Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16951) krichd1 válasza gabross (#16944) üzenetére


krichd1
addikt

Lehetséges. Az biztos, hogy vmit másképp csinál a MusicBee wasapi, mint a többi.
Már mind1, eladtam az X-Fi HD-t. :)

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#16952) dudika10 válasza contaxg (#16949) üzenetére


dudika10
veterán

Mindig mondom, hogy a Creative egy idióta cég.
Néha tudnak értelmes dolgot is lerakni az asztalra, de ez tök véletlen náluk. Ha rajtuk múlna, ilyen nem történne. ;]

Ennek ellenére szerintem jó az Xfi HD. Olcsón feljebb lépni nem is olyan könnyű. :)

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#16953) contaxg


contaxg
veterán

Ilyet sem lát mindennap az ember!!
Audiophile fejeserősítő 4 (igen, négy!!!) kimenettel

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#16954) Bodz válasza contaxg (#16953) üzenetére


Bodz
Topikgazda

5000 dollárért mást nem tud? :)
Audiofil családok kedvence eszköze közös fejhallgatózáshoz. :D

[ Szerkesztve ]

(#16955) baluka26 válasza contaxg (#16953) üzenetére


baluka26
veterán

Pontosan ugyanilyen a potméter feje az Asgardon is :D

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#16956) Ear001 válasza vodkaboy22 (#16948) üzenetére


Ear001
addikt

Na és mi jött ki akkor, amikor két különböző USB kábelen átküldött digitális jelsorozatból kapott analógon mértél torzítást, figyeltél jelformát?

(#16957) contaxg válasza baluka26 (#16955) üzenetére


contaxg
veterán

Maradjunk annyiban, hogy több mint gyanús a dolog! :DDD

(#16954) Bodz
Csak 5k?? :B

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#16958) vodkaboy22 válasza Ear001 (#16956) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Nem sajnos ilyet nem mértem még, de AD/DA rendszeren átküldött jel SNR-t mértem 16bites 48khz-es rendszert és ott aztán nem volt befolyásoló tényezó a kb 0.5 méteres szalagkábel :P mibenléte (csavartuk melléraktunk trafot stb).

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#16959) schawo válasza Ear001 (#16956) üzenetére


schawo
titán

Kérlek, ne szólj hozzá. Ez abszolút közös érdek. Neked, neki, nekünk.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#16960) krichd1 válasza gabross (#16944) üzenetére


krichd1
addikt

Tényleg, majdnem el is felejtettem megkérdezni. Milyen a Brainwavz HM5 a Shure SRH440-hez képest, így hosszabb idejű használat után ? Melyiket használod inkább ?

A választ inkább a fejes topikba írd kérlek a rend kedvéért. :R

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#16961) gabross válasza krichd1 (#16960) üzenetére


gabross
tag

Szinte csak a HM5-öt használom, pont ma tettem el a Shure-t a dobozába. Az SRH440-et kicsit fársztó egész nap hallgatni, a HM5-öt cseppet sem, sokkal megbocsájtóbb a az elmúlt 15 év; szörnyen masterelt anyagaival szemben. Egy-két hete elővettem a Shure-t, de el is tettem hamar.

Elgondolkodtam azon, hogy a Fiio E10 helyett milyen lehet egy Musiland Monitor US 03-mal vagy egy MSII + Pandával, de annyit nem szeretnék költeni, végül is csak munkahelyen fejhallgatózom. :)

(#16962) bajnokpityu válasza Ear001 (#16956) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Csinált ilyen mérést valaki?
Erősen érdekelne.

Az volt eddig számomra legmeglepőbb dolog, hogy amilyen a hangja az adott kábelnek analóg kábelként, tök olyan lett a belőle készült USB drót is. Holott, totál más alakú, és feszültségű jelek vannak.

Contaxg: kevés ennyi cső, hogy teljesen független 8 csatormás erősítés legyen.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#16963) Deadzone41 válasza contaxg (#16953) üzenetére


Deadzone41
őstag

ez aztán a társasági erősítő :). kicsit olyan nekem mint a többcsövű vizipipa, de eközbe nem lehet beszélgetni :). nem igazán értem a több fejes kimenetes cuccokat, a fejhallgatózás olyan külvilágot kizárós, 1 személyes, magányos móka, nem tudom elképzelni hol van ennek létjogosultsága a promózáson kívül.

