Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21351) bkercso válasza highand (#21346) üzenetére


bkercso
nagyúr

A jitter részben sztochasztikus.
Én azt tanultam meg az évek alatt, hogy hifit nem mérünk, hanem meghallgatunk. Persze, csak ha jó cuccot szeretnél. :)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#21352) highand válasza nuke7 (#21350) üzenetére


highand
tag

A legalsó bit minden esetben generált, ezt jó tudni azért...

Mondani valóm lényege ez volt.

"(I)Azt tapasztaltam, hogy a 192kHz-s 24bit-es DAC-ok között általában az analóg kimenetben van a különbség, ha közvetlenül a DA kimenetéről hozom ki a jeleket, akkor -100dB-ig nincsen eltérés.(/I)"

Akkor térek át a hallgatásra, mint a választás eszközére, ha két DAC a mérés szerint kb egyforma hibát produkál. Ha egy DAC 10dB-el több eltérést ad a másiknál, az szólhat bármilyen jól, nálam kiesik.

Nem akarom megismételni azt a hibát, amit 25 éve a hangszedőknél és előerősítőknél elkövettem.

(#21353) schawo válasza highand (#21352) üzenetére


schawo
titán

Ekkora különbség, mármint decibelben mérhető, még az alaplapi hangkártya és a legjobb dacok között sincsen. A digitális eszközök más problémákkal küzdenek, mint az analóg (szalagos vagy bakelit) eszközök.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#21354) highand válasza schawo (#21353) üzenetére


highand
tag

Oh sokkal nagyobb különbségek is vannak. Ne felejtsd el, hogy a világon nincsen olyan kis zajú erősítő ami 0 dB-ről -145 dB-tudna, amit a 24bit es felbontás röhögve tud. ( csak elvben, mert nem lehet ilyen zajmentes jelhez jutni sehogy ugye)

Csináltam bizonyítékot is, most töltöm fel.

Vettem egy 24bit, 44kHz hangfáljt. Erről csináltam 16bit és 8bit konverziót, hozzáadott ditherrel. Ezután ezeket visszakonvertáltam 24bit-re. Majd a 16bit és 24bit fájlhoz hozzáadtam a 8bit-es dithert.

Így kaptam 3db 24bit fájlt, amikben a -36dB dither feletti információ felbontása rendre 8bit, 16bit és 24bit. Ezek fájl neveiben összekevertem a bit számokat, hogy tudjatok vakon hallgatni. Egy txt fájl-ban feltöltöttem a megfejtést is, hogy valójában melyik fájl hány bites.

Most töltöm fel, ha kész adom a linkeket.
Kíváncsi vagyok ti mit fogtok hallani.

(#21355) Deadzone41 válasza highand (#21354) üzenetére


Deadzone41
őstag

és miért lenne szükség ilyen kis zajú erősítőre? valaki hallja esetleg a szívdobogását egy sugárhajtómű mellett is? :DDD

(#21356) highand válasza Deadzone41 (#21355) üzenetére


highand
tag

Miért van szükség 24bit felbontásra? 18bit feldolgozza a gyakorlati zajhatárt. Amit az ezen túli biteken rögzítesz az a zaj. Ahhoz, hogy a jelet rögzítsd ezeken a biteken jobb zajú erősítő kellene az AD elé, mint -115dB. Olyan pedig nem létezik, mert az 1kohm-os ellenállás Johnson zaja ennyi. Tehát a 24bit -es rögzítés értelme a hangosabb jelek jobb felbontása lenne.

A feltöltött hangmintákból eldöntheted, hogy a -36dB-nél hangosabb jelek hogy hallatszanak 24bit-en illetve 16 és 8 bit-en. 240 megát kell feltöltenem egy kis idő.

[ Szerkesztve ]

(#21357) schawo válasza highand (#21354) üzenetére


schawo
titán

Vettem egy 24bit, 44kHz hangfáljt. oké ✓
Erről csináltam 16bit és 8bit konverziót, hozzáadott ditherrel. oké ✓
Ezután ezeket visszakonvertáltam 24bit-re. oké ✓
Majd a 16bit és 24bit fájlhoz hozzáadtam a 8bit-es dithert. Ezt magyarázd el, mert nem tudom, mit tettél, és miért.

