Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85101) CirrMee válasza beach head (#85099) üzenetére


CirrMee
addikt

Ugyanúgy kell használnod, mint FTTB -n (bridge esetén router mód). Amennyiben nem kaptál új user/pass -t, az utolsó ismert adataidat kell az új router konfigjába vésni.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#85102) beach head válasza CirrMee (#85101) üzenetére


beach head
senior tag

Köszi!

(#85103) djelf válasza nzozz (#85097) üzenetére


djelf
tag

Szia!
Ha ennyiféle új és régi kábellel produkálja a sebesség gyakorlatilag 100Mbitesre történő korlátozását, akkor én gyanakodnék a szolgáltatói és/vagy a saját routered adott csatlakozójában lévő valamelyik érintkezőre is. Viszont azon kívül, hogy belenézel mindegyik réz érintkező jól ál-e, nincs tippem a tesztelésükre.
Esetleg annyi, hogy egy másik routert kérsz valahonnan és azzal is teszteled. Ezzel kizárhatod a saját routered csatlakozóját a hibalehetőségek közül.

[ Szerkesztve ]

"- Elvehetitek a mobilunkat, elvehetitek a kocsinkat, de az álmainkat soha. - Igen, mert amikor alszunk, akkor látjuk őket."

(#85104) Laccoss válasza djelf (#85103) üzenetére


Laccoss
addikt

Egy routernek van egy WAN és általában 4 LAN portja, és egyenként tesztelhető (switch módban), de ha bedugja a gépbe, és egy LAN portba, akkor azzal is látható, hogy megvan e a gigabites kapcsolat.

Az az ONT meg elvileg 2db Gbites és 2 db 100 Mbites csatival van, tehát ha az egyik Gbites csati rossz is, a másikkal még működhet, ha úgy van beállítva az eszköz.

[ Szerkesztve ]

(#85105) beach head


beach head
senior tag

Sziasztok, megtörtént a bekötés, megérkezett a gigabites routerem is. Rákötöttem, a mért érték laptopon valamint gigabit lanos tvboxon CAT 6-os kábellel: 300mb/s le és feltöltésnek. Ez mennyire számít jónak, nem kellene kicsit acélosabbnak lennie?
Illetve olyan gond van, hogy a pc ami szintén kábellel csatlakozik , bár az csak cat5e-s csak 100mbitet mér (speedtest), holott gigabites, és újra lett rakva a gyártótól a legfrissebb driver. Mi lehet itt a hiba oka (elvileg az 5e is támogatja a gigabitet nem?), van ötletetek?

(#85106) viktorhu válasza beach head (#85105) üzenetére


viktorhu
veterán

Próbáltad a parancssoros speedtestet?

(#85107) scream válasza pinnacle (#85088) üzenetére


scream
veterán

Hát az nem semmi, mi okozott gondot ott nálatok? Meg hogyan zajlott, hogy 1.5 éve bementél, hogy szeretnél új szerződést kötni és utána mi volt? :F

Egyelőre most majd a helyszíni szemle eredményét várom (közvetlen szomszédos társasházakban FTTH elérhető).

Bár most így nem igazán tudom, hogy mikortól kellene a bérleti szerződést aláírni, hogy ne szivassam esetlegesen meg magam, hogy nem lesz hónapokig esetlegesen net.

(#85108) Laccoss válasza scream (#85107) üzenetére


Laccoss
addikt

Digi mobil net? Esetleg flip hűség nélküli net, míg a digi be nem húzza az FTTH-t a társasházba.

(#85109) #86564352 válasza beach head (#85105) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ma kötötték? Mert akkor várj holnapig, hogy átkapcsolják.

(#85110) scream válasza Laccoss (#85108) üzenetére


scream
veterán

Arra gondoltam, hogy ha megvan a doboz bekötése a házba, akkor utána előre megkötöm (mielőtt a bérleti szerződést aláírnám) a Digi-s hűség nélküli netet, és ha azt bekötöttét - tehát már a lakásban van a kábel, élő szolgáltatással és modemmel akkor fogom csak a bérletit megkötni.

Nem tudom, hogy a Digi mobilnete, hogyan megy pontosan, illetve akkor csak addig az időszakig kéne venni egy LTE routert is, amivel szórom, plusz a PC-be (amiről dolgoznék) valami WiFi interfészt.

