Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#129301) Mik76 válasza erahurka (#129292) üzenetére


Mik76
senior tag

Szerintem DeNironak nem lett fura a feje. Ha mondjuk a 15 evvel fiatalabb szineszt akartak volna megcsinalni, meg tudtak volna. Szerintem a rendezo az o eseteben egy atmenetet akart latni a mostani maszkirozott es a fiatalabb valos szemely kinezete kozott. Asszem Tibi linkelt ide egy kepet a szineszek es a valos szemelyek osszehasonlitasarol. Az o altala jatszott szemely amolyan egybenyaku figuranak tunik. A mozgas az mar mas, de az alap kinezet biztosak lehettek benne hogy rendezoi dontes volt, nem a technikai tudas hianya. :K

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#129302) erahurka válasza Mik76 (#129301) üzenetére


erahurka
félisten

Hááát nem tudom. Deniro feje olyan puffadtnak tűnt, mintha nem tudta volna kinyitni tőle a szemét :F

(#129303) Mik76 válasza erahurka (#129302) üzenetére


Mik76
senior tag

Pontosan errol irtam. A puffedt feje nem azert olyan mert "nem tudtak" megcsinalni sovanyabbra. A valos szemely fotojat elnezve eppen hogy direkt csinalhattak ilyenre.

Nem tudom valamiert a kepet belinkelni, ide kattints.

A lenyeg: Ez a melo nem arrol szolt hogy a fiatal DeNiro-t csinaljak meg. Itt egy valos szemelyt kellett megprobalni vissza adni akit egy maszkirozott fiatalabb DeNiro jatszik.
Nem ugyanaz a ketto.

[ Szerkesztve ]

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#129304) atike válasza Mik76 (#129303) üzenetére


atike
nagyúr

Linkelni sem ment... :)

(#129305) Mik76 válasza atike (#129304) üzenetére


Mik76
senior tag

Faja... :D
Javitva.

[ Szerkesztve ]

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#129306) erahurka


erahurka
félisten

Na a holnapi premier előtti lángoló lányos portrét egy mai premier előtti Jumanjival alapozom meg :DDD Van egy olyan érzésem, hogy a holnapi film jobb lesz :U

(#129307) K Norbi válasza erahurka (#129272) üzenetére


K Norbi
addikt

(#129309) erahurka


erahurka
félisten

Screen X lesz de a fal mellől :C Hát erre kíváncsi leszek így :C

(#129310) K Norbi


K Norbi
addikt

(#129311) brownus válasza Mik76 (#129303) üzenetére


brownus
veterán

hát, hogy egy valós és hiteles személyt idézzek, do or do not there is no try ;] :DDD

ez mind szép és jó, de ez engem nem érdekel, hogy ennyire akarta a hasonlóságát visszaadni egy múlt században élt bűnöző arcának. őszintén, sikerült? nem.
és akkor a mozgása, a járása... szóval akkor miért de niro játszotta a szerepet? tudom, tudom, mert még egyszer utoljára lekarták egymás f.sz.sz.ni.......

egy ellen példa, oké, itt nincs cgi, csak jó színész választás: dick cheney a vice filmben akit bale alakított.

ma délután is megnéztem a filmből kb félórát, már csak a szűk fele van hátra :D
és eskü tetszik, a hangulata totál beszippant, de nem tudom túl tenni magam az előbb leírtakon :(

(#129312) Mik76 válasza brownus (#129311) üzenetére


Mik76
senior tag

Persze, a mozgast nem lehet mentegetni. Nincs is ertelme megprobalni.
Itt csak arra a dologra probaltam reagalni, hogy korabban is felvetodott "miert nem ugy nez ki DeNiro mint pl mondjuk a Heat-ben?".
Azert mert nem az volt a cel hogy ugy nezzen ki mint a fiatalabb DeNiro.

Apropo, a Vice-ot meg nem lattam, de rajta van a listan. Gondolom jo karacsonyi film az is.. ;)

[ Szerkesztve ]

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#129313) erahurka


erahurka
félisten

Jumanji 2 (vagy 3? A 2019-es film): Szerintem jobb mint az előző rész volt, egy korrekt tingli-tangli kaland-vígjáték. A szinkron annyiban jó volt, hogy nem kaptam idegbajt Kevin Hart hangjától, nem bírom elviselni a csávót. Sok a béna poén de valahogy a mozi hangulat eladta nekem most. 6/10 környéke számomra.

