Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86151) 4Grider válasza Disorder7 (#86149) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ahogy elnézem, nem olvasod a vezetékes Telekomos és Vodás fórumokat...

(#86152) Disorder7 válasza 4Grider (#86148) üzenetére


Disorder7
csendes tag

Probáltam volna tracertelni, a probléma, hogy se az Nvidia (Geforce Now), se a Rocket league nem publikálja, hogy mit kell tracertelni, legalábbis redditen sem sikerült megfejteniük az embereknek. A sok szerver közül random valamelyikre betesz a régión belül (tehát pl Central EU a Now esetében), és 10-ből 7x 250+, 3x pedig 25-50 a ping.
Pár oldallal ezelőtt a COD-ra is panaszkodtak az emberek, tehát ez egyrészt egy új probléma, másrészt széleskörű. Ha tudok több példát, infót gyűjteni, akkor teszek bejelentést a szolgáltatónak, ezért is lenne jó, ha a "más is tapasztalt ilyet" kérdésre jönne még pár példa :)

(#86153) Disorder7 válasza 4Grider (#86151) üzenetére


Disorder7
csendes tag

Tudom, hogy a többi szolgáltató sem jó, de a Digi eddig jó volt :) Nekem legalábbis sosem volt vele problémám, főleg nem ping jellegű. Itt valami új elromlás van a dologban

(#86154) cof válasza Alien4 (#86150) üzenetére


cof
veterán

Akkor az kliens korlátozás lesz, gondolom beragadt az előző net sebességed, felesleges a Cat6, Cat5e már bőven tudja a gigabitet.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#86155) 4Grider válasza Alien4 (#86150) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ebben a topikban is vannak ajánlott routerek az összefoglalóban.
A torrent letöltési sebessége bazi sok változótól függ. Nem elég a rendelkezésre álló vas, de a kliens beállításai, verziója, a használt titkosítás, a hálózati kártya eszközmeghajtója, használt egyéb szoftverek, oprendszer verziója, a nat-olást végző eszköz elég sok paramétere, az éppen rendelkezésre álló sávszélesség (minél több, annál inkább ki lehet terhelni fullra a gyenge pontokat!), és még elég rengeteg dolog befolyásolhatja a letöltést. Nálam erre kihegyezett NAS ncore-on 40 MB/s-ot tud. De legalább marad más klienseimnek is sávszélesség.

(#86156) Laccoss válasza Doggy dog (#86143) üzenetére


Laccoss
addikt

Ez azt jelenti, hogy lecsatlakoztál a ONT-ről? De a netkapcsolat attól még nem szakadt meg.

Bár régebben a win7eseknek volt 651-es hiba mindig. De nyilván valami kapcsolódási hiba okozza a problémát.

(#86157) viktorhu válasza cof (#86139) üzenetére


viktorhu
veterán

Nem biztos, a hardvereket is jobban leterheli a sok szálon futó torrentezés. A gépnek is lehet sok meg a routernek is.

(#86158) KD6-3.7 válasza viktorhu (#86157) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Sziasztok!

Szüleimnél beraktak valami ZTE csodát, aztán nincs WIFI a fél lakásban, olyan gyenge a jel. Ha veszek én valamit azt hogyan tudom üzembe helyezni, hogy kikerüljem a digist?

(#86159) Alien4 válasza cof (#86154) üzenetére


Alien4
tag

Mivel már megkérdőjelezem a szakmai tudásomat, mert kimerítettem az ötleteim tárházát... hogy oldjam meg a problémát?
Speedtest hozza az értéket, qtorrent nem. Látszik rajta, hogy 10nál megáll. Március környékén volt qbittorrenttel probléma, hogy bugolt 100-on, de mindig updatelve vagyok.

@4Grider
4771, 8gb, ca20gb szabad hely, nem töredezett. alaplapi kártyát megadtam, az is gigabites h87 pro amúgy. Láthatóan 100 és semmi több. Azért jöttem segítséget kérni, hogy mit nem veszek észre, hitetlenül állok a "pont 100-at tud max a gépem" válasz elfogadása előtt.
Ofc nem kell a giga, de a 100 és 1000 között azért orientálódnék egy stabil 500+-ra :/

Topicleírásba belenézek, köszönöm, hogy jelezted!

