Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#130251) erahurka válasza basaharc502 (#130243) üzenetére


erahurka
félisten

Pedig voltak jó filmek augusztus után is. Ad Astra, Joker, Élősködők, a lángoló fiatal lányos. És még mennyi nem jutott eszembe. A nyár viszont tényleg gyenge volt.

(#130252) emiki6 válasza atike (#130250) üzenetére


emiki6
veterán

A jexi trailert feldobta nekem a yt reklámként, jópofának tűnt, bár nekem nem szoktak bejönni a vígjátékok. :D

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#130253) Miklós315


Miklós315
aktív tag

(#130077) bagyulajuve:
Köszönöm a Blue Chips ajánlást, megnéztem. Nolte nagyon jó benne (az első motivációs beszédén besírtam :D), tanulsága is van, mindazonáltal, mint film, nekem ez ilyen egyszer nézős lett.

"Szerintem."

(#130254) bagyulajuve válasza Miklós315 (#130253) üzenetére


bagyulajuve
addikt

nagy színész Nolte szerintem
én kb 2 vagy 3x láttam, leginkább érzelmi kötődésem van hozzá, akkoriban ismertem meg az NBA-t, és kezdtem meccseket nézni és akkor lett nagy sztár Shaq

Resistencia eterna

(#130255) Miklós315


Miklós315
aktív tag

Ezt itt hagynám, nagyon jól sikerült eszmecsere egy igen érdekes filmről (nekem valamiért nem jött be, de még újra fogom nézni).

Pimp Thy Mind – spoileres beszélgetés a Her című film kapcsán

"Szerintem."

(#130256) diablo1984


diablo1984
veterán

Fűrész- Újra játékban: ez mi a f*szom már? Gondoltam, hogy annyit sem ér, mint az a hely amit foglal, de tényleg egy foskupac, ennyi erővel havonta tolhatnának ki egy új fűrész részt, mert már mindenki Jigsaw.... Minőségre még jobb mint a zs kategóriás filmek, de max az idő megy el vele. 2/10

(#130257) sixpak válasza diablo1984 (#130256) üzenetére


sixpak
nagyúr

Jesszus, ez már hányadik rész?

Én az elsőt láttam, annak idején, de annyi maradt meg belőle, hogy az egyik legkedvencebb zenekarom a soundtrack nyitó száma. :K

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#130258) fant0mi válasza sixpak (#130257) üzenetére


fant0mi
addikt

Asszem a 8. resz.
Az elso resz szerintem zsenialis volt. Aztan a franchise mar sokszor kellemetlenul gyenge.

(#130259) sixpak válasza fant0mi (#130258) üzenetére


sixpak
nagyúr

Köszi.
Lehet előveszem az elsőt...

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#130260) Viszlát


Viszlát
addikt

Egy kis emlékeztető, hogy már "csak" 10 nap van hátra a nevezés lezárultáig! :) Ha esetleg van még olyan aki nem tudja miről van szó, részletes információk itt: [link].

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#130261) emiki6 válasza Viszlát (#130260) üzenetére


emiki6
veterán

Néztem, hogy mitől L a díj, de rájöttem, hogy csak karaktertömörülés. :D

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#130262) Viszlát válasza emiki6 (#130261) üzenetére


Viszlát
addikt

Javítottam, remélhetőleg mostmár a gyengénlátóknak is egyértelmű. :P

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#130263) fant0mi válasza emiki6 (#130261) üzenetére


fant0mi
addikt

En is bakker. :D

(#130264) Miklós315 válasza Viszlát (#130260) üzenetére


Miklós315
aktív tag

+1 (jó lett)

"Szerintem."

(#130265) bagyulajuve válasza Viszlát (#130260) üzenetére


bagyulajuve
addikt

izgii :DDD

Resistencia eterna

(#130266) sixpak válasza Viszlát (#130260) üzenetére


sixpak
nagyúr

Huuh...be kell pótolnom legalább 5-6 filmet, most kezdem az egyikkel.
Egyszer már majdnem nekiálltam, de rájöttem, hogy több jelöltem is 2018 végi filmben szerepelt.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#130267) Viszlát válasza sixpak (#130266) üzenetére


Viszlát
addikt

A magyarországi megjelenést vesszük ugye alapul, így lehet, hogy például a Green Book is kaphatott jelölést, hiába számít 2018-as filmnek a nemzetközi porondon. Szóval érdemes leellenőrizni, hátha itthon átcsúszott 2019-re. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#130268) Peterhappy válasza Viszlát (#130260) üzenetére


Peterhappy
őstag

:R

(#130269) paatrick


paatrick
őstag

Na jövök én is egy tavalyi listával, bár nem csak 2019-es filmek lesznek rajta hanem amit tavaly láttam, sokról írtam év közben is, szóval most csak a címek:

