Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85951) denes44


denes44
tag

Sziasztok!

Ugye jól tudom, hogy a Digi mindenhol SM optikai kábelt használ SC/ACP csatival?
Van olyan akinél saját előre behúzott kábelre csatlakoztak? Szoktak ilyenen problémázni?

(#85952) Fecogame válasza slug (#1) üzenetére


Fecogame
veterán

A múltkori székesfehérvári net kiesés óta nem érem el távolról az itt futó Raspberry-met. A diginek már írtam, hogy vegyék ki a NAT-olt hálózatból az IP címet, ezt megcsinálták (bár furcsa, mert elvileg nem is volt abban), de még mindig nem érem el.

Ami furcsa, hogy elvileg van egy IPv6-os cím is ezen oldal alapján. Ez bezavarhat?

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#85953) Laccoss válasza denes44 (#85951) üzenetére


Laccoss
addikt

Más szolgáltató optikája van behúzva? Vagy hogy érted?

Nyilván a saját hálózatán (ONT-ig) a saját kiépítését használja.

(#85954) M_AND_Ms válasza denes44 (#85951) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Nálam telekomos kábelre csatlakoztak. Erre én kértem meg őket

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#85955) trec12 válasza Alien4 (#85950) üzenetére


trec12
addikt

FTTB-ről lesz nálatok optikára átállás (FTTH)?

[ Szerkesztve ]

(#85956) Manka76 válasza Fecogame (#85952) üzenetére


Manka76
senior tag

Ha a port forwarding rendben van az ip címek is egyeznek akkor mennie kellene.
Miért furcsa hogy van ipv6 címed, mindenkinek van.?

LG 55OLEDB7V, Onkyo TX-NR809, Wharfedale Modus Seven, JBL SCS178, Apple iPhone 15 Pro Max, Samsung Tab S7+. A gyógyulásomat felgyorsította a leépülésem.

(#85957) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Sziasztok
Költözünk a 17-ből 11-be december közepén. Itt sajna nem volt digi így a netet a barátnőm T-n intézte. Annak a hűségidejét és egyéb dolgokat nem is keverném ide. Bementem a digihez hogy milyen netet és tv csomagot tudnak adni és mennyiért. Azt mondta hogy 6200-ért van tv+net+vezetékes telefon. (nyilván arra semmi szükség, de tudom így olcsóbb.) Azt mondja hogy alapból 100-as net van és ha bekötötük utána tudunk kérni felülvizsgálatot, hogy tudja-e az 500-st. Ez létezik? Fizessek egy szolgáltatásért ami nem is tudom hogy mennyit fog tudni? Nem lehet előre felméretni? (a csaj szerint nem)
A másik vicc hogy a 100-500-1000-es net is ugyan annyiba kerül. Ez megint milyen román fa**ság már?
Mindig is digi netet akartam, mióta Veszprémben anno két évig használtuk, de szaros 100 mbites netet tuti nem köttetek be 2020 végén. Ennél egy kis faluba is sokkal jobb sebesség van. Ti mit gondoltok fel lehet méretni előre? Az 500-assal még duzzogva ellennék. 🙂

(#85958) 4Grider válasza INGJOKE (#85957) üzenetére


4Grider
nagyúr

Budapest körül két helyen is úgy kötött a Telekom belünk adsl szerződést, hogy nem tudta megmondani, hogy mennyi lesz az elérhető. Azonos csomaggal az egyik helyen 10/0.5, a másik helyen 70/1.5 Mbps érhető el. Mindkettő megfelel a garantáltnak...
A Diginél 100-asra tudsz fttb területen szerződést kötni. FTTH területen pedig 1000-re. FTTB területen ha kevés az előfizető és van kint szabad porttal rendelkező gigás switch, akkor lehet rá lehetőség, hogy 500 Mbps-re update-lj.
Ha nem tetszik, akkor lehet választani másik szolgáltatót (ha van).

(#85959) Lajosnagy17 válasza INGJOKE (#85957) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

Elég sok helyen átalakították az FTTB -t FTTH-ra főleg Budapesten.
Nézted, hogy körülötted, csak FTTB vagy FTTH is van?

