Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#130601) Tibiajax válasza Bad Pritt (#130600) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

érthetetlen. pedig annyira jó film..
;]

(#130602) Viszlát válasza mephi666 (#130598) üzenetére


Viszlát
addikt

...de lett 10fontért predator trilogy, xmen és hannibal collection is :K innentől kezdve ne vicceljünk már az 5ezres stream-el

Mindamellett, hogy a YT Movies drága még a stream szolgáltatók között is, nem korrekt összehasonlítani egy épp csak megjelent film árát egy x éve/évtizede lefutottéval. Természetesen ugyanúgy, ahogy a BD árak is csökkennek idővel, a digitális kópiák árai sem maradnak örökre a premierkor megszabotton. Ráadásul egyre több a lokalizált tartalom, ami sokaknál plusz lehet a külföldi olcsósított kiadásokkal szemben.

nem pedig megy a kukába az egész

Nem nehezebb ezt a problémát digitális tulajdon esetén sem megoldani, mint bármilyen materiális vagyonnal.

Illetve még annyit hozzátennék, hogy gyűjtés szempontjából nyilván nem a stream jut elsőre eszébe az embernek, de hát nem csak erre való, sőt, talán erre a legkevésbé. Pont azért bosszankodtunk Mik76-tal, mert a bérlési lehetőségre egy kicsit többet kell a népszerű filmeknél várni.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#130603) Miklós315


Miklós315
aktív tag

Hmm... belefutottam egy videóban egy Joker-értelmezésbe, amire én nem is gondoltam – pedig logikus is, így utólag...
Bedobom, mert érdekel, hogy más találkozott-e vele/gondolt-e rá, illetve, hogy mi a véleménye a nagyérdeműnek róla:
E szerint a film végső jelenete „a jelenidő, a valóság”, és a vicc, amiről Arthur beszél nem más, mint a film, amit korábban láttunk.
Ez egyrészt jobban passzolna a képregény-Jokerhez – gyilkos, őrült –, de egyúttal a nolani/képregénybeli ismeretlen eredetű karakterhez is közelebb állna, hiszen az egész film egy nagy kérdőjel marad, mint az ottani eredete. Mi igaz, mi ferdítés, mi tisztán kitaláció mindabból, amit végig követhettünk? Szóval izgi.
Vélemény? :)

"Szerintem."

(#130604) mephi666 válasza Viszlát (#130602) üzenetére


mephi666
nagyúr

na de az asylum produkciókat megszégyenítő, új doom "filmet" beárazni annyira, mint a joker-t? :DDD ...digitális "vagyonnál" ami probléma még, az az átruházás: csomó eula-ban ott van, hogy nem értékesíthető tovább... örököl majd a família csomó eredetileg drága holmit, amivel semmire sem mennek :D

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#130605) bagyulajuve válasza Bad Pritt (#130600) üzenetére


bagyulajuve
addikt

Pont a hétvégén megnéztem, mind a Prometheus-t, mind a Covenant-ot, leginkább azért, mert a múlt hét folyamán volt itt egy kis eszmecsere róla. Ki lógok a sorból, de a számomra a Covenant jobb film, mint a Prometheus, elsősorban a karaktereknek köszönhetően, hogy bár idiótán viselkedtek mindkettőben, de a Prometheus esetébe különösképpen felforrt az agyvizem.
Amúgy a Covenant, meg az Alien között azt hiszem 15-20 év van, nem tudom, hogy van-e értelme ott az űrt kitölteni, de ahogy valaki írta korábban, egy Aliens-t megelőző telepes filmet lehetne készíteni (kevés CGI-jal :K ).

Resistencia eterna

(#130606) erahurka


erahurka
félisten

Kiosztották az amerikai kritikusok díjait (Critics' Choice Awards), ami azért nagyon érdekes, mert elég gyakran kapja meg az az alkotás a legjobb filmnek járó Oscart, ami ezen a díjátadón nyer. Idén Quentin Tarantino Volt egyszer egy Hollywood című filmjét ítélték a legjobbnak.

[link]

Hajrá! :))

(#130607) Viszlát válasza mephi666 (#130604) üzenetére


Viszlát
addikt

Miért, a mozijegy kevesebbe került rá? A BD kiadás kevesebbe kerül? Majd nézd meg az árukat ha elmúlt a premier időszak, bár nem tudom milyen Doom filmről van szó, de biztosan meg fog mutatkozni a két film közötti marketingérték-beli különbség. Értem én, hogy ellenszenv van az új szolgáltatások irányába, de ha valamit problémásnak találunk azon a területen, akkor ne nézzük már el a számunkra szimpatikusak esetében sem.

