Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86451) Dragon3000 válasza krupitomi (#86446) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nem vagy natolva? Mert akkor is lehet ilyen gond, ha igen, akkor megint a diginek kell írni vagy felhívni őket, hogy neked publikus ip-re van szükséged.

(#86452) PBA


PBA
aktív tag

Én az összes nyűglődő fanyalgónak, aki szenved hogy:

- miért kell aktív berendezés az optika végére?
- Miért nem lehet éles szögben hajlítani az optikát?
- Miért szar a WIFI-je a szolgáltatói eszköznek?
- Miért nincs meg a full sávszél az ótvar gépemen, a félig szétgyilkolt, nem érintkező LAN kábelemen, az ótvar 100Mbites portos routeremen?
- Mi az hogy külön eszköz kell a kábeltévéhez/áramot kell adni az eszköznek/nem húzzák el az optikát még a wc deszkámig is?

Na ezeknek én adnék egy analóg telefonvonalat egy 33.6-os modemmel, aztán lehet befejezni a nyávogást. :) Komolyan, a mostani fiatal generációban rengeteg embernek luxus a gondolkodás... akinek nem inge...

(#86453) sutyerák007 válasza Disorder7 (#86249) üzenetére


sutyerák007
senior tag

nekem is ilyen a net napok óta illetve wifi konrétan nincs... Erre azt monda a digis hölgy, hogy ez még nem olyan mértékű hiba amit ő jelez a kollégáinak. A wifi meg csak extra örüljek, hogy eddig volt. Ja mondom kösz... :C :W

(#86454) MasterMark válasza PBA (#86452) üzenetére


MasterMark
titán

Ennek mi köze a fiatalokhoz? :F

Switch Tax

(#86455) Laccoss válasza sutyerák007 (#86453) üzenetére


Laccoss
addikt

Wifid nincs? Az az eszköztől függ, meg a környezettől, lehet ideje lenne csatornát váltani rajta, ha eddig jól működött.

(#86456) sutyerák007 válasza Laccoss (#86455) üzenetére


sutyerák007
senior tag

sajnos az nem oldotta meg a problémát

(#86457) 4Grider válasza sutyerák007 (#86453) üzenetére


4Grider
nagyúr

És milyen igaza volt: Az internet szolgáltatónak egy db ethernet végpontot kell átadnia. Nem feladata a te otthoni hálózatod megvalósítása, amit egyébként ezek az eszközök amúgy is elég igénytelen módon oldanak meg.
Vegyél egy saját routert, az ont-ot pedig tetesd bridge módba.

(#86458) krupitomi válasza qnadam (#86450) üzenetére


krupitomi
tag

Lehet itt lesz a probléma. Mert a telefon (RD Client-tel) látja hogy rajta van a hálózaton de mégsem tud csatlakozni hozzá. Próbáltam másik porttal is de azzal sem enged csatlakozni.

[ Szerkesztve ]

(#86459) krupitomi válasza Dragon3000 (#86451) üzenetére


krupitomi
tag

Elvileg nem vagyok natolva hacsak a bridge módba állítás miatt nem raktak vissza megint. Az IP címem nem változik csak kb hetente ha natolva vagyok akkor kb minden percben változott ha jól emlékszem. Használtam már távoli asztalt csak a windows újra telepítés óta valamiért nem tudom megoldani.

(#86460) meroly


meroly
veterán

Sziasztok!

Nem megy a net a Digimobilban tegnap óta. Történt valami beállítás, amit módosítanom kéne vagy mi lehet a gond?

köszi

Műxik nem szóltam :DDD

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#86461) Dragon3000 válasza krupitomi (#86459) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ha natolva vagy, akkor is hetente változik az ip-d, kivéve ha szakad a kapcsolatod valami miatt. Azért nézd meg, hogy az ip-d ugyanaz-e, mint amit a routerben is látsz.

(#86462) oszy válasza Laccoss (#86439) üzenetére


oszy
veterán

Igazából a falba fúrtam lyukat és ott van átvezetve, de ahol bejön, oda tettem egy dobozt, amit szépen megcsináltam erre.

(#86444) denes44: nem értem! :B

(#86431) PBA: Én nem veszem! ;)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#86463) denes44 válasza oszy (#86462) üzenetére


denes44
tag

Akár 1 centis sugárral is meghajlíthatod, de az ideális a 1,5 centi.

