Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86851) MasterMark válasza Jim74 (#86847) üzenetére


MasterMark
titán

A DNS-től nem függ a sávszélesség.

Ez nem buherálás, hanem egy teljesen alap hálózati beállítás. Olyan mint a wifi jelszódat beállítani..

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#86852) kentucky


kentucky
őstag

Valami központi baj lesz, ami pár napja tart. Invitel hálózatot is érinti. Emelett még DNS szerverükkel is van baj, de reggel pl. Cloudfare DNS-sel sem ment a dolog, Google DNS-sel meg épp hogy használható a net.

[ Szerkesztve ]

(#86853) SzlobiG


SzlobiG
félisten

A sebesség nálam is megvan FFTH-n, de mind hiába mikor a honlapok akadoznak, lassan töltenek be, vagy egyáltalán nem töltenek be. Három napja ez van. :((

(#86854) viktorhu


viktorhu
veterán

Reggelre ide is megérkezett a probléma :( Digis dns-sel semmi sem megy, google félével működik, de 300/100-as speedtest parancssorból antenna hungária szerverre. Este még minden tökéletes volt.

(#86855) MasterMark


MasterMark
titán

Aki ért hozzá az állítson be MSS clampinget a routerjén.

Nálam nem töltenek lassan az oldalak és minden bejön. Észre se vettem volna hogy bármi gond van, ha nem nézek be ide.

Switch Tax

(#86856) Jim74 válasza MasterMark (#86851) üzenetére


Jim74
nagyúr

"Ez nem buherálás, hanem egy teljesen alap hálózati beállítás. Olyan mint a wifi jelszódat beállítani.."

Szerintem nem. Nekem nem okoz gondot átállítani, de nagyon sok felhasználónak, csak leteszik az eszközt és használják a szolgáltatást. Véleményem szerint nem alapszintű felhasználói ismeret egy DNS beállítás.
De ezen nem fogunk összeveszni ;).

(#86857) MasterMark válasza Jim74 (#86856) üzenetére


MasterMark
titán

Alapszintű hálózati ismeret. Nem felhasználói. Viszont ha magadnak konfigolod a routered, akkor ahhoz kell egy alap hálózati ismeret is.

Switch Tax

(#86858) Phoen|x


Phoen|x
őstag

Nah jelenleg 1 oldal se tölt be. Eddig legalább csordogál valami. Lehet most jön az áttörés. :DDD

Go Gunners!

(#86859) MasterMark


MasterMark
titán

Van itt olyan aki egyáltalán megpróbált rendesen troubleshootolni amikor nem töltött be valami?

Switch Tax

(#86860) StaChys


StaChys
tag

Pécsen is alig csordogálnak a bitek.
Az optikai átállás óta egyre rosszabb a hálózat.

(#86861) Viktor77 válasza MasterMark (#86859) üzenetére


Viktor77
titán

Igazából kéne?
Ha valami, ami eddig működött, de most nem (és biztosan tudom, hogy nálam nem történt változás), akkor nekem kell troubleshootolni?

Amúgy átírtam gugli dns-re, így teljesen jó.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#86862) eisento


eisento
addikt

nalam szolnokon, meg most elmegy a net visszajon, elmegy visszajon.... :W

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#86863) MasterMark válasza Viktor77 (#86861) üzenetére


MasterMark
titán

Nem kell semmit. Csak szakmai kíváncsiság, hogy mi lehet a gond. Mármint azért, mert mindenki irogat mindent, de elég vad légből kapott következtetések mennek itt mindenfelé.

Switch Tax

(#86864) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Srácok, ennek semmi köze az optikai átálláshoz. Persze lehet sokan így éreznek, mert ők azt látják, hogy azóta nincs rendben a szolgáltatás, de ez csak véletlen egybeesés, azért van, mert mostanában elég intenzíven mennek az átkötések optikára. Ez a mostani egy központi hiba, aminek az ég világon semmi köze a végponti kialakításhoz.

