Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85301) asanci válasza asanci (#85300) üzenetére


asanci
csendes tag

Üdv!
Most vettem észre, lemaradtak a képek [kép] [kép]

(#85302) Techn0s


Techn0s
újonc

Hali!

Nem rég (körülbelül 3 hete) kötötték be az új itthoni internetet (korszerűsítés üvegszálra) és a gyerkőc belenyúlt a Router beállításaiba (FiberHome HG6544C) hogy megváltoztathassa a Wifi jelszót (a kollégák azt javasolták, hogy ne, de hát milyen a kamasz lázadó...) viszont valamit elrontott, és a Wifi jelszó mellett megváltoztatta a belépési adatokat is. (user - digi kombó nem működik, a legáltalánosabb fiberhome párosításokon is végigmentem már) Most szükségem lenne a Router beállításokra, mert a Port Forwarding nincs rendesen beállítva, arra pedig igencsak szükségem lenne jelenleg. A reset hole mint olyan mintha nem működne(?), próbáltam 15, 30, 60 másodpercig is tartani, de a Router mintha nem is érzékelné, hogy ez megtörténik. (Nem áll le, nem indul újra) Megoldható itthon valahogy a probléma, vagy készüljek fel egy kellemetlen magyarázkodásra az ügyfélszolgálatnál?

(#85303) beach head válasza cof (#85290) üzenetére


beach head
senior tag

Szia! Megtörtént , 180mbs -el tölt csak le ont-éről mérve. A digis diszpécser azt mondta nem lát hibát... hát ez érdekes.... kiváncsi vagyok mit tudnak elhárítani.

(#85304) #68216320 válasza beach head (#85303) üzenetére


#68216320
törölt tag

Bocsi, nem válasz akart lenni.

Van valami infotok esetleg, hogy Káposztásmegyer-en mikor tervezik bekötni az 1000-es netet? Több mint 3 hónapja bereklámozták, valami fehér dobozt beszereltek a villanyóra szekrénybe, de azóta semmi.

[ Szerkesztve ]

(#85305) Bubaaa válasza #68216320 (#85304) üzenetére


Bubaaa
aktív tag

Nálunk is már vagy 4 hónapja itt a fehér doboz a villanyóra szekrényben, de egyenlőre semmi.

(#85306) Flashget válasza Bubaaa (#85305) üzenetére


Flashget
félisten

Csak nyugalom. Nalunk 2016 nyaran csak az optikat huztak fel azota semmi nem tortent. Meg dobozokat se szereltek. Alljatok be a sorba. :D

Realme GT Master Edition

(#85307) Xelo


Xelo
addikt

megint jöttem problémázni.. :D ping spikeokat mi okozhat? eddig nem tudtam, hogy miért nem tudok lag nélkül streamelni mióta digim van, de most azt hiszem megtaláltam a hiba forrását:

próbáltam több kütyüről pingelni, lanon, wifin, több eszközről, több szervert, ugyanez a jelenség. percenként 1-2 hatalmas spike. nem tudom hogy a digis fiúk kötöttek-e be valamit rosszul, vagy központi hiba. :F

(#85308) 4Grider válasza Xelo (#85307) üzenetére


4Grider
nagyúr

Milyen routert használsz?

(#85309) Xelo válasza 4Grider (#85308) üzenetére


Xelo
addikt

xiaomi ax6, de próbáltam xiaomi r3p-vel is, illetve egy dlink routerrel, ugyanaz a jelenség.

(#85310) #68216320 válasza Flashget (#85306) üzenetére


#68216320
törölt tag

Állunk a sorban, nincs azzal probléma. De a sor is csak áll :)

(#85311) viktorhu válasza #68216320 (#85310) üzenetére


viktorhu
veterán

Nem áll a sor, elég sok helyen beindultak azért az idén. Nálunk 2017-ben hozták az optikát a lépcsőházba, 2018 elején kerültek ki a dobozok, és nemrég végre be is kötötték.