Nekem van egy titkosított depozitom, amiben az összes fontosabb autentikációs információt tartom, a megjelölt örökös ehhez fog hozzáférni halálom esetén. Nem atomfizika. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#130608) mephi666 válasza Viszlát (#130607) üzenetére


mephi666
nagyúr

ez a doom :)

értem ezt a részét: hozzáfér az örökös, viszont legálisan nem tudja nagy részét értékesíteni :) ...márpedig a hagyaték nagy részének általában az a sorsa, hogy továbbértékesítésre kerül

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#130609) Viszlát válasza mephi666 (#130608) üzenetére


Viszlát
addikt

Élmény úgy beszélgetni, hogy a felvetett ellenpontok mellett szó nélkül elmész. :)

Ahogy az első válaszomban írtam, gyűjtőként nem a stream a legjobb megoldás, viszont ahogy említettem, nem csak ez lehet szempont, te pedig összemostál mindent és kompletten lehúztad (alaptalanul). Mondjuk kérdés, hogy ki a búbánatnak fog kelleni az ezeréves Alien kollekciód, ami újonnan is 10 fontba kerül csak, de a lényeg, hogy az örökösök el tudják majd adni Jófogáson. :D

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#130610) mephi666 válasza Viszlát (#130609) üzenetére


mephi666
nagyúr

visszapörgethetsz, bedobáltam már párszor, hogy tudnám díjazni ha kb mozijegy áráért otthonról tudnánk élvezni a premier-stream-eket :) nem vagyok én az online terjesztés ellen, csak tényleg morbid, amikor ugyanúgy áraznak egy a+++ joker-t, mint egy utolsó szemét doom: annihilation-t :D ...nekem amúgy x360-ra van meg csomó játékom digitálisan, mert elkaptam nagyon jó akciókat, de ott is trend ez, hogy a játékok ára nem követi egészen jól a korát/minőségét: simán vettem viszonylag új topjátékokat akciósan olcsóbban, mint amennyiért 1-1 több éves agyonkritizált hulladékot vesztegettek

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#130611) #75501312 válasza mephi666 (#130610) üzenetére


#75501312
törölt tag

Netflix? HBO GO?

(#130612) mephi666 válasza #75501312 (#130611) üzenetére


mephi666
nagyúr

ezeken kívüli premierekre gondolok :) moziba eljutás esélye kb 0%, viszont csomó filmet szívesen megnéztünk volna streamről, ha már premier napján hozzák... vagy majd ha nagyobb lesz a gyerek és igényli, hogy a verdák6-ot meg a toy story8-at azonnal meg akarja nézni a barátaival, akkor otthonra rendelünk 2 nagy pizzát, befizetünk a streamre és megnézi az egész társaság... nem kell logisztikázni a csapatot a moziba meg vissza (de mondjuk addigra meg ott lesz a disney online tartalomszolgáltatója, rendesen kiforrva)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#130613) Viszlát válasza mephi666 (#130610) üzenetére


Viszlát
addikt

Én leginkább Apple-nél és Amazonnál vásárolok, egyikőjüknél sem kerül ugyanannyiba a kettő: vásárlás 13.99 GBP a Joker, 7.99 GBP a Doom esetén, bérelni még csak utóbbit lehet, Amazonnál 1.99-ért, Apple-nél 4.99-ért. Értem én, hogy a YT árképzése bajos, de egy kiragadott példából az egész szolgáltatási ágazatra általánosítani finoman szólva sem szerencsés.

A mozipremierrel egy időben otthon filmet nézni meg mindaddig szép álom marad amíg a mozik ekkora befolyással bírnak. Jelenleg teljesen esélytelen, leszámítva a stream szolgáltatók saját gyártású produkciót, bár ahogy az Irishman kapcsán is bebizonyosodott, sajnos még ilyen esetekben is túlságosan nagy beleszólása van a monopol helyzetben lévő láncoknak.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#130614) emiki6 válasza Viszlát (#130609) üzenetére


emiki6
veterán

Mondjuk kérdés, hogy ki a búbánatnak fog kelleni az ezeréves Alien kollekciód, ami újonnan is 10 fontba kerül csak, de a lényeg, hogy az örökösök el tudják majd adni Jófogáson. :D

