Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86201) zslnagy


zslnagy
csendes tag

Ez a válasz jött az imént, elég érdekes lenne ha ezt ajtón kívülről megoldanák.

(#86202) zslnagy


zslnagy
csendes tag

"Munkatársaink a lehető leghamarabb ki fogják javítani a hibát. Amennyiben szerelőinknek szükséges a probléma elhárításához bemenni az Ön otthonába, időpontegyeztetés végett keresni fogják a rendszerünkben rögzített telefonos elérhetőségen."

(#86203) Lajosnagy17


Lajosnagy17
senior tag

Van még sok FTTB, amit FTTH-ra kell at alakítani Budapesten és a nagyvárosokban?
Úgy tűnik, mintha sokat átalakítottak volna nagyon rövid idő alatt.

(#86204) cof válasza zslnagy (#86197) üzenetére


cof
veterán

Most akkor nem értem, végül is Wifin mérsz nem is kábelen? Pedig egy reset megoldaná a problémát szerintem, persze végig kábeles méréssel nem Wifin.

De akkor hagyd ki a routered és csatlakoztasd az ONT-ból a LAN kábelt a Laptopba és tárcsázz be arról.

Amúgy tök jó, hogy mindenki irogat mindenféle tippet, mikor azt sem tudjuk, hogy végülis hogyan épül nálad fel a hálózat mert barkóbázól velünk. Az első hozzászólásodnál még szó nem volt routerről, most meg kiderült, hogy talán nem is LAN kábelen mérsz hanem Wifin, na mindegy.

A Laptopnak nincsen WAN portja, nagyon keversz valamit. Az ONT meg a Digis eszköz amit adtak.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#86205) st3v3np3t3r válasza zslnagy (#86200) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

:F

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#86206) zslnagy válasza st3v3np3t3r (#86205) üzenetére


zslnagy
csendes tag

Lehet rosszul fogalmaztam bocsánat, így mértem, ONT-->LAN--->Laptop ezt kérte a Digi is. A portot meg valóban elírtam LAN portot akartam írni.

(#86207) TeeJay válasza Lajosnagy17 (#86203) üzenetére


TeeJay
félisten

Szerintem még sehol se tartanak vele.
Mi 2utcás telepen lakunk 18-ban, 140 lépcsőház van de talán úgy a 30%-a ha át van kötve május óta. A másik utcában még alig hallottam hogy FTTH kötés ment volna még mindig a mi utcánk páros és páratlan részét csinálták
Ettől sokkal sokkal nagyobb telepek is vannak lást Újpest, Újpalota, Örsnél ott a gyakorló utca meg a Füredi és sorolhatnám
Kell még ilyen tempóval is vagy 3év mire mindenhol FTTH lesz már

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#86208) Lajosnagy17 válasza TeeJay (#86207) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

Kösz. Azt hittem ebben előrébb tartanak.

(#86209) TeeJay válasza Lajosnagy17 (#86208) üzenetére


TeeJay
félisten

Magyarországon 772ezer panel lakás van ebből 33%-a Budapesten
250ezer Budapesti panel mire átkötik az lesz jó pár év legjobb esetben is ha folyamatosan van eszköz meg anyag... Na meg csomó minden bekavar úgyhogy több idő lesz de legalább már tolják nem ülnek rajta

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#86210) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Pár hete gondolkoztam azon, hogy venni kéne egy új konzolt (Ps5) de aztán rájöttem, hogy nekem ami fontos 95%-ban egy konzolon az online gaming, azt pedig a digivel elfelejthetem. Nálam újabban már ott tartunk, hogy 1-2 percenként van pár másodperc kimaradás, utána visszaáll minden gond nélkül, de ezt egy online fps-ben nem lehet. Sajnálom, mert régen jók voltak. A házban másnál is ilyen sajnos.
Máshol is van ilyen jelenség?

(#86211) Disorder7 válasza Valter (#86176) üzenetére


Disorder7
csendes tag

Szia! Szintén 3. ker és pontosan ez a jelenség nálam is. Ha ezt napokon belül nem fixelik, lemondom a szolgáltatást. A 100/100 ethernettel soha nem volt gond, fixen ultra alacsony pingem volt. Külföldre gyakorlatilag most már fixen 250+ a pingem, de van, hogy több.

Megkérhetlek, hogy te is jelentsd be ügyfélszolgálaton a dolgot? Hátha több emberre jobban hallgatnak.

(#86212) useless válasza Disorder7 (#86144) üzenetére


useless
aktív tag

Nálam is ugyanez a probléma! 2 éve nyomom Xbox-on pl a Rocket League-et és soha nem volt ping gondom (10 éve van Digi). Az utóbbi hetekben van olyan nap, amikor játszhatatlan. 250-400-as ping (X. ker). Tuti valami elbarmolt új fejlesztésnek köszönhetően :W

[ Szerkesztve ]

-۞- -۞-

(#86213) Redneck


Redneck
veterán

A kommenteket olvasva el vagyok keseredve. A routeres topikban az üggyel kapcsolatban egyelőre ennyit kaptam:
"Gondolom digi... Üdv a klubban."

