Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16451) adammkaa válasza dudika10 (#16450) üzenetére


adammkaa
senior tag

JÓ tudni, akkor az kihúzva. Fiio E17 vs Maverick TubeMagic A1 vs HRT Headstreamer., szeritned melyikés miért?

[ Szerkesztve ]

Nexus 5 Black

(#16452) DEJVID válasza adammkaa (#16449) üzenetére


DEJVID
őstag

A Maverick-ben és a Schiit-ben nincs DAC. Nem is értem a listát, totál más cuccok.

(#16453) adammkaa válasza DEJVID (#16452) üzenetére


adammkaa
senior tag

Látjátok ennyire vagyok tisztában a dolgokkal teljesen el vagyok veszve :( :U Mivel most belefogtam a minőségi zenehallgatásba csak nem akarok mellényúlni ennyi az egész, nem is tudom merre nézelődjek :F

Nexus 5 Black

(#16454) Shrike7973


Shrike7973
senior tag

A Maverick TubeMagic D1 viszont DAC/AMP combo, en is arra gondoltam, az 50 szallitassal egyutt. Csak velemeny nincs itt rola semmi.
Amugy en Fiio E17 vagy E7 + E9 kesobb fuleshez kombot mondanek ennyibol, de nem vagyok szakerto.

Szerk: most nezem csak, hogy az E9-be az E17-et is beledokkolhatod.

[ Szerkesztve ]

(#16455) adammkaa válasza Shrike7973 (#16454) üzenetére


adammkaa
senior tag

És az miért jó nekem ha E9-be az E17-et beledokkolom?

Nexus 5 Black

(#16456) Shrike7973 válasza adammkaa (#16455) üzenetére


Shrike7973
senior tag

(#16457) ntomka válasza Dave™ (#16434) üzenetére


ntomka
nagyúr

+1

Mondjuk annyi, hogy el tudok képzelni bármit, mivel annyira nem értek hozzá. Viszont nem is ér már nekem annyit, hogy ezen voodoozzak.

ツ Headphones on - World off

(#16458) guppy válasza adammkaa (#16453) üzenetére


guppy
őstag

ha már ilyen szabadon értelmezed az árakat, vedd fel a listára a zérot és a mini-i-t is :))

(#16459) adammkaa válasza guppy (#16458) üzenetére


adammkaa
senior tag

Pontos típust adj kérlek, ebből semmit nem értettem :K

Nexus 5 Black

(#16460) bajnokpityu válasza ntomka (#16457) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nézd,ami jól szól PCs tápal,az ha jó minőségű, jobban fog szólni komolyabbal.
Csak egy idő után előfordul olyan, hogy készülékcsere helyett inkább kábelezel. hangfalas láncnál vagyok most ebben a cipőben.

Nem szól szarul a hangfalas láncom gac3al,PCs táppal,csak ha már tudom, hogy mit tud kiszolgálva,akkor hiányzik a maradék.

egyébként ha füleses analógiánál maradunk, egy essence one,champ,k701el már el lehet kezdeni a gac3,pc táptól hangyafaxnyit fölfele próbálkozni. Kipróbáltam, van difi, de minimális büntudattal használom azóta is ezekkel. Itt mondjuk a 95%át tudja ezekkel, mint százezernyi kábellel. Arányosságot figyelembe véve inkább hd600ra váltottam, többet léptem előre. asszem USB kábel az egyetlen, amit vennék, ha USBről használnám. koaxról megy,ezért egy használt furu alfát kapott.

valamiért füleslánc kevéssé igényes. hasonló árú hangfalas láncnál már neki kell állni kábelezni.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#16461) guppy válasza adammkaa (#16459) üzenetére


guppy
őstag

zero dac és matrix mini-i

(#16462) bajnokpityu válasza bajnokpityu (#16460) üzenetére


bajnokpityu
félisten

na még annyi, hogy azért sok millás láncoknál gyakran előfordul olyan, hogy wtf, miért szól ennyire ostobán, annyira igényli a hozzá való drótokat. itt azért nem tartom hibának, hogy egy mikrofonkábellel nulla a hangja.

meg a gac3at nem kell lebecsülni, szóval azért nem egy nullaszint,függetlenül, hogy filléres. sok ezüstözött réz kábelt vert már el.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#16463) Dave™ válasza Deadzone41 (#16436) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ezt érteni én sem értem, mert mérések alapján teljesen lineáris szokott lenni a görbe szinte mindnél, aztán mégis nagy különbségeket hallok pl. a régi MSII+/új MSII+ között. Itt most nem az ilyen placebós dolgokról van szó, mint libabőr meg egyebek, hanem lekerekített-e felül, vagy sem, meleg-e a hangja, vagy sem. Rögtön feltűnik, hangsugárzóval meg fejhallgatóval egyaránt (tehát az erősítő is más volt). A DACport meg az MSII+ is teljesen máshogyan szól, pedig elvileg mindkettő lineáris.