Nagyon csapongsz, nem értem az ok-okozati összefüggéseket. Az egész gondolatmenet elején a (mint utóbb kiderült) dacok közötti zajszintbéli különbségeket kerested. Abból hogyan keveredtél a bitek közötti különbséghez? Miért jó, hogy bittesztet csinálsz? Hogy jön az a dacok közötti különbséghez?

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#21358) schawo válasza highand (#21346) üzenetére


schawo
titán

Mivel a hiba nem sztohasztikus, hanem korrelált. Ugyanabból az analóg jelből 150-szer is ugyanazt a digitális állományt fogja létrehozni.
Ez fatális tévedés. Ez csak akkor lenne igaz, ha az órajeleket szinkronban működtetnéd. De van egy rossz hírem. A gyakorlatban még akkor sem lesz igaz ez. Tökéletes óraszinkron nem létezik. Gondolj a jitterre.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#21359) highand válasza schawo (#21357) üzenetére


highand
tag

Ahhoz, hogy a konverzió során a felbontás legalsó kvantálási szintjét el nem érő jelek ne a semmibe tűnjenek el, zajt kell a jelhez keverni, hogy soha ne legyen olyan eset, hogy ajel nem éri el a legalsó kvantálási szintet.

Ez a 24bit 16bit konverzió esetén még nem vészes különbség, mert a durva torzítás a -96db alatti jeleknél jelenik meg. De a 8bit-es konverzió nagyon durván szakad le a mélycsendbe dither nélkül, ropog, reccsen, amolyan keresztesi torzítást hallani ( ez nem is rossz hasonlat).

Ezért a 8bit-es konverzióhoz muszáj a dither, ekkor a jelben nem hallani torzítást, viszont egy kazettás magnónyi zajt azt igen. Súg, sziszeg a zaj a jel alatt.

Ebből azonnal tudnátok, melyik fájl melyik, ezért a 8bit-es konverziónál megjelenő, dither-ből származó zajt, a másik két fájl-hoz is hozzáadtam.

Így most mind a 3 fájl súg és a zaj alatti tartományok elvesztek. Igen ám, de a zaj feletti tartományok felbontása ettől még durván különböző.

A kérdés az, meghalljátok-e ezt a különbséget.

[ Szerkesztve ]

(#21360) schawo válasza highand (#21359) üzenetére


schawo
titán

Oké, így értem, hogy miért került a másik kettőre plusz dither zaj.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#21361) highand válasza schawo (#21358) üzenetére


highand
tag

Bocsánat, de én szinkronizáltan indítok, hiszen már az analóg jelem is egy DA-ból jön. Mivel ugyanazt a DA-t indítom, hogy megkapjam az alap analóg jelet, ezért bárhányszor is indítom, a késleltetésekben a különbség csak annyi lesz, mint a kvarcokban a zaj okozta fázislebegés.

Számoljunk:

Az alap DA-ban egy 24MHz-s kvarc van, ennek a fázishibája 20kHz-n -118dB. Ennél kb 6dB-el jobb a Sony AD kvarcának a fázislebegése. Ez azt jelenti, hogy az "analóg" jelből vett minta indítási pontossága legalább -112dB. Tehát az "analóg" jelből vett minta ilyen pontossággal lesz ugyanonnan véve. Maximálisan 5V/us slew rate-t feltételezve a hiba -106dB.

Nekem ez elegendően pontos, tekintve, hogy a DA-k között ha ennél kisebb a különbség, az csak és kizárólag a zajban lehet ( ugye). Ha viszont ennél mondjuk 6dB-el nagyobb a különbség, akkor máris 50%-os pontosságú mérésem. Ha a DA-k között a különbség -84, -86dB-en jelentkezik ( ez a gyakorlat), akkor a mérésem már 5% pontosságú, ez már mérésnek nevezhető.

