Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10951) bkercso válasza imibogyo (#10949) üzenetére


bkercso
nagyúr

Tonnaszám áll otthon. :)

bajnokpityu: A CD-játékosonban AD1955 van, de gyanítom, nem a legjobb körítéssel (meg régi is, meg nem is használom. :) De azért szépen szól.)

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#10952) Deadzone41 válasza imibogyo (#10949) üzenetére


Deadzone41
őstag

bocsi hogy beleszólok, de ha helyedben lennék én biztosan fejest vennék első körben, esetleg ahhoz valami olcsóbb dacot pl kisdac. a változás biztos drámaibb lesz mint ha most egy jó dacról váltanál egy másik jó dacra, ráadásul ha alapból tervezed a jövőben lecserélni a slux-ot akkor nem jobb lenne már az új fejeshez hozzáigazítani a rendszert? látom dac kérdésben amúgy is elég tanácstalan vagy hogy mit kéne így sürgősen, nem jobb lenne ha már az új fejest dugdoshatnád különböző rendszerekbe pl a találkozón vagy bárhol hogy mit vegyél hozzá nyugodtan, nem elkapkodva a döntést? :)

(#10953) contaxg válasza Deadzone41 (#10952) üzenetére


contaxg
veterán

Egy jó fejessel csak a rossz(abb) elektronikák összes hibája lesz hallható.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#10954) Ribi


Ribi
nagyúr

Lehet nem a legjobb helyen kérdezem, de van egy SACD iso, amit perpill foobar2000-el játszok le, viszont az csak 176KHz-re konvertálva tudja lejátszani, plusz ez gondolom lekonvertálva 96KHz-re, mivel a dac csak annyit tud. Tud valaki valami módot, hogy ne konvertálgasson ennyit? És most nem egy fizikai DVD playerre gondolok ami lejátszik SACD-t.

[ Szerkesztve ]

(#10955) KMT válasza Ribi (#10954) üzenetére


KMT
addikt

Mi az, hogy csak arra tudja konvertálni?

(#10956) Ribi válasza KMT (#10955) üzenetére


Ribi
nagyúr

Hát gondolom aki megírta, mert nem beépített, annak így sikerült.
Elvileg tudná a 352-t is, de ott elszáll valami hibával.
Foobar kiírja, hogy épp milyen paraméterekkel játsza a cuccot és ott 176.4KHz-t ír.

(#10957) imibogyo válasza bkercso (#10951) üzenetére


imibogyo
veterán

Akkor bizniszelhetünk majd? Ha ki is cseréled vendégem vagy egy sörre! ;)

Deadzone41:
Szólj csak bele nyugodtan! :K

Igazából ez szerintem olyan dolog, hogy melyik ujjamat harapjam:
- Ha van egy nagyon állat fülesem, akkor az elég lehangoló, ha azzal egy "rossz" forrást kellene hallgatnom (mivel a jó fejes nagyon kimutatja a hibákat (is)).
- Ha van egy "jó" forrásom, de gyenge a fülesem (egyelőre), akkor meg nem tudja magát kifutni a DAC.

DE: én úgy gondolom, könnyebben elviselhető a második lehetőség, mint hogy pár hónapon át egy gyengén szóló rendszert kelljen hallgatnom. És azért amikor te is hallottad a HD660-at, te is úgy nyilatkoztál, hogy egész kellemes darab, tehát korántsem akkora érvágás, hogy ezt hallgassam, mint az, hogy egy rossz forrást kelljen.

Tehát igazából egyik sem jó megoldás. Egyszerre DAC-ra és fejesre viszont most nincs pénzem, ráadásul az általad említett felállásban megint "fölöslegesen" bukok, amikor újra le kell cserélnem például a DAC-ot, egy jobbra. Akkor már érdemesebb rögtön egy jó DAC-ot venni. :U

A DAC-oknál nem igazán a bizonytalanság a fő tényező nálam, hanem egyrészt az ár és a beszerezhetőség. Most már szinte biztos, hogy nem lesz Essence One, viszont a nagyon olcsó DAC-októl meg tartózkodom. Nagyjából az MS2+ szintjét lőttem be magamnak, csak erősítővel, viszont fontos a natív Linux támogatás (amiben a HRT is jeleskedik és a Prime is). A kérdés már csak az, hogy mi szerezhető be itthon. Ebben megint csak a Prime szerepel jól, mind a beszerezhetőségben, mind a Linux támogatásban. Ráadásul erről Bodz egy egész korrekt kis leírást dobott át privátban, tehát nagy valószínűséggel tetszeni fog a hangja. Ha meg nem akkor ott a 8 napos elállás joga. :K

Bár az igaz, hogy most nem lesz DT880 mellette, amivel ki tudom próbálni. Ezt elismerem.

contaxg:
Erre gondoltam én is.

