Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#149601) gbors válasza Peterhappy (#149600) üzenetére


gbors
nagyúr

Az Amelie szerintem is egy varázslatos valami - JP Jeunet szabadjára eresztett képi világa találkozik Audrey Tautou lehengerlő bájosságával. Ritka az ennyire érzékekre ható film - sajnos.

Ha már Shaun of the dead, akkor a Hot fuzz megvolt? Az Edgar Wright / Simon Pegg elmeháborodások közül nekem az a kedvencem.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#149602) mephi666


mephi666
nagyúr

tejóisten :DDD 4.5perc után folynak a könnyeim... oké, hogy nem film, de a sok filmes jelenet miatt ezt ide kell raknom... nézzétek... röhögjetek... sírjatok :C

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#149603) Aventador91 válasza mephi666 (#149602) üzenetére


Aventador91
őstag

hol van a vicces rész?

(#149604) mephi666 válasza Aventador91 (#149603) üzenetére


mephi666
nagyúr

n+1 szituációba passzoló filmjelenet? :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#149605) erahurka válasza Aventador91 (#149603) üzenetére


erahurka
félisten

Godolom az eleje de nekem nem egyértelmű hogy poén vagy valódi reklám. Mármint ha poén, akkor jobban kijött volna ha ők mondanak fel egy nagyon hasonló szöveget, mert így hiába más a képvilág, de ezerrel megy a hangulatkeltés a narrációval.

[ Szerkesztve ]

(#149606) Peterhappy válasza gbors (#149601) üzenetére


Peterhappy
őstag

Igen :K A trilógia harmadik része is, bár az annyira már nem tetszett.

(#149607) mephi666 válasza erahurka (#149605) üzenetére


mephi666
nagyúr

poén... tisztán poén :)

"FIGYELEM! Megosztó tartalom! A videó sem a politikai bal, sem a jobb oldal mellett, ellen nem szól. A minduntalan arcunkba tolt politikai reklámokra rezonál, ezekből és magunkból csinálunk viccet. Nem kell belelátni olyat, ami nincs benne. Nem oltás ellenes videó, a csapat minden tagja kétszer, háromszor be van oltva, mert felelősséget érzünk a családunk, barátaink és a társadalom felé. Bármelyik politikai oldal felé erősen elkötelezett, humorérzékkel és a magunkon való röhögés képességével nem rendelkező nézőink számára kifejezetten nem ajánlott! Vigyázat, audiovizuális ámokfutás következik! Csak haladóknak! Én szóltam!"

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#149608) gyuromoj


gyuromoj
veterán

[Az Adam-projekt | Hivatalos rövid előzetes | Netflix

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#149609) Enton


Enton
addikt

JW : D

Egynek jó lesz ez is.

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#149610) oriic válasza Enton (#149609) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Én nem tudom, hogy mit várjak ettől a filmtől. :DDD

Live-Die-Respawn

(#149612) Bad Pritt válasza Enton (#149609) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Trailer alapján karcolni fogja az F&F szintű baromságcunamit.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#149613) gbors válasza Peterhappy (#149606) üzenetére


gbors
nagyúr

Igen, ott már kevésbé voltak meg az ütős ötletek...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#149614) kukulec


kukulec
őstag

ezekben a filmekben az emberiség harci tudománya valahogy nem jelenik meg. sehol egy rakéta, sehol egy harci egység vagy tank. jön néhány hüllő, aztán levadásznak minket. aha.

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#149615) Bad Pritt válasza kukulec (#149614) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Semelyik hasonló filmben nem jelenik meg az emberiség harci tudománya. :D
Általában van egy skála, aminek az egyik vége minden esetben egy atombomba, a másik pedig mondjuk gyakorlatilag semmi (Batman v Superman), kézi lőfegyver (Csillagkapu), vadászbombázó (Függetlenség Napja), pajzs, íj, sokkoló (Bosszúállók), a kettő között pedig nem létezik átmenet.

