Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#130651) bagyulajuve válasza erahurka (#130647) üzenetére


bagyulajuve
addikt

hogy mi?

Resistencia eterna

(#130652) Mik76 válasza proci985 (#130648) üzenetére


Mik76
senior tag

Ami a telefonos filmnezest illeti inkabb nem kommentalom. :D Ha a szemed ele rakod mint egy szemuveget akkor lehet hogy meg az IMAX-ot is ubereli....

Az hogy neked van idod es penzed egy otthoni mozi kialakitasara, az egy dolog. Itt az a cel hogy tobb tizmillio/szazmillio ember lassa mozi korulmenyek kozott. Elhiheted hogy nincs ennyi mozi szoba a vilagon.

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#130653) emiki6 válasza Viszlát (#130643) üzenetére


emiki6
veterán

Matt elég viccelődős. :) Amúgy pedig pont a mértékletes minimalizmust propagálja és azt mondja, hogy nem szabad túltolni, sokszor meg is kapja a vérminimalistáktól, hogy "ő nem is minimalista".
Befejeztem.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#130654) erahurka válasza bagyulajuve (#130651) üzenetére


erahurka
félisten

Hát rossz helyekről tájékozódom ezek szerint :DDD

(#130655) Viszlát válasza Mik76 (#130644) üzenetére


Viszlát
addikt

Tiszteletben tartom, hogy ez a véleményed, de személy szerint azt gondolom, hogy ez idejétmúlt elképzelés (kb. mint Scorsese nosztalgiától fűtött kijelentései). A mozi már nagyon nem azt jelenti mint amit régen, nem csak az otthoni technológia fejlődése miatt, hanem a mozikultúra annyi mindenben változott az elmúlt pár évtizedben, és egyáltalán nem úgy tűnik, hogy jó irányba.

Egyébként én soha, egyetlen egy szóval sem adtam hangot olyasminek, hogy le a mozikkal. A választás lehetősége mellett kardoskodom csupán, bár ezt egyre hangosabban teszem, ezt készséggel elismerem. :)

Amúgy meg egyáltalán nem akkora probléma ez, ahogy öregszem, úgy vagyok egyre türelmesebb és nem jelent gondot várni pár hónapot egy-egy filmre. Ettől persze még ugyanúgy bosszant a miértje, de maga a tény, hogy augusztus helyett decemberben tudtam végignézni például a legutóbbi Tarantino filmet, nem tragédia.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#130656) sixpak válasza Mik76 (#130652) üzenetére


sixpak
nagyúr

Én Netflixet szinte csak telefonon fogyasztok. :K
3120×1440, 6,4 inch, oled, stereo hangszórók, semmi gond nincs vele, még egy kis állványt is vettem, lefekvés után azon tolom. :D
Pedig van projektor, 2 nagy 4K tv, 34 inch-es ultrawide monitor...szóval egyéb lehetőség is adott, de tényleg nem ördögtől való a telefonos filmezés.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#130657) mephi666 válasza Mik76 (#130649) üzenetére


mephi666
nagyúr

havidíjas modell mellett 1-1filmet is lehessen "kölcsönözni" limitált ideig (pl 1 napra) és az mindent megoldana :K és akkor ne 15$/hó legyen, hanem 5$/film... ha meg olyan hónap van, akkor lehet, hogy a felhasználó csak 1 filmet néz, máskor meg 6-ot :K az előfizetési modellen múlik minden: ha lehet akár 1-1 premierfilmet kölcsönözni, vagy 1 nap/hét/hónap/év "nem premier" előfizetést venni, akkor az lefed kb minden igényt... plusz mindenféle előfizetői akcióval lehet ösztönözni a nézőket (pl minden 10. premier kölcsönzés után kapsz 1 szabadon választható bónuszt)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#130658) Mik76 válasza sixpak (#130656) üzenetére


Mik76
senior tag

Felolem mindenki azon nezi amin akarja. Egy Munkacsy trilogiat is meg lehet nezni harom kepeslapon, es a lenyeget azon is lehet latni.
De nem ugyanaz az elmeny. :N

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#130659) Mik76 válasza Viszlát (#130655) üzenetére


Mik76
senior tag

En megneztem moziban. :)

Nekem nincs problemam a jelenlegi rendszerrel, foleg ugy hogy moziba kb haromszor jutok el egy evben. Es en is oregszem, igy nincs nagy hianyerzetem ha valamit fel evvel a bemutatas utan nezek meg, vagy akar tiz evvel utana. :D
Ez nem fontos, ez csak szorakozas.

