Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86351) milan26 válasza st3v3np3t3r (#86350) üzenetére


milan26
senior tag

Driver hiba is lehet.

(#86352) milan26 válasza Hyder11 (#86345) üzenetére


milan26
senior tag

Én dualbootos gépen jártam így, wines qbittorrent lockolta a letöltéseket vagy a HDDt. Esetleg a partíciôs táblát átformázhatod ext4re, lehet segít.

(#86353) garga01 válasza viktorhu (#86335) üzenetére


garga01
senior tag

Köszi, akkor marad a jelenlegi felállás. A fritzboxon van analóg telefon "bemenet" is, akkor rá lesz kötve és az osztja tovább (a rákötött analóg telefonok között is lehet hívást indítani, illetve saját appon wifin is lehet telefonálni vele, azért kell).

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#86354) snyper990 válasza milan26 (#86352) üzenetére


snyper990
őstag

Dual bootnál Win10-ben érdemes kikapcsolni a gyors rendszerindítást, mert ha jól tudom azzal mountolva hagyja az általa használt/látott partíciókat, így a másik oprendszer nem fér hozzá

(#86355) milan26 válasza snyper990 (#86354) üzenetére


milan26
senior tag

Köszi!

Látni látta, csak tölteni nem tudott rá. Inkább a qbittorrenttel lehetett baj, delugeval nem volt ilyen, csak azon meg nincs normális kereső. Mindegy, már elengedtem a linuxot, időnként rámjön. Mindig kicsit jobb, mint évekkel azelőtt, de mindig van valami, amit nem bírok benne elviselni. :)

(#86356) Dragon3000 válasza milan26 (#86355) üzenetére


Dragon3000
veterán

Dualboot esetén, ha a win10 korlátozza a meghajtóhoz a jogokat, akkor miért a qbit lenne a hibás?

(#86357) milan26 válasza Dragon3000 (#86356) üzenetére


milan26
senior tag

Azért gondolom, mert más klienssel nem volt probléma. Mindkét rendszeren deluge és enjoy. :)

Igaz, hogy én a figyelést is beállítottam. Lehet, ha más torrenteket használnak, akkor nincs gond.

[ Szerkesztve ]

(#86358) kakuk.tamas


kakuk.tamas
addikt

Sziasztok!

Friss (1 hetes) koaxos (FTTH) 1000/300as net. A garantált 300/75 helyett, 70/90 és 120/140 között szoktunk mérni mint kábelen mint wifin (5GHz-en).
Mi a teendőnk? Digis témában nem vagyok otthon, nem tudom, hogy náluk hogyan megy...

Válaszukat előre is köszönöm!

Tamás

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#86359) st3v3np3t3r válasza kakuk.tamas (#86358) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

FTTH az optika, hogy jön ide a Koax?

Esetleg a routerről tudnál írni némi infót?

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#86360) kakuk.tamas válasza st3v3np3t3r (#86359) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Gecc, tényleg, sry, bekavart a kábel. Optika. :R
Huaweis router van.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#86361) Dragon3000 válasza kakuk.tamas (#86360) üzenetére


Dragon3000
veterán

Mi a típusa?

(#86362) CirrMee válasza kakuk.tamas (#86360) üzenetére


CirrMee
addikt

Routert kihagyni, kábellel csatlakozz közvetlenül az ONT megfelelő portjára, Speedtest CLI mérés a Digi szerverére.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#86363) kakuk.tamas válasza Dragon3000 (#86361) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

[ Szerkesztve ]

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#86364) snyper990 válasza milan26 (#86355) üzenetére


snyper990
őstag

Én mikor ssd-re cseréltem a hdd-met, friss Win10 és friss Linux Mint telepítéssel utóbbi alól nem értem el az adat partíciómat, amíg ki nem kapcsoltam a fent említett Windows funkciót. Nem hiszem, hogy torrent kliens bezavart volna, nem szokott automatikusan elindulni, nem torrentezek annyit.
Én meg annyira megszerettem a Mint-et, hogy már csak a lustaság tart vissza a Windows partíció beszántásától, azt sem tudom, mikor bootoltam be utoljára. Életemben nem szívtam még ilyen keveset egy oprendszerrel sem. Persze minden megszokás kérdése, meg az, hogy amire az adott felhasználónak szüksége van, arra van-e normális linuxos alternatíva. De egyre több mindenre van, sőt, a Microsoft is egyre több mindent fejleszt Linuxra is. Na de ez már nagyon off