(#16464) adammkaa válasza guppy (#16461) üzenetére


adammkaa
senior tag

matrix mini-i 70 körül van az már bőven túlhaladja a keretem, viszont két versenyző maradt a 40K kategóriában most Fiio E17 és Zero dac. Zero DAC ról most jókat olvasok 33K ért meg lehet rendelni ebay ről 2012 verziót + posta.

Nexus 5 Black

(#16465) bajnokpityu válasza Dave™ (#16463) üzenetére


bajnokpityu
félisten

:D placebo a libabőr? óóó, ide jutottunk...

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#16466) guppy válasza adammkaa (#16464) üzenetére


guppy
őstag

a vámot ne felejtsd el hozzászámolni, amúgy kapható magyarországon is garanciával, és még próbára is el lehet hozni, elvileg a fejes kimenete nem túl izmos (persze mihez képest), volt itt vkinek a fórumon zeroja aki fejeshez használta, sztem keresd fel.

(#16467) adammkaa válasza guppy (#16466) üzenetére


adammkaa
senior tag

Kezdek Fiio E17 fele hajlani, kicsi praktikus jókat írnak róla, egy kérdésem lenne már csak hogy jobbhangja van mint bármelyik mp3 lejátszónak? Beleértve a cowon felsőkategóriáját is.

Nexus 5 Black

(#16468) Dave™ válasza bajnokpityu (#16465) üzenetére


Dave™
nagyúr

Valóban rossz volt a megfogalmazás, mert almát a körtével sikerült, a lényeg, hogy nem placebo, hanem egyértelmű, reprodukálható, és nem csak én hallom.

(#16469) bigmasterg válasza Dave™ (#16463) üzenetére


bigmasterg
addikt

Szerinted két digitális forrás között lehet különbség, vagy az is placebo ?
(pl coax és coax, vagy coax és usb között)

Nem provokálni akarok, csak tapogatózni, hogy te mit gondolsz, miben lehet különbség és miben nem.

szerk.:
btw nem szeretne valaki egy fiio E7-et venni ? :DDD Megy több nokiával és androidos eszközzel is. (pl nekem Nokia n8-al otg-n, de sgs3-al is jó).
Megvettem, de nem igazán használom.

[ Szerkesztve ]

(#16470) Dave™ válasza bigmasterg (#16469) üzenetére


Dave™
nagyúr

Azt elfogadom, bár nem ismerem a technikai hátteret, de ha már teljesen más a felépítés, akkor lehet különbség. USB-nél sajnos a driverek, illetve az operációs rendszer is komoly tényező késleltetésben, tehát nem hibátlan a technológia. Hogy hallanám-e, az megint jó kérdés, erre azért nem fogadnék. Pedig szerintem semmi baj nincs a hallásommal, csak talán nem vagyok elég kritikus/nem hiszek benne eléggé. A tápkábel éppen ezért sajnos túl indirekt elem számomra ahhoz, hogy beleférjen a képbe.

(#16471) Deadzone41 válasza Dave™ (#16463) üzenetére


Deadzone41
őstag

nem olyan rég járt nálam fattyu kolega egy új msII+-al, és össze A-B-ztük a koporsóval, hát bármennyire is akartam, nekem tök ugyan az volt mindkettő. vakteszten meg nem mondtam volna melyik szól. bár az is igaz, hogy fattyu hallotta köztük a különbséget, szóval elfogadom, hogy ez az én defektusom is lehet. :) az biztos hogy az én fülem alá kár a drága elektronika :DDD

(#16472) Dave™ válasza Deadzone41 (#16471) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ez bizonyos szempontból szerencsés helyzet, nézd a jó oldalát :)

(#16473) fattyu válasza Deadzone41 (#16471) üzenetére


fattyu
veterán

Direkt gyors összehasonlíásnál váltogatva meg tudtam ragadni különbségeket. De hogy egy óra után a megfogalmazott különbségek/hibák már nem zavarnának arra a nyakam teszem :)

