Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#129951) Thunderzolee válasza Viszlát (#129719) üzenetére

A két pápa

Szerintem is nagyon jó film, aki szereti az ilyesmi filmeket, az nézze meg, nagyon jó párbeszédek vannak benne.

Szerencse, h Ratzingerre ennyire hasonlít Anthony Hopkins, nagyon jól játszott. :K

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#129952) bagyulajuve válasza Mik76 (#129950) üzenetére


bagyulajuve
addikt

erről más jut eszembe és az nem éppen egy film díj :DDD

Resistencia eterna

(#129953) Rigormortiis válasza Viszlát (#129944) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Honnan a Finucci-név? Itt mindenki Oscar rajongó? :D

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#129954) gyuribácsi88 válasza Maxxy10 (#129942) üzenetére

Hát a JW3 valami borzalom lett, az első kettő simán többszörnézős volt, ezt meg alig vártam hogy vége legyen. 6U szerintem is jó film lett, idén híján voltunk a jó akciófilmeknek, ezért nálam is 10/7

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#129955) fant0mi válasza Rigormortiis (#129953) üzenetére


fant0mi
addikt

Itt? Mindenki!

[ Szerkesztve ]

(#129956) Mik76 válasza bagyulajuve (#129952) üzenetére


Mik76
senior tag

Lehetne, csak x rated... :D

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#129957) Viszlát válasza Viszlát (#129948) üzenetére


Viszlát
addikt

Jól sejtettem, a megfelelő betűtípussal egész más egyből, de ezen még bőven lehet finomítani. Mit szóltok hozzá? :)

(#129950) Mik76: látom azért csak hatással volt rád Kubrick. :D

(#129953) Rigormortiis: Peterhappy ötlete volt, de egyébként látod, te is vágod az utalást. :) Kultikus darab az biztos és tényleg több síkon is működik a kikacsintás.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#129958) proci985 válasza Maxxy10 (#129942) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

elteroek vagyunk :)

megertem egyebkent, hogy tetszett, az akcio resze tenyleg rendben volt. bar itt is megvan a rendezore jellemzo kozelkep hasznalata, illetve hogy nem mutat teljes kepet, pl ahogy a Transformersnel sem.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#129959) bagyulajuve


bagyulajuve
addikt

néztem a nem éppen mai darab Született július 4-én Oliver Stone alkotást, elég erős,
de igazából az tűnt fel, hogy az IMDB szerint Eagle Eye Cherry (de jó kis szám volt ez) is szerepel benne

mondjuk az egyik Columbo-ban Jeff Goldblum egy tüntetőt alakított

(#129956) Mik76 :DDD

Resistencia eterna

(#129960) erahurka válasza Rigormortiis (#129953) üzenetére


erahurka
félisten

Szerintem borzalmas film.

(#129961) Tibiajax válasza Miklós315 (#129938) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

szép hsz. ilyenkor ugrik mindig be nekem, hogy ez a hsz ér 0.1-et, míg mondjuk ez meg 1 egészet, a rang-elszámolásnál.... hibátlan

a Jokerre reagálva valamit azért
kár elvinni az egész társadalomkritiká-s sztorit meg azzal kapcsolatos bármiféle párhuzamosságokat a mi, a valós világunkra. ez a film, ahogy Joker és Gotham város is egy fikció. így az egész ottani, a filmben látott rendszer is fikció, annak működése is az, Wayne papa is az, így ott érvényesülhet ez a hirtelen anarchia kitörése, miért is ne.. párhuzamos világ a miénkkel, tényleg rengeteg mindenben hasonlít a 80's new york-ra -jah, még a yellow cab-ek is pont olyanok-, de mégsem ugyanaz. így, a magam részéről, ha nem is mindent, de nagyon sok mindent meg tudok bocsájtani azzal a címkével, hogy a rendező/író ezt így gondolta, hogy így legyen. ha egyébként jól van rendezve, viszi a nézőt magával és ugye tudom, hogy fikció helyszínen játszódik, nem szoktam ilyeneken görcsölni, hogy jajj de ez nem is így van igazából..
két órába ugyan mit sűrítsenek még bele? még a karakter-re is kevés, nemhogy egy város társadalmi életének jobban bemutatásához, megértéséhez...

