Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#148451) Miklós315


Miklós315
aktív tag

Megfosztva a zajtól:
Mátrix
Mátrix 2
Mátrix 3

A sci-fi-akció konstrukció inkoherens, lyukas mivoltát, továbbá az ömlesztett szinkretista szimbolikát (new age-mix), végül a társadalomkritikát (gépek=leviatán) teljes egészében nem oldja fel ( =a film nem hibátlan), de ad egy elfogadható választ.
A negyedik epizód 1. nem tesz hozzá, 2. megcáfolja, 3. kiteljesíti (de nem tökéletességben, hanem csak tökéletlen-magasabb szinten).

"Szerintem."

(#148452) oriic válasza w.miki (#148449) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nálam már ott elvérzett a film, hogy kimondták: Neo és Trinity meghalt a 3 végén. A gépek visszahozták a testüket (ok, még elfogadom nagyon a jövőben járunk), a "lelkük/lényük/tudatuk" meg csak úgy megjelent újra? :(

Live-Die-Respawn

(#148453) angyalpc2 válasza w.miki (#148449) üzenetére


angyalpc2
aktív tag

Szerintem ne keress magyarázatot

Pedig a 1-2-3-ban volt bőven megmagyarázni való társadalmi dolog több síkon is ...de ez egy katyvasz történet szállal, elvaratlan befelyezetlen cselekmény szorikkal
Befejezetlen elkészületlen paródia

A stáblista végén van egy 20mp még...
Paródia az egész ...inkább meg se csinálták volna
Tudtam, hogy ne várjak rebootoktól sokat tényleg alacsony volt a szint, de még azt se sikerült megugrani. Mátrix fanként meg a nem tudom hova tegyem.

[ Szerkesztve ]

(#148454) angyalpc2 válasza Miklós315 (#148446) üzenetére


angyalpc2
aktív tag

Igen nekem is ez az érzésem, egy társadalom fricska a nézőnek.
Hogy ócska igénytelen társadalom, szappanopera zabáló.

Csak hát nézőként pont nem ezt várod egy ócska szappanopera klisét nézz, pláne fanként.

Pont azért kellett volna olyat lerakni az asztalra, hogy igen ez tud 2021-ben is, elég lett volna csak rámutatni a problémára, nem pedig eljátszatni Neoval.
És lett volna benne 1-2 olyan rész alapötletmag amit ha tovább fűz jó lett volna.

(#148455) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

Dehogy ne csak rosszat mondjunk
Több kötődése is van az animátrixhoz a történetnek főleg "Az emberi Mátrix" részből
Jó volt látni a hajókat, Morpheus élő karatere is egész jó, a mágnes golyós megoldás is egészen ötletes.
Szóval lettek volna benne jó részek, csak nem sikerült a karaktereknek érvényesülni
Tényleg nehéz eldönteni, hogy szándékosan csinálta ilyen hitványra és mi képtelenek vagyunk felfogni ezt a szintet...vagy valóban ennyit tud. L.W.

(#148456) w.miki válasza angyalpc2 (#148455) üzenetére


w.miki
veterán

Valahol azt olvastam, hogy már az eredeti trilógia sem az ő ötletük/könyvük volt, hanem más(ok) a szerző(k). :F
Saját kútfőből ennyire tellett...

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#148457) Bad Pritt válasza w.miki (#148456) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Minden az ő ötletük, még az Animatrix meg az Enter the Matrix is az ő iránymutatásuk alapján készült, sőt, Lana még ebbe a friss Matrix Unreal demóba is beleszólhatott.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#148458) eeXaa válasza Bad Pritt (#148457) üzenetére


eeXaa
addikt

Úgy lopkodták össze az egészet... A Strange Days ból, meg a Johnny Mnemonicból. A Dark City is kint volt már mikor elkezdték forgatni, a Truman Show meg a forgatás közepén jött ki....
Annyit tettek csupán hogy a lopott ötletekhez hozzávágtak egy csomó handabandát, meg ráhúzták az egészet egy akciófilmre, meghintve az aktuális slágerzenékkel....
Igazából a Mátrix sikere Bill Pope-nak meg Zach Staenberg-nek, de a legfőképpen Joel Silvernek köszönhető......
Ezért is ég, és föld az új a régiektől......

