Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#149651) Dorian válasza erahurka (#149650) üzenetére


Dorian
félisten

Szó szerint ugyanezt gondolom.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#149652) vond válasza proci985 (#149631) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nekem is elég volt egyszer annak idején. Szintúgy az egyik legnehezebb filmem. De annyit beszéltek róla, hogy még a végén előveszem újrázni. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#149653) mephi666 válasza vond (#149652) üzenetére


mephi666
nagyúr

én eddig 2szer láttam... anno haverokkal 15+ éve, asszonnyal kb 5-6 éve... legközelebb majd kb a gyerekkel nézzük meg 10 év múlva drogprevenciós jelleggel :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#149654) erahurka válasza mephi666 (#149653) üzenetére


erahurka
félisten

Gondolom 18+-os korhatára van. Ami egy baromság mert minél előbb látnia kéne minden gyereknek. Nem 10 évesen de középiskola elején.

(#149655) vond válasza mephi666 (#149653) üzenetére


vond
MODERÁTOR

;] :DDD Tökéletes választás a célra.

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#149656) mephi666 válasza erahurka (#149654) üzenetére


mephi666
nagyúr

ja, kb 15éve kora körülre jó lesz ez... akkor még talán nincs késő :K ...habár a mostani generációkat nézve egyre hamarabb csinálnak minden hülyeséget

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#149657) Pro Koryak


Pro Koryak
addikt

(#149658) erahurka válasza mephi666 (#149656) üzenetére


erahurka
félisten

Mikor rángatja ki a doki a világba, akkor már a képébe kell tolni telefonon ;]

(#149659) KISDUCK válasza erahurka (#149654) üzenetére


KISDUCK
addikt

Inkább az Igazából szerelem amit minden gyerekkel meg kéne nézetni, mert ez a leghasznosabb lecke. ;]

(#149660) k-adi válasza erahurka (#149646) üzenetére


k-adi
nagyúr

tudom, nem is akarok, alapból drágának tartom (főleg majd ha meglátom milyen a kaja minősége..) csak már régóta kiakartam próbálni és most jött ez el az ideje... Mondjuk azért az sokat elmond a cc vipről, most hamarabb voltam a cinext vipbe, pedig vagy jó 10évvel később nyitottak meg :D (mondjuk a kaja -pizza- ott is szar, még.. de remélem lesz majd többféle kaja idővel.. csak még nemrég nyitottak meg)

(#149661) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Uncharted

Simán jó kis kalandfilm volt, ha el tudunk vonatkoztatni a videojáték szériától. Nagyjából kiszámítható volt végig, egy csavart sikerült azért beletenniük, a befejezés és a stáblistás jelenetek alapján pedig jön majd a folytatás szinte biztos vagyok benne. Ami nagyon tetszett, az a vendégszereplő Nolan North felbukkanása. :D Na az ott vicces volt.

Live-Die-Respawn

(#149662) erahurka válasza oriic (#149661) üzenetére


erahurka
félisten

A folytatással azért várjuk meg a bevételi adatokat. A Sonynak nincs streaming szolgáltatása ahol majd nagyot mehet később.

Jelenleg 85 millióra várják az Észak-amerikai pályafutást, ez azért minden csak nem kasszasiker. A költségvetés ha minden igaz 120 körül volt, a világ többi részén javíthat az összképen mert viszonylag olcsó blockbuster, de 200-250 fölé nem hinném hogy menne. A megétrüléshez pedig inkább 350-400 millióra lenne szükség. Ha fogadni kéne én arra tennék, hogy ennyi volt a filmes Uncharted széria.

[ Szerkesztve ]

(#149663) oriic válasza erahurka (#149662) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"A Sonynak nincs streaming szolgáltatása ahol majd nagyot mehet később."

USA-ban Netflix-en maradnak ha jól látom, meg viszonylag friss hír, hogy Európában HBO Max-on nyomulnak majd.

Live-Die-Respawn

(#149664) erahurka válasza oriic (#149663) üzenetére


erahurka
félisten

Előbbit olvastam korábban de az akkor sem saját. Az európai HBO max szerződésnek viszont örülök mert arra tervezek hosszú távra előfizetni akciósan.

Van amúgy saját streaming platformjuk, de csak az OLED tévéken érhető el. Bravia Core a neve, és az a nagy extrája, hogy közel BD minőségben lehet filmezni rajta.

(#149665) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

(#149666) radi8tor válasza oriic (#149665) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

"Csak a mozikban"
Na :)

⭐ Stella

(#149667) k-adi válasza radi8tor (#149666) üzenetére


k-adi
nagyúr

ja...