(#129962) Pitterix


Pitterix
őstag

Aki esetleg unná a Reszkessetek betörőket, annak íme egy gyöngyszem:

36.15 code Père Noël--Game over(1989) :DD

Kicsit más....

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#129963) hoffman_ válasza Miklós315 (#129938) üzenetére


hoffman_
nagyúr

micsoda alvó ügynökök vannak köztünk, nézzenek oda. szép intro! :K

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#129966) hoffman_ válasza Viszlát (#129934) üzenetére


hoffman_
nagyúr

utóbbit még nem láttam, lehet, hogy illen bepótolnom. a Love Actually-t talán két éve láttam először, nem értettem mit eszik rajta annyi ember. aztán tegnapelőtt beraktam, hogy menjen valami a háttérben és csak-csak odaragadtam, bájos az a film.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#129967) paatrick válasza Maxxy10 (#129933) üzenetére


paatrick
őstag

Azért bennem felmerült a kérdés hogy milyen akciófilmeket láthattál idén ha ez volt a legjobb :DDD

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#129968) gbors


gbors
nagyúr

Den tid på året - Családi Karácsony (2018)
A nagycsaládos ünnepek (USA-ban a Hálaadás, Európában a Karácsony) régóta kedvelt filmtémák - a félig-meddig (sem) működő, erővel összetartott családi kötelékek kitűnő alapul szolgálnak mind vígjátékhoz, mind fajsúlyos drámához. A Családi Karácsony a kettőt próbálja ötvözni egymással - míg az ünnep első fele a vacsorával bezárólag inkább a humorra koncentrál, az idő múltával (és az alkohol fogytával) elkezdenek borulni a bilik: a szereplők egyre nyíltabban mondanak olyan dolgokat, amiket normális esetben nem mondanának, de amiket láthatóan már régóta szeretnének egymás fejéhez vágni. És amikor a parti korai véget érne, egy hóvihar megakadályozza, hogy a család szétszéledjen...

Alaposan meglepett ez a film, elsősorban az első fele. A karácsonyi vacsorával járó őrületet és a családtagok bonyolult kapcsolatrendszerének felskiccelését remek érzékkel gyúrta egybe Paprika Steen rendező (és főszereplő), az első 50 percben egy pillanatnyi üresjárat sem volt, és talán nem telt el úgy perc, hogy valamelyik családtag ne eresztett volna meg egy udvarias, barátságos és igencsak mérgezett nyilat egy másik családtag felé - ezzel a nagy röhögés közben szépen megágyazva a komolyabb dolgoknak. Amelyek, mivel nem az USA-ban vagyunk, jöttek is, bár nem olyan átütő erővel, mint a humor. A film második fele sem volt azért rossz, de átlagosabb, kevésbé érdekes volt, mint az első - talán elsősorban azért, mert a beharangozóval ellentétben súlyos sötét titkok nem bújtak meg a múltban, csak a sok családra jellemző kisstílű konfliktusok, ill. Patricia zavaros fiatalkora.

Összességében remek film volt a Családi Karácsony, az első fele megér egy jóindulatú kilencest, a második meg egy jóindulatú hetest - úgyhogy összesen 8/10.

#értékelés

[ Módosította: Viszlát ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#129969) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Togo Igazából én már rég rájöttem arra, hogy nem szeretem az állatos filmeket, főleg azokat, ahol szenvednek is, mivel képes vagyok depresszióba is esni akár egy kicsit röpke ideig. De ezt a filmet vártam már nagyon a bejelentése óta, mivel kutyás vagyok, és imádom a szánhúzó kutyákat, és magát a sportot is, szóval muszáj volt megnéznem. Aki utána olvas az tudja, hogy miről szól a sztori. Az 1925-ös "szérumfutás" eseményét dolgozza fel Nenana és Nome közt (1085 km) Leonhard Seppala és Togo nevű kutyája szemszögéből. Én lehet elfogult vagyok, de nálam ez az év filmje, még úgy is, hogy a történet ismert már, hiszen egy legendás történet, amit az élet írt. Szóval tud azért a Disney csinálni még filmeket, még akkor is, ha oly divat szidni manapság. Ez végig lekötött, izgalmas, és hát igen megható volt. Már megint sírtam egy filmen. :D

