Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86051) Ákinard válasza oehlergabor (#86001) üzenetére


Ákinard
aktív tag

Tesómnál ilyen fekete, erős acélszállal erősített kábelt húztak be. Ránézésre ezt olyan helyre szánták, ahol kimegy kültérbe, és az oszlopig folytatódik. Pedig nála panelba ment. Ráadásul a ház kiépített kábelcsatornájába sem húzták be a folyosón, csak rátűzőgépezték a kábelt kívülről. Szemem meredt ki...

(#86052) milan26 válasza TeeJay (#86047) üzenetére


milan26
senior tag

Nálam a Fiberhome eszköz van, de teljesen vállalható. Egy PC megy a gigabites porton, egy Thinkpad a tv-hez kötve a másikon, még egy PC wifin (ott nem fontos a gigabit), illetve a többi végpont (általában két iphone) is wifin. Amikor tesómék itt vannak pár napig látogatóban, olyankor még van akár 4 telefon+4 notebook/macbook (persze nem teljesen egyszerre mennek).Teljesen stabil és használható minden eszközön, igaz itt téglafalak vannak, és nincsenek nagy távolságok. Én is gondolkoztam hogy átrakatom hídba, de így minek, addig se használódik a routerem, és ezen már beállítgattam minden forwardot, csak plusz felesleges munka lenne. Nem olyan rossz az, amit adnak, alap felhasználásra szerintem teljesen jó.

(#86053) milan26 válasza milan26 (#86052) üzenetére


milan26
senior tag

Rosszul mondtam a laptop is wifin kapja, 80/80-at mértem most az előbb. A kábel egy media playerhez megy, mert azon nagyon gyenge a wifi.

[ Szerkesztve ]

(#86054) TeeJay válasza pinnacle (#86050) üzenetére


TeeJay
félisten

Nekem is így indult hogy felhívtak hogy jön az FTTH átkötés és 1hónapot vártam mire betelefonáltam én hogy már 1 hónapja várok mikor hívnak időpontra, aztán jeleztem jó lenne ha utána néznének... Másnap hívtak is és rá 2-3napra be is voltam kötve.
Szerintem te is szólj be hogy valami félre siklott és hogy várod mikor fognak átkötni, egyből hamarabb meglesz az egész dolog :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#86055) pinnacle válasza TeeJay (#86054) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Már 2x telefonáltam, mindig megígérték, hogy kérésemet továbbítják a szerelőknek, majd hívnak. Állítólag már a munkalapot is látják, nem értik miért nem hívnak.

Átkötésnél csak optikai kábel meg ONT-ot hoznak magukkal? Én jeleztem lehet újra be kell húzni a kábelt meg fúró is kell majd. Lehet ezért hátrasoroltak az új bekötések után. Igaz már kérdeztem itt és nem volt jelentkező arra, hogy a XIII. kerületben mostanában volt valakinél átkötés? Már korábban is mondták, egyes kerületekben nem tudnak időpontot adni, a XIII. kerületben sem, lehet az összes szerelőt egyes kerületekbe küldik, és onnan haladnak folyamatosan tovább.

(#86056) qnadam válasza milan26 (#86053) üzenetére


qnadam
veterán

az a 80 tud lemenni a negyedére is, ha hazaérnek a szomszédok a társasházban, és internetezni kezdenek.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#86057) ArGab válasza BIZ0906 (#86049) üzenetére


ArGab
őstag

Most rákeresve a lakótelep több másik utcájában is, Ond vezér út, Szentmihályi út, Kerepesi út több épületében is már FTTH van listázva. Akkor talán lassan elérhetnek felém is egyszer.

(#86058) Ákinard válasza ArGab (#86057) üzenetére


Ákinard
aktív tag

A Vezér utca is félbe van hagyva, (53 igen, 59 már nem) Füredi utca is (64-66 igen 60-62 már nem)...

(#86059) viktorhu válasza pinnacle (#86055) üzenetére


viktorhu
veterán

1000-szer is telefonálhatsz, pont semmit nem ér. Meg kell találni, hogy melyik digi ügyfélszolgálathoz tartoztok, oda bemenni személyesen, és azonnal kapsz időpontot. De csak abban az egy irodában, a többiben beírnak még egy sort a crm-be, amit megint nem fog senki elolvasni.

(#86060) pinnacle válasza viktorhu (#86059) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Igen, jó nagy anarchia lehet a DIGI-nél. Voltam már a WestEndben, Váci úton, majd még megnézem a Duna Plazaban is. Gondolom talán csak kerületi irodához tartozunk. De lehet, hogy tényleg valami gond van a XIII. kerületben, mivel csak egyes kerületekbe nem tudnak időpontot adni, és senki sem jelentkezett még, hogy átkötést csináltak volna nála mostanában.

