Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10651) kk831228 válasza Dorian (#10648) üzenetére


kk831228
addikt

Az nem hifi fikázó rész volt, hanem az amiről szól a fórum már egy jó ideje. :) Bár végül is már a hifi is erről szól mostanában!! A drótkerítésről meg inkább ne mert lehet te is bebuknál rajta!! :K ;)

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#10652) bajnokpityu válasza kk831228 (#10651) üzenetére


bajnokpityu
félisten

dorian,joval,magasabb szinten jar hifiben ezek szerint mint ti. amikor nem hallott difit, bevallotta.
az o fulet ismerem...

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#10653) kk831228 válasza bajnokpityu (#10652) üzenetére


kk831228
addikt

Én már bevallottam magamnak!!! Ez ott kezdődik hogy magadnak kell bevallani!! Mert amíg magadnak nem vallod be úgy is írkálod a saját placebodat mindenkinek! :)

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#10654) Dorian válasza kk831228 (#10651) üzenetére


Dorian
félisten

Mindegy, most biztos nem fogok vitatkozni, mert erőm, energiám sincs hozzá + perceken belül kapcsolom ki a gépet.
Csak egy emlék: Amikor már megvolt a jelenlegi hangfalkábelem, de még a régi is, és az újat kölcsön adtam, bekötöttem a régit, barátnő megjegyezte (nem tudott a cseréről és hidegen hagyja a hifi) "Mi történt, rosszabb a hang?"

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#10655) kk831228 válasza Dorian (#10654) üzenetére


kk831228
addikt

:D :D :D Inkább hagyjuk!!

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#10656) Ákos97 válasza dudika10 (#10632) üzenetére


Ákos97
aktív tag

Ezer hála neked, összedugtam, és így két és fél óra hallgatózás után meg kell hogy mondjam, hogy ez valami eszméletlen, amit ki tud préselni magából ez a kis cucc! :Y
Fenomenális.
A tér:
Széltében valami hatalmas, és rettentő precíz. Mélységben mégnagyobb.5.1-es rendszerben, sztereóban olyan, mint ha a center is szólna. Anyám bejön, és ezt mondja:
- Ákos, a center szól a legjobban!
Mondom neki:
De hiszen, nem is szól a center! :D
Igen, ilyen jó a sztereokép.
A mélyek:
Feszesek, de mégis lágyak, a zenébe simulnak. Brummogásnak nyoma sincs.
A közép: Ez azt hiszem, a DAC 'highlight'-ja. Dúsak, lágyak, és krémesek.
Elég hangsúlyosan jelen van az általam máskülönben rühellt középmély, de itt olyan krémesen beleolvad a zenébe, hogy le a kalappal. Persze fémességből sincs hiány, a gitárok csak úgy pengenek.
A magasak:
Kifinomultak, nem harsognak, és puhábbak, mint a D2X-szen. Érezhetően elkülönülnek a középtől.
A fejhallgató-erősítő része is nagyon jó, a Dac-nak a "csövessége" itt is érezhetően jelen van. Van kfaft benne rendesen, fél hangerőn, már szinte a halláskárosodást okozó hangerő határán van.

(#10657) csƵ


csƵ
őstag

A tegnapi nap folyamán kb. 4 hónapos Prodigy Cube hallgatózás után vissza kellett dugnom a fülesemet az alaplapi jack aljzatba. Az első reakcióm az volt, hogy "Mi ez a szar?" :D
Tényleg igaz, hogy a különbség sokkal szembetűnőbb, ha a jobb eszközről váltunk a rosszabbra, mint fordítva.

(#10658) contaxg válasza Ákos97 (#10656) üzenetére


contaxg
veterán

Nem egy "kultikus" darab, de nem lehet rossz! ;)
Legnagyobb érdeme ha jól tudom, hogy lehet vele közvetlenül LP-t digizni.

Yamamoto HA-02 hogy tetszik?

