Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15301) schawo válasza Dave™ (#15296) üzenetére


schawo
titán

Először szerezz egy Audinstot közvetlen összehasonlításra, hátha csak rosszul emlékszel. Előfordult már jobb családban is :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15302) Dave™ válasza bajnokpityu (#15299) üzenetére


Dave™
nagyúr

Na de a "zeneibb" az egy egzakt valami és a technikailag jobbnak mindig jobban kell tetszenie? Picit zavar a hietetlenségetek :D Sokkal jobban kitölti a teret meg minden, de nekem pl. a magasa egyértelműen nem tetszik. Telefonról is jobban tetszik a hangkép, bár ott már túl szűk a tér. Lehet megszoktam az Audinst hangját, és szimplán az hiányzik. Na meg a Denonnal tök jól megvoltak, ha a HRT-nek ez nem megy, akkor nem erősítőt fogok cserélni, mert az sokkal macerásabb.

Az AD2000-et meg nem kell sajnálni, ez egy eszköz, nem az a célom, hogy minél high-endebb hangot csikarjak ki belőle, hanem olyat, ami tetszik :) Ha ez az olcsóbb DAC-al megy, akkor visszaváltok és kész.

schawo: valószínűleg így fog történni valahogy, de sajnos elég erősen él bennem a kép, hogy mi hiányzik. A HRT hangja nekem túl finomkodó, az Audinst ércesebb volt minden tekintetben és az jobban tetszett.

[ Szerkesztve ]

(#15303) schawo válasza Dave™ (#15302) üzenetére


schawo
titán

az Audinst ércesebb volt minden tekintetben és az jobban tetszett
Íme az eb sírja. :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15304) bajnokpityu válasza Dave™ (#15302) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nem jelenti feltetlen,h egy teknikailag asz lancon zenet is lehet hallgatni. De denon az elso ami helyere valami celeszkozt kiprobalnek.

Schawo: azert szolhattal volna. Megint.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#15305) sipi83 válasza schawo (#15301) üzenetére


sipi83
aktív tag

Már most szólok: Én vissza nem adom! :DD

Más: Átjumpereltem (de szép magyar szó ez amúgy), hát mivel ma Yonderboi napot tartottam, amúgy is jól szórakoztam, de most úgy hallom a K500-at, hogy nem érzem azt, hogy valami visszafogja. Még van pár kedvenc a listámon, szóval van még mit hallgatni.

(#15306) sipi83 válasza schawo (#15301) üzenetére


sipi83
aktív tag

dupla, törölhető

[ Szerkesztve ]

(#15307) baluka26 válasza Dave™ (#15302) üzenetére


baluka26
veterán

Hát kíváncsi voltam, hogy minden Denon integrált ilyen jó phone kimenetű...hát a PM360-am kimenetére rakva a D7000-et úgy ledobtam majdnem, mint Tyll a Beats Solo-t. Ez kurva szar.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#15308) bajnokpityu válasza baluka26 (#15307) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Es az egy jo denon.
Egyebkent el vagyuk kenyeztetve. Volt h ilyesmirol hallgattam k55ot.

Ja teknikailag a canamp sem asz es megis elmenyt ad. Csak egy pelda. Vagy elozo hangfalam. Szinte csak nekem tetszett.

Balu: van most egy ethosz erosito vendegsegben. Teknikailag nem tul jo. 85dba jelzaj, a osztaly. Bo ket oraja nem alltam fel kanaperol. Kezd tetszeni:) van elet heed utan.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#15309) Dave™ válasza baluka26 (#15307) üzenetére


Dave™
nagyúr

PMA360 ugyebár, amit te írtál az egy Marantz típus lesz. Ez nekem régebbi darabnak tűnik, még az 500-asok is rosszul sikerültek állítólag, viszont az 510, 710 stb. meg elvileg elég jól, legalábbis ez köszön vissza a reviewk-ból, de lehet csak én olvastam szelektíven. A D7000 meg számomra úgy fest más rendszerről sem annyira igazán tetszik neked, hiszen akkor miért adnád el két hét után...

