Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85151) Dragon3000 válasza 77krisztian (#85150) üzenetére


Dragon3000
veterán

Akkor jó béna egy szerelő lehetett. Ugyanazt kell mint minden más router esetében beállítod a pppoe kapcsolatot, amihez kell a szerződésben lévő felhasználónév és jelszó, aztán megy is az egész, ha már bridge módban van a digis eszköz. Ezen kívül csak be kell állítani a wifit és minden mást, amire szükséged van.

(#85152) zsolt_64 válasza Zοltta (#83488) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Megírom mindekinek a frissen szerzett infót.
Inviteles full optikás előfizető vagyok, kaptam 1 papírt hogy 10.26 tól átmegyek DIGI előfizetőbe. De mivel a papír csak az aszf-ről szólt, meg blbla hát felhívtam a 1272 őt:

1. Marad az eszköz: Hüwej modem , ki sem jönnek. (saját router)
2. 1000/300 előfizetés 3100 huf
3. ha NAT mögé kerülök, akkor kérni kell és kivesznek mögüle.(és már nem kerülök vissza)

Végülis örülök, mert olcsóbb lesz az 1000/300 mint a 100/30 :D (ami azért 200/50) és marad a jól működő eszköz.

[ Szerkesztve ]

(#85153) kengyelfutó


kengyelfutó
friss újonc

Sajnos Digi mostanában nem fényeskedik net sebesség terén.

(#85154) Dragon3000 válasza kengyelfutó (#85153) üzenetére


Dragon3000
veterán

Inkább vannak helyek, ahol nem, mert sokaknak folyamat megy max sávszéllel. de ez minden szolgáltatóról elmondható, csak most a diginél a sok átépítés és karbantartás miatt sokkal szembetűnőbb.

(#85155) kengyelfutó válasza Dragon3000 (#85154) üzenetére


kengyelfutó
friss újonc

Nekem másfél éve rendszeresen nem éri el a minimum 300 mbit sebességet. Nem új dolog sajnos. Cseréltek eszközt is, kábelt mértek, stb. Amikor a csere után mérnek, valahogy megvan a 850 mbit is, de ahogy a szerelő elmegy, ugyanarról a laptopról soha nem sikerül 250-320 fölött mérnem. Valamit sumákolnak. A vezetékes telefon is rendre elérhetetlenné válik, újra kell indítani az optikai eszközt. Napi szinten! Valami nagyon nem stimmel, de nem mondják meg mi a valódi gond. Négy éve még én voltam a legnagyobb Digi hívő, meg is voltam elégedve, de ami már több mint egy éve megy, az katasztrófa. Most kezdem érteni, miért van a sok panaszos Digis. Ameddig a rendszerrel műszakilag nincs gond üzembehelyezés után, minden szép. Eltelik pár év, hozzá kéne nyúlni, és jönnek az ilyen szobafestőből lett technikusok. Foggalmuk nincs a rendszer működéséről, nemhogy hibaelhárításról. Onnantól, hogy supportálni kellene a rendszerüket, összezuhan a kártyavár. Én hülye meg toltam a zsebekbe a jattot, amikor végre kijöttek. Egy fabatkát sem érnek. Ostoba okj-s szagemberek 0 szakértelemmel.

[ Szerkesztve ]

(#85156) Dragon3000 válasza kengyelfutó (#85155) üzenetére


Dragon3000
veterán

10 éve vagyok a diginél, 50 majd 100-as csomag, amikor változtattak, több éve már gigabites netem volt tőlük, mindig ment 800/320-szal, idén átkötöttek ftth-ra és azóta is megy 930/330-cal, ezért írtam, hogy vannak helyek, ahol van gond, de nem általánosan mindenhol szar.

[ Szerkesztve ]

(#85157) TeeJay válasza Dragon3000 (#85156) üzenetére


TeeJay
félisten

Itt szintén, július vége óta mértem már nem keveset de 930/320 alatt még sosem volt a sebesség. Mondjuk nem is használják ki sokan a sebességet

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#85158) cof válasza kengyelfutó (#85155) üzenetére


cof
veterán

Nekem másfél éve rendszeresen nem éri el a minimum 300 mbit sebességet.

Akkor gondolom ketyeg szépen a kötbér. Azt eléggé életszerűtlen, hogy a szerelő gépén megvan a maximum, és amikor elmegy, rá 2 percre a tieden meg már nincs meg.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#85159) Intruder2k5 válasza kengyelfutó (#85155) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hogyan, mivel mérsz? Parancssorból Speedtest CLI-vel próbáltad?