Csak a mozikban*

*és másnap ncore-n

(#149668) eeXaa


eeXaa
addikt

Last Night In Soho - Hulladék
1/10
...csak a tecnikai erőfeszítésért, érdemel valamit.

(#149669) Miklós315 válasza eeXaa (#149668) üzenetére


Miklós315
aktív tag

A Bárányt láttad már? Hátha kihámozol belőle valamit...

"Szerintem."

(#149670) eeXaa válasza Miklós315 (#149669) üzenetére


eeXaa
addikt

link?

...ahh.. emlékszem... a tréler alapján bullshitnek tűnt, de lehet nekiülök hamarosan..
A guccsiba kezdek minjáá..

[ Szerkesztve ]

(#149671) eeXaa válasza eeXaa (#149670) üzenetére


eeXaa
addikt

...megvan... a tréler alapján ez a fajta "művészet" ugrik be... persze lehet tévedek... :B

[ Szerkesztve ]

(#149672) Miklós315 válasza eeXaa (#149671) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Ez a klip jobb, mint a film, szóval :R :DDD

"Szerintem."

(#149673) TeeJay


TeeJay
félisten

[link] Jurassic World új szinkronos trailer.
Nekem bejön, láttam mindet 93-tól napjainkig, jöhetnek a dínók ezerrel :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#149674) eeXaa


eeXaa
addikt

House of Gucci - Masterpiece

(#149675) Kergeboci


Kergeboci
tag

azért az ügyes húzás, hogy csak akkor tudom eeXaa hozzászólásait elrejteni , ha előfizetővé válok :D szerintem ő a prohardver taktikai fegyvere

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#149676) mephi666 válasza Kergeboci (#149675) üzenetére


mephi666
nagyúr

most miért? ...szerintem tök jó dolog, hogy amire "masterpiece" kifejezést rak, azt inkább átrakom a fiók aljába, ezzel időt spórolok és jobb filmek kerülnek felülre :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#149677) Miklós315 válasza Kergeboci (#149675) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Miért akarod elrejteni? Hébe-hóba bedobja (minden második tömegtermékre), hogy "masterpiece"/"hulladék", azt kész :)

"Szerintem."

(#149678) lezso6 válasza eeXaa (#149674) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Azért tiszteld már meg a topiklakókat annyival, hogy írsz a filmről valami konkrétumot, kedvcsinálót is. Mert ez így csak hsz-gyűjtögetés, nem filmkritika. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#149679) radi8tor válasza lezso6 (#149678) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nekem tetszett, hogy nem szól semmiről a film, de az A listás színészek azért próbálkoznak.

⭐ Stella

(#149680) gbors válasza Kergeboci (#149675) üzenetére


gbors
nagyúr

Ezzel csak az a baj, hogy ha elrejted az ő hsz-eit, akkor a rendszer "okosan" elrejti azon hsz-eket is, amik az övéire születtek válaszként. Szóval ez a funkció nekem pl. használhatatlan.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#149681) eeXaa válasza lezso6 (#149678) üzenetére


eeXaa
addikt

...hmmm... hát a "tisztelet", meg "topiklakók" nem igazán fér egy mondatba, főleg ha az nekem van címezve...
...de sztem igencsak kifejezem tiszteletem, az általam egyszerűen fémjelzett címekkel, amit úgy hiszem azért páran, értékelnek, így vagy úgy...
... A film amúgy zseniálisan jó minden téren, egyszerűen hibátlan... Gaga olyan jól játszott, hogy néha emlékeztetnem kellet magam, hogy ez ő....
Remélem Ridly papa most már átáll az ilyen jellegű filmek készítésére, a sok hulladék után...
A Last duel, és ez a film, garantáltan klasszikusok sorába került.

(#149682) erahurka


erahurka
félisten

Lehet én leszek az új eeXaa, de az Uncharted film rohadt jó lett! Van egy-két buktató, meg néha kicsit túl pókemberes a gyerek mozgása, de nagyon jól működik a páros, jó a nyomozgatás, jók az akciók!

IMAX-ben néztem, sajnos nem az egész film lett ilyen kamerákkal felvéve, csak néhány látványos jelenetsor.