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#10659) bkercso válasza bajnokpityu (#10649) üzenetére


bkercso
nagyúr

Most, hogy ilyen jól abbamaradt, én is hozzászólnék a vitához (vélemény szinten!)! :)
Nagy kérdés ugyanis, hogy mit is mérjünk, ami jellemzi a hifi eszközt. Sokféle mennyiség definiált - és nyilván ki lehetne találni még akár jobbakat is, csak senkinek nem sikerült eddig - , mégis csak a legalapvetőbbeket szokás mérni: frekimenet, THD, esetleg IMD és négyszöges mérés. Alkatrészek adatlapja a hőmérséklet függvényében is szokott tartalmazni grafikonokat. De nem periodikus jelekkel való mérést csak a legdrágább alkatrészek adatlapján találok, készülékeknél pedig ez még ritkább. Pedig a tranziensekre adott reakció, hőtranzienek lecsengése, a kábeleken összeszedett zajok kezelése stb. szintén fontosak a hangzás szempontjából.
Viszont mindezek nem tartoznak feltétlenül a tisztelt vevőre, nem az a feladat ugyanis, hogy katalógusból találjuk ki, mi a jó. A marketing kedvéért is megy a számháború, így ami csúnya, azt nem közlik, pedig lehet, hogy a konkurens terméké még csúnyább.
Szóval a tervezés közben/végén megmérnek sok mindent, amit aztán nem publikálnak, csak belső ellenőrzés, hogy jó legyen a végeredmény és kevés a meghibásodás.

slfln: Igenis legitim dolognak tartom a meghallgatást. Az összefüggés keresését is a műszakiak és a hallhatóak között, de ezt csak laborban, műszerekkel lehet csinálni, katalógusadatokból és pár egyszerű mérésből nem lesz meg a válasz. Olyan jó minőségű rendszerekről van szó, hogy sokszor csak hosszútávon érződik, hogy másképp szól két eszköz. Pl. kevésbé fárasztó, mert az agynak kevesebbet kell korrigálnia. De korrigál, ezért rögtön nem hallod. Kérdés persze, hogy a nyüanszok megérnek-e egy vagyont.
Az én módszerem: hallgatom hetekig, aztán váltok. :)

És persze létezik placebó is, illetve a saját lelkünk megnyugtatása is szerepet kap. Pl. ezért zárjuk kettőre az ajtót. Próbálta valaki, hogy egy betörő előbb jut-e be az egyre zárt ajtón, mint a kettőre zárton?

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#10660) Bodz válasza contaxg (#10658) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Szép az ára is. :D

(#10661) Bodz


Bodz
Topikgazda

Ha valaki nem olvasta volna a Headstreamer bemutató topikjában.
Vakteszt lesz, méghozzá ic kábel. :D Két árban hasonló kábel. Az egyiket jobban preferálom a másiknál, de meg is tudom különböztetni a szemem nélkül? Hétvégén kiderül. :D
A holnapi program, hogy a kiderítsem van-e a különböző kábelek használatával bármilyen mérhető változás a hangerőben. :)

(#10662) contaxg válasza Bodz (#10660) üzenetére


contaxg
veterán

Emlékeim szerint van belőle raktáron. Megpróbálom a talira elkérni.
Persze ha egyáltalán érdekel valalkit. :D

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#10663) Bodz válasza contaxg (#10662) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Megfülelném szívesen a kb. 1200 dolláros cuccot. :D

(#10664) guppy válasza Bodz (#10661) üzenetére


guppy
őstag

Érdekesnek hangzik, ahogy contaxg fadoboza is :DDD

(#10665) Bodz válasza guppy (#10664) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Már csak a zene a kérdés. Nosztalgikus hangulatom van mostanság, mit szólnátok ehhez? :))