(#85160) gabro0


gabro0
őstag

A napokban volt nagyobb területű probléma? Pár napja valami eszi a letöltésem, csak 80-at mérek lefelé :/ Felfelé bezzeg megy ahogy a csövön kifér. Router, ONT restart megvolt.

(#85161) gabro0 válasza gabro0 (#85160) üzenetére


gabro0
őstag

Kihúztam majd visszadugtam az összes kábelcsatlakozást, biztos ami biztos alapon, erre jó lett. Hogy csatlakozhat egy kattanásig betolt kábel rosszul :F

(#85162) Narxis


Narxis
nagyúr

startlap.hu és startapro.hu másnak se jön be? :W

Thanos was right.

(#85163) Dragon3000 válasza Narxis (#85162) üzenetére


Dragon3000
veterán

Mindkettő megy, nem lehet, hogy megint szarakodik a digis dns?

(#85164) Narxis válasza Dragon3000 (#85163) üzenetére


Narxis
nagyúr

Se Google, se digis DNS-el nem jön be nekem. Pár napja még jó volt.

Thanos was right.

(#85165) Vakegérke válasza Narxis (#85164) üzenetére


Vakegérke
veterán

Gond nélkül bejön mindkettő. FTTB 100-as NET.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#85166) #78121280 válasza gabro0 (#85160) üzenetére


#78121280
törölt tag

Múlthét Pénteken volt többek közt nálunk Vásárhelyen is egy rendkívüli karbantartás, és azóta valami nem jó.

Letöltés 30-70 között van vezetéken napszaktól függetlenül, feltöltés az rendben. Bejelentettem emailben, többféle szerveren és több féle módon teszteltem képeket becsatoltam. Jött a válasz, hogy nem látnak problémát, de ha akarom akkor kiküldenek valakit aki majd méréseket végez laptopján, jeleztem, hogy oké, de megtoldottam még a válaszlevelet azzal, hogy másik cégtől is van netem és ugyan azon a gépen ugyan azzal a routerrel rendben van a sebesség, erről is küldtem nekik képet. 72 óra után kijött két tag, egy darab utp kábellel és utp kábel teszterrel (nem használták), router off ONT direktbe a gépbe és a sebesség jó, kapcsolatot bontotta, majd újra feljelentkezett és megint nem volt jó lefele, néztük saját routerrel is, ott is ez volt hól jó, hol nem jó, nem tudta megmondani, hogy most mi van... elment. UTP kábelt kicseréltem, nem jó.
Tesztelgettem ma is FiberHome HG6544C ONT és Asus RT-AX86U ki be kapcsolgatásokkal és van amikor elkapja a sebességet és van amikor nem. Elővettem a másik routerem Asus BRT-AC828 ugyan az a jelenség. Szóval valami van náluk.

(#85167) kopi72 válasza pinnacle (#85129) üzenetére


kopi72
aktív tag

" Ahol csak most vezetik be először, ott biztos gyorsabb lesz a bekötés." => az inviteleseknel nem kotik be. Ez van. Jaszberenybol... :((( :((( :((( :(((

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#85168) canniball válasza Narxis (#85162) üzenetére


canniball
nagyúr

Nálam is volt már egyszer ilyen, router restart megoldotta.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#85169) gabro0 válasza #78121280 (#85166) üzenetére


gabro0
őstag

Akkor mégse a kábel? Mert én szegedi vagyok, szóval közel vagy és lehet területi probléma lesz. Közben megtaláltam a karbantartás közleményt [link]
Nem ez lenne az első alkalom, idén már egyszer volt egy kísértetiesen hasonló lassulás, akkor épp az ügyfélszolgálatossal párbajozás közben javult meg csodával határos módon. Akkor se értettem mitől lett jó, most se.

Azt írod kihívtad őket, és nem tudták megoldani a problémád. Mi lett részükről a megoldás? Lezárták megoldott státusszal?

[ Szerkesztve ]

(#85170) #78121280 válasza gabro0 (#85169) üzenetére


#78121280
törölt tag

Nem kábel hiba!
Részükről? Semmi. Lezárták. Elkezdem őket nyaggatni újra, mert ez nem normális működés.
A karbantartással valamit elcsesztek szerintem.

(#85171) gabro0 válasza #78121280 (#85170) üzenetére


gabro0
őstag

Megpróbáltam megint letölteni egy több gigás SDK-t az Nvidia oldaláról, amit nemrég még szidtam miért egy zsák krumplin hostolnak. Erre ez is megjavult. Szóval itt valami komolyabb gebasz van.
Amikor vacakolt a Digi (speedtesten 80Mbps volt lefelé), akkor jött a fájl 2,4-el, most 210-el (speedtesten ~800).