(#21362) Jancsi válasza bkercso (#21262) üzenetére


Jancsi
aktív tag

Az előbb linkelt dual mono WM8740-es DAC, kimeneti szűrő nélkül, OPA627-es differenciál erősítővel. A fejhallgató erősítő, Alps Blue Velvet potméter, utána invertáló OPA627, majd invertáló TPA6120A2, a fejhallgató Superlux HD660.
A táp egy váltóáramú 9V-os 1A-s dugasztáp, a nagyfrekvenciás zajokat áramkompenzált zavarszűrő fogja meg CRC kapcsolásban még egyenirányítás előtt. Utána egyutas egyenirányítással lesz szimmetrikus tápja műveleti erősítőknek, a digitális rész is egy utas egyenirányítást kapott, ha jól rémlik 2,2mF puffer majd LM317 előstabilizátor, utána a gyári LM1117 a DAC panelén. A WM8740 számára az analóg tápfesz úgy áll elő, hogy duplázom, majd egyeniránítom a 9V-ot, utána LM317 előstabilizátor, majd az AD586 adatlapjának 25-ös ábrája szerinti kapcsolás átszámolva kisebb áramra [link].
A zajjal szerencsére nincs gond, azt csak akkor hallani ha ütközésig kitekerem a hangerőszabályzót bemenő jel nélkül, de az lehet csak földhurok és akkor már 2Vrms lenne a kimeneten.
Alapjába véve lassan elégedett leszek a DAC-cal, de a dinamikáján még lehetne javítani. De nem tudom merre kellene elindulni vele, egyik út lehet a táp fejlesztése, másik az ellenállások cseréje, a potméter lecserélése relés hangerőszabályzóra, vagy a WM8740 beépített halkítását használni és a legrögösebb a digitális forrás. Az alaplapról lespórolták a kvarcot az ALC892 mellől így meglehetősen vacak a hangja. Így számításba jött az is, hogy valami olcsóbb VT1723-al vagy CMI8738 csippel szerelt hangkártyát megtámogatni valami pontosabb oszcillátorral, de ott a táp lenne gond, mert nincs külön stabilizátora egyenként pedig levágni, a 6db 5V-os és a 12db 3,3V-os lábat a pci csatlakozóról nem egy leányálom. Bár így végiggondolva éppenséggel még megoldható, csak nem bizos, hogy megéri a befektetett munkát.

Jól néz ki az Invertory.

(#21363) highand


highand
tag

Az első minta: [link]

Ne felejtsétek a fájlnév lehet, hogy csalóka.

(#21364) schawo válasza highand (#21361) üzenetére


schawo
titán

A te értelmezésedben (jelen esetben) mi a "különbség" definíciója?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#21365) schawo válasza highand (#21361) üzenetére


schawo
titán

Az alap DA-ban egy 24MHz-s kvarc van, ennek a fázishibája 20kHz-n -118dB. Ennél kb 6dB-el jobb a Sony AD kvarcának a fázislebegése.

Ezek pontosan honnan jönnek?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#21366) highand


highand
tag

A második: [link]

(#21367) highand válasza schawo (#21365) üzenetére


highand
tag

A speckóból, de egy átlag kvarcra meg szokták adni a mérőkapcsolással együtt.

(#21368) highand válasza highand (#21366) üzenetére


highand
tag

Ha van egy olyan hangkártyád, ami egyidőben tudja a 24bit-es AD-és a DA-t, akkor te is el tudod végezni a mérést szinkronizáló nélkül, hiszen akkor ugyanarról a kvarcról fogsz indulni.

Egyébként a legátlagosabb stúdióban is van szinkronizátor és 0,01%-ot a legolcsóbb szinkronizátor is tud.

(#21369) schawo válasza highand (#21367) üzenetére


schawo
titán

Ugye tudod, hogy az óra jittere az évekkel rohamosan növekszik, és a gyári adatok legfeljebb fél évig hitelesek?