[ Szerkesztve ]

(#86365) st3v3np3t3r válasza kakuk.tamas (#86360) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Ha az amit a digi ad alapból, az egy f0s, ezt egy digis ügyintéző mondta.
Az ONT-t Bridge módba kell rakatni az Üfsz-en és javasolt saját router használata

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#86366) Dragon3000 válasza kakuk.tamas (#86363) üzenetére


Dragon3000
veterán

Azt írtad, hogy wifi 5GHz, ez a szolgáltatói eszköz csak 2,4GHz-et tud, így valahol tévedés van.

(#86367) CirrMee válasza Dragon3000 (#86366) üzenetére


CirrMee
addikt

Plusz nem a routerről csinált képet... :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#86368) Gerzsi válasza kakuk.tamas (#86358) üzenetére


Gerzsi
tag

Nálunk is ugyan ez a helyzet... történt valami előre lépés?

(#86369) TeeJay válasza st3v3np3t3r (#86365) üzenetére


TeeJay
félisten

Nem f*s csak fapados
50+ egyedül élő néniknek bácsiknak tökéletes sőt még basic usernek is szintén
hiszen 2antennás 2,4GHz N wifije egész jó persze ha megelégszel azzal hogy 1 antennás klienssel jó ha 40-50megabitet el tudsz érni 2antennással 80-100 is meglehet
Erre jó és annyira nem fikáznám pláne hogy kábelen ez is átviszi a gigás netet simán

Akinek ez nem elég az bridge mód + saját router de akkor se wifin mérje már az 1000-es netet :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#86370) st3v3np3t3r válasza TeeJay (#86369) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Konkrétan, hogy f0s,azt az ügyintéző mondta. Én nem tudom milyen, nálunk még csak FTTB van, az FTTH-ra 1.5éve várunk. Az optikai kábel meg elosztó már itt van,de a szolgáltatás sehol.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#86371) TeeJay válasza st3v3np3t3r (#86370) üzenetére


TeeJay
félisten

Voltam már nálunk a telepen vagy tucatnyi helyen beállítani és a Huawei szerintem a jobbik fajta ONT.
2helyen routerként ment és wifi-ben teljesen korrekt volt 2antennás telóval és a 35nm panelt simán lefedte. A többi előfizetőnek bridge módban volt és betonstabil nem melegszik tökéletesen jó.
Július 28óta vagyok FTTH-n nekem is ilyen ONT van, kapja 24/7-ben az áldást de semmi gondja nem volt soha.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#86372) st3v3np3t3r válasza TeeJay (#86371) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Elhiszem. Ez a kijelentés már nagyon régi, azóta újat nem hallottam, csak most tőled. Azt tudtam, hogy célszerűbb saját routert hasznàlni.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#86373) predakon


predakon
őstag

Sziasztok, pénteken kötik be hozzánk a panelbe az optikai szálas netet. Mi leszünk az első lakás ahova telepítik. Jelenleg a nappaliban a fő kábelcsatornában jön ki az utp kábel, a kérdésem az lenne, hogy az optikai szálas net kiépítésénél a kedves kollégák hol hozzák be az optikát? Mi a képítés menete egy panelben? Minden tapasztalatot megköszönök.

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#86374) Met válasza predakon (#86373) üzenetére


Met
nagyúr

Oda húzzák az optikát ahova kéred, a végére rádugnak 1 esetleg 2 eszközt aminek kell 220.
Azt is lehet hogy ha pl. az előszobába lép be a lakásba a mostani utp, akkor oda állnak ki az optikával és használják a mostani bent lévő UTP-t.
Viszont így akkor oda kell 220-at vinni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#86375) dragonseek


dragonseek
csendes tag

Sziasztok!