+1 és akkor arról nem is beszéltünk, hogy sok kisértékű tételt értékesíteni nagyos sok meló és rosszul fizet. Jobban jár az ember, ha valakire rásózza és a ráfordítandó időben inkább elmegy dolgozni. A másik, hogy már most kevés az olyan balek, aki videokazettáért hajlandó pénzt adni, 40 év múlva szintén kevés balek fog bluray lemezeket vásárolni. :))

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#130615) mephi666 válasza emiki6 (#130614) üzenetére


mephi666
nagyúr

...majd érték lesz, ha kevés lesz belőle :DDD 60év múlva térjünk vissza rá :D

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#130616) Cartevo


Cartevo
őstag

A Szupercellában érti valaki, az orvos miért segített meglógni?
Már A szökés című sorozatban is ez volt necces.

(#130617) k-adi válasza Cartevo (#130616) üzenetére


k-adi
nagyúr

kb. hogy haladjon a story

(#130618) erahurka válasza Cartevo (#130616) üzenetére


erahurka
félisten

A szökésben eléggé szét volt esve a doktornő ha jól emlékszem. Eleve azért volt börtönorvos, mert épp lehozták a morfiumról és most kezdett visszarázódni a munkába. Aztán elcsavarta a fejét a tetkós hátú srác.

(#130619) vond válasza Cartevo (#130616) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Szpojleeeer! :P :DDD

Amúgy elég hangsúlyosan ki volt emelve a miértje. Abból nem tűnt egyértelműnek? (Győzőtt a lelkiismerete, az orvosi hivatás, stb.)

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#130620) odrif


odrif
MODERÁTOR

Támadás a Fehér Ház ellen 3.
A védangyal bukása (2019)

Hát ez jó kiszámítható és klisés lett, az operatőri munkáról nem is beszélve.
Nálam 10/4.

20 éve a Prohardveren

(#130621) Cartevo válasza vond (#130619) üzenetére


Cartevo
őstag

Talán azzal még nem lövöm le a poént, ha a börtönorvost elemzem, mert az ilyen filmekről úgyis mindenki sejti, hogy sikerülni fog a szökés (amiről ő is tud).

Tehát az eskü kötelezte.

Ehhez el kell hinni az ártatlanságot +kockára tenni, amit veszíthet.

Kb az életét...

(#130622) Viszlát válasza emiki6 (#130614) üzenetére


Viszlát
addikt

A gyűjtögetésre hajlamos lelkek ilyesmire nem gondolnak. Van egy haver, hermetikusan záródó szekrényben őrizgeti az eredeti videókazettáit, merthogy azok mennyit fognak érni majd egyszer... :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#130623) Pearce


Pearce
aktív tag

Joker 11 Oscar jelölést szerzett /itt a többi kategória és a jelöltek/

- Best Picture
- Director
- Actor
- Adapted Screenplay
- Cinematography
- Film Editing
- Original Score
- Sound Editing
- Sound Mixing
- Costume Design
- Makeup and Hairstyling

[ Szerkesztve ]

(#130624) Vikthor válasza Pearce (#130623) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Ezekből én jószívvel a következőkre adnék:

- Actor
- Costume Design
- Cinematography
esetleg még
- Makeup and Hairstyling

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#130625) Peterhappy válasza Viszlát (#130622) üzenetére


Peterhappy
őstag

Szuleim is igy gondolkodtak. Tobb mint 300 kiszabott kazettat orokoltem, nem gyoztem lekapargatni roluk a cimkeket (szigoruan irogeppel kezelt matricakat), meg szetszerelni es megsemmisiteni a privat felveteleket, fantasztikus moka volt :W

Ket eredeti kazettat tartottam csak meg: a Gladiatort es az Iron Maiden Rock in Rio c. koncertjet, amit azt hiszem az elso fizumbol vettem es amit most mindjart jol meg is hallgatok, h mar ugyis epp Maiden duborog reggel ota :D

[ Szerkesztve ]

(#130626) Peterhappy válasza Pearce (#130623) üzenetére


Peterhappy
őstag

Az Akik maradtak sajnos nem fert fel a listara.

(#130627) Mik76 válasza mephi666 (#130612) üzenetére


Mik76
senior tag

Igen, ertem en hogy tok jo lenne a csaladdal meg az athivott haverokkal osszesen egy mozijegy araert streamelni egy premier filmet otthon, de azert ugye nem sertodsz meg ha a film gyartok is szeretnek viszontlatni a befektetett penzuket, na meg a hasznot.

