Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86101) Borisz76 válasza Ivy.4.Ever (#86100) üzenetére


Borisz76
veterán

Kábeleket ellenőrizd.
Gyanús a 100 sebességhatár.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#86102) Dragon3000 válasza Ivy.4.Ever (#86100) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ha több portot is használsz a huawei-en, akkor a legtöbb esetben csak az egyik gigabites a többi csak 100Mbites, illetve a kábeleket is ellenőrizném, na meg a gép lan részén meg tudod nézni, hogy milyen kapcsolattal megy 100Mbps vagy 1Gbps.

(#86103) mforce válasza wwenigma (#86097) üzenetére


mforce
csendes újonc

Köszi a segítséget, csak újra kellett indítanom. Másnap este értem haza, mikor a kommentet írtam és csak lestem, hogy még mindig 100mbps. Este 9kor a speedtest 600mbps/300mbps-t hozott.
Xiaomi ax1800 routerem van, tehát az nem lehet gond. A garantált az jön, de azért nem vagyok elragadtatva. Ha hosszú távon ilyen, akkor lehet jövőre bepróbálkozok a Telekommal, teljes csomagban. Főleg, hogy ott nem 4 hónap szenvedés mire rendesen bekötik. Mert 1000mbps-t rendeltem, csak rossz munkalap miatt 100mbps-t kötöttek. Aztán rá 3 hónapra most sikerült átkötni a jóra. 2 panasztétel telefonon és 3 látogatás az ügyfélszolgálaton meghozta az eredményt.

(#86104) 4Grider válasza mforce (#86103) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nekem is volt Xiaomi routerem, és emlékeim szerint hol 940, hol 500-600 Mbps közötti értékeket mértem vele hosszú ideig. Amióta brand-et váltottam, stabilan 940 Mbps körüli értékeket mérek. Nálam pl. egy csomó mindent ki kellett rajta kapcsolni, még arra is érzékeny volt, hogy a notebookon bekapcsolva maradt-e a wlan (vezetékes kapcsolat mellett).
Ja, és a cli vagy alkalmazásos sebességmérés a mérvadó, nagy tartalékokkal bíró szerver felé (pl. antenna hungária). Időnként még a Telekom irány is leterhelt, mert az ő előfizetőik is méregetnek bőszen.

(#86105) mforce válasza 4Grider (#86104) üzenetére


mforce
csendes újonc

És ax1800 vagy régebbi 3-4 pro, stb.?
mert ég és föld
Applikációval lett tesztelve és Antenna Hungárián

[ Szerkesztve ]

(#86106) 4Grider válasza mforce (#86105) üzenetére


4Grider
nagyúr

3G volt.
A bivalyerős új TP-Link routerek között is van ilyen. Vagy fixen 500-600 között nat-olnak, vagy full sebességgel (akkor sem nagy cpu és memória terheltséggel). Gyere rá, hogy ez miért van így. Szóval maradtam egy megbízható márkánál.
Amúgy ha egy kicsit belegondolsz: Nem lehet ftth-t úgy kiterhelni, hogy stabilan 600 Mbps körüli értéket mérj. Annak ugrálnia kellene a pillanatnyi terheltségtől függően 200 és 930-940 Mbps között. Ha stabilan kevesebbet mérsz, az csak a te oldaladon lévő probléma lehet. Ezen kívül csak egyetlen dolog képzelhető el: a szolgáltató a pppoe kapcoslatodat fixen ilyenre állítja. Utóbbit elképzelhetetlennek tartom, mert nem fizetik meg annyira az alkalmazottaikat, hogy ez ne kerüljön ki cégen kívülre. Az pedig óriási bukta lenne, gyakorlatilag feladhatnák a hazai piacot, annyira rájuk szállna az nmhh. És hidd el, ugrásra készen áll nem egy hazai befektető, aki alig várja, hogy a Digi vezetékes üzletága eladásra kerüljön. Szóval ilyesmit nem kockáztat a Digi, mert azonnal bukna.

(#86107) zoli62


zoli62
addikt

DOWNLOAD TEST ERRORA socket error occurred during the download test. A firewall could be blocking the connection or the server might be having some issues. Please try again later.