Digi az elmúlt hónapokban letiltotta a kábeles internet előfizetésemnél a 445-ös portra bejövő kapcsolatokat. Van egy Samba (SMB) képes NAS-om, eddig a 445 átirányításával tettem elérhetővé saját képeket, dokumentumokat magam és rokonok számára távolról. (Samba v2, jelszó védett, mindenkinek saját fiókja van, aki csatlakozni akar).

Írtam az ügyfélszolgálatnak, megerősítették, hogy a portot szándékosan blokkolják és az ÁSZF C melléklet 3.1-es pontjára hivatkoznak, mi szerint a port tovább nem részletezett hálózatbiztonságot veszélyeztető tényező.

Mit kell nekik ilyenkor írni, hogy észhez térjenek? Vagy menjek az NMH-hoz, ha szeretném a NAS-omat távolról is elérni?

Sima, dinamikus IP-s, lakossági előfizetés, a NAS-nak van saját szolgáltatása, ami egy felhasználói fiókhoz kötött DNS-es keresztül elérhetővé teszi az IP-t a távoli csatlakozóknak.

(#86376) Gerzsi válasza dragonseek (#86375) üzenetére


Gerzsi
tag

kirakni SMB nem valami biztonságos... a legjobb megoldás az lenne ha vpn-en csattánának hozzád és onnan elérnék az SMB-t.

(#86377) woodworm válasza dragonseek (#86375) üzenetére


woodworm
veterán

Fordítva ülsz a lovon, éppen téged próbálnak észhez téríteni. Mehetsz panaszkodni bárhová, nyilvánvaló biztonsági kockázatot okozó megoldás használatára nem fogják kötelezni a szolgáltatót.
Üzemelj be egy vpn szervert!

(#86378) tunkiih


tunkiih
őstag

Sziasztok! A mai nap vasaroltam
egy Xiaomi AX1800 routert. Valakinek sikerült beállitani már Digi mellé? TP linket cserelném, de kezdem
feladni hogy nincs net. Privátban ha valaki segitene megköszönném, Kiakaszt ez a kinai UI :D :R

(#86379) Xelo válasza tunkiih (#86378) üzenetére


Xelo
addikt

szia! nekem xiaomi ax6 van, ami tied újabbik változata és pöpec minden. ha van android telefonod, szerintem a legjobb ha arról állítod be a dolgot kezdésnek. töltsd le ezt az apk-t, ami újabb mint az ami az európai play storeban elérhető (a legfrissebb kínai verziós apk fordítása angolul), majd ezzel próbáld setupolni. ha úgy se megy írj egy privátot és próbálok segíteni. ;) a digis router ugye bridge módban van?

[ Szerkesztve ]

(#86380) Ba cy lus válasza tunkiih (#86378) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Már komolyan én sem értem, mi van a digivel. Nemrég cseréltem le a több mint 3 éves Asus RT-N56U routerem, mert egyszercsak elment a netkapcsolat belőle. Reseteltem többször is, stb., hiába. Közvetlen PC-re dugva volt internet.

Vettem egy Tp-Link Archer C6-ot szombaton. Azzal elsőre jó volt minden, egészen mostanáig. Most itt vagyok a 2 napja vett új routerrel, ami pontosan ugyanazt a tünetet produkálja, mint a lecserélt (nem dobtam ki amúgy azt sem), itt is közvetlen a PC-be dugva bezzeg van net. A router webes kezelőfelületét csak telefonon keresztül érem el, a kiosztott ip címre csupa 0-t ír, újracsatlakozásra mintha immunis lenne.

Most ilyenkor mi van? :F

(#86381) dragonseek válasza woodworm (#86377) üzenetére


dragonseek
csendes tag

Titkosított SMB 3.1.1-ről hallottál már? Ha az Azure-nak elég biztonságos publikus SMB elérésre, talán otthonra is jó lesz.
A VPN remek, de nem fájlmegosztásra való, te mikor VPN-eztél be utoljára bármilyen felhő alapú tárhelyszolgáltatáshoz?

(#86382) tunkiih válasza Xelo (#86379) üzenetére


tunkiih
őstag

Megoldódott! Sokadik próbálkozásra a PPOE részen átmentem.. nem is értem! Na mindegy, hibátlan minden! Köszönöm Xelo! :C

(#86383) Xelo válasza tunkiih (#86382) üzenetére


Xelo
addikt

:R

(#86384) Geth válasza dragonseek (#86381) üzenetére


Geth
addikt

te mikor VPN-eztél be utoljára bármilyen felhő alapú tárhelyszolgáltatáshoz?
Én minden munkanap.