(#21368) highand
Évek óta egy csomó hasonló tesztet végeztem egy csomó DAC-on, ADC-n, ezek alapján is mondom, hogy sok a téves következtetés a gondolatmenetedben. Első számú tévedés, hogy két loopback felvétel kétszer egymás után teljesen azonos lesz. Központi órát használok, van többféle is, tökéletes szinkron mégsincs. Ha alaposan szemügyre veszed a jeleket, nagyon jól látszik, hogy az analóg jel mintavételezése kétszer egymás után nem egyformán történik.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#21370) highand válasza schawo (#21369) üzenetére


highand
tag

Első számú tévedés, hogy két loopback felvétel kétszer egymás után teljesen azonos lesz.

Nálam ez gyakorlat, sokszor kipróbáltam, viszont azt gondolom, hogy te még soha és most következtetsz.

Másrészt az általam használt Ecliptek kvarcok évi 3ppm-et mennek el, tehát kb 50 év alatt dupláznák meg a mérési hibáimat.

(#21371) schawo válasza highand (#21370) üzenetére


schawo
titán

De, három-négy hete csináltam ilyen tesztet, annak egy részét még ide be is linkeltem. De hétfőn újra megcsinálom a stúdióban, és most csak erre az adatra koncentrálok, hátha valamire rosszul emlékszem, és összekeverek dolgokat.

A DAC-ba és az ADC-be is ilyen kvarc került? Vagy a központi óra megy erről? Vagy hogy jön ide az Ecliptek? Egyszerűen nem tudom követni a gondolatmeneted. :B

(#21372) highand
Nem hiszem, hogy bárki azt állította volna, hogy a 16 és a 24 bit-es anyag között kapitális felbontás lenne, vagy azt, hogy egy eszköz árában a 24 bitet kellene megfizetni, főleg annak ismeretében, hogy a legolcsóbb alaplapi hangkártyának sem okoz gondot a 24 bit / 192 kHz valamilyen szintű visszaadása.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#21372) highand


highand
tag

Na itt a harmadik fájl is: [link]

Sokan nem fogják tudni követni a vitánkat az ő számukra tettem fel ezt a három fájl-t, mert ezek füllel is kiértékelhetőek.

A 8bit-es felbontás még biztonsággal meghallható, de 16bit és 24bit között nagyon nehéz különbséget tenni, pedig a felső 30dB-ben van nagy-nagy különbség a felbontásban állítólag, amiért durván sokat kell fizetni.

Hát most mindenki meghallgathatja, hogy mekkora különbségért kell ennyit fizetni...

(#21373) schawo válasza schawo (#21371) üzenetére


schawo
titán

kapitális felbontás lenne = kapitális különbség lenne

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#21374) highand válasza schawo (#21371) üzenetére


highand
tag

De, három-négy hete csináltam ilyen tesztet, annak egy részét még ide be is linkeltem.

Ezt nem vitatom, de elmagyarázni biztosan nem magyaráztad el, mert visszaolvastam közel egy évre és nem találtam ennek a mérésnek a leírását.

(#21375) schawo válasza highand (#21374) üzenetére


schawo
titán

Akkor alapvetően egy többszörös loopbacket csináltam, és azok összehasonlítását linkeltem be. Így megtalálod.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#21376) highand válasza schawo (#21371) üzenetére


highand
tag

A túl mintavételezésnek még látom az értelmét, mert jobb csoportfutású szűrőt lehet rá csinálni, meg a fázislebegés is csökken a mintáknál, de a felbontás növelése értelmetlen -100dB alatt. Szerintem.

Az analóg kijáratokat kell jól megcsinálni, egyszerűen más koncepció kell. Vagy tisztán digitális jelutat kell használni, közvetlen Digit-PWM konverzióval. Még pár év és használhatóak lesznek a PWM végfokok.

Az AD-ben és a Sony-ban is ilyen kvarcok vannak már.

(#21377) bkercso válasza Jancsi (#21362) üzenetére


bkercso
nagyúr

Hogy hova tovább? Tegyél ASRC-t a DAC-ba! :)

Köszi!