(#86464) tknof1871 válasza ROBERTOH (#86429) üzenetére


tknof1871
őstag

PC-n mértem, vezetékes kapcsolaton. Nem én vagyok a legfényesebb izzó a szerszámos ládában. De annyit még én is tudok hogyan kell sebességet mérni. :D
Fiberhome HG6544C ONT LAN1 port-ból -> Asus RT-N56U H/W Ver: B1 WAN port-ba. Rögtön a felette lévő LAN portból (de a másik 3 LAN is Gigás, csak 1 LAN portot használok, többi üres) -> MSI B150M MORTAR Intel B150 LGA1151 mATX alaplap, Realtek RTL8111H Gigabit LAN controller.

Most megint mértem. Tegnaphoz képest gyorsultam.
Tegnap le-/feltöltés 300 Mbit/sec felett. speedtest.net és digi mérés.
Ma letöltés 600 Mbit/sec felett, feltöltés 300 Mbit/sec felett. speedtest.net és digi mérés.
A DIGINET 100 FTTB-nek örültem, nekem az is jó volt. Ennek is örülök. Amit garantál a DIGI a DIGINet 1000 FTTH-hez azt teljesíti. :)

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#86466) KD6-3.7


KD6-3.7
őstag

Van valakinek ZTE routere az 1000-es csomaghoz?
Van rajta gigabites port? Hol a fészkes fenébe találok akármit is arról a routerről?

(#86467) cof válasza KD6-3.7 (#86466) üzenetére


cof
veterán

ZTE F618-am van, mind a 2 db. LAN portja gigabites.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#86468) KD6-3.7 válasza cof (#86467) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Helyes! Akkor mehet utána a saját gigabites ugye?

(#86469) cof válasza KD6-3.7 (#86468) üzenetére


cof
veterán

Persze simán, csak előtte kérd át bridge módba szerintem.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#86470) 4Grider válasza KD6-3.7 (#86468) üzenetére


4Grider
nagyúr

Lehetetlen az 1000 Mbps-os csomagot olyan szolgáltatói eszközzel adni, aminek nincs gigás portja. Hogy tudnák akkor a garantált minimumot nyújtani?

(#86471) KD6-3.7 válasza 4Grider (#86470) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Igen, igaz. Hülye kérdés volt! Sorry! :R

(#86472) sutyerák007 válasza 4Grider (#86457) üzenetére


sutyerák007
senior tag

Nem a wifi a legnagyobb bajom az csak hab a tortán. A probléma a lassú net. 30 mp egy oldal betöltése ha egyáltalán sikerül neki és az, hogy játékokban 200-900 a ping. Aminél már szerintem nincs igaza de javíts ki ha tévedek.
Amennyiben ez a továbbiakban is folytatódik akkor valószínűleg megpróbálom azt amit javasoltál.

(#86473) 4Grider válasza sutyerák007 (#86472) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ezt kell bejelenteni, nem a wifi hiányát. 300/75 Mbps a garantált sávszélesség 1000/300-as net esetében. FTTH-nál jellemzően ettől (már a maximumtól) nem szokott 20%-nál nagyobb eltérés lenni csak akkor, ha az optikai kábelezéssel vagy az onttal valami probléma van. Természetesen nem mindegy, hogy milyen saját kábellel, eszközzel, mérőprogrammal és milyen szerver felé mérsz. Mert az esetek 90%-a felett valami kliens oldali probléma (lan, hardver, szoftver, stb.) okozza a rossz sebességeket. Ha ezt nem tudod magad detektálni, ki kell hívni a szerelőt, majd ő fogja, csak ennek ugye ára van, ha nálad van a probléma és nem a szolgáltatásban...

[ Szerkesztve ]

(#86474) #23310336


#23310336
törölt tag

Sziasztok!

Az FTTB->FTTH átszerelés pontosan mivel jár lakáson belül? Lesz új kábelezés vagy a mostanit használják? Kb mennyi idő alatt van meg, fél óra, óra?

(#86475) lukaszokni


lukaszokni
aktív tag

Sziasztok!