#értékelés

[ Módosította: Viszlát ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#129970) Miklós315 válasza Viszlát (#129957) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Tetszik, jó lett.
Bár én eredetileg azt hittem, a díj-névadás lezárt ügy. :B

(#129961) Tibiajax:
Egyrészt teljesen helyes ez a szempont, másrészt én nem a film valósága felől, hanem a "film mint eszköz, hordozó" tulajdonságából kiindulva közelítettem meg a kérdést a kritikám során. Így aztán nálam az "író így gondolta" egyrészt teljesen megállja a helyét (hiszen az ő műve, az ő szándékolt üzenetátvitele maga a tárgyalt alkotás), másrészt viszont az én - leendő néző, befogadó - szemszögemből fennállnak bizonyos vágyak, elvárások, melyeknek ez esetben ez a film maradéktalanul nem tudott megfelelni. Azt hiszem - talán -, így érthető, hogy miért nagyon jó, erős drámának, mindazonáltal csalódást keltő kritikai filmnek bizonyult számomra.
Példaként - figyelembe véve persze, hogy minden példa rossz, sántít, kikezdhető - az Amerikai história X-et tudnám említeni, ahol szintén adott a jó színész, karakter, fejlődési ív, és a környezet/probléma körbejárása, mindazonáltal (érzésem szerint) jobb egyensúllyal kivitelezve, ugyancsak egy film időintervallumának korlátai közt.

(#129963) hoffman_:
Köszönöm. :)

[ Szerkesztve ]

"Szerintem."

(#129971) fant0mi válasza Viszlát (#129957) üzenetére


fant0mi
addikt

:C

(#129972) erahurka


erahurka
félisten

Ha érdekel valakit, itt a top 5-öm néhány honorable mentionnel: [link]

Elspoilerezem a top 3-at:

1. Volt egyszer egy... Hollywood
2. Paraziták
3. Joker

Nehéz volt kiválasztani és sorbarakni őket, nem véletlen vártam eddig vele. :R

(#129973) Miklós315


Miklós315
aktív tag

Kis filmajánló (hátha valaki még nem döntött, nem talált rá):

Házassági történet
Nagyon szép alakításokkal teli, tanulságos epizódokat tartalmazó, de kissé hiányérzetet is keltő dráma, melyet mindenképp érdemes a műfajra nyitottaknak megtekintenie.
Kifejezetten jó volt látni Johanssont színészkedni, nem csak ugrálni holmi bőrszerkóban (bár az Under the Skinben a színészkedés és a bőrcucc is megfért együtt… :P ). Driver is jó színész, ha jó szerepet kap. Nagyon ügyesek a filmben. Viszont nagyon rájuk (és esetleg az ügyvédeikre) koncentrál a film, miközben én folyamatosan hiányoltam a gyerek jelenlétét, hangsúlyos voltát a szituációban. Annyira háttérbe tolták az ő belső világát, pedig biztos nagyobb hatással van egy kis gyerekre egy ilyen időszak. (Mondjuk a gyerek szemszög bemutatása – bár más az alap témája – a Maisie tudja c. filmben meg abszolút, szóval ezúton is ajánlom kiegészítés gyanánt.)
Összességében ajánlott, szép, tartalmas film, melyet a két főszereplő visz el a hátán.

Instant család
Kapcsolódva kicsit a Házassági történet témájához, ajánlom ezt a könnyedebben szórakoztató, de egész meglepően mély, szívvel készült alkotást is. A színészek egész jók (felnőttek és gyerekek egyaránt), a karakterek kellően színesek (változatosak, megjegyezhetőek, nem unalmasak), a pc-vonat csak mellékvágányokon zakatol be-betörve a fővonal forgalmi zajába.
Van egy kicsit tv-filmes beütése, de van annyira tartalmas, értékes gondolatisága/üzenete, hogy ez megbocsátható neki. Manapság, a „metoo”, az „individualizmus”, „a fák lelki élete” témadömpingben, valamint az „ez neked jár, nem is kell tenned érte” típusú filmes hősök mellett jól esik egy összetartozni akarást, a bizalmat és a családot, mint közösséget és alapot értékként bemutató, ráadásul a kívánt célért tenni akaró egyének fejlődését ábrázoló filmet nézni. Egy kicsit a régi családi filmeket idézi meg, persze mai, színesebb karakterválasztékkal, de ez nem zavaró ez esetben.
Wahlberg pedig inkább ilyenekben szerepeljen, mint Megjött apuci (itt a megbocsáthatatlanul borzasztó második részre kell gondolni) szintű filmekben (család és „tshalád” közt is van különbség). :)

