Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10201) bigmasterg válasza baluka26 (#10200) üzenetére


bigmasterg
addikt

Milyet? Schiit-et ?
Amúgy szép kis mattezüst :P doboz.

De tényleg nem csúnyák.

Mondjuk ennyiért egy XLR-t még eltűrtem volna rajta.
Gondolom majd a nagyobb tesó(ko)n.

Amúgy mi ennek az ellenfele? Árban, hangban ?

[ Szerkesztve ]

(#10202) baluka26 válasza bigmasterg (#10201) üzenetére


baluka26
veterán

Januárban jön a szimmetrikus bátyus és a hozzáilló erósítő :)
Nem, Jason mondta anno, hogy ez egy eléggé semleges cuccosnak készül, én meg olyat akarok, hogy kicsit nyitottabb legyen felfelé a rendszer :)

Nem tudom mivel van versenyben, szerintem 4-5-6-700 dolláros DAC-okkal, mit ahogy a review írja, 2000 dolláros DAC-oknál nem jobb (micsoda meglepetés), viszont, ha komolyan gondolják ezt a fejleszthetőséget, akkor elég hosszú időre elég lehet :)

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#10203) guppy válasza baluka26 (#10202) üzenetére


guppy
őstag

Nem gondolkodtál használt studióba való dacokon, azok elég transzparensek szoktak lenni(mondom ezt úgy h nekem még nem volt...) árban u annyi, csak nehezebb találni... (pl benchmark, mytek...)

(#10204) baluka26 válasza guppy (#10203) üzenetére


baluka26
veterán

Nehezebb találni, ez a probléma. :)

A megrendelésig figyelgettem headfit, avx-et, de semmi olyan nemjött, amire azt mondtam volna, hogy ez igen!
Mellelesleg nekem USB kell, ez is kizáró tényező )

Mellesleg ez a fejleszthetőség is szimpatikus, HA komolyan gondolják, és azért kisebb költséggel lehet majd javítgatni rajta :)

A nagytesóba, ha maradtak a régi tervek Sabre DAC lesz. Erről mit tudnak a csiptudósok?:D

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#10205) guppy válasza baluka26 (#10204) üzenetére


guppy
őstag

"Mellelesleg nekem USB kell" - én is emiatt kaparom a falat, amiben van usb is, az legalább egy 50-el drágább :(

(#10206) baluka26 válasza guppy (#10205) üzenetére


baluka26
veterán

Bifrostnál csak 100 dolkó a diffi :D

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#10207) guppy válasza baluka26 (#10206) üzenetére


guppy
őstag

Cserébe nincs vele tapasztalat, és használtan se lehet még venni :N

(#10208) baluka26 válasza guppy (#10207) üzenetére


baluka26
veterán

Ami késik nem múlik :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#10209) bkercso válasza bajnokpityu (#10180) üzenetére


bkercso
nagyúr

A te DAC-odban az SPDIF jelet multiplexelik, így USB-ről hajtva is átmegy a DIR9001-en, ezért szólhat szépen. Ez a 26C32-es IC kapcsolásán látszik (csak 1pár bemenet van kihasználva).

A PCM270X jitteréről:
[link]

[link]

1000ps fölött van, de biztos írnak még róla máshol is.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#10210) bajnokpityu válasza bkercso (#10209) üzenetére


bajnokpityu
félisten

cm102S nek mennyi a jittere?nem találtam semmit róla,ha már ez van rajta. gyártó szerint jobb. no, nem mintha használnám, csak ha már felvetődött.

ugyan egy 2 kilós trafóról megy a kiskinai dac,a tápellátását nem lihegték túl. fedett(Baluka szavaival laidback) a hangja, meg a részletek sem az erőssége.a füles láncokhoz,ami többségünknek van,mondjuk bőven elég, de ebben az irányban lehetne fejleszteni.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#10211) Tonyo válasza bajnokpityu (#10210) üzenetére


Tonyo
őstag

Még mindig a c64 es tápról hajtod nem? Milyen változtatást csináltál azóta?