Ha a fizetesemet fel evvel kesobb kapnam csak meg, na az kiverne a biztositekot az fix.

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#130660) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Morbius - Official Teaser Trailer First Look (2020) Jared Leto, Matt Smith

Nagyon úgy fest hogy az MCU része lesz.

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#130661) oriic válasza gyuromoj (#130660) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

És ott a Pókember meg a Keselyű, szóval MCU. \o/

Live-Die-Respawn

(#130662) erahurka válasza sixpak (#130656) üzenetére


erahurka
félisten

Nekem is van tévé meg noti, időnként mégis valahogy telefonon kívánom a filmnézést. Ezért szeretnék majd még nagyobb telefont venni :C

(#130663) sixpak válasza Mik76 (#130658) üzenetére


sixpak
nagyúr

Nyilván nem, de a lustaság nagy úr. :D

(#130662) erahurka: én csak este, amikor már ki sem megyek a hálóból, vége a filmnek, ledobom a telót az ágy mellé és alvás...legtöbbször már annyira álmos vagyok a végére, hogy két báránynál elalszom. :D

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#130664) #75501312 válasza Viszlát (#130635) üzenetére


#75501312
törölt tag

A Netflix nem megy moziba, nincs mozipremier. Viszont van sok millió előfizető fix havi pénzzel.

(#130665) proci985 válasza sixpak (#130656) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

egyebkent en is lefekves elott sorozatozni kezdtem netflixen filmezni agybol (haloba nem vagyok hajlando TVt rakni), aztan feltunt, hogy egesz egyszeruen mennyivel jobb a pixel densityje a telefonnak es mennyire szepek a szinei pl a Disenchantednek. es erre en is veletlen jottem ra, elotte en is nagyon szkeptikus voltam telefonon filmezes kerdeskorrel kapcsolatban.

mindezt ugy, hogy en anno gyari DVD5 es DVD9 kozott lattam es hallottam a kulonbseget, es akkor itt most nem a konvertalt DVD5rol beszelunk ahol azonnal ki tudtam loni a tomoritesi hibakat egy VA monitoron. anno egy ideig foglalkoztam emiatt masterrel, szinhuseggel, digitalizacios problemakkal. hangra en mondjuk haklis vagyok, de az asztali gep fules lancat nem fogom vinni magammal az agyba, hiaba szol jobban.

Mik76 szem ele rakas nem teljesen mukodik, ott mar pixeles lesz valamennyire. de egyebkent igen, az IMAXot is korberohogi megelt kepernyomeretben. igaz azt nem telefonnal, hanem egy VR headsettel, de probaltam, van az is itthon.

az emlitett Munkácsy analogia nem stimmel, Rembrandtnak vannak pici de eszmeletlenul reszletgazdag kepei amiket viszont az ember nagyon kozelrol nez, nem pedig egy grandiozus mukent.

ahogy latom ismerosi korben nem igazan van 43" alatti TV mar, de jellemzoen aki mostanaban vesz mar 55" ala nem megy, most karacsonykor a 75"osok is elkezdtek beesni vegre 1000 eur ala, normalis kvazi 4K projektor is van kb annyiert. normalis hanggal az mar altalaban nem rossz, otthoni korulmenyek kozott egy szakadtabb muveszmozi mar siman verheto ertelmes raforditassal, boven nem olyan draga hobbi ez mar, mint mondjuk 10 vagy 20 eve.

viszont: tolem a legkozelebbi IMAX 4 orara van, szoval egy film rahagyassal es varakozassal 8 ora, meg kb 60-100 euro koruli koltseg. namost annyival tobbet nem ad hozza.

