Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85551) Márton válasza GoodSpeed (#85548) üzenetére


Márton
nagyúr

Ezt én is kérdeztem és válaszolt is rá tegnap.
Ám mivel csak telepítőset találtam, én inkább a portable nettraficot tettem fel, ami ráadásul ingyenes a DU-val ellentétben.

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#85552) snyper990 válasza Márton (#85543) üzenetére


snyper990
őstag

Nem szeretem az összeesküvés-elméleteket, de már majdnem elkezdtem gyanakodni a - szintén Chromium alapú - új Edge-re... :U

(#85553) Cunaja


Cunaja
addikt

Sziasztok!
Egy furcsa kérdés.
Esetleg másnál is előfordul, hogy mostanában totál belassult az optikai net?
Ami változás történt, hogy mindkét PC frissített 20H2 verzió-ra a WIndows10-nél.
Más változás nem volt.
A két gép asztali és más a hardver is.
A múlthéten még mértem 750 és 900Mbps most meg 185 és 310 között.
Mivel a 300-at meghaladja, hogy reklamáljak?
Ha másnál is van ilyen a windows update után, akkor meg Win hiba.
Most meg olyan is van, hogy néha 100-ra is leesik.
Mi az ördög van itt?
A Huawei ont nem lett piszkálva, se a kábel.
Saját router van Tenda AC10U AC1200 a Huawei bridge módban van csak.
Ötlet?
:R
Szerk.
A furcsa, hogy a WiFi sebeség 250, majdnem gyorsabb mint a Lan.
Lehet a Digi kütyüje halt be?

widcat: Visszaraktam a gyárit mindkét gépre , de akkor sem jó.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#85554) szaboi6512


szaboi6512
őstag

Nem frissítette a win a lan drivert véletlenül?
Tedd fel a gyártóit, hátha rendbe jön.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#85555) Cunaja válasza szaboi6512 (#85554) üzenetére


Cunaja
addikt

Bocsi, elirtam a neved.
Most annyit csináltam, hogy áramtalanitottam a Huawei-t, talán magához tér. Várok egy 5-percet és bedugom.
Amúgy a TV adás tökéletes.
Amikor a szerelő itt volt, azt mondta, hogy ilyen erős jelet még nem is látott. Mellettünk van a fejállomás.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#85556) tobi'' válasza Cunaja (#85553) üzenetére


tobi''
tag

Rányomsz óra melletti háló ikonra, "Hálózati és internetbeállítások", majd "Hálózat alaphelyzetbe állítása". Mikor windows verziót frissít, érdemes lehet rábökni mindig erre (ha korábban tweakelve volt a hálózati adapter pl. online játék miatt, akkor utána újra kell állítani mindent).

(#85557) Cunaja válasza tobi'' (#85556) üzenetére


Cunaja
addikt

Az is megvolt.
Bedugtam és nincs változás. :W
Most a WiFi is csak 80.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#85558) tobi'' válasza Cunaja (#85557) üzenetére


tobi''
tag

A windows updatének a teljes visszavonása gyorsan megvan időben, de net gond esetén az alaphelyzetbe állítás szokta orvosolni a problémát, így felesleges kör lenne szerintem.
Egyéb hiba lehet, ha valamilyen biztonsági szoftver fogja a netet, bár ennyire nagyon az sem szokta megfogni.
Amik szóba jöhetnek: utp kábel tesztelése (ha van kéznél egy teszter), az eszközök adapterjeinek tesztelése (ha van kéznél hasonló paraméterű adapter), illetve volt itt olyan nemrég akinek a router resetelése megoldotta a sebesség gondot (PPPoE adatok bekészít és ha szükséges akkor egy backup a routereden előbb).

(#85559) Cunaja


Cunaja
addikt

Adapter alapra.
Semmi változás.
Ezután leszedtem a SG TCP Optimizer alkalmazást és elindítottam.
Kiválasztottam az optimális beállítást, majd ok és reboot.

Magához tért a gép. Ugyan nem 900, de azért már valami. :) Érdekes a digi oldalán még mindig kuka.
Viszont a feltöltés nem éri el a garantált 200-at, ezért a Digi-t is felfogom hívni.
Később majd a másik gépen is kipróbálom.
:R a segítséget.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#85560) kontaku válasza Túzok22 (#85539) üzenetére


kontaku
tag

Szia! Köszönöm. :R
Bejelentettem, a szokásos 72 órán belül megcsinálják. Közben a telefon is megszakadt néha, mobilon kellet végül beszélnem velük. A központban látták, hogy időnként szakad a kapcsolat.