#értékelés

"Szerintem."

(#129974) perempe válasza Cyberpunk (#129969) üzenetére


perempe
addikt

én a táj miatt fogom megnézni, mint az Edie-t.

a havas tájon játszódó westernek is érdekelnek, idáig a Death Hunt-ot láttam a Filmmánián, ill. régebben a Jeremiah Johnson-t.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#129975) perempe válasza erahurka (#129972) üzenetére


perempe
addikt

a 4. miatt megérte kattintanom.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#129976) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Idén én szerintem filmek tekintetében teljesen kiégtem. Nagyon ritka, hogy valamit(film/sorozat) nem dobok ki 5 perc után.

Toplistám:
1. Fractured: 8/10
2. Dolor y gloria: 7/10
3. Polar: 7/10
4. It Chapter Two: 7/10
5. El Camino: A Breaking Bad Movie / Joker / Once Upon a Time... in Hollywood / Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile: 6/10

És ezután nincs egyetlen film sem, amire 5/10-nél nagyobbat adtam volna. Pedig volt azért bőven amit végignéztem. A két legnagyobb csalódás az Avengers: Endgame és a Star Wars Episode 9.

I am having fun staying poor.

(#129977) salesman válasza gbors (#129968) üzenetére


salesman
őstag

Nekem is tetszett, a második rész egy kicsit vontatott volt szerintem.
Legközelebb a " Boldog idők"-et nézzük meg.

Türűűűdrááá!

(#129978) k-adi válasza Tibiajax (#126377) üzenetére


k-adi
nagyúr

Volt egyszer egy... Hollywood (2019)
Once Upon a Time... in Hollywood

Visszaolvastam a véleményeket itt a fórumon is, eléggé megosztó a film. Valóban úgy van, ahogy írod, az egyik tábor QT seggét nyalja bármit (!) is kakil a tányérra, a másik tábor meg porig alázza. Olyan a szitu mint a videojáték piacon Kojima esetében. Az is ha belefingna egy befőttesüvegbe és eladná, lenne aki megvenné.

Nos ahogyan te is, én is a 2. tábort erősítem ezzel a filmmel. Egyszerűen nem értem mit istenítenek rajta a fanok. Az előző filmjeiben még találni dolgokat, megfogható jeleneteket de ennél a filmnél semmit nem tudok felhozni.
Jól alakítanak a színészek? nem is csoda mikor kb. csak "A+" listás embereket castingolt be...de attól még nem lesz maga a film jó.

Hogy ne csak általánosságokba beszéljek, pár konkrét:
Sharon mellékszála totál felesleges. (ami kb. a film 1/3-a), ahogy Margot R, Damian Lewisnak is kb. 4 mondatja van, a Mason befejezés teljesen elüt az addig felvezetett hangulattól, filmtempótól, többször eljátssza, hogy kerítésen belülről veszi a jelenetet ami által kb. alig látszik valami (pl. egyik cowboy jelenet, másik kocsis) ami engem kifejezetten zavart, a film meg stílusos akar lenni, de inkább csapongó és vontatott.

Amit pozitívumként tudnék felhozni a filmhez:
- a 8 éves kislány (Julia Butters) alakítása a könyvolvasás és a túsz jelenet alatt
- Brad Pitt lsd flashje a végén kutyakaja konzerv bontás közben
- a stáblistás cigi reklám DiCaprióval
- 1-2 filmes utalás

Nem tudom mi akar lenni ez a film (szerintem maga QT se tudja teljesen), de akciófilmnek gyenge, drámának nevetséges, comedy-t pedig mérföldekre nem látott... De cserébe 2,5 órás játékideje van. :DDD Az év csalódása nekem. Ha a tavalyi saskabarét néztem volna még az is kisebb kínzás lenne ennél. :B

(#129979) Tibiajax válasza k-adi (#129978) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

Köszönöm.

