Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21601) bajnokpityu válasza bkercso (#21600) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Aha, akkor nem az invertálón múlt a hajtás. Enyém meg majd 40Von áramgenerátorral megy,mint ismered. Kaiserhez ez se elég.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#21602) bkercso válasza bajnokpityu (#21601) üzenetére


bkercso
nagyúr

Igen, az 2x annyi, mint a +-10V. Amúgy az összes erősítőm invertáló, az Invertory is (mily meglepő :) ).
Milyen Kaiser? :B A sör?

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#21603) schawo válasza bkercso (#21602) üzenetére


schawo
titán

Kaiser = káezer = K1000

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#21604) DrHengelhoff


DrHengelhoff
csendes tag

[link]

Ezzel találkozott már valaki? Megéri az arát?

[ Szerkesztve ]

(#21605) AGE-T


AGE-T
senior tag

Mire jók ezek az hordozható AMP/DAC kütyük? Egy jobb fülhallgatót szeretnék vásárolni. Lehet ezzel lenne jó tesztelni egy UE900 at v. Egy SE535-öt? Egy Cowon J3-al fogom hajtani a fülest. Egyenlőre csak vadászok.

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#21606) highand válasza bkercso (#21600) üzenetére


highand
tag

Elsősorban azért, mert ez nem volt az igénypontok között, tehát még kitalálásra várt. Másodsorban azért, mert a DIY -ek a világon nagyrészt noninvert kapcsolásokat építenek és ez a noninvert Záborszky ekként utólag az összes noninvertbe beépíthető 5 perc alatt és hát nagyon nagyot javít.

(#21607) bajnokpityu válasza schawo (#21603) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Ha már látlak: pü.

még valami: vettem emberi áron egy oyaide firewire kábelt, és hozzá egy modern texas chipes kártyát (800as kábel, ez volt féláron, még úgy is megérte,h kellett egy 3 rugós kártya hozzá). Jóval stabilabb lett a működés, tizedannyi hibát észlelek. Nem ABztem, de a hangja is jobbnak tűnik,mint előző 700Ftos kábelnek.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#21608) bkercso válasza highand (#21606) üzenetére


bkercso
nagyúr

Szabadalmi oltalom max. 20 évre adható. Hogy a beadástól (1988) vagy a megadástól(1991) számítják-e, azt nem tudom, de 2013.jan-ban már biztos szabad volt.
A 2. dolog jogos. :)

DrHengelhoff: Nem, jitteres lehet. Olyat nézz, amiben van DIR9001 is, ebben az árkategóriában azok vannak a jobbak között (pl. kiskínai, közepeskínai, itt így hívjuk őket; eBay-esek).

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#21609) highand válasza bkercso (#21608) üzenetére


highand
tag

Nem volt kitalálva, legalábbis ebben a szabadalomban nem. Amikor én láttam, akkor már nem állt az oltalom, már túl volt 20 éven. Kihívás volt benne.

(#21610) bkercso válasza highand (#21609) üzenetére


bkercso
nagyúr

Értem.
Említetted a másik fórumon Pataki Gábor A-osztályúját. Ez a szabadalom is megvan Neked esetleg? :B

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#21611) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

cin
cin2

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#21612) bkercso válasza highand (#21609) üzenetére


bkercso
nagyúr

A kompenzálóopamp optimális erősítését hogyan állítottad be úgy, hogy univerzálisan használható legyen egy már megépített, ismeretlen végfokhoz?

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#21613) highand válasza bkercso (#21612) üzenetére


highand
tag

Természetesen sehogy, de nem is állítottam sehol, hogy lenne ilyen univerzális beállítás. Aki be akarja építeni, az kénytelen lesz vagy túlkompenzáltat használni ( amikor azért nincsen kihasználva a lehetőség teljesen), vagy szkopot használni.

Pataki szabadalmát megtalálod ugyanebben a szabadalmi tárban, a keresővel meg lehet találni.

