Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15551) contaxg válasza Alpee (#15550) üzenetére


contaxg
veterán

Még annyit segítek, hogy a digithez 90Ohm-os kábel kell.
Ha a CAT7-ben ilyen van, akkor jó! :)

(#15552) Ear001
Igaz! Ami gyártottam az is két független köpenyben volt.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#15552) Ear001 válasza Alpee (#15550) üzenetére


Ear001
addikt

berakni őket egy kábelharisnyába... Hagy zavarják egymást minél jobban a közös burkolatban...

(#15553) bkercso válasza Ear001 (#15552) üzenetére


bkercso
nagyúr

A test mindenképp közös, ha a tápot távol viszed, hurkot csinálsz. Zavarásban az induktivitás és az áram számít, a hurokkal növeled az induktivitást. De mivel az áram kicsi, szerintem csak kapacitíven zavarják egymást, az meg szintén kicsi, ha csak a kábelharisnya a közös, a szigetelés nem.
A legnagyobb zavarás meg a közös föld. Ezen úgy lehetne segíteni, hogy beteszel egy fesz-szabályzót e táp útjába, hogy a tápáram a tápfesz ingazdozás megszüntetésével ne ingadozzon. Vagy egy soros LDO-t, vagy egy soros söntszabályzót a forráshoz közel. Ez lenne a legjobb. A JLH shunt regulatort pl. át lehetne tervezni.
Ennél egyszerúbb megoldás, ha a testkábel vastagságát megnöveled, pl. 100x-ára.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#15554) Bodz


Bodz
Topikgazda

A Xonar DG toslink kimenete semmire sem jo, bun a ful ellen.

(#15555) bajnokpityu válasza bkercso (#15527) üzenetére


bajnokpityu
félisten

majd elmeséli,de ugy tudom saját.

hm74:mind az optikai,mind az olcsó USB alapvetően hibás dolog,és erősen limitálja a végeredmény zeneiségét. ha rám hallgatsz, elfelejted.
drága, és jó USB köröket ver az optikaira.

olcsón csak azt tudod megoldani, hogy kivezeted az alaplapod koax kijáratát.

contaxg: kaptam imént egy nagyon jó féligmeddig DIY USB kábelt. minden más visít utána. persze nem olcsó USB vevőkön kell próbálgatni.

EAR: a jobb cat kábelekben érpáronként sodorják, és árnyékolják.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#15556) Alpee válasza contaxg (#15551) üzenetére


Alpee
aktív tag

CAT7 -es 100 Ohm körüli, ha jól tudom...

@Ear001: Standard USB kábelben is egymás mellett futnak...

[ Szerkesztve ]

(#15557) contaxg válasza Alpee (#15556) üzenetére


contaxg
veterán

Akár még jó is lehet, hiszen a csatlakozó sem 90Ohm-os. ;]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#15558) Alpee válasza Ear001 (#15552) üzenetére


Alpee
aktív tag

És ha mondjuk tápot nem is vinnénk, hanem kapna az eszköz máshonnan 5V-t? Mondjuk a DAC táp -jától?

@bajnokpityu: Kíváncsi lennék az alaplapi és a Xonar koax kimenetek különbségére... vajon ki nyerne?

[ Szerkesztve ]

(#15559) Alpee válasza bajnokpityu (#15555) üzenetére


Alpee
aktív tag

SRY, dupla

[ Szerkesztve ]

(#15560) hm74 válasza bajnokpityu (#15555) üzenetére


hm74
aktív tag

"drága, és jó USB köröket ver az optikaira"

ezt a véleményt már máshol is olvastam, meg azt is hogy az opto káblenél az áram-fény-áram konvertávások csak rontanak a hangon,
a KÁCSA Audiónál is megnéztem a kínálatot, árulnak színezüst Audioquest USB kábelt jóval 100k fölötti áron, míg opto-ból 15k-nál drágábbal nem foglalkoznak, vajon miért?

(#15561) contaxg válasza hm74 (#15560) üzenetére


contaxg
veterán

Mert nincs az h.....je aki megvegye! :DD

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#15562) Alpee válasza hm74 (#15560) üzenetére


Alpee
aktív tag

optikainal inkább az átalakításon lehetne/kellene javítani mintsem az átvitelen, az sokkal kevésbé érzékeny a zajokra. Mellesleg meg nem igazán lehet eladni, ahogy contaxg is mondta. Inkabb koaxon hallgat zenét a hifista...