egesz egyszeruen valtoznak a filmfogyasztasi szokasok ahogy fejlodik a technologia.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#130666) spiky03 válasza gyuromoj (#130660) üzenetére


spiky03
veterán

Hat nagyon kivancsi vagyok ra, h h sikerul majd.
Valamint, hogy lesz e olyan siker mimt a Venom volt.
Mert ott nem volt Pokember de itt ugy latni, hogy lehet meg o is benne lesz.:)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#130667) hoffman_


hoffman_
nagyúr

látom már páran készültök az Oscar-ra is. ezen felbuzdulva gyorsan megnéztem, hogy ki lesz a host idén. megint töketlenek voltak és képtelen voltak megfelelő embert találni, pedig nekem sokszor vitte a vállán az élményt, nagy reményeket nem fűzik a show minőségéhez idén (bár akkora negatív felhangot kiváltani így talán nem fog, mint a Golden Globe választása...)

(#130603) Miklós315:

ez már bőven erőltetett belemagyarázás, persze lehet fele kommentáradatot kreálni a reddit-et, de ez most nem az a teória, ami megér egy misét. (szerintem)

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#130668) ígyvanferi válasza hoffman_ (#130667) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Miért, ki lesz a host? Ha nem akartad lelőni a meglepetést, azért nem írtad le, akkor akár spoiler alatt is jöhet. Nincs kedvem keresni.

(#130669) Bad Pritt válasza ígyvanferi (#130668) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Nem lesz. Ez a meglepetés. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#130670) emiki6 válasza Bad Pritt (#130669) üzenetére


emiki6
veterán

Azt hittem viccelsz, de rákerestem és nem. :D

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#130671) atike


atike
nagyúr

Once Upon a Time in Hollywood

Pótoltam végre. Hát ööö... És izé... És megint csak öööö.... Ez mi volt? :) ...és még inkább - miről is szólt...? :F Brad Pitt miért mellékszereplő - ő nem főszereplő volt ebben...? Nem éreztem azt, hogy kevesebb lenne a filmben mint LDC... Na mindegy, nekem ez nem kicsit volt erős. Lassú, csapongó... Retrófaktor ezerrel... De hogy ez legyen az év filmje? WTF? :F Az elején tömve a Tarantinóra annyira jellemző monológokkal / beszélgetős-fejtegetős részekkel... Utána megy a sztori valamerre - nem is értettem, hogy azon kívül, hogy segít belőni a korszakot mi volt az a Sharon Tate szál (bár sok másik szálat sem értettem :DDD), a vége felé a kerékcsere és a végén a "merénylet" na az felráz, de nem kicsit (valahol talán csúcspontnak lehet nevezni), de úgy ez az egész egyben.... Nálam már kifáradt ez a Tarantino vonal. A legtöbb filmjét imádtam, de ez...Érdekes, minimum érdekes... :) Amúgy nagyot alakított LDC is (bár sokszor már irritált :D ), Brad Pitt is (mondjuk a Bruce Lee-s rész az szerintem is baromság volt bárhonnan is nézem)... Maga az atmoszféra, a fényképezés, a zene amúgy rendben volt.

Az viszont kiderült számomra, hogy Tarantinonak láb(fej) és/vagy lábujj fétise van... :DDD

Szóval vegyes, nagyon vegyes. Tetszett is (azaz volt ami tetszett benne) meg nem is. Tarantinos volt ennek minden előnyével és hátrányával. Valamikor még újra fogom nézni az tuti, kíváncsi vagyok akkor mit gondolok majd róla.