(#85960) INGJOKE válasza 4Grider (#85958) üzenetére


INGJOKE
veterán

11 ker menyecske utca 35 lesz. Ez egy 10 emeletes panel. Nyilván ha 100-as netet tud, akkor lesz csak tv, olcsóbban áthozzuk a 150 mbites T-t aki tud a címen 2000 mbitet is. Ezért fontos ez nekem. Tv digi lesz biztos a digi sport csatornák miatt. A netet is szívesen kötném velük, de nem minden áron. :)

(#85961) 4Grider válasza INGJOKE (#85960) üzenetére


4Grider
nagyúr

Igényeld online az 500 Mbps-os csomagot.
Ott van az oldalon:
A csomag biztosításának technikai feltételei vannak, ezért kollégáink megvizsgálják, hogy az Ön által megadott lakcímen elérhető-e a kért csomag, melynek eredményéről és a további teendőkről legkésőbb 15 napon belül e-mail-es tájékoztatást küldenek Önnek.

(#85962) INGJOKE válasza 4Grider (#85961) üzenetére


INGJOKE
veterán

Ha jól értem itt a szerződés előtt vizsgálják meg?
Ha tudja mehet, ha nem akkor gondolom elmondják hogy 100-as van és kell-e ennyiért? :)

(#85963) 4Grider válasza INGJOKE (#85962) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mi mást csinálnának? Ha 500-ast rendelsz online ás 100-ast kötnek, az hibás teljesítés lenne.
Itt inkább az a kérdés, hogy eljut-e oda egy ember 15 napon belül. Mert olyan sok előfizető és olyan kevés 5000 Ft-ért egy bekötést elvállaló alvállalkozó van, hogy jó, ha 30 napon belül eljut oda valaki. A Telekom dupla ennyi pénzt tud adni, ők tehát jóval gyorsabbak...

(#85964) sziszi-fuszi válasza INGJOKE (#85962) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Úgy őszintén, ha a legjobb lehetőség előtted van, akkor miért nem használod ki? Van 2000/1000-es net (egy remek, vadonatúj ONT-vel, ami wifin még az ax-et is tudja) és van egy remek tévészolgáltatásra lehetőséged. Akkor miért nem csinálod vegyesen. A T-nél a telefonnal együtt kb. 5200 Ft a 2000/1000-es net, Ha elég az 1000-es akkor azt 4800-ból megúszod. Mi a kérdés? Én tuti nem gondolkodnék. (Megjegyzem nálam hasonlóan van, csak nem a digivel, hanem más szolgáltatóval). S tudom, hogy mocsok ebben a topikban ilyet írni, de atomstabil a T-s optika is.

Mi alá kell írás?

(#85965) denes44 válasza Laccoss (#85953) üzenetére


denes44
tag

Úgy értem, hogy nem akarom látni a lakásban az optikai kábelt, ezért felújítás során behúzok egy optikai kábelt előre a router és a lépcsőház közé, mint ezt általában szokták csinálni UTP és koax kábellel is.
Csak optikai kábel esetében kevésbé triviális, hogy problémázna-e a Digi a toldáson. Feltételezem legalábbis, hogy egy normál patch kábelt nem tudnának úgy bekötni, mint a saját fehér kábelüket, aminek csak az egyik végén van csatlakozó.
Egyre elterjedtebb már az optikai kábelezés, biztos vagyok benne hogy csináltak már emberek felújítás alatt optikai kábel előkészítést, legfeljebb még nem annyira triviális ennek a módja, mint réz kábeleknél.

(#85966) sziszi-fuszi válasza denes44 (#85965) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Miért nem csak a csövezést csinálod meg, és hagyod, hogy ők oda behúzzák a saját kábelüket? Megkíméled magad egy csomó problémától. Az ONT-től ugyis koax és utp megy tovább. (Vagy ha optikázni szeretnél a lakásban egészen az eszközökig, azt már neked kell műszakilag megoldani.)

Mi alá kell írás?

(#85967) INGJOKE válasza sziszi-fuszi (#85964) üzenetére


INGJOKE
veterán

Igen ezen elgondolkudunk majd még. Van egy magenta csomagunk a T-nél (2 mobil egy net és egy vezetékes telefon) A net 150-es lehet az felturbozzuk és megkérdezzük mibe fáj és külön egy tv-t a digitől. 🙂

(#85968) the.odzsy válasza INGJOKE (#85967) üzenetére


the.odzsy
aktív tag

Én Magenta nélkül is ezt csinálnám! :K

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#85969) dension


dension
csendes tag

Router: HUAWEI HG8245H
Előfizetés: CÉGES 1000 Mb + FIX IP
Admin felületre immár nem tudok belépni.
Eddig be tudtam. A jelszót természetesen elmentettem. Mindent beállítottam a routeren belül (IP range, WIFI, PortForwarding stb.). Szépen ment is a mai napig. Ekkor gond adódott a WIFI-vel, gondoltam belépek a routerbe és ellenőrzöm. Belépni nem tudok.