Úgy gondolom, hogy a Flip sajnos nem tud működni, mert a Telekom annyira van jelen a helyszínen, hogy a "Net Plusz" csomgot tudná biztosítani - elméleti max sebesség 100mbps és távolságfüggő - és 1 mbps fel/le a garantált. Sajnos kétlem, hogy azon a kábelem, ami ezt tudja "biztosítani" átjönne a Flip csomagja. :(

(#85111) beach head válasza #86564352 (#85109) üzenetére


beach head
senior tag

Tegnap kötötték be... A cat 5e kábeles mizériát valszeg megvan mi okzta, az előző szolgáltató kókányolva oldotta meg, hogy egy kábelről menjen a net a pcbe, meg a játékkonzolba, gyakorlatilag a kis erek fele ide, fel oda, egy adhoc y elosztóként megy a két eszközbe. De mivel most az elosztás behalt, ott cserélni kell a kábelt.

(#85112) cof válasza beach head (#85111) üzenetére


cof
veterán

Az nem kókány megoldás, fizikailag képtelenség lett volna egy kábellel gigabites kapcsolatot felépíteni, így meg elfelezte az ereket és lett 2x 100Mbit-es kapcsolat.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#85113) maxima


maxima
tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy akinek Huawei EchoLife HG8143A5
ont-t szereltek de bridge módban használja, mik a tapasztalatok
vele? Melyik lan portot használja a saját routerhez csatlakozásra,
sebesség kb mennyi?
Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#85114) Laccoss válasza maxima (#85113) üzenetére


Laccoss
addikt

Szia!

Bridge mód estében a router funkciók nem működnek, tehát semmilyen egyéb funkciót nem érsz el róla. Olyan, mintha az optikai kábelről átalakítaná utp-re, és ennyi.

1 Gbites portja van, szóval érdemes lenne azt használni. Nincs ilyen ONT-m, de ki kell tudnod hajtani vele a gigabites netet.

(#85115) maxima válasza Laccoss (#85114) üzenetére


maxima
tag

Szia!

Melyik az a port? Bridge módban van és az 1-es lan portba csatlakozik
a routerem, a szerelő aki bekötötte, azt mondta, hogy azt kell használni.
A sebesség viszont picivel 100 Mbit felett van ami kevés.

Üdv.

(#85116) Laccoss válasza maxima (#85115) üzenetére


Laccoss
addikt

Friss bekötés?

(#85117) maxima válasza Laccoss (#85116) üzenetére


maxima
tag

Igen.

(#85118) Laccoss válasza maxima (#85117) üzenetére


Laccoss
addikt

Akkor majd holnapra várd a nagyobb sebességet.

(#85119) maxima válasza Laccoss (#85118) üzenetére


maxima
tag

Ok. Köszi.

(#85120) TeeJay válasza maxima (#85115) üzenetére


TeeJay
félisten

Bal legszélső a gigabites, a többi 100-as
945/330megabit éjjel nappal és jól bírja a torrentezést is.
Mármint mikor egyidőben töltesz le és fel is kis szeleteket, simán megy 5-600megabittel lefelé miközben maxon felfelé csak bírja a routered meg SSD-re töltsél
Július 28óta megy nálam gond nélkül. Betonstabil, remélem az is marad évekig :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#85121) 77krisztian


77krisztian
újonc

Sziasztok!
Édesanyámhoz a holnapi nap folyamán kötik be/át az FTTH-s Digi netet és a Digi kábeltévét. (Én külföldön vagyok)
Jelenleg is tőlük van a net és a telefon. UPC-s TV volt, már nincs régóta.
Készítettünk az ajtó fölé egy polcot és egy konnektort, vásároltunk egy Asus RT-AC1200GU-t.
Ott jön be az UTP és a koax.
Karácsonyig csak a wifi lesz használva, 1 laptop és 1 mobiltelefon + alkalmanként vendégek eszközei. Én csak akkortájt érek haza használni.

Mit érdemes kérnie Édesanyámnak a szerelőtől?
Pl: -Vegyék ki a NAT-ból.
(Ő nagyon nem ért hozzá , a szerelési dolgokról meg írtam egy leírást a szerelőnek, mit merre talál meg.)
Előre is köszönöm. :R

(#85122) TeeJay válasza 77krisztian (#85121) üzenetére


TeeJay
félisten

Bridge módra tegyék az ONT-t ennyi
Legyen meg a DIGI papírja ahol leírják a PPPoE csatlakozás név és jelszó párosát mert anélkül nehéz lesz csatlakozni

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#85123) joey04


joey04
titán

Hali!