[ Szerkesztve ]

(#148459) erahurka válasza eeXaa (#148458) üzenetére


erahurka
félisten

Nem kész filmekből hogy lophattak volna? :DDD

(#148460) eeXaa válasza erahurka (#148459) üzenetére


eeXaa
addikt

Strange Days 1995
Johnny Mnemonic 1995
Dark City 1998 feb.
The Truman Show 1998 jun.

Matrix filming 1998 march-august. release 1999 march-june
...amúgy aki annó látta ezeket a filmeket tudta, hogy miről van szó.... :U

[ Szerkesztve ]

(#148461) Pitterix


Pitterix
őstag

The Unforgivable

Netflixes dráma, műarcú Sandrával, klisékkel és kiszámítható végkifejlettel.

[ Szerkesztve ]

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#148462) erahurka válasza eeXaa (#148460) üzenetére


erahurka
félisten

Kétlem hogy a Dark City és a Trueman Show komoly hatással lehetett a forgatókönyvre...

(#148463) eeXaa válasza erahurka (#148462) üzenetére


eeXaa
addikt

Tuti, változtattak, itt ott menetközben, főleg amikor vágták, szerkesztették.
Megnéznék a mátrixból egy olyan verziót is ami 100% a 98 februári forgatókönyv alapján készült. :K
Egyszerüen kizártnak tartom, hogy a forgatás előtt már minden pontosan a "helyén" volt, ahogy mi láttuk a moziban..

(#148464) Fitzgerald válasza erahurka (#148462) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Dark City-nek annyi köze volt a Mátrixhoz, hogy Sydney-ben forgatták mind a kettőt, és a Dark City-s díszlet egy része a Mátrixban is látható (amikor az elején az ügynökök elől menekül Trinity a tetőkön).

[ Szerkesztve ]

(#148465) Dorian válasza erahurka (#148462) üzenetére


Dorian
félisten

A Dark City pont ugyanarról szól, mint a Matrix, egy az egyben koppintása.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#148466) savior


savior
őstag

Az Emlékmás is hasonló történetű.

[ Szerkesztve ]

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#148467) j0k3r! válasza j0k3r! (#146177) üzenetére


j0k3r!
senior tag

The Matrix Resurrections

Ééééés, igazam lett. Szép csomagolópapírba bújtatott hulladék. A franchise beetetés szélhámosság miatt adok az eredeti elképzelésemhez képest még -2 pontot. Nem szép dolog átverni a nézőt.

3/10

#értékelés

some men just wanna watch the world burn...

(#148468) eeXaa válasza Dorian (#148465) üzenetére


eeXaa
addikt

Vagyis fordítva :)

(#148469) Dorian válasza eeXaa (#148468) üzenetére


Dorian
félisten

A DC koppintasa a M

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#148470) eeXaa válasza Dorian (#148469) üzenetére


eeXaa
addikt

Ja

(#148471) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Mátrixról fontos saját élmény, hogy az volt az első film, amit egy cd-n láttam, divx codec-kel. Leesett az állam, mert előtte egy CD-n ilyen minőséget elképzelni sem tudtam.

I am having fun staying poor.

(#148472) mephi666 válasza Dorian (#148469) üzenetére


mephi666
nagyúr

De abban az évben volt a 13th floor, aminek rendesen bebszott a matrix... nálam az a film sokkal jobban öregedett :K kész, kerek sztorival

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#148473) Dorian válasza mephi666 (#148472) üzenetére


Dorian
félisten

Azt nem is láttam.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#148474) mephi666 válasza Dorian (#148473) üzenetére


mephi666
nagyúr

Szerintem méltatlanul alulértékelt film, aminek nagyon betett a matrix1 megjelenése... ha 1-2 évvel később jön, mindenki emlékszik erre (is) ...érdemes szerintem pótolni