[ Szerkesztve ]

(#86865) Alex0923


Alex0923
friss újonc

DIGI 500 Pécs,
Tegnap már barátnőm is panaszkodott aki otthon volt napközben, hogy fos a net ( nem töltenek be oldalak stb) 2-3szor lőtte újra a Routert.. Semmi változás.

NADE amikor már én is álltam volna neki játszani munka után 5-6körül engem is rendesen feltolt a plafonig... 2000-es Latencyk hatalmas laggok, a speedtest oldal 5perc alatt tölt be és stb...

Nemtudom mi történik a DIGINÉL de 12.19-én egész napos Game eventet tartunk és ha fos lesz akkor is.... :W :W :W :W :W :W :W :W

Valakinek valami belsőbb infója, hogy mégis mi történik ország szerte a szolgáltatással?

(#86866) adamgreen


adamgreen
senior tag

Vicc kategória amit ezek 3 napja leművelnek.Úgy hogy ma munka nap van .Rengeteg a home office stb mondjuk facebookon amilyen hozzászolásokat kapnak meg is érdemlik.2020 év végén itt tartunk. :C

(#86867) kovsol válasza MasterMark (#86857) üzenetére


kovsol
titán

Legtöbb router egy wizzard segítségével nulla tudással is beállítható, és a legtöbb ember ennél nem is megy tovább.

May the Force be with you!

(#86868) MasterMark válasza kovsol (#86867) üzenetére


MasterMark
titán

Ezért is van ennyi user error a wifivel és az internettel kapcsolatban is.

Switch Tax

(#86869) verti1


verti1
tag

Sziasztok!

23 kerületben nekem optikai van. Ugyan ez a helyzet 2 napja. Éjjel:hajnalban egész tűrhető, de reggelre belassul vagy kihagy. Speedtest ha lefut akkor is max. 500-550 körül mérek. Valami globális hiba lesz ezek szerint? Itthon mindent átnéztem, reset-eltem. Digi-t nem is tudom elérni telefonon.

(#86870) mpo válasza MasterMark (#86868) üzenetére


mpo
veterán

Tudsz ebben segíteni?
[link]
Ma jutott eszembe, hogy előfordult itt, hogy a szerelő a saját laptopjával max. sebességet mért, amíg a user nem.

A DNS-t átírtam 8.8.8.8 és 8.8.4.4-re.

Persze ha az advanced gomb fekete lenne, hamarabb megtalálom. :)

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#86871) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Hát én meguntam, belőttem én is a Google DNS-t így legalább betöltődnek rendesen az oldalak. :))

(#86872) MasterMark válasza mpo (#86870) üzenetére


MasterMark
titán

Nincs kérdés abban amit linkeltél.

Az meg hogy épp mekkora sebességet mérsz, sokmindentől függ.

Switch Tax

(#86873) Rickeffe válasza Jim74 (#86847) üzenetére


Rickeffe
aktív tag

Épp ezt akartam kérdezni, hogy aki google dns-t használ annak is nehezen tölt-e be oldalakat.
Nálam is inkább megnyitásokkal volt probléma, de átírtam a dns-t és mintha jobb lenne. Persze az is lehet, hogy pont jókor nézem, de szerintem a dns szerverükkel IS van valami.
Az IS-t azért írom mert a telefonos ügyfélszolgálatuk nem is csörög ki.