(#10666) bajnokpityu válasza bkercso (#10659) üzenetére


bajnokpityu
félisten

amennyire utánaolvastam,meg érdeklődtem jó fülű embereknél,(pár percig hallottam is, de igen szar kábelekkel, füleskimenetről kivezetve) az AD dacok mintha hullámoztatnák a hangot a közép tartományban.ez szigorúan véve rossz.ugyanakkor francért akarom a kipróbált,jó kiskinai wolfit lecserélni 2-3x annyiból kihozható AD1955re?a kiskinai árához képest steril középtartománnyal, wolfsonos térrel ugyanúgy bir,mint a nagyok, és saját mértékrendjén belül pontos is(12-15rugóért lehet kihozni doboz nélkül). igazából lehet hosszabb távon kipróbálok egy adag opampot, hátha valamelyikkel még jobb lesz,mint a JRCvel(utóbbi volt amúgy érdekes módon az az opamp, amivel 1 kategóriával jobb volt a hangja),de mivel a nagy dacom sztem a wolfsonból kihozható max körül járhat, érzem valami egészen más is kéne,nem csak stiluson belül jobb.

csak "izgalom"ra vágyok. a durva hibákat fülem kihallja,kisebb hibákat meg már nem hibának,hanem jellemzőnek gondolom.pláne dac ICk terén,ahol nincs olyan,hogy A legjobb.

van olyan jellemző, és zene,ahol a wolfsont még egy PCM is megveri,mégis fülemnek kedvesebb összességében a wolfik hangja. mérési eredményekről, torzitásokról fogalmam sincs,de ha Neked is, nekem is tetszik, akkor ha papiron rosszabb lenne, sem hiszem,h érdekelne,nemigaz? ez a jó a DIYben,hogy nem a marketingeseket kell etetni,hanem a cél,hogy minél jobban szóljon.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#10667) guppy válasza Bodz (#10665) üzenetére


guppy
őstag

így lehet elbukod a tesztet :DDD

(#10668) contaxg válasza guppy (#10664) üzenetére


contaxg
veterán

Ezt a fadobozt nem értem...

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#10669) guppy válasza contaxg (#10668) üzenetére


guppy
őstag

erre mondtam h fadoboz :B

(#10670) bkercso válasza bajnokpityu (#10666) üzenetére


bkercso
nagyúr

így van. :) Ráadásul a -120dB körüli tprzítás a hallhatóság határán van, még ha van karaktere a -140d-es opampoknak is. Ez a karakter szerintem nem korelál szorosan a torzításadattal, amit megadnak.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#10671) bajnokpityu válasza bkercso (#10670) üzenetére


bajnokpityu
félisten

:R

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#10672) slfln válasza bkercso (#10659) üzenetére


slfln
senior tag

Én is legitim dolognak tartom a meghallgatást. Ha azonban jelentős különbségek lennének egy gyors A-B-val is ki kellene tudni szűrni, ha probléma van vagy szignifikáns különbségről van szó. Az olyan hibákat is mint a fázistorzítás, ami fáradékonyságot sok estben fejfájást okoz, valóban csak idővel lehet meghallani. Volt sajnos ilyenhez már szerencsém és eleinte nem értettem, hogy mitől érzem leterheltnek magamat és mitől fáj a fejem már fél óra után, ha azt hallgatom... pedig jól szólt.
Egyik eszközzel sem éreztem ilyet 3 nap után sem, így ezt ezzel kizártam.
Írtam is, hogy én ettől ezzel többet foglalkoztam, mint egyesek gondolják.

A teszt nem 4 percig tartott, ahogy ez ki lett itt találva. Személyenként ~1-1.5 óráról van szó és ez csak az éles teszt. Előtte volt lehetőségük csak a számot betanulni és utána az egészet látva, majd nem látva próbálták megjegyezni, melyiknek 'milyen hangja' lehet.
Én két napig készültem rá.

A jó mérések még nem biztos, hogy jól szólnak gondolatmenetedhez csak annyit fűzök hozzá, hogy a DAC1 kiválóan szerepelt minden mérésen. Az audiofilek pedig egybehangzóan áldják és dicsőítik azóta is a hangja miatt. Hozzáteszem, hogy ez az egyetlen normálisan dokumentált és mért eszköz, amit jelenleg ismerünk.