[link]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#148475) Kergeboci


Kergeboci
tag

Attack of the Hollywood Cliches!
A hollywoodi giccs támadása

Avagy a netflix PC támadása. 2-3 percet szánjunk az egyes filmes klissékre említés szinten, és ahol lehet kössünk bele, hogy csak azért létezik, hogy a melegeket és a feketéket megsértsék velük. Azt még értem hogy az LMBQ és a feketék témáját húzzák, mert most ez a szokás, de hogy már az is felháborító kell hogy legyen, hogy a filmbeli gonosztevőket felcsúfítva ábrázolják, mert hogy ez milyen kirekesztő a csúnya emberek számára.. na ott azért elpattant egy ér a homlokomon.
Nem szoktam a PC vonal ellen menni, felőlem tolják, túlélem, de hogy azt a minimális érdekességet, amit nagy nehezen sikerült ebben a semmibe összeszedniük azt is el kelljen rontani ilyen hülyeséggel, az már kriminális. Mindez Rob Lowe "kill me" narrálásával és értékelhetetlen poénkodásával. Nem ajánlom.

#értékelés

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#148476) ROBREGGAE


ROBREGGAE
tag

Most direkt megnéztem a téma kapcsán, s rosszul emlékeztem, de a V mint vérbosszút csak írták Wachowskiék. Ami még olyan film talán ami említésre méltó számomra. Szóval a Mátrixot leszámítva nagyon nem rendeztek értelmes dolgot.

A Fülledtséget, ami az első rendezésük igaz nem láttam még(jókat mondanak róla). A Felhőatlaszt mai napig nem tudom hova tenni, a Sense 8 sorozatuk meg egy idő után marhasággá vált totálisan.

A Jupiter Felemelkedése, Speed Racer és a Mátrix folytatások, különösen a Forradalmak, na hagyjuk is inkább. :D

(#148477) w.miki válasza eeXaa (#148460) üzenetére


w.miki
veterán

Mátrix forgatókönyve már jóval 1998 előtt megvolt

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#148478) eeXaa válasza w.miki (#148477) üzenetére


eeXaa
addikt

Hiszi a piszi :)

(#148479) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Santa Slay / Véres karácsony / Mennyből az ördög

Érdekes kis karácsonyi horror vígjáték, a story röviden annyi hogy a Mikulás Postal 2-t játszik az ajándékok kiosztása helyett. Ez egy ilyen közepesen sz@r komolytalan film, sörrel elmegy.

Jó indulatból 5/10

(#148480) angyalpc2 válasza eeXaa (#148460) üzenetére


angyalpc2
aktív tag

Érdekes, hogy a legfontosabbat nem említitek a Ghost in the shell-t
Annyira bírták a W tesók az mangát/animét, hogy tucatnyi elemet vettek át belőle
De ezt ők el is mondták, hogy példaképnek tekintették ..és emelték be a filmes világba egy egy mozgás vagy cselekmény vagy éppen mondani valót.

egyik ilyen a lövöldözés a piacon..dinnyén átlövés stb
https://www.youtube.com/watch?v=De9bpbXBg-4

Most lehet mondani, hogy átvett még a Johnny Mnemonic-ből meg innen onnan 1-1 ötlet, nyilván
De egész és teljes volt a film...Más filmek is vesznek gyengébb vackabb filmekből aztán köré raknak egy rendes történetet rendesz szereplőt és egész jó film lesz belőle, lásd Avatar
Nagyon sok kassza siker film valami hulladék Zs kategória '70-es 80-as évekbeli film adaptáció.
egyébként viasat 6 megy a mátrix :DD

(#148481) mephi666 válasza angyalpc2 (#148480) üzenetére


mephi666
nagyúr

Avatar? ...a Pocahontas szerintem sikeres volt anno: nővérem lányának a 90es évek közepén marhasok Pocahontas-os cucca volt :D

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#148482) KISDUCK válasza angyalpc2 (#148480) üzenetére


KISDUCK
addikt

Ahh, rengeteg japán novellából, mangából és animéből készült nyugatizált verzió. Nekem 3 tetszett nagyon: az Alita, Holnap határa és a Tűzgyűrű. Egyedül az Alitának nem láttam egy japán verzióját sem, de a másik kettő elég szabadon adaptálta az eredeti anyagokat.

(#148483) paatrick válasza KISDUCK (#148482) üzenetére


paatrick
őstag

Az Alita kb copy-paste az anime, kivéve az űrhajós részt.