Más: Screen X teremben néztem! Középső sorban de eggyel a fal melletti székből. A látvány teljesen jó volt innen is, király ez a perifériás extra kép, néha nagyot dobott. Viszont a világos jeleneteket nagyon megvilágítja az oldalsó kép és az egész kicsit fakó lesz tőle. Plusz oldalt panelekre vetítenek, amik homogén képnél látszanak és ilyen LED fal hatást kelt, de minimum gagyit. Zavaró még, hogy az oldalsó kép színhőmérséklete nem egyezik a filmével, és hogy nagyon sokszor nincs oldalt kép. Összességében az élmény minden hiba ellenére megérné néha, ha végig vetítenének a falra is. Alapvetően felsőbb sorok közepéhez van optimalizálva, úgyhogy ha mentek, oda érdemes foglalni.

Mobilról írtam, azért ilyen óvodás szint a nyelvezet néha :C

#értékelés

(#129314) vond válasza Mik76 (#129312) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Páran már írtunk róla. :K

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#129315) Mik76 válasza vond (#129314) üzenetére


Mik76
senior tag

Majd a film utan visszaolvasok, koszi. Nem kenyerem a spoiler, de meg az elozetes varakozasokat is jobban szeretem semlegesnek hagyni. :)

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#129316) erahurka válasza erahurka (#129313) üzenetére


erahurka
félisten

Ha érdekel valakit választékosabban és bővebb lére eresztve amit az előbb írtam a Screen X-ről: https://halkonzerv.wordpress.com/2019/12/10/screen-x-avagy-jo-otlet-kozepes-megvalositassal/ [link]

(#129317) k-adi válasza erahurka (#129313) üzenetére


k-adi
nagyúr

én az aquamen-t néztem Screen X-be..hát ahogy írod, nem az igazi sajnos... pár évig még biztos nem megyek ilyen terembe :)

(#129318) erahurka válasza k-adi (#129317) üzenetére


erahurka
félisten

Nekem tetszett, csak miért nem lehet egyforma színezetűre beállítani a projektorokat, miért panelekre vetít, és miért nem mehet az egész film alatt? Olyan mintha nem lenne kidolgozva, csak ötlet szinten bedobták és oké, akkor itt fessük fehérre a fal borítását, tegyünk fel még négy projektort, aztán lesz ami lesz. Ja, és legyen a nevében egy X mert az X az menő és next gen.

[ Szerkesztve ]

(#129319) brownus válasza Mik76 (#129312) üzenetére


brownus
veterán

Igen, kedves és lélek melengető film :d

(#129320) mephi666


mephi666
nagyúr

ready or not: 10/6

könnyed kis mozi, kellően sok vérrel-fröccsenéssel-csonkolással... bejön ez a stílus :K igazán nincs is mit írni róla: nem ezzel a filmmel akarják megváltani a világot, de egy laza esti szórakozásnak tökéletes

ui: továbbra is keresem az alábbi filmet (hátha valakinek beugrik, mi ez, mert esküszöm már lassan 10 éve időnként ezen agyalok és rákeresek mindenféle kulcsszóval, de egyszerűen nincs meg... esküszöm lassan ott tartok, hogy beülök egy könyvtárba, ahol tartanak 15-20 évvel ezelőtti tv-újságokat és átpörgetem/kiguglizom a tv2/rtlklub-on játszott filmeket, mert tuti hogy 2003 körül többször is adták)