(#16964) kk831228


kk831228
addikt

Hát eza bee a foobarhoz képest egy rakás sz.. :D Legalább is hallhatóan gyengébb...

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#16965) baluka26 válasza kk831228 (#16964) üzenetére


baluka26
veterán

Ja, hát HD650-nel kicsit túl kerek lesz a történet...:DDD

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#16966) kk831228


kk831228
addikt

[wheel of fortune : Ezzel jól össze lehet hasonlítani... :K

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#16967) schawo válasza kk831228 (#16964) üzenetére


schawo
titán

650-hez szerintem XBMC :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#16968) bkercso válasza vodkaboy22 (#16932) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ha elég nagy (lenne) a puffer.

contaxg #16953: Hifisókhoz, kiállítóteremben jól jöhet az ilyesmi. :)

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#16969) contaxg válasza bkercso (#16968) üzenetére


contaxg
veterán

Bizony!! ;)

Ezért is szeretem a Heed Canalotot!

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#16970) kk831228


kk831228
addikt

Ez a korg viszont nem rossz. Legalább is nem rosszabb a foobarnál ;] Nem hallok különbséget. Mondjuk nem is lehet normálisan ABz-ni. :N

contaxg Meg lehet szüntetni ezt a Social szolgáltatást (twitter):B :D

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#16971) Deadzone41


Deadzone41
őstag

nálam ez a méhecskés lejátszó néha pattog :S

(#16972) Deadzone41


Deadzone41
őstag

dupla

[ Szerkesztve ]

(#16973) tomama válasza gabross (#16961) üzenetére


tomama
aktív tag

a HM-5-öt honnan rendelted? mert én is azzal szemezek :) :)

(#16974) fattyu válasza Deadzone41 (#16971) üzenetére


fattyu
veterán

nálam is csinálta de nem is maradt fent. foobar maradt hangilag is, meg bee nekem nagyon kusza felület volt.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#16975) schawo válasza Deadzone41 (#16971) üzenetére


schawo
titán

Érdekes, nálam nem pattog.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#16976) bajnokpityu válasza Deadzone41 (#16971) üzenetére


bajnokpityu
félisten

buffer?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#16977) Bodz válasza fattyu (#16974) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Ne már, kusza? :D

[ Szerkesztve ]

(#16978) Deadzone41 válasza bajnokpityu (#16976) üzenetére


Deadzone41
őstag

állítgattam én mindent. de amúgy sem jött be nagyon a felülete, meg kissé döcögős volt. most az aimp-et próbálgatom, eddig ez bejövős.

fattyu: akkor úgy látszik nem csípi a hrt-t. foobar is tud vele pattogni, de csak ha rosszul van beállítva a puffer.

[ Szerkesztve ]

(#16979) fattyu válasza Bodz (#16977) üzenetére


fattyu
veterán

:D nyilván ez így nem az, de ha látni akartam a teljes libraryt akkor túl sok mindent tolt arcba és hirtelen nem is találtam módot az egyszerüsítésre.

Nekem megfelel a foobar, tetszik a hangja szépen testre szabható mit akarok nem akarok látni.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#16980) vodkaboy22 válasza bajnokpityu (#16962) üzenetére


vodkaboy22
addikt

http://www.head-fi.org/t/617026/usb-cable-and-sound-quality/420
Itt rengeteget beszélnek az usbről mint befolyásoló tényező...
Illetve a forum végén találsz videot is ami elég jól elmagyaráz ezt azt.
A forumban stereophile.com linkek is vannak ami scope-os mérésekkel vannak tele.
http://www.ti.com/lit/ds/symlink/pcm2707.pdf
itt egy tök jó datasheet amiben az usb vételi csomagok és puffer jelenségek vannak leírva, kis tudással kihámozható, hogy ha a vételi adatban hiba van amit nem tud korigálni a rendszer attól még 1000dolcsis kábel se véd meg és a puffer se, de a puffer és a handshaking jelek miatt elméletben a kimenetre csak "pure" ergo hibátlan csomagok jutnak.
:P

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#16981) krichd1 válasza tomama (#16973) üzenetére


krichd1
addikt

Innen, de most a Lindy olcsóbb.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#16982) tomama válasza krichd1 (#16981) üzenetére


tomama
aktív tag

a lindy kb.ugyan az?és amit linkeltél oldalt onnan szabad rendelni?megbízható?