[ Szerkesztve ]

(#21614) PuMbA válasza bajnokpityu (#21611) üzenetére


PuMbA
titán

Mi is van ezekkel? :)

(#21615) bkercso válasza highand (#21613) üzenetére


bkercso
nagyúr

A túlkomp. jobb az alulkomp-nál?
Nem találom. :)

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#21616) Colos1


Colos1
őstag

Hali!

Az alábbi cuccosom van:
Marantz PM6004 + MS Aviano 6
A zenéim többnyire jó minőségű FLAC -ok.
A zenei stílusról: az 1920 -as early jazz -től az 1990 -es évek végéig minden. Komolyzene is.

Akartam egy jó hangkártyát, mert gondoltam, hogy a Xonar DS nem elég jó ehhez a rendszerhez, de a hangkártyás topikban DAC -ot javasoltak.

Probléma: 1-et sem ismerek.

Tudnátok javasolni valamit, ami menne a fenti rendszerhez?

Árban nem igazán tudok nyilatkozni, mert egy kb. 50k -s hangkártyára terveztem, de ha csak 100k fölött lehet kapni hozzá jó DAC -ot, akkor az sem baj.

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#21617) vodkaboy22 válasza Colos1 (#21616) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Hifi és 50k körül akkor HRT MS2 szerintem nagyon jó választás!
Drágább szinten a többiek fognak jobbat javasolni szerintem, 100körül használtan már lehet, hogy nagyon nagyon jót is kitudnál fogni :R

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#21618) bkercso válasza Colos1 (#21616) üzenetére


bkercso
nagyúr

A Hangkártyában is van DAC, de a DAC-ban nincs ADC, tehát abban tér el a hangkártyától, hogy nm tudsz vele felvenni.

Használtan 90k körül az Asus Essence One javasolt.
De alapszabály, hogy meghallgatás nélkül semmit ne vegyél, letét ellenében vidd haza kipróbálásra a kiszemelt készüléket, hogy illeszkedik-e a hangja a rendszeredbe/elvárásaidhoz.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#21619) Tamoo válasza Colos1 (#21616) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Teljesség igénye nélkül pár lehetőség 100e alatt

kis kínai (ebay - diy panel)
közepes kínai (ebay - diy panel)
Hivox Lupus C mk2
Hivox Lupus C mk3
Cambridge Audio DacMagic Plus
HRT Music Streamer II
Emotiva XDA (ebay - USA)
Bkercso Moment DAC
Asus Xonar Essence One

(#21620) Colos1 válasza Tamoo (#21619) üzenetére


Colos1
őstag

Köszi, megnézem őket.

A max ár, amit szánni tudok rá 150 K.

Az új termékeket preferálom, sajnos van egy ilyen rossz szokásom. Tudom, hogy úgy sokkal drágább, de akkor is :)

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#21621) Tamoo válasza Colos1 (#21620) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Gondolom bele kell kalkulálni még egy jó analóg és digitális összekötő kábelt is a keretbe.

(#21622) tamasgal válasza Tamoo (#21619) üzenetére


tamasgal
senior tag

Én ilyet próbálnék venni de ma magyarországon sehol nem lehet kapni: HRT Music Streamer II

Valami őtlet, hogy hol tudnám megvenni Magyarországon?

Köszönöm

(#21623) Colos1 válasza Tamoo (#21621) üzenetére


Colos1
őstag

Igen, egy minimum 5 méteres TOSLINK optikai kábel (ilyen csati van az alaplapomon meg a Xonar DS -en is, ezért előnyös lenne olyan DAC, amin van ilyen, de ahogy elnézem, mindegyiken van), meg egy jófajta RCA kábel kell. Most egy 6 méteres árnyékolt Jack-RCA viszi a hangot az erősítőhöz, ami elég hosszú jelút. Egy ilyennel azt is tudnám rövidíteni.