6/10

#értékelés

(#130672) erahurka válasza atike (#130671) üzenetére


erahurka
félisten

"Az viszont kiderült számomra, hogy Tarantinonak láb(fej) és/vagy lábujj fétise van... :DDD"

Csak most? :C

(#130673) k-adi válasza hoffman_ (#130667) üzenetére


k-adi
nagyúr

Az idei oscar lesz talán az utóbbi évek legunalmasabb gálája, én tuti nem nézem, majd csak utólag olvasom el kik nyertek.. bár lefogadom ez a 4 visz majd el mindent kb.
The Irishman
Joker
1917
Once Upon a Time...in Hollywood

+Jojo Rabbit és Marriage Story talán még kap valamit

(#130674) mephi666 válasza k-adi (#130673) üzenetére


mephi666
nagyúr

nem tudom, hogy felvetődött-e, de érdekesebbé lehetne tenni, ha csinálnánk egy totót :) a jelölések listája ismert, csak össze kellene lapátolni 1 táblába az egészet

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#130675) atike válasza erahurka (#130672) üzenetére


atike
nagyúr

:DDD

Eddig nem esett le, de ezt a filmet látva egyből beugrott a korábbi filmjeiből idevágó összes kép... :DDD Talán az Alkonyattól pirkadatigban volt ez legjobban kimaxolva... :DDD Szegény Juliette Lewis... :DDD

(#130676) k-adi válasza atike (#130671) üzenetére


k-adi
nagyúr

gyorsan vedd fel a védőfelszerelést mert mindjárt jönnek a QT fanok :D

igazából ez az amerikai nézőknek (illetve filmmániásoknak akik tudnak retrozni) készült főleg, sok utalás nekik fontos.. pl. ahogy írtad Sharon Tate szála is totál mellékszál és gyenge is, de ugye a mason-gyilkosságok ott usaba megráztak mindenkit, a végén lévő hentelés és Sharon szála is erre fut ki (csak ugyan azt már nem merték belerakni a filmbe).... mikor bradpitt meglátogatja a hippi csaj "lakását" akkor ugye összefut Tex-el, akit az amerikaiak ismernek és sejthetik mi lesz a vége, de magyarként ha nem vagy képbe mason szektával akkor gőzöd sincs kiaz, stb..

(Mindhunter sorozat 2. évadja ajánlott ebben a témában)

Spoiler tag - Qru

[ Módosította: Qru ]

(#130677) erahurka válasza k-adi (#130673) üzenetére


erahurka
félisten

Ha egyszer ezek a legjobb filmek tavaly akkor mi nyerjen? A Macskák? :F

(#130678) k-adi válasza erahurka (#130677) üzenetére


k-adi
nagyúr

szerintem arról még a tesztvetítésen is kimentek az emberek hányni :DDD

(#130679) Bad Pritt válasza atike (#130671) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Brad Pitt azért mellékszereplő mert így döntöttek. Sejtették, hogy díjért megy idén és nem akarták DiCaprióval egy kategóriában indítani.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#130680) MageRG válasza Bad Pritt (#130679) üzenetére


MageRG
addikt

Én arra tippeltem, hogy Pitt az elfeledett hollywoodi háttérembereket jelképezi, akik munkáján nem kis mértékben múlik egy film sikere. Mégis ugye a sztárok a film "arcai" a világ felé.

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#130681) Bad Pritt válasza MageRG (#130680) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Szerintem nem gondolkodtak ezen ennyit, minden kategóriát le akartak fedni és nem volt a filmben más, akit ott indítani tudtak volna.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#130682) Mik76 válasza Bad Pritt (#130681) üzenetére


Mik76
senior tag

Anthony Hopkins mellett azert nem lesz egyszeru nyernie. O nagyon meggyozo volt Ratzingerkent.

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#130683) salesman


salesman
őstag

Az új 007
[link]

Türűűűdrááá!

(#130684) Pearce


Pearce
aktív tag

Billie Eilish szerzi az új Bond film főcímdalát: [link]

(#130685) erahurka válasza Pearce (#130684) üzenetére


erahurka
félisten

Belehallgattam pár dalába, lehet jól fog elsülni.