A vaktesztek pedig igenis legitim dolgok. Amíg az agyad a szemeddel párosulva ennyire befolyásolja a füledet, addig ez az egyetlen tisztességes módja annak, hogy valós eredményekkel szolgálj. A vakteszt önmagában nem objektív! "Az eljárástól lesz objektív" - de valóban, ez egy szerencsétlen elnevezése a dolgoknak. Valójában ugyanúgy a füledre hagyatkozol ilyenkor is, csak a többi manipulátort kicsukod.

A "hosszan kell hallgatni, és otthon"-ra visszatérve: Nem egy tanulmány szólt már arról, hogy azonos dobozban hazavitt különböző - normális!- termék hetek után sem szólt máshogy. A legnagyobb összesítés erről itt van.
Ha tudod mit hallgatsz hosszú távon, akkor az ugyanúgy hiteltelennek mondható, mint a vakteszt. Végül is akkor is ha nem tudod, de az egyikről mondjuk jobbakat olvastál, mint a másikról közben az erősen hat tudat alatt.
Példaként lásd a tegnapi Tiloson ment hifi vitában, amikor behülyítették a népet, és a mindenkinél rosszabbiknak ismert márkájú készüléknek volt jobb képe, amikor nem tudták melyiket nézik.
Ilyenkor már ugyanis a hangulataid, a környezeted, az hétköznapokon ért hatások is befolyásolják a megítélésed. Ha azon a héten amikor A-t hallgattad megdöglött a kutyád, befizettél 45 csekket, elromlott a kocsid akkor azt rosszabbnak fogod hallani, mint B-t a következő héten, amikor is megjött a fizetésed, 3-masod volt a lottón és sikerült venned egy rég áhított könyvet...

Nem akartam megtéríteni, meggyőzni senkit. Csak arra akartam volna ösztönözni az olvasókat, hogy néha használják a fejüket és ne higgyenek el mindent, és mindenben, ami előtt nagy árcédula csücsül.

[ Szerkesztve ]

(#10673) KMT válasza slfln (#10672) üzenetére


KMT
addikt

"Ha azon a héten amikor A-t hallgattad megdöglött a kutyád, befizettél 45 csekket, elromlott a kocsid akkor azt rosszabbnak fogod hallani, mint B-t a következő héten, amikor is megjött a fizetésed, 3-masod volt a lottón és sikerült venned egy rég áhított könyvet..."

Már próbáltam ilyen összefüggéseket keresni, de nem jött be. Egyszerűen tud akkor is gyengébben szólni a rendszer, amikor jobb kedvem van.
Túl egyszerű lenne.

(#10674) baluka26 válasza slfln (#10672) üzenetére


baluka26
veterán

Nem tudom, szerintem az erős ezen az A/B teszten, hogy meg kell mondani, hogy pontosan melyik melyik. Szerintem annyit kellene csak, hogy melyik szólt jobban. Ahhoz, hogy ismerd két rendszer hangját pár órás előkészület nagyon kevés szerintem. Biztos, hogy van köztük különbség.

Egyébként én 50%-on a HeadStreamert egy 32 ohmos AT fülessel hallgattam.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#10675) slfln válasza KMT (#10673) üzenetére


slfln
senior tag

Úgy érted, hogy ugyanazt a rendszert hallottad gyengébbnek? Túlságosan belenagyítottam
Igaz, a jó kedv sem indokolja, hogy valami jobban szóljon.

baluka26: És ha elolvastad, akkor ez is ott van, ezt (is) figyeltem. Nem azt mondtuk be amúgy, melyik szól, hanem azt, hogy ugyanaz e, vagy mást hallunk! A jegyzőkönyv kitöltéséhez van megnevezve az eszköz csupán.

Öhmm... nem tudom ilyen elvárásaid vannak a hangerővel, én nem szeretnék közel süket lenni 40 évesen.

