Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#148101) perempe válasza Miklós315 (#148071) üzenetére


perempe
addikt

A Hús és vért megnéztem, csak a vége felé, a kútmérgezős jelenetnél ugrott be, hogy már láttam. Különben jól szórakoztam, beugrott Az országút fantomja is, amiben szintén Hauer és Leigh szerepel.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#148102) gbors válasza perempe (#148101) üzenetére


gbors
nagyúr

"Gyere kiskutyám, majd mi elintézzük őket" (vagy vmi igen hasonló, én is régen láttam) Aztán bedobja a döglött, fertőzött kutyát a várba :D

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#148103) k-adi


k-adi
nagyúr

Az utolsó párbaj
The Last Duel (2021)

Mostanában olyan kevés jó középkori film volt, gondoltam na itt egy, meglesem... de mikor láttam hogy tetszett exa-nak már azt egy intő jelnek kellett volna vennem, mégis voltam olyan bátor és végignéztem... igen, mind a ~2,5 órányi szenvedést... mert ez az. 3 akt, majdnem 3 órányi szenvedés, élettelen, szagtalan, íztelen az egész. A csaták rövidek, a nyúlfarknyi párbaj egy vicc, de ami a leginkább siralmasabb az a fő szál, ami egy film esetén elég gáz, ha elvérzik és itt bizony sikerül ennek megtörténnie kb. az első 20 perc után.
Az egész film egy nagy trollkodás, nem elég hogy qva hosszú, lassú és vontatott, dráma alig található benne de ami van az is élettelen és a legfontosabb karakter hidegebb mint az exem, továbbá a történetvezetési narratíva is óvodások által írtnak hat, illetve arról nem is beszélve, hogy az egész áldozatkép pocsolyában fürdik.

Egy ideje megfigyeltem már, hogy egyre gyengébb középkori filmeket gyártanak mostanság, régen egy csomó jó volt, de ezek az újak mintha egytől egyig csak vergődne mind, főleg ha hangzatos üzenetet próbálna átadni... ez a film is csak arra volt bizonyíték, hogy egy ideig kerüljem ezt a zsánert.

Szóval nagy csalódás a film, pedig lehetett volna jobb is, mert lenne benne potenciál, talán jobb színészekkel, élettel telibb párbeszédekkel, jobban kibontott háttérszállal és lehet ez a 3 aktos felépítés se volt az igazi ötlet erre...

(#148104) gyuromoj


gyuromoj
veterán

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#148105) radi8tor válasza gyuromoj (#148104) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az alsó képen mi van? Nem vagyok akkora Marvel-fan hogy ennyiből tudjam. :B

⭐ Stella

(#148106) gyuromoj válasza radi8tor (#148105) üzenetére


gyuromoj
veterán

Ejnye-bejnye ;]
The Marvels (Marvel kapitány 2) premier.

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#148107) radi8tor válasza gyuromoj (#148106) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jaa, hol van az még (2023). Avatar 2 is lesz már addigra remélem. :P

⭐ Stella

(#148108) paatrick válasza gyuromoj (#148104) üzenetére


paatrick
őstag

Nem tudom ez most csak marketingelés vagy nem, de elég röhejes ha egy ekkora emberre még kitömött ruhát akartak ráadni :N

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#148109) radi8tor válasza paatrick (#148108) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem marketing. Hogy neki valódi izma van nem úgy mint a többi statisztának a kitömött ruhákban.

⭐ Stella

(#148110) gyuromoj válasza paatrick (#148108) üzenetére


gyuromoj
veterán

Elvileg nagyon komolyan rá készült a szerepre fizikálisan.
Plusz marketingnek sem rossz, csak legyen jó a film. :D

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#148111) Major Lion válasza gyuromoj (#148110) üzenetére


Major Lion
senior tag

Szineszileg is keszulhetne egyszer...