[ Szerkesztve ]

(#86061) denes44 válasza pinnacle (#86060) üzenetére


denes44
tag

Engem is hívtak telefonon, hogy adjak nyilatkozatot hogy beleegyezek, és 2 héten belül hívnak időpontot egyeztetni. Ez november elején volt, azóta semmi.

(#86062) denes44


denes44
tag

Az ügyfélszolgálat még nem írt vissza, hogy megoldható-e hogy adnak kábelt előre, viszont arra rájöttem közben, hogy technikailag biztos be tudják kötni a standard bolti patch kábelt, hisz ők is ilyet kötnek be maguknak teszteléshez, megnéztem azon a szinten ahol a dobozuk van, és itt is így van:
https://imgur.com/2cWl7gm
Ráadásul ez nem G.652D kábel, nem is G.657.A1 mint a pigtail-ek amit használnak.

(#86063) TeeJay válasza pinnacle (#86055) üzenetére


TeeJay
félisten

Általában azért van náluk fúró ha még azon a címen nem volt DIGI soha
Ha már volt FTTB akkor a meglévő koax+UTP-t kihúzzák helyére meg bemegy az optikai szál

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#86064) BIZ0906 válasza pinnacle (#86050) üzenetére


BIZ0906
aktív tag

A szerelő fog hívni és egyeztetni bár nekem raér de ha már hívtak.. nem vagyok ellene.
#86057
Beindultak.

[ Szerkesztve ]

(#86065) mpo


mpo
veterán

Most fölhívtam a 75 éves barátomat, mi a fejlemény.
Volt az ÜFSZ-on és azt mondta a hölgy, hogy az ismerőse (én) nem a Diginél dolgozik és rosszul tudja, az FTTH-hoz nem kell külön telefonkábel.
Mondtam hívja a 1272-öt és kérdezze meg, kinek van igaza.

Ha érted, akkor már elavult.

(#86066) Dragon3000 válasza mpo (#86065) üzenetére


Dragon3000
veterán

Szerintem meg félre értik egymást, külön telefon kábel nem is kell az ftth-nál ebben igaza is van az ont-ig, de az ont-tól kell és gondolom itt volt a félreértés. Korábban írtam, hogy gyorsabb, ha van rá lehetőséged és megcsinálod neki, főleg, hogy az ont utáni dolgokkal nem is fog nagyon foglalkozni a digi, mert csak az ont-ig biztosítja a szolgáltatást, onnan kezdve a felhasználó dolga.

[ Szerkesztve ]

(#86067) Fecogame


Fecogame
veterán

Samba fájlmegosztás nem megy Digi hálózatból. Megkérdeztem őket, a válasz:

Tisztelt Előfizetőnk!

Köszönettel vettük Társaságunkhoz érkezett megkeresését. A hozzánk bejelentett problémájával kapcsolatban engedje meg, hogy tájékoztassuk az adott port nem érhető el a hálózatunkban. A Digi Kft. a jelenleg is érvényes és hatályos internetes ÁSzF 3-as pontjának 3.1 bekezdése alapján megfelelően jár el: "A hálózatbiztonság érdekében a Szolgáltató alapértelmezetten szűri azon forgalmakat, melyek a biztonságot veszélyeztetik. Az alapértelmezett hálózatbiztonsági szűréseket az Előfizető kérésére a szolgáltató feloldja, amennyiben azok jogos igényeket elégítenek ki, és nem ütköznek ezen pontban rögzített irányelvekkel."

Kérését megvizsgáltuk és a hálózatbiztonság érdekében a szűrés paraméterein változtatni nem áll módunkban.

Úgyhogy onnan nem fog menni, akármennyire is szeretném.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#86068) pinnacle válasza pinnacle (#86060) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Megint voltam a váci úti ügyfélszolgálaton, azt mondták kevés a szerelő, a VI. kerületből szoktak kölcsönkérni, oda tudnának időpontot adni. Átmentem a Duna Plazaba, ott volt olyan rendes a hölgy, hogy felhívta a kerületi műszaki vezetőt. Kérdezték az előfizető nevét, azt, hogy miért olyan fontos az átkötés, mondtam az egész család Home Office-ban van, már örültem csak lesz valami, de semmi. Még azt sem tudták megígérni, hogy 1 hónapon belül meglesz. Az viszont hihetetlen, hogy a XIII. kerületben egy, azaz 1db szerelő van, :Y ezért csúsznak. Tényleg kerületenként vannak a szerelők.
Mondjuk elfogadom ez az olcsóság ára. Gondolom a DIGI-nél nincsenek jól fizetve a szerelők, ezért nincs elég, illetve nem is vesznek fel újakat, minek, amikor az ügyfél tud várni 2-3 hónapot is. Kíváncsi leszek mikor kötik majd át, most tartok a 38. napnál. :))
Van nálunk UPC, Telekom, Flip, de ez vagy drágább vagy lassabb.