(#130686) Viszlát válasza erahurka (#130685) üzenetére


Viszlát
addikt

Dalába? Nekem 10 perc alatt nem sikerült találni egyet sem, csak mindenféle kornyikálást meg szuszogást. Borzalmas választás szerintem.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#130687) ben11 válasza Viszlát (#130686) üzenetére


ben11
őstag

Hát énekelni én sem hallottam még. :U

(#130688) Peterhappy válasza k-adi (#130673) üzenetére


Peterhappy
őstag

Van abban valami egzotikus, amikor ilyen avatarral mondja valaki, hogy nem érdekli a díjátadó, ahol a Joker tarolhat. :))

(#130689) paatrick válasza hoffman_ (#130667) üzenetére


paatrick
őstag

Már tavaly se volt host-ja az Oscarnak. És szerintem teljesen felesleges is, csak erőltetett vicceskedés az egész, plusz a host-nak előre megmondják melyik színészt kell említeni, hányszor kell kimondani a nevét stb. E nélkül is jöhetnek egymás után a zenés részek, fellépők, díjazottak.
Hugh Jackman nyitószámát meg úgyse tudja már senki überelni :C(bár látni kellett hozzá az azévi jelölteket)

[ Szerkesztve ]

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#130690) erahurka válasza Viszlát (#130686) üzenetére


erahurka
félisten

Főcímdalnak jó lesz szerintem. Nem rossz amúgy se amit hallgattam tőle. Furcsa.

(#130691) Pearce válasza Peterhappy (#130688) üzenetére


Pearce
aktív tag

Hát Leto Jokere ott pont nem tarolt.

(#130692) hoffman_ válasza ígyvanferi (#130668) üzenetére


hoffman_
nagyúr

bocsi, félreérthető voltam, azt akartam megfogalmazni, hogy nem lesz idén sem dedikált host.

paatrick:

igen tudom, pont ezért írtam, amit írtam.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#130693) Viszlát válasza hoffman_ (#130692) üzenetére


Viszlát
addikt

Egyébként ez félig megoldás, amilyen ultragáz házigazdák voltak néha, ahhoz képest ez abszolút előrelépés. Nyilván a jókhoz képest meg vissza, de legalább tuti nem futnak bele megint egy DeGeneres szintű blamába. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#130694) emiki6 válasza Viszlát (#130693) üzenetére


emiki6
veterán

Találó volt a Degeneres név? :D

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#130695) hoffman_ válasza Viszlát (#130693) üzenetére


hoffman_
nagyúr

erre vonatkozott a "töketlen" szekciója a hozzászólásomnak. csak bele kéne állni és hozzáértőre bízni a dolgot, nem vagyok hajlandó elhinni, hogy nincs ilyen jelölt. meg se tudnánk számolni, hány lehetne. csak gondolom így egyszerűbb és kisebb az esély az említett blamára :N

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#130696) Viszlát válasza emiki6 (#130694) üzenetére


Viszlát
addikt

Mondhatni, iszonyú kínos volt az az év... Mondjuk számomra óriási talány az a nő meg a felhajtás körülötte, de hát nem vagyunk egyformák. :)

hoffman: nekem csak olyan jut eszembe aki nekem szimpatikus lenne, de ugye nagy kérdőjel az is, hogy kik írják neki az anyagot, minimum kettőn áll a vásár. Azt sem lenne rossz például kipróbálni, hogy milyen lenne egy ilyen átadó, ha kicsit komolyabbra vennék a figurát és nem az erőltetett poénokról szólna. Vagy ha már álmodozunk, akkor lehetne egy olyan is, amikor nincs előre megírva mindenkinek a szövege. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#130697) hoffman_ válasza Viszlát (#130696) üzenetére


hoffman_
nagyúr

akkor lehetne egy olyan is, amikor nincs előre megírva mindenkinek a szövege

ne is menjünk tovább, megyek kezet mosni... : D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#130698) Mik76 válasza Viszlát (#130696) üzenetére


Mik76
senior tag

A legjobb dij atado meg mindig a Csupasz Pisztolyban volt....

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#130699) erahurka


erahurka
félisten

Nem vágom amúgy miért kell műsor az Oscar köré. Szépen adják át sorban a díjakat aztán kész. Úgyis az érdekli az embereket nem a tánci meg a dalok meg a műsorvezető.

(#130700) Bad Pritt válasza erahurka (#130699) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Hosszabb lesz tőle, így több a reklám.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.