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#149616) mephi666 válasza Bad Pritt (#149615) üzenetére


mephi666
nagyúr

...godzilla ellen megjelenik, csak nem sokat ér :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#149617) Bad Pritt válasza mephi666 (#149616) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ja, mikor a franciák ahelyett, hogy szőnyegbombázást kértek volna a Madison Square Gardenre, inkább addig bohóckodtak a kézi robbanószerkezetekkel, míg kikeltek a mini-godzillák. :D
De amúgy igaz, ott volt egy egész széles skálája a bevetett eszközöknek és látványosan joint operation működött a fegyvernemek között.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#149618) gyuromoj válasza Enton (#149609) üzenetére


gyuromoj
veterán

Jöhet, a régi trió miatt főleg. :C

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#149619) belinho válasza kukulec (#149614) üzenetére


belinho
senior tag

Ez a film nem a lövöldözésről szól.Most jobb lenne, ha előjön a dínó, lelövik, aztán vége a filmnek. Sokszor a főgonoszt is el lehetne kapni már az elején, de mégis csak a film végén sikerül.

(#149620) k-adi válasza erahurka (#149597) üzenetére


k-adi
nagyúr

"Twitteren jókat írnak a magyar kritikusok az Uncharted filmről! "

Remélem is, hogy jó lesz mert megyek rá hétfőn.. ;) sajna szinkronosan.. thx CCVIP :U

(#149621) kukulec válasza Bad Pritt (#149615) üzenetére


kukulec
őstag

Függetlenség Napja vagy a Godzilla 2014 / Szörnyek királya ilyen szempontból sokkal hihetőbbek :D. nem azzal van a problémám, hogy eleresztjük a fantáziánkat, hanem azzal, hogy túl sok dolgot kell elengedni az elemi logikából és így kizökkenek az élményből. pedig alapvetően kedvelem ezt a szériát. (a franciáknak mindent elnézek. ahol Jean Reno megjelenik, ott nálam a film eleve jobb helyzetből indul. iszonyat tehetséges.)
#149619belinho legalább annyit megtehetnének, hogy elmesélik miért nem ér semmit a hadsereg ellenük. ezt a japán gyík esetén megtették, itt is lehetne valami.

[ Szerkesztve ]

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#149622) paatrick válasza Enton (#149609) üzenetére


paatrick
őstag

Borzalmas nagy baromságnak tűnik :O

Pedig én aztán igazi dínós kisfiú voltam :U

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#149623) KISDUCK válasza kukulec (#149621) üzenetére


KISDUCK
addikt

A godzilla 2014-ben pedig volt pár erős jelenet amin fogtam a fejem. Nem tudom hogy hány tonna egy tengeralattjáró, de amikor a fa tetejen volt akkor fogtam a fejem, meg a katonák akik mp5-tel mennek egy kaijura, hat sírás.
Sajnos sokszor olyan jeleneteket hoznak össze ami logikatlan és unrealisztikus még egy scifiben is.

(#149624) Bad Pritt válasza KISDUCK (#149623) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Godzilla 2014: a tengeralattjáróval szerintem nem volt gond, mert aztán a film végén Godzillát is majdnem felkapta a repülő muto.

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#149625) kukulec válasza KISDUCK (#149623) üzenetére


kukulec
őstag

dehát 100 méternél is nagyobb a kis atommeghajtású házi gekkó. mindent felemel.

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#149626) KISDUCK válasza kukulec (#149625) üzenetére


KISDUCK
addikt

és Bad Pritt:

Félre értitek, nem a kaiju ereje ami zavart, hanem hogy az reális-e hogy egy fa megbír tartani egy tengeralattjárót?

[ Szerkesztve ]

(#149627) erahurka válasza Enton (#149609) üzenetére


erahurka
félisten

Az eleje tökre tetszik, hogy így vadászgatják az elszórt dinókat, meg ott nevelgetnek egy raptort az erdőben. Aztán WTF :C

Vérrel akarom 90 percben minimálra szorított drámázással! :Y

(#149628) erahurka válasza k-adi (#149620) üzenetére


erahurka
félisten

Feliratos amúgy sincs, csak OV, az meg nekem nem elég sajna. Legalább azon lenne angol felirat, akkor lehet kipróbálnám. Én IMAX vetítést próbálok vadászni.

(#149629) Major Lion válasza Enton (#149609) üzenetére


Major Lion
senior tag

jaj... az utolso ket resz nagyon odavert ennek a sorozatnak, de ugy latom ez lesz a leghitvanyabb resz.

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#149630) k-adi válasza erahurka (#149628) üzenetére


k-adi
nagyúr

vip-be csak szinkronos van sajnos... kb. mindenből, mindig akármikor néztem... OV-set se láttam eddig még sose, na meg feliratosat se

a szinkron csalódás lesz, látom előre :U :U

[ Szerkesztve ]

(#149631) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Requiem for a dream 2000

Tupontos script, remek szineszek, remek diszlet, patikamerlegen adagolt sztori es tokeletes operatori munka. Egyetlen felesleges jelenete, egyetlen felesleges pillanata nincs.