Alternatively, check out our free Speedtest for Desktop apps for more reliable testing. Tegnap 10 óra tapasztalom ezt a speedtest.net sebességmérés után. A letöltések megszakadnak, egyes oldalak lassan töltődnek be. Az ügyfélszolgálatt szerint a natolt IP címekkel van gond. Egy hete szerdán mértek nálam a helyszínen, és utána két nappal 900 Mbs letöltési sebességet mértem, azóta nálam semmi nem változott. Mire utalhat ez a hiba?

(#86108) CirrMee


CirrMee
addikt

Speedtest appot orba-szájba erőltető jómunkásembereknek ismét egy kis adalék:

Okoskodóknak:
-nem, nincs teljesítmény probléma, egy Ryzen 2600X @4.05GHz gépen készült (lásd adatlapom), a nagyobbik szám amúgy is FF alatt mért érték, ahol eleve nagyobb kakaó kell a gigabit eléréséhez
-több mérést is csináltam, csak a legdurvábbat raktam ide, de még a legjobb esetben is 350 volt a difi
-pár napja újra húzott, vásárolt win10 pro.

Most már ideje lenne elengedni ezt a " speedtest appal mérj, mert az tuti jó" maszlagot.

[ Szerkesztve ]

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#86109) Invader Cent


Invader Cent
csendes tag

A héten nálam is bekötötték az FTTH-t (ZTE F618 router). Minden rendben is van, 3 kérdésem lenne.

1. Az normális, hogy a WLAN interfészen a Discarded Sending Packets folyamatosan emelkedik? Jelent ez valamit?

2. TV előfizetésem nincs, de a CATV led folyamatosan világít, ez normális? Nincs tévém, hogy kipróbáljam. :)

3. IPv6 ezen az eszközön működik? Elvileg van valamiféle IPv6 beállítás, de ez nekem csak lokálisnak tűnik, és úgy néz ki az eszközeim nem kapnak semmilyen IPv6 címet (na nem mintha ez akkora probléma lenne, csak kíváncsi vagyok).

(#86110) 4Grider válasza CirrMee (#86108) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nálam I7-es noti van 16 GB RAM-al.
FF alatt Digi felé: link
Alkalmazás alatt Digi felé: 744/321 Mbps
(Jelenleg 9 másik eszköz használja még ezt a netet.)
Szóval nálam nem jön be a FF...

(#86111) 4Grider válasza Invader Cent (#86109) üzenetére


4Grider
nagyúr

A kumulatív számlálók értéke vagy konstans módon 0, vagy folyamatosan emelkedik.
Igen.
Ha igényeid vannak, ne néhány 10 dolláros szolgáltatói eszközt használj. Ha így teszel, lesz full ipv6-od otthon.

(#86112) mforce válasza 4Grider (#86111) üzenetére


mforce
csendes újonc

Cserélhető sajátra az ONT?
Vagy úgy érted Bridge után saját eszközt használjon?

[ Szerkesztve ]

(#86113) 4Grider válasza mforce (#86112) üzenetére


4Grider
nagyúr

Természetesen nem, a szolgáltatónak látnia kell, hogy mik az értékek az átadási ponton. Ahhoz pedig menedzselnie kell tudni az eszközt. Az meg nehezen menne idegen eszközökkel.
Marad tehát a bridge mód.
Komolyabb eszközöknél sem javasolt teljes hozzáférés nélkül saját LAN-t használni.

(#86114) CirrMee válasza 4Grider (#86110) üzenetére


CirrMee
addikt

Nekem sem FF reklám (mindenkinek ajánlottan talán a CLI -t tudom mondani), csak azok kedvéért készült, akik szerint az app a tutituti.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#86115) cof válasza CirrMee (#86114) üzenetére


cof
veterán

Hát ha már böngészős mérés, alapból nem ajánlanám a speedtest.net-et, szelessav.net-en még az én veterán gépemen is Q9500, 4 GB memória, HDD, mindig megvan a 940/320 mbps. Speedtest-en böngészőben csak 600-at mérek lefele.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#86116) Márton válasza Siriusb (#86095) üzenetére


Márton
nagyúr

Na végre sikerült. Akkor hétvégén érdemes hívni.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#86117) VGYke


VGYke
addikt

Kiknél nincs most kábeles digi net?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#86118) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Ipv6-ot hol kéne, hogy írja a digi-s router? Zte F660RV1. Staus-nál csak ennyit ír: IP Version IPv4. Az ipv6 dhcp be van kapcsolva rajta.
Korábban simán lefutottak a netes ipv6 tesztek, most meg semmi.
Most egy Huawei ws5200-zat vettem, azon is be van kapcsolva az ipv6, de semmi ipv6-ot nem kap a digis routertől.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#86119) 4Grider válasza Victoryus (#86118) üzenetére


4Grider
nagyúr

A ZTE eszköz bridge módba lett téve?