[ Szerkesztve ]

(#10958) Deadzone41 válasza imibogyo (#10957) üzenetére


Deadzone41
őstag

keress egy ismerőst akinek van paypallja és egyszerűbb dolgod lesz.

(#10959) Dorian válasza Ribi (#10954) üzenetére


Dorian
félisten

Emlékezetem szerint amit a Foobar kiír, azon a felbontáson játssza le a zenét. Ha a dac azt nem tudja, akkor nem játssza le, hanem hibaüzenetet küld.
Ha a resamplert aktiváljuk, ott "target rate" közt nem is lehet 176-ot kiválasztani, csak 96-ig megy.
Szóval nem értem.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#10960) Ribi válasza Dorian (#10959) üzenetére


Ribi
nagyúr

Mint mondtam egy külön DLL kell neki, amivel már kezeli az SACD-t.
Magától nem ismeri.
Abban a DLLben vannak ilyen beállítások.
http://sourceforge.net/projects/sacddecoder/files/foo_input_sacd/
Esetleg kukkantsd meg mi is ez valójában.

(#10961) bkercso válasza imibogyo (#10957) üzenetére


bkercso
nagyúr

Kérlek ezeket privátban. :)
Én 4x drágább DAC-ot cseréltem le olcsóbbra, de ahogy gondolod.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#10962) imibogyo válasza bkercso (#10961) üzenetére


imibogyo
veterán

Szerintem semmi üzletelés nem hangzott el. ;] .

(#10958) Deadzone41:
Már készülőben van a saját paypal-om. ;)

[ Szerkesztve ]

(#10963) KMT válasza Ribi (#10956) üzenetére


KMT
addikt

Valami normális resamplert keress, meg nézd meg milyen frekvenciákat támogat a dac/kártya. Aztán törekedj, hogy lehetőleg egymás többszörösei legyenek.

(#10964) dudika10 válasza bkercso (#10961) üzenetére


dudika10
veterán

Meglep, hogy a TI 5532-esét ajánlod inkább a fairchilddal szemben, mert szerintem pont a TI az ami gyengébb. Nálam a JRC volt a nyertes.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#10965) Ribi válasza KMT (#10963) üzenetére


Ribi
nagyúr

Elég sok ideig kerestem foobar alá is, csak reméltem tudok segíteni.

(#10966) bkercso válasza dudika10 (#10964) üzenetére


bkercso
nagyúr

lehet, h már régen hallgattam Fairchild-ot... JRC nem volt, a Philips tetszett, utána a TI. Te is invertálóban vetetted össze?

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#10967) Audison


Audison
senior tag

Szerintetek a KisDAC+Presenterrel jobban járnék mint a Musiland 02-essel?

(#10968) dudika10 válasza bkercso (#10966) üzenetére


dudika10
veterán

:K

Bár amikor utoljára vettem, akkor nem is voltak egy árban, vagy 200 forint volt a különbség.
A Philips egyébként szerintem sem rossz, de az "mifelénk" ritka mint a fehér holló (vagy én nem kerestem eléggé... :) )

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#10969) fi:zi'k válasza Audison (#10967) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Szerintem várd meg Bodz véleményét. ;)
Úgy se tud senki semmit mondani.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#10970) bkercso válasza dudika10 (#10968) üzenetére


bkercso
nagyúr

Téynleg ritka. Régen a Konthában lehetett kapni, de már ott is csak TI van. Megjegyzem a Fairchild-ot, köszi!

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#10971) Audison válasza fi:zi'k (#10969) üzenetére


Audison
senior tag

Rendben, igaz még senki sem tud semmit :)

Kíváncsi leszek Bodz véleményére.