(#86160) cof válasza viktorhu (#86157) üzenetére


cof
veterán

Nem gondolnám, hogy egy mostani PC-n csak 10 MB/s lenne a maximum sebesség amit torrenten kiprésel magából, az én veterán gépem is ugyan ingadozó értékekell de felkúszik olykor 40 MB/s-re is bár ilyenkor már erősen HDD overload van.

Ott beállítás probléma lesz.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#86161) DDaniel


DDaniel
tag

Sziasztok!
Engem is utolért az optikára való átállás. Egyelőre a fizikai megvalósítással kapcsolatban lenne pár kérdésem. Panelban vagyok, a lépcsőházból jön jelenleg lyukon keresztül a koax, és egy - gondolom - utp. Az új felállásban gondolom egy darab optikai kábel fog bejönni ugyanott? Az általuk hozott routerig, gondolom, azt nem hagyják a lépcsőházban.

Másik kérdés, hogy a routerből kifelé a TV-nek már koax jön? Tehát használhatom a jelenlegi kábelezést? Mert jelenleg a bejövő koax kábelük van simán rákötve a benti kábelezésre (a két kábel egy csatlakozóval össze van kötve).

Köszi előre is! :R

(#86162) sziszi-fuszi válasza DDaniel (#86161) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Egy ONT (Optical Network Terminal) amit kapni fogsz. Ebből már koax és RJ45 is kimegy. Vagy olyan ONT-t kapsz ami nem egy doboz hanem kettőből áll, az egyikből TV a másikból internet lesz.
Mindkét esetben ráköthetsz a saját tv és/vagy számítógép hálózatodra.

Mi alá kell írás?

(#86163) Xelo válasza cof (#86160) üzenetére


Xelo
addikt

szerintem nem kéne még 40MB/s-nél hogy hdd overload legyen. én egy lassú 5200rpmes lapos vinyóra torrentezek és simán jönnek a dolgok lefelé 80-90MB/s-el, úgy hogy közben ugyanonnan mennek a seedek is. ha qbittorrent-et használsz, esetleg a speciális beállításokban érdemes lehet kikapcsolni az os cache-t, a géped memóriájától függően felhúzni a lemez gyorsítótárat (nekem 4096mb-ra van állítva), és a merevlemez gyorsítótár lejáratának az idejét 60-ról 600s-re állítani.

(#86164) viktorhu válasza cof (#86160) üzenetére


viktorhu
veterán

Nem fogod tudni megmondani ennyi infóból, hogy mi terhelődik túl, egy víruskereső is simán megfoghatja úgy a gépet, hogy ne bírjon több szálat kezelni, amellett nyilván lehet, hogy passzívan torrentezik stb.

(#86165) Menotti válasza KD6-3.7 (#86158) üzenetére


Menotti
aktív tag

Kikerülni nem tudod.A saját routert utp kábellel bekötöd a Zte 1000-es lanjába,majd a saját wifihez csatlakozol(A Zte wifit akár ki is kapcsolhatod,vagy az egészet átkéred bridge üzemmódba)

(#86166) Laccoss válasza Alien4 (#86159) üzenetére


Laccoss
addikt

Mostanság a windows update-el jöhettek le driver frissítések, nem e rossz hálókártyadriver került letöltésre és telepítésre?

Milyen hálókártyád van? Nincs valami hálózati optimalizáló szoftvered?

Torrentnél sok mindentől függ a letöltési sebesség. Kliens, meghajtód írási sebességétől, beállítás, seederek számától, feltöltési sebességüktől.

(#86167) Redneck


Redneck
veterán

Kb. 2 hete bekötötték az új, gigabites Digi kábelt, azóta random lelassul vagy megszakad egy pillanatra a net. Ilyenkor leáll a stream, elmegy a Wi-Fi, stb. Egy 1 éves TP-Link Archer C5 1200 V4-es routerem van, a Digi eszköze bridge módban megy. Más is tapasztalt ilyesmit?

Fasza mert ilyen korábban sosem volt, beton stabil volt a 100/100-as netem. Nem lassult, nem szakadozott, nem volt vele semmi gondom. Már bánom hogy belementem, nekem az is megfelelt. Még nem tettem bejelentést, de gondolom nem fogják tudni reprodukálni a hibát. :U

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#86168) Laccoss válasza Redneck (#86167) üzenetére


Laccoss
addikt

Ha a wifi elmegy, akkor annak nincs köze a digihez. Ha az internet megy el, ahhoz sem feltétlen, hiszen a te routered is lehet problémás. A router logja segíthet a probléma megoldásában.