[ Szerkesztve ]

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#148484) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Te jó ég mekkora trógerek vannak youtubeon, kezdőlapra kidobott egy durván spoileres bélyegképű és című videót a Pókember 3 - Nincs hazaút-ról, szerencsére én már láttam a filmet, de hogy lehet ekkora tróger,? Aki még nem látta a filmet annak durván elspoilerezi.

(#148485) eeXaa válasza KISDUCK (#148484) üzenetére


eeXaa
addikt

HollywoodNewsAgency?

(#148486) KISDUCK válasza eeXaa (#148485) üzenetére


KISDUCK
addikt

Nem, valami külföldi csatorna volt és mozis felvételt vágott össze. A nyúzédzsönszi-be tegnap belenéztem a spoilerre vigyázott és kiemelte hogy most vigyázz.

(#148487) eeXaa válasza KISDUCK (#148486) üzenetére


eeXaa
addikt

de gondolom az is spoiler amit szirmai rakott a thumbnailbe?

(#148488) Bad Pritt válasza eeXaa (#148487) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Nem. Legalábbis én nen láttam és thumbnail alapján nem tudok mire következtetni.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#148489) KISDUCK válasza eeXaa (#148487) üzenetére


KISDUCK
addikt

Hát most ránéztem a csatornára, de én nem tudnám azt a képet spoileresnek mondani.

(#148490) erahurka válasza KISDUCK (#148484) üzenetére


erahurka
félisten

2021-ben még meglep?

(#148491) erahurka


erahurka
félisten

Két nap alatt 10 milliónál tart a Mátrix amerikániában, francot se érdekel a film. Vagy megnézik HBO maxon / torrenten.

(#148492) KISDUCK válasza erahurka (#148490) üzenetére


KISDUCK
addikt

Nem, de felháborít. Az ember ugye mindig magából indul ki és feltételezi hogy más is hasonlóan gondolkodik, de sajnos... Emlékszem még pár éve 9gag-en ha jól emlékszem, mivel EU-ban előbb ment a Trónok harca mint az USA-ban, ezért az amcsik könyörögtek hogy ne spoilerezzen senki, a Bosszúállok viszont náluk ment előbb és akkor már el is feledkeztek a "no spoilers"-ről...

(#148493) Bad Pritt válasza KISDUCK (#148492) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

A Trónok harca elég meleg pite volt, gyakorlatilag ha nem nézted meg legkésőbb hétfő reggel munka/suli előtt cseszhetted a spoilereket. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#148494) k-adi válasza eeXaa (#148460) üzenetére


k-adi
nagyúr

ha már szóba került, a The Truman Show, nekem az kimaradt.. érdemes pótolni? jo?

(#148495) k-adi válasza Bad Pritt (#148493) üzenetére


k-adi
nagyúr

Mikor kimész kávézni a konyhába és a munkatársad mondja a spoilert a másiknak... hétfőn délben :U ;]
(pre covid :D szépségei)

[ Szerkesztve ]

(#148496) k-adi válasza KISDUCK (#148484) üzenetére


k-adi
nagyúr

Ja jó lenne egy olyan szűrő funkció a YT-re, hogy ha a film címe szerepel a videó nevében akkor azt elrejti X időre.. saját feketelista :)

aztán lehet van valami chrome böngi kiegészítő erre is már?

[ Szerkesztve ]

(#148497) paatrick válasza k-adi (#148494) üzenetére


paatrick
őstag

Ma már nem fog akkorát ütni mint mondjuk ha a 2000-es évek elején nézed, szerintem érdemes pótolni, nem is hosszú. Viszont ahogy öregedett lettek benne olyan poénok, szituációk amik ma lettek igazán a helyükön, akkor csak nevettél rajta hogy de hülyeség ma meg már valóság :DDD :Y .

[ Szerkesztve ]

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#148498) KISDUCK válasza k-adi (#148496) üzenetére


KISDUCK
addikt

Ja ez mondjuk jó ötlet, de a google szerint fontosabb elrejteni a disslike-ot.

(#148499) oriic válasza eeXaa (#148487) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Dehogy :DDD

Live-Die-Respawn

(#148500) PuMbA válasza k-adi (#148494) üzenetére


PuMbA
titán

Alapmű, meg kell nézned :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.