#értékelés

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#129321) perempe válasza mephi666 (#129320) üzenetére


perempe
addikt

ez a kettő engem is érdekelne.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#129322) mephi666 válasza perempe (#129321) üzenetére


mephi666
nagyúr

az a 2 igazából 1 film, csak ahogy keresgéltem, szerintem ez a 2 tag is ugyanazt a filmet kereste :K próbáltam magyarul-németül-angolul mindenféle keresőszavakra, de semmit nem találtam... ami fix: rendőr, kutya, fagyasztó, húsdaráló, véletlen balesetek, kertváros... meg a főszereplő nő először pánikol meg kiakad, ahogy hullanak körülötte az emberek, de a végére teljesen belejön, fütyörészve darálja a szaporodó hullákat és pakolja szépen porciózva a húst a pincében levő fagyasztóládába, hogy majd megkapja idővel a kutya :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#129323) gboszi válasza mephi666 (#129320) üzenetére


gboszi
senior tag

Tehát akkor nagyjából bármilyen film jó neked, amiben darálnak és megetetik a kutyával? :D :D :D :R

"If you're good at something, never do it for free!"

(#129324) mephi666 válasza gboszi (#129323) üzenetére


mephi666
nagyúr

...sok ilyet tudsz mondani? :DDD

próbáltam "hasonló film" címszóval is keresni pl eltakarítónő-re meg titkos gyilkos mama-ra keresve, mert hasonló stílus, de úgy se lett eredmény...

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#129325) brownus


brownus
veterán

kis SW :)
https://filmdroid.hu/2019/12/42-eves-a-star-wars-a-jedi-visszater-velemenyek-1983-bol/
még 9...

han solo itt, olyan mint de niro az írben, nem? nyakfejember :D + kartartás :d

[ Szerkesztve ]

(#129326) gboszi válasza mephi666 (#129324) üzenetére


gboszi
senior tag

Jól van na :P Csak ez olyan, mint anno volt valami humorista, aki mondta, hogy zenei téren mindenevő vagyok...house-tól a techno-ig mindent hallgatok :D

Na rámegyek és én is keresem neked.

"If you're good at something, never do it for free!"

(#129327) mephi666 válasza gboszi (#129326) üzenetére


mephi666
nagyúr

thx, pár körön feldobtam már a megfelelő topikban, ahol a keresett filmek 99%-a meg szokott kerülni, de ez maradt egyelőre az 1%-ban :DDD

joker 10/7

érdekes eredettörténet lett ez... nálam nicholson volt a kedvenc joker, most joaquin phoenix csatlakozott mellé :K kiszámítható azért eléggé a film: pl hogy a néger csajjal tuti nincs köztük semmi, csak képzeli az egészet... ami furcsaság volt még: metrón a 6lövetűvel lő egyet az egyik fejébe, 2-t a másikba, a menekülőt meg s*ggbelövi aztán a metróról leszállva beleereszt még párat... közben tárazás sehol, pedig lőtt összesen vagy 8-at... előtte 1 nappal meg olyan pancser volt a pisztolyhoz, hogy véletlenül a falba lőtt otthon... fura volt nekem, hogy hirtelen olyan célzott lövéseket adott le, mint john wick :) kiszámítható volt az is, hogy ő lesz majd a deniro-kinyíró :D ...jól megalapozták ezzel a filmmel a folytatást: én szívesen néznék nolan batmanjének a mintájára egy joker trilógiát ugyanilyen stílusban csak már kellően több akcióval/vérontással (egyelőre csak a 2. rész van fent imdb-n pletykaszinten)

#értékelés

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#129328) erahurka válasza mephi666 (#129327) üzenetére


erahurka
félisten

Na de honnan tudod, hogy hányat lőtt valójában? Sok az ellentmondás a filmben, ez is csak egy közülük ;)

(#129329) Tibiajax válasza mephi666 (#129327) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

filmkritika követekez:

joker 10/7
spoiler
#értékelés

:D

(#129330) brownus válasza Tibiajax (#129329) üzenetére


brownus
veterán

perfekt :D

(#129331) atike


atike
nagyúr

Stargirl trailer [link]

Új DC szuperhős film... Mint egy falat kenyér... :)

Baccus, sorozat... :W Na mind1, már itt hagyom... :)

[ Szerkesztve ]

