Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86651) MutantZombie válasza Phoen|x (#86640) üzenetére


MutantZombie
tag

Az ektoplazma :DD

Ha válaszolsz a kérdésemre vagy segítesz bármiben, akkor köszönöm!

(#86652) Dragon3000


Dragon3000
veterán

Pécsett is elesett az ftth, de legalább a ping jó egyik mérés a garantált felett van, a következő már ilyen szépség, így használhatatlan :D

[ Szerkesztve ]

(#86653) TeeJay válasza Dragon3000 (#86652) üzenetére


TeeJay
félisten

1-2ms a jó ping :D Persze Budapesten de Pécs 7ms az nem sok?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#86654) eisento válasza llacee (#86645) üzenetére


eisento
addikt

Sor sincs. Csak fahejas coca cola :DDD

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#86655) CirrMee válasza TeeJay (#86653) üzenetére


CirrMee
addikt

Kanizsa 7-8 szokott lenni.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#86656) Dragon3000 válasza TeeJay (#86653) üzenetére


Dragon3000
veterán

5-6 volt itt mindig, igy a 7 nem sok.

Jobban zavar, hogy ilyen sebesség ingadozással a weboldalak se töltenek be.

[ Szerkesztve ]

(#86657) snake1977


snake1977
őstag

Látom nem vagyok egyedül. :DDD
[kép]
[kép]

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#86658) Kashim


Kashim
őstag

Borzalmas a kapcsolat nálam is 2 napja. Pont ma akartam volna csapattal kipróbálni új raidet WoW-ban, de kb. 2 másodperces laggok vannak játékon belül... Teljesen használhatatlan. Sosem volt problémám DIGI-vel, gigabites netem van, sebesség jön, ping katasztrófa.

Itt egy frankfurti szerver (arrafelé van WoW szerver) ping tesztje. Mobilneten ez tök sima 34-35ms akárhányszor tesztelem. DIGI-n össze-vissza dobálja ahányszor lefuttatom. Egyik percben jó, másikban rossz. Végén le se fut hanem megszakad úgy ahogy van...

Remélem kezdenek vele valamit. Én is küldtem hibabejelentőt, valószínű vihar a biliben, de hátha ránéznek és megnézik mi a problem.

[ Szerkesztve ]

(#86659) gabe_


gabe_
őstag

Sziasztok!
Digi 1000-es netem van,valami Huawei optikai átalakító-router kombóval. Jelenleg nincsen átkérve bridge módba, csak a wlan-tkapcsoltam ki rajta, mert egy tp-link archer c6 látja el a router feladatait.
Adott egy openmediavault rendszerem, amivel itthon gyönyörűen megosztok mindenfélét, ezt szeretném kívülről is elérni. Ehhez megcsináltam a egy no-ip.com-os regisztrációt, beállítottam a tp-link routerben a portokat, de eddig sajnos nem jött össze.
Az a kérdésem, hogy bezavar-e esetleg hogy a digis huawei ont nincsen bridge módban?
Kérjem át, vagy elég csak ott is beállítani valamit?

Üdv!
gabe_

Sovány szakácsban sose bízz!

(#86660) djalmasi


djalmasi
tag

Érzékelik egyáltalán a DIGI-nél ezt a "problémát"? Tatabányán továbbra is anomáliák vannak, pufferelés pufferelés hátán, 3-4 perces weboldal betöltések, 300/150-es érték (1000 FTTH), a játékokban pedig olyan érthetetlen laggok vannak, hogy csak fogom a fejem :(((

(#86661) TeeJay válasza djalmasi (#86660) üzenetére


TeeJay
félisten

Ha csak ide írsz sosem fog semmi történni
hibabejelento@digikabel.hu
Ide kell írni ügyfélszámmal címmel és reméljük jó sokat kapnak aztán lehet javítani :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#86662) dreampage


dreampage
HÁZIGAZDA

Budapestről már ezt az oldalt is csak nagy nehézségek árán érem el. :) Borzalmas a letöltési sebesség, sok az elveszett adatcsomag (10% körüli), és nem lehet letölteni vagy streamelni szinte semmit. Érdekesség, de a YouTube normálisan megy, szinte semmi más nem. Online multiplayer lehetetlen, konzolos letöltés szintén.

Nagyjából 2 napja érzékelem ezt, először a Twitteren tűnt fel, hogy a képek csigalassan töltődnek be, de most már általános a probléma.

A Digi telefonos ügyfélszolgálatán a robot bemondja, hogy problémák vannak a hálózattal, úgyhogy elvileg tudnak róla. Reméljük, hamar sikerül javítani.

A játéknak soha nincs vége.

(#86663) Tsebacsi válasza djalmasi (#86660) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Dettó ez van Budapest több kerületében is, nálam legalábbis tuti. Bizonyos weboldalak tragikusan lassúak, hatalmas packet lossok vannak játék alatt. De pl. telenor mobilnetem is gyengélkedik.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#86664) Jim74


Jim74
nagyúr

Lassan a 72 óra felénél járnak...