[ Szerkesztve ]

(#15563) bkercso válasza contaxg (#15557) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ez nem úgy 90 ohm, ahogy gondolod. :) Hanem akkora impedanciával kell lezárni, hogy ne legyenek visszaverődések rajta. A lezárás meg az eszközök tulajdonsága. A csatlakozó 0,01ohm nagyságrendben van.

hm74: az optikára azt mondják, hogy kb. 300ps jittert ad pluszba. Ez a vevő elektronikájának a zaja, ha jól emlékszem. Bajnokpityunál a jó USB meg a kisDAC árának 10x-esénél kezdődik, ha jól tévedek. :)
Összahasonlítás képp: a DIR9001 jittere 50ps (ennyire csökkenti, nem ennyit ad hozzá!), az SRC4192-é meg egy átlagos SMD oszcillátorral 1ps (pl. y2 DAC). A MomentDAC-é elvileg 0,2ps körüli a diszkrét óra miatt, de mérve nem volt, csak szimulálva.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#15564) Alpee válasza bkercso (#15563) üzenetére


Alpee
aktív tag

Akkor elvileg mindegy, h milyen receivert teszünk az SRC elé. mert az amúgy is lecsökkenti a jittert? Vagy nem ennyire egyszerű a képlet?

(#15565) bkercso válasza Alpee (#15564) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ez a kérdés számomra is. Ameddig a memóriapuffer bírja, addig mindegy kellene legyen, de tapasztalatok alapján nem az, pl. a MomentetDAc-ot is jobbnak mondják koaxról (meg az Essence One-t stb.). :F

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#15566) bajnokpityu válasza bkercso (#15563) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Ettol meg a kiskinai es a kisdac ugyanolyan szinten maradtak, gyakorlatilag nem vokt elonye a kiskinainak. Ezek az usb vezerlok is minimum 300as jittert tudnak, es joval zajosabbak is.

Kiskinai meg hallgathato egy jobb opaval koaxrol. Kisdac nemtom ott milyen. Nyilvan az is jobb.

Ehhez nem kell szazezres dac. Mondtam mar sokszor,h ezen a szinten felejtos az usb. Megvezet fejlesztesben. Azt fogod jobbnak hallani, ami jobban mos.

Usbrol ezek sztem gyengebbek, mint nexus s voodooval, neutronnal.

Es nem terben, savszelessegben buntetnek, ami megvezeti az embert, hanem zeneietlensegben.

A 75/80 hullamimpedancia nem csak a lezarast jelenti. Ha igy lenne, nem lenne difi. Csatinak, vezetonek sem art.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#15567) bajnokpityu válasza Alpee (#15564) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nem ilyen. Nem fix ertekre csokkent, nem 50psre, hanem csokkent vslamennyit.
Es ugyanugy van hangja az srcnek, recivernek. Hiaba digitalis, es merheto.

Jonak mondjak az essence usbjet, pedig csak a gyenge usbknel jobb. Alaplapi koax megveri.

Bkercso: Hogyhogy nem hallod,h mennyivel gyengebb a sajat dacod usbrol, mint koaxrol? Sztem uvoltenie kell a kulonbsegnek.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#15568) bkercso válasza bajnokpityu (#15566) üzenetére


bkercso
nagyúr

Mindkét emlytett DAC DIR9001-el van "csak" felvértezve, annyi a fő difi szerintem, hogy a kiskínai külső tápos, illetve talán kisebb az USB-vevő jittere.

A MomentDAc-ban viszont ugyan ez az USB vevő van, utána egy jó ASRC, és nem mondanám zeneietlennek, se nem mosottnak. De elhiszem, hogy koaxról jobb lt. Csupán a techniaki miért érdekelne. :)

Viszaverődés meg akkor nincs, ha a lezárás megegyezik akábel hullámimpedanciájával, nyilván így értettem. :) A lényeg, hogy ez nem a kábel DC ellenállása (ami hosszfüggő lenne)!

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#15569) baluka26 válasza bajnokpityu (#15567) üzenetére


baluka26
veterán

Bakker, már bánom, hogy nem néztük meg a Bifrost-ot koaxról is. Kíváncsi lennék, mert ebben elvileg egy hipiszupi USB vevő van.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#15570) Alpee válasza bajnokpityu (#15567) üzenetére


Alpee
aktív tag

@baluka: a bifrostban CM6631-es van, ugyanaz, mint az asus essence usb-je... esetleg más körítéssel....

[ Szerkesztve ]

(#15571) bkercso válasza bajnokpityu (#15567) üzenetére


bkercso
nagyúr

Egyszerű: nincs koax alaplapi kijáratom, mert laptopot használok (dokkoló nélkül). :D Gondolod, hogy egy dokkoló sokat dobna?