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#148112) Vikthor válasza Major Lion (#148111) üzenetére


Vikthor
nagyúr

jó nem kell őt bántani azért, nála milliószor fosadékabb színészek ripacskodnak hálivúdban... Ok nem egy Anthony Hopkins, vagy Clint Eastwood, de nem rossz a maga nemében.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#148113) Ispy válasza Major Lion (#148111) üzenetére


Ispy
veterán

Minek? Neki van 1 darab karaktere, amit el tud játszani, viszont az kajálják a népek (én is). És olyan filmeket vállal, ahová ez elég. Nem egy nagy megfejtés, voltak már előtte is sokat ilyen színészek, nem egy új találmány....aki meg nem bírja, az kerülje.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#148114) Bad Pritt válasza Ispy (#148113) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Pont ezért lesz jó (remélem) a Black Adam, mert ott ez a vicceskedős karakter nem adná nagyon.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#148115) Ispy válasza Bad Pritt (#148114) üzenetére


Ispy
veterán

Hát majd kiderül ;]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#148116) gyuromoj válasza Bad Pritt (#148114) üzenetére


gyuromoj
veterán

Az első kedvcsináló alapján, komolyabb hangvételűnek tűnik. Aztán majd kiderül.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#148117) Vertigo18 válasza k-adi (#148103) üzenetére


Vertigo18
addikt

Végre valaki ugyanúgy gondolkodik, mint én! :C

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#148118) bagyulajuve válasza paatrick (#148108) üzenetére


bagyulajuve
addikt

úgy néz ki a srác mintha sportolna néha :D

Resistencia eterna

(#148119) Ispy válasza bagyulajuve (#148118) üzenetére


Ispy
veterán

Nem sportol, gyúr. ;] :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#148121) eeXaa válasza Vertigo18 (#148117) üzenetére


eeXaa
addikt

Kb. Mindenki ugyanezt gondolja :U

...de ezért vagyok itt, hogy annak aki tovább tud látni az "izlésénél" találjon némi támpontot egy mélyebb értelmezéshez... :)

(#148122) KISDUCK válasza Bad Pritt (#148114) üzenetére


KISDUCK
addikt

Hát ha megpróbálok visszaemlekezni akkor a Doom-ban és a Rohanás/Faster-ben nem humorizalta el a szerepet, szóval én bízok benne hogy menni fog neki a Black Adam, plusz én örülök neki hogy szétgyúrja magát a szerepre.

(#148123) bagyulajuve válasza KISDUCK (#148122) üzenetére


bagyulajuve
addikt

meg a Múmia 2-ben sem :D

Resistencia eterna

(#148124) KISDUCK válasza bagyulajuve (#148123) üzenetére


KISDUCK
addikt

Jézusom! Hát arra kategóriákban még a horrort is oda lehetne tagelni. ;]

(#148125) paatrick válasza bagyulajuve (#148123) üzenetére


paatrick
őstag

Legjobb CGI ever :DD

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#148126) bagyulajuve válasza paatrick (#148125) üzenetére


bagyulajuve
addikt

imádom a Múmia 1-et, a kettőt is csipázom, de emlékszem, hogy már akkoriban is nagyon gagyi volt a Skorpiókirály CGI :D

#148124KISDUCK ja, főleg az említett CGI-ra :D

Resistencia eterna

(#148127) KISDUCK válasza bagyulajuve (#148126) üzenetére


KISDUCK
addikt

Ja, arra gondoltam. :)
Még kis südőként láttam a Múmia 1-2-t és nem tudnám azokra azt mondani hogy horror, inkább azt hogy kalandfilm. :)

(#148128) bagyulajuve válasza KISDUCK (#148127) üzenetére


bagyulajuve
addikt

:DDD

jaja, kaland film leginkább, bár azért voltak ijesztő jelenetek az 1-2-ben

[ Szerkesztve ]

Resistencia eterna

(#148129) paatrick válasza KISDUCK (#148127) üzenetére


paatrick
őstag

Mostanra jól kihalt ez a kincskeresős kalandfilm kategória is :(
Múmia 1-2 (1999, 2001)
Nemzet aranya 1-2 (2004, 2007)
Karib tenger kalózai 1-2-3 ( 2003, 2006, 2007)
~ Da Vinci Kód (2006)

Ha már Dwayne Johnson akkor Amazonas kincse (2003) Stiflerrel :DDD , de TV film kategóriából még a Titkok könyvtára 1-2 (2004, 2006) is bármikor megnézem ha adják. Bár azt hiszem Alföldi Róbert gagyogós szinkronja nagyon sokat hozzátesz :C

Utóbbi 10 évből már nem is jut eszembe egy sem.