[ Szerkesztve ]

Rickeffe

(#86874) eisento válasza SzlobiG (#86871) üzenetére


eisento
addikt

en isi gy tettem ^^ muszaj volt mert a kis ordog nezne a nandimese-t :DDD

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#86875) mpo válasza MasterMark (#86872) üzenetére


mpo
veterán

A desktopon 500/200, a két laptopon 200 volt a maximum letöltés.
Normális-e, hogy a laptopok nem tudnak 500 Mbit/s letöltést, míg a desktop igen, ha mindegyik kábelen van és "azonos" a hálókártya?
Többször mértem, hogy ne egy mérésből következtessek.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#86876) bendegruz


bendegruz
őstag

Osszefoglaloba be lehetne tenni , hogy mit és hol kell átírni ilyen probléma esetén..
Mert én pl.most használnám a gépet de fogalmam nincs hol kell pontosan a dns-t meg mittomén mit átírni, hogy menjen a net :)

[ Szerkesztve ]

Asus Rog Strix Scar III

(#86877) SzlobiG válasza bendegruz (#86876) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nem nagy dologról van szó. [link]

(#86878) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hello
Másnál is vannak DNS problémák?Most reggel alig akart valami oldal bejönni,de közben jó volt a sebességem.Cseréltem manuálisan google DNS-re és most jó.

(#86879) mpo válasza bendegruz (#86876) üzenetére


mpo
veterán

Tessék, többféle routerhez:
[link]

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#86880) gulyasa


gulyasa
őstag

Nálunk (Kecskemét) ismét nincs semmi internet kapcsolat kb. 1 órája... :W

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#86881) Goose-T válasza Jim74 (#86847) üzenetére


Goose-T
veterán

UPC-nél már pár éve alap, hogy Google DNS-t kell használni, mert konstansan szar a sajátjuk. :D Szerencsére megszabadultam tőlük, most jónak tűnik a Digi is nálam, tegnap katasztrófa volt. Azért a biztonság kedvéért átállítottam a DNS-t.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#86882) Hegyirabló válasza MasterMark (#86848) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Nem állítani akar, hanem váltani. Nem mindegy.

Aquila non captat muscas.

(#86883) bendegruz


bendegruz
őstag

kösze, aki segitett,igy már tényleg jó :)

Asus Rog Strix Scar III

(#86884) janos1988 válasza adamgreen (#86866) üzenetére


janos1988
addikt

Ha nem valami támadás áll emögött, akkor erős a gyanú, hogy alul képzett embereket alkalmaznak. Egy nap oké, két nap...talán, de három nap az már tényleg felvet kérdéseket.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#86885) Phobion válasza gulyasa (#86880) üzenetére


Phobion
őstag

Ugyanez itt is, nem tudok dolgozni. :W

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#86886) Disorder7


Disorder7
csendes tag

Most reggel katasztrófa volt a helyzet, kábé semmi nem töltött be. Google DNS-sel most legalább kábé működik a dolog, a sebesség 300/150 körül mozog (1K/300 helyett)

Edit: kicsit túlzás a "kb. működik", így is szörnyű a helyzet. Egy fokkal jobb talán..

[ Szerkesztve ]

(#86887) mk12345


mk12345
csendes tag

Sajnos amióta iderakták egy huawei HG8143A5 -ös routert, azóta nem tudok dns-t cserélni, mert user loginnal nem állítható. ( még a lapfül se látszik a felületen ) így csak a digi sajátja van. Döglődik is minden tegnap óta ( Miskolc ). Esetleg nem tudja valaki az admin jelszót? ( hátha univerzális ) régen pont emiatt mindig az első dolgom volt kilőni a digi dns szerverét, mert sokszor előfordult ugyanez a gond. Lehet elunom ezt a sok szivatást, és átrakatom bridge módba, mert van mögötte egy linksys wrt3200acm, meg egy tplink wdr4300-as ddwrt-vel, csak a fene se gondolta volna, hogy kiszedik a dns beállíthatóságát, amikor idepakolták. Lustaságból utólag nem foglalkoztam vele, most meg verhetem a fejem a falba... Egyébként mi a tapasztalat, mennyi idő a bridge módba átpakolás, ha felhívom őket?

