok, a címkék szerint refurbished. Feladás előtt még 10 dolcsit kérnek pluszban a szállításra (a csomag súlya több, mint a honlapon megadott 100 gramm). Csak hogy ne költsetek komoly pénzeket... :D

[ Szerkesztve ]

(#21977) contaxg válasza Bodz (#21976) üzenetére


contaxg
veterán

Késő... :DDD

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#21978) chrisnagy13 válasza Bodz (#21976) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

Lassan már írhatnának ehhez is W8 drivert. :U

(#21979) contaxg válasza Bodz (#21976) üzenetére


contaxg
veterán

Ezen a képen egyébként is Maya van, nem a Juli@

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#21980) Bodz válasza contaxg (#21977) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Vettél egy Juli@-t?

chrisnagy: Az a vicc, hogy van már tavaly óta. Kettő is (1.13 és 1.16). Csak kínai és telepítés után vmi kódot kér. :( Ígérik egy ideje, hogy... :U

(#21979) contaxg: Igen, az Maya44. Válasz akart lenni Toobeenak :B

[ Szerkesztve ]

(#21981) contaxg válasza Bodz (#21980) üzenetére


contaxg
veterán

Kösz a linket és nuke7-nek a beszerzést. :R
Ez egy régi vágyom volt csak eddig nem engedhettem meg magamnak. :DDD

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#21982) Toobee válasza Bodz (#21976) üzenetére


Toobee
veterán

Koszonom! Egy ilyenre lehetseges, hogy benevezek. Az alaplapinal csak jobb lesz mar.

https://barbieripnk.hu/

(#21983) schawo válasza Toobee (#21982) üzenetére


schawo
titán

Sokkal.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#21984) vodkaboy22


vodkaboy22
addikt

Tényleg vajon laptophoz létezik valami jó coax? Eléggé értelmetlen lenne usb-s cuccot rakni laptopba, hogy jó coax-od legyen egy dac-hoz... :DD De hát laptophoz csak usb van..

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#21985) guppy válasza vodkaboy22 (#21984) üzenetére


guppy
őstag

én pl dokkolón keresztül hozom ki a koax jelet, de a bátrabban forrasztópákát is igénybe vettek :))

(#21986) Colos1


Colos1
őstag

Feltehetek egy laikus kérdést? Akkor felteszem.

Szóval, megfigyeltem, hogy minél magasabbra állítom a DAC -on a hangerőt, valamiért annál jobban tetszik a hangzás, ezért felcsavartam maxra. Viszont az erősítő így már olyan hangos, hogy a hangerőszabályzót csak az első 1/4 -ben tudom használni.

A kérdésem annyi, hogy okozhatok-e ezzel valami kárt a rendszerben? Megadok néhány technikai adatot, ami esetleg kellhet.

DAC output voltage: 2 Vrms
Erősítő bemeneti érzékenysége: 200 mV/20 kOhm
Erősítő teljesítmény 4/8 Ohm: 60/45 W
Hangfalhoz ajánlott erősítőteljesítmény: 15-150 W
Hangfal impedancia 4/8 ohm, az egyik kettős, a másik szimpla kábelezésre vonatkozik, nekem szimpla van, talán így 4 Ohm???

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#21987) Ear001 válasza Colos1 (#21986) üzenetére


Ear001
addikt

Nem, amíg kézben tartod a hangerőt.

(#21988) vodkaboy22 válasza Colos1 (#21986) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Nem hiszem, hogy okozhatnál vele gondot.
És te is sikeresen megfigyelted, hogy a digitális hangerő szabályzás rendesen ront a hangminőségen.
4 Ohm ne zavarjon 60/45 W elfogja bírni :R

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#21989) bkercso válasza Colos1 (#21986) üzenetére


bkercso
nagyúr

Kárt nem okozol, vagy ha igen, akkor már torzítja a rdsz a hangot. Azért jobb a hang, mert kihasználod a DAC max. dinamikatartományát, ezt így szokás. Az erősítő előtt kellene leosztani a jelet, az lenne az igazi.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#21990) Colos1 válasza bkercso (#21989) üzenetére


Colos1
őstag

Köszönöm mindenkinek :R

Közben az alábbit nyomoztam ki:
Ennek az erősítőnek van egy "párja", a CD6004 CD lejátszó személyében.
Leszedtem az adatlapját, és annak a kimenő feszültsége 2,2 Vrms. Megnéztem a többi, a készülékkel kompatibilis CD lejátszó adatlapját is, 2,2...2,4 Vrms között vannak a kimeneteik.

Ezek alapján bírnia kell a 2,0Vrms -t.

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#21991) Bodz válasza contaxg (#21981) üzenetére


Bodz
Topikgazda

És mire is kell neked? :)

(#21992) contaxg válasza Bodz (#21991) üzenetére


contaxg
veterán

Bryston BDP2

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#21993) bkercso válasza Colos1 (#21990) üzenetére


bkercso
nagyúr

"bírja", vagyis ezen nincs mit bírni, hiszem a potméterrel rögtön leosztod. Meg ha túlvezérled, azt csúnya torzítás formájában hallod is. Az a kérdés, hogy a hangerőt be tudod-e kényelmesen állítani. Mivel, ha nagyon letkered, az egyik csatorna előbb halkul el teljesen, mint a másik.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#21994) highand


highand
tag

Látom, hogy meglepően sokan letöltöttétek a hangmintákat. Néhány véleménnyel meghálálhatnátok, hogy összegyűjtöttem ezeket.

(#21995) Colos1 válasza bkercso (#21993) üzenetére


Colos1
őstag

Úgy akartam érteni, hogy ezek szerint erre a jelszintre tervezték, így elvileg nem szabadna túlvezérelnie sem :)

Közben, hogy jobban szemügyre vettem az adatait feltűnt az is, hogy az S/N így van megadva: 102 db (2V Input, rated output)
Eddig nem nagyon érdekeltek ezek, nem olvastam el a használati útmutatót, mert csak 3 funkció érdekelt, de ezeket már anno a boltban bemutatták: bemenetválasztás, hangerő, "Source Direct" kapcsoló, az adatait meg azért sz@rtam le nagy ívben le, mert nem attól fog szépen szólni, hogy le vannak írva a szép marketinges értékek :D

Kipróbáltam, hogy nagyon letekertem, valóban hamarabb halkult el a jobb, de ekkor már annyira halk volt, hogy bele kellett hajolnom a hangfalba.

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#21996) PuMbA válasza highand (#21994) üzenetére


PuMbA
titán

Első a legrégebbi? :)

(#21997) highand válasza PuMbA (#21996) üzenetére


highand
tag

Igen. Miből következtetted?

(#21998) Alpee


Alpee
aktív tag

Hihetetlen... Kinából 3 nap alatt ideért a cucc, amit rendeltem :Y (igaz DHL-el)

Rendeltem egy DIV3 USB átalakítót és már bejáratlan állapotában veri a Tenor8082-t, alap kábelekkel (3D, színpad, részletesség, jelenlétérzet, nyugodtabb hangzás, sötétebb háttér...)
Egy picivel gondoltam h jobb lesz, de ennyire azért nem számítottam...

[ Szerkesztve ]

(#21999) PuMbA válasza highand (#21997) üzenetére


PuMbA
titán

Egyből megnéztem a hullámformát és az elsőé olyan hogy olyat manapság nem csinálnak :DDD

(#22000) vodkaboy22 válasza Alpee (#21998) üzenetére


vodkaboy22
addikt

PU-ba eltudnád küldeni mennyi volt postával? :R

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.