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#21624) krichd1 válasza tamasgal (#21622) üzenetére


krichd1
addikt

[link]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#21625) guppy válasza Colos1 (#21623) üzenetére


guppy
őstag

ha van koax forrásod is, akkor érdemesebb inkább azt használni, jobb mint az optikai

(#21626) Colos1 válasza guppy (#21625) üzenetére


Colos1
őstag

Nincs koax. Vagy USB, vagy Toslink.
Miért jobb a koax? Úgy tudtam, hogy a digitális jelnek tökmindegy, hogy min megy.

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#21627) fattyu


fattyu
veterán

apa kezdődik

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#21628) krichd1 válasza Colos1 (#21626) üzenetére


krichd1
addikt

Nem mind1. Keress rá arra a szóra a topikban hogy "jitter". Már többször felvetődött ez az USB, koax, optika téma, ne kezdjük elölről. :R

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#21629) Tamoo válasza Colos1 (#21623) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Alaplapodon kell, hogy legyen spdif tüske. Vagy veszel hozzá egy ilyet [link] vagy csinálsz/csináltatsz hozzá egy két pineset. Akkor lesz koax kimeneted. Én pc-dac között 4m-en is inkább koaxot használok mint optikait.

(#21630) Colos1 válasza krichd1 (#21628) üzenetére


Colos1
őstag

Rákerestem, és teljesen világos :R

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#21631) Colos1 válasza Tamoo (#21629) üzenetére


Colos1
őstag

Valóban van rajta...

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#21632) tamasgal válasza krichd1 (#21624) üzenetére


tamasgal
senior tag

Köszönöm, nekem napok óta nem nyilt meg az oldal! :R

(#21633) Colos1


Colos1
őstag

Na, a munkaidőmet kitöltöttem a DAC -ok nézegetésével.

Az eddig ajánlottak közül újonnan az alábbiakat találtam:

HRT MS II - 45k
Cambridge Audio DM+ - 150k
Hivox Lupus MK II - 60k
Hivox Lupus MK III - 72k
Asus Essence One - 132k

Nekem a legszimpatikusabb a cserélhető OPAMP -ok miatt az Asus, a DS -nél is sokat kísérletezgettem velük. Ez jól jönne a a rohadt sok kedvelt stílusom miatt, mert kizárt, hogy lehet olyan DAC -ot kapni, ami alapon mindre jó, ezt meg testre tudnám szabni.

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#21634) vodkaboy22 válasza Colos1 (#21633) üzenetére


vodkaboy22
addikt

De lehet csak súlyos összegért :DD
De azért OPA cserélgetéssel teljesen mást nem tudsz kihozni csak foltozgatni. Ezért érdemes meghallgatni a teljesen mást is. Magyarul hallgass meg minél többet.
De ott van még a zeroDAC corg.hu meg náluk a dr.dac asszem :R

Különben a HRT-nek az az előnye az asussal szemben (talán egyetlen előnye), hogy földhurkod nem lesz vele semmi esetre se. Illetve kifejezetten HIFI-re optamilizálták (gyártó szerint hangfalra... )

[ Szerkesztve ]

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#21635) schawo válasza Colos1 (#21633) üzenetére


schawo
titán

A HRT és az ASUS közül válassz.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#21636) Alpee válasza Colos1 (#21633) üzenetére


Alpee
aktív tag

(#21637) Bodz válasza Colos1 (#21633) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Ezeket is elkérném egy próbára (egyiket se hallottam még): Hegel HD2, Quad Link D1, Pro-Ject DAC Box DS.

[ Módosította: proci985 ]

(#21638) bkercso válasza Alpee (#21636) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ez jól kinéz!