(#86385) dragonseek válasza dragonseek (#86381) üzenetére


dragonseek
csendes tag

Most látom, hogy volt egy typo az eredeti kérdésemben, v3, nem v2 az SMB. A v2 tényleg deprekált, a v3 mandatory encryptionnel nem. Elnézést kérek.

Visszakanyarodva a kérdéshez: lehet az NMHH-n kívül mással meggyőzni a Digit, hogy ne akarja maga megszabi az előfizető életét? Jelent magára a Digi hálózatra nézve biztonsági problémát, ha forwardolják a 445-öt? Ismét kiindulva az Azure Files-ből, elég érdekes lenne.
https://docs.microsoft.com/en-us/azure/storage/files/storage-files-introduction

(#86386) milan26 válasza dragonseek (#86385) üzenetére


milan26
senior tag

FTP nem jó? Vagy képekhez videókhoz plex?

(#86387) dragonseek válasza milan26 (#86386) üzenetére


dragonseek
csendes tag

Az átlag rokon nem ért az FTP-hez vagy nem akar szórakozni plex-szel. Az SMB támogatott Windowson, Linuxon, BSD-n és iOS-en is, pofon egyszerű felhúzni és natívan integrálódik az adott platform file rendszerébe. Van, aki 20 éve rendszergazda és meg tudná oldani, meg van a 80 éves nagyanyám, aki kb. annyit tud, hogy megnyisson egy parancsikont az asztalon és böngésszen az alapértelmezett Windows fájlnézegetőben.
Egyébként köszönöm a javaslatokat és a segítséget, de én továbbra sem értem, hogy pontosan miért tiltja le a Digi a 445-öt, gyakorlatilag indoklás és értesítés nélkül. Egyik nap még megy, másik nap nem, ez így nem kifejezetten kóser.

(#86388) krapulax7


krapulax7
csendes tag

Sziasztok, bocsánat, ha volt már téma, de nem találtam. A Digi nálam is behúzott optikát és a HG8143A5 routert kaptam. Azóta nem megy az Apple eszközökön a Facetime (lényegileg minden más Wifin, 4G-n megy, csak az új routeren keresztül nem). Annyit már tettem,h kivetettem magam a NAT-olásból, most már Wan-nál 81.0.x.x IP-m van, de avval sem megy. Nem építi fel a kapcsolatot, a kicsörgésig sem jut el. Előre is köszi, ha tudtok vmit ajánlani :)

(#86389) 4Grider válasza dragonseek (#86385) üzenetére


4Grider
nagyúr

Igen jelent.
Fél Észak-Amerika, Dél-Amerika, Távol-Kelet, Balkán és Oroszország azt keresi, hogyan juthat hozzáféréshez különböző szolgáltatásoknál. Én egy kis forgalmú (napi 1000 e-mail >) levelezőszerveren napi kb. 200 ip címet tiltok legalább egy hétre a próbálkozásokat figyelő szoftverekkel. És egy hét után ugyanazok a botok újból próbálkoznak, ezúttal másik jelszóval, esetleg egy másik ip címmel/címtartományból. Hihetetlen erőforrás áll erre rendelkezésre a világban. A megszerzett hozzáféréseket néhány órán belül ellenőrzik és eladják. Fájlszervereken a legújabb zsarolóvírusok terjesztőállományain kívül, amit el tudsz képzelni, minden elhelyezhető. Itt az a kérdés, hogy mennyi idő amíg észreveszed, hogy felnyomtak. A Digi szempontjából pedig az a kérdés, hogy emiatt csak egy-egy publikus ip-jét, vagy esetleg egy teljes tartományt tesznek ilyenkor feketelistára, illetve hány hatóság fogja a munkatársaikat zaklatni, majd utána persze téged. És logikusan te nem fizeted meg a havidíjjal azt, hogy a feketelistákról vakargassák a tartományaikat, vagy hogy a hatóságok órákra lefoglalják az L2, esetleg L3 munkatársaikat.
Szerk.: Jut eszembe: A lakossági előfizetéseken lehet már szervert üzemeltetni? Mert régen ennek tiltása minden szolgáltató ászf-jében benne volt.