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#86214) Disorder7 válasza useless (#86212) üzenetére


Disorder7
csendes tag

Kérlek te is jelentsd be az ügyfélszolgálaton és írd le neked mit mondtak! Azt is említsd meg, hogy általánosnak tűnik a probléma, mert többen panaszkodnak.

Köszi!

(#86215) Dragon3000 válasza Redneck (#86213) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nekem ftth-ra átállás után csak jobb lett, előtte 800-840/330 volt a sebesség, utána meg 930/330 és ugyanolyan stabil maradt, mint volt.

#86211 Disorder7 és #86212 useless
A warzone-nal szoktam játszani 30-50 között szokott mozogni a pingem, nálam semmilyen gond nem jelentkezett az ftth-ra váltással, szerintem csoportosan kellene ezt jelenteni a diginek, akkor csak megmozdulnának.

#86210 lugosi
Neked is ugyanezt tudom csak írni, ha az épületben mindenkinél szar, akkor mindenkinek be kellene jelentenie, akkor már megmozdulnának.

[ Szerkesztve ]

(#86216) milan26 válasza Dragon3000 (#86215) üzenetére


milan26
senior tag

Nem lehet, hogy sérült egy kábel/kötés/eszköz a környéken?

(#86217) Dragon3000 válasza milan26 (#86216) üzenetére


Dragon3000
veterán

Sok hiba lehet, ezt csak a digi tudja megkeresni és ha csoportosan jelentik a hibát, akkor kénytelenek lesznek normálisan utána nézni.

(#86218) Disorder7 válasza Dragon3000 (#86215) üzenetére


Disorder7
csendes tag

A X. és a III. kerületben már biztos van probléma a kommentek alapján - és ezek azért nincsenek közel. Annyi plusz infó, hogy napközben sokkal jobb, de este totál játszhatatlan. 10-ből 7 meccsen legalábbis, a többin jó, mert ott gondolom pont olyan szerverre rak, ahova a trace jó.

(#86219) Disorder7 válasza useless (#86212) üzenetére


Disorder7
csendes tag

Optikán jön a net? Milyen modemed van? Fiberhome? Használsz mögötte routert? (erősen kizártnak tartom, hogy nálunk lenne a gond, csak próbálom összeszedni az infókat)

(#86220) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Sziasztok!

Digi internetem van Huawei HG8121H modem roterrel.
Szeretnék mögé berakni egy Asustor nast. Lesz problémám a ddns szolgáltatással vagy bármivel a Digi eszköze miatt? Kell portot nyittatni vagy bármi mókolás, hogy internet felől el tudjam érni a nast?

(#86221) Intruder2k5 válasza SG3rg0 (#86220) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

DDNS szolgáltatással lehet problémád, ha esetleg natolt WAN IP címed van. Ha esetleg így van, akkor egy gyors telefon az üfsz-re, és átállítanak publikusra. Portot nyitni természetesen kell majd, mint minden más routerben is.

(#86222) SG3rg0 válasza Intruder2k5 (#86221) üzenetére


SG3rg0
őstag

Én tudok portot nyitni vagy az is ügyfélszolgálat?

(#86223) milan26 válasza SG3rg0 (#86222) üzenetére


milan26
senior tag

Te is tudsz.

(#86224) lugosi válasza Dragon3000 (#86215) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Túl vagyunk már ezen, én rendszeresen szoktam, és kapom a burkolt célzásokat hogy oké kijönnek de ha nem náluk van a hiba akkor 5000 Ft. Sok embert eltántorítanak. És közben mondja az ügyintéző, hogy látja hogy a lépcsőházi eszközzel van a gond (amikor elszólja magát). Én már feladtam a velük való küzdelmet, ha szerencsénk van költözünk és ahova megyünk ott már telekom lesz.

(#86225) milan26 válasza lugosi (#86224) üzenetére


milan26
senior tag

Az meg drágább, kevesebb tv hd, és biztos van annak is valami kehe.

(#86226) Dragon3000 válasza lugosi (#86224) üzenetére


Dragon3000
veterán

Az a gond, hogy minden szolgáltatónak van szar területe, telekomról is lehet sok rosszat olvasni gigabites net mellett is és van sok terület, ahol hiba nélkül üzemel.