[ Szerkesztve ]

(#10676) bajnokpityu válasza baluka26 (#10674) üzenetére


bajnokpityu
félisten

igen,annyit bizonyitott,h xy valami láncon valami zenével,valami kábelen nem hallott difit.
hurrá :R

óó,hány ilyet mondhatnék, korai korszakomból.hogy most mit kéne hallanom,hisz nincs is...
ilyenkor esélyes,h baj van v füllel,v a lánccal.akkor ott valami gyenge láncszem. mert két ennyire különböző felépitésű cuccnak nem kéne ugyanúgy szólnia.99%,hogy legalább hangszinben kéne difi.

ha visszagondolsz,irtam,h a fülesláncban lecseréltem a drága kábeleket ócsó gothamra.mert 99%,h nem lesz különbség.igy is lett.de ez nem jelenti,h a gotham ugyanolya jó,mint egy kimber hero,v egy valhalla.csak ott nem jön ki. pedig eléggé sok dicséretet kapott a K500,hogy van felbontása is, teknikája is,mivel más már nem lehet(szoftveres okositáson túl vagyok),marad a kiskinai dac. ezért kap tuningot.oszt vagy jobb lesz,v nem :)

és miért szokta házimozis tesztelő fórumtársunk 2-3 hétig használni a tesztelésre kapott cuccot? hogy értelmes teszt legyen belőle,ami nem csak felületes embereknek mond valamit.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#10677) baluka26 válasza slfln (#10675) üzenetére


baluka26
veterán

De pont ez az, a jegyzőkönyv nem azt bizonyítja, hogy mást hallunk. Kellett volna egy olyan négyzet, hogy ugyan azt hallom. Itt én csak azt látom, hogy ámbár lehettek különbségek, az eszközt nem ismerve be kellett tippelni egyet, ezért az 50%-os eredmény...

Az, hogy nem tudták eltalálni a készüléket, azt is jelenti, hogy nem hallottak különbséget a felek? Szerintem a kettő nagyon távol van egymástól..

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#10678) slfln válasza bajnokpityu (#10676) üzenetére


slfln
senior tag

Kedves István!

Szívesen látlak az aranyból kiöntött és mindenki tapasztalatát túlszárnyaló, 99%-os pontosságú füleddel egy egyeztetett hangerős vaktesztre! Idő mint a tenger, ez nem akadály!
Valamint várom sok szeretettel az első cikkedet is, ami felett lehet másnak is hőbörögni - és nem a helyesírási hibákon.

baluka26: Teljesen félreérted. Továbbra is csak azt tudom mondani, hogy tanulmányozd át jobban. Ki lehet belőle olvasni, hogy ugyanazt, vagy nem ugyanazt hallja. Ez is lett volna a cél.

[ Szerkesztve ]

(#10679) bajnokpityu válasza slfln (#10678) üzenetére


bajnokpityu
félisten

sosem mondtam,h arany a fülem,és h tapasztalt vagyok. ahelyett,h visszakézből okoskodol, inkább megfogadhatnál 1-2 tanácsot.nem tőlem,ahhoz nem vagyok méltó.

pont azért nem irtam cikket 10 éve,mert ilyen lenne a végeredmény.és amig nincs rá időm, nem is fogok.Bkercso,aki tiszteletben tartja,h nem az ő valósága A valóság, no, tényleg szeretnénk találkozni egymással,vele nem tudunk összehozni másfél hónapja talit. mivel mi ketten sztem jól el tudunk úgy beszélgetni, hogy elég más irányból közelitünk a zenéhez.

akkor miért törném magam,h veled találkozzam? nekem miért lenne jó? úgysem hinnéd el amit mondok,mert idegből beszélsz.én meg addig is jól szórakozok :) ha meg már Istvánnak nevezel, gyakorlatilag kimondtad,h személyeskedni akarsz. és amig nem változik, had szkippeljelek...

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#10680) baluka26 válasza slfln (#10678) üzenetére


baluka26
veterán

A kis irkafirkákból kellene, a papír széléről? Onnan elég nehézkes nekem. az is lehetne nyomtatva, mert alig látom.

Továbbra is csak azt látom, hogy az objektív teszt szerint teljesen megkülönböztethetetlen a két eszköz.