(#85312) 4Grider válasza Xelo (#85309) üzenetére


4Grider
nagyúr

Fél évig Xiaomi 3G-t használtam, ott volt ilyen problémám. Amióta Asus BRT van, azóta nem tapasztaltam ilyesmit. Ha központi probléma lenne, akkor nem lehetne online játszani Digis nettel...

(#85313) Bubaaa válasza Flashget (#85306) üzenetére


Bubaaa
aktív tag

Jaaa, nem azért írtam hogy panaszkodjak. Én tökéletesen elvagyok a 100 as nettel, azt se bánnám ha így hagynák. Ők erőltetik az optikát :DD

(#85314) adika4444 válasza Techn0s (#85302) üzenetére


adika4444
addikt

Volt itt már hasonló eset ha jól rémlik, ott is egy teljesen más jellegű beállítás után nem lehetett belépni. Szerintem hívd az ÜFSZ-t, de a legjobban egy saját routerrel járnál, a DIGI kütyüje meg bridged módba.

üdv, adika4444

(#85315) Flashget válasza viktorhu (#85311) üzenetére


Flashget
félisten

Mar boccs de ez tolakodas! :DDD

Realme GT Master Edition

(#85316) beach head válasza Bubaaa (#85313) üzenetére


beach head
senior tag

Ja erőltetik, nálunk konkrétan át kellett váltani, mert optikaira cserélték a régit. Beigérték, hogy nem változik a havidíj ehhez képet 400ft plusz havonta.
Eddig semmi baja nem volt a hálozatnak százas nettel, azóta hogy bekötötték, a gigabitnek nyoma sincs, (persze bejelentettem és megválaszolták, hogy náluk nincs gond, de i7es proci kell, hogy meglegyen a gigabit, de kijön valaki mérni, és ha minden ok akkor 5000 ftot fizethetek.) Gyakorlatilag a lan kábelemmel amióta bejelentettem a hibát a tv boxom nem hajlandó működni, eddig gond nélkül ment, de a laptopomba bedugva meg megy a net. Én mostmár semmit sem értek. Átszereléskor még rámérni sem lehetett mert nem jött meg a gigabiter router.

(#85317) cof válasza beach head (#85303) üzenetére


cof
veterán

Oké. Akkor a routeredet "talán kizárhatjuk". Most a PC-t kell. Másik gépen mérni, ha van. Jelenlegin ellenőrizni a drivereket, szelesssav.net-en vagy Speedtest Windows app-al szoktam jó sebességeket produkálni.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#85318) TeeJay válasza #68216320 (#85310) üzenetére


TeeJay
félisten

Dél pest van most soron 18-19-10kerületek
De valahol újpesten is nyomják már

Ne felejtsük el hogy 772ezer panel ház van Magyarországon és 1/3-a Budapesten tehát 250ezer lakás ahol eddig FTTB volt most ezerrel próbálják FTTH-ra kötni
Sajnos elaludtak a mobilos fejlesztés mellett és a Flip eléggé agresszíven próbálta bevakítani a népet mert ugye a DIGI-nél nagyrészt 100/100-as netet tudtál rendelni, és csak ott volt lehetőség többre ahol volt gigás switch meg szabad port ONT-n

Ha 2-3évvel hamarabb kapcsolnak akkor már Budapest 100%-ban FTTH lenne és sok tízezer plusz ügyfél maradt volna náluk plusz havonta elég sok millió áramdíjat spóroltak volna meg Budapest szinten

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#85319) beach head válasza cof (#85317) üzenetére


beach head
senior tag

másik pcvel sajnos nem tudom, azt kábelezni kellene, mert az előző kábelt a telekom kettébontotta és az nem lett cserélve, azon most csak 100 mbit megy át. Az gondolom nem lehet baj, hogy az egyik lan porton a routeren gigabites a kapcsolat a másikon meg csak 100-as? Ami érdekes , hogy afeltöltési sebesség az rendben van 200-280Mbit a 300ból. Csak lefelé van gebasz.
Azt viszont nem értem, hogy miért nem műkődik a tvboxom a kábellel (amivel eddig ment átszerelés után is) miután bejelentettem a hibát és gondolom valamit piszkáltak azért a diginél, de ugyanazzal a kábellel meg megy a laptopra a net gond nélkül de csak max 180megás letöltéssel.