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#21639) chrisnagy13 válasza vodkaboy22 (#21634) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

Miért kéne teljesen mást kihozni? :)

(#21640) vodkaboy22 válasza chrisnagy13 (#21639) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Nem mondtam hogy mást kell kihozni csak egy essenek bárhogyan opazhatsz nem fog úgy szólni mint egy mytek, hrt, vagy dactilus. Ezért meg kell hallgatni mást is. :R

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#21641) nuke7 válasza Alpee (#21636) üzenetére


nuke7
veterán

Jol néz ki :K
Az oldalon nem igazan igazodtam most igy hirtelen ki mobilrol...
Ezek DIY cuccok azoknak, akik házilag barkacsolnak - vagy lehet készen is rendelni dac-ot..? :F

https://youtube.com/user/nuke7

(#21642) chrisnagy13 válasza vodkaboy22 (#21640) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

Még szerencse... :D

(#21643) bajnokpityu válasza vodkaboy22 (#21640) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Miért cél,h egy asusból HRTt csináljon valaki? Vagy egy low cost wm chipes dacot (dactilus)?

Nem igazán értem, hova akarsz kijutni.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#21644) Colos1


Colos1
őstag

Sorry mindenkitől, pontatlanul fogalmaztam, és úgy látom ez elindított valamit :DDD

"testre tudnám szabni." = tudnám finomhangolni.

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#21645) matyi94 válasza nuke7 (#21641) üzenetére


matyi94
senior tag

Itt foleg keszre szerelt cuccok vannak. Egyebkent van europai viszonteladojuk is.

Legyen szép napod!

(#21646) bkercso válasza matyi94 (#21645) üzenetére


bkercso
nagyúr

Szerintem Nuke7 az eBay-re gondolt. Ott van kit és szerelt is, meg amit csak dobozolni és tápolni-csatlakozózni kell.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#21647) Samus


Samus
addikt

Beszereztem az Asus U1-et. Amit kaptam, az valami eszméletlen tiszta hangkép, és semmiféle zaj, alapzaj, vagy hasonló nincs. Untam már az állandó zajokat, zúgást, sistergést, venti hangját (!), sőt, HDD hangját is...Egyetlen problémám van, megoldási tervem is, de tanácsot kérnék. Ugye van nekem a Superlux 662B, 32Ohm, és valami hiperérzékeny cucc, az U1 hangereje 3-4%-os lépcsőben állítható (érthetetlen..., mikor hogy van kedve) a saját szabályzójával, és hát 7% már nekem bőven jó, a 11 az hangos, többi pedig bár szépen szól, mégis soknak tűnik. Namost arra gondoltam, hogy vételezek egy jack elosztót (vezetékes fajtát), és a kimenetre csatornánkét rátolok egy 50 vagy 100Ohm-os ellenállást, így elvileg kapok egy 82 vagy 132Ohm körüli fejhallgatót, amivel elvileg elérem azt, hogy azonos hangerőn halkabb lesz. Ez az út járható? Milyen hátránya lehet egy nagyobb impedanciával rendelkező fejhallgatónak?

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#21648) bkercso válasza Samus (#21647) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem a fejesed impedanciája nő, hanem sorba kötsz vele egy ellenállást. Ezzel nem csak a rá jutó teljesítmény csökken, hanem az fejeserősítő sem tudja úgy csillapítani a fejest, mint ellenállás nélkül, és ez bizonyos fejeseknél a mélytartomány megnövekedését és elkenődését eredményezi. Megint mások jól elvannak vele; tehát típusfüggő.

Miért nem veszel le digitálisan 10-20dB-t a lejátszóprogin vagy az oprendszerben?

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#21649) Samus válasza bkercso (#21648) üzenetére


Samus
addikt

oprendszerben? ez érdekelne (Win7). A gond az, ha zenelejátszót halkítom, akkor csak ott jelentkezik. Filmnél külön kell, nem beszélve minden egyes játékról...globális megoldás kell...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#21650) bajnokpityu válasza Samus (#21649) üzenetére


bajnokpityu
félisten

erősítő előtt analóg jelútba egy potit valahol nem lehet beiktatni?

látom, nem lehet.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.