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#130628) emiki6 válasza Viszlát (#130622) üzenetére


emiki6
veterán

Lehet gyűjtögetni, csak ne áltassa magát senki azzal, hogy milyen sokat fog ez érni vagy de fognak neki örülni majd az örökösök. Lehet, hogy igen, de valószínű, hogy nem. A másik, hogy ami neked értékes, mert emlék, az értéktelen mindenki másnak.
Rám többek között ez a videó volt nagy hatással: Letting Go of Sentimental Items
Eleve nincs túl sok cuccom, de a minimalizmus koncepciója segített, hogy kritikusan megvizsgáljam minden dolgom és megszabaduljak egy csomótól. Ha sikerül ilyen maradnom, akkor szeretni fognak az örököseim. :)
Mégegy dolog:
"If you're gonna remember somebody's legacy with an item, you gotta keep using that item, just having it sit on a shelf is same as throwing it away."

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#130629) gyuromoj


gyuromoj
veterán

A 92. Oscar jelöltjei

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#130630) atike válasza brownus (#126753) üzenetére


atike
nagyúr

:) ;) :D

(#130631) #75376384 válasza gyuromoj (#130629) üzenetére


#75376384
törölt tag

nagyon szepen korbenyaltak Scorsese es Tarantino feneket...

(#130632) Viszlát válasza emiki6 (#130628) üzenetére


Viszlát
addikt

A szélsőségek ezen a területen sem célravezetőek (mint ahogy az élet egyéb területein sem), a minimalizmus lehet ugyanakkora baklövés mint a felhalmozás. Valaminek a szentimentális értékét egyébként sem lehet összevetni a pénzbeni értékével, egyénenként és tárgyanként változik, hogy melyik a hangsúlyosabb. Szerintem. :)

(#130627) Mik76: ez oké, akkor kerüljön 2-3-4 mozijegy árába, csak legyen rá mód! Hadd döntsek én, hogy megér-e nekem annyit, ne mások mondják meg, hogy márpedig x hónapot várni fogsz kisöcsi, nincs apelláta. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#130633) Viszlát válasza Pearce (#130623) üzenetére


Viszlát
addikt

Nem is tudom mikor voltak utoljára ennyire kiszámíthatóak a díjak, legalábbis ami a jelölteket illeti.

Az meg külön vicces, hogy a koreai jelölések nem nyújtanak elegendő diverzitás-élményt, már most attól hangos minden, hogy nincs elég nő a jelöltek között és túl sok a fehér férfi... :U

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#130634) Mik76 válasza Viszlát (#130632) üzenetére


Mik76
senior tag

A helyzet az hogy a mozi terem az egy kontrollalt kornyezet ahol a nezok 99%-a kifizette a jegy arat. Az otthoni nezelodes nem ilyen. Kb a megjelenes utan harom oraba tellene mig valaki a rip-et felrakna a netre, ingyert.
Ezert kell varni mindenkinek x honapot.

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#130635) Viszlát válasza Mik76 (#130634) üzenetére


Viszlát
addikt

Értelek, de ez csak abban a régi, betokosodott üzleti modellben gond, amihez foggal-körömmel ragaszkodik az iparág egy része. A Netflixnek miért nem probléma ez? Ők sem ingyen készítik a filmjeiket, sorozataikat, sőt, sok esetben rekord mennyiségű pénzt ölnek bele egy-egy projectbe.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#130636) .LnB válasza gyuromoj (#130629) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ejj, hogy a Dóra és az elveszett Aranyváros-t nem jelölték... :(((
Pedig a Black Phanter után illett volna..

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#130637) bagyulajuve válasza Viszlát (#130633) üzenetére


bagyulajuve
addikt

a legdurvább, hogy a férfi főszereplő jelöltek között kevés a nő, ejnye-bejnye Hollywood

azért a Monos-t hiányolom, hogy sehol nem jelölték: hanghoz, zenéhez, eredeti forgatókönyvhöz, nemzetközi filmhez be lehetett volna suvasztani :(((

Resistencia eterna

(#130638) emiki6 válasza Viszlát (#130632) üzenetére


emiki6
veterán

Ezt úgy írod, mintha nem nézted volna meg a videót. :)

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#130639) Mik76 válasza Viszlát (#130635) üzenetére


Mik76
senior tag

Gondolom azert mert az emberek nagy reszenek nem okoz nagy gondot kifizetni kb 15 dollart egy netflix elofizetesert, de ha ugyanezt ki kellene fizetni egy Universal-ert, egy Paramount-ert, egy disney-ert, egy Warner-ert, stb akkor mar mindjart bonyolultabb lenne a helyzet.
Azert ne felejtsuk el hogy a Netflix nem csak a sajat gyartasu cuccokbol el, hanem a 2+ eves mas gyartok filmjeibol is. Ha csak a sajat gyartasu cuccok lennenek fent akkor sokkal kevesebb ember fizetne elo ra.

