Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16551) bajnokpityu válasza contaxg (#16550) üzenetére


bajnokpityu
félisten

mondjuk nem hiszem,h a 32bites már rossz lenne. De hogy a gyártónak olcsóbb,mint analóg megoldani a szimmetrikus hangerőszabályzást, az tuti.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#16552) tomama


tomama
aktív tag

[link]erröl valami vélemény?

(#16553) MPeter87


MPeter87
őstag

Üdv mindenkinek!
Lenne egy gyors kérdésem: Aki MP4Nation-ről rendelt FiiO E17-et ugye nem fizetett vámot? ;]

(#16554) contaxg válasza bajnokpityu (#16551) üzenetére


contaxg
veterán

Nekem az egészről az jut eszembe, hogy a Lavry is lassan ki fog hozni vmi újat (kénytelen lesz) és nekem ideje elkezdeni spórolni. :O

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#16555) bajnokpityu válasza contaxg (#16554) üzenetére


bajnokpityu
félisten

hát igen.. marha nagy durranás lehetett maga idejében a da10,de nyakán lihegnek.

dac chipeket sem értem,miért nem fejlesztik komolyabban. igazából egyik chip sem tökéletes(szerintem), tök más karakterű zene jön ki rajtuk,miközben elvileg azonos a bemenenő adat. ha tökéletesednének, a differencia csökkenne,szerintem.
Közben még a tendenciát sem látom, hogy csökkenne, atomtengeralattjáró minőségű köritést, kiszolgálást figyelembe véve sem tökéletesek.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#16556) jzola


jzola
tag

Kíváncsiság hogy aki OSX et használ DAC-al milyen lejátszót, és milyen módban használja?
Én snow leopard - audirvana lejátszó (Integer mode, iZotope SRC)

Lion nem tud integer módot, meg amúgy is lassú lenne már gépemen..

"De nyelvelnek, zsibongnak, ûznek S nekihajtanak önvesztükre Mindig új hitnek, dalnak, tûznek."

(#16557) contaxg válasza jzola (#16556) üzenetére


contaxg
veterán

A Lion tud integer módot, ha az Audirvana tud integer módot ha 64 bites (kb 2008 utáni) rendszeren.használod (egyébként pattog lejátszás alatt)

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#16558) jzola válasza contaxg (#16557) üzenetére


jzola
tag

ezt jó tudni, bár pattogás nem jó..
SL ről remélem még sokáig nem kell váltanom. kopp kopp szerencsére jelenleg nincs problémám zene lejátszás terén.

"De nyelvelnek, zsibongnak, ûznek S nekihajtanak önvesztükre Mindig új hitnek, dalnak, tûznek."

(#16559) lugosi válasza contaxg (#16557) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nekem nem pattog...

(#16560) Bodz válasza tomama (#16552) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Kicsi es olcso. :) Nem lehet hallgathatatlan szerintem.

(#16561) bajnokpityu válasza contaxg (#16557) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Egyébként ismerős szerint tévedés, hogy Mac alól jobb minőségben jön ki a zene. Nem próbáltam, de már valszeg nem is hajtok efelé. Közös ismerősünk nem Macen hajtja a HRT MS1esét?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#16562) Ear001 válasza bajnokpityu (#16555) üzenetére


Ear001
addikt

Mert senki nem fejleszt igazán hifi célra D/A-t. A piac túl kicsi, ennél sokkal fontosabb, hogy mindenféle sokcsatornás házimozis, multimédiás ketyerékbe is el lehessen sütni, meg mobil eszközökbe, ezért az univerzalitás meg az integráltság a legfontosabb irány.

Az elvileg azonos bemenő adat pedig tényleg csak elvileg az, gyakorlatilag nagyon nem...

(#16563) bajnokpityu válasza Ear001 (#16562) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Az anno linkelt wm chip tényleg ilyen volt :D
Recivertől összegzésen át IVn keresztül minden egybe.

De nem látom be, hogy a nemakarás miatt van így. Nem látom, hogy az integráltság lenne az irány. A 2 csatornás dac chipek még mindig a gyártón belüli királyok. Szerintem minden gyártó meg van győződve, h övé a legjobb.

TDA 15éve még integrált összegzős, IVs volt,tán még a clock is belül volt.

Mostani nagyobb kategóriás chipek meg nem összegeznek, csomóban nincs IV konverter, clock egyikben sincs, és tápot is minimum kettőt kérnek.