1 éve van ftth digi nálunk, és viszonylag gyakran előfordul, hogy a sebesség olyan, mintha korlátozva lenne 500 Mbit/s-re. Gyanúsan 460-490 között fixálódik napokig, és ahogy újra indítom a digi eszközét ismét jó, és max sebességet hoz, egy ideig. Próbálkoztam, hogy nem indítom újra , kíváncsi voltam mennyi idő alatt áll helyre, de több napba telt. Érdemes ezt szóvá tenni nekik? Mert a garantált bőven megy így is. Plusz ennek mi lehet az oka?

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#85124) Márton válasza TeeJay (#85122) üzenetére


Márton
nagyúr

"Jelenleg is tőlük van a net"
Az ftth miatt válzik a login páros?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#85125) Laccoss válasza Márton (#85124) üzenetére


Laccoss
addikt

Elvileg nem, de ha újat kapsz, akkor az újjal kell majd beloginolni.

(#85126) maxima válasza TeeJay (#85120) üzenetére


maxima
tag

Szia!
Köszönöm, igaza volt Laccoss-nak, mára megjött a sebesség is,
valóban az 1-es lan port az igazi.
Torrentezni nem szoktam.
Üdv.

(#85127) maxima válasza Márton (#85124) üzenetére


maxima
tag

Hali!
Nem változik. Nálam is most kötöttek át fttb-ről és minden
maradt a régiben. Átkötéskor azonnal még a szerelővel
átkapcsoltattam az ont-t bridge módba, 10 percen belül
ment minden, csak a net mára gyorsult fel.

Még valami: ahol fttb van de ki van építve az optika lehet, hogy
át lehet köttetni ftth-ra mert a gerincen ott a jel.
Nálunk is így van, a szomszédba most kötöttek és így tudtam meg,
hogy már él az optikai háló.
Gyorsan berohantam a Digihez és kértem az átkötést, egy füst alatt
a szomszéddal, nálam is megcsinálták.

[ Szerkesztve ]

(#85128) Dragon3000 válasza maxima (#85127) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ha az oldalon az adott címre hozza az ftth-t, akkor is lehet már kérni az átkötést. Így érdemes néha ránézni az oldalukon, mert ha ott ftth is van már, akkor 100%, hogy aktív is a rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#85129) pinnacle válasza scream (#85107) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Nálunk már 10 éve van DIGI, csak most hozták be az optikát, valószínüleg ezért tartott ilyen sokáig az átállás. Ahol csak most vezetik be először, ott biztos gyorsabb lesz a bekötés.

Múlt szombaton kértem az átállítást, azt mondták Budapest egyes kerületeiben nem tudnak időpontot adni, majd hívnak. Idáig nem hívtak. Mennyi idő után szoktak hívni? UPC-nél volt olyan, hogy nem is szóltak, egyszer csak megjelentek a szerelők. Még jó, hogy otthon voltunk.

(#85130) Xelo


Xelo
addikt

ma megint nem "kaptam" ipv6 címet, ipconfig /renew sem segít, csak az ha újraindítom a digis kütyüt. :( azt vettem észre hogy ezt kb hetente eljátsza. származik abból hátrányom ha letiltom az ipv6-ot? kétlem hogy digi tenne bármit is az ügy érdekében ha jelenteném a hibát, mert ezen kívül minden faszán működik.

(#85131) MasterMark válasza Xelo (#85130) üzenetére


MasterMark
titán

Nem teljesen értem ezt.

Van IP címed, és egyik napról a másikra eltűnik, vagy mi? Vagy ez csak a heti újracsatlkozásnál van? Mennyi időt vártál egyébként?

ipconfig /all mit mutat?

Hol ellenőrzöd, hogy nincs címed?

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#85132) Xelo válasza MasterMark (#85131) üzenetére


Xelo
addikt

a heti újracsatlakozásnál, igen. :K most megint megoldottam a fiberhome restarttal, így most ipconfig /all is mutat mindent, tesztelni pedig a https://browserleaks.com/ip oldalon szoktam. az esetleg lehetséges hogy azért bugol be valami, mert saját dns kiszolgálót használok ipv6-ra is (cloudflare)? sry ha butaságot kérdezek, nem igazán értek a hálózatokhoz, ipv6-ról is csak azóta tudok mióta bekötötték a digit pár hónapja. :B

[ Szerkesztve ]

(#85133) MasterMark válasza Xelo (#85132) üzenetére


MasterMark
titán

A DNS-nek nincs ehhez köze.

