Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#149094) paatrick


paatrick
őstag

Karácsonyra terveztem ezt a rewatchot de nagyon máshogy ment az idő :D

A Bourne-rejtély / The Bourne Identity (2002) - imdb: 7,9
A Bourne-csapda / The Bourne Supremacy (2004) - imdb: 7,7
A Bourne-ultimátum / The Bourne Ultimatum (2007) - imdb: 8,0

Nem is venném külön őket, mert így egyben az akciófilm/összeesküvés műfajnak az egyik alfája.
Aki esetleg nem látta, gyorsan pótolni. :D
Kezdjük az elején vagyis a végén: Moby - Extreme Ways - hirtelen nem is tudok mondani más ilyen ikonikus zenét ami ennyire összeforrt a filmjével, mindegyik film vége ezzel zárul egy kicsit változó hangszerelésben. Sose fogom elfelejteni.

Külön zseniális hogy az első két film úgy van lezárva hogy egyik se kiált folytatásért, és ennek ellenére a folytatások megint ugorják a szintet, és értelmesen építik tovább a történetet.
Adjunk hálát hogy jó időben csinálták a filmet, így még nincs benne semmi felesleges baromság mint a mai "akciófilmeknek" (John Wick, Halálos iramban stb).
Az első filmben konkrétan egy lerúgott Minivel autósüldöznek :P manapság meg a legújabb fényesre nyalt szponzorautót kell ripityára törni lehetőleg úgy hogy a fél várost felrobbantjuk közben :(
Emellett Jason Bourne a 3 film alatt összesen ha 10 töltényt ellő :K
Tökéletes. Ja és mindhárom 2 órán belüli játékidővel.

Érdekes hogy a 3. filmet értékelték a legjobbra nekem az tetszett legkevésbé, kicsit már túlkapták benne az üldözéses jeleneteket.
A szinkron az mondjuk valami pusztulat, főszereplőt kivéve nagyon B :(

Jason Bourne (2016) - imdb: 6,6

És akkor itt a feketeleves. Ezt a címet is előkapták pénzlehúzásra, hát olyan is lett. Anno mikor láttam nem is állt össze az előzőekkel. Most hogy egymás után láttam sokkal jobb. Viszont még így is az előző 3 filmből van összevágva.
0 új ötlet, szegény Bournenak szinte egy karaktergyilkosság.
Ott van 3 tökéletes film, pont az értelmes részeket hagyták ki, és teletették az épp aktuális akciófilm baromságokkal.
Megvan az autósüldözés 100 kocsit szétcseszve, legújabb Dodge Chargerrel, vonatot megszégyenítő SWAT autóval, a verekedésben a koreográfiát kiváltották a másodpercenkénti 10 vágással :( és akkor a hülye oda-vissza bosszútörténetet ne is említsük.
Kár volt érte, reméljük 2026-ban nem nyúlnak megint hozzá.

[ Szerkesztve ]

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.