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#21378) schawo válasza highand (#21376) üzenetére


schawo
titán

A felbontás (bitszám) növelése kulcsfontosságú. Nem a lejátszás, hanem a felvétel, és a digitális keverés szempontjából. Headroom a jelszó. Ha meg már úgy vettük fel és úgy kevertük, akkor miért ne, a bit nem kér enni. És azért kis mértékű különbséget igenis jelent, jobb DAC-ok, ADC-k simán megugorják a 115-120 dB-t.

(#21379) highand
A kapitális különbség és az érzékelhető különbség közötti különbségre (:D) felhívnám a figyelmedet.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#21379) highand válasza schawo (#21375) üzenetére


highand
tag

Nem hiszem, hogy bárki azt állította volna, hogy a 16 és a 24 bit-es anyag között kapitális különbség lenne

Márpedig ezt mondják. ( pl Nordic Record) A magyarázat ugye az, hogy a nagy amplitúdójú jeleken, mint burkoló görbén ülnek rajta a kisebbek és mert általában van nagy amplitúdójú jel, ezért az igazi információt hordozó kisebb jelek a kvantálási lépcső felső részébe kerülnek. Tehát ha javítani akarunk, azt itt kell megtenni.

(#21380) highand válasza schawo (#21378) üzenetére


highand
tag

-100dB alatt csak zaj van és nem is lehet más - szobahőmérsékleten legalábbis. Majd ha az Űrben adják a szimfonikus koncertet ( mesterséges légkörben) akkor átgondolom ezt a véleményemet, de addig marad ez.

[ Szerkesztve ]

(#21381) highand válasza schawo (#21378) üzenetére


highand
tag

Na van tipped, hogy melyik minta melyik?

(#21382) schawo válasza highand (#21380) üzenetére


schawo
titán

Eszköz zajszintje/dinamikája, vagy a felvétel zajszintje/dinamikája érdekel?

(#21381) highand Nem vagyok olyan helyen, ahol meg tudnám nézni. Majd hétfőn.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#21383) highand válasza schawo (#21382) üzenetére


highand
tag

Jó a kérdés, nehéz elválasztani. A felvétel zaja, dinamikája manipulálható, a végeredmény tetszési indexe a fontos. Végül is a felvétel megcsinálható iterációval 24bit-en -130-140dB-esre, de utána úgysincsen eszköz, ami tudná ezt, illetve brutális hangerőn a közelébe lehet kerülni, de akkor meg a fül fog limitálni alulról.

Inkább az eszközökkel foglalkozom, abban van tapasztalatom.

[ Szerkesztve ]

(#21384) Hyperion


Hyperion
senior tag

Sziasztok!

Van esetleg tapasztalata valakinek az alábbi DIY erősítővel?
[link]
Elméletileg Audio-Technika erősítő az alap.
Van itthon egy pcb-m, de veszett sok alkatrész kell hozzá, ezért tologatom.
(A komolyabban érdeklődőknek, kapcsrajzal is tudok szolgálni :) )

(#21385) bajnokpityu válasza Hyperion (#21384) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nekem tetszik. Kicsatoló kondi ;] , diszkrét alkatrészek, még jó is lehet :)

De majd keríts hozzá minimum egy kék alpsot, és a kerámia kondikra is ránéznék :)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#21386) Hyperion válasza bajnokpityu (#21385) üzenetére


Hyperion
senior tag

:) Annó kellett rendelnem egy másik pcb-t, és mivel sok volt a szállítás rendeltem mellé vmi mást. Megkérdeztem az eladót, hogy Ő szerinte melyik a legígéretesebb darab. Ezt javasolta.
Még egy projekt a listámon :/