(#16983) krichd1 válasza tomama (#16982) üzenetére


krichd1
addikt

Kiegészítőkben van eltérés, de 99%-ban ugyanaz. Nem rendeltem még arról az oldalról, de ha utánaolvasol, akkor láthatod, hogy nem nagyon volt rá panasz.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#16984) guppy válasza tomama (#16982) üzenetére


guppy
őstag

ha fejes témában keresgélsz/érdeklődsz, sztem jobban jársz ha a fejes topikban keresgél, ott több az információ - látom lemaradtam, már megtaláltad a megfelelő topikot :)

[ Szerkesztve ]

(#16985) Locutus


Locutus
veterán

Valaki összefoglalná mi ez az asio/wasapi, meg lejátszó őrület itt most?
Szoftveresen is kéne valamit mókolni a win7en, hogy még jobban szóljon az e17+hd598 ? Vagy mi?

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#16986) Dorian válasza Locutus (#16985) üzenetére


Dorian
félisten

Foobar 2000-hez letöltesz Wasapi bővítményt felinstalálod, lejátszás/output beállításokban beállítod a megfelelő külső eszközhöz, zenét indítod, örülsz.
Ezek kikerülik a Windows mixert így (bit)pontosabb hangot kapsz.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#16987) bmakszim válasza Dorian (#16986) üzenetére


bmakszim
senior tag

Ahhoz, hogy bitpontos legyen, a full file bufferinget nem kell még beállítani? Vagy még az is kevés?

[ Szerkesztve ]

(#16988) Dorian válasza bmakszim (#16987) üzenetére


Dorian
félisten

Nem tudom, hogy feltétele-e, mindenesetre nálam be van állítva egy akkora méretre, hogy ha egy file-ben van egy album, akkor is beleférjen.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#16989) contaxg


contaxg
veterán

A Hifisó legjobb hanja? Meglehet! :DDD
Öröm volt a CDBár szobájában lenni!
Semmi műmájerség, meg sznobi cincogtatás, brummogtatás... :N, hanem AC/DC: She got the jack!!

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#16990) bajnokpityu válasza contaxg (#16989) üzenetére


bajnokpityu
félisten

EAR képei között egyébként ott figyel Humanék asztalán bal oldalon a füleserősítő. Gondolom hamar lesz arról is nemzetközi teszt. Szerintem ilyennek kell lennie egy füleserősítőnek.

Addig egy kis olvasnivaló :)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#16991) contaxg válasza bajnokpityu (#16990) üzenetére


contaxg
veterán

A bugyim ugyan nem lett nedves a hallottaktól, azért nem is ez volt a legrosszabb szoba. :) Minőségi hangot egyébként sem könnyű egy kiállításra összeállítani.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#16992) bajnokpityu válasza contaxg (#16991) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Bár ismerősökkel erősen vitázunk melyik szoba volt jó,meg nem jó (2 egyező vélemény nem volt még), de első 5ben mindenki szerint benne voltak.
Neked hol lett nedves?
Nekem a Traverzinos vagy a Gripphonos szoba kéne :)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#16993) contaxg válasza bajnokpityu (#16992) üzenetére


contaxg
veterán

Az egyik szobában volt egy Plinius erősítő amit nagyon régóta ki szeretnék próbálni. Na attól nagyon!! Szerintem a Bodornál elég korrekt hang volt, de a Limar is tisztességes hanggal volt jelen.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#16994) MASSlag


MASSlag
tag

Sziasztok!