(#86120) Victoryus válasza 4Grider (#86119) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Nem, sima routerként megy most. Valóban bridge módban ment, amíg megvolt a tplink wdr3600-as routerem, de miután el lett adva, átrakattuk bridge-ből simára.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#86121) zoli62 válasza zoli62 (#86107) üzenetére


zoli62
addikt

Másfél éven keresztül minden otthon fellelhető gépen 300 Mbs letöltési értéket mértem. Kérdésem: Elképzelhető, hogy hirtelen magától jelentős javulás van 930 Mbs-ra a vonalon minden ismert hibajavítás nélkül? irannyAztán egy hét után minden további ok nélkül annyira leromlik a vonal, hogy már a letöltés sem működik?

[ Szerkesztve ]

(#86122) Alien4


Alien4
tag

Egy kérdés... elbizonytalanodva tudásomban.
Ma aktivált optika digitől, HG6544C router. PC-re direktben kötve, cat5 kábelen minimum asszem, de holnap ránézek pontosan.
speedtest hozza is a nagyobb értéket, de letöltésnél nem kapom meg
Most a h87 pro alaplap kevés neki, vagy hol van a szűk keresztmetszet? Ca 10el jött (Mib/s), ami a digi 100as csomagja ugye (aszem)
Köszi előre is!

(#86123) 4Grider válasza Alien4 (#86122) üzenetére


4Grider
nagyúr

FTTB-FTTH átállás vagy új FTTH bekötés? Bár mindkettőnél előfordulhat, hogy amíg munkalapot nem adnak le, addig 100-on maradsz.
Gigabithez cat5e kell minimum.
Mebibájtot mivel méred?

(#86124) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Ha nem bridge módban megy a digi routere, akkor nem is lesz ipv6-om?

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#86125) Doggy dog


Doggy dog
senior tag

Sziasztok!
Nézzétek el nekem, nem vagyok guru egyáltalán! :B
Vezetéken szeretném csaltlakoztatni a laptopomat a fiberhome-os "dobozhoz".
Win7.
Megvan a felhasználónevem, autómatikusan beadja, beírom a jelszót, amit ahoz a felhasználó névhez kaptam kb 10 éve.
Nem sikerül neki.
651-es hibát dob.
Mi a teendő?
Home officehoz jobb lenne a gyorsabb, stabilabb net, mint wifin.
Köszi mindenkinek, aki tud segíteni.

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#86126) Nereyn válasza Doggy dog (#86125) üzenetére


Nereyn
tag

Szia! Csak siman kösd össze a kábellel a gépet és a fiberhome csodát,nem kell betárcsázni a gépen,azt az eszköz már elintézte.

(#86127) 4Grider válasza Victoryus (#86124) üzenetére


4Grider
nagyúr

Bridge módban biztosan van.

(#86128) Doggy dog válasza Nereyn (#86126) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Most széthúztam, újraindítottam a gépet. Kikapcsoltam a gépen a wifitde nem jelenik meg a vezetékes csatlakozás jele. Böngészőt megnyitva nincs net.

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#86129) P1eTr0


P1eTr0
aktív tag

Sziasztok!
Pár gyors kérdésem lenne, mert keresgélve sajnos nem mindenre találtam választ. Ma érkezett meg a lakásba az optika. Kaptam szép fehér routert (ZTE ZXHN F618). Ahogy látom, az 1000-es netem még nem lett aktiválva, mert a Digi online ügyfélkapujában még mindig a 100-as netet látom. Így hiába néznék sebességet, nem lesz változás. Erre gondolom megoldás, ha telefonon beszólok, aktiválják (vagy lehet automatikusan megtörténik majd).
A másik, hogy saját routert használok. Valahogy el lehet érni a ZTE beállításait, mert a WIFI részt kikapcsolnám rajta, minek is menjen. Egyelőre nem találtam meg a módját...
Ha valaki tudna tippet adni, azt előre is köszönöm!

Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

(#86130) snyper990 válasza Doggy dog (#86128) üzenetére


snyper990
őstag

A dobozon biztosan LAN aljzathoz csatlakoztál? (Nem ismerem az eszközt, de lehet rajta WAN is)
Biztosan jó a kábel? Másikkal próbáltad?
Laptopon LAN driver rendben van?
A doboz admin felületét eléred?