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#15572) Ear001 válasza bkercso (#15563) üzenetére


Ear001
addikt

Azt hiszem tényleg be kéne már fejeznem azt a posztot, ami arról szól, hogy mi digitális és mi nem mondjuk egy CD játszás folyamán....

Addig idéznek egy kicsit: Az elektromos jelek megbélyegzése analóg vagy digitális jelzővel egy filozófiai döntés. Az előbbinél folyamatosan, utóbbinál csak bizonyos időközönként vizsgáljuk a jelet. És amíg az előbbinél maradéktalanul elfogadjuk a mért értéket, utóbbinál el kell döntenünk – bizonyos szabványok, saját meggyőződések – alapján, hogy a kétféle lehetséges elvi állapot közül melyikhez soroljuk a tényleges adatot.

(#15573) bajnokpityu válasza bkercso (#15568) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Es a chip is mas. Kiskinai 8740, majd opaval osszegez. Kisdac integralt,ha jol tudom..

Bkercso: essencenek felbontasa nagyobb. Mas hibai vannak, de koaxrol kb egal a ketto. Ez izles dolga.

Viszont essence bolti, igy kb haromszor annyiba kene kerulnie. Plusz gyarilag eleg fos opakeszlete van, azt mondjak nagyon visszafogja.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#15574) bkercso válasza Ear001 (#15572) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem csak biz időközönként használjuk, van, hogy az órajlet is viszi a digit jel (pl. spdif-nél), és az órajel bizony analóg a jitter miatt.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#15575) bajnokpityu válasza Alpee (#15570) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Akkor azt is visszafogja.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#15576) Alpee válasza bkercso (#15574) üzenetére


Alpee
aktív tag

Én csak azon szoktam töprengeni, hogy miért nem az I2S terjedt el mint digit átvitel, sztem sokkal robusztusabb mint az SPDIF... Nem alkalmas hosszabb távokra?

[ Szerkesztve ]

(#15577) bkercso válasza Alpee (#15576) üzenetére


bkercso
nagyúr

4 ér, drágább csati és kábel...

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#15578) Alpee válasza bkercso (#15577) üzenetére


Alpee
aktív tag

3 is elég...
sztem amilyen összegeket kiadnak az emberkék a gyengébb minőségű (I2S-hez viszonyítva) koaxért, annyiért azokat is meg lehetett volna csinálni...

(#15579) bajnokpityu válasza Alpee (#15576) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Mert csak rovid utat bir. Azt mondjak.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#15580) bkercso válasza bajnokpityu (#15579) üzenetére


bkercso
nagyúr

Az tény, hogy impedanciára érzékeny, ha pl két egymás melletti NYÁK-panel közt viszik, már be szoktak építeni soros 33 ohmokat a jelutakba.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#15581) Dorian válasza bkercso (#15571) üzenetére


Dorian
félisten

Na igen, itt lép be nálam is egy korlát. Céges laptop optikai kmenettel. Elvben szétszedve lehetne rá koaxot buherálni, de céges. Annyit meg azért nem ér a hifizés, hogy csak ezért vegyek 150-ért sajátot...

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#15582) bkercso válasza Dorian (#15581) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nálunk tudják a tutit, mert még opto sincs. :) A régiek dokkolóján volt koax...

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#15583) bajnokpityu válasza Dorian (#15581) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Lett volna sb 60ert. ;)

Jobb is lett volna a hangja.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#15584) Dorian válasza bajnokpityu (#15583) üzenetére


Dorian
félisten

Láttam, h hirdeted, de gépről szeretek zenét hallgatni. Ez amolyan megrögzött szokásom. Távirányítóval néhány soros kijelző nem az én világom.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#15585) bajnokpityu válasza Dorian (#15584) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Weblapon at is iranyithato. Meg 320as mp3ba kikodolja a wave outot, es mintegy radiot hallod az egesz gepet.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#15586) contaxg válasza bajnokpityu (#15585) üzenetére


contaxg
veterán

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#15587) bkercso válasza contaxg (#15586) üzenetére


bkercso
nagyúr

Szép IP cím. ;)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#15588) contaxg válasza bkercso (#15587) üzenetére


contaxg
veterán

Áááááá nem olyan szép ez...
A páros számmal végződőket pl. jobban szeretem :D

De legalább látható, hogy milyen felületen (is) lehet vezérelni a Squeezeboxokat.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#15589) istvan_06 válasza bajnokpityu (#15555) üzenetére


istvan_06
csendes tag

Igen, saját fejlesztés lesz vagyis már ki is van fejlesztve. :)

Csak jönnének már az alkatrészek hogy gyakorlatba is meg tudjam építeni... :(((

Eladó extra jó hangminőségű DAC: http://hardverapro.hu/apro/elado_egy_kivalo_hangminosegu_hazi_keszitesu_dac/hsz_1-50.html