(#86888) MasterMark válasza mpo (#86875) üzenetére


MasterMark
titán

Normális. Mint mondtam sokmindentől függ. Pl. gyengébb procival is lehet kevesebb, vagy ha van olyan szoftver ami belenyúl, stb.

Switch Tax

(#86889) MasterMark válasza mk12345 (#86887) üzenetére


MasterMark
titán

A végpontokon is tudsz dns-t cserélni, lehet beírni a windowsba meg telefonokba is ugyanúgy.

Switch Tax

(#86890) NGA


NGA
addikt

A huawei hg8143A5 routeren hol tudok dns-t cserélni?

(#86891) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

Tatabányán eddig sem volt, és most sincs semmi probléma. Érthetetlen...

Ja, amúgy wifin vagyok, és AdGuard DNS-t használok.

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#86892) consono


consono
nagyúr

Basszus, tényleg lehet, hogy DNS gond van... Átállítottam a routerről a DNS-t a gépemen a felhőben futó pihole-omra, és megtáltosodott minden. Nem kell várni arra, hogy bejöjjenek az oldalak.

"In God we trust. All others must bring data"

(#86893) need


need
addikt

Sziasztok..

Pesten a 20-ba nagyon nyögve jön a net..annyira hogy az X box nem is érzékeli..
Próbáltam hívni a Digit és nem lehet.. ekkor a ház...?

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#86894) MasterMark válasza NGA (#86890) üzenetére


MasterMark
titán

Felettedd írták, hogy sehogy. (#86895) Tsebacsi

Itt az oldal közepén van segédlet mindenféle kliensen történő beállításhoz: https://1.1.1.1/dns/

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#86895) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Srácok akinek Digi-s Huawei routere van azok a hálózati beállításoknál az adapter beállítások alatt tudják az IPv4-es protokoll tulajdonságai alatt átírni a DNS-t. #86877SzlobiG ezen hsz-ben lévő link segít! Hajrá!!!!

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#86896) Mauzes válasza MasterMark (#86851) üzenetére


Mauzes
őstag

Ne haragudj, de szerintem valami elefántcsonttoronyból szemléled a világot. Te komolyan azt mondod, hogy a DNS beállítása/átállítása az egy olyan alap dolog, amit minden internethasználónak ismernie kellene? Lehet, hogy neked specifikus ismerősi köröd van, de a való világban az emberek 98%-a nem is hallott arról, hogy DNS, nem tudja, mi az, nemhogy miért kellene (vagy hogyan lehetne) azt átállítani.

És szerintem nem is kellene erről tudnia Kiss Józsinak egy fikarcnyit sem, a fizetett szolgáltatásnak kellene működnie.

Persze értem én, hogy hiba van, akár proaktívan is meg lehetne oldani, de azt azért ne mondjuk már, hogy ez annyira alap.

(#86897) Phobion


Phobion
őstag

És tényleg a DNS-el volt a probléma.
8.8.8.8-al tökéletes, opcionálisnak beírtam még a 8.8.4.4-et.

Köszönöm!! :R

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#86898) mk12345 válasza MasterMark (#86889) üzenetére


mk12345
csendes tag

Teljesen igazad van! Hogy ez nem jutott eszmbe... KÖSZÖNÖM! Mostmár hibátlan, átraktam google-re a hálózati adapter beállításainál. Egyből helyreállt minden!

(#86899) MasterMark válasza Mauzes (#86896) üzenetére


MasterMark
titán

Nem ezt írtam, hanem azt hogy alap hálózati tudás. Nem kell tudnia a felhasználónak. Annak kell tudnia aki beállítja a routert pl.

Switch Tax

(#86900) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Na ez az, amire azt írom, hogy ez már a pofátlanság teteje! Hogy simán letagadják a dolgot, és közlik az ügyféllel, hogy javítva lett. Mint ha ez cégpolitika lenne, hogy "- Figyu, tagadjátok, hogy központi hiba van, mert az nem tesz jót az imidzsnek."

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.