[ Szerkesztve ]

(#86169) Dragon3000 válasza Redneck (#86167) üzenetére


Dragon3000
veterán

Már bánom hogy belementem

Ha nem mész bele, akkor fttb lelövés esetén szolgáltatás nélkül maradtál volna.
Ha van rá lehetőség, akkor megnézném router nélkül is, ha úgy nincs semmi gond, akkor a routerrel lesz valami, akár egy router reset is megoldás lehet.

(#86170) Redneck válasza Laccoss (#86168) üzenetére


Redneck
veterán

Eddig hiba nélkül működött, soha nem volt ilyen gondom, persze most is elromolhatott, megnézem a logot.

Dragon3000:
Csak a hiba miatt bánom, amúgy nem, főleg hogy ugyanannyit fizetek mint eddig. Reseteltem mikor bekötötték, és újra beállítottam. Annyi változás történt, hogy 2,4Ghz-es sávról 5Ghz-re állítottam, lehet ez a gond.

Köszönöm a segítséget, és a tippeket! :R

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#86171) zslnagy


zslnagy
csendes tag

Nekem is hasonló a gondom mint Redneck-nek. :(( Amióta optika jön a lakásba közvetlen, sokkal lassabb és gyengébb a net. Mértem laptoppal közvetlen a bejövő kábelt direktben, de az 5 alkalomból egyszer sem ment 320 Mbit fölé. Diginek írtam 5 levelet, de folyamatosan csak a sablon választ dobálják vissza, hogy ők megnézték távolról és nem látnak hibát. Ha továbbra is úgy gondolom, akkor kijönnek laptopos tesztre, de ha kiderül hogy nálam van gond, akkor 5000 Ft-ot kell fizetnem. :W Azon gondolkodom, hogy feljelentem őket a figyasztóvédelemnél, mert ilyen nincs hogy DIGINET 1000 nek hirdetik, viszont 320 nál soha nem jön több, és mivel ez a garantált minimum fölött van, ezért felteszik a kezüket. :((

(#86172) KD6-3.7 válasza zslnagy (#86171) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Nálunk is eljátszották ezt. Szüleim meg ugye mit értenek hozzá. Mióta a ZTE router van a fél lakásban nincs wifi. Azt egy 55-ös tégla. Majd ha hazajutok tudom kinyomozni, hogy mi okozhatja.
A 10 éves TP-link 300mbps router lefedte az egész lakást.

[ Szerkesztve ]

(#86173) Dragon3000 válasza zslnagy (#86171) üzenetére


Dragon3000
veterán

Böngészővel mértél vagy az alkalmazással esetleg parancssoros verzióval?

(#86174) Dragon3000 válasza KD6-3.7 (#86172) üzenetére


Dragon3000
veterán

A wifivel nem foglalkozik a szolgáltató, amin garantálják a netet az a lan csatlakozás, a többit mindenki oldja meg, ez minden szolgáltatónál így van.

[ Szerkesztve ]

(#86175) mpo válasza zslnagy (#86171) üzenetére


mpo
veterán

Az NMHH is így gondolja:
[link]
Elraktam magamnak, ha ideér az FTTH és az ÜFSZ nem érti, akkor fölolvasom neki.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#86176) Valter válasza Disorder7 (#86152) üzenetére


Valter
csendes tag

Üdv Bp. 3.ker nemrég kezdtem újra fpst játszani, egy hete nekem is ping problémáim vannak.A megszokott BF5 30 körüli pingek csúcsidőben felszaladnak 240-260 as értékekre, de kizárólag külföld irányába belföldön mindig 0 és egy között mozog .Azután méregettem a speedtest.net oldal segítségével pár alkalommal és a képeken látható értékeket mért.
[link] [link] [link] [link] Mire elég ez?

(#86177) KD6-3.7 válasza Dragon3000 (#86174) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Jó, akkor ugye volt a tanács, hogy bridge és kerüljem meg a ZTE-t, csatlakozzak a saját routeremre. Valószínűleg ez lesz.
Ezt a bridge dolgot én otthon meg tudom csinálni admin felületen vagy majd hivogassam a digit 2 ünnep közt?

(#86178) Dragon3000 válasza KD6-3.7 (#86177) üzenetére


Dragon3000
veterán

Csak a diginek van admin joga az eszközhöz, így csak ők tudják átrakni bridge módba.