(#129980) diablo1984 válasza k-adi (#129978) üzenetére


diablo1984
veterán

Én is 2 napja láttam, igaz annyira vontatott volt, hogy be is aludtam rajta, ami értékelhető volt benne a színészi játékon túl, az az 1-2poén, de azért meg nem érdemes végignézni. Számomra is csalódás volt a film.

(#129981) gbors válasza Miklós315 (#129973) üzenetére


gbors
nagyúr

Viszont nagyon rájuk (és esetleg az ügyvédeikre) koncentrál a film, miközben én folyamatosan hiányoltam a gyerek jelenlétét, hangsúlyos voltát a szituációban. Annyira háttérbe tolták az ő belső világát, pedig biztos nagyobb hatással van egy kis gyerekre egy ilyen időszak.

Szerintem szándékosan a két felnőttre koncentrált a film - ezzel is hangsúlyozva azt a szomorú tényt, hogy váláskor a gyerek(ek) érdekei valójában egyik szülőnek sem igazán fontosak a retorika szintjén túl.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#129982) Peterhappy válasza Viszlát (#129957) üzenetére


Peterhappy
őstag

Hehe, tok jo :R

rendesen zavarba hoztatok, koszi Sracok! :B

(#129983) Miklós315 válasza gbors (#129981) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Valószínűleg ez a megfontolás állhatott mögötte. Ilyen értelemben jól működik, hozzáadja ezt a pluszt. De az igazságérzetemet bántja (hogy ez pozitív, ti. a film kiváltotta hatás tekintetében, vagy inkább negatív a hiányérzet miatt, talán szubjektív megítélésű).
Akárhogy is, képes bevonzani a nézőt; ajánlott, komoly darab lett, nézzétek minél többen. ;)

"Szerintem."

(#129984) Vertigo18 válasza k-adi (#129978) üzenetére


Vertigo18
addikt

De ennek a filmnek egyébként mi a lényege? Azért vártam volna, hogy valami történik, szépen lassan kibontakozik egy cselekmény, jön a bonyodalom, majd a végén a nagy csattanó, vagy befejezés, bármi...

Ehelyett semmi sincs a végén, ha QT úgy gondolta volna, akkor nyugodtan lehetett volna a személyek sztoriját tovább mesélni... történt ez a flash a végén, mehetne tovább minden...

Nekem se jött be, főleg a hype miatt. Lehet, hogy ha kisebb elvárásokkal ülök le elé, akkor jobban tetszik. De így, főleg az AAA kategóriás színészek miatt meg pláne, semmit nem adott...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#129985) gboszi válasza Vertigo18 (#129984) üzenetére


gboszi
senior tag

Nem vagyok QT fan, de nem is akarom, nem tisztem védeni, DE!
tényleg úgy gondolod, hogy a végén nem volt semmi? Semmi csattano, semmi befejezés?

[ Szerkesztve ]

"If you're good at something, never do it for free!"

(#129986) Cyberpunk válasza perempe (#129974) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Igen látványra is jó. Aki szereti az ilyen havas-hegyes vadregényes tájakat tetszeni fog neki. :)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#129987) salesman válasza Vertigo18 (#129984) üzenetére


salesman
őstag

Az tény, hogy nem QT legjobb filmje.
De aki megnézi, egy csodálatosan filmezett időutazás részese lehet.
Nekem tetszett, egy kicsit pörgösebbre lehetett volna vágni. Pl. amikor Pitt elmegy a hippi tanyára...

Türűűűdrááá!

(#129988) madgie válasza salesman (#129987) üzenetére


madgie
titán

"egy csodálatosan filmezett időutazás részese lehet."

Teljesen felesleges ezt hatvanadszorra leírni, aki Kojima munkát is befőttbe fingásnak látja, annak csak hálás vagyok, mert amilyen filmet nagyon köpködni fog, az nekem biztos tetszeni fog :D

(#129989) Tibiajax válasza madgie (#129988) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

..ki az a Kojima?