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#130640) pulffy válasza gyuromoj (#130629) üzenetére


pulffy
őstag

Hát szerintem Joaquin nem nyomta fulba a kretént, úgy hogy oscar bácsinak gyünni kell :)
Amúgy meg a legjobb férfi mellékszereplő mezőny szerintem a legerőssebb. Talán Pesci papa az, aki kicsit kilóg.

[ Szerkesztve ]

Why? Because we fucking can! Because we fucking can, and if we can, we do.

(#130641) proci985 válasza Viszlát (#130635) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

a legjobb egyebkent az, amikor az indie filmeknel egy egesz evet csuszik a premierhez kepest
amikor kijonnek a kritikak.

aztan az ember emlekezzen ra egy ev mulva amikor vegre kijon streamen is.

egyebkent lemezeket sajnos nem lehet ignoralni, itthoni gyujtemeny fele-harmada kb olyan DVDkbol all, amik sajnos nagyon nincsenek fent.

Netflix mondjuk alakul, de a sulyosabb indie cuccok jellemzoen csak par honapig elerhetoek.

Mik76: ja olyanra se volt eddig pelda, hogy a pre-screen kopia a megjelenes elott mar kint volt.

meg ott voltak a mozis ripek jellemzoen a premier utan orakon belul, igaz azoknal nem tudom milyen a minoseg. utolso ilyet amit lattam 10+ eve kb 10szer masolt kinyult VHS szintjen mozgott, szoval ha valaki a filmet elvezni is akarta arra nem volt jo.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#130642) Mik76


Mik76
senior tag

The Two Popes

Kivancsi voltam ra mert a tema valoban ordit egy filmert, en meg amugy sem vagyok a legjaratosabb az egyhazi ugyekben es a politikaban. Nem beszelve az adott papak eloeleterol.
Kifejezetten elveztuk mindketten a nejemmel, gyorsan elrepult a ket ora. Mindket foszereplo remek alakitast nyujtott. A rendezes nem volt valami kiemelkedo de teljesen mukodott. Ezt a filmet nem a latvany adja el, noha panasz itt sem erheti a keszitoket, inkabb a mondanivalo, az erzelmek, a belso ertekek es ezek szemelyre szabott ertekelese ami az erossege.
Nem konnyen adom meg a tiz pontot, ugyhogy ez a film is csak egy kicsivel kevesebbet kap. De majdnem meglett a tiz.
9.5/10

#értékelés

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#130643) Viszlát válasza bagyulajuve (#130637) üzenetére


Viszlát
addikt

Szerintem nem teljesültek a feltételek ahhoz, hogy nevezni lehessen a normál kategóriákban. A nemzetköziben ugyan nevezve lett, de már az előzetes szavazáson sem jutott túl. Ez gyakran megesik egyébként olyan rétegfilmekkel amik év végén, vagy nagyon az év elején jönnek ki, egyszerűen elnyomják a frissebb élmények mire eljön a szavazás.

(#130638) emiki6: pedig megnéztem, éppen azért írtam azt amit, mert nem vette be a gyomrom a folyamatos királyi többesezős megfogalmazást, meg azt sem, hogy akit nem érdekel a minimalizmus, az nyugodtan tartsa meg a szarjait, őt ez nem igazán érdekli.

(#130639) Mik76: Vagyis egy csomó más gyártó cuccait is le lehet tőlük nyúlni (amit értelemszerűen nem ingyen kap meg a Netflix sem), mégsem csődöl be az üzlet. Számtalan megoldást ki lehetne találni, legyen egy prémium előfizetés havi 100 dollárért és akkor hozzáférhetsz a premierekhez is. De az ugye megvan, hogy nem is a gyártók/stúdiók tiltakoznak ám ez ellen igazán, hanem a moziláncok?