(#86179) the.odzsy válasza KD6-3.7 (#86177) üzenetére


the.odzsy
aktív tag

Te nem. :K Csak az üfsz tudja átkapcsolni. Úgy hogy marad a hívogatás. :DD

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#86180) cof válasza zslnagy (#86171) üzenetére


cof
veterán

Nem értem mitől félsz, hogy nem vállalod be a tesztet. Ha náluk van a hiba akkor a technikus is ugyanolyan értékeket fog mérni mint te ha meg nem akkor a saját kábelezést eszközöket kell kivizsgálni. De a fogyasztóvédelemmel tök hülyeség fenyegetőzni addig amíg nem biztos, hogy a hiba náluk van...

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#86181) zslnagy válasza Dragon3000 (#86173) üzenetére


zslnagy
csendes tag

böngészővel mértem, ez volt a DIGI kérése, közvetlen a bejövő kábelre mértem rá.

(#86182) zslnagy válasza cof (#86180) üzenetére


zslnagy
csendes tag

nem félek, csak még nem jutottam odáig. inkább az a dilemmám, hogy ha ők is 320 at mérnek, akkor mi a konklúzió? "A" ne hisztizzek hiszen 300 a garantált...5000 Ft lesz"B" nem kell fizetni, de nem is tudnak gyorsabb netet adni. A fogyvédőkkel nem fenyegetőzni akarok, de őszintén azt gondolom, hogy nem teheti meg, hogy 1000 nek hirdet, de az soha nem lesz csak 300 :F

(#86183) cof válasza zslnagy (#86182) üzenetére


cof
veterán

Pontosan. Valaki már idézett egy részletet azt hiszem NMHH-tól, hogy a szolgáltatónak törekednie kell az általa kínált sebességhez közelítő maximumra, tehát olyan nincs, hogy 320 mbps nonstop. Mert ennyi erővel árulhatnának 10 gigabites csomagot is garantált 300 mbps letöltéssel.

Szóval úgy hívd ki, hogy ne a garantáltat mérje hanem az 1000-hez közelít mert az neked is megvan.

Amúgy nálad milyen ONT-ot helyeztek ki? Mert ezt a "közvetlen a bejövő kábelról mértem" nem egészen világos nekem.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#86184) Laccoss válasza zslnagy (#86182) üzenetére


Laccoss
addikt

Szomszédokat kérdezd meg. Próbáld másik eszközzel is, akár haver laptopjával. Ne csúcsíidőben mérj, meg ne hétvégén. Olyan szervereken mérj, amelyek bírják is a strapát, vagy a digi szerverein.

(#86185) zslnagy válasza Laccoss (#86184) üzenetére


zslnagy
csendes tag

Na közben írtam a Diginek.
"Kedves Tibor,
Mivel a többször leírt problémám továbbra is fennáll, nevezetesen hogy a bejövő kábelen közvetlenül nem tudok csak 300 Mbit/sec érték körül mérni, ezért kérem hogy jöjjenek ki a kollégái, és teszteljék le laptoppal a hálózatot. Természetesen amennyiben az Önök mérése szerint a sebesség eléri a vagy megközelíti névleges 1000 Mbit/sec értéket, valamint bebizonyosodik hogy az Én beállításaim vagy hibám okozza ezt az állapotot, akkor kifizetem az 5000 Ft díjat.
Üdvözlettel "
Egyébként már 2 laptoppal mértem, különböző időpontokban, direktben rádugtam a laptopra (ami egyébként DELL i7 proci 8GB ram 500 GB SSD) de nem tudok többet mérni 330 nál.

(#86186) zslnagy


zslnagy
csendes tag

A router pedig amit a DIGI adott, huawei echolife hg8143a5 bridge módban van. az ebből kijövő UTP re mértem rá direktben

(#86187) 4Grider válasza zslnagy (#86185) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nagyjából 90%, hogy 800 Mbps fölötti értéket fognak mérni, mert az ő eszközük erre van trenírozva. Ftth-t elég nehéz ez alá terhelni.
Szerk.:
Ha igazam van, akkor kérd meg őket, hogy a te felhasználói neveddel és jelszavaddal is mérjenek rá. (Bár kétlem, hogy bárkit is korlátoznának, de hátha.)