(#129990) salesman válasza Tibiajax (#129989) üzenetére


salesman
őstag

Focista bakker...

Türűűűdrááá!

(#129991) Eagle16


Eagle16
addikt

Sziasztok, csak olvasom a topikot, de az idei legjobbakat bedobom, hátha valakinek megtetszik valami. 104 filmet láttam az idén, persze mellette rengeteg a sorozat is.

El Camino: A Breaking Bad Movie (2019)
Gisaengchung (2019)
Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes (2019) (ez doku)
Once Upon a Time... in Hollywood (2019)
The Irishman (2019)
Zombieland: Double Tap (2019)

[ Szerkesztve ]

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#129992) Viszlát válasza Vertigo18 (#129984) üzenetére


Viszlát
addikt

Azért vártam volna, hogy valami történik, szépen lassan kibontakozik egy cselekmény, jön a bonyodalom, majd a végén a nagy csattanó, vagy befejezés, bármi...

Egy karaktervezérelt film esetén ezekre várni valóban nagy pofára esést tud eredményezni. Viszont a megismert karakterek mind-mind egy kirakós darabjai, amik a végére szépen összeállnak, tehát a csattanó abszolút megvan.

Ha másra nem, arra jó volt, hogy a hasonló filmekkel ezentúl óvatosabban, úgy tűnik neked inkább a történetvezérelt filmek fekszenek. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#129993) Viszlát válasza Eagle16 (#129991) üzenetére


Viszlát
addikt

Háát, ebből 5 az idén legtöbbet emlegetett és leglátottabb film, de azért köszi az ajánlást. Akár nevezheted is őket a játékunkban itt: [link]. :)

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#129994) #76027648


#76027648
törölt tag

Sziasztok!

Milyen motivációs filmeket tudnátok nekem ajánlani?
Számomra egy Bakancslista c. film egyáltalán nem motiváló, de egy Remény rabjai vagy a Straight Story annál inkább!

[ Szerkesztve ]

(#129995) Pitterix


Pitterix
őstag

Ghostland

Kellemes kedd délutáni mozi, ami jót tesz a szívnek-léleknek. :D
Viccen kívül tényleg egész tűrhető film. Volt benne némi izgalom, egy kis csattanó, amire nem számítottam. Horrornak nem nevezném, inkább talán thrillernek.
Mire nem képes az emberi elme sokkhelyzetben, hogy kirekessze a rosszat. Tök jól elmenekült a csaj egy saját maga által kreált világba. És kellett egy újabb sokkhatás, hogy visszatérjen a szomorú véres valóságba.
Az a zene, a sok babával tuti kikészített volna.
Nem volt rossz.

#értékelés

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#129996) Cyberpunk válasza #76027648 (#129994) üzenetére


Cyberpunk
félisten

A Hegyek pokla - American Flyers ha szereted a kerékpárt. :D

A Repülő skót - The Flying Scotsman

Ezek sport filmek, de szerintem motivációsnak is jók, hiszen célokért küzdenek bennük. Nem mellesleg történetileg is jó filmek.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#129998) #76027648 válasza Miklós315 (#129997) üzenetére


#76027648
törölt tag

Köszönöm az ajánlásokat. Nem tévedtél!
A felsoroltak közül csak négyet nem láttam még, a többit igen.

(#129999) k-adi


k-adi
nagyúr

A hercegnő és a béka (2009)
The Princess and the Frog

Ez a mese valahogy kimaradt és csak ma, megjelenése után 10 évvel később hallottam róla először. A disney mesékbe tökéletesen beleillik, szinte minden disney-mese tulajdonság felismerhető a filmen. A történet persze mese-szintű, a karakterek és a párbeszédek tényleg viccesek (és most tényleg nem az az erőltetett szint), a dalok is egész jók, a jazz-utalások is helyükön vannak.

(tibi: nyugi, nem egyedül néztem ;) )

[ Szerkesztve ]

(#130000) emiki6 válasza madgie (#129988) üzenetére


emiki6
veterán

+1

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.