Router alján egyébként semmi nincs erről írva (semmi felhasználó név, jelszó, IP esetleg ha resetelnél mivel tudsz bejutni).

Hívtam a DIGI hibabejelentőt. A srác aki felvette eléggé rédekesen állt a problémámhoz (semmiképpen NEM ügyfélcentrikusan, legfőképpen elutasítóan). Elmondása szerint, reseteljek. Fentieket neki is elmondtam: rengeteg beállítás és szabály va benne, amiket routeren belül mentettem. Ezt mondta akkor sajnos így jártam, azokat újra fel kell vigyem. De ezért a DIGI semmilyen felelősséget nem vállal, ha nem tudok belépni ők BRIDGE módba teszik és rakjak utána egy routert (sajátot) állítsam be azt magamnak. Ők ilyet nem adnak, nem szolgáltatnak, nem vállalnak ezért felelősséget. Kértem mivel szerződéskötéskor nem ez lett megbeszélve, nem ezt mondták, vegyen fel panaszt. Nem nagyon akarta végül mivel ragaszkodtam hozzá, az volt a válasz idézem: "Ahogy gondolja...".

Összegezve:
- ügyfélszolgálat hozzállása előfizetőhöz: BOTRÁNYOS;
- ügyfélszolgálat probléma megoldáshoz való hozzáállása: BOTRÁNYOS, FELHÁBORÍTÓ
- ügyfélszolgálatról mai eset kapcsán vélemény: BOTRÁNYOS, FELHÁBORÍTÓ, GUSZTUSTALAN HOZZÁÁLLÁS, TELJES EGÉSZÉBEN NEGATÍV.

Problémám persze a reset után sem oldódott meg. TERMÉSZETESEN A FIATALEMBER AZT ELFELEJTETTE KÖZÖLNI HOL ÉS HOGYAN IS RESETELJEM EZT A FAJTA ROUTERT, DE RÁKERESTEM HOL IS A RESET GOMB, MEGOLDOTTAM.

Belépni változatlanul nem tudok, azzal a jelszó/felhasználói név párossal sem amit Ő mondott (user/digi).

Cégként 1 előfizetésem (2 szolgáltatás) van a DIGI-nél
Magánemberként: 5 előfizetésem (7 szolgáltatás) van a DIGI-nél.

Ahol ezeket igénybeveszem, hála az égnek van választék optikai szolgáltatás terén is, szolgáltató terén is.

Ha a DIGI-nek ilyen a hozzáállása az ügyfelekhez, mégha máshol valamennyivel drágább is váltani kényszerülök.

Jelenleg csalódott vagyok.

Aki tud segitsen kérem.

Lustaság az evolúció motorja!

(#85970) denes44 válasza sziszi-fuszi (#85966) üzenetére


denes44
tag

Igen valóban, teljes felújításnál ez lehet a leg járhatóbb, egy üres cső bekészítése.
Nálam viszont sajnos nem ez a helyzet, én egy meglévő helyre a saját lakásom iránt érzett türelemmel felvértezve be tudom húzni a kábelt, csak el kell mozgatni az előszobai beépített szekrényt, újra kell gipszkartonozni a bejáratnál, stb.
Ezt a szerelők nem csinálnák meg :)

Egyébként ahogy nézem, van a Digi anyaglistájában SC/ACP toldó, ezek szerint lehet hogy megoldható ha én behúzok egy gyári patch kábelt.

[ Szerkesztve ]

(#85971) Intruder2k5 válasza dension (#85969) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az ügyfélszolgálat javaslata teljesen jó volt, vegyél egy saját eszközt, a DIGI-s ONT-t pedig állíttasd át bridge módba. Még a saját magán LAN hálózatomat sem bíznám egy szolgáltatói eszközre, aminek a felügyelete nincs 100%-ig a kezemben, nem egy céges / vállalkozás informatikai rendszert.

(#85972) sziszi-fuszi válasza denes44 (#85970) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Szerintem ez nem fog menni, mert nekik az ONT-ig van minőségbíztosítási kötelezettségük. A te általad beépített optikai kábelről még az sem tudják ránézésre megállapítani, hogy mono- vagy multimódusú. Én tuti nem kötnék rá ilyen módon szolgáltatói eszközt. Ebben az esetben valahol a belépési pontnál elhelyezném az ONT-t, és onnantól tied a pálya.

Mi alá kell írás?