(#129332) Peterhappy válasza brownus (#129330) üzenetére


Peterhappy
őstag

Miért? Hétpontos skálán tíz pont, az szerintem baromi jó :D

(#129333) mephi666 válasza Peterhappy (#129332) üzenetére


mephi666
nagyúr

nem tudom honnan jött nekem, tényleg hülyén csinálom :D fel sem tűnt eddig: tizbőhét :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#129334) vond válasza mephi666 (#129333) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ha esetleg úgy könnyebb, fogd fel matematikai jelként (osztásként) a per jelet. 10/7=1,43. De ugye 143%-os nem lehet egy film egy 100-as skálán. :)

Néha én is szoktam fordítva írni, de akkor mondatba foglalom, pl. "legyen mondjuk 10-ből egy erős 7-es". :D

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#129335) emiki6 válasza Peterhappy (#129332) üzenetére


emiki6
veterán

Magyarok vagyunk, nálunk nem számít a sorrend. Hét a tízből, tízből hét.
A seven out of ten-t lehet fordítva írni azonos jelentéssel?

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#129336) Mik76


Mik76
senior tag

Dolemite Is My Name

Ugy ket hete (vagy harom) nem volt szerencsenk megnezni, felig. Szomoru, hogy noha Eddie Murphy baromi jol alakitotta a kiegett, elkeseredett foszereplot, amikor a nagy dobasra kerult a sor, nalunk nem utott semekkorat a nagy produkcioja. Semmi vicces nem volt benne, csak egy rakas tagarsag, amik meg rimnek is gyengek voltak. Es mivel ezzel egy ido utan fullra tele lett a film, ugy lett tele a tokunk is. Felenel kikapcsoltuk.
Szoval ugyan nem pontoznam, de ertekelesnek szerintem hiteles.

#értékelés

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#129337) erahurka válasza emiki6 (#129335) üzenetére


erahurka
félisten

Csak én nem értem, hogy tízből hét vagy hét a tízből helyett miért nem lehet egyszerűen 3-at írni?

(#129338) emiki6 válasza erahurka (#129337) üzenetére


emiki6
veterán

Attól függ, hogy meg akarod e érteni. :P

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#129339) atike


atike
nagyúr

Miracle Workers: Dark Ages trailer [link]

(Daniel Radcliffe, Steve Buscemi, vígjáték... :D )

...és ez is sorozat... :DDD

Áááá.... :)

Nem tudom elképzelni Daniel fiút James Bondként - nagyon nem... :)

[ Szerkesztve ]

(#129340) Viszlát válasza atike (#129339) üzenetére


Viszlát
addikt

Ez nem a te napod. :D

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#129341) atike válasza Viszlát (#129340) üzenetére


atike
nagyúr

Lecsapok az új megjelenésre, rákeresek, nem linkelte senki, belinkelem (közben nézem)... :) Erre mind a kettő sorozat... :D Kell nekem sietni... :DDD :DDD

(#129342) Mik76 válasza atike (#129339) üzenetére


Mik76
senior tag

Lehet Bond-nak nem lenne jo valasztas (meg..), de szerintem belole jo szinesz lesz. Amolyan DiCaprios palyara szamitok. (fiatalon tul sok embert irrital, huszas eveiben szepen atalakul, harminc felett szepen lassan kiteljesedik.)
Persze lehet hogy tevedek. A magassaga mondjuk nem kell hogy akadaly legyen amugy. Stallone is eloadta a vilag legkemenyebb csavoja szerepet egy parszor. Raadasul Bond-kent nem is kellene Radcliffe-et annyira kigyurni mint Stallone-t Rockynak, vagy Rambonak.
Manapsag ezt mar ket ev alatt felepitik megfelelo edzessel es taplalkozassal. Raferne az biztos... :D

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#129343) atike válasza Mik76 (#129342) üzenetére


atike
nagyúr

Nincs bajom vele, mint színész. De Bond karaktere - eddig legalábbis :D - egy férfias, erős, sármos karakter volt. Daniel nem épp ilyen. :)

(#129344) Mik76 válasza atike (#129343) üzenetére


Mik76
senior tag

Fiatal meg. Leo sem emlekeztetett mai onmagara a Titanic idejen.
Persze lehet hogy teljesen mas iranyt tervez maganak, es soha nem is probal meg hasonlo szerepekben helyt allni.