[ Szerkesztve ]

(#86069) mpo válasza Dragon3000 (#86066) üzenetére


mpo
veterán

Nálam még FTTB van, de azért az ONT után a három kábelt ki szokták húzni, nem az előfizető szokta megcsinálni (gondolom).

Ha érted, akkor már elavult.

(#86070) qnadam válasza Fecogame (#86067) üzenetére


qnadam
veterán

igazuk van. használj vpn-t.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#86071) Dragon3000 válasza mpo (#86069) üzenetére


Dragon3000
veterán

Az ont után semmi kötelezettsége nincs a szolgáltatónak, lehet kérni önköltségen a további kábelezést.
Amúgy fttb esetén is felszámolták az anyag költséget, de még mindig tartom magam ahhoz, hogy gyorsabb kiiktatni az y elosztót, a lant a laptopba csatlakoztatni (ha rövid vagy a kábelt cserélni vagy toldóval hosszabbítani) és a telefonnak venni egy új kábelt az ont-ig.

[ Szerkesztve ]

(#86072) milan26 válasza qnadam (#86056) üzenetére


milan26
senior tag

Mitől?

(#86073) milan26 válasza qnadam (#86070) üzenetére


milan26
senior tag

Nálam simán megy a Samba és az FTP szerver is. Samba nyilván ONT után hálózaton belül, FTP kívülről is még DDNS-el is.


(#86074) wwenigma válasza milan26 (#86073) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Saját halozaton belülről van szó, azaz - korrekten - tiltva vannak internet felé az SMB portok.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#86075) milan26 válasza Dragon3000 (#86071) üzenetére


milan26
senior tag

Szerintem sem kötelessége kikábelezni a telefont a helyéről az ONT-ig, de ha az ONT után levő eszközbe van dugva a telefon, akkor tényleg vagy a gigabit nincs meg, vagy a telefon nem müxik. Szóval azért meg lehetett volna beszélni vele, hogy ne hagyja ott maga után rosszul. De talán így is egyszerűbb venni egy szerelt telefonkábelt (néhányszáz ft/5m kb), mint reklamálni. Neki a lakásban van a végpont, amit át kell adnia, addig meg megvan minden. Én is vettem anno egy telefonkábelt és kivittem a szobámból a telefont (ahol az ONT van) az előszobába, nem haltam bele.

Én is úgy emlékszem, hogy fttb-nél is felszámolták a plusz anyagot, bár olvastam itt régen olyan kommentet, hogy ott sem mindig osztották már ketté a végén, hanem azt mondták, hogy vagy gigabit vagy telefon is.

(#86076) BioNiCMaN válasza BioNiCMaN (#86029) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Kezdődik... A két ping között kb. másfél óra telt el. Mi a faxom lehet ez?

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#86077) milan26 válasza wwenigma (#86074) üzenetére


milan26
senior tag

Internet felé persze, de a Samba tényleg nem is arra való, igazuk van. Ahelyett viszont lehet használni FTP-t vagy Plex-et. Vagy tényleg VPN-t, mint előttem is írta valaki. Esetleg felhő szolgáltatás is szóba jöhet.

[ Szerkesztve ]

(#86078) milan26 válasza milan26 (#86075) üzenetére


milan26
senior tag

Az amúgy nem lehet, hogy VOIP már a telefon, sőt mindig is az volt, és egy CPE-be van dugva? Mert akkor viszont jó minden.

(#86079) Dragon3000 válasza milan26 (#86075) üzenetére


Dragon3000
veterán

Amikor az fttb-t kötettem be, akkor még minden ingyen volt, minden tv-hez bekötötték a koaxot, a lant a gépig, pedig mindet a doboztól a lakásig kellett behúzniuk, kb 50m lan és koax.... Semmit nem számoltak fel, majd pár évre rá jött be az anyag költség, most már bekötési díj is van.