Gyonyoru, nehez es egyben szornyu film: Tupontos kep a keso 90es evek fuggosegerol, ugyanakkor a generaciokon ativelo sztorijaval egyben sokkal tobbet is mutat. A Trainspotting pardarabjakent is kezeltek, ugyanakkor ez a film majdnem teljesen nelkulozi a humort. Ami van is, az meg bar ne lenne.

9/10. Utoljara 20 eve lattam, akkor kb fel ismerosi korben A film volt, amit mindenki imadott, de senki nem akart ujranezni, valamiert. DVDn en is megvettem valamikor 15 eve, de valahogy most sikerult ujranezni amikor felkerult streamingre.

#értékelés

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#149632) BITBOYS válasza gyuromoj (#149608) üzenetére


BITBOYS
addikt

Jónak tűnik, tuti megnézem majd.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#149633) pohár válasza k-adi (#149620) üzenetére


pohár
félisten

még jó, hogy a mozinak nincs köze hozzá, hogy a forgalmazó milyen kópiákat csináltat a filmből :U

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#149634) Miklós315 válasza proci985 (#149631) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Jó film (jól is tartja magát) :K

"Szerintem."

(#149635) BITBOYS válasza eeXaa (#149577) üzenetére


BITBOYS
addikt

Továbbra is maradandó stílusod van :D
De azt azért meg kell jegyeznem, hogy a Doctor Strange-nél nem lehet jobb, sry ;)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#149636) Kergeboci


Kergeboci
tag

Searching for Sugar Man
Rodriguez nyomában

Felemelő mese egy hazájában ismeretlen zenészről, akinek dalai Dél-Afrikában egy egész nemzet és a forradalom, kis (erős?) túlzással élve, himnuszai lettek.

A dokumentum film remekül végig vezet ezen a hihetetlen történeten, jól adagolva az információkat, fenntartva az emberben a kétségeket. Az eleje kicsit nekem feszengve indult, kicsit túlhypeoltnak éreztem a címszereplő körüli "felhajtást", de ahova a film felénél eljutunk, amit a 98'as tömeggel bemutatnak, az tényleg szívszorító volt.

Nem akarok bele olvasni, mit hagytak ki, mit fényeztek túl, ez így önmagában egy remek élmény volt, könnyes szemmel de hatalmas vigyorral az arcomon álltam fel a film elől, jóval többet kapva annál, mint amire az elején számítottam.

[ Szerkesztve ]

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#149637) k-adi válasza pohár (#149633) üzenetére


k-adi
nagyúr

unchartedből van OV, csak nem vip-ben sajna
most néztem, vip-ben egyedül a köv. 1 hétben valamiért van 1x feliratos Rémálmok sikátora, a többi vetítés, mind magyar szinkronos
(pedig szerintem többen mennének vip-be ha több feliratos/OV vetítés lenne a filmekből)

(#149638) pohár válasza k-adi (#149637) üzenetére


pohár
félisten

szerintem nem a film a vonzó a VIP részlegben, de fizetni nem fizetnék érte... ajándékjeggyel elment, de a kaja elég gyenge volt, a székem lábtámasza nem működött, de legalább hátra tudtam dőlni és elfértem a puha székben :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#149639) proci985 válasza Miklós315 (#149634) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

igen. jo film, es meglepoen jol tartja magat.

ugyanakkor majdnem olyan nezhetetlenul nehez, mint a Pi, bar teljesen mas okokbol :)

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#149640) Miklós315 válasza proci985 (#149639) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Hangulat kell hozzá(juk), nem ilyen "bármikor megnézem"-film(ek).

"Szerintem."

(#149641) proci985 válasza Miklós315 (#149640) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ez igy igaz. egyebkent Requiem for a dreamnel beszeltem csaladtaggal, hogy felkerult netflixre... majd konstataltuk, hogy mindketten egyszer lattuk 20 eve es mennyire nehez film volt. meg most is az.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#149642) Miklós315 válasza proci985 (#149641) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Hmm, én meg a CODA nyomán találtam egy érdekesnek tűnő filmkoncepciót, ami legalább a Requiemhez mérhető vidámságot ígér: A törzs (Plemya).
Majd hétvégén sort kerítek rá...
Nem találtam nyomát a topikban :B

"Szerintem."