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#148130) Traxx


Traxx
őstag

Sziasztok!

A hétvégére tudnátok ajánlani valamilyen (azaz pár) igazán izgalmas, 10/10-es thrillert? Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#148131) pohár válasza KISDUCK (#148122) üzenetére


pohár
félisten

Ballers-ben is hozta a komolyabb arcát az esetek 90%-ában, nagyon csíptem ott

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#148132) Kergeboci válasza Traxx (#148130) üzenetére


Kergeboci
tag

hát ez így nagy merítés, a thriller az egyik amit majdnem minden filmre rá lehet fogni :D
10/10est nem tudok, de ha már unatkozok bedobok két kevésbé ismertet 7/10et:
Az ajándék
Hurok
Egy ismertebb, de elég régi egy újranézéshez:
Holtodiglan
Vagy horror/thriller inkább?:
Green Room
Train to Busan

Vagy a Bourne filmek akkor már? A szökevény, Vadászat a vörös októberre, Úszó Erőd? :D

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#148133) Ispy válasza paatrick (#148129) üzenetére


Ispy
veterán

Red notice ;]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#148134) Peterhappy válasza Ispy (#148133) üzenetére


Peterhappy
őstag

Amugy a vicc, hogy igen. Rock nem jo szinesz, de kb. ujra eletre hivta a classic kalandfilm zsanert. Red notice, Jungle cruise, Jumanjik. Egyik sem egy vilagmegvalto alkotas, de ude szinfolt, konnyed kikapcsolodas mind.

Valamikor ujrazni kellene a Smaragd romancat es a Nilus gyongyet, nemreg neztem oket ujra ~20 ev elteltevel, es mindketto parades volt :K

Amugy a Mumia 1 (de meg a 2 is ugy-ahogy) baromi jo volt, a zenejet is imadtam. A Nemzet aranyat soha nem mertem megnezni, de lehet hogy be kene vegre vallalni.

[ Szerkesztve ]

(#148135) bagyulajuve válasza Peterhappy (#148134) üzenetére


bagyulajuve
addikt

nekem tőle az Amazonas kincse a kedvencem, de a Skorpiókirály-ban is csipáztam, bár Kelly Hu(ha) eléggé emelte a film színvonalát :DDD

Resistencia eterna

(#148136) vond válasza pohár (#148131) üzenetére


vond
MODERÁTOR

A Pain & Gain is tök jó volt tőle és Mark Wahlbergtől. :K Újra is kéne néznem valamikor.

Peterhappy: Húúú, a Smaragd románcát és a Nílus gyöngyét már mióta akarom én is újrázni. Ez volt a végső lökés, köszi! ;] ;)

A Nemzet aranyának meg nyugodtan állj neki, teljesen jó kis kalandfilm. A második rész már egy kicsit gyengébb szerintem, de még az is bőven nézhető.

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#148137) Ispy válasza Peterhappy (#148134) üzenetére


Ispy
veterán

Jól áll neki a zsáner, azért tud működni.

Az új évezred Indiana Jones-a.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#148138) Peterhappy válasza bagyulajuve (#148135) üzenetére


Peterhappy
őstag

Köszi, megy a listámra az Amazonas kincse is :K Azt sem láttam még.

@Vond: Most utánanéztem, három éve láttuk, a Smaragd románcára ötöst, a Nílus gyöngyére hármast adtam (KT, ötös skála). Bár én elég lágyszívűen pontozok :B Óriási volt a nosztalgiafaktor amúgy, de baromi jól szórakoztunk, a magyar szinkron is fantasztikus (szerk: ha jól emlékszem, azzal néztük, de elbizonytalanodtam és lehet, hogy már angolul).