(#86227) Intruder2k5 válasza Redneck (#86213) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem ismerem a routered gyári szoftverének log-ját, de gondolom azért a wan csatlakozásról és szakadásról csak kerül bele egy bejegyzés, ha erről van szó. Illetve nem értem azt sem, hogy a wifi-nek mi köze van az fttb/ftth váltáshoz, mert szerintem semmi. Van egy ilyen routerem nekem is, igaz nincs napi használatban, és nem is gyári szoftver fut rajta, de én nem tapasztaltam vele szakadásokat, teljesen stabil.

[ Szerkesztve ]

(#86228) Redneck válasza Intruder2k5 (#86227) üzenetére


Redneck
veterán

Utánanézek a lognak amint otthon leszek. Nekem sem volt vele eddig gondom, az átkötés óta vannak lassulások és szakadások.
A wifi is hibátlanul működött eddig, igaz mikor kötötték, reset után 5Ghz-es sávra váltottam.
Abból kifolyólag, hogy többen panaszkodnak az átkötés óta, feltételezhető, hogy van valami baj a hálózattal. :U

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#86229) TeeJay válasza Disorder7 (#86218) üzenetére


TeeJay
félisten

Ha ez segít 18. ker Havanna régi FTTB hálózat hétvégén panaszkodott egy srác hogy 300ms pingje van online játékban
Napközben 2ms speedtest este meg 250-300 :)
Egyelőre azt tudtam neki mondani hogy jelentse be mert nem normális
Nekem FTTH van ugyanitt meg nem is játszok online géppel de nekem este is 2ms a ping ha speedtest-en mérek szóval lehet csak FTTB hiba van Pesten

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#86230) Alien4


Alien4
tag

Tegnap este felhivtam oket, hogy a fiberhome eszkozukbol 10 darabos pinget csinaltam a google.com serverre es 6-400ms valaszidovel dolgozik a router. Hat, attehetik bridge modba... Ahha :D szepen visszapasszol a labdat... szuper, hogy ok nem latnak hibat, ellenben hasznalhatatlan az eszkozuk :/
Amugy gyor adyvarost most kezdtek el atadni. Tavaly elott a roman digisek huztak vegig az egesz varosreszt, iden nyaron a magyarok utomunkaztak (BP-i digisek)... nagy a fejetlenseg

(#86231) Laccoss válasza Alien4 (#86230) üzenetére


Laccoss
addikt

A google.com-ig jópár szerveren keresztülmegy az csomag, tehát lehet már a digi hálózatán kvül van nagy válaszidő. Másik dns szerverrel próbálkoztál? Esetleg ha ipv6on megy akkor az is okozhat gondot. Múltkor valaki írta, hogy ipv6-al volt gondja.

Tracert google.com -al nézd meg hol van nagy késleltetés, de az is lehet, hogy csak rossz felé megy a csomag, és lenne gyorsabb útvonal is.

(#86232) Disorder7 válasza TeeJay (#86229) üzenetére


Disorder7
csendes tag

Nekem FTTH 1000 van, szóval biztos nem FTTB only a dolog . :)

Egyébként speedtesten próbálj meg random Berlin, Párizs, Dublin stb. szervereket. Garantálom, hogy ott brutál pinged és ez a gond. Magyar hálózaton mindig is 2-3ms volt a ping, de a játékokat nem itthon hosztolják ;)

Edit: Illetve ezen a siteon csinálj pingtesztet este: https://www.cloudping.info/ és nézd meg az EU pingeket. Random 10 mérést csinálj, mondjuk 1 perc difivel

[ Szerkesztve ]

(#86233) Xelo válasza Disorder7 (#86232) üzenetére


Xelo
addikt

pubg/overwatch/csgo ment a napokban haverokkal és rendben volt a ping (ftth 1000 debrecen)

(#86234) Valter válasza Disorder7 (#86232) üzenetére


Valter
csendes tag

November 20. -án jelentettem először a hibát és tegnap újra. Ezt a választ kaptam:

Tisztelt Ügyfelünk!

Rendszerünk információi szerint a hibát központi jellegű probléma okozza, melyet illetékes kollégáink igyekeznek a lehető leghamarabb elhárítani.

A kellemetlenségekért szíves elnézését kérjük.

Amennyiben bármilyen jellegű hibát tapasztal,
kérjük hívjon minket a 1272-es telefonszámon (munkatársaink a nap 24 órájában készséggel állnak rendelkezésére), vagy e-mailben a hibabejelento@digikabel.hu címen.

Megértését köszönjük!

Ugyan elismerik a problémát, de két hét nem volt elég megoldani.

(#86235) Lajosnagy17


Lajosnagy17
senior tag

Harkakötöny. Tudja valaki milyen DIGI szolgáltatás érhető el ott?

(#86236) KD6-3.7 válasza Lajosnagy17 (#86235) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Digi oldalán le lehet csekkolni! Város, utca, házszám kell.

(#86237) Lajosnagy17 válasza KD6-3.7 (#86236) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

Én is ezért kérdezem, mert benne van az ASZF-ben és sehol sem fellelhető.