(#86665) hunace


hunace
tag

Veresegyházon is kuka. A Jitter az egekben, alig jönnek be az oldalak.

(#86666) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Jó lenne valamit tudni, hogy most a Digi rendszere feküdt ki saját alkalmazottak hibájából, vagy valami külső okból feküdt ki a hálózat.
Alapvetően egyik verziónak sem örülök, és összeesküvés elméleteket sem szeretnék gyártani.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#86667) Phoen|x válasza Kashim (#86658) üzenetére


Phoen|x
őstag

Szintén zenész, egy Hots meccset nem lehet lenyomni normálisan.

Go Gunners!

(#86668) FireFox1996 válasza zsolt501 (#86666) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Van vmi hivatalos info?
Így 2 napja alíg dolgozom, ma is inkább abbahagytam a melót mielőtt szétverem a gépet :R

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#86669) zoli62 válasza TeeJay (#86646) üzenetére


zoli62
addikt

Telefonos ügyfélszolgálat már tud róla?

(#86670) zoli62 válasza CirrMee (#86655) üzenetére


zoli62
addikt

Megerősíthetem.

(#86671) Jim74 válasza TeeJay (#86646) üzenetére


Jim74
nagyúr

Én már tegnap este dobtam nekik, amire ez a válasz jött ma reggel:

Tisztelt Ügyfelünk!
Rendszerünk információi szerint a hibajelenséget központi probléma okozza, melyet illetékes kollégáink igyekeznek a lehető leghamarabb elhárítani.
A tapasztalt kellemetlenségekért szíves elnézését kérjük.
Megértését köszönjük!

Mivel ma is ugyanolyan fosch az egész, ezért a reggeli levelükre válaszolva megkértem őket, hogy küldjék meg szépen a felvett hibajegy számát ;] .

(#86672) azka79


azka79
aktív tag

Óbuda is fossss tegnap óta... :W

(#86673) G@CSI


G@CSI
tag

Küldtem hibabejelentőt, sablon választ kaptam.

"Tisztelt Ügyfelünk!
Rendszerünk információi szerint a hibajelenséget központi probléma okozza, melyet illetékes kollégáink igyekeznek a lehető leghamarabb elhárítani.
A tapasztalt kellemetlenségekért szíves elnézését kérjük.
Megértését köszönjük!"

(#86674) narumon


narumon
őstag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Digi 1000 jelenleg egy TP-Link WR1043ND-ra van kötve, de újabban folyamatosan eldobálja a Wifi jelet, szerintem haldoklik, meg amúgy sem elég "korszerű" már.
Szóval holnap vennék egy másik routert, ezt néztem ki: TP LINK Archer A6 - AC1200 Wireless MU-MIMO Gigabit Router
Ez 14.000 péz br. Van tapasztalat, vélemény erről a routerről? Esetleg ami jobban ajánlott hasonló árban?

Illetve a mostani routeren is emlékszem egy csomó mindent be kellett állítani, hogy menjen normálisan a net és a torrent is. Nem nagyon emlékszem már hogy mik voltak ezek a beállítások, miket kell beállítani az új eszköznél, hogy minden megfelelő legyen?
Köszönöm előre is a segítséget!

Szerk: Jah ami fontos, hogy több tévé is van a lakásban amiket wifin kell kiszolgálni (netflix), az Archer a6-nál megadott 2.4Ghz 300Mbit érték az megfelelő erre? Mert ha jól tudom az 1043ND az 450Mbit-es volt, 5Ghz-et meg nem is tudom tudnak-e a tévék.

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#86675) Jim74 válasza narumon (#86674) üzenetére


Jim74
nagyúr

Szia!

Szerintem a routeres topikban hamarabb kapsz választ erre a kérdésre: [link]

(#86676) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Talán jó. Most 1080p a stream, és nem akad.
Korai volt az öröm, megint kuka. 18:52

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#86677) mpo


mpo
veterán

Az előbb kérdeztem, de mindenki a sebességgel van elfoglalva, ami most éppen nincs.
Normális-e, hogy desktopon 500/300, míg másik két laptopon max. 200-at mérek kábelen?
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#86678) TeeJay válasza Jim74 (#86671) üzenetére


TeeJay
félisten

Az már komoly hiba lehet ha a sebességem egész korrekt de a weblapok alig jönnek be
Itt valami központi gebasz lesz, pláne hogy most bővítettek BIX felé meg hasonlók
Jó lenne ha gatyába ráznák mert amúgy meg hasít mindig :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#86679) Sdi


Sdi
addikt

Érdekes probléma, délután és estefelé nálam is gyatra a letöltési oldal, de reggel 5-kor szinte fullon volt minden.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#86680) Jim74 válasza Klaus Duran (#86676) üzenetére


Jim74
nagyúr

Az a baj, hogy teljesen hektikus. Elindítok egy mérést és kb. a feléig 2-3 Mbit-et mér, majd felugrik 800-900 Mbit-re.
Mi is filmeztünk, aztán egyszer csak elkezdett pufferelni, aztán megint ment pár másodpercig, majd ismét pufferelés.
Ez így kb. használhatatlan. És már több, mint 1 napja nem sikerül megjavítani. Értem, hogy 72 óra a vállalt elhárítási határidő, de semmilyen vis major-ról nincs infó, ami indokolná a jelenséget.