(#149643) gbors válasza proci985 (#149631) üzenetére


gbors
nagyúr

Egyik kedvenc filmem volt, amikor megjelent, bár 2 napig búskomor voltam utána, és én is huszonéve halogatom az újranézését :DDD Anno simán 10/10 volt, most úgy kíváncsi lettem, hogyan öregedett.

#majdegyszermostmárhamarosan

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#149644) proci985 válasza gbors (#149643) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

10/10et friss -10 evnel fiatalabb- filmnek nem adok, ahhoz az ido probajat is ki kell allnia es elvarok bovebb muveszeti hatast is. nekem pl a 2001 vagy a pulp fiction ilyen. 9 pont nalam gyakorlatilag hibatlan filmeket jelent, de a sajat mercemmel 7-8 pont is kifejezetten jo filmet jelent, de adott esetben 5-6tal is merek ajanlani. hypera valamennyire immunis vagyok, pontosabban lattam eleg filmet ahhoz, hogy ne lehessen konnyen megvenni.

egyebkent tokeletesen oregedett. nagy kepernyot imadja, ugyan technikailag kamaradrama, de remekul jatszik a beallitasokkal es diszletekkel. tobbet nem ad, mint anno, de kevesebbet sem.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#149645) eeXaa válasza BITBOYS (#149635) üzenetére


eeXaa
addikt

Láttad már?

(#149646) erahurka válasza k-adi (#149630) üzenetére


erahurka
félisten

Nem kötelező VIP-be menni :D

(#149647) erahurka válasza pohár (#149633) üzenetére


erahurka
félisten

Hogy ne lenne köze? Mondhatná azt, hogy nagyon szeretnének feliratos vetítéseket csinálni mert szerintük megtérülne. Nyilván nem mondja, független filmes forgalmazók feliratos kópiáit nem is hajlandó bemutatni (legalábbis kétlem hogy a forgalmazók döntenének úgy maguktól, hogy CC-be nem küld csak szinkronosat, feliratost meg csak a művész mozikba).

Ezeket a bunkó paraszt magyaroknak kéne valahogy megmutatni mennyit vesztenek a szinkronnal. De ők "nem olvasni menek moziba", mintha amúgy évente két betűnél többet elolvasnának....

[ Szerkesztve ]

(#149648) gbors válasza proci985 (#149644) üzenetére


gbors
nagyúr

Én is nehezen adok 10-et - vagy minden téren igen jónak kell lenni a filmnek olyan tartalommal, amin lehet sokat agyalni (ilyen volt a Requiem), vagy akkora élménynek kell lennie, aminek még napokkal később is a hatása alatt állok, és persze nincsenek komoly hibái (Night on Earth erre remek példa, de akár a 2001 is). Az idő viszont nálam nem faktor - ha rosszul öregszik / én változom meg, majd átértékelem :) A 9 pont már olyan film, ami nagyon-nagyon jó, de valami hiányossága azért van. Stb.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#149649) mephi666 válasza proci985 (#149631) üzenetére


mephi666
nagyúr

ritkán vannak rossz álmaim egy film után, de a requiem ilyen volt... arra ébredtem utána, hogy "meg van a nyertes, meg van a nyertes" :DDD

a trainspotting is anno kemény drogos filmként volt emlegetve, de az ehhez képest egy laza vígjáték (kb 1 jelenetet leszámítva) ...visszagondolva a requiemből nem is tudnék vicces részt felidézni... elindítja az embert egy időpontban, amikor még tartja mindenki magát és elvan, majd onnan 1 év alatt cél a lehető legmélyebb pont :K emlékszem hogy megnéztük lassan 15-20 éve haverokkal hárman és utána kimentünk nálunk a teraszra cigizni... úgy elszívtunk 1-1 szál cigit, hogy senki nem szólt 1 szót sem... ezt tényleg kötelező jelleggel kellene elvonón vetíteni :K ...durva, hogy már Jared Leto is elmúlt 50 éves... 10 évet ő is lazán letagadhatna

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#149650) erahurka válasza mephi666 (#149649) üzenetére


erahurka
félisten

A Requiem ezerszer keményebb mint a Trainspotting. A Trainspottingban az a jó hogy lazán bemutatja a drogozás jó részét is, de a végén nem úgy állsz fel hogy mész és belövöd magad. A Requiem meg iszonyat sötét és depresszív, mai napig nem néztem újra és nem is tervezem. Szerintem a legmegterhelőbb film amit valaha láttam.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.