Valamilyen USB-s DAC megvételén gondolkozom AKG K240 és egy épített fejhallgató erősítő mellé. Analóg forrásokkal (deck, CD lejátszó), már próbáltam és gyönyörűen szól. Gépre kötve viszont az alaplapi hangkártya már közel sem tud ilyen minőséget. Most Z77-Pro4M van ami szerintem kritikán aluli, de mást is próbáltam már (más alaplapok, laptopok) .Tompa, mosott, zavaros. (Csak a fülemre hagyatkozom, nincs hangmérnök képzettségem.)
Sajnos a komolyabb cuccokról csak álmodni tudok, egy FiiO E10-re van max keretem Néztem a Behringer uca202-t és a FiiO E10-et. Tetszett a 202 barátságos ára, jókat hallottam róla, de csak 16 bitet tud és elég gagyi doboza van. A FiiO szép, kicsi 24 bites, de kínai, dupla annyiba kerül és nem vagyok biztos benne, hogy ennyiért tényleg tudja azt a 24bitet.
Azt kérdezném, hogy mekkora előrelépés lenne egy 202 az alaplapi karikhoz képest, és a FiiO szól-e annyival jobban, amennyivel többe kerül. Ha tudtok más, jobb megoldást (csak külső jöhet szóba) hasonló áron, annak még jobban örülnék.

A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka

(#16995) Locutus válasza MASSlag (#16994) üzenetére


Locutus
veterán

Vagy hogy a 24bit szól-e annyival jobban a 16-nál...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#16996) Deadzone41 válasza MASSlag (#16994) üzenetére


Deadzone41
őstag

jó kis cucc az e10, nem kell félni a kínaiaktól. a 24bit-et tudja, nem poénból van ráírva, nem mintha ez túl sokat számítana. logouton találsz róla cikket. szerintem ez alá nem érdemes adni. esetleg használtan ki lehet fogni valamit.

(#16997) krichd1 válasza MASSlag (#16994) üzenetére


krichd1
addikt

Miért ne tudná a 24 bitet a Fiio ? Legtöbb alaplapi is tudja, csak a nagyon gagyik nem. Ebben az árkategóriában ott van még az X-Fi HD USB, igaz ez a 44,1khz-et nem ismeri :D.
Ettől függetlenül jó külső hangkártya az X-Fi HD USB. 24bit csak akkor fontos, ha sok ilyen hanganyagot van.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#16998) MASSlag


MASSlag
tag

A X-Fi HD USB-ről nagyon rosszakat hallok (Az ASUS Xonar U1-ról is). Igazából nekem a (szubjektív) hangminőség számít, papíron az alaplapi kártyák is tudnak szép dolgokat.
Ezt a tesztet néztem: http://nwavguy.blogspot.hu/2012/01/fiio-e10-dac.html. Tele van sok szép adattal, amik nekem igen kevés információt adnak, számokban nincs sok különbség a kettő között. Leginkább az érdekel, szól-e annyival jobban a FiiO mint amennyivel többe kerül a Behringernél. Az a lényeg, hogy egyenletes tiszta hangja legyen, és érezhetően legyen jobb egy alaplapi cuccnál.

A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka

(#16999) krichd1 válasza MASSlag (#16998) üzenetére


krichd1
addikt

"A X-Fi HD USB-ről nagyon rosszakat hallok"

Rossz madarak csicsergését hallgatod. :) Persze vannak hibái, természetesen létezik nála jobb DAC, de kérdés hogy mennyiért. A felsoroltak közül mindegyik jobb az alaplapodon lévő ALC892-nél. E10-ben van egy nagyobb impedanciás fejhallgatókhoz is használható erősítő.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#17000) bajnokpityu válasza contaxg (#16993) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Hmmm. Bodor sztem is jó volt.
Olvastam AVXen a véleményeket, filmezgetés nézés közben. Annyi sok "más" fülű ember van,döbbenet.

Nem mondom, h Humanék lánca a legjobb. De sztem talán övéké a legolcsóbb, és az összes véleményben benne voltak az első 5ben. Amennyire így emlékszem, ez senki másnak nem sikerült. Haveri körben meg mindenki első 3ba tette őket.
Valszeg okos dolog volt, közepesnél halkabb előadást csinálni, így szoba kevéssé szólt bele. Szintén nem villogós zenéket tettek be, ezen is sokan elúsztak.

Most látom a Seni füleserősítőjénél, hogy fél misi, daccal egyben. :F

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.