Újítok fel egy panellakást, és az ügyfél két szobába is szeretne tv-t nézni, az internet másodlagos, wifin használnák. Ellenben a legnagyobb, legerősebb csomagot szeretnék beköttetni.
Mivel szűkös a hely a rendelkezésre álló csövekben (nem mehet a falon kívül semmi), így gondoltam, behúznék optikát az erősáram mellé, mert nem érzékeny rá.
Tehát úgy nézne ki az én ideális elképzelésemben, h a Digi behúzza a bejárati ajtó fölé a kis optikai kábelét, ott bemegy egy eszközbe és leosztódik 2-3 optikai kábelre (mint egy router v. switch), majd megérkeznek a végeik a tv-khez, ott kerülne rájuk egy ONT, vagy micsoda.
Gondolom bilibe lóg a kezem.
Egy haveromnál néztem ma (digi terület), a tv-je mögé érkezik az optika, bemegy egy ONT-ba, és abból egy koax és egy utp is bemegy a tv-be, ellenben ha kihúzom a koaxot, elmegy az adás. Pedig azt hittem, h nem fog. Ebből következtettem, hogy ha csak az ajtó föléig hoz kábelt a digi, akkor onnan minden tv-hez vinnem kell egy koaxot és egy utp-t is, holott annak nincsen hely a csövekben.
Valaki hozzáértőbb homályosítson fel legyen szíves, hogy ez kivitelezhető-e úgy, ahogy először gondoltam!
Mea culpa, 20 éve nem nézek tv-t, nem követem a technika fejlődését, hogy min jön min megy. :)

mAtx4ever!

(#86476) sutyerák007 válasza 4Grider (#86473) üzenetére


sutyerák007
senior tag

Azt jelentettem mert azt észleltem korábban. A wifit utólag említettem meg. 300/75 körül volt a sebesség amikor ez előjött és a ping volt jóval magasabb a normálisnál. Akartam digis szerelőt hívni de azt mondták hogy ez nem számít olyan hibának amit jeleznének a kollégáknak amíg a garantált sebesség alá nem megyek. Ami sajnos megvolt csak semmit nem értem vele. :F Ezt soha nem halottam még hogy amíg nem megy valami X érték alá addig nincs hiba.

[ Szerkesztve ]

(#86477) cof válasza lukaszokni (#86475) üzenetére


cof
veterán

A koaxot kell majd tovább osztanod, nem az optikát. Optikával csak addig tervezz amíg az ONT-ba megy.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#86478) TeeJay válasza lukaszokni (#86475) üzenetére


TeeJay
félisten

Optika nem most fog még az eszközökbe költözni így én sem látom értelmét
Minden szobába vigyél CAT6A UTP-t meg 3x árnyékolású koaxot a bejárati ajtóig és a DIGI ONT-ről mehet majd a net kábelen és wifin is a koax-ra meg egy 2-3-4-es osztó ahány helyre kell és mehet rá a kábel.
Annyi hogyha az ONT a router akkor kell egy 4portos switch is mert csak 1port gigabites a legtöbb ONT-n
Vagy ami mégjobb lenne, eldönteni hogy saját router lesz-e (javasolt nagyon), döntse el a lakás közepe kb. hol van ahol körben minden szoba azonos távra van és oda tenni a routert, tehát akkor a DIGI ONT-t is vagy oda vagy marad az ajtó felett és az ONT és a router helye közé kell 2darab CAT6A UTP meg 2darab 3x árnyékolású koax, onnan meg a többi szoba felé UTP meg koax és kész

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#86479) gyikhuszar


gyikhuszar
tag

Szevasztok!

Van régóta hol eltűnő, hol visszatérő problémám a Digis nettel. Egy szál utp kábel jön be a lakásba, az előfizetés Diginet 100, a router egy Asus AC65p.
A tünet: a net elmegy, routeren belül "internet állapota: leválasztva" (mindeközben a saját rendszerükben úgy látszik, hogy online az eszköz), csak manuális reconnect segít. Routert háromszor cseréltem az utóbbi pár hónapban emiatt, mondanom sem kell, semmit sem segített. Hibaként vagy ötször bejelentettem, szerelő is volt kint, semmi problémát nem talált, pedig a jelenlétében is előjött a hiba.
Új tünet, hogy mostanában a net hosszú percekre használhatatlanul belassul, de nem szakad meg.
A routeren semmi tuning, a firmware gyári és a legfrissebb, stb, a szokásos körök le vannak futva.
Ismeri valaki már ezt a sztorit? Mi a bánat ez és mi a megoldása?

Köszi!

(#86480) cof


cof
veterán

Nyitnék pár portot a külvilág felé, hogy legyőzzem ezt a belső hálózati elszeparálást, megoldható ezen a ZTE F618 ONT-on?