(#15590) guppy válasza bkercso (#15571) üzenetére


guppy
őstag

Én pont ezen gondolkoztam mostanság, érdemes lenne e egy dokkolóba beruháznom h kihozzam a koax jelet a laptopomból, nem tudom mennyit rontana pluszba a dokkoló a hangon..., jah, és nézegettem a dokkolókat, de nem tudtam rájönni melyik csatlakozó hivatott a koax jelet leadni :F (thinkpad R500 laptopról van szó)

(#15591) bkercso válasza istvan_06 (#15589) üzenetére


bkercso
nagyúr

Akkor mégsincs még kifejlesztve... Most jön csak a tüzijáték! ;]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#15592) bajnokpityu válasza istvan_06 (#15589) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Es meg mennyi ido, mire osszehangolod az alkatreszeket? Ott sok fog mulni..
Hihetetetlen mi tartalek van a dacban. Es meg mindig minden fejlesztesbol profital...

Ha ilyen lesz erosito, kerek egyet:)
Tudod, en is kuldtem egyet. ;]

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#15593) szilu7 válasza Ear001 (#15572) üzenetére


szilu7
senior tag

Filozófiai döntés?
Saját meggyőződések alapján fogadjuk el, hogy a két állapot közül melyikhez soroljuk az adatot? :F
Még szerencse, hogy nem így van, különben nem nagyon működnének a számítógépek.
Egyébként bkercso ismét felhívta a figyelmet a legfontosabbra. Sok esetben nemcsak az adat megy, hanem a D/A konverzió órajele is. Lásd az SPDIF-nél használt kódolás.
USB-n sokszor saját fejlesztésű USB vezérlőt használnak a nagyobb gyártók. Lásd TAS1020B, ami egy programozható mikrokontroller. Ott semmi közvetlen köze az órának az adatátvitelhez. Egy Benchmarkot egyszer meghallgatnék, hogy mi a különbség két USB kábel között. És nem a kábel hosszára gondolok, mert azt én is tapasztaltam már más USB-s eszközöknél, hogy a nagyon hosszúval nem/rosszul működnek. Hanem egy átlag, jó minőségű fél méteres vs. csillió-billió dolláros audiofil.
Egyébként meg Pityunál a pont, csak két szót emelnék ki: ...a végeredmény zeneiségét...
Simán jobb lehet műszakilag egy komoly USB-s adatátvitel, de attól még nem biztos, hogy jobban fog tetszeni a hangja.

(#15594) bajnokpityu válasza szilu7 (#15593) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Amig eljut dacig a jel, csak rontani lehet rajta. Az, hogy tompitja valaki a bajt fedett dolgokkal, meg nem oldja meg a lenyeget. Csinaltam pontos hangu erositot, de nemigen szoktak emberek utanakabelezni, rossz lancban ez sok hibat megmutat. Igy is tul konkret a szar lancokhoz. Ugyanakkor egy hd580/k500 bol rengeteget ki lehetne hozni. Sznobsag sztem draga fules venni, es egy gyenge lanccal probalkozni..

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#15595) bkercso válasza bajnokpityu (#15594) üzenetére


bkercso
nagyúr

A DT235-ből is. :Y Nem röhög!

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#15596) bajnokpityu válasza bkercso (#15595) üzenetére


bajnokpityu
félisten

:B

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#15597) istvan_06 válasza bajnokpityu (#15592) üzenetére


istvan_06
csendes tag

Remélem, hogy pár (2-3) hét alatt elkészül.

Tudom, hogy küldtél, köszi. :R Amíg nem érzem minden tekintetben jobbnak az enyémet addig nem is fogom késznek nyilvánítani. :)

Eladó extra jó hangminőségű DAC: http://hardverapro.hu/apro/elado_egy_kivalo_hangminosegu_hazi_keszitesu_dac/hsz_1-50.html

(#15598) Bodz


Bodz
Topikgazda

Na ki találja ki (ntomka kivételével), hogy mi van a képen? :)
A doboza szerint: "Listen respectfully the most beautiful sound in the world." :Y

[ Szerkesztve ]

(#15599) krichd1 válasza Bodz (#15598) üzenetére


krichd1
addikt

Világító kijelzős, fémtekerős doboz, egy asztal, fehér fal, billentyűzet, és egy másik doboz :DDD .

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#15600) ntomka válasza Bodz (#15598) üzenetére


ntomka
nagyúr

Annyit elárulhatok, hogy nem usb-s mikrosütő? :D

ツ Headphones on - World off

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.