(#85561) tobi'' válasza Cunaja (#85559) üzenetére


tobi''
tag

szelessav.net mértem egyet 944,01/328,08, elveszett csomagok 0,04% (ált. 0,1% alatt szokott lenni)... ha jó géped van, mindenképp oda mérj!

(#85562) Márton válasza snyper990 (#85552) üzenetére


Márton
nagyúr

Egy utolsó adalék: az AVG vírusírtó is behúzza a kéziféket 40MB/sec-re, ha engedélyezve van a webvédelemnél a QUIC/HTTP3 vizsgálat.
Na de most már tényleg szárnyal :C

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#85563) kontaku válasza kontaku (#85560) üzenetére


kontaku
tag

És mostanra meg is csinálták. Úgy tűnik nem nálam volt a gond. Eltűnt a piros LOS led, de vagy 20-25 percig próbálkozott újra csatlakozni az ONT (POS villogott, majd újra kezdte).

(#85564) Cunaja válasza tobi'' (#85561) üzenetére


Cunaja
addikt

Mivel nem tudtam nyugodni és beégetni se akartam magam a Diginél, ezért alapra állítottam a routert. Kegyetlen változás történt jó irányba. :R a segítségeket.
Érdekes módon a Digi oldalán is rendesen mér. :Y
Kellemes hétvégét mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#85565) Túzok22 válasza kontaku (#85560) üzenetére


Túzok22
aktív tag

Az nagyon nagy baj. LOS led + internet és vez. telefon szakadozás = sérült optikai kábel. Nézd meg az optikai kábelt a lakásban. Nem lett valahol éles 90 fok-ban meghajlítva/megtörve?
Feszítőszálas optika megy be az ONT-ig, vagy aramid erősítéses patch?

[ Szerkesztve ]

(#85566) kontaku válasza Túzok22 (#85565) üzenetére


kontaku
tag

Már nem ég a LOS led. A padláson keresztül jön be az optika, feszítőszálas, nincs sehol élesen hajlítva. Az ONT előtt kb. 50 centivel van a fémszál elvágva. Jelenleg van internet meg TV is. Viszont a központból újraindították az ONT-ot, azóta nincs telefon. :W (Láttam hogy kialszik minden, és aztán visszajön, a telefon kivételével.) A központi újraindítás előtt még ment.
A PON, RF világít, és internet jön rendesen.
Ha volt is optikai szál sérülés, az házon kívül lehetett. Lehet a kötőtobozban szállt el valami.

[ Szerkesztve ]

(#85567) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Szüleimhez a héten bedobtak üzletkötős szórólapot, azonban legjobb tudomásom szerint a DIGI nem nagyon mozgolódik a környéken.
Lehetséges, hogy tévesen szórták végig az utcát, vagy van esetleg valakinek arról infója, hogy a XVII. kerületben a Cinkotai út - Kecel utca - Gátfutó utca - Liget sor területen folyamatban lenne kiépítés?

Köszönöm :R

(#85568) CirrMee válasza Jim74 (#85567) üzenetére


CirrMee
addikt

Tévesen nem szoktak dobálni, érdeklődni meg az ügyfélszolgálaton lehet.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#85569) canniball válasza Jim74 (#85567) üzenetére


canniball
nagyúr

Nálunk akkor szórták ki a marketinget amikor a gerinc kész volt és köthető volt a szolgáltatás.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#85570) Jim74 válasza CirrMee (#85568) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm :R. Honlapjukon még nincs fent az utca. Telefonon érdemes érdeklődni, vagy inkább személyesen?

(#85571) Jim74 válasza canniball (#85569) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi :R

(#85572) CirrMee válasza Jim74 (#85570) üzenetére


CirrMee
addikt

Ha van helyi ügyfélszolgálat, lehet ott próbálkoznék először, nálunk általában hasznosabb információt szoktak adni fejlesztésekkel kapcsolatban, mint a telefonos.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#85573) Jim74 válasza CirrMee (#85572) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi :R

(#85574) snyper990 válasza Márton (#85562) üzenetére


snyper990
őstag

Azt már nem is mertem akkor leírni, hogy az AVG-nél még a Windows Defender is jobb állítólag...

(#85575) Márton válasza snyper990 (#85574) üzenetére


Márton
nagyúr

Hát nem tudom, W7-en vagyok és okom van rá, de az itt offtopik.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#85576) kovacs.bencu


kovacs.bencu
újonc

Sziaszok!