Lehet kedden meglátogatom fiziket, úgyis kíváncsi volt az AD2000-re és akkor mindenki megnyugodhat, hogy hol is van a bibi. Elviszem a HRT-t is. Akit érdekel csatlakozhat.

schawo: ebben a formában most AKG-sabb lett a hangja, és ez nem tetszik. Túl polite a magasokban, túl hideg általánosságban, nem érezni annyira pörgősnek és agresszívnek, mint előtte. Lehet egy kalap szar alá az Audinst mint DAC, mégis sokkal jobban élveztem. sipi után meg azért nem érzem magam hülyének, szemmel láthatóan neki is nagyon bejön.

fattyu: meglátjuk, elvileg jó lehet az este. fizikkel is egyeztetnem kellene :)

[ Szerkesztve ]

(#15310) fattyu válasza Dave™ (#15309) üzenetére


fattyu
veterán

én kiváncsi lennék az ad2000-re meg vihetnék egy champot akár, csak fél hét előtt nem érek oda ha megfeszülök se.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#15311) bajnokpityu válasza Dave™ (#15309) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Konkretan igen rosszak az uj 500/700as denonok.
Felebol ketszer olyan jo erositot tudok diyben.
A regi 320/360 asok reggelire megeszik oket. Ha nincs kiszaradva a pufferkondi.

Ha osszejon, vihetek meg par ujkeletu fuleserositot.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#15312) Dave™ válasza bajnokpityu (#15311) üzenetére


Dave™
nagyúr

Az 500-asról én is ezt olvastam, de én az 510-ről beszélek. Arról meg ilyet nem olvastam sehol, csak az ellenkezőjét. DIY-ből meg mindig jobbat lehet kirakni olcsóbban, ebben nincs semmi újdonság. Ez bármelyik rendes gyártó termékére igaz.

(#15313) baluka26 válasza Dave™ (#15309) üzenetére


baluka26
veterán

Nem a tetszéssel - nem tetszéssel van gond a Denon-nal :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#15314) contaxg válasza Dave™ (#15302) üzenetére


contaxg
veterán

Azt hiszem kezdem érteni a dolgot....
Te azért keresed szerintem azt a hangot, mert az AT fejesek általában elég finom, lágy karakterű cuccok és az MSII+-szal ez már túl sok a jóból. Próbáld ki az MSII-őt is ha tudod. No az nem lesz finomkodó. Az egy gyors, pörgős hang teli élettel, energiával.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#15315) baluka26 válasza Dave™ (#15312) üzenetére


baluka26
veterán

A Champ ugyanazt tudja, mint az Asgard a gyártótól kigurulva, kábé ugyanannyiért. Nyilván el kell tekinteni a vámtól és áfától, a lényeg azt, hogy az Asgard-ot megéri 250 USD-ért árulni, csillivilli dobozban.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#15316) Dave™ válasza contaxg (#15314) üzenetére


Dave™
nagyúr

Na végre valami konstruktív hozzászólás, talán ez lehet a háttérben, köszönöm. Az AD2000 eddig a legagresszívebb AT, de a HRT-vel most eléggé hasonló tónust mutat, mint a valóban finomkodó AD900. Simán elkéépzelhető, hogy ez a helyzet, amit felvázoltál, mert telefonról (iphone 4, Omnia 7) is sokkal agresszívebb volt, és jobban is tetszett az a karakter. Köszi még egyszer, nagyon jó gondolatébresztő :) Kedden elmegyek fizikhez, aztán lehet élnék a korábbi ajánlatoddal is (MSII sima). Azt gondoltam a régi + jobb lesz, de ha tényleg ez van a háttérben, akkor nagyot tévedtem.

(#15317) baluka26 válasza Dave™ (#15316) üzenetére


baluka26
veterán

Egyszer én is átcsuszanhatok hozzád mindenféle Szarral és Denon-nal :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#15318) contaxg válasza Dave™ (#15316) üzenetére


contaxg
veterán

A régi MSII+ a legmelegebb hangú HRT DAC. Szerintem hallgathatatlan. :B

Holnap tekerek a városban Óbuda-Kőbánya vonalon (úgye nem fog esni :O ) Ha nem vagy ettől nagyon messze akár még útba is tudlak ejteni.

(#15319) Audison
Yepp!! Hát sok finomkodás nincs a hangjában, de még sem mondanám agresszívnak. Olyan jó bulis hangja van! :)

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#15319) Audison válasza contaxg (#15314) üzenetére


Audison
senior tag

"Az egy gyors, pörgős hang teli élettel, energiával." Akkor megvan miért szeretem ennyire rock/metal zenére.