Nekem a koporsóII+ champ hd650 a libabőr/orgazmus
K701et el is adtam. csak porosodott.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#16474) bajnokpityu válasza fattyu (#16473) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ezek szerint alulértékelem az ms2-t.
nemrég megállapítottuk, hogy igen, atomtengeralattjáróról hajtva el tudom felejteni az erős szinezettségét, amig fejemen van,mert bugee.

ugyanakkor dacportról szerintem inkább szenvedés volt,amit előadott. (még a félkész champ, v eta200 sem tudott segiteni rajta) és nem szinezettségben keresendő a megoldás,hiszen az ms2 is erősen szinezett.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#16475) fattyu válasza bajnokpityu (#16474) üzenetére


fattyu
veterán

vagy én is igénytelen vagyok. Ez sincs ám kizárva. De legalábbis az ízlésficam.
Komolyan. simán elhiszem más sír ettől a hangzástól.
Nekem viszont amint elindul a Rebellion in Dreamland gitár belépője egyszerűen nincs olyan bőrfelületem amin ne lenne libabőr. És mi mást akarjak még?

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#16476) bajnokpityu válasza fattyu (#16475) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nekem úgy tünt,mikor idejöttél először,h pontosan tudtad,mit keresel. ennyi.
én is tudtam,mit keresek, most már nekem is megy a hangfalason a libabőr. fönt nekem a k701el is simán megvolt. nekem meg egy garrett koncert ilyen.

sőt,hogy ne túl nagy teknikát mondjak, a házimozin, adele BR. 3-4 számot hallgattuk Tonyoval, végig mindkettőnkön libabőr. és ez kb akárhányszor megy :D

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#16477) fattyu válasza bajnokpityu (#16476) üzenetére


fattyu
veterán

tudtam én. Erősítőt kerestem a k701 alá :D Ehhez képest már meg sincs. De boldogság az van.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#16478) bajnokpityu válasza fattyu (#16477) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Csak egy picit mas a két fules frekimenete;)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#16479) szilu7 válasza bajnokpityu (#16474) üzenetére


szilu7
senior tag

Hol hallottad a DACPortot ETA200-zal és Champpal?

(#16480) bajnokpityu válasza szilu7 (#16479) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nem Nálad? :Y
akkor mit hallottam?

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#16481) szilu7 válasza bajnokpityu (#16480) üzenetére


szilu7
senior tag

Szóval, akkor harmadszor is leírom. ;] Nálam a DACPortot a HD650-nel hallottad DAC+erősítőként, is kb. egy percig. Nem tetszett, nem is ez volt a látogatásod fő célja, ennyi. A HD650 alá tényleg komoly cucc kell, egy kisméretű, hordozható USB-s DAC+erősítő nem elég. Forrásként nem használtuk, merthogy ez nem egy DAC, van neki DAC változata is, ugyanez, csak abban nincs erősítő: DACPort LX. Ez direkt ilyen: kicsi, egyszerű, hordozható USB DAC+AMP, ami Ipaddel is muzsikál, és ebben a kategóriában szerintem elég komoly versenyző. Nem akar asztali rendszerekkel versenyezni. (Van a gyártónak egyébként asztali cucca is.) Alapvetően az erősítődet hallgattuk különböző fejesekkel: HD650, K701, DT880 600 ohm, illetve kicsit az ETA200-ba is belehallgattunk. Ehhez két forrás állt rendelkezésre a Fiio E10 line out és a Prodigy HD2. Ebből egyöntetűen a Prodigy HD2 jött be jobban mindkettőnknek, így szinte végig az volt a forrás. Szóval nagyon szívesen kölcsönadom egy tesztre, és akkor már forrásként is nyugodtan fikázhatod a továbbiakban. :DDD Nem tisztem és nem is célom a gyártót védeni, csak ne vezessük félre a fórumtársakat, és az itt tanácsokat kérőket. :)

[ Szerkesztve ]

(#16482) bajnokpityu válasza szilu7 (#16481) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Ok, adok még egy nyugodt esélyt neki, és a t1nek is. Volt három nem túl acélos forrásunk, a hárombol ö tünt leggyengébbnek. De azért az ms 2 t nem veri, ugye?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#16483) contaxg válasza bajnokpityu (#16482) üzenetére


contaxg
veterán

Illene ;)

(de a nagy kérdés mert az élet túl egyszerű lenne...mikor, mihez, stb.)

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#16484) bajnokpityu válasza contaxg (#16483) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Szerinted dacportnál gyengébb az ms 2?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#16485) contaxg válasza bajnokpityu (#16484) üzenetére


contaxg
veterán

DACport vagy DACport LX?