Egy éve már küzdöttem a témával, de az interneten talált forrásokból sajnos nem jutottam előrébb, majd feladtam. Most találtam egy hasonló bejegyzést itt a fórumon, de a kérdező nem vitte tovább a témát, így nem találtam megoldást a történetre.

A problémám a következő:
DIGI 500-as csomaggal qBittorrent 0 feltöltést produkál (bár furcsa a dolog, mert miközben még lefelé töltöm az adott torrentet, megindul a feltöltés is közben, viszont csak feltötésnél meg sem mozdul).

Tűzfalamat Norton kezeli, ahol megnyitottam neki a 80as (TCP és UDP) portot, illetve azt a portot is, amely a kliensben be van állítva a bejövő kapcsolatokhoz (62348).
Olvastam olyan visszakérdezést az említett kérdezőnek, hogy a WAN IP cím 100.-al kezdődik-e, nálam így igaz a dolog.
Canyouseeme.org pedig hibát jelez ha 80-as porttal ellenőrzök, tehát valahol itt lehet a dolog nyissa.

Ha előről szeretném kezdeni, akkor hol érdemes elindulni ennél a problémánál?

(#85577) szaboi6512 válasza kovacs.bencu (#85576) üzenetére


szaboi6512
őstag

Natolva vagy.
A szolgáltatódtól kérd a nyilvános IP címet.
Akkor már rendben lesz.

[ Szerkesztve ]

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#85578) kovacs.bencu válasza szaboi6512 (#85577) üzenetére


kovacs.bencu
újonc

Mármint kérjem, hogy legyen nyílvános az IP címem, vagy van egy nyílvános IP-m amit be kell állítanom router beállításokban staticnak?

Köszi, közben megtaláltam GY.I.K.-ben a megoldást!

[ Szerkesztve ]

(#85579) Túzok22 válasza kontaku (#85566) üzenetére


Túzok22
aktív tag

Szerintem jelentsd hibára a 1272-n, hogy nincs telefonvonalad. Lehet, hogy valamit elbaltáztak az ONT újrakonfigurálásakor.

(#85580) Xelo válasza kovacs.bencu (#85578) üzenetére


Xelo
addikt

hívd fel őket hogy szükséged van a nyilvános ipre

(#85581) TeeJay válasza kovacs.bencu (#85576) üzenetére


TeeJay
félisten

Torrentre nem 80-as portot használjuk hanem 50ezer felett egy fixet. Legyen 50000 amit nyitsz, az legyen a torrent kliensben is beállítva és azzal teszteld a canyouseeme oldalon is

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#85582) RedSwallow


RedSwallow
tag

1,5 hónapja kötötték be nálam FTTH-t Budafokon, a bekötésre sokat vártam, de a szolgáltatás szuper még jóváírást is kaptam. Az első számla nem stimmelt megreklamáltam. Sajnos az a tapasztalatom, hogy 1-2 hónap is eltelik mire válaszolnak e-mailre. A téma összefoglalóban is e-mail küldést javasolnak.

Tegnap felfedeztem a jobb alsó sarokban az online üzenetküldő felületet a digi-hu-n és pár óra alatt válaszoltak, szóval csak ezt fogom használni ezután. Lehet csak nekem új, jobban kiemelhetnék pl. ügyfélkapun már előre kitöltött adatokkal.

(#85583) kontaku válasza Túzok22 (#85579) üzenetére


kontaku
tag

Köszi. Persze, bejelentettem tegnap reggel. Én is arra gondoltam, hogy valamit elállítottak, miután az első problémát elhárították. Ma reggel 9:30-ra csinálták meg a telefont.

[ Szerkesztve ]

(#85584) herdsman12 válasza RedSwallow (#85582) üzenetére


herdsman12
őstag

Marad valami nyoma a beírásnak, küld másolatot a megadott email címre?

[ Szerkesztve ]

(#85585) Zwodkassy


Zwodkassy
senior tag

Ennél a szuper cégnél, hogyan lehet hibát bejelenteni?
Hívom a 1272 számot, elbarangolok a menüben a hiba bejelenteshez, és csak várok, várok, és várok 😭

(#85586) Márton


Márton
nagyúr

1 hete mióta ftth van, a tv adásokban 1-2 percenként jön 2-3 frame-nyi hibás, széttöredezett jel. Pont egy pislogásnyi időre. Fttb esetén nem emlékszem ilyenre. És mindegyik csatornán. Gigabit megvan, telefon is megy rendesen. #ezmiez?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#85587) mpo válasza Márton (#85586) üzenetére


mpo
veterán

FTTB-nél volt ilyen, a jelerősség nem volt jó, állítottak rajta.