[ Szerkesztve ]

(#86080) qnadam válasza milan26 (#86073) üzenetére


qnadam
veterán

a kérdés az volt, hogy miért nem megy a digi hálózatán, tehát interneten.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#86081) qnadam válasza milan26 (#86072) üzenetére


qnadam
veterán

az interferenciától. 2,4 ghz-en van összesen 13 csatorna, ebből három (vagy négy) olyan van, ami nem lóg egymásba, minden más valamennyire zavarja egymást. sűrűn lakott helyen késő éjjel és kora hajnalban a wifi is gyorsabb.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#86082) milan26 válasza qnadam (#86081) üzenetére


milan26
senior tag

Köszi. 😊

(#86083) Fecogame válasza qnadam (#86070) üzenetére


Fecogame
veterán

Jó tudni róla, 1 hete még működött a dolog.

VPN a Linux alapú Raspberry és a (távoli) Windows-os kliens gépek között nem tudom hogyan kivitelezhető fájlmegosztás céljából.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#86084) milan26 válasza Fecogame (#86083) üzenetére


milan26
senior tag

FTP nem jó? Filezilla server van málnára.

(#86085) the.odzsy


the.odzsy
aktív tag

Hali!
Nálatok sem működik a Digi weboldalas lakcímkeresője?

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#86086) nmiklos02 válasza the.odzsy (#86085) üzenetére


nmiklos02
csendes tag

Nem müködik.

(#86087) the.odzsy válasza nmiklos02 (#86086) üzenetére


the.odzsy
aktív tag

Kösz! :R Akkor nem én vagyok a béna. :))

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#86088) divan válasza Fecogame (#86083) üzenetére


divan
senior tag

Miért ne működhetne? Ha a Paspberryn fut a VPN szerver, a megfelelő tanusítványok kiadása, és beállítása után simán csatlakoznak a Windows-os gépek.

(#86089) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Nah egy pozitív tapasztalat is van. Ma reggel bementem a 11-be a digi pontra. 10 perc alatt megvolt a szerződés a tv-re és a menyecske utcába ahol megyünk már van ezres net. Lejár a hűség a T-nél februárban akkor a net is digi lesz. :)
15 napjuk van a tv-t bekötni, de mivel még nem lakunk ott ezért nekem annyira nem sürgős. Milyen tapasztalatok vannak a tv bekötéssel mire kell figyelnem majd. A lakásba előtt is digi szolgáltatás volt és a tv-m is ugyan ott lesz ahol régen volt. :D

(#86090) zoli62


zoli62
addikt

Nagykanizsa belassult. A gigabites netmnél a speedtest mérések nem mennek végig.Másnál?

[ Szerkesztve ]

(#86091) Márton válasza zoli62 (#86090) üzenetére


Márton
nagyúr

nem tudom az ügyfélkapus nevem, ezért nem enged belépni, hívjam a 1272-t.
Hívom.
Tegnap du óta!
Éjjel is.
Kora reggel is!
Az automata után csak zene megy, senki nem veszi fel.

Mi van itt :F

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#86092) CirrMee válasza zoli62 (#86090) üzenetére


CirrMee
addikt

889/305

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#86093) Siriusb válasza Márton (#86091) üzenetére


Siriusb
veterán

Nincs régebbi email tőlük? Régebben a számlaértesítő tartalmazta ezt az infót.

(#86094) Márton válasza Siriusb (#86093) üzenetére


Márton
nagyúr

De, email van, ráadásul tavalyi. Meg is örültem.
De nem sokáig.. [kép]

ehh

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#86095) Siriusb válasza Márton (#86094) üzenetére


Siriusb
veterán

Akkor tényleg csak a telefonos ügyfélszolgálat marad. Nem tudom, hol van még nyoma.

(#86096) mforce válasza TeeJay (#86054) üzenetére


mforce
csendes újonc

FTTH-ra való átkötögetés után mennyi idő után aktiválódott az 1000mbps?

(#86097) wwenigma válasza mforce (#86096) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Bekotést kovető éjjel átáll a profilod, újra kell kapcsolodni masnap. Éjfél utan nem javaslom varni es egybol nyomni reconnectet mert atmenetileg egy fél-két óráig nem fog beengeni. :DDD

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#86098) CirrMee válasza mforce (#86096) üzenetére


CirrMee
addikt

Nálam, és az ismerőseimnél az első indításnál.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#86099) Dragon3000 válasza mforce (#86096) üzenetére


Dragon3000
veterán

Olyantól hiába kérdezed, akinek fttb esetén is gigabites volt, mert ott átkötés pillanatában már gigabittel megy :D

(#86100) Ivy.4.Ever


Ivy.4.Ever
őstag

Ftth kábellel és szolgáltatós huawei vacak routerrel bekötéskor jött az 1000-es tempó, de mostanában már csak 100 a tető. Mit kell állítani, vagy miért van ez?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.