Én azért ellenőrizném ipconfig-gal is, hogy van-e cím, mert lehet hogy nem is erről van szó amit gondolsz, hanem simán csak a route nincs meg a net felé.

Switch Tax

(#85134) Xelo válasza MasterMark (#85133) üzenetére


Xelo
addikt

egy hét múlva visszatérek rá. :) és ha úgy van, azzal lehet valamit kezdeni? először azt hittem a routerem bugol, de van itthon 3 és mindegyikkel ez a szitu. https://test-ipv6.com/ oldalon is szoktam tesztelni, amikor browserleaks nem mutat ipv6 címet a test-ipv6 is 0/10-et ad.

(#85135) MasterMark válasza Xelo (#85134) üzenetére


MasterMark
titán

https://ipv6-test.com/ Ez szerintem jobb. :)

Szerintem simán csak az van nálad, hogy még nem járt le az előző IPv6 cím, így amíg az el nem tűnik a windowsból addig nem jut ki a netre, mert a régivel próbálkozik. Pár óra alatt helyre kéne jöjjön egyébként magától is.

Windows restart is megoldja, az ipconfig renew viszont nem.

Switch Tax

(#85136) Xelo válasza MasterMark (#85135) üzenetére


Xelo
addikt

ennek van köze a dhcp lease time-hoz? mert azt 48 órára állítottam a routerben az alap 12 helyett. :F egyébként nem csak winnel teszteltem, mobil kütyükön is same szitu, illetve restart is mindíg ment tesztelésnél és nem segített.

[ Szerkesztve ]

(#85137) MasterMark válasza Xelo (#85136) üzenetére


MasterMark
titán

Nincs, mert az IPv6 cím SLAAC magától konfigolódik a kliensen.

Ez minden kliensen így lesz, hogy amíg ott marad a régi prefixes cím addig nem biztos, hogy lesz IPv6 kapcsolat, hiába konfigolta már be az új címet is.

De ezt tudod ellenőrizni az ipconfig /all paranccsal, ott írja az összes címet.

szerk.: A restart miatt az előző címeknek el kéne tűnnie, annak meg kéne oldania. Egyébként ilyenkor mennyi időt vársz? A router kap ilyenkor címet egyébként?

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#85138) Xelo válasza MasterMark (#85137) üzenetére


Xelo
addikt

köszönöm az infót :R

(#85139) pinnacle válasza pinnacle (#85129) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Azt mondták elméletileg 15 nap az átfutás, de jó ha idén meglesz, annyi munkájuk van.

(#85140) beach head válasza TeeJay (#85120) üzenetére


beach head
senior tag

a HG6544C-nelelyik a gigabites port?

(#85141) beach head válasza cof (#85112) üzenetére


beach head
senior tag

akarhogyis, az y egyik szála elszallt. mi lenne a legjobb megoldas? levagni es egy muanyag y eloszto ntom mennyire jo otlet? vagy levagni, csati a vegere es mehet egy kabel a pcbe, majd behuzni egy kulon kabelt a ps4nek?

(#85142) Borisz76 válasza beach head (#85141) üzenetére


Borisz76
veterán

1 kábel = 8 eres vezeték = 10/100/1000 azaz Gigabit ( minimum Cat5e , Cat6 kábelezés esetén. )

vagy

1 kábel = 2*4 eres vezeték = 2* 10/100 azaz 2* Fast ethernet

Ha lehet ,akkor maradjon rendes Gigabites a kábel és húzz be egy másikat is.

Ha nem lehet , akkor 1 db Gigabites switch ( 5 vagy 8 portos ), amibe csatlakoztatod a most bejövő kábelt....majd a maradék ( 4 vagy 7 port ) csatlakozókból mész tovább kábellel a PS4-be és a PC-be.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#85143) beach head válasza Borisz76 (#85142) üzenetére


beach head
senior tag

kosz a gyors reagalast. a legolcsobb verzio akkor a ket kulon kabel...