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#10681) bkercso válasza bajnokpityu (#10679) üzenetére


bkercso
nagyúr

Csak 2 hete, de nekem is annyinak tűnik. :)

slfln: jó anyagok, köszi! :R

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#10682) KMT válasza slfln (#10675) üzenetére


KMT
addikt

Persze, a hangfalas rendszeremre gondoltam.

"okoskodol" :O

(#10683) slfln válasza baluka26 (#10680) üzenetére


slfln
senior tag

OK. Ha ez így nem jó...

Akkor 'kihívom' a Bifrost+Asgardot a FiiO E10 ellen egy egyeztetett hangerős vaktesztre, ahol és amikor csak akarod, saját fejhallgatóddal, olyan zenével, amilyennel csak szeretnéd.

Hmm?

[ Szerkesztve ]

(#10684) baluka26 válasza slfln (#10683) üzenetére


baluka26
veterán

Amint jó lesz nekem időben, oké. :K

Rendben, saját zene, HD650, oké. Részleteket privátban.

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#10685) Slownz válasza slfln (#10678) üzenetére


Slownz
senior tag

Gondolkodok egy ideje, hogy beleszóljak-e a vitába, sajna eddig tudtam kibírni, hogy ne okoskodjak bele :))

Szerintem a vita eldöntésére a legjobb mód az lenne, ha bajnokpityu (igazából teljesen mindegy, hogy ki. Lényeg, hogy egy olyan fórumtag, aki azt állítja igen is, kihallja a különbséget a két dac között) a fent említett 2 dac-hoz összeállít egy olyan "rendszert" (kábelek, erősítő, fejhallgató (vagy akár hangfal) stb.), ami számára teljesen kizárja, hogy amiatt lenne a difi, és egy vakteszten mondjuk 10-ből 9x eltalálja (és ezt megismételjük még 2x 1 hét szünet után) , hogy épp melyik forrást hallja, akkor le lehet szögezni, hogy meg tudja különböztetni a kettőt. Ehhez oda lehetne adni neki mindkét eszközt egy hónapra, hadd szokja meg mindkettő karakterét.

(#10686) bajnokpityu válasza Slownz (#10685) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ennek lenne értelme.egyébként azt irtam,h 99%,h ne lenne.nem azt,h majdén tuti meghallom.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#10687) Slownz válasza bajnokpityu (#10686) üzenetére


Slownz
senior tag

A személyedet csak a példa kedvéért említettem meg. Igazából teljesen mindegy ki csinálja, lényeg, hogy rendelkezzen némi tapasztalattal ilyen téren, meg ideje is legyen a kísérlethez etc. ;)

(#10688) dudika10 válasza bajnokpityu (#10679) üzenetére


dudika10
veterán

A Te gondolatmenetedben is van egy buktató mindig.
Arra építesz mindent, hogy elhiszel mindent a fülednek, pedig azt aztán nem nehéz becsapni.
Hogy mást ne mondjak, a sztereo rendszered is erre épít. Vagy talán a hangforrás előtted volna amikor onnan hallod? :N

Viszont a ló másik oldalára se szeretnék átesni...

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#10689) baluka26 válasza dudika10 (#10688) üzenetére


baluka26
veterán

És ha a kettő közül kellene választanod, melyiket mondanád?

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#10690) contaxg válasza dudika10 (#10688) üzenetére


contaxg
veterán

Jujjj, hát mire "hallgasson" ha nem a fülére? Én még nem láttam koncerten oszcilloszkopót a nézőknél..:D Elkellene járni sok-sok élő zenei rendezvényre és rögtön egyértelmű lenne, hogy merre van az igazság.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#10691) dudika10 válasza baluka26 (#10689) üzenetére


dudika10
veterán

Attól függ mi a cél.

Ha el kéne döntenem, hogy melyik a jobb, akkor a műszereket.
Viszont ha az a kérdés, hogy melyik legyen az asztalomon, akkor azt választanám amelyik jobban tetszik. De tisztában vagyok vele, hogy be lehet csapni az összes érzékszervemet nagyon egyszerűen.