[kép]

Kellene egy a Yatse app-hoz 8081 port, Transmission Remote 9091, és a TVHeadend 9981. Ami nem fontos az SSH, itt nem tudom mi a port.

Meg az sem tiszta, hogy mit hova kellene írjak. Az eszköznek fix IP-t állítottam be a sajt beállításaiban 192.168.1.100.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#86481) Laccoss válasza cof (#86480) üzenetére


Laccoss
addikt

Wan host ipcímeket hagyd üresen, vagy 0.0.0.0-t írj bele.

Wan port címeket ha mást akarsz megadni, hogy kíntről azon keresztül jöjjön.

Lan host a célgép belső ipcíme amin futtatod az alkalmazásokat amire a portot nyitod.

Lan port meg az a port címeket adod meg, amit az alkalmazások használnak.

Minden alkalmazásnak külön külön meg kell csinálni, ha csak nem akarsz egy nagyobb porttartományt megnyitni.

(#86482) lukaszokni válasza TeeJay (#86478) üzenetére


lukaszokni
aktív tag

A lakás közepén lesz az ont, mellette a router.
Köszönöm a választ!
Sajnálom, hogy nem terjednek az optikai eszközök. Annyira elavult és ósdi ez a koax, nem értem minek szerencsétlenkedni még vele. :F

#86477 CoF:
Neked is köszi!

Még egy olyan opció jutott észbe, hogy lehet-é kötni két előfizetést egy háztartásba?

[ Szerkesztve ]

mAtx4ever!

(#86483) Luc22 válasza adika4444 (#86284) üzenetére


Luc22
csendes tag

Én magyarországi Digi netről szolgáltatok magamnak Németországba IPTV-t, de egy ideje egyszerűen használhatatlan. Korábban tökéletesen működtek a HD csatornák is. Nem tudom, hogy ez a DIGI külföldi sávja, vagy az itteni Vodafone miatt van. Egyébként a Speedtesten innen a Digi fele jelenleg 77 Mbitet mér.

(#86484) qnadam válasza lukaszokni (#86482) üzenetére


qnadam
veterán

sérülékeny, házilag nem szerelhető vagy javítható, és minden tévé mellé kellene egy plusz aktív eszköz, cserébe semmi plusz szolgáltatást nem adna.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#86485) cof válasza Laccoss (#86481) üzenetére


cof
veterán

Oké, köszi. Most kinyitottam mindent a teszt erejéig.

[kép]

A portchecker.co írja is minden általam érdekelt portra, hogy nyitva, de mégsem érem el a célgépet. Természetesen a digi által adott publikus IP-vel csatlakozva próbálom pl. DIGIIP:9981.

Na még holnap futok egy kört vele.

Az a baj, hogy nem tudom ellenőrizni az eszközt mert ugye fix IP-t adtam neki, és a DHCP eszközöknél így nem látszik, bár elvileg neten van mert a tracker frissült torrenten.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#86486) lukaszokni válasza qnadam (#86484) üzenetére


lukaszokni
aktív tag

Ehhez képest előszeretettel u-szögelik oda bútorokhoz, meg amihez csak lehet.
Bárcsak ott tartanánk már, h nem kell a végére aktív eszköz... Mert az, h helytakarékos, vitathatatlan.

mAtx4ever!

(#86487) Laccoss válasza cof (#86485) üzenetére


Laccoss
addikt

De miért nem a DHCP kiosztásnál fixáltad az ipcímet, hogy mindig azt adja?

http://localhost:9981-vel nézted a gépedről?

[ Szerkesztve ]

(#86488) cof válasza Laccoss (#86487) üzenetére


cof
veterán

Nem találtam ilyen lehetőséget. A DHCP Binding lenne az? MAC cím alapján be lehet írni IP címet.

Nem ezen a gépen fut. PC az 1 LAN, BOX meg a 2-es.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#86489) TeeJay válasza gyikhuszar (#86479) üzenetére


TeeJay
félisten

WAN résznél az Internet detection legyen letiltva
ppp echo-ra nem szeret válaszolni a DIGI eszköz és akkor azt hiszi nincs internet kapcsolat és bontja azt :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#86490) Laccoss válasza cof (#86488) üzenetére


Laccoss
addikt

Igen, a dhcp binding az.