(#10212) bajnokpityu válasza Tonyo (#10211) üzenetére


bajnokpityu
félisten

füles erősitővel játszok még mindig.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#10213) alratar


alratar
addikt

Sziasztok.

Remélem jó helyen járok?!
Úgy néz ki, karácsonyra fogok kapni egy headsetet.
Viszont van egy 2.1-es hangrendszerem.

A kérdésem az volna, hogy hogyan tudom mindkettöt használni?

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#10214) bkercso válasza bajnokpityu (#10210) üzenetére


bkercso
nagyúr

Én is kerestem tegnap este, de nem találtam róla infót. Amúgy ha nem a saját PLL-jét használod a PCM270X-nek (tehát nem kvarcot teszel mellé, hanem egy oszcillátort, amit stabil tápról hajtasz), akkor tisztábban szól. Valószínűleg a CM102-nél is így van. Ilyen 12MHz-es oszcillátort pl. a TCX 7W szériában találsz a Farnellnél (5x7mm SMD). De ha lőssz fotókat aljáról-tetejéről, megmondom biztosra, h átmegy-e a DIR9001-en a jel USB-ről, vagy sem.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#10215) audi100td


audi100td
nagyúr

Üdv,

szerintetek ez a DAC megér 100 Euro-t? Illetve ez lenne 140-ért: [link]

[ Szerkesztve ]

(#10216) baluka26 válasza audi100td (#10215) üzenetére


baluka26
veterán

Ennyiért már lehet értelmes DAC-ot is kapni (MS2)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#10217) audi100td válasza baluka26 (#10216) üzenetére


audi100td
nagyúr

Értem és ez alatt mi lenne a következő ami jó ár/érték aránnyal rendelkezik? Az MS2 inkább a 140 Euróshoz van közel ahogy elnézem.

(#10218) baluka26 válasza audi100td (#10217) üzenetére


baluka26
veterán

Passzolom, de ha van most rá ennyid, akkor érdemes MS2-t venni, mert azt utána már nem nagyon kell cserélgetni :K

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#10219) audi100td válasza baluka26 (#10218) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ha minden jól alakul januárban már lesz ár keret, de szerintem minél olcsóbban megúszni, egyébként hangfalakhoz lesz, nem tudom számít-e valamit.

(#10220) audi100td


audi100td
nagyúr

E-MU 1212M-ről mi a vélemény 20-25k-ig?

(#10221) mzso


mzso
veterán

Helló!

Múltkor az Asus oldalán felkeltette a figyelmemet a Xonar Essence one. Kíváncsi vagyok mi róla a vélemény. Az ára elég izmos. A fórum kereső egy elég éljenzős cikket dobott fel az egyik HSZ-ben.

+

Az a "bit perfect" hülyeséges LED az mi fene?

(#10222) Bodz válasza mzso (#10221) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Úgy látom van hozzá új fw, ami megoldja az usb gondját.

(#10223) contaxg válasza Bodz (#10222) üzenetére


contaxg
veterán

Win7 alatt eddig sem volt gond.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#10224) Bodz


Bodz
Topikgazda

A Beresford Caiman 190 fontert mennyire lenne jo vetel Beyerekhez?

(#10225) mzso


mzso
veterán

És hogy ár/érték arányában a Xonar Essence One?
A linkert tesztben azt írták 11 Műveleti erősítő van benne.

a berendezésben található összes műveleti erősítő csip foglalatba került, amik cseréjével saját ízlésünkhöz hangolhatjuk az Essence one hangkarakterét. A műveleti erősítőkből egyébként összesen 11 darab került beépítésre. Beleértve a fejhallgató erősítő áramkört is
Ezt nem bírom értelmezni. Ha az összes benne minek cserélgetni miért nem lehet kapcsolóval váltani közöttük?

sokkal nagyobb hangminőségbeli potenciál lakozik benne, mint amire az USB bemenetről képes.
Ezt sem bírom értelmezni. Az Isten digitális Audio jelét is képes átvinni az USB 2.0. Még 64 bites 768kHz-es jelnél is csak 1 megabájt/másodperc környékén járunk...