Nagyon remélem hogy nem fog bukni mert akarok még ilyet! Szerintem az Indiana Jones-ok óta nem készült ennyire jó kalandfilm amiben nincs varázslat meg más hülyeség. :Y

Marky Mark bajszával büntetni lehetne amúgy, remélem újragondolják ha lesz folytatás :DDD

[ Szerkesztve ]

(#149683) gbors


gbors
nagyúr

The Big Lebowski - A nagy Lebowski (1998)
Még mindig nem sikerült rávenni magam a Requiemre, de a korszakot már eltaláltam - a Big Lebowski egyik a Coen-fivérek kultikus filmjeinek, kíváncsi voltam, hogyan öregedett.
Hát, vegyesen. A bowling szinte fetisizmusba hajló imádata, mint központi téma, abszolút telitalálat. Az atmoszférára fókuszáló pillanatok (pl. Quintana gurítása), ill. flashback-jelenetek (pl. Gutterballs-klip) továbbra is zseniálisak, és kiszélesítik az ember arcát, a színészi játék fergeteges és helyenként váratlan (ki a fene gondolta volna 98 előtt, hogy Jeff Bridges-ben benne van egy ilyen?), és a zenei aláfestés általában hibátlan. A sztori viszont elképesztően béna, ami még nem lenne akkora baj, csak sajnos időről időre percekig azzal foglalkozik a film, hogy haladjon előre, és ezek a szakaszok többedik megnézésre (anno láttam 2-3-szor) elég fárasztóak. De nincs mit tenni, minden hibájával együtt, ezt a filmet nem tudom nem szeretni. 8/10.

#értékelés

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#149684) WayneGace válasza eeXaa (#149681) üzenetére


WayneGace
őstag

Mintha nem ez a felhasználónév rémlene, de nem te vagy az, aki azt csinálja, hogy a sokak által elismert filmekre beírod, hogy 1/10 hulladék, a sokak által leminősítettkre pedig, hogy zseniális?

BestSecret invitációt privátban adok.

(#149685) RetepNyaraB válasza WayneGace (#149684) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Most irigyled, hogy neki saját véleménye van, nem egy identitás jobbágy?
:))

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#149686) OPiiPO válasza WayneGace (#149684) üzenetére


OPiiPO
addikt

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#149687) eeXaa válasza OPiiPO (#149686) üzenetére


eeXaa
addikt

..nem kell, túlmisztifikálni... a jó filmeket fel, a gyenge filmeket leértékelem...
...egy biztos, nállam minden film nulláról indul... a végére, pedig kap egy objektív, őszinte értéket...

(#149688) proci985 válasza gbors (#149683) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Jeff Bridges kapcsan azert ott volt a Fisher king par evvel korabban

en is ujraneztem valamikor osszel, kifejezetten jol oregedett. az alomjelenetek egy resze meg mai napig teljesen szurrealis

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#149689) paatrick


paatrick
őstag

Szellemirtók: Az örökség / Ghostbusters: Afterlife (2021)

Szellemirtók: Az ökörség cím jobb lenne. Komolyan még azt érzem a női szellemirtókon is jobban szórakoztam. Az legalább nem vette magát komolyan.
Ez annyira semmilyen volt. Történet igazából nem volt.
Valami retro 80-as évekbeli feelinggel akarták eladni a modern világgal keveredve.
Ez a Paul Rudd elég gyenge színész, ráadásul tavaly még a legszexisebb férfinak is megválasztották. Pff hahaha :DDD
Bár a többiek se brillíroztak, a szövegkönyvért meg az akció koreográfiáért is kijárna egy pofon.

Az inkák titka / Secret of the Incas (1954)

Én alapból szeretem a régi kalandfilmeket, így mikor ez feldobódott meg is örültem, aztán jó nagy pofára esés lett belőle. :(
Semmi kaland, semmi akció. Charlton Heston amúgy a főszereplő, ez a film még eléggé a karrier elején készült. Viszont ahogy egyre több filmet láttam tőle, az az érzésem hogy nagyon egydimenziós színész volt, vagy a rendezők adták neki kb ugyanazt a szerepet csak épp más névvel.
Kb mint Ryan Reynold manapság, aki szintén ugyanazt nyomja minden filmjében.
Na de vissza ide, az inkák titka nem derül ki, mivel nem is volt nekik :( van 2 pusztítóan hosszú éneklős rész, mint írtam akció nuku, kaland nuku. Nem is értem hogy áll ez 6,0-n imdbn.

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#149690) TeeJay válasza paatrick (#149689) üzenetére


TeeJay
félisten

Pedig a Ghostbusters szerintünk elég jó lett
Persze gáz hogy az első GB főgonosza jött ide is vissza, de tetszett hogy a még 3 élő karaktert bevonták annak ellenére is hogy 70-75évesek már.
Harold Ramis ugye meghalt 2014-ben így szép volt hogy megjelenítették
A végén a második kedvcsináló alapján meg jön még újabb rész :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#149691) Kergeboci


Kergeboci
tag

Spencer

Ballada egy igazi tragédiáról. Így kezdődik a film, és nem véletlen, hogy a címválasztás nem Diana. Ugyanis akármennyire arra számít az ember, hogy a hercegnő halálát megelőző napokról lesz szó, némi foreshadowingon kívül, teljesen más tragédiáról mesél ez a film.