A Nemzet aranyát szerintem hétvégén bevállaljuk, köszi :)

@Ispy: Igen, teljesen egyetértek. Nagyon találó hasonlat.

[ Szerkesztve ]

(#148139) k-adi válasza Peterhappy (#148134) üzenetére


k-adi
nagyúr

Amúgy ja, nem értem miért megy a fika Rock esetén. Helyén kell kezelni a karaktert és akkor jó
Ugyanez RR deadpool esetén.. :D

(#148140) Mik76 válasza k-adi (#148139) üzenetére


Mik76
senior tag

A Jumanjik mellett az FBI a kedvencem tole. :DDD

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#148141) erahurka


erahurka
félisten

Ezt a mai Netflixes filmet nézte valaki? A Sandra Bullockos börtönöset.

Van valami európai vagy milyen cucc is, ahol két ember arra ébred, hogy összevarrták őket. Ez érdekesebbnek tűnik :DDD

(#148142) KISDUCK válasza erahurka (#148141) üzenetére


KISDUCK
addikt

Rákerestem a Sandra Bullock-os The Unforgivable-re, hát nem volt valami meggyőző a trailer, de ha lenne egy Modern Talking életrajzi film akkor simán eljátszhatná Thomas Anders-t. :DDD

(#148143) KISDUCK válasza paatrick (#148129) üzenetére


KISDUCK
addikt

Hát ja, már nem igazán tudnak összehozni jó kalandfilmeket Az amazonas kincsét nagyon imádtam régen, azt nagyon jól eltalták. A Karib tenger kalózai az megint telitalálat volt, egy olyan trilógia ahol mind a három rész brutál jó. Az új Jumanji filmek nem jöttek be az eslő részt moziban néztem és hát nem érte meg nekem a mozijegyet a másodiknak otthon kezdtem neki, de pár perc után inkább kikapcsoltam. A Dzsungeltúrát még nem néztem meg, de remélem jobb lesz mint az új Jumnaji.

#148131 pohár:

A Ballersben jó volt, de a szerepet úgy szabták rá mint az öltönyeit. ;] Nagy kár hogy a sorozatot törölték.

(#148144) erahurka válasza KISDUCK (#148143) üzenetére


erahurka
félisten

A Dzsungeltúra baromi jó, amíg nem jön a misztikus szál.

(#148145) perempe


perempe
addikt

Baby Blood (1990) c. filmet láttam, ami nagyon "hasonlított" a Venomra, csak a főszereplő nő.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#148146) chungee


chungee
addikt

The platform

Valaki felvilágosítana a csavart a végén mert nekem "nem esett le" :( :B :R

[ Szerkesztve ]

(#148147) Miklós315 válasza chungee (#148146) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Az az egész film allegorikus utalás, így első kérdés: meddig jutottál az értelmezésben?
És itt a másik poén: kinek mit nyújt a film (ki mire asszociál) - eltérő, kiegészítő értelmezéseket szülhet az alkotás befogadótól függően...

#148145 perempe:
Nem mertem megnézni, szóval, ha már tesztelted: jó? :)

[ Szerkesztve ]

"Szerintem."

(#148148) paatrick válasza erahurka (#148141) üzenetére


paatrick
őstag

Én amiben látom hogy benne van a "dráma" címke már el is megy a kedvem tőle. Ennek ráadásul a plakátja is tiszta letargia :DDD trailerig el se jutottam.

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#148149) perempe válasza Miklós315 (#148147) üzenetére


perempe
addikt

Minimum egyszer nézhető, nekem eredetisége miatt is tetszett.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#148150) pohár válasza KISDUCK (#148143) üzenetére


pohár
félisten

igen, a szívem szakadt meg, mert az amerikai focit szeretem, Rockot is, a sorozat hangvétele is nagyon jó volt, gondolom nem hozta a számokat az HBO-nak :( :(

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.