Legnagyobb hatású: Aniara
Legjobb romkom: Szoba gyerekkel kiadó (nem mintha sok konkurencia lett volna idén)
Legjobb vígjáték: Jó srácok (bár elfárad egy párszor a történet)
Legrosszabb film: Monsters (a történet se nagy eresztés de a párbeszédek amik igazán kínossá teszik)
Legjobb karasztrófa: Skjelvet (The Quake) bár ha választani kell inkább az első részét ajánlom: Bolgen (The Wave)
Legjobb krimi(?): Egy kis szívesség
Legjobb sci-fi: I am mother
Legjobb kaland/gyerekfilm: Dora és az elveszett aranyváros :DDD

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#130270) perempe


perempe
addikt

2 koncerten is voltam 1 hét alatt, amin szerepelt a Jégvarázs. ha megnézem, akkor eredetiben vagy szinkronnal? ennél szerintem nem elhanyagolható.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#130271) paatrick válasza perempe (#130270) üzenetére


paatrick
őstag

Ha tudsz angolul akkor mindenképp eredetivel. Magyarban a dalokat átalakították gyerekesebbé. Let it go-ból lett Legyen hó ;] De ez igazából csak Elza karakterénél meg dalainál ütközik ki.
Ha annyira nem tudsz és mondjuk teljesen a feliratra hagyatkoznál, akkor inkább szinkron, mert feliratból is lehet olyat fogsz ki amit szinkron alapján pötyögtek be és akkor nem vagy előrébb.

[ Szerkesztve ]

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#130272) lemmy9 válasza paatrick (#130269) üzenetére


lemmy9
őstag

Az Aniara-hoz nem lelek magyar feliratot, én bénázok?

Szerintem!

(#130273) perempe válasza paatrick (#130271) üzenetére


perempe
addikt

:R
még gondolni se mertem volna, hogy ilyen alapos választ kapok.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#130274) fant0mi


fant0mi
addikt

Golden Globe 2020

FILM:
Legjobb dráma: 1917 (Universal)
Legjobb vígjáték vagy komédia: Volt egyszer egy Hollywood (Sony)
Legjobb animációs film: A hiányzó láncszem (UA)
Legjobb idegennyelvű film: Élősködők
Legjobb rendező: Quentin Tarantino, Volt egyszer egy Hollywood (Sony)
Legjobb férfi főszereplő (dráma): Joaquin Phoenix, Joker (Warner)
Legjobb női főszereplő (dráma): Renee Zellweger, Judy (BBC)
Legjobb férfi főszereplő (vígjáték vagy musical): Taron Egerton, Rocketman (Paramount)
Legjobb női főszereplő (vígjáték vagy musical): Awkwafina, A búcsú (A24)
Legjobb férfi mellékszereplő (dráma és vígjáték vagy musical): Brad Pitt, Volt egyszer egy Hollywood (Sony)
Legjobb női mellékszereplő (dráma és vígjáték vagy musical): Laura Dern, Házassági történet (Netflix)
Legjobb forgatókönyv: Quentin Tarantino, Volt egyszer egy Hollywood (Sony)
Legjobb betétdal: I'm Gonna Love Me Again, Rocketman (Paramount)
Legjobb filmzene: Joker, Hildur Guðnadóttir (Warner)

TÉVÉ
Legjobb dráma: Utódlás (HBO)
Legjobb férfi főszereplő (dráma): Brian Cox, Utódlás (HBO)
Legjobb női főszereplő (dráma): Olivia Colman, A korona (Netflix)
Legjobb sorozat (vígjáték): Fleabag (Amazon)Legjobb férfi főszereplő (vígjáték): Rami Youssef, Ramy (Hulu)
Legjobb női főszereplő (vígjáték): Phoebe Waller-Bridge, Fleabag (Amazon)
Legjobb minisorozat vagy tévéfilm: Csernobil (HBO)
Legjobb férfi színész (minisorozat vagy tévéfilm): Russell Crowe, A legharsányabb hang (Showtime)
Legjobb női színész (minisorozat vagy tévéfilm): Michelle Williams, Fosse/Verdon (FX)
Legjobb férfi mellékszereplő (sorozat, tévéfilm vagy minisorozat): Stellan Skarsgård, Csernobil
Legjobb női mellékszereplő (sorozat, tévéfilm vagy minisorozat): Patricia Arquette, A tett (Hulu)

(#130275) Tibiajax válasza paatrick (#130269) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

egyik filmet sem ismerem..
ez azért mondjuk kemény

(#130276) Tibiajax válasza fant0mi (#130274) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

akkor az első díja meg is van Phoenix-nek..
szerintem az oscar-t is vinni fogja

(#130277) fant0mi válasza Tibiajax (#130275) üzenetére


fant0mi
addikt

Pedig a Jo sracok nekem tetszett, az Egy kis szivesseg az szerintem remek lett. Szerintem potold ezt a kettot. A szoba gyerekkel az nem jott be. Az I am Mothert meg ma fogom megnezni.