Ha érted, akkor már elavult.

(#85588) Márton válasza mpo (#85587) üzenetére


Márton
nagyúr

Fehér Huawei ONT, azt elfelejtettem írni. És ftth óta :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#85589) 4Grider válasza Márton (#85588) üzenetére


4Grider
nagyúr

FTTH-ra való áttéréskor leggyakoribb hiba, hogy a lakásba került leválasztó egyes tv-knek túl erős jelszintet állít elő. Állítható csillapítóval vagy osztó beépítésével esetleg erős jelszintre nem érzékeny tv használatával ez gyorsan orvosolható.

(#85590) Márton válasza 4Grider (#85589) üzenetére


Márton
nagyúr

Igazából meg van osztva a koax a 2 szoba felé.
A tv-m egy 3d-s 4k tv, nem cserélném.
Lehet a tv-t mondom inkább le, úgysem nézem a sok reklámot..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#85591) 4Grider válasza Márton (#85590) üzenetére


4Grider
nagyúr

A legegyszerűbb az állítható csillapító. Gyönyörűen beállítható vele a tv számára kívánatos jelszint, de ha nem kell tv, minek költenél rá...

(#85592) Márton válasza 4Grider (#85591) üzenetére


Márton
nagyúr

Amíg volt Mini csomag, jól elvoltam. Elvették, mentem a közszolgálatira. Rájöttem, az is elég. Aztán ha most ez is megszűnik és csak fullos lesz, már lehet nem is kérem :B De azért a dolog háttere érdekelt.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#85593) mpo válasza 4Grider (#85591) üzenetére


mpo
veterán

Az FTTB-nél a lépcsőházi dobozban tudták szabályozni.
Ha FTTH lesz, akkor csak az a megoldás van, amit írtál?
A kapott készülékeknél nem lehet szabályozni?

Ha érted, akkor már elavult.

(#85594) Veron


Veron
őstag

Nem rég kézhez kaptam a fehér modemet/ONT-ot.
Tényleg ennyire gagyi, mivel nem lehet szinte állítani semmit, vagy csak én vagyok béna? 5Ghz wifit, wifi jelszintet szeretnék beállítani, esetleg >32 wifi eszközt használni.
Vodánál ezeket mind be lehetett állítani. :U

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#85595) mpo válasza Veron (#85594) üzenetére


mpo
veterán

2,4 GHz van, 5 GHz nincs.
Ha kell, akkor egy saját router kell, ONT meg bridge módba.

Ha érted, akkor már elavult.

(#85596) kontaku válasza Zwodkassy (#85585) üzenetére


kontaku
tag

Nyugi, 5-7 perc után felveszik. :DDD (Nekem kb. 10 perc volt, mire el tudtam intézni a bejelentést.) És, ha szerencséd van, amikor kijavítják a hibát, csinálnak egy másikat. Lásd, előzményeket, én hogy jártam.

(#85597) Zwodkassy válasza kontaku (#85596) üzenetére


Zwodkassy
senior tag

Nekem másfél órába került 😭

(#85598) nubreed


nubreed
veterán

Sziasztok! Fót és Pécel környékén van központi hiba, ezt már a call centerben be is mondja az automata. Nagyon gáz mert home officeban vagyok így viszont nem tudok dolgozni, nincs net (se tv, se telefon, de az most nem érdekel). Tud itt bárki bármit hogy mi a hiba oka és kb mikorra várható a javítás?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#85599) Dragon3000 válasza nubreed (#85598) üzenetére


Dragon3000
veterán

Vagy nincs itt a fórumon belső ember vagy csak nem veszélyezteti a munkáját, így nem is fogsz ezekre választ kapni. Érdeklődj telefonon, ott talán többet tudnak mondani.

(#85600) iMaverick válasza nubreed (#85598) üzenetére


iMaverick
addikt

Szia! Nem b@szogat@skepp, de ha home office van odahaza és a net ennyire húsba vágó, akkor nem kellene valami "alternatív" netkapcsolatot beélesítened? (Mobilnet...) Vagy akkora tömegű adattal dolgozol, hogy ez nem lehetséges?

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.