Ez a bithelyes átvitel dolog igen humbugnak tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#10226) DEJVID válasza mzso (#10225) üzenetére


DEJVID
őstag

Nem a benne lévő opamp-okat cserélheted ki egymással, hanem vehetsz másikat, és azt teheted a helyükre.

(#10227) bkercso válasza mzso (#10225) üzenetére


bkercso
nagyúr

Az USB-t átalakítja I2C-re vagy SPDIF-re, ehhez kell egy USB-vevő. Ennek a minőségére gondolhattak (pl. 44/16 vagy 24/96, 24/192). Időalapot is kell adni az USB-s jelnek, ami szintén ennek az áramköri résznek a feladata, és itt szokott lenni a legnagyobb különbség az egyes vevők között.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#10228) baluka26


baluka26
veterán

Elvileg már otthon vár a kis Bifrostom :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#10229) guppy válasza baluka26 (#10228) üzenetére


guppy
őstag

Mondtad nekik burn-in-eljék ?, vagy te akarod ki bontani ? :))

Amúgy grat :)

(#10230) baluka26 válasza guppy (#10229) üzenetére


baluka26
veterán

Hazatelefonáltam, hogy ha lehet én szeretném csomagot bontani, mert bátyám amúgy buzgómócsing lett volna és szétkapta volna az egészet, abban nem lett volna köszönet :D
Először azt akartam, hogy ő csekkolja le, hogy minden OK-e, de hülye ő ehhez.

Nagyon jó ez a hét, sikerült a matekvizsgám is :D

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#10231) szilu7


szilu7
senior tag

Nálam van bkercso ETA200 erősítője. Azt hiszem jó barátok leszünk.:)
Külső: letisztult, minőségi, fekete fém doboz. Kicsit alacsonyabb kivitelben nekem jobban tetszene.
Viszont remek "feature"-ökkel rendelkezik. Előlapon kapcsolható Linkwitz-crossfeed. Szépen szól, nagyzenekari műveknél nekem bejött. Volt ahol nem igazán vettem észre. Alul "dip switch"-ekkel kapcsolható kimeneti impedancia (0 v. 120 ohm). Nekem a 0volt eddig a nyerő: AKG K500, K601, Beyer DT440. De biztos van olyan fejes, ahol jobb a 120. Ugyanígy alul kapcsolható max. erősítés. Remek dolog, így a DT440-emhez és a K500-hoz is jól tudom használni.
Hangminőség: ez az erősítő erősít. :DDD Precízen, részletesen, könnyen és nehezen hajtható fejeseket is. Nem színez, ami miatt lehet, hogy sokan mondanák, hogy az AKG-khoz nem annyira jó. Nekem viszont nagyon tetszik. :R Ha meg egy kis szín kell, felveszem a DT440-et.

(#10232) Shufny válasza KMT (#8945) üzenetére


Shufny
őstag

(#10233) katonam válasza szilu7 (#10231) üzenetére


katonam
tag

Végre nem érzem magam egyedül, hogy a nem színező, nem mosó ETA + AKG hang nagyon bejön...

(#10234) dudika10 válasza katonam (#10233) üzenetére


dudika10
veterán

Ha már itt tartunk, mit találtál az ETA helyett? :)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#10235) katonam válasza dudika10 (#10234) üzenetére


katonam
tag

Egy tisztán tranzisztoros lesz az ETA utódja.
Ha egyszer végre elkészülne, mert még nincs kész, csak épül.

(#10236) dudika10 válasza katonam (#10235) üzenetére


dudika10
veterán

Picit bővebben? :B

Ki építi, öcséd? Nyilvános kapcsolás esetleg saját? :)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#10237) katonam válasza dudika10 (#10236) üzenetére


katonam
tag

Igen, öcsém készíti. Csak nagyon kevés ideje van. Meg magának épp egy spektrum analizátort is épít.
Gőzőm sincs, hogy milyen kapcsolási rajzot választott. Nem akarok titkolózni, egyszerűen én sem láttam még.
Tanulva abból, hogy az AD700 is milyen lassan ment el, már most feltettem. Mire elkészül az új, lassan elmegy a régi...