[ Szerkesztve ]

(#86131) Doggy dog válasza snyper990 (#86130) üzenetére


Doggy dog
senior tag

LAN1 és LAN2 is kipróbáltam.
Kábel a Fiberhome/digi saját gyárija, eddig a dobozában pihent.
Többire passz, sajnos,meghalad engem.
Köszönöm azért! :R

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#86132) mpo válasza Doggy dog (#86131) üzenetére


mpo
veterán

Hálózati és megosztási központ
Új kapcsolat beállítása

Ha érted, akkor már elavult.

(#86133) 4Grider válasza P1eTr0 (#86129) üzenetére


4Grider
nagyúr

Automatikusan aktiválják majd a gigabitet.
Az ont-on nem rendelkezel admin jogokkal, azt a telefonos ügyfélszolgálaton lehet átkérni bridge üzemmódba a saját router használatához. Mielőtt átállíttatod: Tudja NAT-olni a gigabitet a saját routered?

[ Szerkesztve ]

(#86134) P1eTr0 válasza 4Grider (#86133) üzenetére


P1eTr0
aktív tag

Igen, megküzd a gigabittel. A saját admin felületén is látszik, hogy gigabites a kapcsolat a két eszköz között, csak a sávszélesség még nincs hozzáigazítva. A bridge üzemmódot valóban beállították, csak a WIFI maradt kérdés.
Köszi a választ!

Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

(#86135) 4Grider válasza P1eTr0 (#86134) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem kérdés: Bridge mellett nincs wifi, hiszen onnantól kezdve nincs köze a LAN-odhoz (tehát a wlan-hoz sem) a szolgáltatói eszköznek.

(#86136) Alien4 válasza 4Grider (#86123) üzenetére


Alien4
tag

Vezetékes volt, aztán tavaly vagy azelőtt behúzták a lépcsőházba az üveget, de csak a függőleges oszlopot. Pénteken húzták be az ajtóig a maradék pár méteres szakaszt az ajtóig.
Szombat éjféltől vagyok aktív, LAN1 porton, mérve 700+ jön. Viszont ha letöltök akkor meg nem megy fentebb az írt értéknél. CAT5E és CAT6 kábelen jön (igen, picit buta megoldás, mert az előző tulaj a panelba így húzta be, majd lecsapta... én meg tovább hoztam, nem volt eszközöm csatit tenni, toldottam. De digissel teszteltük, router és PC között, jónak mérte)
Bár folyamatosan pingelve ez az eszköz ebben a környezetben néha eléggé nagy válaszidővel van. Még a keheskedő 1043 sem csinált ilyet. Ötlet?

(#86137) 4Grider válasza Alien4 (#86136) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nekem meg a trabant nem akarja a belső sávban haladókat lenyomni. Mégis mit vársz gagyi kábelezéssel és szolgáltatói eszközzel?

(#86138) Alien4 válasza 4Grider (#86137) üzenetére


Alien4
tag

dekedvesvagy :D jóvan, értem én, megyek, izgatok akkor másokat, hogy milyen routert kínlódjak össze... meg honnan rendeljek rendes krimpelőt. Tyúkbelet meg veszek méterre.

(#86139) cof válasza Alien4 (#86136) üzenetére


cof
veterán

Ha te 10 MB/s-el töltesz de speedtesten meg +700 Mbit/s-et mérsz, akkor a szerver nem tud többet ahonnan töltesz, ez ilyen egyszerű.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#86140) AlexWolf


AlexWolf
senior tag

Nektek nem akadozik, lassú a Dignet esténként, a 19. kerületben?
Most 9 Mbps mértem feltöltésre a letöltéssel nincs gond, úgy néz ki.

[ Szerkesztve ]

AW (WoT: AlexWolf78///MWO: AlexWolf78///BF3: AlexWolf55///Steam: AlexWolf(HUN)) /// Az ÉLET egy olyan betegség, mely nemi úton terjed és 100%-ban halállal végződik!///War. War never changes!

(#86141) Doggy dog válasza snyper990 (#86130) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Hali.
Elvileg sikerült megoldani a 651-es hibát!
Másik kábel, hibakeresésre katt.
Ott kiadta (talán) DHCP-vel kapcsolatban van valami.
Rányomtam az autómatikus javításra és kiírta sikerült, zöld pipa
Utána tudott csatlakozni a netre vezetékesen.