(#130278) atike válasza fant0mi (#130277) üzenetére


atike
nagyúr

Az I am Mother is ajánlott... :)

A "Dóra a felfedező" ellenben rettenet - még gyerekfejjel is... :DDD

(#130279) Viszlát válasza fant0mi (#130274) üzenetére


Viszlát
addikt

Túl nagy meglepetések azért nem születtek, kivéve az egynevű lányt a Farewell-ből, szegényke annyira nulla abban a filmben (is), miközben az összes többi szereplő brillírozik mellette. Az várható volt, hogy a Fleabag-et tolni fogják, de Olivia Colman győzelmén azért kicsit meglepődtem, bírom őt, de Clairy Foy után nagyon vérszegény volt a Crown-ban.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#130280) Tibiajax válasza fant0mi (#130274) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

de komolyan... Brad Pitt, ezért, rögtön kap egy legjobb mellékszereplő díjat?? ahogy eljátsza a szokásos, flegma fejű meg akcentusú tenesse legmélyebb bugyrából származó ámeriken vagyok-ot (nem túl nehéz feladat, hiszen eleve az), ahogy eljátszik a kutyájával kicsit meg megeteti, meg a végén megüti kétszer a vinnyogó ázsiait? ja, meg kocsikázik is még egy kicsit a filmben vigyorogva, zene alatt?
komolyan, ez már instant első helyezett?? ennyire nem volt más férfi mellékszereplő az évben? vagy ennyire szerencsés bredpittnek születni?

(#130281) erahurka válasza Tibiajax (#130280) üzenetére


erahurka
félisten

Brad Pitt jó volt, nem vágom kiket jelöltek még de nem sajnálom tőle.

(#130282) Ispy válasza Tibiajax (#130280) üzenetére


Ispy
veterán

Biztos nem hátrány, ha bredpittnek születtél. :D

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#130283) Viszlát válasza erahurka (#130281) üzenetére


Viszlát
addikt

Golden Globes Winners & Nominees: itt egy helyen láthatod a jelölteket és a győzteseket.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#130284) Tibiajax válasza Viszlát (#130283) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

ezek szerint nem volt más jobb..

(#130285) mephi666 válasza Viszlát (#130241) üzenetére


mephi666
nagyúr

tegnap néztük a before trilógia első részét... ünnepekre be volt tervezve mindhárom rész, de neki sem tudtunk állni... úgy ránkszakadt ez a bő 2 hét pihenő, hogy csak pihenésre nem volt idő :DDD ...gyerek se nagyon fáradt le, így nem volt nagyon nap, amikor este 9-10nél előbb elaludt volna, ezután meg kis kaja és dőltünk mi is... max darts vb-re aludtam

before sunrise:
a film egyszerűségében van a szépsége... nem vagyok oda a túlzottan csöpögős filmekért, de a teljes trilógia nagy kedvencem :K ha valakit romantikus filmre akar rávenni az asszony, kötelező megnézni :) ...legalább 4-5 év eltelt mióta legutóbb láttuk, de ahogy az első percben felcsendült a zenéje, azonnal beugrott majdnem minden

10/8 (tízpernyóc)

#értékelés

ui: ethan hawke-nak jól állnak az ilyen kevés szereplős (ránézésre low budget) filmek... a tape is kedvenc tőle, de az alive-ban is a kevés túlélők egyikét alakította (mondjuk ez már nem alacsony költségvetésű)

ui2: jobban belegondolva szép lassan a kedvenc színészeim közé került... az eléggé lehúzott taking lives-ban is tetszett az alakítása :K azt a filmet is kb bármikor újra tudom nézni

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#130286) atike válasza Viszlát (#130283) üzenetére


atike
nagyúr

Azon meglepődtem, hogy a Missing Link nyert a Toy Story 4-el szemben... :U

A Knives Out meg "Musical or Comedy" kategória...? :F

(#130287) madgie válasza Tibiajax (#130280) üzenetére


madgie
titán

Denírót meg peccsit kellett volna jelölni, mert ők annyira naon hangulatos genxtert jatszottak már megint :DDD

(#130288) Viszlát válasza Tibiajax (#130284) üzenetére


Viszlát
addikt

Szerintem két dolgot kell abszolválnod és egy klasszissal könnyebb és vidámabb lesz az életed. Az első az, hogy valami nem lesz automatikusan rossz azért, mert neked nem tetszik, akármekkora gúnyos fröcsögést is produkálsz. A második pedig az, hogy ezek a díjak még mindig csak annyit jelentenek, hogy nekik x tetszik. Ez semmilyen hatással nincs arra, ha mondjuk neked y tetszik, nincs kölcsönhatás és semmilyen viszony sem közöttük.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#130289) Tibiajax válasza madgie (#130287) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

nem..igazából azért is írom, hogy látom én is, nem nagyon volt egyébként más, jobb jelölt.. maradt a vezetőfilm egyik szereplője