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#16486) krichd1 válasza bajnokpityu (#16484) üzenetére


krichd1
addikt

Az sem mind1 melyik MSII.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#16487) adammkaa


adammkaa
senior tag

Jó estét.

AKG Q701 fejhallgatóhoz milyen dac/erősítőt ajánlotok, ami kihozza belőle a maximumot? 70000-ig.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5 Black

(#16488) Dave™ válasza szilu7 (#16481) üzenetére


Dave™
nagyúr

A HD650-hez szerintem nem passzol egyébként a semleges hangja, ahhoz valami agresszívebb kell. Az 580/600 jobb választás Sennheiser vonalon direktben a DACportról, szerintem azokkal meg is birkózik úgy, hogy élvezetes a végeredmény (ki is próbáltam volna az 580-al, csak kíváncsiságképpen, de ez már nem opció). De az AT úgy fest nagyon jól áll neki, és ez a lényeg :) Az AD900 is az volt, a 700 is sokat profitált belőle, meg a 2000 is :) Kicsit sajnálom, hogy pl. a W1000X-et nem hallottam róla, talán ott is tudna mutatni valamit. Illetve a W5000-et is megnézném róla, mert ha zárt füles kell majd valamikor, akkor azt venném legszívesebben, és a kényelem miatt a DACportról szólna. Amennyire semmibe néztem látatlanban, annyira nagyra értékelem most, nem szabad külsőre ítélni :)

(#16489) Shrike7973 válasza adammkaa (#16487) üzenetére


Shrike7973
senior tag

Holnap Beyerdynamic T1-hez keresel majd felszerelést? Napok számával exponenciálisan nő a keretösszeg, amit írsz...
Ilyen magasságban úgy tudom, csak kompromisszumokkal találsz egybeépített eszközt.
Külön ajánlott DAC, és AMP. Ezeket én is nem sokára beszerzem, 90-ből pont ki lehet hozni egy MusicStremer II-t, és egy bajnokpityu által készített chAMP-t, amit az Asgard-hoz hasonlítanak (azt említetted is kicsit lentebb). Ennél olcsóbban nem igazán találtam kielégítő alternatívát sem, még eBay-en sem - vagy ha igen, keserű a szájíz a 30€-s postaköltség, vám, és esetleges garancia/support miatt. Én erre a konzekvenciára jutottam 2 hét olvasgatás alatt.

(#16490) MasterMind


MasterMind
tag

Sziasztok!
KRK RP8-hoz EMU 0204 jó párosítás?

(#16491) lugosi válasza Shrike7973 (#16489) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Lehet hogy nem neki kell hanem egy ismerősének? ;)

[ Szerkesztve ]

(#16492) bajnokpityu válasza Shrike7973 (#16489) üzenetére


bajnokpityu
félisten

most már vigyázni kell ebay-el.50dodo a limit,és vámolnak. 2 csomagunk vám alatt van,ami mondjuk 2 hónappal ezelőtt még simán átment volna. és gift,alkatrész. kérik az átutalási megbízást.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#16493) bkercso


bkercso
nagyúr

Megjelent egy cikk a champ-ról: [link] :DDD

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#16494) bajnokpityu válasza bkercso (#16493) üzenetére


bajnokpityu
félisten

: DD látod Fattyu, nasa lopja az ötleted.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#16495) fattyu válasza bajnokpityu (#16494) üzenetére


fattyu
veterán

:)) :DD

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#16496) szakibá... válasza bkercso (#16493) üzenetére


szakibá...
senior tag

Jó sokba kerülhetett, egy faraday-kalitka sokkal olcsóbb.

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#16497) bkercso válasza szakibá... (#16496) üzenetére


bkercso
nagyúr

az sem árnyékol tökéletesen, csak csillapít X dB-r faraday-kalitka a vasbeton épület és a fém gépház is.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#16498) Epf


Epf
tag

Forrásként Terratec aureon space 7.1 -et használok (sztereóban).
Milyen típusú a külső DAC -okkal lehet pariban ?

(#16499) szakibá... válasza bkercso (#16497) üzenetére


szakibá...
senior tag

Ha a faraday-kalitka ellenére is sikerülne tönkretennie az elektronikát, akkor már úgyis mindegy, a kezelőnek addigra megfőnek a tojásai. ;]

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#16500) Bodz


Bodz
Topikgazda

Ha már szóba kerültek a fejes topikban a lejátszó progik... M-DAC Bitperfect teszt. Ideje kipróbálni! 16/44.1 és 24/96 teszt fájl van hozzá.

Musicbee wasapi

Foobar wasapi

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.