[ Szerkesztve ]

(#85172) Derron válasza gabro0 (#85171) üzenetére


Derron
aktív tag

Sziasztok,

Új helyre fogunk költözni, az új lakásban a DIGI honlap szerint csak DIGInet 500 - FTTB van.
Viszont észrevettem, hogy a lépcsőházban lévő szürke elosztó dobozok egyikéből jön ki egy zöld szigetelésű optikai szál. Ez azt jelenti, hogy hamarosan elérhető lesz majd az 1000es verzió is? Vagy semmi köze hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#85173) Lackooo84 válasza Derron (#85172) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Hamarosan ja, évek kérdése... :DDD

The Truth is out there...

(#85174) r3dsnake válasza gabro0 (#85169) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Szintén szeged, nálam is beesett a sávszél, de az eszköz újraindításával 930 stabilan.

(#85175) Invader Cent válasza Derron (#85172) üzenetére


Invader Cent
csendes tag

Nálunk 2016 tavasza óta kint vannak a szürke dobozok a lépcsőházban. Azóta sem sikerült bejönniük vele a lakásba.

(#85176) Laccoss válasza Invader Cent (#85175) üzenetére


Laccoss
addikt

Ha nem vagytok rákötve az OLT-re, akkor sokat nem érnétek, hogy be van húzva a lakásba.

(#85177) maxima válasza Invader Cent (#85175) üzenetére


maxima
tag

Hali!

> Nálunk 2016 tavasza óta kint vannak a szürke dobozok a lépcsőházban. Azóta sem sikerült > bejönniük vele a lakásba.

Ez nem jelenti, hogy nem működik a rendszer, azt csak az ügyfélszolgálaton lehet kideríteni,
hogy át lehet-e kötni ftth-ra. Nálunk egy új bekötés kapcsán derült ki, hogy működik az
optika és lehet kérni az átkötést. Azt nem lehet tudni, hogy mikor lesz tömeges
átkötés.

[ Szerkesztve ]

(#85178) Invader Cent válasza maxima (#85177) üzenetére


Invader Cent
csendes tag

Érdekes. Én jobb híján 4 és fél éve időnként csekkolom, hogy rendelhető-e már FTTH a címünkre. Eddig még nem. Ha viszont valójában már köthető, akkor ez nekik miért jó? :F Bár biztos vannak fontosabb dolgaik is.

(#85179) Invader Cent válasza Invader Cent (#85178) üzenetére


Invader Cent
csendes tag

Ez miféle mágia?! Utoljára talán 2 hete csekkoltam, akkor még csak FTTB volt rendelhető, erre most megnézem és már rendelhető FTTH! :Y

(#85180) TeeJay válasza Invader Cent (#85179) üzenetére


TeeJay
félisten

Covid óta felgyorsultak a fejlesztések mert rájöttek hogy a Flip elég sok előfizetőt elvisz és illene a hálózatot fejleszteni. Ahol eddig be volt húzva az optikai kábel ott be lettek kötve a dobozokba és megindult az átállás.
Budapesten szinte minden panel telepen, de sok helyen már társasházas részen is meg kisebb telepeken is.
Nálunk 18-ban minden környező terület már FTTH és kötik át őket gazdagon :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#85181) Eximo válasza joey04 (#85123) üzenetére


Eximo
csendes újonc

Nálam is ugyan ez van. Kb másfél hete kötötték be. Huawei ont. Fix 930-at megy pár órát/fél napot aztán 460-490. Áramtalaníton az ont-ot utána megint 930 egy ideig. Biztos hogy korlátozzák valamiért.

(#85182) beach head


beach head
senior tag

10-20án kötötték be az 1000-res netet, valami noname eszközt hoztak, bridge módba rakták, rákötöttem a tplink archer c6ot, és 180mbit le 300mbit fel sebességet mérek kábelen. Hát ez nem túl meggyőző... Tvboxomon fut egy torrent kliens, azóta a torrentek távoli hozzáadása sem működik...

(#85183) Lajosnagy17


Lajosnagy17
senior tag

Szerintem is így van, be kell fejezniük az átállást és az INVITEL integrálását, mert a PR Telecom, TELEKOM és a TARR sok helyen benyomult az INVITELES területekre, továbbá a TELEKOM is a Flippel karöltve villámgyorsan optikázik szinte mindenhol. A DIGI sokat költ a Mobilra és az a priority 1.

(#85184) egykori válasza TeeJay (#85180) üzenetére


egykori
őstag

Sajnos mi itt Budapesten még mindig a kivételek között vagyunk. Egy éve, szintén a te hsz-edre írtam EZT. 2-3 hónapja külön érdeklődtem is ez ügyben, de elhajtottak.