[ Szerkesztve ]

(#86188) cof válasza zslnagy (#86186) üzenetére


cof
veterán

Miért van bridge módban ha nincs mögötte egy saját router? És a LAN kábel ami az ONT-ból (LAN1-es port) megy a Laptopba az milyen, honnan van? Minimum Cat5e kell, hogy legyen gigabithez, de csinálj egy mérést is pl. Live Linuxal mert driver, vagy hálózati kártya beállítás hiba is lehet Windows alatt.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#86189) zslnagy válasza cof (#86188) üzenetére


zslnagy
csendes tag

azért van bridge módban, mert van mögötte saját gigabites ASUS router. A kábelt ők adták, ami összeköti a bridge és az én routeremet. Live Linuxot még nem próbáltam, de este kipróbálom munka után.

(#86190) zslnagy válasza 4Grider (#86187) üzenetére


zslnagy
csendes tag

köszönöm a tippet, megkérem majd őket erre.

(#86191) cof válasza zslnagy (#86189) üzenetére


cof
veterán

Szóval akkor megy egy LAN kábel az ONT LAN1 portjából az Asus WAN portjába, és az Asusból megy egy kábel a LAN1 portjából a Laptopba, jól írom? Akkor kettő LAN kábel van a rendszerben. Nézd meg a feliratokat a kábeleken, ellenőrizd, hogy mindegyik Cat5e legyen minimum.

Aztán csinálj egy gyári beállítást/resetet az Asus routeren, áramtalanítsd az ONT-ot is majd mehet vissza, állítsd be újra az Asus routeren a PPPoE kapcsolatot és mérj egy tesztet a szelessav.net-en. Szerintem jó lesz.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#86192) TeeJay válasza zslnagy (#86185) üzenetére


TeeJay
félisten

Vírusírtó is simán fogja a gépet.
Speedtest alkalmazásban kell mérni vagy parancssorban

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#86193) 4Grider válasza zslnagy (#86189) üzenetére


4Grider
nagyúr

A kábelt minimum cseréld le. A laptopon ugye nem Win7 van, hanem Win10? A Win7 soha nem volt gigás pppoe kapcsolathoz optimalizált... Win10 esetén is legyen fenn az összes frissítés, mert most novemberben elég sok olyan szoftveres változás volt, amik a vezetékes és vezetékmentes hálózati kártyákat is érintették.
Még egyszer: Abból indulj ki, hogy nem lehet ftth optikát így kiterhelni, valahol nálad lesz a probléma...

(#86194) st3v3np3t3r


st3v3np3t3r
veterán

Lassan 1,5év után bekészítésre került...

Ma reggelt tették be

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#86195) Dragon3000 válasza 4Grider (#86193) üzenetére


Dragon3000
veterán

A nason használtam win7-et, vígan ment torrent esetén is a gigabit, így nem hiszem, hogy ez lenne a gond.

(#86196) Dragon3000 válasza zslnagy (#86190) üzenetére


Dragon3000
veterán

Mielőtt kihívod őket, azért visszakérném router módba az eszközt és megnézném úgyis, ha úgy jó, akkor nálad lesz valami gond, másnál is volt, hogy hetekig vagy hónapokig ment a huzavona, hogy 300 körül mért csak, saját routerrel, illetve router nélkül közvetlen több géppel is, aztán kiderült, hogy nála volt a gond.

[ Szerkesztve ]

(#86197) zslnagy válasza cof (#86191) üzenetére


zslnagy
csendes tag

Majdnem. eddig jó volt " Szóval akkor megy egy LAN kábel az ONT LAN1 portjából " a laptop wan portjába. Ezt a kábelt (nem tudom milyen minőség, de a Digi adta.) ASUS routeren nem szívesen csinálok factory-t , mert elég sok minden csatlakozott hozzá, nagyon sok féle módon. kábellel és wifin kb 10 eszköz (nagy a család).

(#86198) zslnagy válasza 4Grider (#86193) üzenetére


zslnagy
csendes tag

céges gép, minden frissítés le volt töltve, win10 pro fut rajta.

(#86199) zslnagy válasza Dragon3000 (#86196) üzenetére


zslnagy
csendes tag

köszönöm ez is jó ötlet, ezt még lehet megpróbálom.

(#86200) zslnagy válasza st3v3np3t3r (#86194) üzenetére


zslnagy
csendes tag

A kábelcserét megpróbálom még ma este, köszönöm ez is jó ötlet.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.