[ Szerkesztve ]

(#15320) Dave™ válasza contaxg (#15318) üzenetére


Dave™
nagyúr

El is mennék érte akár, csak holnaptól hétfőig Londonban leszek. Kedden ha tekeregnél, akkor az jó lenne, szabin leszek :) Az a durva, hogy a melegsége nem igazán jön át, illetve nem szembetűnő, mert kicsit világos, meg lágy is. Az Audinst melegebbnek tűnt, legalábbis ezen a láncon biztosan az volt.

baluka: hajrá, kedden itthon vagyok :) Bp. 13. kerület, ha jó, akkor egyeztetünk.

szerk: akkor éppen GDP-t termelek :D

[ Szerkesztve ]

(#15321) baluka26 válasza Dave™ (#15320) üzenetére


baluka26
veterán

Nekem ilyen csütörtök délelőtt szokott jó lenni :D

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#15322) contaxg válasza Dave™ (#15320) üzenetére


contaxg
veterán

Még nem tudom mi lesz kedden, de hétfőre okosabb leszek. :)
Ha nagyon összeszedem magam még az AT.hu demó rendszerét is el tudom vinni.(Halide+Lavry).

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#15323) Dave™ válasza contaxg (#15322) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ez volt kint a hifi shown? A W5000 meggyőző volt :) Hétfőn éjfélkor jövök vissza, kedden reggel fogok tudni reagálni bármire is. Köszi!

(#15324) contaxg válasza Dave™ (#15323) üzenetére


contaxg
veterán

Nem ez, de ilyen! :) Jó utat!

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#15325) bkercso válasza Dave™ (#15309) üzenetére


bkercso
nagyúr

fiziknél minmden erősítőmből van egy, kivéve a legújabbat. :)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#15326) bkercso válasza bajnokpityu (#15311) üzenetére


bkercso
nagyúr

Milyen új erősítőd van? Nekem a hétvégén lesz kész a Kumisa III-am.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#15327) bajnokpityu válasza bkercso (#15326) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Csinaltam egy meg tovabb huzott champot.
Kegyetlen a rossz felvetellel, de nekem tetszik a sebessege.

Meg lesz remelem egy panda es egy zen. Ha mar az asztali is eleg jo, kedvet kaptam.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#15328) schawo válasza Dave™ (#15309) üzenetére


schawo
titán

Félreértés ne essék, az Audionst a lehetőségekhez képest egy igen jó DAC, sok drágább és jóval gyengébb DAC-ot ismerek. :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15329) bkercso válasza bajnokpityu (#15327) üzenetére


bkercso
nagyúr

Érik az újabb tali, azt hiszem... :C

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#15330) <MZ/X>


<MZ/X>
őstag

A Zero DAC-ra rá lehet kötni sima hangfalakat is, vagy csak átalakítóval? Javít annak a hangján, vagy valamiért nem kompatibilis a két dolog?

Original's never fit - Socket 370

(#15331) bajnokpityu válasza bkercso (#15329) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Te miket csinaltal mostansag? Panda tesoja, meg?
Rosszul neztem, panda kitbe olyan tranyokat csomagoltak, itthon vasarolt 30-40db egyike sem erte el a kiteset. Tipusonkent vettem ennyit valogatas celjabol.
Kar volt. Azt a mutimetert meg kukazom.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#15332) Ear001 válasza Dave™ (#15293) üzenetére


Ear001
addikt

HRT MSII+ -t adok egy Audinst HUD-MX1 +10.000 Ft-ért cserébe (tehát 45-ért forintosítva) Jelige: a jobb nem minden esetben jobb, nekem jobban tetszett a régi felállás és hajlandó vagyok magamnak beismerni

Na ez nettó marhaság. Nagyobb összegben, mondjuk öt forintban fogadok arra, hogyha visszakapod a régi rendszeredet, akkor meg annak a nyűgjei fognak zavarni és huss a lelkibékének. Ez a klasszikus A-B-A tesztek fenesége. Ahol A tetszik, B nem tetszik , már A sem tetszik, genya B.