(#10972) dudika10 válasza bkercso (#10970) üzenetére


dudika10
veterán

Akkor nem én vagyok a béna. Jó tudni.
A TI szerintem egyszerűen gyenge, de azért hallgasd meg Te is még egyszer, egy vélemény nem vélemény, meg egyébként is olyan mint a segglyuk, mindenkinek van, de senkit nem érdekel a másé. :)

(#10973) bkercso: hát persze, mert az invertáló szar, hát megfordítja a fázist... ;]
Pont most akarok készíteni magamnak egy pofon egyszerű kapcsolást, csak nincs időm.
Egy fairchild 5532-es lesz az alapja, mert az van itthon. :B

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#10973) bkercso válasza dudika10 (#10972) üzenetére


bkercso
nagyúr

Meglepően keveseknek van invertálója, és úgy még a TI NE5532 is jobb pl. a neminv. OPA2134-nél, amit meg hűdedícsérnek. :)
Majd megfülelem.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#10974) gyenesmartin válasza bkercso (#10973) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Akkor egy opa2134 milyen lenne invertálóban?

(#10975) KMT válasza Ribi (#10965) üzenetére


KMT
addikt

[link] ?

(#10976) bkercso válasza gyenesmartin (#10974) üzenetére


bkercso
nagyúr

Mint egy Presenter. :D

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#10977) Bodz


Bodz
Topikgazda

Á, sárkányos Musi. :D

[ Szerkesztve ]

(#10978) Audison válasza Bodz (#10977) üzenetére


Audison
senior tag

Úhh, ez de dúrva!!! :Y

(#10979) contaxg válasza Bodz (#10977) üzenetére


contaxg
veterán

2012 a sárkány éve :D

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#10980) MC Pite válasza MC Pite (#10905) üzenetére


MC Pite
veterán

KisDAC vs X-Fi bukott?

Jól néz ki a sárkányos 02 :)

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#10981) Bodz válasza contaxg (#10979) üzenetére


Bodz
Topikgazda

:)

PCM5102, 32bit/384kHz. Van valakinek ilyen zenéje? :D

(#10982) Audison


Audison
senior tag

(#10983) baluka26 válasza Bodz (#10981) üzenetére


baluka26
veterán

Teljesen felesleges.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#10984) Bodz válasza MC Pite (#10980) üzenetére


Bodz
Topikgazda

kisDAC vélemény tőlem biztosan nem lesz.

(#10983) baluka26: Az oké, de létezik egyáltalán?

[ Szerkesztve ]

(#10985) fi:zi'k válasza Bodz (#10984) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Miért nem?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#10986) Audison válasza Bodz (#10984) üzenetére


Audison
senior tag

Hogy hogy??

(#10987) imibogyo


imibogyo
veterán

Sajnos most már biztosan kiesett az Asus One és nálam az olvasottak alapján a DacMagic is. Tehát összességében az ESI DacPrime lesz a befutó. :K

[ Szerkesztve ]

(#10988) slfln válasza Bodz (#10981) üzenetére


slfln
senior tag

Óóóó, ez már bitszámban felülmúlja a másik kedvencemet, a Phasure NOS1-et. Az 24bit/768kHz-et tud async USB-n. Igazi ultragigameperhájend. Csak 3320€. :D
Az XXHighEnd - Ultra HighEnd Audio Player szoftver hozzá 100$-ért meg kész ajándék ennyiért.

[ Szerkesztve ]

(#10989) bajnokpityu válasza imibogyo (#10987) üzenetére


bajnokpityu
félisten

prime mibol van?
dacmagic miert?
bkercso: legyen pentek?
bedobozoltam a tranyost, de durva banalis hibakat vetettem. majd egyutt nevetunk:)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#10990) Bodz


Bodz
Topikgazda

kisDAC vélemény vároknak: Technikai gond, remélhetőleg bkercso hamar megoldja.