(#10690) contaxg: hát persze, hogy a fülére hallgasson. De a választása nem csak a fülei alapján fog történni akár elhiszi, akár nem.
Akkor van baj, ha a saját valóságát valaki igaznak véli, elveti a többit, és másokra is rá akarja erőltetni a sajátját (itt most elsősorban nem bajnokpityura gondolok).

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#10692) baluka26 válasza dudika10 (#10691) üzenetére


baluka26
veterán

Hm, értem, érthető, logikus :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#10693) baluka26 válasza slfln (#10683) üzenetére


baluka26
veterán

Visszatérve a vakteszthez, szerintem annak lenne leginkább értelme, hogy veszel két ismeretlen rendszert/két teljesen ismeretlen megkülönböztetésre szánt eszközt, és a vaktesztelőnek azt kell megmondania, hogy melyik a jobb. Ebben látok fantáziát :)

Meg az is nagy hátrány, hogy egymás után hallgatja az ember eszközöket, és nincs lehetőség gyors váltásra, mert így. gyak emlékezetből megy a móka.

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#10694) kk831228 válasza baluka26 (#10684) üzenetére


kk831228
addikt

Hú mi lesz ebből... :B Edzél Baluka!! :K Azt hiszem ez nem gyenge kihívás!! :K Bpityu neked is be kellene szállnod!! :K

(#10693): Azért ilyen eltérő cuucnál ha 5 másodperc múlva nem tudsz különbséget tenni (emlékezetből)akkor miről beszélünk. :U

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#10695) baluka26 válasza kk831228 (#10694) üzenetére


baluka26
veterán

Miért gondolod? Buktál már el hasonló vaktesztet?:)

5 másodperc elég átdugni a fejhallgatót, és ugyanoda tekerni a számot, majd onnan folytatni? Kötve hiszem :)
És a 30 minta is pokolian sok szerintem.

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#10696) kk831228 válasza baluka26 (#10695) üzenetére


kk831228
addikt

Én már most megmondom meghallgatás nélkül hogy nem hallanék különbséget!! :K Nem kellett még elbuknom!! :)

Akkor tizenöt! :) Szerintem mindegy! :D

De elismerésem hogy benne vagy!! :R Mások nem mernek ilyen tesztet csinálni vajon miért. :U

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#10697) slfln válasza baluka26 (#10695) üzenetére


slfln
senior tag

Ha az utolsó DAC-od eladása után ennyi idővel is új részleteket sikerült meghallani az 1000x hallott Bloc Party számokban, akkor nem fog gondot jelenteni csupán pár másodperc elteltével felismerni egy gyökeresen más forrást.

Nem kell ugyanoda tekerni. Kivágsz egy 30mp - 1perces részt, amit betanulhatsz és az megy párhuzamosan a két gépen.

A mintát lenyomhatjuk 20-ra is.

(#10698) baluka26 válasza slfln (#10697) üzenetére


baluka26
veterán

Oké.
Majd egyeztetük január végén.

Egy új részlet 1000 számból. Nem túl jó arány :)
Ti is eltaláltátok legalább egyszer a helyes eszközt, nemde?:)

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#10699) Bodz válasza Bodz (#10661) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Megmérve, nincs.

(#10700) Slownz válasza baluka26 (#10693) üzenetére


Slownz
senior tag

Szerintem nem az a kérdés, hogy van különbség DAC és DAC között, hanem, hogy nagyjából hasonló árú/paraméterű között van-e.

Továbbá érdemesebb lenne azt vizsgálni, hogy meg tudja-e különböztetni (kvázi felismeri-e mondjuk 10ből 9x, hogy melyik eszköz), nem azt, hogy melyik jobb, mivel ez elég szubjektív dolog.

Szerk1:

(#10701) Deadzone41: Az a baj, hogy ez pedig a másik véglet. Azért nem szabad a ló túl oldalára esni sem.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.