(#85320) viktorhu válasza beach head (#85319) üzenetére


viktorhu
veterán

Nem vagy nat mögött? Torrent jó sok kapcsolattal megfoghatja a natolt netet.

Érdemes kipróbálni a parancssoros speedtestet is.

Szerk: saját router beállításai biztosan jók? Nincs pl. QoS bekapcsolva, vagy tűzfal, vagy bármi a routeren, ami megeszi a processzorát, és nem bírja tőle a nagy sávszélességet natolni?

[ Szerkesztve ]

(#85321) Dragon3000 válasza viktorhu (#85311) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nálunk idén hozták be az optikát a lépcsőházba és pár hónap múlva már kötötték is rá az embereket, ez alapján is az látszik, hogy nagyon beindultak a dolgokkal.

(#85322) qnadam válasza #68216320 (#85304) üzenetére


qnadam
veterán

előbb lesz t optika...

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#85323) Dragon3000 válasza beach head (#85316) üzenetére


Dragon3000
veterán

de i7es proci kell, hogy meglegyen a gigabit

Ez max akkor igaz, ha a gép építi fel a pppoe kapcsolatot is, de szerintem ehhez is elég lenne egy gyorsabb 2 magos i3, ha router megoldja, akkor egy 2 magos pentium is elég torrent esetében is a gigabithez.

[ Szerkesztve ]

(#85326) zsolt_64 válasza kopi72 (#85287) üzenetére


zsolt_64
senior tag

A 3415 huf csak internet (meg vmi telefon, de sose használtam. elvileg még kapcsolási számom is van...) mindig is ennyi volt a felvásárlás előtt is , viszont CSAK internet.

[ Szerkesztve ]

(#85327) zsolt_64 válasza Dragon3000 (#85282) üzenetére


zsolt_64
senior tag

A központban már biztos átállítottak valamit, mert a speedtest.net jóideje azt mondja hogy DIGI_s vagyok. Tracert:

1     3 ms    <1 ms    <1 ms blablablabla
  2     3 ms     2 ms     4 ms  10.0.0.1
  3     *        *        *     Request timed out.
  4     *        *        *     Request timed out.
5     8 ms     5 ms     4 ms  be-1.xr01.budapest.digicable.hu [xxx.x.xx]
  6     4 ms     4 ms     4 ms  r1.bix.iszt.hu [193.188.137.7]
  7     3 ms     4 ms    10 ms  bix.hu [193.239.149.210]

[ Szerkesztve ]

(#85328) adika4444 válasza zsolt_64 (#85327) üzenetére


adika4444
addikt

Igen, Invitel IP-ket beolvaszthatták magukhoz, mert mostanában egészen egzotikus címeket kapok :D

üdv, adika4444

(#85329) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Az online ügyfélszolgálatra történő belépő email címet lehet valahogyan módosítani?
Vagy teljesen új regisztrációt kell létrehozni?

Köszönöm :R

(#85330) Nono_ka


Nono_ka
csendes tag

Sziasztok
Lenne egy lehetséges, hogy láma kérdésem, de nem találok rá választ még sehol sem.
Bekötötték az új optikai netet és egy jó kis fiberhome rouert kaptam tőlük, na most ezt átkapcsoltattam bridge-be és tovább használtam a saját routerem amire minden konfigolva volt.
Ez működik is rendesen, de hát a régi még nem tud gigabites sebességet és gondoltam, hogy lecserélem.
Az lenne a kérdésem, hogy létezik-e olyan router amibe direktbe bele lehet kötni a digi optikai kábelét, hogy ne legyen 2 eszköz hanem csak egy db router működjön, vagy a digi ragaszkodik a saját eszközéhez?
Ugyebár előtte lan-on jött a net a digitől ott nem kellett még egy eszköz
köszi a válaszokat

(#85331) Laccoss válasza Nono_ka (#85330) üzenetére


Laccoss
addikt

A probléma ezzel, hogy az UTP port az átadási pont, tehát az ONT még a digi hálózatának része, vagyis nem cserélheted le.