Értelemszerűen arra az ip-re nyiss portot, amelyiken az adott programot használod.

[ Szerkesztve ]

(#86491) woodworm válasza cof (#86488) üzenetére


woodworm
veterán

Most a port izolációt akarod megkerülni az interneten keresztül?
Nem egyszerűbb lenne egy switch?

(#86492) qnadam válasza lukaszokni (#86486) üzenetére


qnadam
veterán

mert az u szögtől nem törik, a hajtogatástól meg igen. ne a technológia hibája legyen már, hogy nincs elég csatorna a falban...
de vehetsz konvertert is magadnak, vagy csinálhatsz házi iptv-t, az meg akár wifin is elmegy.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#86493) cof válasza woodworm (#86491) üzenetére


cof
veterán

Igen azt, switch azért nem jó mert telefonról is vezérelném.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#86494) Borisz76


Borisz76
veterán

Hajdúszoboszló, december 7 reggeli órákban telefon egy Digis üzletkötővel. Felvilágosít mindenről. Korrekt.
Bekőtést csak januárra saccolja.
Kérem az optikán az 1000/300-s netet, telefont, tv-t?
Erre én :igen.

December 9, szerda
Délutáni órákban egy kellemes hangú hölgy hívott a Digitől... Jővő hét szerda, azaz december 16 a délelőtti órákban 9 és 12 óra között megfelel e nekem, hogy fogadjam a szerelőt?!
Persze, megoldom, hogy szabad legyek akkor!

Új előfizetés, új bekötés.
Villanyoszlop a ház előtt, járda és árok után.
Oszlopról be a padlásra, padlás előre becsövezve.
A családi ház hátsó helyisége lett kialakítva mint kőzpont. Oda fog futni a csövezés az optikával.
Oda fut be még 26 db Cat6-os kábel is... melyek végpontjai a szobákban, előszobában és a konyhában vannak szétszórva dupla aljzatok formájában.
Központi helyről húztam koaksz kábelt a padlásra, másik csőben. Padláson a koaksz 3 felé osztva, csövekben fut minden szobához... szintén csőben a falban.
Remélem nem lesz gond.
Az új routerem és AP-m még nem jött meg.
Addig egy ezer éves Tp-Link lesz AP módba berakva.
Ha megjönnek az új cuccok, akkor átkérem Bridge módba a Digi eszközét.

Helyzetjelentés vége.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#86495) cof válasza Laccoss (#86490) üzenetére


cof
veterán

Közben meg lett a hiba. Nem enged csatlakozni ugyanarról a külső IP-ről ugyanarra az IP-re, mobilnetről megy, szóval ezt a lehetőséget is elvágták, hogy az ember megkerülje a logikátlan korlátozásukat.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#86496) qnadam válasza cof (#86495) üzenetére


qnadam
veterán

pedig alapvetően logikus korlátozás, hogy a helyi hálódat ne interneten keresztül használd. miért küzdesz ennyire a switch ellen?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#86497) cof válasza qnadam (#86496) üzenetére


cof
veterán

Logikus lenne persze, ha lenne helyi hálózat. Van switch-em, de mobilról azzal sem érem el a célgépet.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#86498) gyikhuszar válasza TeeJay (#86489) üzenetére


gyikhuszar
tag

Ezen is túl vagyok már, hetekig volt mindhárom módban (letiltva, ppp echo, dhcp), egyik sem okozott pozitív irányú változást.

(#86499) woodworm válasza cof (#86495) üzenetére


woodworm
veterán

Nincs nat loopback.
Bridge + saját router.

(#86500) tknof1871 válasza predakon (#86427) üzenetére


tknof1871
őstag

Ha eddig ilyen kábelrögzítő bilincs rögzítette, mint a képen, a Digi kábelt a falra és ajtófélfára, akkor a szerelő talán magától is felajánlja, hogy ezeket a bilincseket a helyükön hagyja.
Kivágja a régi kábelt és behúzza az újat. Az optikai kábel sokkal vékonyabb, kb 2,5 mm az átmérője. Bőven elfér a bilincsben, ezért a szeget ki se kell húzni.
Egyedül fogja beszerelni. Annyit segíteni kell, hogy a kábelt tartani kell amikor megszorulhat vagy megtörhet. Nálam pörgősen csinálta. Inkább magamtól emeltem az optikai kábelt, és vigyáztam ne csavarodjon meg.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.