(#85185) TeeJay válasza egykori (#85184) üzenetére


TeeJay
félisten

Mint írtam 3-4éve nálunk is itt volt az optikai kábel a lépcsőházban aztán május végén meg jöttem haza és látom hogy hoppá be van kötve
júniusban meg már kötötték is át az előfizetőket.
Szóval türelem és máshol is be fogják aktiválni és megy majd az átkötés.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#85186) egykori válasza TeeJay (#85185) üzenetére


egykori
őstag

Oké, türelem az van, annál is inkább, mivel a 100/100 FTTB szinte atombiztosan működik. Főleg, amióta kikértem magunkat a NAT-ból, a bosszantó lassulások is megszűntek.

(#85187) Lajosnagy17 válasza egykori (#85186) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

A DIGI honlapján lehet ellenőrizni, hogy FTTH-t lehet-e kötni a cím alapján. A szomszéd házakban sem elérhető az FTTH?

[ Szerkesztve ]

(#85188) TeeJay válasza Lajosnagy17 (#85187) üzenetére


TeeJay
félisten

Beírod a címet és kidobja milyen hálózatra tudsz előfizetni
Nem 100% pontosságú de pl nálunk ahogy bekötötték az FTTH kötődobozokat már 1hét múlva a weblapon is csak FTTH-ra lehetett előfizetni szóval azért ahol kész ott módosítják az adatbázisukat

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#85189) menthix


menthix
tag

Sziasztok!
Gigás digim van, a sebességgel nincs is gondom 900/300 körül mérek általában, viszont egy hete lag tüskékkel küzdök. Különböző eszközökön is ugyanez van, wifin és kábelen keresztül is. Íme egy screenshot:

Mezőkövesd, Borsod megye.
Tapasztal más hasonlót?

(#85190) mgTerminator


mgTerminator
veterán

Futtat valaki FileZilla FTP szervert Digi hálózaton? És ha igen működik is?

(#85191) joey04 válasza Eximo (#85181) üzenetére


joey04
titán

Jó tudni, thx. A problémát ugyan nem oldja, de legalább nem egyedi a hiba. Nálunk is Huawei van. Ti merrefelé? Mi Bp xix kerület. Ha jól látom XV. Akkor még csak nem is helyi sajátosság.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#85192) prisz válasza TeeJay (#85188) üzenetére


prisz
aktív tag

Abszolút pontatlan. Nálunk egy egész sorház panel, 310 lakásos. Mindenhol FTTH-t ír cím alapján, de sehol egy kötődoboz a lépcsőházban, mindenki még FTTB-n lóg...

(#85193) TeeJay válasza prisz (#85192) üzenetére


TeeJay
félisten

Biztos jó helyen nézted a kötődobozokat?
FTTH-t nem állítanak be csak úgy panelra ha nincs optika mindenhol már hiszen azon ugye 1000-es csomagot lehet csak rendelni és elég sok reklamálás lenne hogy senki sem tud előfizetni rá

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#85194) prisz válasza TeeJay (#85193) üzenetére


prisz
aktív tag

Biztos. Amióta bekötötték az FTTB-t, hozzá sem nyúltak a hálózathoz. Egyszer talán cseréltek egy switch-et, mert bexart, amúgy minden a régi...

(#85195) qqcqqc válasza mgTerminator (#85190) üzenetére


qqcqqc
őstag

Igen, igen.

(#85196) Dragon3000 válasza prisz (#85194) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nálunk se lehetett látni őket, egyszer csak felkerültek a fehér dobozok, majd 2-3 hónappal később már rá volt kötve az egyik szomszéd és a neten is már ftth lehetőség volt csak.

(#85197) Lajosnagy17 válasza TeeJay (#85193) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

Akkor nincs más, fel kell hívni fel az ügyfélszolgálatot és megkérdezni.

(#85198) mgTerminator válasza qqcqqc (#85195) üzenetére


mgTerminator
veterán

Tudnál segíteni privátban? Tökéletesen működött, majd egyik reggeltől már nem. Akármit csinálok, egyszerűen nem működik csak helyi hálózaton...

(#85199) woodworm válasza mgTerminator (#85198) üzenetére


woodworm
veterán

Valószínűleg natoltak. Ellenőrizted már?

(#85200) mgTerminator válasza woodworm (#85199) üzenetére


mgTerminator
veterán

Szolgáltató szerint nem, IP cím szerint sem 78.131.xxx.xxx, továbbá a Plex, qbittorrent távoli elérés működik.
21-es port nyitva, de igazából az összes port nyitva volt már amit próbáltam, mégis ugyan azt a hibaüzit kapom.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.