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#129345) #75376384 válasza Mik76 (#129344) üzenetére


#75376384
törölt tag

DiCaprio cca 23 volt a Titanic forgatásakor. Radcliffe most 30. Leo 32 évesen a téglát forgatta. Oké vmennyire kölyök képe volt még, de mégis korához hűen nezett ki, míg Dániel csak szőrös. Jó színész de ha Bond akkor csakis Cavill.
Úristen A tégla már 13 éves. Fszé kellett nekem ennek utána számolni. :D

(#129346) Viszlát


Viszlát
addikt

Marriage Story 9/10

Ez egy nagyon jó és nagyon nehéz film volt. Bár magam még nem estem át hasonlón (és remélhetőleg soha nem is fogok), mégis nagy hatással volt rám. Nem csak azért, mert egy nagyon jó barátom válását végignéztem közvetlen közelről, hanem egy házasság széthullásában értelemszerűen benne van a két ember egymástól elszakadásának a folyamata is, annak minden fájdalmával, frusztrációjával, ezt a részét pedig házasság nélkül is sokan átélik.

Mindenképpen kiemelném, hogy egyáltalán nem hatásvadász sem a megközelítés, sem az ábrázolás. Pont azért annyira nehéz, mert talán túlságosan is realisztikus, ha lehet ilyet mondani egy film kapcsán. Nyilván nem dokumentumfilm és színészek alakítását láthatjuk (akik előtt egyébként le a kalappal), de sikerült annyira jól elkapni az esszenciáját mind a két főszereplőnek, mind az egész folyamatnak, hogy elkerülhetetlenül felzaklattak a látottak. Mert akármennyire is modernek meg függetlenek vagyunk, személy szerint úgy gondolom, hogy nem lehet letagadni a tragédia aspektusát annak, amikor egy család darabjaira hullik. Olvastam valahol, hogy a Kramer vs. Kramer-hez hasonlítják, de az egy könnyed matiné volt ehhez a filmhez képest, hiába hasonló az alapvetés. A Marriage Story sokkal de sokkal komplexebb képet ad, nem koncentrál csak a gyermekük körüli témákra, hanem végig egyenlő időt hagy mindhármójukra. Jól követhető az a folyamat, hogy mit tesz mindez velük nem csak családként, hanem egyénenként is, ráadásul azt is nagyon jól szemléltetve, hogy milyen hatással van rájuk és a dolgok folyására olyan emberek színre lépése, akiknek igazából semmi köze ahhoz az intim szövetséghez, amit a házasság és a család jelent.

Hogy miért nem 10/10? A végkifejletet én egy kicsit idealisztikusnak tartom, és bár erre tagadhatatlanul hatással vannak a saját tapasztalatok, előítéletek és érzések is, összességében megtörte az egész film alatt tetten érhető realisztikusságot.

Ajánlani nem merném kifejezetten senkinek, de csak azért, mert nem egy olyan dráma, ami a klasszikus értelemben "gazdagított", viszont hiba lett volna kihagyni, nagy hiba...

#értékelés

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#129347) Peterhappy válasza Mik76 (#129344) üzenetére


Peterhappy
őstag

Fiatal, de novesben mar nincs :)

15 centis magassarkuban lenne idealis Bond, csak szerintem veszitene cseppet a ferfiassagabol.

Bar lehet, hogy hollywood imadna a dolgot.

(#129348) brownus válasza Peterhappy (#129332) üzenetére


brownus
veterán

Nem csak a pontozás, hanem amire Tibi is gondolt hogy az értékelés= pont, spoiler, hashtag :d

(#129349) #48613632 válasza #75376384 (#129345) üzenetére


#48613632
törölt tag

Cavillt adom. Nagyon jó választás lenne Bondnak. Illik is hozzá a szerep. Jobban, mint a Witcher ... szerintem :B (trigger ON)

(#129350) hoffman_ válasza Viszlát (#129346) üzenetére


hoffman_
nagyúr

nagyon köszi ezt a címet, megpróbálom a hétvégén megnézni. a téma számomra jelentékeny, a színészeit pedig nagyon szeretem. az írásoddal kiegészülve ez több, mint motiváló. egyébként nem találtam volna még meg egy ideig, ha nem ír róla itt valaki, szóval maxiköszi.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.