(#85144) mpo


mpo
veterán

Ma az Euronicsban hűtő vásárlás miatt sorba álltam a pénztárnál, egy unokám lehetne srác egy Asus dobozzal a kezében állt előttem.
Milyen típus?
Nem tudom.
Mennyibe kerül?
50000.
Milyen internetje van?
120 megabites.
Mire kell?
Játékra, kábelen.
Akkor ez kidobott pénz, elég lenne az AC65P 25 ezerért.

Elment keresgélni, nekem is lett dolgom, előbb végzett mint én.
Megkérdeztem a pénztárost mennyiét vett routert a srác?
15000-ért.

Ha érted, akkor már elavult.

(#85145) 77krisztian válasza TeeJay (#85122) üzenetére


77krisztian
újonc

Köszönöm szépen a válaszod! :R
Egy nagyon fiatal srác jött ki, el volt késve, kapkodott. Szerencsére a lakáson belül minden ki volt építve, ott nem sok dolga akadt, valamiért a lépcsőházban lassan szöszmötölt az optikával.
A NAT-ból kivétel megtörtént, telefonált.
Viszont a Bridge módon elhasalt, nem tudta megcsinálni valamiért. :Y
Sajnos szintén elfelejtette a TV-n elindítani az automata állomáskeresést, az nekem kb egy órába telt mire távelmagyaráztam külföldről a nyugdíjas Édesanyámnak a menürendszerben való lépkedést és meglett az "összes" csatorna.

Mi lehetett a probléma egy Asus RT-AC1200GU, (bontatlan, friss, magyarországi) esetén, hogy nem tudta a Bridge módra tenni az ONT-t? :F

[ Szerkesztve ]

(#85146) CirrMee válasza 77krisztian (#85145) üzenetére


CirrMee
addikt

Mi lehetett a probléma egy Asus RT-AC1200GU, (bontatlan, friss, magyarországi) esetén, hogy nem tudta a Bridge módra tenni az ONT-t?

Talán mert nincs hozzá admin jelszava. Az ügyfélszolgálat tud ebben segíteni.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#85147) TeeJay válasza 77krisztian (#85145) üzenetére


TeeJay
félisten

Nem is a szerelő teszi Bridge módra hanem bentről. Egy telefonba került volna neki és máris úgy indul mint nálam is. Mondtam hogy bridge kell, mikor becsattintotta az optikai szálat már hívta is a központot hogy xyz címre bridge módra tegyék az ONT-t és ment is egyből.
Illetve az hogy bridge módra van téve még az AC1200GU-n PPPoE-re kell tenni a WAN-t és be kell állítani a DIGI pppoe csatlakozás adatait hiszen csak akkor lesz internet

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#85148) Jonatán


Jonatán
tag

Hali!
Kecskemet kedden jonnek uvegszalas internetet bekotni, a szereloktol hivtak idopontot egyeztetni, mondtam hogy Wifis eszkoz kellene a ficko 1bol mondta hogy tudnak olyan eszkozt adni de nem tudjak se a letoltesi sem a feltoltesi sebesseget garantalni es mondta ha ra hallgatok jobban jarok ha beszerzek 1 routert. Mire szamitsak ennyire gyenge eszkozt tudnak adni?
Ha vennem kell Router ezek kozol melyiket? [link] gondolom ezek is tamogatjak az IPV6 protokolt, azert ezeket valasztottam mert 60 honap gari van rajuk...

[ Szerkesztve ]

(#85149) TeeJay válasza Jonatán (#85148) üzenetére


TeeJay
félisten

Asus AC1200GU vagy AC65P-t vegyél azok garantáltan gond nélkül kitekerik az 1000-es netet. A szolgáltatói eszköz is elég erős de csak 2 antennás 2,4GHz N WiFi van benne ami 2 antennás kliens esetén 80-120 megabit körül tud. Ha több kell ettől wifiben akkor saját routert kell venni

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#85150) 77krisztian válasza TeeJay (#85147) üzenetére


77krisztian
újonc

Alaposabb kikérdezés után: Telefonált többször a srác, próbálkozott, izzadt és mégsem működött.
Aztán a próbálkozásokat megunva azt mondta, hogy nem ilyen routert kellett volna venni, biztos az a baj.
Jelenleg telefonon 50 Mbitet mutat, amíg nem megyek haza, nyilván jó lesz. Gondolom akkor majd nekem kell hívnom a Digit, de hogy utána mi következik majd, abban tanácstalan vagyok.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.