(#21387) vodkaboy22 válasza bajnokpityu (#21385) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Tényleg kondi kérdés!
Ha lesz végre egy nagy impedanciás fejesem akkor csinálok hozzá egy csöves amp-ot. És mivel nagyobb impedancia miatt nem kell elko kicsatolásnak ezért gondolkodom, hogyan is oldam meg azt a kondi kérdést.
Fólia 4.7uF -osból rakjak 3-4-et és kis kerámia 1uF-ossal tunningoljam fel 20uF-ra? Vagy felejtsem el a kerámiát? (Hang útjába még nem nagyon raktam) Esetleg csinálhatom csak kis kerámivával vagy 20db elég lenne csatornánként és kevesebb hely is lenne.
kb 300-600 ohm-os fejeshez már 20uF elég mélyt ad. (Számítások szerint) Hallottam is ilyen erősítőt anno ahol csak fólia volt kicsatolásnak bár nem tudom pontosan mennyi de biztos nem 470uF.
Érdekes vajon miért nem szoktam látni kicsatoló kondiknál párhuzamosan kerámiát. Elméletileg pedig jó lenne a célra kis soros ellenállás/ strapabíró tulajdonságok stbstb.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#21388) guppy válasza highand (#21381) üzenetére


guppy
őstag

Nem akarom lelőni a poént, de ezt csúnyán elrontottad, át kellett vna nevezni a fájlokat feltöltés előtt, így meghallgatás nélkül is tudom melyik melyik, viszont vaktesztnek érdekes lesz így is.

(#21389) schawo válasza guppy (#21388) üzenetére


schawo
titán

Vicceskedett a nevekkel. Nem passzolnak, erre felhívta a figyelmet.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#21390) guppy válasza schawo (#21389) üzenetére


guppy
őstag

Csúnyán benéztem akkor :B

(#21391) matyi94


matyi94
senior tag

Sziasztok! Keresnek valamilyen egyszerubb, de jo hangu diy erositot. Ma ezen akadt meg a szemem. Mi a velemenyetek errol? Ha jol latom pluszban csak egy trafo kellene hozza es annyira nem latszik bonyolultnak, hogy ne tudnam osszerakni.

Legyen szép napod!

(#21392) guppy válasza matyi94 (#21391) üzenetére


guppy
őstag

Nekem volt ilyenem, valóban csak egy trafó kell hozzá (meg esetleg egy másik poti), a fórumban rákeresve a lehmann klón és hasonló szavakra találsz róla véleményt is, logout blogomban vannak képek az összeszerelésről, nekem is első DIY erősítőm volt, nem bonyolult összerakni, csak figyelni kell h minden jó helyre menjen. A hangja reprezentálja az árát trafóval, nem rossz, de van jobb is, lehet érdemes más kiteken is elgondolkodni.

(#21393) Hyperion válasza matyi94 (#21391) üzenetére


Hyperion
senior tag

Helló!

Nekem jelenleg is ilyen van. A hozzá adott alkatrészek finoman szólva is középszerű hangot adnak. Jó-jó, de mint ahogy Guppy is írta van nála jobb. Viszont ha kicseréled a kondikat, kimeneti ellenálásokat, opamp-ot stb. nagyon kellemes végeredményt kapsz :)
Ez a fórum sokat segített nekem:
[link]

Plussz még annyit hozzátennék, hogy a BCL-nek nagyon szép, jól értelmezhető rajza van. Rendkívül sokat segít megérteni, hogy mi-mit csinál egy erősítőnél, mire kell figyelni.

Én ajánlom, de csak ha kidobod a kit cuccait...

(#21394) fattyu


fattyu
veterán

Szánom bánom de esetleg hátha valakit érdekel váltás miatt eladó a koporsó msII+-om, itten aprón megtalálható, ill privátban.

Botsánatköszönöm.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#21395) Bodz válasza fattyu (#21394) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Mi lesz helyette? :)

(#21396) fattyu válasza Bodz (#21395) üzenetére


fattyu
veterán

Közepeskínai... Eccerűen tisztább a koax.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#21397) krichd1 válasza fattyu (#21396) üzenetére


krichd1
addikt

Nálad nem szed össze semmilyen zajt ?

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#21398) fattyu válasza krichd1 (#21397) üzenetére


fattyu
veterán

Nem :D Pedig amilyen gány itt most van el nem tudom mondani, de semmi. Koppra tekerve az erősítőt sis kussol a hd650

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#21399) Bodz válasza fattyu (#21396) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Melyik a közepes kínai?

(#21400) fattyu válasza Bodz (#21399) üzenetére


fattyu
veterán

öhm remélem Pityu látja azt linkeli. Én nemtom.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.