(#85973) Xelo válasza dension (#85969) üzenetére


Xelo
addikt

szerintem is igazuk volt, az ont-jük nem a tiéd, ha neked speciális elvárásaid vannak router funkciókkal kapcsolatban, és azt akarod hogy más (pl a digi) ne nyúlhasson bele a konfigodba, bizony sajátot kell beszerezni. :K

(#85974) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Ha csak bérlők vagyunk a lakásban, akkor milyen papír kell ahhoz hogy a tv szolgáltatást meg tudjuk rendelni. A neten azt láttam hogy egy év hűségre 3100 Ft az ára. Mennyi hűség nélkül? Milyen költségei vannak még a bekötésnek? :)

(#85975) denes44 válasza sziszi-fuszi (#85972) üzenetére


denes44
tag

Hogyne tudnák megállapítani :) A sima patch kábelről ránézésre a színéről megállapítod hogy SM vagy MM :)
De ha nem hinnének a szemüknek, minden normális helyről vásárolt patch kábel mellé adnak mérési jegyzőkönyvet.

(#85976) CirrMee válasza INGJOKE (#85974) üzenetére


CirrMee
addikt

Magadat tudd azonosítani (szig, lakcímkártya a címre).

[ Szerkesztve ]

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#85977) INGJOKE válasza CirrMee (#85976) üzenetére


INGJOKE
veterán

Albérlet lesz. (ha ezt nem érted Mo-n mivel jár akkor hagyjuk)
Nincs és nem is lesz lakcím kártyánk oda. :)

(#85978) canniball válasza INGJOKE (#85974) üzenetére


canniball
nagyúr

A 3100Ft a hűség nélküli ár, hűséget csak a 3in1 csomagra lehet vállalni (ekkor elengedik a bekötési díjat és az első havidíj felét).

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#85979) Intruder2k5 válasza INGJOKE (#85977) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#85980) INGJOKE válasza Intruder2k5 (#85979) üzenetére


INGJOKE
veterán

Ez jó kábeles tv szolgáltatáshoz is, mert műholdas szerepel rajta? :)

(#85981) Intruder2k5 válasza INGJOKE (#85980) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen láttam, de csak ezt találtam, jó lesz ez is. Legfeljebb az alsó részében kihúzzátok a műholdas szót.

[ Szerkesztve ]

(#85982) INGJOKE válasza Intruder2k5 (#85981) üzenetére


INGJOKE
veterán

Már csak egy kérdés maradt: mennyi példányban kell aláíratni a tulajjal? :)

(#85983) Intruder2k5 válasza INGJOKE (#85982) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Gondolom egy eredeti elég a DIGI-nek, magadnak meg ha szeretnél belőle, akkor fénymásolsz egyet.

Megjegyzem volt ismerős akinek az ingatlana a fia nevén van, megrendeléskor ezt korrektül közölte is telefonon az ügyfélszolgálattal, vele is kitöltették ezt a nyilatkozatot, és mondták, hogy majd a szerelő fogja kérni bekötéskor. Na azóta se kérte senki, kb. két éve DIGI előfizető.

[ Szerkesztve ]

(#85984) Dragon3000 válasza INGJOKE (#85982) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ez kell neked.

(#85985) MadMancs válasza INGJOKE (#85974) üzenetére


MadMancs
veterán

Hivatalosan van formanyomtatvány a tulaj hozzájárulásához, de elég a bérleti szerződés is.
Amit fentebb linkeltek az akkor kell ha Te akarsz a tulaj NEVÉRE szerződést kötni (tapasztalat).

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#85986) Dragon3000 válasza MadMancs (#85985) üzenetére


Dragon3000
veterán

A nyomtatvány, akkor kell, ha az albérletben a saját nevedre szeretnéd a szerződést, ha a tulaj nevére megy, akkor a tulajnak kell intéznie. Nekem is kellett a meghatalmazás, hogy az én nevemen legyen a szerződés.

(#85987) 4Grider válasza dension (#85969) üzenetére


4Grider
nagyúr

A topik összefoglalójában van egy pár, Digi 1000-hez ajánlott router. Cégként is mindenképp jobban jársz a használatukkal. Még másik szolgáltatónál is alap, hogy a céges LAN-t nem szolgáltatói eszközzel valósítjuk meg.