(#85332) MasterMark válasza Laccoss (#85331) üzenetére


MasterMark
titán

RJ-45 port, és UTP kábel.

Switch Tax

(#85333) Nono_ka válasza Laccoss (#85331) üzenetére


Nono_ka
csendes tag

Értem, hát kár érte, pedig mennyivel jobb lenne :-)

(#85334) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Nemrég váltottak nálam optikai netre.
105-110 Mbit/sec a max, amit tud bárhogy tesztelem.
A routeren keresztül mérem (aminek többször ennyit kellene bírnia), de mielött elkezdenék kutatni, érekelne, hogy van-e valami gyakori hiba, ami ezt okozza?

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#85335) MasterMark válasza Bici (#85334) üzenetére


MasterMark
titán

Hardware offload engedélyezve van a NAT-olásra, meg amire csak lehet?

Mennyinek kéne lennie?

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#85336) adika4444 válasza Bici (#85334) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

HA FTTB-FTTH váltás volt, a munkalap leadása után, jellemzően este / éjjel fog megjönni a gigás sebesség. A 100+ Mbps mutatja, hogy a gigabites link megvan a hálózatban.

üdv, adika4444

(#85337) headhunter86 válasza Bici (#85334) üzenetére


headhunter86
senior tag

Nekem már vagy egy hónapja kötötték. Bridge módban van a DIGI-s router, mögötte az én routerem. Eddig jó volt a net. Ma kíváncsiságból rámértem és 95/95 Mbps volt a sebesség.
Nyomtam a routerem szoftverjéből egy reboot-ot és jött megint maxxal.
Tuti nem fizikai gond, mert leteszteltem a kábeleket, illetve fizikailag nem történt semmi változás csak egy router restart szoftversen.
Ezt mi a franc okozhatja? Azóta megy fullon, de elég idegesítő, hogy random elmegy a Gigabit.

[ Szerkesztve ]

Galaxy A52 | Garmin Fenix 7X Pro Sapphire Solar | PlayStation 5

(#85338) Dragon3000 válasza headhunter86 (#85337) üzenetére


Dragon3000
veterán

Az egyetlen kérdés, hogy az ont és router között lett 100Mbites a kapcsolatod vagy a router és a gép között?

(#85339) ANT


ANT
őstag

Üdv.
Van itt valaki, akinek van rálátása Zugló Füredi úti lakótelepen zajló FTTH átszerelésre?
Konkrétan az érdekelne, hogy hányszor kel az üfsz-nél időpontot egyeztetnem, hogy egyszer kijöjjenek hozzám a tetű szerelők, és elvégezzék a munkát. Egyelőre kettőből semminél tartok. :(
A legviccesebb az, hogy előző nap mindig küldik az emlékeztető sms-t, hogy a megbeszéltek szerint jönnek a szakemberek. Az a baj, hogy ők nem kapnak emlékeztetőt, nem is sikerül odatalálniuk a helyszínre. :C
Most megint kezdhetem elölről a tortúrát, aminek végül is semmi értelem nincs (ti. időpont egyeztetés).

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#85340) Bici válasza MasterMark (#85335) üzenetére


Bici
félisten

Mármint a Digi-s huawei routeren, vagy a sajátomon?
A sajátom egy másik helyen már vitt úgy 600-620MBit körül változatlan beállításokkal.

adika4444 #85336: hétfőn kötötték.

headhunter86 #85337: Hogy kell rebootolni? Nekem nem adtak semmilyen hozzáférést, mert a bridge-hez nem kell.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#85341) Bici válasza Bici (#85340) üzenetére


Bici
félisten

Megjavult.