[ Szerkesztve ]

(#86390) milan26 válasza 4Grider (#86389) üzenetére


milan26
senior tag

Én nem értek ehhez ilyen szinten, de a többi protokoll miért kevésbé veszélyes?

(#86391) 4Grider válasza milan26 (#86390) üzenetére


4Grider
nagyúr

Tudtommal egy csomó kevésbé biztonságos protokoll-t néznek. Pl. ott az smtp(25).

(#86392) dragonseek válasza 4Grider (#86389) üzenetére


dragonseek
csendes tag

Amit elmondtál, miért nagyobb kockázat a 445-re, mint a telnet, ssh, rsync, FTP vagy TFTP (nem SFTP) portokra? Ezek ugyanis mind nyitva vannak.

[ Szerkesztve ]

(#86393) milan26 válasza 4Grider (#86391) üzenetére


milan26
senior tag

De azt sem értem akkor, hogy mit gondolnak, mire kell a gigás net. Híreket olvasni? Ennyi erővel letilthatnák a torrentet is, meg a levelezést. Nálunk a volt cégemnél fekete listára kerültünk, pedig még csak nem is saját levél szerver volt, hanem hostingolt. Jó eséllyel onnan jött. A gépek lehetnének akár linuxosak is, amin azért jóval kisebb eséllyel terjed bármi. Mindkét félnek igaza van valahol szvsz. Javíts ki, ha tévedek, tényleg csak gondolkozok, nem értek ennyire hozzá.

(#86394) dave182


dave182
senior tag

Sziasztok, digi optikai netnél szeretném a digi routert lecserélni, a keret kb 50k... mit tundátok javasolni? Főleg wifi használatra kellene kb 80nm-es téglaházba..

(#86395) 4Grider válasza dragonseek (#86392) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ezzel kapcsolatban szerintem nem engem, hanem hozzáértőbbeket kell megkérdezzél.
Az biztos, hogy azokhoz a szolgáltatásokhoz próbálnak hozzáférést szerezni, amit utána könnyű felhasználni valamilyen támadás kivitelezésére, vagy egy új féregvírus, ransomware, vagy csak spamek millióinak elküldésére.
Megnézted, hogy benne van-e még az egyéni előfizetői ászf-ben a szerverüzemeltetés tiltása?

(#86396) 4Grider válasza dave182 (#86394) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem tudod, max. bridge módba tudod tetetni, és mögé saját routert tenni.
A topik összefoglalójában vannak az ajánlott routerek, meg a milyen routert topikéban.

(#86397) milan26 válasza milan26 (#86393) üzenetére


milan26
senior tag

Vagy gondolok pl arra, hogy weboldalt üzemeltetek egy távoli szerveren. A Diginiek az ugyanúgy külső fél, simán lejöhet onnan is bármi. Jó eséllyel persze azok a szerverek védettek, olyanok védik, akik elvileg értenek hozzá, ellentétben velem Vérpistikével, de ezt honnan tudhatja?

(#86398) dave182 válasza 4Grider (#86396) üzenetére


dave182
senior tag

Ez azt jelenti, hogy veszek egy router-t, telefonálok diginek, hogy tegyék bridge-be, majd egy ethernet kábellel összekötöm őket és az új router-en beállítom a wifi-t? Ebben az esetben az eredeti router mindegy melyik portjába kötöm az újat? A többi port is használható marad, vagy csak az új?

(#86399) milan26 válasza dave182 (#86398) üzenetére


milan26
senior tag

Az ONT valamelyik gigabites LAN portját kell összekötnöd az új router Wlan portjával, és az új routerben beállítgatnod a ppoe kapcsolatot, egyebeket. Persze akkor, ha FTTH területen vagy.

(#86400) 4Grider válasza dave182 (#86398) üzenetére


4Grider
nagyúr

Azt jelenti.
A bridge módba tett eszköz nem routol, így csak egy portja használható, az is csak modemport (behívni lehet rajta).

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.