(#85988) denes44 válasza denes44 (#85975) üzenetére


denes44
tag

Közben találtam egy fotót a Digi által használt kábelről, az is G657A1 SM kábel, mint a standard sárga patch kábel, így szinte biztos hogy egy ilyenről levágva az egyik csatit, ugyan úgy meg tudják hegeszteni a lépcsőházban, mint a sajátjukat.
Írtam a Diginek, hogy járható-e ez a megoldás, vagy az, hogy ők előre odaadják a 25m-es pigtailt hogy behúzhassam.
Mindenesetre ha valaki csinált már hasonló perverzkedést, ne habozzon beszámolni róla, így fogok tenni én is, hátha a későbbiekben másnak is hasznosak lesznek ezek az infók.

(#85989) MadMancs válasza Dragon3000 (#85986) üzenetére


MadMancs
veterán

Mint írtam, tapasztalat hogy nem. Mielőtt bekötettem pár éve szülői házba megkérdeztem mi kell, amit Te linkeltél adta akkor ha én akarom de anyum nevére (rajta is van egyébként hogy arra meghatalmazás hogy nevében járjon el). Illetve adott egyet amit akkor kellett volna ha saját nevemre akarom, az egy nyilatkozat volt hogy hozzájárul hogy az ingatlanban távközlési szolgáltatást létesítsek. De húgom (albérletben lakik), 2 hete besétált a bérleti szerződéssel és megrendelte a szolgáltatást amit azóta be is kötöttek. Ennek annyi a feltétele hogy bérleti szerződés és a lakcímkártya egy helyre kell szóljon értelem szerűen.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#85990) CirrMee válasza INGJOKE (#85977) üzenetére


CirrMee
addikt

Tudom jól, mit írtam le, én sem saját lakásban vagyok előfizető.
Ha belegebedsz is, én is ebben az országban élek. Azt mondjuk nem én felejtettem ki, hogy feketézős albérlet, legálishoz ugyanis hozzátartozik az említett lakcímre bejelentkezős história. Bejelentetten minden esetben elég volt a lakcímkártya, ők utasították vissza a felhatalmazós levelesdit, mondván egy (évekkel ezelőtti) jogszabályi változás miatt egyszerűen nem kérhetnek el ilyen esetben.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#85991) sziszi-fuszi válasza denes44 (#85975) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Ez csupán példa volt. A korábbiakban leírtak miatt én akkor sem kötnék rá, mert csak a gondot okozza, ha valami nem stimmel. Csak és kizárólag az ONT mögé engedném a helyükben a saját hálózatot.
Látom később írtad, hogy megtaláltad a kábelük típusát. Én továbbra is fenntartom a véleményem, hogy nem fognak rákötni. De szeretnélek megkérni, hogy tájékoztass ha megérkezik a válasz. :)

Mi alá kell írás?

(#85992) microfonhead


microfonhead
újonc

Sziasztok! Nem tudok belepni a Fiberhome keszulekbe a dobozra irt user/digi parossal. Mar haromszor reseteltem, semmi eredmeny. Folyamatosan azt irja, hogy nem jo a jelszo. Paranormalis. Harom kulonbozo bongeszovel probaltam. Otlet?

(#85993) cof válasza microfonhead (#85992) üzenetére


cof
veterán

Ügyfélszolgálat. A reset le van tiltva, kár vele kínlódni.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#85994) BioNiCMaN


BioNiCMaN
addikt

Srácok!

Problémám:
Délelőtt a google.com-ot pingelve 30 körüli a pingem, most 200 körül van. Tud valaki valamit, hogy mi a ..... lehet?

[ Szerkesztve ]

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#85995) sziszi-fuszi válasza BioNiCMaN (#85994) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Valamiért más útvonalon éred a google-t.

Mi alá kell írás?

(#85996) viktorhu válasza INGJOKE (#85977) üzenetére


viktorhu
veterán

Ez nem automatikus velejárója a dolognak. Én bérlő és bérbeadó is voltam, és egyik esetben sem merült fel, hogy a bérlőm vagy én mint bérlő ne jegyeztethetnénk be a lakcímet.

(#85997) BioNiCMaN válasza sziszi-fuszi (#85995) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Akkor átfogalmazom. A speedtest.net-en délelőtt még 6ms, most 167...

Nem lehet köze a múltkori rongáláshoz? :U

[ Szerkesztve ]

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#85998) 4Grider válasza BioNiCMaN (#85997) üzenetére


4Grider
nagyúr

Azért nem valószínű, mert egy hegesztést akkor hagynak ott, ha jól sikerült.

(#85999) milan26


milan26
senior tag

Ez biztos buta kérdés... :)

Ha az ONT-ot Bridge módba rakatom, akkor a telefon még működni fog róla?

(#86000) Intruder2k5 válasza milan26 (#85999) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, működni fog.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.