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#86142) Laccoss válasza Doggy dog (#86141) üzenetére


Laccoss
addikt

Valószínűleg előbb le kellett volna netről csatlakoznod, és utána kábelt dugdosni.

(#86143) Doggy dog válasza Laccoss (#86142) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Bontottam előtte a wifis kapcsolatot....
(Tavasszal egyszer próbáltam már, szintén a stabilabb kapcsolat miatt, akkor is ezt dobta)

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#86144) Disorder7


Disorder7
csendes tag

Sziasztok!
Optikai Digim van, minden szép és jó, kivéve, hogy Rocket Leagueben random szervereken 250-es pingem van. 10-ből modnjuk 5 meccsen. A többin 40-50.
Ma kipróbáltam a GeForce Now-t, és ott is 10 csatlakozásból 7x 250-es pingem van, a többi esetben jó. Tehát itt valami rendszerszintű probléma van. Feltételezem mind a két fenti szolgáltatás AWS-en megy. Itt futtatva AWS pingtesztet, az EU szerverekből random 1-2 250-es pinggel megy. Néha London, néha Párizs, de 1 vagy 2 mindig 250 pinges. Van amikor viszont az is jó, ami korábbi mérésnél rossz volt, tehát gondolom nem csak a régió, de azon belül is bizonyos hálózatok a mérvadók.

Más is tapasztal hasonlót? Sima speedtestes mérés bármilyen régiós szerveren alacsony pinggel megy. Nagyon misztikus a dolog. Annyi, hogy nekem kb. hónapja húzták be az optikát és Fiberhome modemet kaptam, amit bridgeben használok. De ez nem hiszem, hogy számít, itt bizonyos útvonalakkal van inkább a gond.

[ Szerkesztve ]

(#86145) 4Grider válasza Disorder7 (#86144) üzenetére


4Grider
nagyúr

Több szerverem van több hazai adatparkban, de sehol sem garantálják a nemzetközi sávszélesség mellé azt, hogy minden irányba x ms alatt lesz a ping. Nem is lehet, mert nem garantálható, hogy a 16. routeren nem lesz valami pillanatnyi túlterheltség, vagy valami terheléselosztás miatti váltás.

(#86146) Disorder7 válasza 4Grider (#86145) üzenetére


Disorder7
csendes tag

Ezzel a válasszal aligha lehet mit kezdeni, 10+év Digi előfizetés után, úgy, hogy SOHA nem volt ping gondom sehol.
Azt nem tudom megmondani, hogy az optikai váltás óta fixen ilyen e, mert azóta csak most játszottam először, de jelenleg konkrétan használhatatlan. Visszaolvasva a topicot, többen is panaszkodnak, valami nagyon nem klappol a diginél.

(#86147) nrg_52 válasza Disorder7 (#86146) üzenetére


nrg_52
addikt

Akar tudsz vele valamit kezdeni, akar nem, mas valaszt aligha fogsz kapni.

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#86148) 4Grider válasza Disorder7 (#86146) üzenetére


4Grider
nagyúr

Tudom, a Diginek más peering partnereket kell választani, mint amik az adatparkban elérhető szolgáltatóknál vannak, hiszen te vagy az ügyfelük...
Komolyra fordítva: Legalább azt célszerű lenne megállapítanod, hogy melyik szolgáltató hálózatában lévő router nem válaszol időben, esetleg a játékszerver túlterhelt a te irányodba. Ha a szolgáltatód hálózatában lévő routernél jelentkezik a probléma, azt jelezd az ügyfélszolgálatnál.
Kezdésként ebben a tracert/traceroute (oprendszertől függően) lehet a segítségedre...

(#86149) Disorder7 válasza nrg_52 (#86147) üzenetére


Disorder7
csendes tag

Arra a kérdésre, hogy más is tapasztal e ilyet? Akkor én kérek elnézést.
(egyébként visszaolvasva pár oldalt azóta, más is tapasztalja ezt, tehát van probléma, ami eddig nem volt)

(#86150) Alien4 válasza cof (#86139) üzenetére


Alien4
tag

ncore, top seeded... :/
amúgy ja, újra kell húzni CAT6ra az egészet, meg majd egy másik fórumban kérdezek egy valamirevaló router után. Bár kezdem unni, hogy szívok a routerekkel.
1043 is akármilyen FW volt rajta, kínlódott... :W

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.