Bemenő adatnál az elvi azonos adatra gondoltam, én sem poenból vettem drágán usb-spdif konvertert.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#16564) contaxg válasza bajnokpityu (#16561) üzenetére


contaxg
veterán

Valószínűleg nincs Macje :D
De komolyra fordítva szót a legfejlettebb szoftveres megoldások általában Macre jönnek ki. Lásd integer mód.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#16565) bajnokpityu válasza contaxg (#16564) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Egy nagyon jónak minősített mac-t azért összehallgatnék, egy jól beállított win7es megoldással szemben. De végre egy jó XLR jöhetne már,emberi áron.. Egy olyan végleges hangú. Aztán beköltöznék a nappaliba egy hétre :D

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#16566) Hyperion


Hyperion
senior tag

Nem találtam itt a PH-n megfelelő topicot, itt pedig akad jópár DIY user, szóval OFF-ban kérdezném:
2x22V-os 250VA-es toroid trafót itthon hol tudnék venni? Lomex, HQ, SOS kilőve. A gyártatáson kívűúl van alternatíva?

Köszönöm!

(#16567) bkercso válasza Hyperion (#16566) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem drágább gyártatni szerintem, mint venni.
Kontha, Hobbielektronika apró, AVX apró, vatera, licit.hu ?

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#16568) Hyperion válasza bkercso (#16567) üzenetére


Hyperion
senior tag

Ezeken sincs :/

Gyártatást csak a világ végén találtam. Esetleg jól beváltat tudsz még ajánlani?

(#16569) bkercso válasza Hyperion (#16568) üzenetére


bkercso
nagyúr

A Rádiótechnikának is volt valami használtalkatrész üzlete a XIII. kerben 7 éve...

Gyártatás: Elektris 2000 Kft., Bp. Határ út, 1db-ot is csinálnak. Nagyon rugalmasak. Én nem ismerem, egy barátom ajánlotta.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#16570) Hyperion válasza bkercso (#16569) üzenetére


Hyperion
senior tag

Köszönöm, megkeresem őket!

(#16571) Locutus


Locutus
veterán

E17-en mire jó a gain állítás? Van valami értéke fülhallgatónként ami megfelelő?

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#16572) bkercso válasza Locutus (#16571) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ahogy hallod. Amúgy érzéketlen és/vagy magasimpedanciás fülesnél szokás magasra állítani, mert különben halk lenne; hangos füleseknél meg alacsonyra, hogy kényelmesen be tudd állítani halk hangerőre is.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#16573) bkercso válasza Locutus (#16571) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ahogy hallod. Amúgy érzéketlen és/vagy magasimpedanciás fülesnél szokás magasra állítani, mert különben halk lenne; hangos füleseknél meg alacsonyra, hogy kényelmesen be tudd állítani halk hangerőre is.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#16574) PuMbA válasza schawo (#16548) üzenetére


PuMbA
titán

Eddig is tudta: "The optical input on the DAC1 can accept up to 192 kHz." :)

(#16575) contaxg


contaxg
veterán

Én a Lavryról tudtam, hogy "harcolt" a 192kHz ellen. Talán ezért is húzta át Schawo a hozzászólását. :)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#16576) PuMbA válasza contaxg (#16575) üzenetére


PuMbA
titán

Benchmark is "harcol/t", de ha a fórumukba olyanokat írnak, hogy van +1 vevőjük, ha tudja USB-ről a 192kHz-et, akkor inkább beleteszik szerintem. Ezen kívül a Prism is "harcol/t" és hangmérnökök között sincs egyetértés:

"I like the results I'm getting at 96 K, and in my book I make a convincing argument that it is the converter design that counts far more than the sample rate. We really should be labeling converters by their resolution, not by their sample rate."

Szóval ez még mindig egy levegőben lógó ügy.

[ Szerkesztve ]

(#16577) bajnokpityu válasza PuMbA (#16576) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nem feltétlen. tervezőként csak azért nem raknék egy dacba még egy recivert, hogy az amúgy jóhangú dir9001 96kHzes limitjét túllője. feltételezem dir van benne,azért a 96kHz limit.

nyákot tervezheti újra, és a legrövidebb jelútra is keresztet vethetne két reciver alkalmazásánál.

nekem sem jelentett túl sok görcsölést lemondani a 192ről, cserébe van egy jóhangú, atomstabil 96om.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#16578) baluka26


baluka26
veterán

Neutron valóban elég komoly minőség droidon.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#16579) ntomka válasza baluka26 (#16578) üzenetére


ntomka
nagyúr

Mitől?