(#86238) Laccoss válasza Lajosnagy17 (#86235) üzenetére


Laccoss
addikt

Szerintem kevered a mobilszolgáltatással.

(#86239) Lajosnagy17 válasza Laccoss (#86238) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

1
F. MELLÉKLET
A kábeltelevízió, internet és telefonszolgáltatás területi lefedettsége,
a fejállomások vételkörzete

(#86240) gahor72


gahor72
aktív tag

Ha a cím keresőben nincs találat, akkor a vezetékes szolgáltatás nem elérhető.
Üdv

(#86241) lugosi válasza milan26 (#86225) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Igen, valószínű egyik sem hibátlan.

(#86242) gemini


gemini
aktív tag

Sziasztok!
Ma felhívtam a telefonos ügyfélszolgálatot, mert szerettem volna 100-asról 500-as netre váltani. Utánanéztek, semmi akadálya, menjek be egy irodába, mert csak személyesen tudom ezt intézni. El is mentem az egyikbe, ahol azt közölték, hogy ez nem ilyen egyszerű. Mivel a XIII. kerületben már kiépítés alatt van az optikai hálózat, nagyon kicsit az esélye, hogy ezt a csomagváltást megcsinálják. Ráadásul vezetékes telefon előfizetésem is van. Ezzel a váltással már 2017-ben is próbálkoztam, de akkor felvilágosítottak, hogy ha meg akarom tartani a vezetékes telefont, ahhoz kell egy eszköz, ami akkor nem volt beszerezhető. Most már eleve úgy mentem, hogy nekem teljesen megfelel a nomadikus is, csak legyen meg az 500-as net a munkámhoz. Erre azt közölték, hogy így is szükség van egy készülékre, amire van aki már egy éve vár, de a vezetékes telefont már most meg kellene szüntetni.
Elolvastam az összefoglalót, és most már teljesen elbizonytalanodtam, hogy akkor hogy is van ez. Van valakinek tapasztalata? Tényleg nem hajlandóak emelni a csomagon? Ha mobilt használnék appal, akkor sem megoldható?

(#86243) iSpain17


iSpain17
csendes tag

Ugyanez az én problémám is. Loloznék, de sokszor lehetetlen, folyamatosan 200 fölött a pingem, máskor meg semmi baja. Budapest 11. kerületben lakom, és szinten digi.

frankfurt, google, london mind 200 fölött, nem kéne szerintem hogy annyi legyen.
https://testmy.net/latency

[ Szerkesztve ]

(#86244) Almosito válasza gemini (#86242) üzenetére


Almosito
tag

Szia,
Én is a XIII. kerületben kértem ugyanezt (igaz nekem nincs telefon). Először azt mondták, hogy 6 hét, ha van szabad port. Meg is rökönyödtek, hogy ennek ellenére kértem. Hát, eltelt 6 hónap, még nem kerestek. Párszor érdeklődtem, de az ügyfélszolgálat csak annyit tudott tippelni, hogy az FTTH miatt már nem csinálják meg, de hogy melyik évben terveznek ideérni, arról nem tudnak.

(#86245) milan26


milan26
senior tag

De miért nem kértek gigabites FTTH-t? Nincs még a környéken?

(#86246) gemini válasza milan26 (#86245) üzenetére


gemini
aktív tag

Nem elérhető a környéken, 3 éve ígérik, de még nem ért ide.

(#86247) milan26 válasza gemini (#86246) üzenetére


milan26
senior tag

Jaaa, hogy a régebbi technikát nem emelik, mert jön az új, de valójában meg nem is. Ez azért "vicces", még ha átmeneti is...

(#86248) Disorder7 válasza Valter (#86234) üzenetére


Disorder7
csendes tag

Én tegnap adtam le hibajelentést, egyelőre csak annyit válaszoltak a mailre, hogy továbbították a problémát. Neked akkor több infód van. Az mondjuk nem túl bíztató, hogy két hét alatt semmi.

(#86249) Disorder7 válasza iSpain17 (#86243) üzenetére


Disorder7
csendes tag

Kérlek te is jelentsd be az ügyfélszolgálaton! A legjobb, ha mailt írsz részletekkel, screenshotokkal a hibabejelento@digikabel.hu címre.

Valter kommentjéből kiderült, hogy már 2 hete bejelentette és elismerték a hibát, de egyelőre nincs változás. :( Nyomjuk minél többen, hátha felpörgetik.

(#86250) Intruder2k5 válasza Redneck (#86228) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én egyébként úgy látom a WAN kapcsolatod stabilitásával nincs probléma, a legutóbbi IP címet kereken egy hétig használtad, vagyis a maximálisan lehetséges ideig, a mostani IP címed meg tegnap óta van, tehát a probléma WiFi oldalon lehet.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.