(#10988) slfln: Ez se kutya. :D

[ Szerkesztve ]

(#10991) MC Pite


MC Pite
veterán

Google elsőre nem sokat segített, valaki mutatana irány miért jó az asszimetrikus usb? Úgy rémlik a 01 US is olyan.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#10992) bajnokpityu válasza Bodz (#10990) üzenetére


bajnokpityu
félisten

bkercso: pentekre hallgathato?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#10993) contaxg válasza slfln (#10988) üzenetére


contaxg
veterán

Naim DAC 32bit/768kHz ! :P

NOS DAC-ot soha többet!

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#10994) imibogyo válasza bajnokpityu (#10989) üzenetére


imibogyo
veterán

Miből van? Fémből, műanyagból és rengeteg chip-ből, meg tranyóból. :D
Viccet félre téve, ennél többet nem tudok róla. Csak amit Bodz és a sok különböző topik, illetve magánvélemények alapján leszűrtem.

Az első DacMagic-et a legtöbb tesztben "lehúzták" (ez nem jó szó), mert nem ért fel hangzásban és zeneiségben az ársávjában mozgó más DAC-okhoz. Vagyis általában nem szólt kimagaslóan jól (mondjuk nagyon rosszul sem), de mindezek ellenére drágább volt, mint a tesztben lévő többi eszköz, és elég sok gond volt vele.. Főleg azért mert bizonyos funkciói driver-hez kötöttek. Röviden ezért.

A DacMagic Plus változatról nincs komoly infóm. Ha valaki tud valamit, szóljon. Épp most olvasom, miket irkálnak róla headfi-n. :U

[ Szerkesztve ]

(#10995) contaxg válasza imibogyo (#10994) üzenetére


contaxg
veterán

Ezzel az ársávval amiben éppen gondolkodsz (szerintem) az a probléma, hogy itt fogynak el a kommersz cuccok de még kellene egy nagyobb lépés a komolyabb gépekhez. A DACPrime az elég szimpi így fotó alapján... :K

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#10996) imibogyo válasza contaxg (#10995) üzenetére


imibogyo
veterán

Igen szembesültem az ársáv gondokkal, viszont szembesültem asszonypajtás tekintetével is, tehát egyelőre ennyi a keret. :B

Még a One-ba belementem volna, de ha az nem jött össze, akkor annál drágább már nem játszik, legalábbis most nem. Főleg ha fejes vásárlás is lesz a közeljövőben. ;)

[ Szerkesztve ]

(#10997) slfln válasza contaxg (#10993) üzenetére


slfln
senior tag

4300$-ért nem tud PC-ről zenét sztrímelni USB-n, csak pendrive-ot olvasni (egyedül wav támogatott ?!) meg Epölt dokkolni?
Kár, pedig hihetetlen nagy alkalmi vétel lett volna ez is. Így most nem tudom meghallgatni semmin az új 32bit/768kHz-en felvett Commodore 64 játékok alól kimentett zenéket. ;]

[ Szerkesztve ]

(#10998) guppy válasza imibogyo (#10994) üzenetére


guppy
őstag

Nekem egyik ismerősöm nagyon lehúzta a dac primeot, mondta h már első hallásra is lehetett hallani h a zero jobb (nem zeroja van), persze ő csak dac és előfok ként (lehet itt a nagy eltérés) nézte őket, mindenképp hallgasd meg otthon mielőtt döntesz sztem.

(#10999) contaxg válasza slfln (#10997) üzenetére


contaxg
veterán

Most egy picit komolyra fordítva a dolgot...ez az egyik legjobb ár/érték arányos DAC a piacon. ;) Ne dollárban számolj..angol termék!
Képzeld el, hogy ennek kb 5 mm-es öntvény!! a burkolata.

(#10996) imibogyo
Hidd el, ketyeg agyam ezerrel, hogy mit lehetne neked ajánlani!!
A DACPrime szerintem elhozható próbára, letét ellenében.
Butaság lenne kihagyni ezt a lehetőséget!

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#11000) imibogyo válasza guppy (#10998) üzenetére


imibogyo
veterán

és contaxg: Köszönöm a tanácsokat! :R

Természetesen ki szeretném próbálni mielőtt véglegesen megveszem. De most már kezdek türelmetlenné válni és valamit már nagyon szeretnék venni az alaplapi csoda leváltására. ;]

Persze nem hajt a tatár, tehát elhamarkodott, rossz döntést nem szeretnék hozni. :N

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.