ツ Headphones on - World off

(#16580) baluka26 válasza ntomka (#16579) üzenetére


baluka26
veterán

Jobban szól az Optimus Black-em vele, mint a Transformer-em gyári lejatszoval.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#16581) ntomka válasza baluka26 (#16580) üzenetére


ntomka
nagyúr

Érdekes. Én semmi extrát nem tapasztaltam vele. :)

ツ Headphones on - World off

(#16582) bajnokpityu válasza ntomka (#16581) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Kisebbséget alkotsz :D
statisztika 3:1hez immár :D

Mennyi is kell, hogy a placebót kizárjuk? 10?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#16583) bkercso válasza bajnokpityu (#16582) üzenetére


bkercso
nagyúr

10/10, de ugyan annál az embernél. Nem többség dönt elven. :)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#16584) bajnokpityu válasza bkercso (#16583) üzenetére


bajnokpityu
félisten

aszittem ez működhet demokratikus úton.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#16585) schawo válasza bajnokpityu (#16584) üzenetére


schawo
titán

Te még hiszel a demokráciában? :D
Churchill azt mondta: "A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."

Az én változatom 70 évvel később: A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces politikai beszélgetés egy átlagos politikussal. :U

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#16586) bkercso válasza schawo (#16585) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ez pont mellette szól. Beszélgetnél inkább egy diktátorral...

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#16587) ntomka válasza bkercso (#16586) üzenetére


ntomka
nagyúr

Nekem egyik faj sem szimpatikus...

ツ Headphones on - World off

(#16588) SOAD19 válasza ntomka (#16587) üzenetére


SOAD19
addikt

[link] ? ;]

(#16589) ntomka válasza SOAD19 (#16588) üzenetére


ntomka
nagyúr

[link]

ツ Headphones on - World off

(#16590) SOAD19 válasza ntomka (#16589) üzenetére


SOAD19
addikt

Akkor hadd jöjjön még egy kis kultúra: [link]

Befejeztem! :DDD

(#16591) JohannZimu


JohannZimu
senior tag

Sennheiser HD600-hoz milyen dac+amp-ot ajánlanátok, új és használt is jó, keret kb. 80k. Ha kihagyhatatlan ajánlat lenne srófolható a keret kicsit. (MDAC 100k-ért... :Y )
Másik topikban ajánlották: matrix mini-i?
Erről valakinek van tapasztalata: Yulong D100 MKII?
Köszönöm.

(#16592) Bodz válasza JohannZimu (#16591) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Ha nyugis, transzparens, közép orientált hangra vágysz, akkor a Yulong jó lehet.
Ha lehet DIY cucc is, akkor ezt vidd el egy meghallgatásra! :)

[ Szerkesztve ]

(#16593) Bodz válasza Bodz (#16592) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Hozzá egy Szimamp.

(#16594) chrisnagy13 válasza JohannZimu (#16591) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

Ha találsz 100k alatt használtan Asus Xonar One-t csapj le rá... :K

(#16595) bajnokpityu válasza JohannZimu (#16591) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Essenence one. Nemi ingyenes opa okositassal. A minimum forrás, ehhez a fuleshez.
Később meg champ, ha van ra le.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#16596) JohannZimu válasza bajnokpityu (#16595) üzenetére


JohannZimu
senior tag

ASUS Xonar Essence One - ez nagyon tetszene, nem tudjátok véletlenül, ki a Mo-i disztribútor?

(#16597) bajnokpityu válasza JohannZimu (#16596) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Szamtekboltokban árulják. Koaxrol picit gyengébb a hangja, mint s moment dacnak(emlékezetből) de ingyenes opakkal átlépi. Usbrol meg jobbnak gondolom az Asust. Fuleserositoje is hozza azt a szintet.

Ket hét difivel hallottam oket,es ugyanannyiert asust vettem két hónaposan . De újonnan is nettó 90.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#16598) krichd1


krichd1
addikt

Supra USB kábellel kapcsolatban van vkinek tapasztalata ?

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#16599) contaxg válasza krichd1 (#16598) üzenetére


contaxg
veterán

Bodz??

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#16600) baluka26 válasza krichd1 (#16598) üzenetére


baluka26
veterán

Miből van?

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.