Egyébként azt mondta, hogy véleménye szerint (főleg ilyen árkategóriában) nehéz lenne BKercso ETA OPA-s megoldásánál jobb OPA-s kapcsolást találni. Csak abból indulj ki, hogy megnézed azoknak az OPA-knak a datasheet-jét. Tudom a számok önmagukban nem sokat jelentenek, de az a tisztaság hallatszik is szerintem...

(#10238) baluka26 válasza katonam (#10235) üzenetére


baluka26
veterán

Asgard is pont ugyanilyen :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#10239) szilu7 válasza katonam (#10237) üzenetére


szilu7
senior tag

Elég hamar eladod. Nem emlékszem, milyen AKG-d van?
Azért majd kíváncsi leszek az új darabra, csak nem fogod tudni összehasonlítani az ETA-val.

(#10240) katonam válasza szilu7 (#10239) üzenetére


katonam
tag

AKG K702-m van. Szerintem még meg lesz, mire elkészül az új.

(#10241) bajnokpityu válasza szilu7 (#10239) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nem kell azért annyira emlékezni.
tranyós váltásnál csak vigyorogtam,vigyorogtam.1x kapcsoltam be utána a canamp szerű kapcsolású opampos füleserősitőt, leellenőrizzem eladás előtt.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#10242) szilu7 válasza bajnokpityu (#10241) üzenetére


szilu7
senior tag

Egyébként milyen felépítésű az erősítőd, azon kívül, hogy tranyós? Esetleg cikket, leírást tudnál adni, hogy elvi szinten hogy épül fel? Annyit dicsérted, kíváncsi lennék az elvére, meg persze a hangjára is.

(#10243) katonam válasza bajnokpityu (#10241) üzenetére


katonam
tag

az ETA egyáltalán nem canamp szerű kapcsolású (sem a táp, sem az opa rész, sem a teljesítmény erősítő részen...)

(#10244) bajnokpityu válasza katonam (#10243) üzenetére


bajnokpityu
félisten

én nem is hasonlitottam hozzá.hol láttál ilyet?
én csak a sajáthoz hasonlitottam.
ha minden igaz,szombaton tudok ETAhoz hasonlitani.

Szilu:olyan működésű,mint a naim előerősitők.ezekről gyakorlatilag minden megtalálható neten.tuningjuk is.

elég régi tipusú tranyókat használtak a kitben,az az uccsó,amit még kipróbálok tuningként.max teljesitménye a 13as gain ellenére is valamiféle limitbe ütközik.nem mintha ez zavarna,fájdalomküszöb környékén van ez,csak megemlitem,h van hibája is.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#10245) katonam válasza bajnokpityu (#10244) üzenetére


katonam
tag

bocs, nekem az jött le első olvasásra. De többször átolvasva, valóban nem azt írtad. Elnézést!

(#10246) KMT válasza Shufny (#10232) üzenetére


KMT
addikt

Köszi, hasznos volt.

Remélem a Junior erősítő része elbírja az 1 ohm-nál kisebb kimenő impedanciát. :D

(#10247) bkercso válasza katonam (#10243) üzenetére


bkercso
nagyúr

A teljesítmény erősítő részen de, de csak szerű. :)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#10248) bajnokpityu válasza bkercso (#10247) üzenetére


bajnokpityu
félisten

egyebkent kapcsolasilag mennyire hasonlitanak egymashoz az erositoid?
szolgaltatasban, meg felhasznalt qnyagokban jobbak?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#10249) bkercso válasza bajnokpityu (#10248) üzenetére


bkercso
nagyúr

Csak amennyire a leírásokból is kiderül. Inv. műverősítő van mindegyikben, ill. az Eta kivételével virtual groundosak. Az anyagokról szintén írok mindegyiknél.
A Presenter az Eta200 végfoka volt kezdetben, aztán az Eta gyorsabb műverősítőket kapott. A hordozhatóak pedig teljesen különbözőek.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#10250) bajnokpityu válasza bkercso (#10249) üzenetére


bajnokpityu
félisten

egyébként mennyit hozott a blue poti? akár etaval,akár presenternél?
3000V/μs? wow.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.