Nem ismerem Diana életrajzát, nagyjából abból táplálkozom csak, amit gyerek koromban hallottam. Így egy kicsit meglepett az a film megnézése után talált BBC-s interjú, ahol nagyon őszintén beszél a szülés utáni depressziójáról, önképzavaráról, betegségéről.

A film, egy ilyen időszakot jár köbe, belekényszerítve minket a főszereplő visszás érzéseibe. Rendkívül zavarba ejtő kamerakezeléssel, színészi játékkal (jó értelemben), szövegkönyvvel, és zenével alátámasztva ezt az érzést. A jazz és klasszikus zene kettősségét megtörő (vagyis inkább abba beépülő) zajok és zörejek végig feszültségben tartják a nézőt, nem különben a főszereplő viselkedése. Depressziós, zavart elmeállapotba nyerhetünk betekintést Kristen Stewart olyan lenyűgöző alakításán keresztül, ami alapján az az Oscar jelölés szerintem simán díjra is váltható.

A film minden esetre erősen a 2016-os Jackie-re hajaz. Nem kimondottan élvezetes nézni, maga a film története, cselekménye nem igazán létezik, minden a színésznő játékának, a karakter érzelmeinek van alárendelve. Ebben piszok erős, de csak ebben, így azért ajánlani, csak a fentiek ismertetésével merem.

#értékelés

[ Szerkesztve ]

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#149692) erahurka


erahurka
félisten

Ízlelgessük egy kicsit. A legszarabb Marvel filmeket is jóval többre értékelik a kritikusok mint az Unchartedet. Nevetséges. Innentől senki ne mondja hogy a Marvel/Disney nem teszi tönkre a filmipart, és hogy nem részrehajlóak a kritikák!

[ Szerkesztve ]

(#149693) vond válasza erahurka (#149692) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Mondom, poénból ránézek. Hát ez kéééész. :DDD :DDD :DDD
Életem egyik legbutább, legidegesítőbb filmje. 96%, Certified Fresh. Oké. :))

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#149694) paatrick


paatrick
őstag

Ez a Tomato meter már vagy jó 5 éve hulladék. Önjelölt "kritikusok" játszótere akik bármit leírnak egy kis pénzért. Vagy a saját hülyeségükből adódóan elkezdenek fejtegetni meg belelátni valamit a filmekbe ami nincs is benne.

Az audience score ér valamit de akkor már olyan mindegy hogy ez vagy imdb. Ott is be lehet lőni honnan kezdődik az értelmesebb filmje.

[ Szerkesztve ]

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#149695) k-adi válasza erahurka (#149692) üzenetére


k-adi
nagyúr

imdb pontok:

Uncharted -- 6,9 (új film, még változhat)
Thor: The Dark World -- 6,8
Black Widow -- 6,7
Iron Man 2 -- 6,9

és
A Quiet Place -- 7,5 :DD

(#149696) lezso6 válasza k-adi (#149695) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

De egyelőre még mindig az IMDB a legmegbízhatóbb, relatíve. Én a Quiet Place-t meg sem mertem még nézni, de lehet most meghoztad a kedvem. :D

Ja és nem új az, hogy az IMDB-n vannak furcsaságok. Pl nézzük az IMDB TOP 250 listát: mit keres 4. helyen az a batman-film? Meg a Lord of the Rings az első 15-ben? Jók, de a környező filmekhez képest sehol nincsenek.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#149697) Bad Pritt válasza lezso6 (#149696) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Régóta van diskurzus azzal kapcsolatban, hogy korszakokra (is) kéne osztani ezeket az IMDb listákat. Megmaradhatna a top 250, de ahogy most zsánerek szerint is vannak listák, úgy lennének korszakok szerint is, csak az nem egyértelmű, hogy mik lennének a határok.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#149698) Pearce


Pearce
aktív tag

Nope - Official trailer - Peele új filmje

(#149699) Kergeboci válasza Pearce (#149698) üzenetére


Kergeboci
tag

Engem megvett kilóra (ismét) :C

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#149700) mephi666 válasza Kergeboci (#149699) üzenetére


mephi666
nagyúr

valami baromi jól tud atmoszférát teremteni... a get out-al és us-al beírta magát nálam a legjobbak közé... :K oké, hogy összességében egyik film sem tökéletes, de az egyedi atmoszférájával magasan kiemelkedik a tömegből... az új candyman-en is lehet érezni, hogy kivette magát a melóból... az utolsó 15 percet leszámítva baromi jó lett az is

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.