Csak újra fel kellett építeni a pppoe kapcsoaltot és máris 560 körül van.
Ez így már nekem pöpec.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#85342) headhunter86 válasza Dragon3000 (#85338) üzenetére


headhunter86
senior tag

Ha legközelebb előjön odamászok ont-hoz és rádugom laptopot, azt meglesem mit mutat.

Galaxy A52 | Garmin Fenix 7X Pro Sapphire Solar | PlayStation 5

(#85343) qnadam válasza headhunter86 (#85337) üzenetére


qnadam
veterán

Tuti nem fizikai gond

pedig... :) valószínűleg a határon billeg, fel tudja építeni a gigabites kapcsolatot, aztán ha túl sokat hibázott, visszavát százra. restart után megint felépíti gigabiten, aztán tart ameddig tart.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#85344) iMaverick válasza Jim74 (#85329) üzenetére


iMaverick
addikt

Szerintem az ügyfélszolgálaton az email cím a profilod "neve". Ezért nem engedi azt megváltoztatni.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#85345) Jonatán


Jonatán
tag

Sziasztok!

Meg lett a Digi 1000/300as netem, vettem Asus routert RT-AC65Pm laptopomban I7-6820HK proci van, SSD , Killer Wifi AC 1535, es most jon a kerdes mit kell tudnia a letolteseknek optimalis esetben, ha a Digi maxi internet sebesseget ad, a gep vagy amivel merem a sebesseget a router elot van 50cm?
1kicsit ossze zavarodtam itt sebessegben, wifi kartyam 867 Mbps tud,
Routerem 2GHz-en 450+5GHz-en 1300 Mbps, de akkor van meg, hogy Wifinel ezeket az erteke kb felezni kell mert nem az egesz ertek van letoltesre. Segitsen valaki nem ertek mindent tisztan...A legobb meresem 5GHz 570Mbit/s 2GHz 127/120Mbit. de ezk a meresek a routertol 50cm-re voltak.

[ Szerkesztve ]

(#85346) Lajosnagy17 válasza Jonatán (#85345) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

Szerintem ezek nem rossz adatok Wifi-n keresztül, mindkettő elfogadható.

(#85347) Jonatán válasza Lajosnagy17 (#85346) üzenetére


Jonatán
tag

Ok de akkor 5GHz-en miert nem tud mondjuk 800Mbit/s letoltest, plane ha kozvetlen a router mellett van a laptop?

(#85348) windlord


windlord
őstag

Haver vett kamerarendszert.
Ami nagyon reklamozva van taveleressel ami igaz is, csak kellene a routerhez ddns meg port fw.

Digi a net, optika Huawei HG8121H.

Ezekbe van user jog, hogy valami no-ip es port fw -t csinaljak a kamera nezegeteshez vagy fix ip a szolgaltatotol es ennyi?!

(#85349) Xelo válasza Jonatán (#85345) üzenetére


Xelo
addikt

ennél lényegesen jobbat csak wifi6 router - wifi6 kártya kombóval tudnál elérni. itt laposban intel ax200 160mhz van, router xiaomi ax6, egy szobányira a routertől jelenleg ilyen értéket mérek. ezt hozza torrent alatt is.

más: sírtam a napokban a ping spikeok miatt, tegnap teszteltem úgy is hogy a laposon építettem fel a pppoe kapcsolatot (írta valaki hogy szerinte a routerem miatt lehet), a jelenség ugyanaz. ma jött ki digis szerelő, kicserélte a fiberhome-ot egy huawei ont-ra, hiba megmaradt. ő is vakarta a fejét, én is, végüls megnézte nekem hogy otthon nála vannak-e ping tüskék, és jah.. úgy néz ki egész debrecen érintett. szuper. :U :D

(#85350) Márton válasza Xelo (#85307) üzenetére


Márton
nagyúr

ez milyen weblap/app?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.