(#130290) Viszlát válasza atike (#130286) üzenetére


Viszlát
addikt

Nem láttam még egyiket sem, így nem tudok véleményt formálni. A Toy Story 4 nekem is tetszett, méltó lezárása volt a sorozatnak szerintem, de ettől még lehetett más is jó. A Lion King is jó volt, bár ott a történet az nyilván adott volt, viszont a látvány az tényleg lenyűgöző lett.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#130291) mephi666 válasza Viszlát (#130290) üzenetére


mephi666
nagyúr

lion king-ben szerintem a látvány az egyetlen értékelhető :K látványban nagyon magasra tették a lécet egy időre, viszont minden egyéb szempontból nekem üres és lelketlen volt a film

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#130292) atike válasza Viszlát (#130290) üzenetére


atike
nagyúr

Nem volt rossz a Missing Link sem, sőt. Csak valahogy a Toy Story 4 szerintem jobb lett. Ezek szerint másoknak meg más erről a véleménye... :)

És igen, csatlakozom mephi666-hoz - lélektelen lett az új Lion King. Üres. Látványos, de kb egy techdemó... :U

[ Szerkesztve ]

(#130293) Viszlát válasza mephi666 (#130291) üzenetére


Viszlát
addikt

& atike: nagyobb összegben mernék fogadni, hogy szerettétek a rajzfilmet. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#130294) madgie válasza Tibiajax (#130289) üzenetére


madgie
titán

Így nem jó ám kötekedni, barátom, ha ilyen nyugiban reagálod le :D

(#130295) vond válasza paatrick (#130269) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Az Aniara-ban mennyit beszélnek, illetve milyen a nyelvezete? Közepes angollal érthető?

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#130296) atike válasza Viszlát (#130293) üzenetére


atike
nagyúr

:DDD

Nyertél. És a gyerekeknek is kedvenc volt... :) 2D, "gagyi", de félelmetesen jól eltalált karakterek és sztori és hangulat és zene és miegymás... :DDD

Ez az új nem méltó hozzá.

Szerintem.

(#130297) Peterhappy válasza Ispy (#130282) üzenetére


Peterhappy
őstag

Néhány hét múlva okosabbak leszünk.

A Golden Globe és az Oscar smafu. De ha a PH!NUCCI legjobb mellékszereplő díjat is behúzza, akkor tényleg elég Bredpittnek születni ;]

[ Módosította: Viszlát ]

(#130298) mephi666 válasza Viszlát (#130293) üzenetére


mephi666
nagyúr

igen, habár soha nem volt kedvencem disney-től, viszont rajzolva minden karakternek igazi egyénisége volt... :K ...így animálva meg minden állat kis híján fotorealisztikusan nézett ki, viszont üresek lettek a karakterek... pl legjobb példának ott volt zordon... rajzolva a sötét sörényével, méregzöld szemével meg az alattomos ábrázatával azonnal süt róla egy 4éves gyereknek is, hogy ő a gonosz... az új verzió meg egy átlag oroszlán, kicsit sötétebb sörénnyel és csak a tetteiből jön le, hogy melyik oldalon is játszik :( timon & pumba sem működött úgy, mint rajzolva meg sajnos a többi karakter sem (pl nem is tudtam, hogy timon egy szurikáta... rajzolva inkább valami menyétre tippeltem, itt animálva meg lett egy átlag szurikáta :U )

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#130299) Viszlát válasza atike (#130296) üzenetére


Viszlát
addikt

& mephi666: megértem, de nem akarom csak a nosztalgiára fogni, mert ebben az esetben nyilván többről is lehet szó. Nekem nem volt gondom vele, tartalmilag nem éreztem rosszabbnak mint a rajzfilmet, a zenei része gyengébbre sikerült és nem csak a betétdalok előadói, hanem a hangszerelés miatt is. A látvány viszont számomra sokat dobott rajta, élmény volt nézni. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#130300) k-adi válasza Tibiajax (#130280) üzenetére


k-adi
nagyúr

totál igazad van, szánalmas az egész.. lehet korábbi munkásságuk alapján ítéltek, de most ugye elvileg ebben az évben elért teljesítmény alapján kellett volna és úgy se bradpitt se qt nem érdemelte meg... (nem hiszem el, hogy nem lett volna más jelölt erre) :U

szerk
figyeld meg oscart is bezsebelnek majd ezzel.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.