(#86681) zoli62 válasza Jim74 (#86671) üzenetére


zoli62
addikt

A hibahegy számát nehezen szokták tudni imélben elküldeni, ha telefonon történt a bejelentés. :)

(#86682) Armi5


Armi5
tag

Nekem ma este is írtó lassú lett a net, X. kerület, nektek?

“Maybe this is exactly how it’s supposed to be. Maybe everything is exactly as it should be.” - Dexter

(#86683) Jim74 válasza zoli62 (#86681) üzenetére


Jim74
nagyúr

Emailben történt a bejelentés ;). Felhívni nem is lehetett őket, mert foglalt volt folyamatosan a 1272... Mint, ahogy most is...

[ Szerkesztve ]

(#86685) Phobion


Phobion
őstag

Gondoltam benézek ide, mert egész nap sz@rakszik a digi net, hát, nem kellett feltenni kérdést. :DDD

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#86686) jancsi17


jancsi17
csendes tag

Nyíregyen is használhatatlan! Egy kalap fos az egész.

(#86687) =WiNTeR=


=WiNTeR=
senior tag

Budapest VI. kerület csatlakozik a használhatatlan packet loss-os ügyfelek táborába :(((

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#86688) hklk


hklk
csendes tag

Miskolcin is elég s**r. Szerencsére itt van Telekom 1/1G optikai is (ebben az utcában) már nagyon érik a váltás.

(#86689) mantequilla válasza Armi5 (#86682) üzenetére


mantequilla
aktív tag

Ugyanez a X.-ből. De nekem már kb két hete van, hogy olyan este 7 és 10 között belassul. 10 után meg ahogy lemegy a csúcsforgalom megjavul.

Hibabejelentő telefonszámot nem veszik fel.

(#86690) ipocs


ipocs
újonc

Hali, Székesfehérvár, 1000 Mbit-es digi network - ma reggel 8-körül esett le a kapcsolat sebessége, de így néz ki az elmúlt időszak: https://imgur.com/a/bnlAshP

Most adtam le én is telefonos hibabejelentést, e-mailben csatoltam nekik a képeket.
A 72 óra a korábbi hibától számolódik, ami dec 10. 10:54-kor volt az én mérésem szerint, akkor esett le először a garantált 300 mbps alá a sebesség.

(#86691) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Szegeden is ugyanez van, nagy lagok, ugráló sebesség. Többnyire borzalmas.

(#86692) adamgreen


adamgreen
senior tag

Most ez lesz minden este ? Itt is 3 került Budapest totál foss

(#86693) Met


Met
nagyúr

13. kerület, Árpád híd pesti hídfő.
PH elég gyors de a digi sebesség mérője és a speedtest is percekig tölt.
Digin 50/52 a 100/100-as net, 3-as ping-el, speedtesten 51/54 4-es ping.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#86694) Siriusb


Siriusb
veterán

Nekem mára lett elég vacak az internet, az elmúlt 1-2 napot még elviseltem. A biztonság kedvéért újraindítottam ONT-t, router-t is, de semmi változás. Szóval én is beállok a panaszkodók sorába. :)

(#86695) TeeJay válasza Siriusb (#86694) üzenetére


TeeJay
félisten

Inkább írj a hibabejelentőre mail-t hogy minél többet kapjanak ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#86696) 19ati93 válasza adamgreen (#86692) üzenetére


19ati93
senior tag

Amig nem fixelik a dolgot ja.. :O

(#86697) Siriusb válasza TeeJay (#86695) üzenetére


Siriusb
veterán

Mivel olvastam az itteni tagoknak küldött választ a központi hibáról, nem csesztetem őket. Tudnak róla, dolgoznak rajta, minek terheljem még én is őket hibabejelentéssel?

(#86698) Narxis


Narxis
nagyúr

Ehh, gondoltam megnézem kinél van a hiba. Délután óta dög lassú az egész. Csinálják már meg! :(

Thanos was right.

(#86699) azka79


azka79
aktív tag

Nincs most valami Román ünnep? Lehet azért lassú... :D

(#86700) Phoen|x


Phoen|x
őstag

Elég gázóra, hogy az egész országban ilyen kegyetlen lassulások vannak. Mindenki cp-t tölt vagy mi a szösz?

Go Gunners!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.