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#130644) Mik76 válasza proci985 (#130641) üzenetére


Mik76
senior tag

Persze, de azert mert idonkent becsusztak problemak, arra nyilvan nem az a megoldas hogy akkor dobjuk be a gyeplot a lovak koze, nem?

Ami a masik resze a moziban nezesnek, az az hogy eltekintve nehany mozi vagy mozi lanc rossz donteseitol, ezeket a filmeket a nagy vaszonra terveztek. Ugy adja ki mindazt a munkat amit az alkotok bele tettek. Megertem hogy ragaszkodnak hozza hogy az elso par honapban csak es kizarolag ilyen formaban lassa a nagyerdemu.
Aztan mikor kijon az otthon nezheto verzio, akkor mar nem erdekel senkit hogy akar egy szaros mobiltelefonon nezi meg akarki a filmet, az mar mindenkinek a maga dolga. De az elsodleges cel az adott filmet moziban, lehetoleg a maximalisan elerheto latvannyal es hanggal bemutatni.

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#130645) paatrick válasza Miklós315 (#130603) üzenetére


paatrick
őstag

Ez tipikusan az a helyzet amikor már addig elemzik a dolgot hogy olyat is felfedeznek ami nincs.
Ez amit írsz akkor lehetne valós ha mondjuk a stúdióban beköszönt a Jokertől megszokott nevetőgázos halálosztás. De ehelyett csak 1 ember hal meg.
És így se derült ki semmi, se a valódi neve, se a szülei, semmi.

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#130646) mephi666 válasza Mik76 (#130634) üzenetére


mephi666
nagyúr

na de pont a netflix a legjobb példa, miért nem kell ettől félni, hogy kikerülnek a ripek: így is van annyi becsületes előfizető, amiből dől a pénz becsülettel :K

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#130647) erahurka válasza mephi666 (#130646) üzenetére


erahurka
félisten

Soha nem termelt még nyereséget a Netflix, remélem tudod.

(#130648) proci985 válasza Mik76 (#130644) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

De az elsodleges cel az adott filmet moziban, lehetoleg a maximalisan elerheto latvannyal es hanggal bemutatni.

evek folyaman eleg sok setupot teszteltem. egy OLED 5.5"os telefon egy jo BT fulessel (jaybird x3 itt) egyaltalan nem rossz am, pixelsurusegben es meretben 20-30 centirol nezve ez kb egy 2-3 meterrol nezett OLED 55"nek felel meg. mondom ezt ugy, hogy 55"os TVm van egy rendes 5.2es hazimozi setuppal: hangban a fules a kozeleben sincs, de a kepe meglepoen jo a telefonnak.

egyebkent osszehasonlitaskepp epp tesztelek kb 170" koruli vetitest, projektor LEDes viszont sajnos csak 720p, cserebe egy egesz jo hifi stereoval hasznalom. lattam mar rosszabb vetitot moziban, nem is egyszer.

nem mondanam, hogy annyival rosszabb az itthoni setupom, mint ami moziban elerheto...

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#130649) Mik76 válasza mephi666 (#130646) üzenetére


Mik76
senior tag

Valoszinuleg nem jol fogalmaztam.
Ha mindezek a studiok sajat streamingbe kezdenenek hogy nekik is meglegyen az a mennyisegu elofizeto mint a netflixnel, nem jonne ossze.
Elsosorban mert az osszes filmjuket bevonnak a tobbi szolgaltatotol nyilvan, hogy meglegyen a sajat valasztekuk amivel magukhoz tudjak csabitani a nezot. Hirtelen a Netflix is ott talalna magat hogy az elofizetok ketharmada lelepett, vagy egy evben max ket honapot fizetne elo amig ledaraljak azt a par sorozatot vagy filmet ami erdekli oket.

Ugye nem gondolod komolyan hogy ha most hirtelen kilenc-tiz szolgaltato jelenne meg, darabonkent 15 dollar per ho aron akkor most mindazok akik szornyulkodnek egy online filmnezes hat dollaros aran (kb 1200 ft), hirtelen havi 150 dollart koltenenek hogy mindegyiket tudjak kovetni. Arrol nem is beszelve hogy ha a legujabb filmek mind rakerulnenek, akkor valszeg nem is 15 dollar lenne az elofizetes.

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#130650) k-adi válasza #75376384 (#130631) üzenetére


k-adi
nagyúr

hát ja.. nincs is értelme nézni, már előre borítékolható mi lesz, ki nyer :U

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.