(#15333) schawo válasza Ear001 (#15332) üzenetére


schawo
titán

Így. :K

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15334) schawo válasza Ear001 (#15332) üzenetére


schawo
titán

Valószínűleg csak most érett be, hogy az AD2k alá már nem lesz jó a korábbi kiszolgáló háttér. Se az MS2+, se a Denon nem ez alá a füles alá való. Már a 900 is necces volt (sőt). Az AD700 a maga (kalap szar) hangminőségével még elment ezekről.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15335) bkercso válasza bajnokpityu (#15331) üzenetére


bkercso
nagyúr

Szimamp, annak a kicsinyített - és árulandó - verziója (szerintem nem sok különbség van köztük -, és lesz Kumisa III. Ennyi. :)
Kellemes meglepetés! Mondjuk ez egy extra drága kit. (biztos nem volt épp selejtes tranyójuk. ;] )

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#15336) bajnokpityu válasza bkercso (#15335) üzenetére


bajnokpityu
félisten

igen.és szerinted válogatják a szar tranyókat, hogy hülye magyaroknak jó ez is?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#15337) bkercso válasza bajnokpityu (#15336) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem tudom. Olcsóbbak, az biztos, más fórumon meg nehéz eladni. Nem én találom ki, hogy az eBay-en hamis alkatrészek mennek, és barátaim is tapasztalták már (amíg le nem szoktak az ebayről, rendszeresen). De nem terhelem megint ezzel a topicot; a Panda meg olyan drága, hogy akár el is hiszem, hogy eredti...

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#15338) bajnokpityu válasza bkercso (#15337) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Vigyazni kell. Valodi high endet kinaban nem rakjak kitkent ebayre, de a mi also kategoriankban kincsek vannak.
Kisebb-nagyobb modokkal mindenki talalna olcson jo hangu erositot. Ha meg leellenorzi, foleg.

Egyebkent tekintve a panda alkatreszmennyiseget, azt sem tudnam itthon ennyibol kihozni.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#15339) bkercso válasza bajnokpityu (#15338) üzenetére


bkercso
nagyúr

CKKIII-at 15-ből építek készre, dobozostúl. :)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#15340) guppy válasza Dave™ (#15309) üzenetére


guppy
őstag

Sztem vmi komolyabb dac+amp kombóval kéne próbálkoznod, akkor a dac funkcionalitása is megmaradna és lehetne jobb/fejeshez jobban passzoló erősítőset nézni.

ötletem már nincs h merre kéne elindulni a 60-80 as kategóriában, a mini-i sztem túl finomkodó lenne...

(#15341) ntomka válasza schawo (#15334) üzenetére


ntomka
nagyúr

Az MS2+ mitől nem jó alájuk? Én inkább erősítőre gyanakodnék első körben.

ツ Headphones on - World off

(#15342) <MZ/X>


<MZ/X>
őstag

Ha egy uDac vagy Zero Dac DAC/AMP eszközzel használoke egy fejhallgatót, akkor az egy akármilyen, akár olcsó hangfalat is megszólaltat szebben, vagy az erősítés miatt nem játszik együtt a kettő?

Original's never fit - Socket 370

(#15343) Dorian válasza <MZ/X> (#15342) üzenetére


Dorian
félisten

Hangfalat? Hová dugnád bele a hangfalkábeleket?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#15344) <MZ/X> válasza Dorian (#15343) üzenetére


<MZ/X>
őstag

Hát vagy a line-inbe vagy a fejhallgató helyére átalakítóval :F :D

Original's never fit - Socket 370

(#15345) krichd1 válasza contaxg (#15279) üzenetére


krichd1
addikt

Ez a szám DAC tesztre is jó :D . Ennél hallható leginkább, mennyire tisztább a középe a nálam lévő Wolfson DACnak, mint az X-Fi HD-nak.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#15346) bkercso válasza <MZ/X> (#15344) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ha a line inbe dugod a hangfalat, az max. mikrofonnak lesz jó. :D
A füles helyére meg ne dugd, mert halk lesz.
A line outra köss egy erősítőt (hangfalhoz valót) és arra lehet hangfalat kötni.

Vannak olyan fülampok - pl. CEC 53N - , amik hangfalat is meghajtanak pár wattal, de azokon van hangfalkimenet "speaker" felirattal.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#15347) bajnokpityu válasza bkercso (#15346) üzenetére


bajnokpityu
félisten

K1000nek mi az impedanciaja?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#15348) baluka26 válasza bajnokpityu (#15347) üzenetére


baluka26
veterán

120

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#15349) bkercso válasza bajnokpityu (#15347) üzenetére


bkercso
nagyúr

igen

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#15350) guppy


guppy
őstag

Egy ilyet nagyon szívesen meghallgatnék :))

de ez az ár :(((

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.